چطور حساسیت کیر را افزایش دهیم؟

1400/06/26

چطور حساسیت کیر را افزایش دهیم؟

روش های افزایش حساسیت کیرتان به عاملی که باعث بی حسی کیرتان شده بستگی دارد. بهتر است اول با پزشک تان مشورت کنید تا مطمئن شوید کاهش حساسیت کیرتان ناشی از بیماری و مشکل خاصی نیست.


منظور از “سر شدگی آلت تناسلی” از دست دادن (یا کاهش قابل توجه) حس در کیر است. گاهی اوقات به این مشکل “بی حسی آلت تناسلی” هم میگویند.

نکات اساسی
کاهش یا از دست دادن حس در کیر میتواند به دلیل آسیب دیدگی ، بیماری و مشکلات پزشکی، عوارض جانبی دارو ها، تستوسترون پایین و یا مشکلات روانی باشد.
دوچرخه سواران خصوصا مستعد این مشکل هستند. بین 50 تا 80 درصد دوچرخه سواران کاهش حس در نواحی تناسلی شان را تا حدی تجربه کرده اند.
روش های درمان این مشکل به عامل ایجاد کننده ی آن بستگی دارد که میتواند شامل تغییراتی در سبک زندگی ، تغییر داروهای مصرفی ، روان درمانی یا روش های دیگری باشد.
تعویض زین دوچرخه تان و استفاده از زین های بدون دماغه میتواند به حل این مشکل کمک کند.

نشانه ها و علائم بی حسی آلت تناسلی

نشانه ها و علائم سر شدگی یا کاهش حس در آلت تناسلی شامل موارد زیر است :
-از دست دادن حس در کیر و نواحی اطراف آن مثل بیضه ها ، کیسه بیضه یا پرنیوم (ناحیه بین مقعد و بیضه ها)
-حس مور مور شدن و سوز زدن در کیر یا نواحی اطراف آن
-حس سردی یا سوزش در کیر یا نواحی اطراف آن
-تغییر رنگ کیر یا نواحی اطراف آن به رنگ مایل به آبی یا بنفش
اگر دچار هر کدام از علائم بالا هستید حتما به پزشک مراجعه کنید.

چه چیزی باعث بی حسی آلت تناسلی میشود؟

طبق تحقیقات دکتر “رولند” در سال 1998 ، با وجود اینکه به نظر میرسد بی حسی کیر بیشتر برای مردان مسن اتفاق می افتد ولی این مسئله لزوما به این معنی نیست که بعد از رسیدن به یک سن خاصی باید انتظار بی حس شدن کیرتان را داشته باشید. بی حسی کیر میتواند ناشی از مشکلات دیگری مثل آسیب دیدگی کیر ، سطح تستوسترون پایین ، عوارض جانبی داروهای مصرفی ، مشکلات روانی یا یکسری از بیماری های خاص باشد.

آسیب و ضربه به کیر

کیر دارای رشته های عصبی و رگ های خونی زیادی است که برای عملکرد درست و سالم کیر لازم است با هم کار کنند. آسیب به این عصب ها و رگ های خونی میتواند باعث بی حسی کیر شود. یکی از شایع ترین کارهایی که باعث آسیب دیدگی کیر میشود دوچرخه سواری مکرر یا طولانی است. طبق نظر سنجی ای که در سال 2018 انجام شد حدود 50 الی 80 درصد دوچرخه سواران بسته به مدت زمانی که دوچرخه سواری میکنند تا حدودی بی حسی در ناحیه تناسلی شان (اکثرا در خود کیر) را تجربه کرده اند. دلیل این موضوع این است که زین دوچرخه رشته های عصبی و رگ های کیر و ناحیه ی تناسلی را تحت فشار قرار میدهد. تحقیقی که در سال 2014 انجام شد نشان میدهد که تغییر طرح و شکل زین های دوچرخه و تنظیم کردن پوزیشن نشستن دوچرخه سواران میتواند تا حدی از بی حسی کیر آنها جلوگیری کند.
گاهی اوقات رشته های عصبی و رگ های کیر حین جراحی های ناحیه لگن یا ستون فقرات آسیب می بینند ، مثل جراحی هایی که برای درمان سرطان پروستات انجام میشود . همچنین آسیب دیدگی ناحیه لگن (مثلا هنگام تصادف با ماشین یا موتور) هم میتواند باعث بی حسی کیر شود.

تستوسترون پایین

همه ما میدانیم که تستوسترون لازمه ی عملکرد جنسی سالم است ولی از طرفی نقش آن در نعوظ یا میزان حساسیت کیر به طور دقیق مشخص نیست. تستوسترون پایین میتواند میل جنسی تان را کاهش دهد که باعث میشود اینطور به نظر برسد که کیرتان کمتر به لمس و تحریک شدن واکنش نشان میدهد.

عوارض جانبی داروها

داروهای ضد افسردگی روی دسته ای از مواد شیمیایی مغز که “انتقال دهنده های عصبی” نامیده میشوند تاثیر میگذارند. این انتقال دهنده های عصبی نقش مهمی در برانگیختگی جنسی دارند و تغییر توازن شیمیایی این انتقال دهنده های عصبی میتواند روی میل جنسی و برانگیختگی افراد تاثیر بگذارد.
سلژیلین هیدروکلراید (با نام تجاری الدپریل) دارویی است که برای درمان بیماری پارکینسون استفاده میشود. این دارو روی سطح دوپامین مغز تاثیر میگذارد و طبق نظرسنجی FDA در سال 2008 ، در بعضی افراد بی حس شدن کیر به عنوان یکی از عوارض جانبی این دارو گزارش شده است.
داروهای مهار کننده فسفودی استراز 5 (PDE5) که عموما برای درمان اختلال نعوظ استفاده میشوند هم ممکن است باعث کاهش حساسیت کیر شوند. سیلدنافیل (با نام تجاری ویاگرا) ، تادالافیل (با نام تجاری سیالیس) ، واردنافیل (با نام تجاری لویترا) و آوانافیل (با نام تجاری استندرا) نمونه هایی از این دسته داروها هستند. داروهای PDE5 با افزایش جریان خون به سمت کیر باعث بهبود نعوظ مردان میشوند. با اینحال طبق تحقیقاتی که در سال 2006 انجام شد این داروها همچنین میتوانند باعث کاهش حساسیت کیر مردان هم شوند و به همین دلیل میتواند به مردانی که دچار انزال زودرس هستند کمک کند.
اگر فکر میکنید داروهایی که مصرف میکنید باعث کاهش حساسیت کیرتان شده اند بهتر است برای پیدا کردن گزینه های جایگزین با پزشک تان مشورت کنید.

مشکلات پزشکی و بیماری های خاص

هر بیماری و مشکلی که روی رگ های خونی و عصب های کیر تاثیر میگذارد میتواند باعث بی حسی کیرتان شود که شایع ترین آنها دیابت ، ام اس و مشکلات مربوط به پروستات است. بیماری پیرونی ( Peyronie) یا انحنای آلت تناسلی یکی از دلایل کمتر شایعی است که می تواند باعث کاهش حساسیت کیر شود ، این بیماری زمانی اتفاق می افتد که بافت زخم (scar tissue) در درون کیر شکل میگیرد. این نوع بافت در مقایسه با بافت های سالم کیر حساسیت کمتری دارد و میتواند باعث بی حسی برخی نواحی کیر شود.

مشکلات روانی

مشکلات روانی ای مثل افسردگی ، استرس و اضطراب میتواند عملکرد جنسی طبیعی افراد را مختل کند. این مشکلات از چند جهت به سلامت جنسی تان آسیب میزنند. افسردگی ، استرس و اضطراب میتوانند باعث کاهش میل جنسی ، حساسیت کیر ، توانایی ارگاسم شما و… شوند. ولی درمان این مشکلات با داروهای ضد افسردگی (همانطور که قبلا توضیح داده شد) همچنان میتواند روی زندگی جنسی شما تاثیر منفی داشته باشد. این قضیه مثل یک چرخه عمل میکند چون مشکلات مربوط به عملکرد جنسی افراد میتواند باعث افسردگی و اضطراب آنها شود.

چطور حساسیت کیر را افزایش دهیم ؟

گزینه های در دسترس شما برای افزایش حساسیت کیرتان به علتی که باعث این مشکل شده بستگی دارد. اول با پزشک تان مشورت کنید تا مطمئن شوید بی حسی کیرتان ناشی از بیماری و مشکل خاصی نیست. تغییرات ساده ای در سبک زندگی تان مثل بهبود رژیم غذایی، افزایش فعالیت بدنی روزانه ، ترک سیگار و محدود کردن مصرف الکل تان باعث بهبود سلامت کلی شما و افزایش جریان خون کیرتان میشود. همچنین تا جای ممکن از نشستن در یک پوزیشن خاص برای مدت زمان طولانی دوری کنید و هر از گاهی قدمی بزنید تا به لگن و ناحیه تناسلی تان استراحت دهید.
اگر دوچرخه سوار هستید و فکر میکنید کاهش حساسیت کیرتان به خاطر دوچرخه سواری تان است ، تعویض زین دوچرخه تان میتواند به شما کمک کند. " مرکز ملی بهداشت و ایمنی شغلی" پیشنهاد میکند مردان (و زنان) برای پیشگیری از مشکلات تناسلی از زین های بدون دماغه استفاده کنند. طبق تحقیقات “مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها” در سال 2009 این نوع از زین ها احتمال آسیب به عصب ها و فشار به رگ های ناحیه لگن را کاهش میدهد.
شاید با انجام آزمایش خون پزشک تان متوجه پایین یودن سطح تستوسترون تان شود. با افزایش سطح تستوسترون خون تان ممکن است مشکلاتی مثل بی حسی کیرتان و همچنین پایین بودن میل جنسی تان به مرور بهبود پیدا کند. تستوسترون درمانی به پنج روش مختلف انجام میشود و لزوما هیچ روشی به طور قابل توجهی از دیگری بهتر نیست ، این پنج روش شامل موارد زیر است:

-پوستی و موضعی (از طریق پوست) : پچ (برچسب) های پوستی ، ژل ، کرم ، لوسیون و مایعات. این روش تقریبا برای چهار روز جوابگو است.
-تزریق : دارو زیر پوست یا درون عضله تزریق میشود. تزریقات میتوانند هفتگی ، دو هفته یکبار و یا ماهانه باشند.
-دهانی : پچی (برچسب) است که درون دهان قرار میگیرد و نباید جویده یا بلعیده شود.
-ایمپلنت کپسول در بدن با جراحی : یک کپسول ساچمه مانند در بافت چربی زیر پوست قرار میگیرد که حدودا برای سه تا شش ماه دوام می آورد.
-داخل بینی : دارو را روزانه سه بار از طریق سوراخ های بینی تان بالا میکشید.

اگر بی حسی کیرتان به خاطر عوارض جانبی داروهایی که مصرف میکنید باشد با پزشک تان برای جایگزین کردن آنها یا تغییر دوز شان مشورت کنید. در خصوص بیماری هایی مثل دیابت یا “ام اس” باید حتما با پزشکی که برای درمان این بیماری ها تحت نظر او هستید مشورت کنید چون بحث فقط کاهش حساسیت کیرتان نیست بلکه این بیماری ها میتوانند روی تمام بدن و سلامت کلی تان تاثیر بگذارند. مراجعه به روان شناس یا انجام درمان های شناختی میتواند به بهبود مشکلات روانی ای که ممکن است روی سلامت جنسی تان تاثیرگذار باشد کمک کند.

اگر کیرم بیش از حد حساس باشد چطور؟

مردانی که کیرشان بیش از حد حساس است (hypersensitive) ممکن است آنقدری که دوست دارند هنگام سکس دوام نیاورند. حساسیت بیش از حد کیر در بعضی موارد میتواند باعث انزال زودرس شود. “انجمن بین المللی علوم پزشکی جنسی” انزال زودرس (PE) را به این صورت توصیف میکند :

-انزالی که همیشه یا اکثر اوقات در یک دقیقه ی اول دخول واژنی اتفاق می افتد.
-عدم توانایی به تاخیر انداختن انزال در حین همه ی (یا تقریبا همه ی ) دخول های واژنی
-تجربه ی عواقب روانی منفی مثل ناراحتی ، نا امیدی یا دوری کردن از رابطه جنسی

یکی از روش های کاهش حساسیت کیر استفاده از اسپری ، کرم و دستمال های مرطوب کننده ای است که حاوی بی حس کننده های موضعی (داروهای سر کننده) مثل لیدوکائین یا بنزوکائین هستند که بدون نیاز به نسخه هم قابل خریداری اند. کاندوم های “کنترل کننده ارگاسم” هم انتخاب خوبی هستند ، این نوع کاندوم ها با کاندوم های معمولی متفاوت اند چون حساسیت کیر را کاهش میدهند ، این کاندوم ها دارای لایه ای از بی حس کننده هستند و یا از لاتکس ضخیم تری ساخته میشوند.
با اینکه حرف زدن در مورد این مسائل میتواند کمی خجالت آور باشد ولی شما حتما باید مشکل کاهش حساسیت کیرتان یا هر سوال یا نگرانی ای که نسبت به سلامت جنسی تان دارید را با پزشک تان در میان بگذارید.


منبع

10100 👀
4 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-09-17 22:04:39 +0430 +0430

اینقدی که کیر من حساسه فک کنم تمام سلولهای عصبی مربوط به حساسیت روی کلله کیرمه

2 ❤️

2021-09-17 22:33:48 +0430 +0430

والا کله کیر من اوکیه ولی مشکل اینجاس سه سوت سیخ میشه همه جا باید قایمش کنم .پیش دختر باشم و یکم فکر سکسی بیاد تو سرم یا خیلی کم در حد بوس و لب داشته باشم کیرم زود سنگ میشه

0 ❤️

2021-09-18 06:42:28 +0430 +0430

من این تجربه رو داشتم که بشدت دیر ارضا بودم بخاطر همین بی حسی کیرم حالا چه اتفاقی برای من افتاد حدود یک هفته یه مشکلی برام پیش اومد من اصلا نتونستم به کیرم دست بزنم روز هشتم چنان کیر من پوستش حساس و نازک شده بود که اولا سریع با جق زخم میشد دوما زااااارت ابش می یومد

0 ❤️

2021-09-19 16:05:52 +0430 +0430

مگه دزد گیر ماشینه حساسیتش کم و زیاد کنیم! 😀
اینکه شوخی بود .تاپیک مفید و مفصلی بود.دستت درد نکنه 👍

1 ❤️

2021-09-19 20:46:20 +0430 +0430

وای دوچرخه سواری دقیقا من یه چرخ داشتم زینش خراب شده بود فنر هاش در زده بود یکم سوارش میشدم وقتی پیاده میشدم کیرم خواب میرفت بی حس و مور مور میشد خیلی بد بود سه بار اینجور شد دیگه زینش رو عوض کردم

0 ❤️

2021-10-07 23:02:15 +0330 +0330

لطفا درباره روش کاهش هم مطلب بذارید

0 ❤️
‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «