چطور از سناریوی فیلم ترسناک سالم بیرون بیایم

مطمئنا خیلیاتون فیلم بازای قهاری هستین و بسیار پیش اومده که خودتون رو جای شخصیتای اصلی داستان فیلم قرار بدین. ولی عایا تا به حال فکر کردین اگه واقعا یه سناریوی سینمایی براتون پیش بیاد، چطور باید در قبالش عمل کنین؟ بطور معمول زندگی ماها به جمود افتاده تر از اونه که اتفاقات عجیب و غریب برامون بیفته، ولی خب ما تو ایران داریم زندگی میکنیم و اینجا همون جاییه که دکل نفتی رو میکنن تو کونشون و هیشکی نمیفهمه. لذا فردی کروگر و کایاکو و جادوگر بلیر چندان چیزای دور از انتظاری به نظر نمیان.

برای همین با خودم گفتم یه دستور العمل کلی برای اینطور حالتی فراهم کنم، که شاید به درد مسلمونی بخوره. به درد هم نخورد مهم نیست! نهایتش دو دقه اتلاف وقته (biggrin)

1. از لحاظ نظری و علمی، زامبی ها وجود ندارن، هیچوقت هم به این شکل معمولی که سینما نشون میده وجود نخواهند داشت؛ درنتیجه، اولویت مقابله با تهاجم زامبی ها رو در آخر قرار بدید.

2. پیشگیری همیشه بهتر از درمانه. ساختمونای متروکه (مخصوصا بیمارستان ها، تیمارستان ها، هتل ها)، جنگل های دور افتاده، شهر های تخلیه شده، اتاق هایی که چراغاش سوسو میزنه، کلا هر جایی که نشونی از تمدن و آدمیزاد توش نباشه، در معرض جن زدگی، بازشدن دنیاهای موازی، پرورش یافتن موجودات عجیب، یا تسخیر شده بودنه. تا جای ممکن از این مکان ها دوری کنید. یا حداقل، بازدیدتون رو محدود کنید به ساعات روشنایی روز(ترجیحا ساعت 9 صبح تا 4 بعد ظهر)

3. هیچوقت بالای سر تخت خوابتون دوربین مداربسته قرار ندید که از خواب بودنتون فیلم بگیره. از لحاظ منطقی نه تنها کوچکتین فایده ای نداره، بلکه معمولا باعث مشاهده چیزهایی میشه که نتیجه خوبی در پی ندارن.

4. اگه تشنتونه، از قمقمه دوستاتون آب بخورید. یه وسیله توی جنگل جا گذاشتین، فراموشش کنید تا هوا روشن بشه. صدایی از زیرزمین شنیدین، تظاهر کنید که صدای باده. کلا به هر بهونه ای، هیچوقت خودتون رو توی یه موقعیت تنها قرار ندید. (گروهتون رو ترک نکنید)

5. عمیق شدن توی داستان نتیجه خوبی نداره. در نتیجه «دنبال منشاء صداهای عجیب نباشید. سعی نکنید دلیل اتفاقات رو پیدا کنید. رستگار کردن قاتل یا آزاد کردن اون آدم تسخیرشده به کارتون نخواهد آمد.» خروج از موقعیت اولین و بهترین هدفتون باشه.

6. توی موقعیت های گروهی، «از هم جدا نشوید». و اولین کسی که به هر دلیل این پیشنهاد رو داد، با پشت دست بزنید تو دهنش تا بقیه بفهمن دنیا دست کیه.

7. همیشه سعی کنید نقش شخصیت اصلی رو به عهده بگیرید. شحصیتای اصلی معمولا زنده از مهلکه در میرن.

8. نقش فرد کله شق گروه، یا فرد شوخ طبع، یا آدم ناباور رو به هیچ وجه به عهده نگیرید. معمولا این افراد، اولین نفراتین که دهنشون سرویس میشه.

9. توی موقعیتای اسلشر با یه قاتل روانی، همیشه این رو در نظر داشته باشید که ـ بجز در موارد خیلی خیلی استثنا ـ جون خود شما از نفر کناریتون مهم تره. (در نتیجه موضوعاتی مثل کم سن و سال تر بودن، زن و بچه داشتن طرف، حتی صمیمیت بسیار با طرف، بهانه های خوبی برای فداکاری شما نیستن)

10. حضور در فضای باز، اولین قدم برای فرار یا مواجه نشدن با عوامل ترسناکه. اگه کوچکترین عاملی که پتانسیل ترسناک بودن رو داشته باشه، به نظرتون رسید، به سرعت در جهت مخالف، به سمت فضای باز حرکت کنید.

11. سعی کنید که همیشه وسیله نقلیه تون سرویس شده و آماده به کار باشه.

12. آینه ها، سوراخ های چشمی، پشت در، داخل صندوق یا کمد، زیر تخت و ... مناطق ممنوعه ان. طرفشونم نرید. (مخصوصا پنهان شدن توی کمد دیواری یا زیر تخت احمقانه ترین کار ممکنه.)

13. اگه حس کردید یکی پشت سرتونه، مطمئن باشید که یکی پشت سرتونه؛ و تا وقتی که بهش نگاه نکردید خطری محسوب نمیشه. در نتیجه بعد از دریافت چنین حسی، به همون سمتی که قرار دارید، به سرعت شروع به دویدن کنید.

14. وقتی حس کردید محیط بیش از حد ساکت شده، از در یا دیوار ها فاصله بگیرید. درهای چوبی، تابلوها، کـ.ـانـ.ـال های کولر، پنجره شکسته و ... پتانسیل خطر زا بودن رو دارن.

15. همیشه ظن اولیه تون رو روی بچه ها، دوقلو ها، و افراد مسن قرار بدید. در اکثر مواقع چنین پیشبینی ای درست خواهد بود.

16. پیچش های انتهایی داستان مال فیلماست. اگه قاتل نقابدار، یا اون فرد جن زده شده برادرتون هم باشه، دیگه اون آدم سابقی که می شناختید نیست. در نتیجه، در ناکار کردنش لحظه ای تردید نکنید.

17. تجربه ثابت کرده که فرار کردن همیشه بهترین راه حل نیست. در صورت وجود موقعیت، از درگیری فیزیکی شونه خالی نکنید. حتی در موقعیت های ماورایی (جن و روح) هم این روش کمتر استفاده شده. در نتیجه امکان جواب دادنش هم وجود داره.

18. موقع درگیری نقاط حساس رو نشونه بگیرید. شقیقه، پس گردن و بین دو پا، بهترین نقاط برای ضربه ان؛ البته با چوب و چماق. درگیری با دست خالی، فقط باید به لگد زدن به ناحیه فوق حساس (محل سومی که اشاره کردم) و سپس فرار محدود بشه!

19. درصورتی که گزینه فرار بلکل حذف شد، گزینه گرفتن جون خودتون رو هم مد نظر قرار بدید. (مرگ یه بار و شیون هم یه بار) مطمئن باشید دردش کم و لحظه ایه.

20. اگه به هر صورتی در برابر شرور داستان موفق به پیروزی شدید، مطمئن بشید که مرده. حتی در صورت لزوم آدم بده رو دوبار بکشید. ضرری نخواهد داشت.

امیدوارم براتون مفید به فایده بوده باشه.

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 7

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

خوب عزیز فیلم ( سریال و غیره ) ترسناک نبین

خوب عزیز فیلم ( سریال و غیره ) ترسناک نبین

ـــــــــــ

• 4

• darklord144  

• عضو از 1396/11/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 77

• 88

دمت گرم

ممنون خیلی جالب بود کلی خندیدم

امیدوارم به کارم نیاد هیچوقت

ـــــــــــ

ادب مرد به زدولت اوست

• 2

• darklord144  

• عضو از 1396/11/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 77

• 88

دمت گرم

ممنون خیلی جالب بود کلی خندیدم

امیدوارم به کارم نیاد هیچوقت

ـــــــــــ

ادب مرد به زدولت اوست

• 2

• _RONAK_  

• عضو از 1398/5/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 3169

• 23265

با حال بود (biggrin)

ـــــــــــ

• 3

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 113

• 2678

نقل از: sunny094e799110-2

نقل از: sunny094e799110-2 خوب عزیز فیلم ( سریال و غیره ) ترسناک نبین

بجون خودت اگه من فیلم ترسناک ببینم (cool)

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 1

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• 2678

نقل از: darklord144

نقل از: darklord144 ممنون خیلی جالب بود کلی خندیدم امیدوارم به کارم نیاد هیچوقت

خواهش میکنم. خوشحال شدم (rose)

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 1

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• 2678

نقل از: RONAK

نقل از: _RONAK_ با حال بود (biggrin)

ممنون (rose)

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 2

• Ashenaye man  

• عضو از 1391/1/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 1311

• 117

منم فیلم ترسناک خیلی دوست دارم.پیش اومده خودمو جای...

منم فیلم ترسناک خیلی دوست دارم.پیش اومده خودمو جای اونا بزارم.اما بیشتر فک میکنم واقعیت نداره.پس زیاد جدی نمیگیرم

ـــــــــــ

امضا بلد نیستم انگشت میکنم

• 1

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• 2678

نقل از: Litel._.boy

نقل از: Litel._.boy باحال بود . عكس اواتارت و عشقه .

ممنون. خوشحالم دوس داشتین

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 1

• .Bloom.  

• عضو از 1399/2/24

• پست‌‌‌ها: ‌ 291

• 1486

.

جالب بود (biggrin) (devil)

ـــــــــــ

(love) بدترین لحظه های دنیا, لحظه های آخره وقت رفتن از پیش اونایی که دوسشون داری (love)

• 1

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• 2678

نقل از: .Bloom.

نقل از: .Bloom. جالب بود (biggrin) (devil)

مرسی. خوشحالم دوس داشتین (rose)

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 2

• Master-Fucker  

• عضو از 1395/11/17

• پست‌‌‌ها: ‌ 107

• 824

-

اسم تاپیک ربطی به محتواش نداش! صرفا نمیشد گف سناریو فیلم ترسناک بهتر بود جاش میگفتی : عملکرد تو موقعیتای ترسناک (cool)

ولی عالی بود لایک

ـــــــــــ

توبه ی گرگ مرگه....

• 1

• angelfire13_69  
  • عضو از 1399/3/1

• پست‌‌‌ها: ‌ 409

• 309

خول و چل

از گزینه اخر خوشم اومد

ـــــــــــ

• 1

• ایکاروس  

• عضو از 1398/9/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 869

• 4877

سوال : همسایه ی ما آخونده ! جزو کدوم یکی از موجودات ترسناکه ؟ با چی نابودش کنم که خیالم راحت بشه ؟

ـــــــــــ

ایکاروس

• 2

حرفت راجعب نبود موجودات عجیب درست اما تعداد زیادیش...

حرفت راجعب نبود موجودات عجیب درست اما تعداد زیادیش در اینده عملی میشه و این برای اماده سازی ذهن هاست مثل کارتون سیپسیون ها

ـــــــــــ

خاکستر اتیش رو بخشید ولی تبر رو نمی‌بخشه!

• 0

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• 2678

نقل از: Master-Fucker

نقل از: Master-Fucker اسم تاپیک ربطی به محتواش نداش! صرفا نمیشد گف سناریو فیلم ترسناک بهتر بود جاش میگفتی : عملکرد تو موقعیتای ترسناک (cool) ولی عالی بود لایک

مرسی که خوندین. ولی ربط داشت ها. نمیدونم شایدم نداشت (preved) (rose)

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 1

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• 2678

نقل از: Ashenaye man

نقل از: Ashenaye man منم فیلم ترسناک خیلی دوست دارم.پیش اومده خودمو جای اونا بزارم.اما بیشتر فک میکنم واقعیت نداره.پس زیاد جدی نمیگیرم

(rose) (ok) (drinks)

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 1

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• 2678

نقل از: angelfire13_69

نقل از: angelfire13_69 از گزینه اخر خوشم اومد

بسیار گزینه مهمیه. به کرات دیده دیده شده یارو بعد از اینکه نصف بدنش انطرف افتاده و نصفیش اونطرف، بازم با دندوناش قربانی گرفته.

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 1

• The.BitchKing  

• عضو از 1399/1/30

• 2678

نقل از: ایکاروس

نقل از: ایکاروس سوال : همسایه ی ما آخونده ! جزو کدوم یکی از موجودات ترسناکه ؟ با چی نابودش کنم که خیالم راحت بشه ؟

متاسفانه آخوند از اون پدیده هاییه که با هیچ عقل سلیم و غیر سلیم و توضیح فیزیکی و متافیزیکی و اولترافیزیکی ای قابل توضیح نیست. روش های بسیاری برای نابود سازی این موجودات موذی امتحان شده، ولی متاسفانه به دلیل زاد و ولد و رشد نماییشون، جلوگیری از پیشرفتشون بدل شده به امری ناممکن. شاید سوزوندن ملکه شون که از مخفیگاهش بیرون نمیاد راهکار خوبی باشه که هیچکس تا به حال امتحانش نکرده.

البته اگه خیلی مورد اورژانسیه، چنتا بیل تو کمرش و تخماش بزنی که حداقل نسل این یکی قطع بشه، بصورت موقت مشکلت حل میشه. ولی قطع شدن نسلش در دراز مدت، مطمئنا تاثیر خواهد گذاشت.

ـــــــــــ

سواد ندارم

انگشت میکنم

• 1

• hunterxxxx  

• عضو از 1398/6/3

• پست‌‌‌ها: ‌ 559

• 1591

چقد جالب

پس منم دقیقا همین کارایی که شما منع کردید و انجام میدم ببینم نتیجش چی ميشه اگه زنده موندم بهتون ميگم :-D

ـــــــــــ

رنگ آبی رو دوست دارم چون رنگی عاشقانه و آرامش بخشه و ارمغانگر صلح

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

میخواهید پس از دریافت پیام خصوصی، ایمیل آگاهسازی دریافت کنید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «