آیا پورن باعث اختلال نعوظ میشود؟

1400/05/11

آیا پورن باعث اختلال نعوظ میشود؟

اختلال نعوظ (Erectile dysfunction) به معنی عدم توانایی در رسیدن به نعوظ یا حفظ نعوظ کامل در طول فعالیت جنسی است. این اختلال شاید به صورت گاه بگاه و یا طولانی مدت و حتی دائمی برای فرد اتفاق بیفتد.

اختلال نعوظ ممکن است برای کسانی که آلت تناسلی دارند به دلایل مختلف فیزیکی و روانی مثل اضطراب عملکرد جنسی ، افسردگی یا بیماری های جسمی اتفاق بیفتد. ولی آیا پورن هم ممکن است باعث اختلال نعوظ شود؟ تحقیقات اینطور نشان میدهد‌:

-پورن و بی اشتهایی جنسی (sexual anorexia)
با اینکه اختلال نعوظ بیشتر در افراد مسن دیده میشود ولی نظر سنجی ای که در ایتالیا انجام شده نشان میدهد افزایش تماشای پورن میان نوجوانان پسر ممکن است باعث بی اشتهایی جنسی یا کاهش “بیمارگونه” میل آنها به فعالیت های رمانتیکی-جنسی شود.

این نظریه که تماشای بیش از حد پورن باعث اختلال نعوظ میشود به سرعت در جامعه گسترش پیدا کرده ولی همه ی متخصصان با این نظریه موافق نیستند.

دکتر “پراز” روان شناس و زیست روان شناس جنسی در آزمایشگاه زیست روان شناسی و علوم اعصاب دانشگاه UCLA میگوید :‌" تحقیق ما و دو تحقیق دیگر از همکارانم هیچ ارتباطی را بین میزان پورنی که مردان تماشا میکنند با اختلال نعوظ نشان نمیدهد."

تحقیق او و همکارش دکتر “جیم پفوس” در مجله ی “Sexual Medicine” به چاپ رسید که اولین تحقیق از نوع “peer-reviewed” (بازبینی و بررسی یک تحقیق توسط محققان دیگر) در رابطه با این موضوع است.

دکتر “پراز” میگوید :‌" حتی در یکی از بررسی ها مشخص شد مردانی که فیلم پورن بیشتری تماشا میکردند برانگیختگی جنسی شدید تر و قوی تری داشتند."

در این تحقیق فقط در مردانی که “محافظه کار” و سنتی بودند و در رابطه ی تعهدی بودند ارتباطی بین میزان تماشای پورن و اختلال نعوظ مشاهده میشد.

دکتر “پراز” میگوید : “در مجموع با در نظر گرفتن موارد بالا میتوان به این حمع بندی رسید که تماشای پورن باعث اختلال نعوظ در مردان نمیشود. با اینحال مردانی که عقاید و باورهایشان با تماشای پورن در تضاد است معمولا کلا نسبت به سکس و مسائل جنسی احساس شرم میکنند که همین مسئله میتواند روی عملکرد جنسی و نعوظ شان تاثیر گذار باشد.”

-ولی پورن میتواند روی میل و اشتهای جنسی تان تاثیر بگذارد
متخصصان معتقدند که تماشای پورن میتواند روی میل و اشتیاق جنسی افراد تاثیر گذار باشد. این مسئله میتواند نعوظ شدن و رسیدن فرد به ارگاسم هنگام سکس با پارتنرش را سخت تر کند.

دکتر “مارتینز” روان شناس و مشاور میگوید : “دسترسی مدرن و آسان به انواع مختلف پورنوگرافی میتواند برانگیخته شدن توسط پارتنر یا انجام فعالیت های جنسی را برای فرد سخت تر از همیشه کند.”

او میگوید : “افراد با تماشای پورن تمایلات و فانتزی های جنسی واقعی شان را از بند آزاد میکنند و همین مسئله برانگیخته شدن شان را زمانی که این فانتزی ها جزئی از سکس شان نباشد سخت تر میکند. این موضوع ممکن است باعث شود تا پارتنر فرد حس طرد شدن و جذاب نبودن کند چون معمولا این افراد از اینکه دلیل اصلی برانگیخته نشدن شان را به پارتنرشان توضیح دهند خجالت میکشند.”

-پورن میتواند روی دیدگاه شما نسبت به خودتان هم تاثیر بگذارد.
دکتر “گلدبرگ” مشاور سلامت روان معتقد است که پورنوگرافی میتواند انتظارات غیر واقعی ای در مورد سکس و اینکه پارتنرتان باید چه شکلی و چه کارهایی برایتان انجام دهد را در شما به وجود آورد.

او اشاره میکند که خیلی از مردم اگر عملکردشان موقع سکس مثل استاندارهای پورن استاری که تماشا میکنند نباشد احساس خجالت و شرمندگی میکنند.

او ادامه میدهد : “همچنین از طرفی مردم به جای اینکه با پارتنرشان در مورد تمایلات و اینکه چه چیزهایی واقعا تحریک شان میکند حرف بزنند ، از طریق پورن فانتزی هایی به آنها خورانده میشود که لزوما هیچ انطباقی با علایق واقعی آنها ندارد.”

دکتر “کوناسن” روان شناس ساکن نیویورک معتقد است که پورن باعث اختلال نعوظ نمیشود ولی نحوه و میزان پورنی که افراد تماشا میکنند مسئله ی مهمی است.

او میگوید :‌"برای مثال تماشای بی اختیار و وسواس گونه پورن ، تماشای همزمان چند صحنه پورن مختلف یا پریدن از یک پورن به پورن دیگر باعث ایجاد برانگیختگی جنسی زیادی در فرد میشود که در زندگی جنسی عادی اتفاق نمی افتد و همین مسئله میتواند باعث مشکلات نعوظ شود. به علاوه اگر افراد خودشان را با بازیگران مرد فیلم های پورن مقایسه کنند احتمال کاهش اعتماد به نفس و ایجاد حس ناکافی بودن در آنها وجود دارد."

-کسی که این مشکل را دارد باید چکار کند؟
اگر فکر میکنید هر کدام از این جنبه های پورنوگرافی روی عملکرد جنسی تان تاثیر میگذارد دکتر “گلدبرگ” پیشنهاد میکند که حداقل برای سه ماه دور پورنوگرافی را خط بکشید.

اینکار کمک میکند تا محرک های دیداری تان که به دلیل تماشای زیاد پورن بیش از حد فعال و حساس شده اند به حالت نرمال برگردند. دکتر “گلدبرگ” پیشنهاد میکند که افراد در طول این سه ماه بیشتر از حواس دیگرشان (مثل لامسه) برای تحریک جنسی استفاده کنند.

او میگوید : “در طول این سه ماه میتوانید از حس بینایی تان هم برای تحریک جنسی استفاده کنید فقط به شرطی که به صورت سه بعدی باشد نه عکس و فیلم. انجام درمان های کلینیکی ای مثل “درمان حس مدار” به همراه پارتنرتان به شما کمک میکند تا حساسیت جنسی و شهوت تان را دوباره بازسازی و تقویت کنید.”

برای عشق بازی با خودتان دکتر “گلدبرگ” خودارضایی از طریق حس لامسه را به جای بازسازی تصاویر پورن در ذهن تان پیشنهاد میکند.

او میگوید : “من همیشه به افراد توصیه میکنم تا خوب به نیاز ها و تمایلات جنسی شان فکر و آنها را کند و کاو کنند و فهرستی از چیزهایی به غیر از پورن و دیگر محرک های تصویری که آنها را تحریک میکند را در ذهن شان داشته باشند.”

منبع

9 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-08-02 12:14:30 +0430 +0430

صد در صد میشود.کاری با ایت محققهای پولکی من ندارم.ولی روی آلت یه سری سنسورهای عصبیه که وقتی بصورت تخیلی درگیرشون کنی و یا با تصویر متحرک فیلم تحریک بشن مغز رو شرطی میکنن که پمپاژ خون به بافت آلت رو در زمانی که این جور هیجان بود انجام بده و کاملا روشنه که در زمان سکس رئال این شرطی شدن مغز چه بلایی میتونه سر بدن بیاره.خوردن داروهای ایجاد کننده نعوظ الان چند برابر دهه گذشته توی کشور شده.دوست داروخانه چی ای دارم که میگفت از ۳۰ سال به بالا دارن این داروها رو که ما قبلا به قندیها و پیرمردها میفروختیم میخرن . خواهش میکنم دیدن پورن رو دوستان متوقف کنن تا خودشون منتفع بشن.😘

3 ❤️

2021-08-02 12:44:21 +0430 +0430

↩ Nicole7877
حرف شما درسته ها،من نمیگم پورن خوبه ولی یه جوون چه گهی باید بخوره؟
رابطه هم که تو جوونی از لحاظ اقتصادی اصلا نمیصرفه و ادم وقتی هنوز خرج خودشو کامل نمیتونه بده گه میخوره که دختر مردمم بیچاره کنه.
من هوادار پورن نیستم،ولی باز هم خیلی از این بهتره که گند بزنی به زندگی خودت و یکی دیگه برا اینکه جای پورنو برات پر کنه

6 ❤️

2021-08-02 12:54:03 +0430 +0430

↩ Big Mt
حلال اولسون داری

0 ❤️

2021-08-02 17:04:35 +0430 +0430

↩ Big Mt
اشتباه شما اینه که بین بد و بدتر بد رو انتخاب میکنی و فکر میکنی کار درسته.در صورتیکه بین این دو اصلا نباید انتخاب کرد.حتما هم قرار نیست با دختر از جلو سکس داشته باشی تا بدبختش کنی از لاپا یا عقب .اصل سکس اصلا دهانیه و معاشقست .متاهلها چرا از متاهلی خسته میشن .چون از اصل سکس فاصله میگیرن .این اصل سکس بود که توی نامزدیشون اینقدر مشتاقشون کرده بود ولی توی متاهلی فقط بکن و بکن باعث میشه خسته و زده بشن به نوعی.پس نتیجه اینکه دوست عزیز از لب و لیس و خوردن کمال لذت و ببر .هیچ دختری رو هم بدبخت نمیکنی

2 ❤️

2021-08-02 23:15:08 +0430 +0430

↩ Nicole7877
این هم حرفیه
ولی توی یه رابطه دائم تا کی میتونی یه دخترو به معاشقه راضی نگه داری و قانع اش کنی که چون فعلا وضع مالیت خوب نیست نمیتونی بگیریش و حالا حالا باید صبر کنه؟
هر چقدر هم عاشق باشه عمرا پای یه ادمی که هیچی ندارع بمونه
(و اینکه من قبل از ازدواج لمس و رابطه رو دوست ندارم و دوست دارم که زودتر سر خونه خودم برم
اینجوری تکلیف من چیه؟)

0 ❤️

2021-08-03 03:38:09 +0430 +0430

لامصب هر چی ک هست فقط می‌دونم فعالیت عادی و طبیعی جنسی انسان و دستگاه جنسی رو مختل می‌کنه

0 ❤️

2021-08-04 06:18:00 +0430 +0430

قطعا نعوظ را دچار اختلال می‌کند چون خودم دچار شده بودم و لازم بود هر مرتبه با دیدن فیلم نعوظ حاصل شود تا بتوانم با همسرم سکس کنم و دفعات بعد ناچار بودم به فیلم‌های بهتر مراجعه کنم تا جایی که دیگر فیلم و داستان و مصور هم به نعوظ کمک نمی‌کرد لذا به چت زنده با آقایان متوسل شدم و همسرم را نیز به دنبال خودم به اینگونه چتها کشاندم.
اما از یکسال پیش کلا دیدن پورن و چت سکسی و … را کنار گذاشتم و بعد از چندماه کم کم نعوظ بهتر شد و البته با کمک لارجرباکس و تغذیه مناسب و روغن و پماد بطور کامل خوب شدم.
ولی از مدتی قبل تحت تاثیر همان خاطرات قبلی دوباره هوس دیدن پورن وداستان و چت به سرم زد.
خواستم بگم سمت فیلم پورن نرید یا حداقل بسیار کن و به ندرت ببینید وگرنه شاید بتوانید از عوارض اختلال نعوظ فرار کنید اما از نظر روحی و روانی اسیر هستید.
در نتیجه مثل الان من که هم نعوظ خوبی دارم هم همسرم اندام عالی و فیس خوب دارد و در سکس کمتر از ده دقیقه ارضا میشوم اما از نظر روحی و روانی تخلیه نمی‌شوم مگر اینکه در تصوراتم خانمم را در حال معاشقه با مردان دیگر مجسم کنم و در پی آن تمایل شدید به اجرای واقعی آن.
یعنی هم من هم همسرم شدیدا علاقه مند به حضور نفر سوم آقا شده ایم.
البته این تمایل فعلا در حد فانتزی است.

0 ❤️

2021-08-04 07:38:48 +0430 +0430

ربطی به مجرد متاهل بودن نداره ، نارضایتی متاهلین هم طرفو سوق میده به پورن ک ب اصطلاح یه زن همه چی تموم پایه همه جور حال و پوزیشن هست
اگه تو واقعیت ،فرد راضی باشه سمت پورن نمیره
وقتی یه کص و کون درست حسابی دم دست باشه (فیزیکی) طرف نمیره سراغ تصویر و تصویرسازی (خیالی)
برای کسی هم که به واقعیت دسترسی نداره ، پورن خوبه
با پورن طرف خالی میشه اما اگه پورن نبود حاضر بود یا زوری زوری زن بگیره و فجایع اجتماعی خانوادگی بعدش…یا باید می‌رفت به ی بدبختی تجاوز میکرد

0 ❤️

2021-08-06 23:57:28 +0430 +0430

ب نظر من پون عالیه، از دوستانی شنیدم هفته هایی که فرصت دارن پورن میبینن بیشتر سکس میکنن ، اختلال نعوذ چرندی بیش نیست

1 ❤️

2021-08-07 21:14:15 +0430 +0430

↩ گریکان
نخیر دوست عزیز اینجوریام نیست ، بعد یه مدت همه چی عادی میشه برات ، انگار که داری فیلم معمولی نگاه میکنی ،کدوم اعتیاد؟، مثالش تو جامعه ما زیاده ، یکم اطرافتو نکاه کنی متوجه میشی

0 ❤️

2021-08-12 01:20:35 +0430 +0430

↩ Nicole7877
خب برو تو منو ریست فاکتوری کن

0 ❤️

2021-08-13 01:15:59 +0430 +0430

خیلی خوب بود

1 ❤️

2023-01-29 09:38:22 +0330 +0330

👏 😎

0 ❤️

2023-10-24 00:00:12 +0330 +0330

والا هر چیزی طبیعیش خوبه ، شخصاً بارها تجربه کردم که دیدن فیلم پورنو گرافی باعث ایجاد زود انزالی در من شده . دیگه نگاه نکردم و به مرور شاهد طولانی شدن رابطم شدم

0 ❤️

تاپیک‌های تازه

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «