۲۲ چیزی که واژنتان می‌خواهد در مورد خودارضایی بدانید

1401/03/18

اخیراً از کلیتوریس (چوچول) خودتون قدردانی کردین؟

۱ـ اول از همه این‌که خودارضایی عمل جنسی مهم و منحصر به فرده؛ نه جایگزین برای سکس

پتی بریتون (Patti Britton)، دکترای سکسولوژیست و بنیانگذار مؤسسه آموزشی Sex Coach U، به رسانه بازفید می‌گه: «بسیاری از مواقع با خودارضایی مثل یک شهروند درجه دوم رفتار می‌شه. این کار واقعاً باید درجه اول به حساب بیاد چون نه از سکس یک پله پایین‌تره و نه مکملشه. یک رابطه مادام‌العمره که با بدن و تمایلات جنسی‌تون دارین».

۲ـ این‌که هدف نهاییتون از خودارضایی رسیدن به ارگاسم باشه، باعث می‌شه تو انجامش مضطرب بشین

بریتون می‌گه بعضی وقتا می‌خواین که به ارگاسم برسین، دقیقاً می‌دونین باید چیکار کنین و چجوری کلکشو بکنین که این عالیه. اما اگه تو ارگاسم مشکل داشته باشین، ممکنه لازم باشه خیلی تلاش کنین تا ارضا بشین. در این صورت باید از خودارضایی با هدف رسیدن به ارگاسم فاصله بگیرین تا فشارو کم کنین و بتونین فقط روی لذت بردن تمرکز کنین؛ بدون این‌که نگران این باشین که به ارگاسم میرسین یا نه.

۳ـ ارضا شدن بدون اسباب‌بازی‌های جنسی راهی عالی برای ایجاد مقدمه قبل از خودارضاییه که با انواع بیشتر و مختلف ارگاسم همراهه

ارگاسم با استفاده از ویبراتور خیلی عالیه ولی اگه هیچ مشکل پزشکی ندارین که باعث بشه حساسیت کلیتوریس‌تون کمتر بشه (کمی جلوتر بهش می‌رسیم)، باید یاد بگیرین چطور بدون اسباب‌بازی‌های جنسی تحریک بشین. بعد می‌تونین جوری به ارگاسم برسین که فکرشم نمی‌کردین. بریتون می‌گه: «نقطه طلایی تحریک‌پذیری خودتونو پیدا کنین و از خود بی‌خود بشین».

۴ـ دلیل اصلی این‌که کسایی که واژن دارن تو ارگاسم مشکل دارن اینه که از معجزه کلیتوریس غافلن

مطمئناً بدن افراد باهم متفاوته؛ اما ارگاسم از راه تحریک کلیتوریس خیلی خیلی رایج‌تره تا دخول. دکتر لورن استرایشر (Lauren Streicher)، متخصص زنان و نویسنده کتاب Sex Rx می‌گه: «استفاده از ویبراتور و راهنمایی‌هایی برای تحریک کلیتوریس تنها چیزیه که خیلیا برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارن. اصلی‌ترین دلیلی که بعضی از زن‌ها هنوز ارگاسمو تجربه نکردن اینه که انتظار دارن فقط با دخول این اتفاق بیفته».

۵ـ خیلی از افراد هم هستن که لازمه برای رسیدن به ارگاسم همزمان اندام‌های حساس دیگه مثل سینه‌هاشونم تحریک بشه

اگه متوجه شدین که تحریک کلیتوریس به‌تنهایی براتون جواب نمی‌ده، سعی کنین چیزای دیگه‌ای رو امتحان کنین که کارشناسا بهش «ارگاسم ترکیبی» می‌گن. (این‌جوریه که انگشت‌ها یا وسیله‌های جنسی رو وارد واژن می‌کنین و هم‌زمان کلیتوریس رو هم تحریک می‌کنین). کی می‌دونه؛ شاید شما کسی هستین که با تحریک اندام‌های دیگه‌ای ارضا می‌شین. مثلاً نوعی از ارگاسم هست که بهش می‌گن «نیپلگاسم» (nipplegasm)؛ یعنی با تحریک نوک سینه به ارگاسم می‌رسن.
بریتون می‌گه: «خیلی مهمه که با اندام‌های تحریک‌پذیر خودتون بازی کنین تا بفهمین چه چیزی براتون محرک‌تره».

۶ـ ویبراتور باعث نمی‌شه وقتایی که ازش استفاده نمی‌کنین دیگه نتونین به ارگاسم برسین

یک افسانه رایج هست که می‌گه اگه از ویبراتور استفاده کنین، انتهای عصب‌های کلیتوریستون حساسیتشونو از دست می‌دن. اما این قطعاً اشتباهه.
استرایشر می‌گه: «ممکنه ارگاسمی که با ویبراتور دارین فرق داشته باشه؛ یعنی ممکنه شدیدتر باشه یا سریع‌تر اتفاق بیفته اما اگر کسی هستین که می‌تونین بدون ویبراتور هم به ارگاسم برسین، با ویبراتور این توانایی رو از دست نمی‌دین».

۷ـ اما ممکنه از طریق تحریک طولانی مدت عصب‌ها رو خسته کنین که یک مدت کمی حساسیتشونو از دست بدن

این موضوع معمولاً با استفاده مداوم از ویبراتور بزرگ و پرقدرت همراه با تحریک مستقیم به‌وجود میاد. اما استرایشر می‌گه این‌جوری هم هیچ آسیب دائمی ایجاد نمی‌شه و فقط باید یه مدت کاری نکنین و زمان بدین تا عصب‌های کلیتوریس یکم استراحت کنن.

۸ـ با این حال بعضیا فقط با کمک ویبراتور می‌تونن به ارگاسم برسن و اینم کاملاً عادیه

استرایشر می‌گه درسته که استفاده از ویبراتور وابستگی ایجاد نمی‌کنه، ولی عده‌ای هم هستن که به این وسیله متکی‌ان چون نمی‌تونن از راه‌های دیگه به ارگاسم برسن. دلایل این موضوع زیاده؛ مثلاً کاهش حساسیت انتهای عصب‌ها که ناشی از یائسگی یا دیابته. پس اگه به هر دلیلی به ویبراتور نیاز دارین دلواپسش نباشین چون هیچ رده‌بندی واسه ارگاسم وجود نداره و هر کاری که برای تحریک شدن نیازه انجام بدین؛ هیچ اشکالی نداره.

۹ـ بله خودارضایی علاوه بر سرگرمی و حس خوبی که بهتون میده، برای سلامتی هم مفیده

به گفته بریتون، خودارضایی استرس رو از بین می‌بره، بهتون کمک می‌کنه احساس آرامش بیشتری داشته باشین و سطح اندورفین و تستوسترون رو افزایش می‌ده که می‌تونه روحیه‌تونو بهتر کنه. پس راحت باش و خودارضایی کن.

۱۰ـ کلیتوریس یک اندام بزرگه و راه‌های مختلفی برای تحریک کردنش وجود داره

احتمالاً وقتی به کلیتوریس فکر می‌کنین، یاد یه قسمت کوچیک و دکمه‌مانند می‌افتین. اما بریتون می‌گه کلیتوریس در واقع شاخه‌هایی داره که زیر پوست، در امتداد دو طرف فَرْج (بخش بیرونی آلت تناسلی - vulva)، تقریباً به شکل استخوان جناغ کشیده شده. همین شاخه‌ها هستن که بافت نعوظی رو به‌وجود میارن و می‌تونن مثل کیر مردا متورم بشن و کلاً باعث تحریکتون بشن.

۱۱ـ برای کلیتوریس هم می‌شه مثل واژن از روان‌کننده استفاده کرد

قبلاً گفتیم که روان‌سازی فقط برای این نیست که دخول راحت‌تر و ایمن‌تر انجام بشه. این کار می‌تونه خطر آزردگی پوست حساس کلیتوریس رو هم کم کنه. پس اگه قصد مالیدن، ضربه زدن یا بازی با کلیتوریس دارین از روان‌کننده استفاده کنین.

۱۲ـ اگه از اسباب‌بازی‌های جنسی استفاده می‌کنین، تو نظافت و پاکیزگی کوتاهی نکنین

بریتون می‌گه شستشو و نگهداری نادرست اسباب‌بازی‌های جنسی می‌تونه به مشکلاتی منجر بشه؛ از جمله عمر کوتاه‌تر یا از ریخت افتادن اون وسیله و یا خطر ایجاد عفونت برای شما. اون می‌گه: «خودارضایی بیماری‌های مقاربتی رو منتقل نمی‌کنه، اما نظافت و رعایت بهداشت برای ایمنی خودتون مهمه».

۱۳ـ با توجه به این نکته، استفاده از کاندوم همراه با این وسیله‌ها یک راه عالی برای آسون‌تر کردن موضوع به شمار می‌ره

واضحه که این موضوع در مورد اسباب‌بازی‌های پرمنفذی صدق می‌کنه که فقط با کاندوم می‌تونن بهداشتی استفاده بشن، اما حتی تو وسیله‌های سیلیکونی و بقیه چیزایی که حفره و منفذی هم ندارن می‌تونین از کاندوم استفاده کنین تا توی وقتتون هم صرفه‌جویی کنین. استرایشر می‌گه: «اولاً لازم نیست به محض این‌که کارتون تموم شد بپرین و وسیله‌ها رو بشورین».
می‌تونین از همونا برای واژن و مقعدتون تو همون نوبت خودارضایی استفاده کنین (البته در صورتی که اسباب‌بازی برای مقعد امن باشه و یه سمتش پهن‌تر باشه) و به جای شستنش فقط کاندومو عوض کنین (ولی بدترش اینه که هیچ کاری نکنین و خودتونو مرتب آلوده کنین. که لازمه بگم این کارو نکنین).
استرایشر می‌گه استفاده از کاندوم امکان استفاده از روان‌کننده‌های مختلف مورد علاقتونم با اسباب‌بازی‌های جنسی فراهم می‌کنه. مثلاً روان‌کننده سیلیکونی و اسباب‌بازی‌های سیلیکونی با هم سازگار نیستن اما اگه روی دیلدو کاندوم داشته باشین مشکل حل می‌شه.

۱۴ـ بعد از این‌که فهمیدین با چه روشی به ارگاسم می‌رسین ازش استفاده کنین؛ چون لعنتی خیلی حال می‌ده

بریتون می‌گه: «همه ما چیزی داریم که من بهش میگم فرصت منحصر به فرد. و وقتی این فرصت منحصر به فرد خودتونو پیدا کردین باید بهش بچسبین. چون این یک مسیر مطمئن برای نتیجه‌ایه که می‌خواین؛ که معمولاً این نتیجه یک ارگاسم دلچسبه».

۱۵ـ اما اگه نمی‌تونین با شریک جنسیتون به ارگاسم برسین، احتمالاً باید به نحوه خودارضاییتون دقت کنین

بریتون می‌گه خیلی از افراد الگوهایی برای خودارضایی دارن که از دوران کودکیشون منتقل شده و نمی‌شه به رابطه جنسی با فرد دیگه‌ای تغییر یا تعمیمشون داد. مثلاً ممکنه یه نفر برای این‌که به ارگاسم برسه روی بالش یا پشت حیوون عروسکی سوار می‌شده، اما راهی برای تکرار همچین موقعیتی با شریک جنسی وجود نداره. رابطه جنسی با یه فرد دیگه لزوماً برای رسیدن به ارگاسم نیست، اما اگه از این موضوع کلافه و دلسردین، می‌شه از الگوی خودارضایی که همیشه داشتین فاصله بگیرین و ببینین آیا می‌تونین راه‌های دیگه‌ای برای تحریک شدن پیدا کنین؟ بعد باید بفهمین که می‌شه از اون روش توی سکس با شریکتون هم استفاده کنین یا نه.

۱۶ـ خودارضایی می‌تونه بهتون کمک کنه از سکس با افراد هم بیشتر لذت ببرین

خودارضایی تا حد زیادی یک شروع برای همه فعالیت‌های مشترک وچندنفره‌ست. دکتر شری راس (Sherry Ross)، متخصص زنان و نویسنده کتاب She-ology: The Definitive Guide to Women’s Intimate Health می‌گه: «اگه خودتون ندونین چی براتون خوبه هیچ راهی وجود نداره که بتونین شریک جنسی‌تونو به یک راه درست و مناسب هدایت کنین. این وقتی اتفاق میفته که بدنتونو بشناسین، توش کندوکاو کنین و بررسیش کنین و از سلامت جنسی و لذتی که می‌برین خجالت نکشین».

۱۷ـ اگه فعالین جنسیتون کمه، خودارضایی می‌تونه اصطلاحاً بالا نگهتون داره و حستونو تقویت کنه

حتی اگر مدت طولانی سکس نداشتین، دلیلی نداره حشری نشین. بریتون می‌گه: «زمان‌های قدیم یک تلمبه روی چاه بود، اگه منظم از چاه استفاده نمی‌کردین، بعداً باید کلی تلمبه می‌زدین تا آب دوباره جاری بشه. اگه پمپو بیشتر استفاده می‌کردین، بیرون آوردن آب آسون‌تر می‌شد. این مثال رو از نظر استعاری این‌جوری می‌شه به کار برد که خودارضایی چطور بهمون کمک می‌کنه و چجوری ما رو برای شریک جنسیمون آماده می‌کنه. اینطوری باعث می‌شیم فعالیت جنسی ادامه داشته باشه و خون در گردش بمونه».

۱۸ـ عشق‌بازی همون‌قدر که توی سکس با فرد دیگه مهمه، با خودتون هم مهمه

از یک طرف، روان‌سازی مناسب خیلی مهمه و فرقی نداره که با شخص دیگه‌ای سکس دارین یا با خودتون؛ پس این‌که با خودتون خوب باشین و خودتونو تحریک کنین کمک بزرگی می‌کنه. خیلی از افراد این موضوعو نادیده می‌گیرن اما بریتون طرفدار پر و پا قرص مقدمه‌چینی‌های قبل از خودارضاییه؛ چون واقعاً می‌تونن تحریک‌کننده باشن.

۱۹ـ وقتی می‌خواین یک ویبراتور انتخاب کنین، اگه می‌تونین خودتون شخصاً برین فروشگاه که بتونین اونی که بیشتر به دردتون می‌خوره رو پیدا کنین

اگه به این وسیله نیاز دارین آنلاین سفارش دادنش عالیه ولی باید احتیاط کنین. اما گاهی وقتا ارزششو داره که شخصاً برین از فروشگاه بخرین. بریتون می‌گه: «لازمه که بتونین تستش کنین. آیا اندازه و شکلشو دوست دارین؟ وقتی توی دستتون میگیرینش چه حسی دارین؟ بدنتون جواب اینا رو می‌ده».
اگه لرزشش تو دستاتون خیلی شدید باشه احتمالاً کلیتوریس یا واژنتونم باهاش مشکل داره. تازه انواع مختلف لرزش‌ها هم هستن که فقط خودتون می‌تونین حسشون کنین. بعضیاشون ضعیف و پرسروصدا هستن ولی بعضیا وزوز بیشتری دارن، لرزش بعضیا تو یک نقطه متمرکزه و بعضیا پراکنده‌ترن. این‌طور چیزها رو باید چک کنین. خرید حضوری بهتون این فرصتو می‌ده که احساس کنین چه حساسیت‌هایی برای شما جذابه.

۲۰ـ اصولاً می‌تونین بر اساس زمانی که خودارضایی می‌کنین، خودتونو طوری آماده کنین که وقتی استرس دارین، خسته‌این، غمگینین یا هر حسی دیگه‌ای دارین بازم شهوتی بشین

به سگ‌های پاولوف (Pavlov’s dogs) فکر کنین (اشاره به روش شرطی‌شدن کلاسیک)؛ اگه با یک الگوی ثابت خودارضایی کنین، ممکنه فعالیت خاصی باعث شروع تحریک و برانگیختگی بشه. مثلاً فرض کنین هر وقت احساس غم دارین، برای تسکین استرس یا به‌عنوان یک محرک خودارضایی می‌کنین. این کار در نهایت می‌تونه بدنتونو وادار کنه که هر وقت استرس داشتید یا غمگین بودین شدیداً شهوتی بشه. بدن شما ممکنه به استرس یا غم و اندوه این‌طور واکنش نشون بده که «حدس بزن چیشده؛ وقت خودارضاییه! پس بذار سریع شهوتی بشم».

۲۱ـ اگه کلاً تو خودارضایی یا ارگاسم مشکل دارین، دلیلش می‌تونه ذهنی باشه و راه‌هایی هست که به حل کردنش کمک می‌کنه

استرایشر می‌گه خیلی از زن‌ها و کسایی که واژن دارن از بچگی با پیام‌های جنسی منفی در مورد خودارضایی و مسائل جنسی مربوط به زن‌ها بزرگ شدن؛ چه از لحاظ فرهنگی و چه از لحاظ مذهبی. به همین دلیل، ممکنه با یک شرم درونی دست و پنجه نرم کنن که از این باورهای ریشه‌دار نشأت میگیره و می‌تونه رابطه فرد رو با تمایلات جنسیش به هم بزنه. استرایشر به هر کسی که با این مشکل سروکار داره توضیه می‌کنه به یک درمانگر جنسی (sex therapist) مراجعه کنه.
استرایشر می‌گه: «این درمان‌گرها کسایی هستن که آموزش‌های بسیار خاصی در برخورد با این نوع مسائل فرهنگی و مذهبی دیدن و می‌تونن روی توانایی افراد برای داشتن یک واکنش جنسی معمولی تأثیر بذارن. بعضی از این مشکلات صرفاً پزشکی هستن و شما می‌تونین به فردی مثل متخصص زنان مراجعه کنین که کمکتون کنه؛ اما اغلب اوقات این‌جور مسائل به یک درمانگر جنسی مجوزدار نیاز داره».

۲۲ـ و اگه نمی‌دونین موقع خودارضایی چه کاری باید انجام بدین یا می‌خواین چیزیو تغییر بدین، از وب‌سایت‌های آموزشی (و نه پورن – مترجم) استفاده کنین که ویدیوهای واضحی رو نمایش می‌ده و تکنیک‌های مختلف خودارضایی رو آموزش می‌ده

ماهیت ویدیوها ساده و آموزشیه نه پورنوگرافی؛ اما باید گفت که بالاخره بازم محتوای سکسی داره.

منبع

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-06-08 11:11:08 +0430 +0430

جلو یه آینه بزرگ یه خودارضاییِ توپ خیلی حال میده 😍😋

1 ❤️

2022-06-08 20:56:16 +0430 +0430

خیلی جالب بود همش شنیده بودم ضرر داره

2 ❤️

2022-06-09 17:53:09 +0430 +0430

من فقط از قسمت چپ ببرونی چوچولم ارضا می‌شم اونم فقط باید بمالم ب تخت🥲

1 ❤️

2022-06-09 18:58:06 +0430 +0430

سپاس بخاطر اطلاعات خوبی که ارائه دادید.

2 ❤️

2022-06-10 02:28:07 +0430 +0430

↩ mohadese77
دروغ می‌گن

0 ❤️

2022-06-11 20:55:00 +0430 +0430

↩ zizijooon12@gmail
سکس هم جلو آیینه جذاب تره

1 ❤️

2022-06-12 02:21:16 +0430 +0430

↩ Ld2taa
اره منم خیلی دوست دارم جلو آینه لیس زدن و جر خوردن سوراخامو ببینم 😍

1 ❤️تاپیک‌های داغ


halohul‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «