چگونه ‌متوجه شویم چه چیز‌هایی واقعا ما را تحریک می‌کند؟

1399/10/30

یک سکس‌تراپیست توضیح می‌دهد که چگونه چیزهایی که ما را تحریک می‌کند را پیدا کنیم


چه چیزی شما را تحریک می کند؟ اگر مطمئن نیستید، شما تنها نیستید: بسیاری از مردم در واقع نمی‌دانند که محرک‌های جنسی آنها چیست. هنگامی که من زوج‌درمانی می‌کنم، در مورد تلاش مردم برای کشف اینکه چه چیزی را دوست دارند و چیز‌هایی که دلشان می‌خواهد انجام دهند می‌شنوم و در همین حال چالش‌هایی که برای انتقال این موارد به پارتنر خود دارند را می‌دانم. در این مطلب چگونگی پیدا کردن چیزهایی که شما را تحریک می‌کند و طریقه‌ی گفتن آنها به پارتنرتان را بررسی خواهیم کرد:

تصور نکنید چیزهایی که شما را تحریک می‌کند با چیز‌هایی که دیگران را تحریک می‌کند یکسان است
درک این نکته مهم است که آنچه شما را تحریک می‌کند با آنچه شما فکر می‌کنید «باید» شما را تحریک کند بسیار متفاوت است. ما به میزان زیادی تحت تاثیر جامعه و محیط اطرافمان هستیم و در مورد چیز‌هایی که «باید» برای ما سکسی و تحریک کننده باشد، باور‌هایی داریم. ما با تصاویر و تبلیغات سکسی محاصره شده‌ایم. ما در معرض سکس‌های پر زرق‌وبرق فیلم‌های سینمایی و پورنوگرافی‌های اغراق‌آمیز رسانه‌های جریان اصلی هستیم. ما در اطلاعات نادرست درباره‌ی موضوع سکس غرق شده‌ایم و در نتیجه انتظارات غیرواقعی در مورد رابطه جنسی داریم. این بمباران ورودی در مورد اینکه سکس چیست، چه شکلی باید باشد و آنچه باید بخواهیم، می‌تواند ارتباط و دسترسی ما به خواسته‌های واقعی خودمان را کاملا قطع کند. و درک‌کردن خواسته‌های فردی ما کلید ایجاد بهترین زندگی جنسی ممکن است.

حقیقت این است که آنچه تحریک کننده است برای هر یک از ما متفاوت خواهد است. اروتیسم ما شامل موارد خاصی در رابطه جنسی که واقعا ما را تحریک می‌کند، است که آنها در ترجیحات جنسی ما مشخص می‌شود، فانتزی‌های و واکنش‌های ما نسبت به رسانه‌های سکسی مشخص می‌شود. در مورد چیز‌هایی که تحریک‌کننده است هیچ قانون و قاعده‌ای وجود ندارد و در مورد هیجان جنسی نیز هیچگونه درست و غلطی معنا ندارد. اروتیسم هر فرد مانند اثر انگشت کاملا منحصر‌ به‌فرد است.

باحوصله و به آرامی برای کشف کردن بدن خودتان وقت بگذارید
اول مهم‌ترین موضوع: زمانی را برای بیشتر دانستن در مورد جنبه فیزیکی لذت و تحریک خود اختصاص دهید {۱}. دوست دارید کجایتان را چگونه تحریک کنند؟ کدام قسمت‌های بدن شما به لمس و تماس حساس است؟ چگونه می‌خواهید لمس شوید؟ برای جواب‌گرفتن و تحریک‌شدن چه سرعت و شدتی برای‌تان مناسب است؟

فقط روی اندام تناسلی خود تمرکز نکنید. کل بدن خود را برای پیدا کردن موقعیت‌ها و نقاط غیرمنتظره و جدید برای لذت بردن بگردید و کشف کنید. به عنوان مثال، ممکن است وقت خود را صرف تحریک نوک سینه، گوش، ناحیه گردن، پاها یا قسمت داخلی ران خود کنید و چیزی غیر منتظره‌ که شما را تحریک کند، پیدا کنید. این لیست همچنان ادامه دارد - نسبت‌ به جاهایی که می‌توانید از آنها برای تحریک جنسی کمک بگیرید خلاق باشید و ببینید چه چیز‌هایی اتفاق می‌افتد.

این کار را می‌توانید به تنهایی و یا با پارتنرتان انجام دهید. تمام باور‌هایتان درباره آنچه قرار است دوست داشته باشید را کنار بگذارید و بفهمید که واقعا خودتان چه چیزی را دوست دارید .

کار‌ها و فعالیت‌های جنسی کوچکی که شما را تحریک می‌کند را مشخص کنید
جنبه های ذهنی- مغزی لذت، قدرت زیادی دارد. گفته شده است که مغز بزرگترین اندام جنسی است زیرا مغز ما جایی است که اروتیسم زندگی می‌کند. در حالی که برخی از چیز‌هایی که اروتیک و شهوانی می‌دانیم اعمال یا رفتارهای خاص جنسی است، بیشتر این موارد کاملا ذهنی یا وابسته به ذهن است. این معنایی است که ما از اتفاق‌ها می‌سازیم و این [علت] لذت‌بردن از یک حرکت‌خاص در یک موقعیت جنسی یا بطور کل برخورد‌ها و تعاملاتمان با پارتنرمان است.

با توجه به آنچه شما را تحریک می‌کند می‌توانید الگو و قالبی که برایتان اروتیک و شهوانی است را کشف کنید. آیا شما فانتزی‌های جنسی خاصی دارید؟ چه عامل باعث شده است بهترین سکسی که تاکنون داشته‌اید متفاوت باشد؟ چه چیزی را خوانده یا دیده‌اید که واقعا شما را تحریک کرده است؟ چرا اینقدر برایتان سکسی و جذاب بود؟ این «چرا و علت» بسیار مهم و کلیدی است.

داستان و فیلم اروتیک بخوانید و ببیند تا متوجه شوید که دکمه‌ی محرک شما چیست
اگر قبلا این کار را نکردید، مدتی را به تماشای پورن یا سایر رسانه‌های سکسی اختصاص دهید - این یک ابزار عالی برای ارزیابی سناریوهای است که می‌تواند شما را تحریک کند. صحنه هایی بجز آنهایی که در جریان اصلی وجود دارد یا خارج از آنچه به طور معمول فکر می‌کنید «باید» ببنید را تماشا کنید. همانطور که در واکنش‌های خود به این سناریوهای جنسی کشف می‌کنید، احتمالا موضوع‌ها و تم‌هایی را پیدا خواهید کرد که اروتیسم فردی شما را آشکار می کنند: تم‌های قدرت، خطر، عاشقانه، ایمنی، زور و خشنونت، تسلیم، خودمحوری و خودخواهی یا موارد دیگر. با این روش می‌توانید یاد بگیرید که عناصر اروتیسم شما چیست.

گاهی اوقات آنچه به نظر ما بسیار تحریک‌کننده است برای ما ناراحت‌کننده است. آن موضوعات با کسانی که در زندگی واقعی با آنها هستیم یا آنچه برای آنها ارزش قائل هستیم تناسب ندارد. صرف اینکه ما با فکر کردن در مورد چیزی تحریک می‌شویم به این معنی نیست که ما دلمان می‌خواهد آن کار را انجام دهیم. (یک مثال کاملا مناسب فانتزی تجاوز است). زنان نمی‌خواهند مورد تجاوز قرار بگیرند، اما از دست دادن کنترل در فانتزی می‌تواند جذاب باشد زیرا هیچ درد و خطر واقعی‌ای وجود ندارد.)

هیچ چیز در ذهن ما غیرممکن و ممنوع نیست و معمولا دلایلی وجود دارد که ما به چیزهایی که مغایر ذات ما هستند پاسخ جنسی می‌دهیم. برای یادگیری بیشتر در مورد این موضوع، توصیه می‌کنم برانگیختگی: منطق مخفی پشت فانتزی‌های جنسی اثر مایکل ج. بادر را به عنوان یک منبع عالی مطالعه کنید [لینک در مقاله‌ی اصلی].

فانتزی‌هایتان را بنویسید
شما همچنین می‌توانید فانتزی‌ها و داستان‌های جنسی بنویسید، و می‌توانید آن را صرفا برای خوتان نوشته و یا حتی با پارتنرتان به اشتراک بگذارید. وقتی داستان‌های خود را می‌سازید، این سناریو‌ها فقط شامل اتفاقات و عواملی هستند که برای خودتان تحریک کننده است. هیچ جنبه‌ی محدود‌کننده‌ای وجود ندارد که شما لازم باشد از آنها چشم پوشی کنید. این بدان معناست که این داستان‌ها در عین حال شخصی‌تر هم هستند - فانتزی شما اروتیک خالص است که تمایلات اصلی و درونی شما را مشخص می‌کند.

تجربه انواع مختلف اروتیسم و فانتزی‌ها با یک پارتنر
اگر چیزی وجود دارد که شما هرگز امتحان نکرده اید اما درباره آن کنجکاو هستید - یا اگر یکی از راه‌حل‌های گفته شده را امتحان کرده‌اید و اکنون چند چیز اروتیک جدید کشف کرده‌اید که می‌خواهید در زندگی واقعی آن را امتحان کنید - پارتنرتان را صدا کنید و آن را امتحان کنید! شما باید در مورد کاری‌هایی که انجامش مجاز و غیر مجاز است روشن و واضح صحبت کنید، به خصوص اگر با یک پارتنر جدید این را انجام دهید اما حتی اگر اکتشافات جنسی‌تان در یک رابطه‌ی طولانی مدت نیز رخ داده است، انجام این کار ضروری است [واضح صحبت کردن] . داشتن این مکالمات از قبل و وضع قوانین پایه و اولیه، راهی برای ایجاد اعتماد و صمیمیت است و به شما کمک می‌کند تا از اتفاقاتی که به علت عدم رضایت می‌تواند رخ دهد و آسیب‌زا باشد، جلوگیری کنید. آهسته آهسته وارد شوید، قدم‌های کوچک بردارید، اطمینان حاصل کنید که برخوردهای جنسی برای هر دوی شما مفید و خوب است.

اگر نگران هستید، به آرامی شروع کنید و کم کم و با آرامش وارد شوید
به سادگی برخی از صحنه‌هایی را که واقعا باعث تحریک شما شده با یکدیگر به اشتراک بگذارید. درمورد اینکه کدام قسمت‌ها برای شما سکس‌تر و جذاب‌تر هستند و اینکه کدام قسمت‌ها در شما هیچ واکنش و حسی ایجاد نمی‌کند، حرف بزنید (و همچنین نظرات آنها را بخواهید!). چند کلیپ مشاهده کنید یا چند خط از چند داستان اروتیک را بخوانید تا تصویری کامل از موضو‌عات و تم‌های اروتیسم نهفته در شما مشخص شود.
از اینجا به بعد، شما کاملا می‌توانید برخی از این کارها را انجام دهید، یک صحنه کامل را اجرا کنید یا یک عنصر خاص را به بازی جنسی خود اضافه کنید. شما ممکن است تصمیم بگیرید که در یک بار دیدار کنید، وانمود کنید که غریبه هستید و از تلاش برای زدن مخ یکدیگر لذت ببرید. یا ممکن است به آنچه از قبل با پارتنرتان لذت می بردید، کمی اسارت یا بازی قدرت را اضافه کنید. شما همچنین می‌توانید از انرژی اروتیک خود فقط با صحبت کردن یا تصور کردن آن استفاده کنید بدون اینکه آنها را در واقعیت انجام دهید.

اشکالی ندارد اگر برای شما و پارتنرتان چیزهای متفاوتی تحریک‌کننده باشد
می توانید چیز‌هایی را پیدا کنید که همپوشانی دارند، هرچند کوچک، و با بازی و فعالیت در این ناحیه شروع کنید. هدف این است که راهی پیدا کنید تا خواسته‌های خود را طوری کنار هم قرار دهید که برای هر دوی شما کار کند و عملی باشد.

نوبتی انجام دهید
حتی اگر تمایلات اروتیک شما هیچ هم‌پوشانی‌ای با هم ندراد می‌تواند در زندگی جنسی مشترک شما جایی داشته باشد: شما ممکن است بتوانید نقش چیزی را برای پارتنرتان بازی کنید و یا با او در موردش صحبت کنید مثل اینکه انگار که شما قصد انجام کاری را دارید، حتی اگر علاقه‌ای به انجام دادن آن در دنیای واقعی ندارید. هرکدامتان می‌توانید در برخی از جنبه‌های جنسی که برای خوتان هیجان خاصی ندارد شرکت کنید، چراکه می‌تواند برای پارتنرتان بسیار هیجان‌انگیز باشد. همکاری کلید اصلی ماجراست.

با یکدیگر توافق کنید که همدیگر را سرزنش نکنید
سعی کنید در مورد چیز‌هایی که هر کدام‌تان آن را تحریک‌کننده می‌داند کنجکاو و راحت و پذیرا باشید، فعالانه تلاش کنید که دنیا و زمینه‌‌ی اروتیکی که برای هر یک از شما لذت‌بخش است را بدون قضاوت‌کردن درک کنید و بفهمید.
کشف اروتیسم خود با یک پارتنر می‌تواند منجر به سطح جدیدی از صمیمیت و همچنین افزایش شدت و کیفیت فعالیت جنسی شود. گرچه این کار ساده و راحت نیست. ممکن است احساس خطر زیادی از اینکه خود سکسی حقیقی‌مان را با کسی به اشتراک بگذاریم داشته باشیم. کنار آمدن با خواسته‌های جنسی‌تان و ایجاد فضای مناسب برای کسانی که در زندگی جنسی شما هستند جسارت زیادی می خواهد، اما نتیجه یک رابطه جنسی مهیج‌تر و افزایش اعتماد و تعامل است.

آماده‌ی اکتشاف هستید؟
خواه درون یک رابطه باشید یا نه - و چه اینکه تصمیم دارید این روند را با یک پارتنر به اشتراک بگذارید یا خیر - به دنبال چهار‌چوب اروتیک خود گشتن و الگوهای محرک خود پیدا کردن، ارزشمند است. هر یک از ما لایق لذت‌بردن از رضایت بخش‌ترین و مهیج‌ترین زندگی جنسی ممکن است، و دانستن تعریف واقعی خود از اروتیسم راه رسیدن به همه‌ی احتمالات لذت‌بخش زندگی [جنسی] است.

منبع

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
توضیحات مترجم
1. منظور نویسنده از جنبه‌ی فیزیکی بُعد زیست‌شناسی و فیزیولوژیک سکس و لذت و … است.

2300 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-01-20 15:11:14 +0330 +0330

جالب

مغز واقعا کنترل کننده همه چیه!!

1 ❤️

2021-01-20 17:13:01 +0330 +0330

برا من تا الان معیار این بوده هر چیزی سریع تر و محکم تر کیرو شق کنه😅

1 ❤️

2021-02-16 03:47:17 +0330 +0330

عالی بود 👏 ❤️

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


Top Bottom