کُری های ما و آمریکا!

• axm432  

• عضو از
    1398/2/7

• پست‌ها: 2197

• 2593

در روانشناسی از یک خطای شناختی بحث میشه تحت عنوان "تعمیم بیش از اندازه" یا (Over Generalization) که مفهوم سادش اینه که ما یک مثال رو ببینیم و بعد به همه چیز تعمیم بدیم.

یه مثال دم دستی و مسخرش اینه که مثلا شما بدونین که 7 8 تا میشه 56 تا و بعد مادر گرامیتون نتیجه بگیرن که چه ریاضی دان بزرگی پرورش دادند! (biggrin)

یا اینکه مثلا شما تیم بسکتبال یک کشوری رو ببینین که همه بالای 2 متر هستند و بعد نتیجه بگیرین همه مردان اون کشور بالای 2 متر هستند!

میدونم! مسخره به نظر میاد! اما وضعیت کُری خوندن های ما برای امریکاییها هم عمدتا توی همین چارچوب هست:

ما پهپاد آمریکایی رو میزنیم --- نتیجه میگیریم که قدرت نظامی ما از آمریکا بیشتره!

تیم فوتبال ایران آمریکا رو میبره --- نتیجه میگیریم ورزش ما از آمریکا بهتره!

یکی از فیلمهای سینمایی ما در کن جایزه میبره --- نتیجه میگیریم سینمای ما از سینمای امریکا قویتره!

چند تا ملوان که وارد آبهای ساحلی ما شده بودند رو دستگیر و بلافاصله آزاد میکنیم --- میگیم ببینین! ما ابهت آمریکا/انگلیس رو شکستیم!

تیم المپیاد ریاضی ما از تیم آمریکا نتیجه بهتری میگیره --- نتیجه میگیریم وضعیت علمی ما از آمریکا بهتره!

یک متفکری در آمریکا میگه که سیستم سرمایه داری اشکال داره --- ما بلافاصله نتیجه میگیریم که آمریکا همین فردا متلاشی میشه!

آمریکا دچار بحران اقتصادی میشه و رشد اقتصادیش کم/منفی میشه ---آی ملت! چه نشستین که اقتصاد آمریکا نابود شد (حالا سایز اقتصاد طرف 52 برابر! سایز اقتصاد ماست!)

. . .

تا وقتی که ملتی عوام هست و متوجه نیست که این نتیجه گیریها از نظر منطقی کاملا غلط هستند, متاسفانه همین عوام فریبیها ادامه پیدا میکنه!

ادامه دارد ...

پ.ن. منظور من مسلما این نیست که ما دستاوردهای خودمون رو نفی کنیم. بر عکس, خیلی هم باید به اونها ببالیم. صرفا یادآوری میکنم که هر چیزی رو در جای خودش و به اندازه خودش ببینیم و بیهوده تعمیم ندیم!

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 5

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• キング  

• عضو از 1398/4/23

• پست‌‌‌ها: ‌ 63

• 83

.

البته تبلیغات رسانه ها هم در این مورد بی تاثیر نیست مثلا سر همین قضیه پهباد طوری صدا سیما این رو نشون میداد که انگار کل امریکا رو شکست دادن درحالی که فقط یه موشک پرتاب شده که اونم نمیدونم شاید اتفاقی یا اصلا خود امریکایی ها خواستن تا به هدف بخوره ولی رسانه ها با تبلیغات گسترده مردم رو از موضوع اصلی مثل اینکه اصلا چرا پهباد اومده ایران چطور اومده میخواسته چیکار بکنه شاید اصلا حامل پیام صلح دوستی بوده که ما زدیم ترکوندیمش در مورد اقتصاد هم همینطور وقتی تبلیغات گستره در مورد ضعف سرمایه داری در امریکا صورت میگیره مردم خود به خود از موضوع اصلی منحرف میشن و با خودشون میگن حالا که امریکا به اون بزرگی داره مشکل داره پس عجیب نیست که اقتصاد ما هم ضعیف باشه به نظر من توی دنیای امروز رسانه ها نقش مهمی توی زندگی مردم داره و هرکی بتونه رسانه رو کنترل کنه میتونه افکار مردم رو کنترل کنه حالا این رسانه هرچی میخواد باشه از یه sms ساده گرفته تا اخوندی که میره بالا منبر میتونه یک رسانه باشه چون طرز فکر مردم بر اساس گفته های اون تغییر میکنه

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 2197

• 2593

نقل از: キング

نقل از: キング البته تبلیغات رسانه ها هم در این مورد بی تاثیر نیست مثلا سر همین قضیه پهباد طوری صدا سیما این رو نشون میداد که انگار کل امریکا رو شکست دادن درحالی که فقط یه موشک پرتاب شده که اونم نمیدونم شاید اتفاقی یا اصلا خود امریکایی ها خواستن تا به هدف بخوره ولی رسانه ها با تبلیغات گسترده مردم رو از موضوع اصلی مثل اینکه اصلا چرا پهباد اومده ایران چطور اومده میخواسته چیکار بکنه شاید اصلا حامل پیام صلح دوستی بوده که ما زدیم ترکوندیمش در مورد اقتصاد هم همینطور وقتی تبلیغات گستره در مورد ضعف سرمایه داری در امریکا صورت میگیره مردم خود به خود از موضوع اصلی منحرف میشن و با خودشون میگن حالا که امریکا به اون بزرگی داره مشکل داره پس عجیب نیست که اقتصاد ما هم ضعیف باشه

ممنون از کامنتتون. من اصلا اینکه ما قابلیتهایی داریم که با اون ها پهپاد آمریکایی رو زدیم زیر سوال نمیبرم...حرفم اینه که قضیه رو از اندازه خودش خارج نکنیم! و سعی کردم اینو با مثالهای مختلف توضیح بدم... اگه مردم متوجه این خطا باشند و تعمیم بیش از اندازه ندن مطالب رو, دیگه صدا و سیما هم کمتر جرات میکنه همچین مزخرفاتی رو به هم ببافه! (biggrin)

تا وقتی این حرفها خریدار داره رسانه ها هم...

ـــــــــــ

• 1

خخ

خیلی خیلی خیلی موافقم باهات

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2593

نقل از: شیخ.متفکر

نقل از: شیخ.متفکر خیلی خیلی خیلی موافقم باهات

ممنون دوست گرامی!

ـــــــــــ

• 0

• -iliya-  
  • عضو از 1397/10/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 363

• 369

هه

منم ب شخصه موافقتمو اعلام میکنم

ارش جان به اون موضوع فکر کردی؟

ـــــــــــ

الهی مپسند که گدا معتبر شود/گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2593

نقل از: iliya.ili

نقل از: iliya.ili منم ب شخصه موافقتمو اعلام میکنم ارش جان به اون موضوع فکر کردی؟

ولکن لا ثمر الموافقه البدون اللایک! (biggrin)

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2593

نقل از: iliya.ili

نقل از: iliya.ili منم ب شخصه موافقتمو اعلام میکنم ارش جان به اون موضوع فکر کردی؟

خصوصی ;)

ـــــــــــ

• 1

• -iliya-  
  • عضو از 1397/10/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 363

• 369

خخخخخ

نقل از: axm432

ولکن لا ثمر الموافقه البدون اللایک! (biggrin)

لایکیدمت مشتی

لایکم تو دماغت خخخخخ

ـــــــــــ

الهی مپسند که گدا معتبر شود/گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود

• 1

• .Family4Ever.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1430

• 6161

-

ممنونم آرش :)

توهم خوب بودن ما از همه بیچاره مون کرد ! :(

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2593

نقل از: .Family4Ever.

نقل از: .Family4Ever. ممنونم آرش :) توهم خوب بودن ما از همه بیچاره مون کرد ! :(

این تعمیم بیش از اندازه رو من هر روز از ملت در همه زمینه ها (و نه فقط داستان آمریکا) میشنوم! چیز بسیار خطرناکیه!

ـــــــــــ

• 1

• Boy_80  

• عضو از 1397/7/19

• پست‌‌‌ها: ‌ 324

• 268

ما مردم احمق و‌ زود باوری هستیم اگه نبودیم‌۴۰ سال...

ما مردم احمق و‌ زود باوری هستیم اگه نبودیم‌۴۰ سال کلاه به این گشادی سرمون نمیرفت

اونا هم دستشون اومده مخاطباشون چه اسکلایین

به قول یاس که میفرماد: تو میخوای حقیقتو بشنوی یا سلیقتو؟!!

ینی خبریه که باب میل مخاطباس و‌ با جون دل در لحظه خبر رو‌ قبول میکنن! به همین راحتی منطقشون با همین چارتا گنده گوزی مقامات تو اخباره

وگرنه خود منتشر کننده خبر هم میدونه ما کیر آمریکا رو هم نمیتونیم بخوریم و فقط داریم گوز گوزمیکنیم و وظیفش اینه با این کسشرا حواس مردمو از ریدمال هایی که تو کشور داره اتفاق میوفته پرت کنه و جو عمومی روآروم کنه همین

ـــــــــــ

• 2

《 بانک جهانی، یک نظام درجه‌بندی ایجاد و «خطوط فقر»...

《 بانک جهانی، یک نظام درجه‌بندی ایجاد و «خطوط فقر» را برای اقشار مختلف کشور نسبت به درآمد ملی تعیین کرده است. در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا این رقم ۲۱.۷۰ دلار (۱۹.۵۴ یورو) در روز تعیین می‌شود.》

طبق این اعلام اگه درآمد یه فرد ساکن در اروپا از این مبلغ کمتر باشه فقیر محسوب میشه بعد بزرگ ماران!!! میان میگن فقر در اروپا بیداد میکنه!!

فعلا که ما ( البته ما ی سلطان ) رکورد زدیم

ـــــــــــ

خنک آن قمار بازی که بباخت آنچه بودش

بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر........

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2593

نقل از: مهتی.پاشنه.طلا

نقل از: مهتی.پاشنه.طلا 《 بانک جهانی، یک نظام درجه‌بندی ایجاد و «خطوط فقر» را برای اقشار مختلف کشور نسبت به درآمد ملی تعیین کرده است. در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا این رقم ۲۱.۷۰ دلار (۱۹.۵۴ یورو) در روز تعیین می‌شود.》 طبق این اعلام اگه درآمد یه فرد ساکن در اروپا از این مبلغ کمتر باشه فقیر محسوب میشه بعد بزرگ ماران!!! میان میگن فقر در اروپا بیداد میکنه!! فعلا که ما ( البته ما ی سلطان ) رکورد زدیم

میدونی ما از بس آدمای خوبی هستیم! همش نگران گشنگی و فقر و فلاکت این اروپاییها و آمریکاییهاییم! اصلا حاضریم از دهن زن و بچمون بزنیم بدیم این بیچاره ها! جوونمردیم دیگه! چه کنیم! (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• حیرتزده  
  • عضو از 1397/10/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 365

• 281

نتیجه

باز یک تاپیک منحصر به فرد ، واقعا کارت درسته. اولا ۷ ۸ تا همیشه ۵۶ نمیشه، اگر خریداری میشه ۶۵ ولی اگر فروشنده ای میشه ۱۵. دوما با هوش سرشماری که داریم به سرعت از مسائل روز نتیجه میگیریم، مگه بده؟ ثانیا آمار بیکاری که دادی کاملا اشتباه است، آمار بیکاری حدود ۸۰ درصد هست، اگر بیکار نبودیم که هر روز در باره این چیزها حرف نمیزدیم، و اظهار فضل نمیکردیم، اول به درد خودمون میرسیدم، نه اینکه برای آمریکا اروپا غصه بخوریم.

ما سوار بر موفقیت هستیم و هر روز بهتر از روز قبل به عقب برمی گردیم. چون کنترل دست ماست فکر میکنیم بریم؟ عقب تخت گاز برگردیم ولی متاسفانه توی دنده عقب گیر کرده

راستی تو دلت میخواد اول قلب قرمز رو برات فشار بدن، ولی خودت فشار نمیدی. همه نداد امتیازن

ـــــــــــ

عاشق ایران

• 1

باور میکنی؟

اسم تاپیکو دیدم گفتم کار خودته! (rolling) (rolling)

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2593

نقل از: eyval123412341234

نقل از: eyval123412341234 اسم تاپیکو دیدم گفتم کار خودته! (rolling) (rolling)

دیگه لو رفتم! باید یه تجدید نظر اساسی بکنم ;) (biggrin)

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2593

نقل از: حیرتزده

باز یک تاپیک منحصر به فرد ، واقعا کارت درسته. اولا ۷ ۸ تا همیشه ۵۶ نمیشه، اگر خریداری میشه ۶۵ ولی اگر فروشنده ای میشه ۱۵. دوما با هوش سرشماری که داریم به سرعت از مسائل روز نتیجه میگیریم، مگه بده؟ ثانیا آمار بیکاری که دادی کاملا اشتباه است، آمار بیکاری حدود ۸۰ درصد هست، اگر بیکار نبودیم که هر روز در باره این چیزها حرف نمیزدیم، و اظهار فضل نمیکردیم، اول به درد خودمون میرسیدم، نه اینکه برای آمریکا اروپا غصه بخوریم.

ما سوار بر موفقیت هستیم و هر روز بهتر از روز قبل به عقب برمی گردیم. چون کنترل دست ماست فکر میکنیم بریم؟ عقب تخت گاز برگردیم ولی متاسفانه توی دنده عقب گیر کرده

راستی تو دلت میخواد اول قلب قرمز رو برات فشار بدن، ولی خودت فشار نمیدی. همه نداد امتیازن

ممنون رییس! من هرچی خودم این قلب رو فشار میدم کار نمیکنه! (biggrin)

ـــــــــــ

• 1

• حیرتزده  
  • عضو از 1397/10/16

• 281

قلب

آخه ساخت ایران هست باید از مهندسین معکوس کمک بگیریم!

ـــــــــــ

عاشق ایران

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2593

راه حلی که من پیدا کردم اینه که از دوستانی که گذری عبور میکنن از تاپیک بخوام که به جای من فشار بدن! (biggrin) (rolling)

ـــــــــــ

• 1

• حیرتزده  
  • عضو از 1397/10/16

• 281

راه حل

راه حلی که من پیدا کردم اینه که از دوستانی که گذری عبور میکنن از تاپیک بخوام که به جای من فشار بدن! (biggrin) (rolling)

پس باید بلیط بگیرم بیام! !

ـــــــــــ

عاشق ایران

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

آیا در ایران بحران روابط جنسی ( کمبود روابط جنسی ) داریم ؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «