اگر بدون کاندوم سکس کردیم چیکار کنیم؟

1401/06/12

تاپیک قبلیم درمورد چگونگی وان‌نایت کردن بود و یه نکته‌ای رو نیاز شد توضیح بدم که اگه با کسی که درست نمیشناسیم به هر دلیلی بدون کاندوم سکس کردیم چیکار کنیم؟
اساس صحبت ما توی این تاپیک، بیماری ایدزه در حقیقت. یه سری بیماری های دیگه هست که همونطور که گفتم بدون کاندوم هم منتقل میشه و درمورد کم کردن احتمالشون تو تاپیک قبلی حرف زدم.
اولا که دوره کمون ایدز، چند ساله. یعنی یه نفر ممکنه یک سال پیش ویروسی شده باشه و قابلیت انتقال داشته باشه اما شما نمیتونید از روی قیافه طرف تشخیص بدید که خب این یارو الان سالمه پس مشکلی نیست. چون چند سال بعد تازه بیماریش علائم نشون میده و قبل از اون نهفته اما قابل انتقاله.
سوال اینه که احتمالش چقدره که ایدز بین ما و یه ناشناس بدون کاندوم منتقل بشه.
اگه سکس آنال باشه، و فرض کنیم که ممکنه یکی از این دو نفر، طی سکس قبلیشون حامل ویروس شده باشن؛ احتمال بیمار بودن طرف و انتقالش به شما از دید آمار و احتمال حدود 0.000012 درصد الی 0.00009 درصد هست. این یعنی اگه دو فرد تصادفی رو تو جامعه انتخاب کنیم و با هم آنال داشته باشن و هر کدوم بار دومی بوده باشه که سکس میکنن؛ از هر 10000 تای این رابطه ها، یدونش منجر به ایدز میشه.
توجه کنید که اگه هر کدومشون 10 بار سکس کرده باشن؛ احتمال انتقال ایدز از یکیشون به دیگری، ده برابر میشه. یعنی از هر 1000تا رابطه، یدونش منجر به ایدز میشه.
البته توجه کنید که اون در شرایطیه که دو فرد، تصادفی باشن. اگه یکیشون قطعا حامل ویروس باشه؛ احتمال انتقالش به طرف مقابل، از 0.03 درصد تا 3 درصد؛ بسته به نقش فرد در رابطه و زمانی که طرف حامل ویروس شده؛ متغیره.
به نظر شخصی خودم رابطه بدون کاندوم با آدمایی که سنشون کمتره نسبت به آدمایی که سن بیشتری دارن، خطر کمتری داره. چرا؟ چون معمولا روابط کمتری داشتن و هم اگه حامل ویروس باشن، معمولا مدت کمتری از زمانی که ویروس رو گرفتن گذشته.

این مقدارای نام‌برده توی سکس واژینال کمتره ولی بازم توی همین حدوده.

کلا مقدارهای نامبرده خیلی کم هستن ولی به معنی ناممکن بودنشون نیست. تازه شرایط همیشه اونقدرا هم ساده نیست. مثلا میبینید توی رابطه دو نفر همجنسگرا؛ یکیشون پوزی که داره ورسه؛ یا آزاده که محاسباتش خیلی پیچیده‌تر میشه. در نتیجه بهترین کار اینه که احتمال قضیه رو کم کنیم. بهترین راه کاندومه. اما بیاین فرض کنیم شما دوتا گی باشین و با هم سکس میکنین؛ اون وسط حالا یا کاندومه پاره میشه یا اصلا حشریت بر بشریتتون غلبه کرده و فرصت نکردین کاندوم بگیرین یا هرچیز دیگه. اون موقع بعد از سکس باید چیکار کنین؟
اولا که خودتونو از مایعات بدن همدیگه پاک کنید چون از طریق رگهای خونی جذب میشن و مشکل از اونجا شروع میشه. دوما اینکه «توش نریزید!»(هرچند مولکولها بدون اینکه کسی بفهمه قبل تموم شدن سکس هم جابجا میشن).
و در نهایت، تا 72 ساعت وقت دارید(هرچقدر سریعتر، اثرش بیشتر) که برید مراکز سلامت محله‌تون و بگید گی‌اید و بدون کاندوم سکس کردین و یه قرصی بهتون میدن که همون احتمال 0.00009 رو هم خیلی خیلی کمتر میکنه و به صفر نزدیک میشه احتمالش. ضمنا نگران اینکه الان ینفر بیاد دستگیرتون کنه نباشید. اون قضیه رو واسه همین ساختن که برید و قرصتونو بگیرید.

یه نکته دیگه. احتمال انتقال ایدز بین دو فرد تصادفی از طریق سکس دهانی، خیلی خیلی کمتره و حدود 0 تا 0.0000008 درصد هست. تنها دلیلی هم که داره واسه اون 0.0000008 اینه که ممکنه داخل دهنتون زخم شده باشه(مثلا زبونتونو وسط غذا گاز گرفته باشین) و طرف کام‌شات کنه باهاتون.

همین دیگه

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-09-08 16:16:18 +0430 +0430

↩ ماهان سابققق
توی یه سری شهرا طرف رو بکنه بهتره تا دهنش رو باز کنه !
قبلنا خون اهدا میکردم به کسی هم نمیگفتم حتی به خانوادم . یه بار یکی از این پرستارهایی که اول از آدم سوال میپرسن آشنا دراومد ، اون جا که خیلی رسمی برخورد کرد ، بعداً توی یه مهمانی رفته بود به مادرم گفته بود احسنت به پسرتون که خون اهدا می‌کنه این چیزا … مادرم هم اصلا در جریان نبود . بعداً دیدمش گفتم شما به چه حقی چیزی که توی محل کار پیش اومده رو برا بقیه تعریف میکنید ؟ شاید من به چندتا از سوال های شما جواب مثبت میدادم اونا هم میخاستید برید به بقیه بگید ؟؟؟ .
دیگه از کادر درمانی که طرف توی بیهوشی چرتوپرت میگه فیلم میگیرن میخندن به طرف ، اصلا نباید انتظار داشت حرفی که پیش دکتر میزنی رو مثل راز حفظش کنن .

1 ❤️

2022-09-08 16:19:32 +0430 +0430

↩ dark_man00
دقیقا این اتفاق برا منم افتاد

2 ❤️

2022-09-08 20:05:22 +0430 +0430

با کاندوم سکس اصن حال نمیده. گرمارو نمیشه حس کرد.

0 ❤️

2022-09-16 17:23:49 +0430 +0430

اون قرص اسمش تراوددا است که فقط توی مراکز درمان موجوده من قبلا این رو تجربه کردم حین سکس آنال کاندوم پاره شد چون طرف جنده پولی بود ترسیدم و رفتم مرکز بهداشت شهرمون و این قرص گرفتم طی سه مرحله آزمایش خونی که ازم گرفتن مشخص شد آلوده نشدم در ضمن نگران لو رفتن و یا گرفتن کارت ملی نباشید هیچ کارت ملی نمی‌خوان فقط و فقط چند تا سوال میپرسن و یه فرمی رو باید پر کنید حتی میتونید اسم واقعی خودتون رو نگید

0 ❤️

2022-09-26 10:45:51 +0330 +0330

شوهرم که ابش رو میریزه رو سینه هام و صورتم . چقدرم داغه 😁

0 ❤️

2023-02-25 01:35:10 +0330 +0330

اگه بیش از هفتاد و دو ساعت از انجام رابطه پر خطر گذشته باشه باید نود روز صبر کنید و برید آزمایش خون با کیت الایزا نسل سه بدین ، در این نود روز تا اعلام آزمایش هیچ رابطه ی محافظت نشده ای نکنید.این مدت برای بیماری هپاتیت شش ماه از انجام رابطه ی پر خطر هست

0 ❤️

2023-04-07 20:10:12 +0330 +0330

ایول

0 ❤️

2023-04-19 22:00:25 +0330 +0330

عالی بود ممنون از پست خوبت 🙏🌷

0 ❤️

2023-04-23 11:33:15 +0330 +0330

کجا باید آزمایش hiv داد؟
آزمایشش محرمانست؟

0 ❤️

2023-04-29 16:09:47 +0330 +0330

کلا اشتباه بدون کاندوم سکس کردن

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «