چگونه خودتان را بکنید

• Y.m_writer  

• عضو از
    1398/6/8

• پست‌ها: 183

• 264

چگونه میتوانید خودتان را بکنید؟
این سوال وقتی به ذهنم اومد که استاد فیزیک بددهنی؛وقتی بحث از حالتهای خاص فیزیکی شد گفت:«این فیزیکدانای نظری هم شورشو در آوردن.ادامه که بدن نتیجه‌ش این فتوا میشه:(( اگر با سرعت نور دور درختی بدوید میتوانید خودتان را بکنید))

هرچند این گزاره درستی نبود و برای تمسخر ساخته شده بود اما من از اون موقع این توی سرم افتاد که ببینم برای این کار چه راههایی وجود داره
هروقت به این فکر میکنم جوابهای جدید میسازم...دوتاش رو نوشته‌م براتون.
روش اول:طبق فیزیک نیوتنی؛سرعت نور نامتناهی و بی نهایت است.
یعنی طبق فیزیک نیوتنی؛اگر دور یک درخت،از سرعت صفر شروع به دویدن کنید و سرعت خودتان را به سرعت نور نیوتنی نزدیک و نزدیکتر کنید؛بعدش یکهویی راست کنید،موفق به نمودن خودتان میشوید!
البته اینکار از دو نظر غیر ممکن است.
یکی اینکه نسبیت خاص پیشبینی کرد که سرعت نور متناهی هست و بینهایت نیست.دومی اینکه اگر شرط قبل را در نظر نگیرید باز هم نیوتن میگوید من غلط بکنم این را بگویم؛چرا که شتاب فقط برابر با بینهایت تقسیم بر بینهایت میشود که یعنی از لحاظ ریاضی ممکن نیست.

روش دوم:این یکی روش به فیزیک کوانتوم برمیگردد.
دوبروری پیشبینی کرد که تمام ذرات دارای سرعت میتوانند هم موج و هم ذره باشند.اگر شما حالت موجی آنها را بررسی کنید موج و اگر حالت ذره آنها را بسنجید(مثلا با نگاه کردن)آنها ذره هستند.
این بعدها به شکل تجربی اثبات شد.
پس اگر شما در اتاقی که کسی شمارا نبینید(بعنوان ذره بررسی نکند)بدوید؛موج هستید.
یک موج قابلیت انتشار در کل فضا را دارد.یعنی شما به شکل موج،همه جا پراکنده هستید؛اما آنجا که خودتان مطمئنید هستید؛احتمال بیشتری دارد که وجود داشته باشید.
موج در مواد مختلف با سرعتهای مختلف حرکت میکند.پس اگر در استخری پر آب بدوید؛سپس در یک هفتادهزارم ثانیه خودتان را به انتهای استخری خالی مجاور استخر قبل برسانید و مسیر رفته را عقب عقب برگردید؛موجهای شما بر خلاف ذرات تداخل میکند و دقیقا لحظه‌ای وجود دارد که شما خودتان را بله!
از جایی که موج محدودیتهای ذره را ندارد؛کوانتوم این اجازه را یه شما میدهد.

طنز بود با محاسبات درست.
یک هفتادهزارم ثانیه را هم میتوانید از اختلاف سرعت امواج در آب و هوا بدست آورید.

پ ن:این آخری یک مقدار پیچ در پیچ بود اما شر و ور وار بخوانیدش؛خوب است

ـــــــــــ

• 4

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• M.E.Sh  
  • عضو از 1398/6/1

• پست‌‌‌ها: ‌ 20

• 1

رشته ات چیه

رشته ات چیه

ـــــــــــ

• 0

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 183

• 264

نقل از: M.E.Sh

نقل از: M.E.Sh رشته ات چیه

ریاضی فیزیکه ولی خب از کوچیکی فیزیک باز بودم

ـــــــــــ

• 1

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نقل از: Shiirrazi79

نقل از: Shiirrazi79 (rolling)

:)

ـــــــــــ

• 1

• salt111  

• عضو از 1397/12/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 45

• 22

سلام

خیلی کسشر نوشتی ناموسا

ـــــــــــ

• 1

اینهمه محاسبه نمیخواست براحتی بعضیا کیرشونو...

اینهمه محاسبه نمیخواست براحتی بعضیا کیرشونو میفرستن تو کونشون (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نقل از: salt111

نقل از: salt111 خیلی کسشر نوشتی ناموسا

دیگه هرچیزی واسه اهلش

ـــــــــــ

• 1

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نقل از: مهدی ایتالی

نقل از: مهدی ایتالی اینهمه محاسبه نمیخواست براحتی بعضیا کیرشونو میفرستن تو کونشون (biggrin)

یکی از فیزیکدانای بزرگ وقتی دانشجو بوده ازش توی امتحان سوال میشه که با یک فشار سنج چطور اندازه یک ساختمان رو بفهمیم. راحتترین کار اینکه که از اختلاف فشار پای ساختمان و بالای ساختمان استفاده کنیم.

ولی این دانشجو سیزده تا روش مینویسه که هیچکدوم این روش نیستن اما درستن.

مثلا نخ ببندیم به فشار سنج و فشار سنج رو تا پایین بفرستیم بعد طول نخ رو حساب کنیم. یا فشار سنج رو از بالای ساختمان پایین بندازیم و ببینیم چقدر طول میکشه صدای برخوردش بیاد؛بعد با توجه به سرعت فشارسنج و شتاب زمین؛طول ساختمون رو حساب کنیم و...

دانشجو مردود شد ولی آخر سر فیزیکدان بزرگی شد. این هم همونه...راههای پیچیده بجای اسون ترین کار

ـــــــــــ

• 2

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نقل از: parviz9898

نقل از: parviz9898 قانون طبیعیته که هیچ چیزی به سرعت نور نررسه (هرچند که خود نور جرن داره فتون فتونه ) ینی در نهایت هرچیزی میتونه به 99/99 درصد سرعت نور برسه . حالا اگر ما ماشینی داشتیم که با این سرعت حرکت کنه به 99/99 درصد سرعت نور برسه اگر یک نفر در مایشن شروع به راه رفتن رو به جلو بکند آیا سرعت فرد از سرعت نور بیشتر میشود ؟

شما چیزی رو که خودت خواستی خوندی از متن من. من گفتم طبق فیزیک نیوتنی و طبق فیزیک نیوتنی سرعت نور بینهایت هست نه مقداری که مکسول به دست آورد و اینشتین توی معادلاتش و ثابت لورنتز استفاده کرد. گفتم اکر فیزیک نیوتنی حاکم بود.

و نیز فوتون جرم لختی یا اینرسیالش صفره و از طریق تکانه ای به خود سرعت نور میرسه.

هر چیز که به سرعت نور برسه؛باعث صفر شدن مخرج در معادلات نسبیت خاص میشه که تعریف نشده هست و ناممکنش میکنه(این حرف شماست که خواستم بگم نه تنها میدونم بلکه اثبات ریاضیش هم اینه)

به حرفی که میزنم آگاهم فقط اینکه کلمه هام دقیقا حساب شده کجا قرار بگیرن

ـــــــــــ

• 1

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نقل از: ترنم.بهاری

نقل از: ترنم.بهاری اگه با سرعت نور خودارضایی کنیم بهترین ارگاسم رو تجربه میکنیم؟

من که اینو نگفتم ولی برای پسرا میدونم در این حالت طولش به صفر میل میکنه و جرمش به بینهایت

ـــــــــــ

• 1

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نقل از: Y.m_writer
نقل از: parviz9898 قانون طبیعیته که هیچ چیزی به سرعت نور نررسه (هرچند که خود نور جرن داره فتون فتونه ) ینی در نهایت هرچیزی میتونه به 99/99 درصد سرعت نور برسه . حالا اگر ما ماشینی داشتیم که با این سرعت حرکت کنه به 99/99 درصد سرعت نور برسه اگر یک نفر در مایشن شروع به راه رفتن رو به جلو بکند آیا سرعت فرد از سرعت نور بیشتر میشود ؟
شما چیزی رو که خودت خواستی خوندی از متن من. من گفتم طبق فیزیک نیوتنی و طبق فیزیک نیوتنی سرعت نور بینهایت هست نه مقداری که مکسول به دست آورد و اینشتین توی معادلاتش و ثابت لورنتز استفاده کرد. گفتم اکر فیزیک نیوتنی حاکم بود. و نیز فوتون جرم لختی یا اینرسیالش صفره و از طریق تکانه ای به خود سرعت نور میرسه. هر چیز که به سرعت نور برسه؛باعث صفر شدن مخرج در معادلات نسبیت خاص میشه که تعریف نشده هست و ناممکنش میکنه(این حرف شماست که خواستم بگم نه تنها میدونم بلکه اثبات ریاضیش هم اینه) به حرفی که میزنم آگاهم فقط اینکه کلمه هام دقیقا حساب شده کجا قرار بگیرن

گفتم از نظرات هم شاید بشه استفاده کرد !!!

نه بابا دعوا دار به نظر اومد.

من فقط از یه چیز ناراحت میشم گر این کار آن جوید آن کار این/پرآشوب گردد سراسر زمین

ـــــــــــ

• 1

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نقل از: ترنم.بهاری عایا سرعت نور با سرعت انعکاسش از آیینه برابره؟

نمیدونم همینجوری از روی خنده به ذهنت اومد یا نه...ولی این همون چیزی بود که اینشتین از خودش پرسید و به نسبیت خاص رسید. چون سرعت حرکت تصویر در آینه به سمت ما و ما به سمت اون دو برابر سرعت حرکت ما به سمت آینه‌س.پس از خودش پرسید اگه با سرعت نور به سمت آینه برم؛تصویر با دوبرابر سرعت نور به سمت من میاد؟و این خلاف نسبیت خاصش بود که الان میشناسیم

ـــــــــــ

• 2

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

حالا که بحث علمی بود

شما چیزی رو که خودت خواستی خوندی از متن من. من گفتم طبق فیزیک نیوتنی و طبق فیزیک نیوتنی سرعت نور بینهایت هست نه مقداری که مکسول به دست آورد و اینشتین توی معادلاتش و ثابت لورنتز استفاده کرد. گفتم اکر فیزیک نیوتنی حاکم بود. و نیز فوتون جرم لختی یا اینرسیالش صفره و از طریق تکانه ای به خود سرعت نور میرسه. هر چیز که به سرعت نور برسه؛باعث صفر شدن مخرج در معادلات نسبیت خاص میشه که تعریف نشده هست و ناممکنش میکنه(این حرف شماست که خواستم بگم نه تنها میدونم بلکه اثبات ریاضیش هم اینه) به حرفی که میزنم آگاهم فقط اینکه کلمه هام دقیقا حساب شده کجا قرار بگیرن

گفتم از نظرات هم شاید بشه استفاده کرد !!!

نه بابا دعوا دار به نظر اومد.

من فقط از یه چیز ناراحت میشم گر این کار آن جوید آن کار این/پرآشوب گردد سراسر زمین

شاید قرار بر اینه که پر آشوب گردد .

طبق نظریه آشوب و اثربال پروانه از دل آشوب نظم بیرون میاد

ـــــــــــ

• 1

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نمیدونم همینجوری از روی خنده به ذهنت اومد یا نه...ولی این همون چیزی بود که اینشتین از خودش پرسید و به نسبیت خاص رسید. چون سرعت حرکت تصویر در آینه به سمت ما و ما به سمت اون دو برابر سرعت حرکت ما به سمت آینه‌س.پس از خودش پرسید اگه با سرعت نور به سمت آینه برم؛تصویر با دوبرابر سرعت نور به سمت من میاد؟و این خلاف نسبیت خاصش بود که الان میشناسیم

نه برام جالبن بعضی بحثاش مثه اینکه اگه هی مثه نور از جلو آیینه رد ممکنه دیده بشم به چشم دیگران یا ن

اینم باز اینشتین درمورد ناظر داخلی و خارجی پرسید. اینکه اگه من با سرعت نور از جلوی آینه رد بشم؛خودم به عنوان ناظر داخلی چی میبینم و بعد از توی آینه به عنوان ناظر خارجی چی میبینم؟

بعدها فهمید خودش به عنوان ناظر داخلی طول خودش رو صفر اندازه گیری میکنه و زمان براش می‌ایسته و جرم خودش رو بینهایت محاسبه میکنه در حالی که به عنوان ناظر خارجی همه چی رو عادی اندازه گیری میکنه

ـــــــــــ

• 1

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نه برام جالبن بعضی بحثاش مثه اینکه اگه هی مثه نور از جلو آیینه رد ممکنه دیده بشم به چشم دیگران یا ن

اینم باز اینشتین درمورد ناظر داخلی و خارجی پرسید. اینکه اگه من با سرعت نور از جلوی آینه رد بشم؛خودم به عنوان ناظر داخلی چی میبینم و بعد از توی آینه به عنوان ناظر خارجی چی میبینم؟

بعدها فهمید خودش به عنوان ناظر داخلی طول خودش رو صفر اندازه گیری میکنه و زمان براش می‌ایسته و جرم خودش رو بینهایت محاسبه میکنه در حالی که به عنوان ناظر خارجی همه چی رو عادی اندازه گیری میکنه

چقد دوس داشتم کوانتوم بخونم تو بحثاش غرق شم (biggrin) انیشتینم چقد همفکر بوده با من انگاری

این نسبیته کوانتم که سر ناسازگاری هم داره با نسبیت؛درمورد ذرات بنیادی و زیر اتمیه

ـــــــــــ

• 0

• sAjJaD7382  

• عضو از 1397/11/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 592

• 961

داداش داری از بین میریا

داداش داری از بین میریا

ـــــــــــ

من یه آدم لالم که زیاد حرفام یه معتاد لعنتی به سیگار مگنا

• 0

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

کجاشو دیدی

نقل از: sAjJaD7382 داداش داری از بین میریا

بقیشو ندیدی...عملا دارم درد میکشم

ـــــــــــ

• 1

• 7SIN7  
  • عضو از 1398/4/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 110

• 22

(rolling)

ـــــــــــ

• 0

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

باید حتما میذاشتمش تو بخش طنز تا متوجه شین طنزه؟:/

باید حتما میذاشتمش تو بخش طنز تا متوجه شین طنزه؟:/

ـــــــــــ

• 0

• 7SIN7  
  • عضو از 1398/4/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 110

• 22

چرا؟مگه خودت نگفتی از دل آشوب نظم بیرون میاد پس در دل دردهم ، سکون ساکنه/:(:

ـــــــــــ

• 0

• Y.m_writer  

• عضو از 1398/6/8

• 264

نقل از: 7SIN7

نقل از: 7SIN7

چرا؟مگه خودت نگفتی از دل آشوب نظم بیرون میاد پس در دل دردهم ، سکون ساکنه/:(:

اینجا اگه معنی استعاری رو در نظر بگیریم؛اون سکون مرگه

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

آیا در ایران بحران روابط جنسی ( کمبود روابط جنسی ) داریم ؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «