آیا به‌اندازۀ کافی سکس داریم؟

1401/12/08

آیا به‌اندازۀ کافی سکس داریم؟ معیار درمان‌گران جنسی برای ارزیابی زندگی جنسی زوج‌ها چیست؟

فقط شما نیستید که نگران کم یا زیاد بودن دفعات سکس‌هایتان هستید. کم و زیادشدن میل جنسی در طول روابط عاطفی امری طبیعی است و اشکالی ندارد اگر میل جنسیتان با پارتنرتان یکسان نیست.
مسئله این است: چه زمانی باید نگران دفعات سکسمان شویم؟

نظر درمان‌گران جنسی دربارۀ تعداد دفعه‌های سکس

به‌نظر «جسا زیمرمن» (Jessa Zimmerman)، کارشناس ارشد علوم انسانی، درمان‌گر جنسی و دارندۀ گواهی رسمی درمان‌گری زوج‌ها، نمی‌توان عدد مشخصی را حدمجاز سکس «سالم» یا «درست» تعیین کرد.
وقتی زوجی به‌قدر کافی با هم سکس دارند به این معنی نیست که تعداد دفعات مشخصی در ماه با هم می‌خوابند. «زیمرمن» توضیح می‌دهد که «زوج‌های موفق، به جای شمردن تعداد دفعات سکس، با هم برای رسیدن به الگوی مناسبی برای زندگی جنسی ایده‌آلشان تلاش می‌کنند».
اما نظر «زیمرمن» دربارۀ تعداد سکس کافی چیست؟ پاسخ بسیار ساده است: «اگر هردو راضی و خوشحال هستید، به‌قدر کافی سکس دارید».
برخلاف توصیه‌هایی که سایت‌ها برای بیشترشدن روابط جنسی می‌کنند، زوج‌ها آن‌ها نیازی به تلاش مداوم برای سکس بیشتر ندارند. درواقع کم‌شدن تعداد روابط جنسی یک زوج با گذشت زمان لزوماً نشانۀ بدی برای رابطۀ آن‌ها نیست. حتی اگر به‌ندرت با هم سکس داشته باشند، در صورتی که هردو احساس رضایت می‌کنند، باز هم ایرادی ندارد.
«شادین فرانسیس» (Shadeen Francis)، درمان‌گر جنسی و دارای گواهی رسمی درمان‌گری خانواده و ازدواج می‌گوید: «باید بپذیریم که اگر دو نفر در یک رابطه نیاز بیشتری به رابطۀ جنسی نمی‌بینند، آن رابطه نیازی به تغییر ندارد».

چه زمانی باید نگران باشیم؟

این که هرچند وقت یک‌بار زوجی سکس دارند نمی‌تواند معرف وجود مشکلات یا موفق‌بودن آن رابطه به‌حساب بیاید. همان‌طور که «فرانسیس» می‌گوید، هر زوجی ممکن است بنا به دلایلی کم‌تر از سایرین سکس داشته باشند یا اصلاً رابطۀ جنسی نداشته باشند؛ این اتفاق می‌تواند برای بازه‌ای در رابطه ادامه داشته باشد و حتی گاهی نبود سکس کاملاً خودخواسته به بخشی از ماهیت رابطه تبدیل می‌شود. رابطۀ بدون سکس لزوماً نشانۀ بروز بحرانی در رابطه نیست و حتی گاهی می‌تواند به بهترشدن رابطه کمک کند.
فرانسیس اضافه می‌کند: «اگر هردو نفر با هم بر سر این موضوع تفاهم داشته باشند، فقدان سکس در آن رابطه مشکلی به‌وجود نمی‌آورد و حتی می‌تواند به دلیلی برای نزدیکی و تفاهم بیشتر تبدیل شود چراکه اساس رابطه بر احترام به خواسته‌ها و نیازهای متقابل آن‌ها است».
پس چه زمانی کمرنگ‌شدن بعد جنسی رابطه می‌تواند دردسرساز باشد؟
فرانسیس در پاسخ می‌گوید: «مشکل از آن‌جایی شروع می‌شود که دو نفر برسر سکس‌داشتن یا نداشتن در رابطه تفاهم نداشته باشند که می‌تواند به دلیل اصلی جروبحث و مشاجره در رابطه تبدیل شود». هیچ کس دوست ندارد سکس دلیل مشکلات رابطه باشد یا روابط جنسیش حس خوبی نداشته باشند.
اگر حتی یکی از دو طرف با کیفیت و شکل روابط جنسی در رابطه مشکلی داشته باشد، به‌عقیدۀ «زیمرمن»، این رابطه حتماً نیاز به گفت‌وگو و حل مشکلاتش دارد تا سکس جایگاه درستش را در رابطه پیدا کند.
ولی حرف او به این معنا نیست که برای ریشه‌یابی مشکلات یک زوج باید تعداد دفعات سکسشان را حساب کنیم یا معیاری برای تعداد سکس ایده‌آل در رابطۀ آن‌ها تعیین کنیم. «زیمرمن» در این‌باره می‌گوید: «به عقیدۀ من صحبت دربارۀ فقط و فقط کمیت سکس در رابطه کار درستی نیست».
شاید یکی از شما بخواهد بیشتر از دیگری سکس داشته باشد اما وقتی فقط دربارۀ تعداد دفعاتی که باهم سکس دارید حرف بزنید، هرچیزی دربارۀ اشتیاق و علاقۀ افراد به سکس از بین می‌رود. به عقیدۀ «زیمرمن»، «بهتر است بیشتر دربارۀ کیفیت رابطه و لذتی که از بودن با هم داریم حرف بزنیم و باید مشکلات و موانعی را که مانع از لذت و تمایل به سکس هستند، درک کنیم».

سخن آخر

اگر می‌خواهید دید بهتری به اوضاع بُعدِ جنسی روابطتان یا کلّ رابطه داشته باشید، پرسش اشتباهی که نمی‌تواند کمکی کند این است: «آیا به اندازۀ کافی سکس داریم؟»
تمرکز رابطۀ سالم، هرگز بر تعداد دفعات سکس در ماه نیست و رابطۀ موفق رابطه‌ای نیست که برای سکس در آن عددی از قبل تعیین شده باشد و حتی وجود سکس در رابطه الزامی نیست. افراد مختلف نیاز متفاوتی به وجود فعالیت‌های جنسی در رابطه دارند و می‌توانند علی‌رغم این تفاوت‌ها بازهم در رابطه احساس رضایت و خشنودی داشته باشند.
به‌جای تمرکز بر تعداد سکس در رابطه، باید از خودتان بپرسید: «آیا از سکس باهم لذت می‌بریم؟» اگر پاسخ این سوال منفی باشد، باید به دنبال دلیلش باشید و تغییراتی را پیدا کنید که بتواند به بهترشدن رابطه کمک کند.

منبع

10 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2023-02-27 17:13:29 +0330 +0330

به اندازه کافی جق داریم

3 ❤️

2023-02-27 17:27:17 +0330 +0330
  • من حالت روحیم چند ماهه خرابه و کلن به زور دارم میکنم…واقعا حس کیری داره به زور سکس کنی…
    آرزو میکنم کسی دچارش نشه…
3 ❤️

2023-02-28 00:55:35 +0330 +0330

وضع همه خرابه 😂 تاپیک عالی مثل همیشه 😎

2 ❤️

2023-02-28 18:05:53 +0330 +0330

ن متاسفانه

2 ❤️

2023-02-28 23:14:01 +0330 +0330

دو طرف وقتی باید نگران رابطه‌شون بشن که دیگه از روزمرگی های زندگیشون برای هم تعریف نمیکنن و هر کدومشون سرش رو با یه چیزی گرم می‌کنه . شاید باهم زندگی کنن ولی حتی ۵ دقیقه هم با هم حرف نمیزنن .
اون وقته که باید بدونن این رابطه به لبه پرتگاه رسیده و فقط یه قدم دیگه تا سقوط مونده …

2 ❤️

2023-03-01 13:54:25 +0330 +0330

تا میتونی حالشو ببر، با هرکی دم دسته، اگه نشد غصه نخور که شاعر گفته:
کُس* همین پنج روز و شش باشد
جلق دستی همیشه خوش باشد

• خانمها و مفعولان عزیز بخوانند کیر، باسن دوستان گرامی بخوانند کون. در هرحال یک کاری بکنید، به زور ویاگرا و جین سن هم که شده.
2 ❤️

2023-03-05 11:33:46 +0330 +0330

من با 52 سال سن هر شب سکس دارم به طور متوسط سالی حدود 380 تا 400 بار . تعداد سکس به فیزیولوژی بدن ارتباط دارد برای بعضیها ممکن است هفته ای یک بار کافی باشد برای بعضیها روزی چند بار هم کافی نیست.

3 ❤️

2023-03-19 01:15:17 +0330 +0330

این مطلب خوندم. جالبخ
میل جنسی نداریم. وخنثی ام 30 سالمه
سردشدم تورابطه ام

2 ❤️

2023-03-21 14:04:54 +0330 +0330

خب منم مقداری گرمم و خیلی بیشتر میخوام
بنظرم این عاملیه که هی دنبال یک رابطه دیگه هم هستم

1 ❤️

2023-03-21 20:14:27 +0330 +0330

سلام من مجیدم مجرد شدم چند وقتیه جدا شدم

1 ❤️

2023-03-29 11:25:44 +0330 +0330

به نظرم قبل از ازوداج حتما در مورد میزان نیاز جنسی باید صحبت بشه بین دو طرف. باور کنید اصلا شوخی نیست این موضوع. بعد از گذشت چند سال یا حتی چند ماه که یکم عادی میشه رابطه، عدم تعادل بین نیازهای جنسی دو طرف واقعا دردسر ساز میشه.
تصور کنید مثلا آقا یا خانمی که کمتر نیاز جنسی داره خیلی طبیعی و عادی داره زندگیش رو میکنه و طرف مقابل به دلیل نیازهای تلمبار شده خودش کاملا در غذاب هست.

2 ❤️

2023-03-29 18:07:12 +0330 +0330

نمیدن بکنیم که 😕

1 ❤️

2023-03-31 19:38:34 +0330 +0330

↩ Majid_Mash_SingleLife
سلام مجید

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «