داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

چرا به خدا ایمان نداشته باشیم؟

1399/04/21

1-عدم وجود مدرک
بیشتر چیزایی که قبول میکنیم بر پایه مدرکه ، بسیاری از اونا همیشه قابل اتکا نیستن و حتی بعضیاشون باور های کاذب القا شده از طرف رسانه هاست ، ولی همه باور های ما دارای حداقل استانداردن، و باور هایی که به این استاندارد نمیرسن-مثل وجود پری دندون-توسط ما به عنوان ناممکن و خیالی شناخته میشن.
از طرف دیگر،بسیاری از مردم بدون وجود مدرک به خدا ایمان دارن،ایمان به خدا نتیجه تربیت و موافقت همگانیه ، که توسط عدم تفکر و تنبلی خردمندی ایجاد شده.
هیچ مدرکی برای وجود خدا وجود نداره،شاید بسیاری از شما شواهد روایت شده شخصی ای داشته باشید که باعث شده به وجود خدا ایمان بیارید ،ولی بسیاری معتقدند که این مدرکی نیست ، چرا که نمیشه اونو آزمایش کرد یا شرایطش رو تست کرد،علاوه بر این که علت های دیگه ای برای این اتفاقات میشه در نظر گرفت.
(نکته:هیچکس تا به حال مدارک قانع کننده ای برای وجود خدا ارائه نداده است)

2-غیر منطقی بودن
در نبود مدرک، بعضی سعی کردند که بگن باید خدا وجود داشته باشه،چون چیز دیگه ای منطقی نیست.این منطقی نبودن وجود چیز دیگه ای غیر از خدا در همه افراد دیده میشه ، از انسان ساده تا فیلسوف(چون به نظر آنها باید معنی ای عمیق تر در زندگی وجود داشته باشد)
اینکه باور داشته باشیم علت وجود ما خداست یک ایده شکست خوردست ، در بهترین حالت میتوان گفت “شاید” علت وجود ما خداست ، چون همونطور که گفتم ، هیچ مدرکی وجود ندارد

3-برتری عذاب دیدن
اگر خدا وجود داشته باشد او را دیوانه خطاب می کنم ، زیرا وجود این همه درد و سختی (که به وسیله او آفریده شده) بی معنی است و توضیحی ندارد
این درد و رنج همیشه بزرگترین نقطه ضعف خدا باوران بوده ، زیرا حتی دلیل هایی مثل"بدون رنج ، انسان های خیر خواهی هم نبودن که به خیریه ها و افراد محتاج کمک کنند" نمیتواند پاسخی برای عذاب دیدن کودکان و حیوانات باشد بی گناه باشد.چه جور خدایی دنیایی را می آفریند که در آن کودکان از گرسنگی میمیرند یا به وسیله مالاریا با زجر کشته میشوند؟چه جور خدایی به کسانی که اورا میپرستند اجازه قتل ، دزدی ، تجاوز شکنجه و… می دهد؟
به همین دلیل ها میگویم خدا وجود ندارد ، اگر هم دارد ، دیوانه است، خدایی مریض و سادیسمی.

4-بهش احتیاج نداریم
ما به خدا احتیاج نداریم، عدم وجود او کاملا منطقی و قابل توضیح است ، و با تعریفی که ما از جهان می شناسیم سازگار است.مهم ترین بحث بر سر این که ما به خدا نیاز داریم اینه که ما به یک محافظ نیاز داریم ، کسی که ما رو از خطرات دور کنه و از نظر اخلاقی ما رو به کار درست وا داره.بگذارید اینطور بگم، سیرت انسان نیازی به خدا یا کتاب آسمانی ندارد که تصمیم درست بگیرد،که به ما بگوید کشتن اشتباه است،و مارا با عذاب جهنم تهدید به انجام کار درست کند.مدرک من این است که قوانین بیشتر کشور های غربی بر اساس انجیل و دین تعریف نشده ، اینکه قتل پیگرد دارد را هرکس میتواند تایید کند.شاید بگید قوانین بر پایه کتاب هایی مانند انجیل بنا شده اند ، اگر این طور است فکر میکنید جوامع بشری قبل از حضور دین و کتاب انجیل قانونی نداشتند ؟!

5-زندگی بدون او بهتر است
دین ها به طور کلی به دنبال تحت کنترل دراوردن مردم هستند تا اون هارو به کار هایی وا دارند ، مثلا دین یهودی حتی افراد خوب را نیز ترغیب به انجام کار های بد می کند،که البته تنها نمونه ای از کار های وحشتناکی است که بسیاری با نام خدا انجام میدهند:حملات انتحاری ، نسل کشی ، شکنجه ، ازدواج های زوری ، جنگ و… این لیست بی پایان است
زندگی بدون خدا به همه آزادی میدهد ، به همه فرصتی میدهد تا کاری را انجام دهند که میخواهند ، تا حدی که از مرز های اخلاقی جامعه خود فراتر نروند.زندگی بدون خدا و دین هایی که شما رو وادار به انتخاب های بد میکنند ، و وقتی که انتخاب کردید مورد قضاوت قرار میدهد بهتر است!

ترجمه و خلاصه شده از Five reasons not to believe in God از Daily Maverick

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-07-11 12:44:31 +0430 +0430

خیلی زیاده…بزا بخونم بعدش نظر میدم… 😁

8 ❤️

2020-07-11 12:47:36 +0430 +0430

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

اما هستی از هیچ به وجود امد و هستی شکل دارد ‘ من شکل دارم ‘ تو شکل داری و ...

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

اما نمی دانم چرا این خلاء باز هم شکل ندارد ...

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

2020-07-11 12:58:08 +0430 +0430

۱-درسته مدرکی برای وجود خدا نیست ولی مدرکی هم برای عدم وجود خدانیست.مثل نظریه ایه که نه درستیش و نه نادرستیش اثبات شده.پس این دلیل بر عدم وجود خدا نیست. ۲-دلیل بیار که چرا وجود خدا غیر منطقیه.کلا حرفات هیچ ربطی به منطقی نبودن خدا نداره. ۳-خداباوران و خداناباوران معتقدن انسان سرنوشتش رو خودش میسازه پس در نتیجه عذاب کشیدن ما تقصیر خودمونه شاید در کودکی اختیار عمل نداشته باشیم ولی از ۱۸ به بعد اختیار دست خودمونه که شاهانه یا حقیرانه زندگی کنیم. ۴-این جامعه که میگی کلا کمتر از ۲۰۰ ساله به وجود اومده پس قبل از اون چی؟دین از اول بوده و مردم قوانین رو بر اساس فضائل اون تعریف میکردن. ۵-وجود خدا ربطی به دین نداره.شاید اصلا خدا نخواسته دینی رو بفرسته.باید بگی زندگی بدون دین بهتره. نمیدونم به این حرفا اعتقاد داری یا نه ولی بعضی مواردش به سادگی قابل نقضن. در نتیجه پیگیر این مسائل نباشید چون نتیجه نداره.

2020-07-11 13:04:54 +0430 +0430
نقل از: shilan دلیل وجود ما چیه؟اصلا چرا باید انسان باشیم؟هر چیزی سازنده ای داره سازنده ما کیه؟

اونوقت سازنده‌ی خدا کیه؟

2 ❤️

2020-07-11 13:06:44 +0430 +0430
نقل از: Mohsen1213141516
نقل از: shilan دلیل وجود ما چیه؟اصلا چرا باید انسان باشیم؟هر چیزی سازنده ای داره سازنده ما کیه؟

اونوقت سازنده‌ی خدا کیه؟

جنتی… 😁

5 ❤️

2020-07-11 13:20:33 +0430 +0430

خدا وجود داره هر پدیده منظمی دارای خالق هست و خالق ما خداست و ما رو آفریده برای لذت بردن

2 ❤️

2020-07-11 13:53:40 +0430 +0430

اونوقت سازنده‌ی خدا کیه؟

دقیقا! کی خدا رو به وجود آورده؟

1 ❤️

2020-07-11 13:58:03 +0430 +0430
نقل از: amir.1000

۱-درسته مدرکی برای وجود خدا نیست ولی مدرکی هم برای عدم وجود خدانیست.مثل نظریه ایه که نه درستیش و نه نادرستیش اثبات شده.پس این دلیل بر عدم وجود خدا نیست. ۲-دلیل بیار که چرا وجود خدا غیر منطقیه.کلا حرفات هیچ ربطی به منطقی نبودن خدا نداره. ۳-خداباوران و خداناباوران معتقدن انسان سرنوشتش رو خودش میسازه پس در نتیجه عذاب کشیدن ما تقصیر خودمونه شاید در کودکی اختیار عمل نداشته باشیم ولی از ۱۸ به بعد اختیار دست خودمونه که شاهانه یا حقیرانه زندگی کنیم. ۴-این جامعه که میگی کلا کمتر از ۲۰۰ ساله به وجود اومده پس قبل از اون چی؟دین از اول بوده و مردم قوانین رو بر اساس فضائل اون تعریف میکردن. ۵-وجود خدا ربطی به دین نداره.شاید اصلا خدا نخواسته دینی رو بفرسته.باید بگی زندگی بدون دین بهتره. نمیدونم به این حرفا اعتقاد داری یا نه ولی بعضی مواردش به سادگی قابل نقضن. در نتیجه پیگیر این مسائل نباشید چون نتیجه نداره.

1-چرا خدا از همون اول همه رو نفرستاد بهشت؟ 2-چرا نمیتونه به همه خودشو ثابت کنه با اون همه قدرتش؟

2 ❤️

2020-07-11 14:00:27 +0430 +0430
نقل از: Seaid313sbs

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

آرایشگرا ادعا ندارن که قدرت مطلقن و هر کاری میتونن بکنن ولی شما میگین خدا قدرت مطلق و نهایت خوبی هاست!پس اگه تواناییش رو داره و خدای خوبی هم هست چرا رنج رو از بین نمیبره؟؟

3 ❤️

2020-07-11 14:11:26 +0430 +0430

این بحث ها فکر نکنم به جایی برسه چون هیشکی نه آدم رو قانع میکنه و نه خودش قانع میشه

1 ❤️

2020-07-11 14:13:38 +0430 +0430

هیچکدوم ما مدرک نداریم ، پس حرفمون به یه اندازه درسته ! ولی فرق ما اینه که ما توضیحی داریم برای خلقت ، ولی شما نه!

19 ❤️

2020-07-11 14:14:51 +0430 +0430

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

میشه ارایشگاه خدا رو به منم معرفی کنی ، حتما میرم !

19 ❤️

2020-07-11 14:15:46 +0430 +0430
نقل از: shilan

اونوقت سازنده‌ی خدا کیه؟

نمیدونم!
متن ژنرال مثال نقض زیاد داره نمونش سوالهای من!که شما هم اونو نقض کردید!
من کلا توی این مسئله سردرگمم…
اگر استدلالی دارید لطفا بگید.

1-چطور میشه خدا خودش یهویی به وجود بیاد و بعد یهویی همه چیزو به وجود بیاره ولی نمیشه جهان خودش در اثر یه انفجار به وجود بیاد و بعد در طول میلیاردها سال تکامل پیدا کنه و کم کم موجودات به وجود بیان؟ این که احتمالش بیشتره. 2-چرا خدا با اون همه قدرت نمیتونه خودشو به ما ثابت کنه و راه درستو نشونمون بده؟ چرا تکلیفمونو روشن نمیکنه؟ احتراما هدفش از این مسخره بازیا چیه؟ 3-چرا همه رو نمیفرسته بهشت؟ چرا رنج رو به وجود آورد؟

2 ❤️

2020-07-11 14:15:50 +0430 +0430

خداهست ولی نه اونجوری ک اینامیگن

0 ❤️

2020-07-11 14:16:00 +0430 +0430

من میتونم بهت کامل توضیح بدم که چجوری اولین مولکول های زیستی پدید اومدن ، همچنین پدیده کامل تکامل و انتخاب طبیعی ، اگه بخوای ولی اینجا این مطلب نمیگنجه

18 ❤️

2020-07-11 14:16:36 +0430 +0430

فقط لایک فعلا …تا سر یه فرصت مناسب نظرم رو بگم …البته سوادم خیلی قد نمیده به این جور مسائل …ولی به هر حال چالش جدی برای فکر و ذهن آدم هاست و بقول دوستمون پر از ضد و نقیض… 🌹

4 ❤️

2020-07-11 14:17:49 +0430 +0430
نقل از: خانوم.حشری خداهست ولی نه اونجوری ک اینامیگن

پس چجوری هست ؟
با “هست” گفتن هیچ چیز اثبات نشده!
الته من اینجا نیستم عقیده کسی رو تغییر بدم ، صرفا جت تعقل اینارو نوشتم ، که البته اونم نوشته من نیست ! فقط ترجمه کردم

9 ❤️

2020-07-11 14:21:08 +0430 +0430
نقل از: Ramtin226

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

آرایشگرا ادعا ندارن که قدرت مطلقن و هر کاری میتونن بکنن ولی شما میگین خدا قدرت مطلق و نهایت خوبی هاست!پس اگه تواناییش رو داره و خدای خوبی هم هست چرا رنج رو از بین نمیبره؟؟

درود بحث کنیم؟؟

شما اول ثابت کن خدا نیست با علم و منطق

3 ❤️

2020-07-11 14:21:12 +0430 +0430
نقل از: حامی لذت خدا وجود داره هر پدیده منظمی دارای خالق هست و خالق ما خداست و ما رو آفریده برای لذت بردن

مگه خدا به لذت بردن ما احتیاج داره ؟ مگه خدا بی نیاز مطلق نیست ، پس چرا به لذت بردن ما احتیاج داره؟

15 ❤️

2020-07-11 14:22:52 +0430 +0430

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

درود بحث کنیم؟؟

شما اثبات کن که هست!

9 ❤️

2020-07-11 14:24:43 +0430 +0430
نقل از: General_Nazi

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

میشه ارایشگاه خدا رو به منم معرفی کنی ، حتما میرم !

خودمم دنبال آرایشگریش م

2 ❤️

2020-07-11 14:26:49 +0430 +0430

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

درود بحث کنیم؟؟

شما اثبات کن که هست!

بذار یکم بحث کنم باهاش 😁
منکه به هیچ چیز اعتقاد ندارم.
بحث اثبات خدا از زمان سقراط تا الان هست هیچ وقت هم به نتیجه نرسیده

6 ❤️

2020-07-11 14:27:34 +0430 +0430

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

درود بحث کنیم؟؟

شما اثبات کن که هست!

بذار یکم بحث کنم باهاش 😁

🙄 🙄

8 ❤️

2020-07-11 14:30:59 +0430 +0430

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

درود بحث کنیم؟؟

شما اثبات کن که هست!

بذار یکم بحث کنم باهاش 😁

🙄 🙄

ـ هیــــــچ ــ خدایی نجاتم نداد ! ،

خدایی که گفتند !

خدایی که ساختم !

خدایی که دیدم !

… و حتی

خدایی که برای اثبات خدا بودن اش ،

سال ها

به نام مخلوق

زیستم !

هیچ یک از خدایان

نجاتم ندادند !!!

باور کن !!!

… اما اگر

من هنوز هم

خدا پرستم ! ،

ــ خدایی که امروز، خویش ام ! ــ ،

تنها از آن رو است ،

که این آخرین خدا ،

ــ منِ من ــ ،

اگر نجاتم نداد ! ،

جرأت کفرم داد !

نه ترس و ستایش !

5 ❤️

2020-07-11 14:32:09 +0430 +0430

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

درود بحث کنیم؟؟

شما اثبات کن که هست!

بذار یکم بحث کنم باهاش 😁

🙄 🙄

ـ هیــــــچ ــ خدایی نجاتم نداد ! ،

خدایی که گفتند !

خدایی که ساختم !

خدایی که دیدم !

… و حتی

خدایی که برای اثبات خدا بودن اش ،

سال ها

به نام مخلوق

زیستم !

هیچ یک از خدایان

نجاتم ندادند !!!

باور کن !!!

… اما اگر

من هنوز هم

خدا پرستم ! ،

ــ خدایی که امروز، خویش ام ! ــ ،

تنها از آن رو است ،

که این آخرین خدا ،

ــ منِ من ــ ،

اگر نجاتم نداد ! ،

جرأت کفرم داد !

نه ترس و ستایش !

خیلی هم زیبا 🌹

17 ❤️

2020-07-11 14:38:04 +0430 +0430

خلاء شکل ندارد .

خلاء همان هیچ است .

پس هیچ هم شکل ندارد .

اما ...............

پس هیچ هم شکل دارد .

و هیچ همان خلاء است .

چرا ؟

راستی چرا ؟

...

درود بحث کنیم؟؟

درود به قول برتراند راسل اگه من ادعا کنم یه قوری چای کوچیک با شکل خاص در فضایی بین زمین و مریخ دور خورشید میچرخه شما میتونین نقضش رو ثابت کنین؟ اگه نتونین ثابت کنین که وجود نداره پس یعنی وجود داره؟
حالا میخوام ثابت کنم خدا یا وجود نداره یا ناقصه یا خدای بدیه: 1-چطور میشه خدا خود به خود به وجود بیاد و دنیا رو به وجود بیاره اما نمیشه جهان خود به خود به وجود بیاد؟ 2-چرا خدا با اون همه قدرت نمیتونه خودشو از طریق الهام یا هر روش دیگه ای به ما ثابت کنه و راه درستو نشونمون بده؟ 3-چرا رنج رو به وجود آورد؟ چرا همه رو به بهشت نفرستاد؟ اگه نمیتونه یا نمیخواد این کارا رو بکنه پس یعنی یا خدای ناقصیه یا خدای خوبی نیست.

2 ❤️

2020-07-11 14:41:28 +0430 +0430

به نظرم اگه کسی با اعتقاد به خدا ، احساس بهتری داره و بدون تحمیل نظرش به دیگران با این احساس بهتر ، آدم بهتری میشه تا دیگران رو خوشحال کنه پس بهتره اعتقاد به وجود خدا داشته باشه … و اگر کسی با عدم وجود خدا انسان بهتری میشه و بقیه رو خوشحال میکنه باید اعتقاد نداشته باشه … نظر شخصی خودمو می گم …این یه چیز درونی و شخصیه و نمیشه تحمیلش کرد و حتی تبلیغش کرد …حالا اینکه من اعتقاد دارم به وجود یا عدم وجود خدا ، دیگه خیلی مهم نیست … به قول مولانا " عشق آن باشد که حیرانت کند …بی نیاز از کفر و ایمانت کند ."

4 ❤️

2020-07-11 14:41:37 +0430 +0430

(حرف های که میزنم نشان دهنده موضع من در مقابل خدا نیست)

-درسته مدرکی برای وجود خدا نیست ولی مدرکی هم برای عدم وجود خدانیست.>

ولی این منطق و از کجا آوردی آخه؟
وقتی مدرکی برای اثبات خدا وجود نداره پس فرض بر این قرار میگیره که نیست!
درست مثل این میمونه که میری تو یه اتاق تاریک میگی تاریکه چون نور نیست وقتی لامپ رو روشن کنی میگی روشنه چون نور هست در اصل ما میتونیم نور رو ثابت کنیم چون حقیقیه و وجود داره ولی چیزی به‌نام تاریکی نداریم و درواقع عدم وجود نور هست.
اینجا هم همینه تو باید بگی به این دلیل خدا هست و وجودشو اثبات یا رد کنی نه که رو عدم وجودش مانور بدی مثل همینه که بخوای تاریکی رو اثبات کنی درصورتی که تاریکی چیزی نیست که قابل اثبات یا رد باشه.
نتیجتا دوحالت داره یا شما با این حرف ها و استدلال ها دنبال مغلطه هستی یا واقعا فکر میکنی درسته!
امیدوارم متوجه شده باشی چی میگم.

2 ❤️

2020-07-11 14:43:09 +0430 +0430
نقل از: Mohammad_fmx

(حرف های که میزنم نشان دهنده موضع من در مقابل خدا نیست)

-درسته مدرکی برای وجود خدا نیست ولی مدرکی هم برای عدم وجود خدانیست.>

ولی این منطق و از کجا آوردی آخه؟
وقتی مدرکی برای اثبات خدا وجود نداره پس فرض بر این قرار میگیره که نیست!
درست مثل این میمونه که میری تو یه اتاق تاریک میگی تاریکه چون نور نیست وقتی لامپ رو روشن کنی میگی روشنه چون نور هست در اصل ما میتونیم نور رو ثابت کنیم چون حقیقیه و وجود داره ولی چیزی به‌نام تاریکی نداریم و درواقع عدم وجود نور هست.
اینجا هم همینه تو باید بگی به این دلیل خدا هست و وجودشو اثبات یا رد کنی نه که رو عدم وجودش مانور بدی مثل همینه که بخوای تاریکی رو اثبات کنی درصورتی که تاریکی چیزی نیست که قابل اثبات یا رد باشه.
نتیجتا دوحالت داره یا شما با این حرف ها و استدلال ها دنبال مغلطه هستی یا واقعا فکر میکنی درسته!
امیدوارم متوجه شده باشی چی میگم.

حالا موضع خودت در مقابل خدا چیه ؟

11 ❤️

2020-07-11 14:59:39 +0430 +0430
نقل از: arashkarimi44 به نظرم اگه کسی با اعتقاد به خدا ، احساس بهتری داره و بدون تحمیل نظرش به دیگران با این احساس بهتر ، آدم بهتری میشه تا دیگران رو خوشحال کنه پس بهتره اعتقاد به وجود خدا داشته باشه ..... و اگر کسی با عدم وجود خدا انسان بهتری میشه و بقیه رو خوشحال میکنه باید اعتقاد نداشته باشه .... نظر شخصی خودمو می گم ....این یه چیز درونی و شخصیه و نمیشه تحمیلش کرد و حتی تبلیغش کرد ...حالا اینکه من اعتقاد دارم به وجود یا عدم وجود خدا ، دیگه خیلی مهم نیست ..... به قول مولانا " عشق آن باشد که حیرانت کند ....بی نیاز از کفر و ایمانت کند ."

مسئله فقط خدا نیست! مسئله طرز تفکره! اگه مردم جامعه بی دلیل و بدون منطق به خدا اعتقاد داشته باشن ممکنه بی دلیل به هر خرافه یا حرف دیگه ای هم اعتقاد پیدا کنن. و در نهایت از همین مسئله ضربه میخورن. موضوع اینه که نباید بی دلیل به هیچ چیزی اعتقاد داشت. بحث بحث منطق هست!

3 ❤️

2020-07-11 15:06:52 +0430 +0430
نقل از: arashkarimi44 به نظرم اگه کسی با اعتقاد به خدا ، احساس بهتری داره و بدون تحمیل نظرش به دیگران با این احساس بهتر ، آدم بهتری میشه تا دیگران رو خوشحال کنه پس بهتره اعتقاد به وجود خدا داشته باشه ..... و اگر کسی با عدم وجود خدا انسان بهتری میشه و بقیه رو خوشحال میکنه باید اعتقاد نداشته باشه .... نظر شخصی خودمو می گم ....این یه چیز درونی و شخصیه و نمیشه تحمیلش کرد و حتی تبلیغش کرد ...حالا اینکه من اعتقاد دارم به وجود یا عدم وجود خدا ، دیگه خیلی مهم نیست ..... به قول مولانا " عشق آن باشد که حیرانت کند ....بی نیاز از کفر و ایمانت کند ."

مسئله فقط خدا نیست! مسئله طرز تفکره! اگه مردم جامعه بی دلیل و بدون منطق به خدا اعتقاد داشته باشن ممکنه بی دلیل به هر خرافه یا حرف دیگه ای هم اعتقاد پیدا کنن. و در نهایت از همین مسئله ضربه میخورن. موضوع اینه که نباید بی دلیل به هیچ چیزی اعتقاد داشت. بحث بحث منطق هست!

تا حدی درست میگی اما یه نکته کلیدی وجود داره … هیچ منطقی اثبات پذیر نیست ( البته مطلق نیست ) … فقط اصول علمی قابل اثبات هستند …اگر منطق قابلیت اثبات داشت علم فلسفه با این همه شاخه و پیچیدگی بوجود نمیومد …این حرفم به معنی نقض حرف شما نیست …چون منم حرف شما رو به شکل دیگه بیان کردم …اگه خرافه به سبب اعتقاد به خدا شکل بگیره میشه همون حرف من و آسیب زدن به بقیه … این بحثی نیست که بشه با تایپ و تکست دربارش صحبت کرد …و نکته آخر اینکه دلیلی نداره فلسفه و منطق و اصول علمی هم درست بگن … البته این نظر منه و قرار نیست درست باشه … 🌹 🌹

3 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «

جستجو در سایت
Top Bottom