۱۴ چیز درمورد خوردن منی

۱۴ چیزی که باید در مورد خوردن منی بدانید

Medically reviewed by Stacy Sampson, DO
April 25, 2019

منی دقیقاً چیست؟

منی یک ماده‌ی چسبناک و لزج زرد و یا خاکستری رنگ است که از "اسپرماتوزوئيد" یا همان اسپرم به همراه ماده‌ی دیگری به نام پلاسمای اسپرم تشکیل شده است.
به عبارت دیگر منی از دو چیز تشکیل شده: اسپرم و مایعات.
اسپرم (که حدود ۱ تا ۵٪ منی را تشکیل می‌دهد) شبیه بچه قورباغه است و سلول‌های تولید مثلی هستند که حاوی نصف اطلاعات ژنتیکی لازم برای تولید انسان است.
مایع پلاسمای اسپرم که تقریباً ٨٠٪ آن را آب تشکیل میدهد بقیه ی منی را شکل می‌دهد.

آیا خوردن منی ضرری ندارد؟

به طور کلی می‌توان گفت که خوردن منی ضرری ندارد و مواد تشکیل‌دهنده‌ی منی قابل خوردن هستند و منی هم مثل یک غذا در معده هضم خواهد شد.
ولی با اینحال در بعضی از موارد نادر ممکن است عده ای از افراد به اسپرم آلرژی داشته باشند که به آن حساسیت اسپرم انسانی (HSP) می‌گویند.
با وجود نادر بودن این آلرژی بهتر است در مواقعی که دچار حمله آلرژیک می‌شوید احتمال این نوع آلرژی را نیز در نظر داشته باشید.

آیا همانطوری که می‌گویند منی پر از پروتئین است؟

برخلاف شهرت منی به داشتن پروتئین زیاد، برای این که از فواید پروتئینی منی بهره‌مند شوید باید چندین لیتر منی بخورید!
با این که میزان منی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و به عواملی مثل سن و سلامت فرد برمی‌گردد ولی پروتئین بخش کوچکی از منی را تشکیل می‌دهد و فقط ۵٪ منی از پروتئین تشکیل شده است.

چه مواد دیگری در منی وجود دارد؟

علاوه بر اسپرم، پروتئین و آب که در بالا به آنها اشاره شد؛ اسپرم از مواد دیگری نیز تشکیل شده است:

• شکر، هم فروکتوز و هم گلوکز

• سدیم

• سیترات

• زینک

• کلرید

• کلسیم

• لاکتیک اسید

• منیزیم

• پتاسیم

• اوره

اگر منی مواد مغذی دارد پس یعنی کالری هم دارد؟

بله ولی نه آنقدر که فکر می‌کنید. بر خلاف باور عمومی اسپرم کالری زیادی ندارد.
هر قاشق چایی‌خوری از منی (میزان منی متوسطی که در هر بار انزال تولید می‌شود) چیزی حدود ۵ تا ٧ کالری دارد که تقریباً هم اندازه‌ی یک آدامس است.

چه مزه‌ای دارد؟

از آنجایی که منی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است نمی‌توان طعم خاصی را به منی نسبت داد. ممکن است برای بعضی‌ها تلخ و شور و برای بعضی شیرین باشد.
با این که هنوز مشخص نشده که آیا ارتباط مستقیمی بین مزه‌ی منی و رژیم غذایی فرد وجود دارد یا نه ولی شواهد عینی و تجربی‌ای وجود دارد که این ارتباط را ثابت می‌کند.
غذاهایی که مزه‌ی منی را خوش‌طمع‌تر می‌کند و از خاصیت اسیدی آن می‌کاهد شامل مواد غذایی زیر است:

• کرفس

• جعفری

• گندم

• دارچین

• جوز هندی

• آناناس

• پاپایا (انبه هندی)

• پرتغال

از طرف دیگر این باور وجود دارد که تلخی منی با مواد غذایی خاص و مواد مخدر ارتباط مستقیم دارد، بعضی از این مواد عبارت‌اند از:

• سیر

• پیاز

• کلم بروکلی

• کلم

• سبزیجات

• مارچوبه

• محصولات گوشتی و لبنی

• الکل

• سیگار

• قهوه

چه بویی دارد؟

بوی منی مثل مزه‌ی آن به عوامل مختلفی مثل رژیم غذایی، سلامت و بهداشت فرد بستگی دارد.
در خیلی از مواقع بویی شبیه وایتکس و دیگر شوینده‌ها دارد. این بو به مواد تشکیل‌دهنده‌ی منی برمی‌گردد زیرا منی باید محیطی با PH خاصی ایجاد کند تا اسپرم در آن زنده بماند.
بر عکس کص که ماهیت اسیدی‌تری دارد اسپرم خاصیت اسیدی کمتر و کمی خاصیت قلیایی دارد و PH آن چیزی بین ٧/۲۶ تا ٨/۴٠ می‌باشد (PH صفر اسیدی‌ترین و ۱۴ قلیایی‌ترین حالت است).
از طرف دیگر برخی از عوامل خارجی می‌تواند باعث خوش‌بوتر شدن منی شود و همانطور که رژیم غذایی روی بوی ادرار تاثیر دارد می‌تواند روی بوی منی نیز تاثیرگذار باشد. عرق و ادرار خشک شده نیز می‌تواند باعث شود منی بوی زننده‌تر و تلخ‌تری داشه باشد.

آیا واقعاً حس و حال آدم را بهتر می‌کند؟

بله، منی پتاسیل این کار را دارد. تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد یک سری مواد ضد افسردگی در منی وجود دارد.
این مواد شامل:

• اندورفین ها

• استرون

• پرولاکتین

• اکسیتوسین

• هورمون های ترشح کننده ی تیروتروپین

• سروتونین

در سال 2002 تحقیقی توسط دانشگاه نیویورک صورت گرفت که در آن ۲٩۳ زن مورد بررسی قرار گرفتند تا مشخص شود که دخول بدون استفاده از کاندوم و تماس مستقیم آنها با اسپرم روی حس و حال کلی‌شان تاثیر گذار است یا خیر.
مشخص شد آنهایی که با منی در تماس مستقیم بودند وضعیت کلی بهتری داشتند و علائم افسردگی کمتری در آنها مشاهده می‌شد.
ولی نتیجه‌ی این تحقیق را نباید چشم بسته پذیرفت زیرا اگرچه نتیجه‌ی این تحقیق خاصیت ضدافسردگی منی را نشان می‌دهد ولی مرکز بهداشت و سلامت بریتانیا بیان می‌کند که هرگونه فعالیت جنسی در کل باعث کاهش افسردگی می‌شود.
هر ادعایی درباره این موضوع باید به صورت کامل مورد آزمایش و بررسی قرار گیرد.

درمورد خاصیت ضد استرس منی چطور؟

همانند تحقیقاتی که نشان دهنده‌ی خاصیت ضدافسردگی منی می‌باشد بعضی بررسی‌ها نشان می‌دهد منی خاصیت ضد استرس نیز دارد.
این ادعا بیشتر براساس مواد ضد استرسی مثل "اکسیتوسین" و "هورمون پروژسترون" که در منی وجود دارد بنا شده است.
همچنین این باور وجود دارد که موادی مثل ویتامین C و دیگر آنتی‌اکسیدان‌های موجود در منی با عوامل اکسیدکننده‌ای که در منی وجود دارد مبارزه می‌کنند.

آیا منی فایده‌ای برای سلامت دارد؟

همانند آزمایشاتی که درمورد خواص ضدافسردگی و ضد استرسی منی انجام شده است تحقیقاتی وجود دارد که نشان میدهد منی برای سلامت زنان باردار مفید است.
در تحقیقی که در سال 2003 انجام شد مشخص شد زنانی که در طول بارداری و قبل از آن برای مدت طولانی در معرض و تماس مستقیم با منی بوده اند کمتر در معرض خطر بیماری "پره اکلامپسی" که یک بیماری نادر در دوران بارداری است قرار دارند.
با اینحال این تنها تحقیقی است که در مورد این موضوع انجام شده و نیاز است برای اثبات خواص منی تحقیقات بیشتری انجام شود.

چرا بعضی مردم بعد از خوردن منی احساس خستگی می‌کنند؟

منی حاوی ماده‌ی "ملاتونین" (هرمونی که بدن برای تنظیم چرخه‌ی خواب آزاد می‌کند) است.
شاید دلیل اینکه بعضی‌ها بعد از خوردن منی یا بعد از دخول بدون کاندوم احساس خستگی می‌کنند همین باشد.
تحقیقی درمورد صحت این مسئله انجام نشده است و نمی‌توان این ادعا را به طور قطع پذیرفت.

آیا خوردن منی شما را در معرض بیماری‌ها و عفونت‌های جنسی قرار می‌دهد؟

مثل هر نوع سکس محافظ نشده‌ی دیگری ، خوردن منی شما را در معرض ابتلا به بیماری‌های جنسی قرار می‌دهد.
بدون رعایت نکات بهداشتی ممکن است گلویتان دچار عفونت‌های باکتریایی مثل "سوزاک" و "کلامیدیا" شود. تماس پوستی با منی آلوده نیز ممکن است باعث زگیل شود.
قبل از این که شما و پارتنرتان سکس محافظ نشده (به خصوص سکس دهانی) را تجربه کنید با او درمورد تاریخچه‌ی بیماری‌های جنسی‌تان و آخرین باری که آزمایش داده‌اید صحبت کنید.

آیا برخی از مردم نسبت به منی حساسیت و آلرژی دارند؟

بله چنین آلرژی‌ای وجود دارد ولی این حساسیت بسیار نادر است.
اگرچه اطلاعات و آمار دقیقی در مورد این نوع آلرژی در دسترس نیست ولی احتمال می‌رود که حدود ۴٠٠٠٠ زن در آمریکا دچار این حساسیت هستند. ولی این تعداد در مقایسه با ۱۶٠٠٠٠٠٠٠ میلیون زنی که در آمریکا زندگی می‌کنند ناچیز است.
علائم آلرژی به منی معمولا ۲٠ الی ۳٠ دقیقه بعد از تماس با منی ظاهر می‌شود که شامل علائم زیر است:

• درد

• خارش

• قرمزی پوست

• ورم

• کهیر

• مشکل در تنفس

اگر مشکل تنفسی و یا دیگر علائم این آلرژی را تجربه می‌کنید سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
علائم این آلرژی و مدت زمان آنها ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. درصورت مشاهده‌ی این علائم و یا وخیم‌تر شدنشان به پزشک مراجعه کنید.

بهتر است بخورید یا تف کنید؟

این که بخواهید منی را بخورید و یا تف کنید کاملاً به خودتان و علایق شخصی‌تان بر می‌گردد.
قبل از هر تصمیمی بهتر است با پارتنرتان درمورد تاریخچه و وضعیت بیماری‌های جنسی‌تان صحبت کنید.
خلاصه این که کاری را انجام دهید که با آن راحت هستید.

منبع:

healthline.com/health/healthy-sex/swallowing-semen#overview

ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست

• 58

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• manam35  

• عضو از 1397/7/29

• پست‌‌‌ها: ‌ 541

• 479

مرسی اسکلت تاپیکت بامزه بود
حالا کی دوس داره آب...

مرسی اسکلت تاپیکت بامزه بود حالا کی دوس داره آب منو بخوره ؟

ـــــــــــ

دنبال گی سکسم.اگه اهلشی و جنبه و ادبشو داری پیام بده

• 2

• Baaran98  

• عضو از 1398/2/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 269

• 399

اطلاعات خوب و جدیدی بود

اطلاعات خوب و جدیدی بود

ـــــــــــ

• 2

• Gayloverasht  

• عضو از 1397/10/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 287

• 261

ممنونم مفید و جالب بود

ممنونم مفید و جالب بود

ـــــــــــ

تل : honey0131

• 2

نقل از: Sevda-li

نقل از: Sevda-li من تا حالا نخوردم ولی الان فکر میکنم باید حتما امتحان کنم، ممنون بابت مطلب خوبت :-*

من تبریم میتونیم باهم آشنا بشیم .خوشحالم میشم دوست هم باشیم

ـــــــــــ

• 1

• Kamijojo  
  • عضو از 1398/5/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 23

• 42

عاشق منی

من عاشق اینم که همشو قورت بدم هیچ وقت هم کسی که ابش زیاد باشه و قشنگ سیرم کنه گیرم نیومد ☹️

ـــــــــــ

۲۰سالمه تهران ساکرم حرفه ای

• 2

• sheytonbala011  

• عضو از 1398/5/24

• پست‌‌‌ها: ‌ 14

• 55

چه خوشمون بیاد چه نباد
ازدستمون کاری برنمیاد چون...

چه خوشمون بیاد چه نباد ازدستمون کاری برنمیاد چون اون لحظه اخر اقا زوری میکنه تو حلقوم ادم و تخلیه میشه

خانمها من یه ترفندی میزنم بیشتر وقتها جواب میده دیدی ریخت تو دهنت سریع با همون دهن پر منی از طرفتون لب بگیرید خخخخ باورکن خودشون از منی ک خورد ما میدن بدشون میاد (rolling)

ـــــــــــ

• 6

عاليه

اونموقعي كه ابش مياد و با شدت ميريزه تو دهن انقد حس خوبي به ادم ميده كه نگووو عاليه حتما امتحان كنيد

ـــــــــــ

• 4

• nima-buty  
  • عضو از 1394/11/6

• پست‌‌‌ها: ‌ 7

• 3

مفید بود

من منی خودم چندبار خوردم..

ـــــــــــ

• 0

• Mehrdadgaybot  

• عضو از 1396/4/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 93

• 33

نقل از: sheytonbala011

نقل از: sheytonbala011 چه خوشمون بیاد چه نباد ازدستمون کاری برنمیاد چون اون لحظه اخر اقا زوری میکنه تو حلقوم ادم و تخلیه میشه خانمها من یه ترفندی میزنم بیشتر وقتها جواب میده دیدی ریخت تو دهنت سریع با همون دهن پر منی از طرفتون لب بگیرید خخخخ باورکن خودشون از منی ک خورد ما میدن بدشون میاد (rolling)

بیا من میریزم تو دهنت ولی قورت نده بعد تو خالیش کن تو دهن من خوبه ؟؟اگه دوست داشتی پیام بده @mehrdad21400

ـــــــــــ

• 0

• omid.best  
  • عضو از 1395/8/18

• پست‌‌‌ها: ‌ 2

• 38

بسیار هم عالی از اطلاعات کامل و جامعی که ارائه...

بسیار هم عالی از اطلاعات کامل و جامعی که ارائه دادید متشکرم خیلی لذت بردم فوق بشری

ـــــــــــ

• 1

• Kos_Namak  

• عضو از 1398/5/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 228

• 201

خوب ریختن تو واژن هم مثل خوردنه. گوگل کنید!

ـــــــــــ

پروفایلم رو بخون

• 0

• alirezazohre  

• عضو از 1391/6/13

• پست‌‌‌ها: ‌ 25

• 8

قشنگ و مفید بود باسپاس فراوان

قشنگ و مفید بود باسپاس فراوان

ـــــــــــ

• 1

• Sasan_naz20  

• عضو از 1398/6/20

• پست‌‌‌ها: ‌ 49

• 20

من دوست دارم

من دوست دارم که بخورم، مخصوصا با چیزهای دیگه مثل شیر موز

ـــــــــــ

• 1

• Boy_tkd  

• عضو از 1398/6/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 28

• 51

ینی منی خودمونم بخوریم دور نریزیم

ینی منی خودمونم بخوریم دور نریزیم

ـــــــــــ

• 2

• armani.sari  
  • عضو از 1398/8/18

• پست‌‌‌ها: ‌ 59

• 7

من ترجیح می دم کس خانم ها و شهد کس شون رو بخورم و...

من ترجیح می دم کس خانم ها و شهد کس شون رو بخورم و بلیسم. خانمی خواست خبر بده....

ـــــــــــ

• 1

• M1989Shahin  

• عضو از 1397/8/17

• پست‌‌‌ها: ‌ 15

• 6

یه خانوم کرمانی هات بیاد

واسه عشق بازیو منی بدم بخوره 24 ساعت عشق کنه،

ـــــــــــ

آیدی تلگرامshahinm1989@

• 0

• amiran1385  
  • عضو از 1393/12/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 7

• 2

من یکی دوبار ساک زدم و هردوبار تمام آبش رو خوردم...

من یکی دوبار ساک زدم و هردوبار تمام آبش رو خوردم واقعا حس خوبی داشت ترجیح میدم اگه بازم اتفاق افتاد بخورم

ـــــــــــ

7188

• 0

• Mank2  
  • عضو از 1398/8/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 12

نقل از: Kamijojo

نقل از: Kamijojo من عاشق اینم که همشو قورت بدم هیچ وقت هم کسی که ابش زیاد باشه و قشنگ سیرم کنه گیرم نیومد ☹️

بیا من کیرم خیلی آب داره حسابی سیر میشی بیا بدم همش بخور نوش جونت

ـــــــــــ

• 1

• Mank2  
  • عضو از 1398/8/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 12

نقل از: sheytonbala011

نقل از: sheytonbala011 چه خوشمون بیاد چه نباد ازدستمون کاری برنمیاد چون اون لحظه اخر اقا زوری میکنه تو حلقوم ادم و تخلیه میشه خانمها من یه ترفندی میزنم بیشتر وقتها جواب میده دیدی ریخت تو دهنت سریع با همون دهن پر منی از طرفتون لب بگیرید خخخخ باورکن خودشون از منی ک خورد ما میدن بدشون میاد (rolling)

بیا بریزم دهنت بخور بعدش نامرد روزگارم اگه خودم ازت لب نگیرم ولی اگه نیومدی بخوری چی ؟؟؟

ـــــــــــ

• 0

• Toranj_ahwaz  

• عضو از 1397/7/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 30

• 93

من که چندبار خوردم خوب بوده

البته بستگی داره مال کدوم مرد رو بخوری بعضی از مردا اینقدر تمیز و خوش سکسن که آدم دلش نمیاد بذاره حتی یه قطره هم حروم بشه :-*

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

میزان (حقوق یا درامد یا دستمزد ) شما در ماه چقدر است ؟؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «