۸ قانون BDSM

1400/01/17

۸ قانون BDSM برای ایمن، عقلانی و کینکی بودن


هر چه درباره‌ی Bdsm می‌آموزید، بیشتر متوجه می‌شوید که می‌توان به نحوی ایمن آنرا انجام داد. ولی اگر اطلاعات نداشته باشید، ممکن است خود یا شریکتان صدمه ببینید. برای همین هرگز نباید بدون تحقیق و پیروی از قوانین BDSM برای شرکت در بازیهایش عجله کنید.

اصلا چرا به قوانین احتیاج داریم؟

BDSM معمولا خطرناک نیست ولی برخی فعالیت‌ها سلامت جسمی و روانی شما را تخریب می‌کند. این مساله به خصوص وقتی درست است که شما پذیرا و صادق نباشید.(چه با شریک و چه با خودتان) و تحقیق و آمادگی لازم را کسب نکرده باشید.
قانونگذاری برای BDSM ریسک را به حداقل می‌رساند و بهترین فرصت را برای لذت بردن از این فعالیت‌ها فراهم می‌کند.

قوانین BDSM

در زیر، شما لیستی از قوانین BDSM را می‌بینید که باید به سفت به آنها بچسبید. لازم نیست واو به واو این قوانین را رعایت کنید. اگر کلیت بازی شما این قوانین را در برمی‌گیرد احتمالا دارید کار خود را درست انجام می‌دهید.

۱-ریسک را تشخیص دهید

BDSM هیچ وقت کاملا بدون ریسک نبوده است، حتی اگر با اطلاعات و آمادگی این ریسک‌ها را کم کنید. چند حکم و ایدئولوژی وجود دارد که چکیده‌ی این ریسک‌های بالقوه و لزوم شناخت آنها هستند.

 • SSC: (ایمن،عقلانی و توافقی) بر ایمنی در فعالیت‌های BDSM تاکید می‌ورزد. باید از لحاظ ذهنی توانایی ابراز رضایت برای انجام فعالیت‌ها وجود داشته باشد.
 • RACK (کینک توافقی ریسک آگاه) این مخفف توضیح می‌دهد که فعالیت‌های کینکی ذاتا ریسکی هستند. یعنی نمی‌شود کاملا بی‌خطر باشند و باید از این ریسکها قبل توافق آگاه باشید .
 • آزار، نه آسیب (hurt not harm) یعنی شاید به کسی در طی BDSM آزار برسد ولی نباید آسیب بلندمدت بر جای بگذارد.

وقتی که ریسک‌های درگیر در BDSM را پذیرفتید می‌توانید به قوانین دیگر بپردازید.

۲-از کلمه‌ی ایمن استفاده کنید

کلمه‌ی ایمن راهی دیگر برای تضمین امنیت حین کاوش BDSM است. کلمه‌ی امن به طور ساده کلمه‌ یا سیگنالی است که به عنوان مطیع، به شریکتان می‌دهید. کلمه‌ای امن حافظ ایمنی شماست. اگر سلطه‌گر هستید ،کلمه‌ی امن به شما می‌گوید که شریک حالش خوب است، با شما مرتبط است و می‌خواهد که ادامه دهید. و فکر نکنید که چون تاپ هستید نمی‌توانید کلمه‌ی امن داشته باشید.
کلمه‌ی امن هر چیزی که دوست دارید می‌تواند باشد ولی هوشمندانه است کلمه‌ای برگزینید که به صورت عادی گفته نشود. مثلا “نه” خوب نیست. وقتی کلمه‌ی امن گفته میشود، بازی متوقف یا به طور کامل تمام می‌شود.
برخی سیستم زرد/سبز/قرمز را به کار می‌برند. سبز یعنی ادامه بده. زرد یعنی ادامه بده ولی با احتیاط و قرمز یعنی بسه. به عنوان سلطه گر(دامیننت) باید از کلمه‌ی امن تبعیت کنید تا اعتماد شریک جلب شود. مطیعان باید نسبت به کسانی که احترامی برای کلمات امن قائل نیستند برحذر باشند.

۳-تحت تاثیر بازی نکنید


9

مستی در سکس عادی را با BDSM مقایسه نکنید. مخصوصا اگر کارهای شدیدتر مثل تعلیق یا سوزن بازی انجام می‌دهید. مواد مخدر سرعت واکنش را کم می‌کنند و نمی‌گذارند متوجه خطری که تهدیدتان می‌کند بشوید. برای همین هوشیار و بیدار بودن یکی از قوانین مهم BDSM چه برای مطیع و چه سلطه‌گر است.

۴-ارتباط صادقانه و شفاف داشته باشید

این یکی جز قوانین مهم است. ارتباط صادقانه حتی برای رضایتبخش شدن سکس وانیلی هم مهم است چه برسد به BDSM.
چون می‌خواهید درباره‌ی احتیاجات، علایق، افکار و احساسات خود صحبت کنید، اول باید آنها را بفهمید. با خود صادق بودن خیلی مهم است. پس این سوال ها را از خود بپرسید:

 • آیا می‌خواهید که BDSM را امتحان کنید؟
 • آیا علاقه‌ی خاصی دارید؟
 • لیمیت‌های سافت شما چیست؟(فعالیت‌هایی که می‌خواهید امتحان کنید ولی با احتیاط کامل). لیمیت‌های هارد شما چیست؟(فعالیت‌هایی که هرگز نمی‌خواهید انجام دهید)
 • چه احساسی نسبت به بازی BDSM دارید؟
 • آیا از بازی با شریکتان احساس امنیت می‌کنید؟
 • آیا به مهارت‌های خود اطمینان دارید؟
 • آیا از سرعت پیشروی خود راضی هستید؟
 • آیا دوست دارید مطیع باشید یا سلطه‌گر؟ یا هر دو(سوییچ بودن)

با اینکه جواب به این سوالات ممکن است سخت باشد، باعث می‌شود خود و شریکتان را بهتر بشناسید. یک راه برای صادق بودن استفاده از قراردادهای BDSM است. کلیک کنید

۵-صبور، فروتن، صادق، واقعگرا و حساس باشید


این گروه از قوانین ویژگی‌های یک کینکستر خوب را بیان می‌کند (فرقی ندارد تاپ باشید یا باتم)
بدیهی است که باید نسبت به ایده‌های جدید و تجربه‌های بکر پذیرا باشید تا به Bdsm کشیده شوید.
شاید شریکتان بحواهید چیزهایی را امتحان کند که لزوما به مذاق شما خوش نیاید ولی بعدا خوش‌آیندتان شود‌. در هر صورت باید با مهربانی برخورد کنید که ما را به نکته‌ی بعدی می‌رساند.

نسبت‌ به احتیاجات خود و شریکتان حساس باشید.( در طی صحنه هم حساسیت به خرج دهید). این برای سلطه‌گران اهمیت خاصی دارد. واکنش‌های شریکتان را با مهربانی هندل کنید.
برای اینکه از لحاظ جنسی در کنار هم رشد کنید شکیبایی نیاز است. شاید در BDSM نسبت به مردتان با تجربه‌تر باشید. یا شاید طول بکشد که او به کاری عادت کند (یادتان باشد که آستانه‌ی تحمل درد با افزایش تحریک بالا می‌رود که نقطه‌ عطفی در سلطه گری احساسی است). شاید بخواهید او بر شما سلطه‌گری کند ولی طول بکشد تا یخش آب شود.
به علاوه با خودتان هم باید صبور باشید‌ شاید خیلی برای Bdsm هیجان‌زده باشید ولی متوجه شوید که تحمل کاری را ندارید یا نمی‌توانید تا آخر صحنه تاب بیاورید. هیچ اشکالی ندارد!
یک قانون رایج این است “از آرام هم آرام‌تر برو” همیشه می‌توانید شدت و سرعت را زیاد کنید و فعالیت‌های هاردکور را انجام دهید. وقتی تجربه‌ی بیشتری کسب کردید دیگر از چیزهای مبتدیانه عبور کنید؛ ولی اینکه همه چیز را با هم انجام دهید ممکن است شما را زده کند.
اگر توقعات واقع‌گرایانه از BDSM و نتیجه‌اش نداشته باشید، احتمالا خیلی عجول می‌شوید.
ولی واقعیت این است که باید آرام شروع کنید و آهسته پیشروی کنید. ممکن است شما و شریکتان فتیش‌ مشابهی نداشته باشید. شاید از فعالیت‌هایی که قبلا بهشان علاقه داشتید دیگر لذتی نبرید.
BDSM می‌تواند خیلی تند و بی انعطاف باشد؛ خصوصا برای سلطه‌گر. دانستن واقعیت‌ها به این معناست که به طور ناگواری سورپرایز نمی‌شوید.

۶-نحوه‌ی استفاده از ابزار را بدانید

BDSM می‌تواند کلی ابزار داشته باشد‌. شلاق و ترکه و کفگیر برای بازی‌های زدنی. دستبند، spreader bar، قلاده، دهان بند، نوار چسب و binder برای بانداژ. سوزن، چاقو، violet wand، ویبراتور، دیلدو، چشم بند،موم و شمع، مبلمان بانداژ و حتی دستگاه‌های تلمبه‌زن.
هیچ کس توقع ندارد که شما همه چیز را درباره‌ی این وسایل بدانید. ولی باید نحوه‌ی استفاده‌ی درست و مراقبت از وسایل خود را بلد باشید. اینکه جنس وسایلتان چیست و آیانفوذپذیر و ضدآبند یا خیر.
ایمنی را هم در خاطر داشته باشید. باید با شلاق یا flogger تمرین کنید تا هدف گیری خود را بسنجید. اسباب‌بازی هایی که دم بلندی دارند ممکن است سهوا دور بدن شریک بپیچند و به جاهایی بخورند که قصد زدنشان را نداشتید. هیچ وقت نباید جاهایی که روی اندام داخلی قرار دارند هدف بگیرید.
ابزارهای خاص شرایطی دارند که ممکن است ازشان آگاه نباشید‌. مثلا نباید از violet wand روی کسی که از سمعک یا دستگاه تنظیم ضربان قلب دارد استفاده کنید. و حتی کسی که ویولت واند را در دست می‌گیرد ممکن است به خودش شوک بدهد. باید بدانید که مبلمانتان تحمل چه مقدار وزنی را دارد و اگر می‌خواهید کسی را معلق کنید باید چیدمان مناسب برای ایجاد فضای کافی داشته باشید.
دستورالعمل‌ها را از قبل بخوانید. اینترنت را برای ویدیوهای آموزشی بگردید و حتی با سایر کینکسترها صحبت کنید. خیلیها توصیه می‌کنند که یک مربی داشته باشید تا به شما راه را نشان دهد و با ابزار مختلف آشنا شوید و بتوانید با اعتماد به نفس آنها را به کار برید.

۷-برای بدترین‌ها آماده باشید


آمادگی برای موقعیت بحرانی یکی از لازمه‌های BDSM است. یعنی:

 • تلفن دم دست داشته باشید تا با اورژانس تماس بگیرید.
 • هیچ وقت کسی که دست و پا بسته‌ است تنها نگذارید.
 • برای هر قفلی یک کلید یدک داشته باشید.
 • قیچی (قیچی امدادی توصیه می‌شود) یا وسیله‌ی برنده‌ی دیگر برای بریدن طناب و … .
 • آب کافی نوشیدن.
 • برش فقط با ابزار استریلیزه شده انجام شود.
 • پوشیدن دستکش و استفاده از کاندوم و پوشش دهانی برای جلوگیری از تماس با مایعات بدن.
 • روی زخم ضربه نزنید.
 • جعبه‌ی کمکهای اولیه داشته باشید.
 • اگر با موم و شعله بازی می‌کنید کپسول آتش نشانی داشته باشید.
 • فورا کبودی و التهاب پوست را درمان کنید.

شاید ریسک‌های خاصی باشد که اشاره نکرده باشیم مثلا آنهایی که مربوط به تعلیق(suspension) خفه کردن (choking)، و مومیایی کردن (mummification) هستند.
خیلی موقع‌ها احتیاط کردن از وقوع وضعیت بحرانی یا تاثیر منفی بلند مدت ناشی از Bdsm جلوگیری می‌کند. برای همین این قانون BDSM خیلی مهم است.

۸-مراقبت‌های بعدی انجام دهید

همانطور که این لیست جمع و جور می‌شود، نمی‌توانیم به مراقبت‌های بعدی اشاره نکنیم. مراقبت‌های بعدی یعنی از شریک خود از لحاظ جسمی و روحی بعد از صحنه مراقبت کنید. این کار ممکن است انرژی زیادی بطلبد. توصیه می‌شود نوشیدنی، خوراکی و پتو حاضر کنید. روی قسمت‌هایی از بدن که تحت تاثیر قرار گرفتند پماد یا آنتی بیوتیک بمالید.
اشکال دیگر مراقبت‌های بعدی شامل در آغوش کشیدن، دوش آب ولرم و ماساژ است. فراموش نکنید که هم مطیع هم سلطه‌گر می‌تواند از فواید مراقبت‌های بعدی بهره‌مند شود.

این لیست به هیچ وجه جامعیت ندارد یعنی حداقل‌هایی که باید رعایت شوند را آوردیم. خودتان می‌توانید قوانین بیشتری به کار برید تا به طور ایمن BDSM را کاوش کنید بدون اینکه لذت را فدا کنید.

منبع

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-04-06 10:05:54 +0430 +0430

مفید و دقیق

3 ❤️

2021-04-06 14:12:35 +0430 +0430

مرسی… عالی بود این تاپیکت 👏 ❤️ 👏

2 ❤️

2021-04-17 02:39:02 +0430 +0430

شما فکر کن تو ایران ۱ گزینه رعایت بشه 😔😔😔

1 ❤️
‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


Top Bottom