اینترنت ماهواره ای آمد؟؟؟

1400/05/09

آیا اگر واقعا اینترنت ماهواره ای به آسمان ایران رسیده باشد
آیا همه مردم ایران توان مالی برای استفاده از این تکنولوژی را دارند؟
آیا مقرون به صرفه است؟
چند درصد مردم عادی میتوانند از این فن آوری استفاده کنند؟
شما چه فکر میکنید؟

1110 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-07-31 04:55:55 +0430 +0430

باید صبر کنیم تا برسه ببینیم چه نوع سخت افزاری لازم داره برای دریافت هنوز که هیچی نمیدونیم ولی بنظر من ممکنه یکی از اهدافی که ارتباط با اینترنت رو میخوان قطع کنند همین اینترنت ماهواره ای باشه از اونجا که حکومت عادت کرده به چاپیدن مردم ممکنه در اول شروع کنند ورود تجهزیاتش به صورت قاچاق و با سود بالا بفروشن به مردم و کم کم و طی چند سال مجاز نشه ولی جلوگیری هم نکنند چیزی مثل تجهیزات ماهواره

0 ❤️

2021-07-31 08:21:56 +0430 +0430

مدیر عامل استارلینک (یا بقول ما اینترنت ایلان ماسک) توی این مصاحبه میگه که تا ماه سپتامبر (شهریور امثال) می تونه در سراسر جهان سرویس بده اما برای هر کشور باید با مقامات مخابرات اون کشور هماهنگ کنه:

“But then we have regulatory work to go into every country and get approved to provide telecoms services.”

این یعنی بدون مجوز مقامات یک کشور استارلینک به اون کشور سرویس نمیده.
حالا شما فکر می کنید مقامات ایران به چنین سرویسی اجازه می دهند؟ زهی خیال باطل!

1 ❤️

2021-07-31 08:25:20 +0430 +0430

↩ slbut
سوال اصلی اینه که اصولا استارلینک میخواد به ایران سرویس بده یا نه. همونطور که در لینک بالا گفتم شواهد که اینطور نشون نمیده. ایلان ماسک نمی خواد با کشورهای سانسور کننده اینترنت مثل ایران و چین درگیر کنه و بیزنس میلیاردیش رو به خطر بندازه. چون این اراذل اگه عصبانی بشن راحت می تونن ماهواره هاش رو که توی ارتفاع پایین هستن بزنن داغون کنند.

0 ❤️

2021-07-31 09:52:09 +0430 +0430

↩ docome
آخوند جماعت پول بگیره هر کاری میکنه شاید با پول درست بشه بلاخره برای استارلینک هم یه سودی داره همینجوری که نیست

0 ❤️

2021-07-31 10:03:53 +0430 +0430

↩ chibedamtobedimarzi
این اراذل میلیاردها دلار خرج تجهیزات سانسور و فیلترینگ و پارازیت ماهواره و اینترنت کرده اند تا جلوی دسترسی آزاد مردم به اطلاعات رو بگیرند. همین اینترنت فشل پر سانسور رو هم نمی تونن تحمل کنند و میخوان صیانتش کنند. بعد میان و به اینترنت آزاد استارلینک مجوز بدهند؟ چه موادی استفاده می کنی که اینقدر خوشخیال شدی؟

1 ❤️

2021-07-31 17:32:23 +0430 +0430

↩ Martin9090
فرق ماهواره استارلینک با ماهوارهای تلویزیونی این که ارتباط اینترنتی دو طرفه است. یعنی شما هم باید بتونی به ماهواره استارلین سیگنال بدی تا بتونی دیتا اینترنت دریافت کنی. این یعنی استارلینک باید اشتراک شما رو در کشوری که هستی تایید کرده باشه. ممکنه بتونی بری امارات دیش بخری اما همون دیش رو نتونی توی ایران استفاده کنی چون همونطور که گفتم استارلینک برای فعالیت در هر کشوری باید از مخابرات اون کشور مجوز جداگانه بگیره (دست کم این چیزیه که الان مدیرش میگه و در بالا ازش نقل کردم).
منم دوست دارم مثل شما خوشبین باشم اما به نظرم مشکل اصلی استارلین در ایران حقوقی و سیاسی خواهد بود و نه تکنیکی. یعنی تا وقتی مجوز از حکومت نگیره خیلی بعیده که به ایرانی سرویس بشده. و حکومت هم که عمرا مجوز به سیستمی بده که زیرآب سیستم سانسورش رو می زنه.

0 ❤️

2021-07-31 17:51:44 +0430 +0430

↩ docome
چرا حرف بی ربط میزنی و بنظر میرسه آدم بدی نباشی ولی چرا یهو میزنی جاده خاکی ایا فکر میکنی دری وری گفتن چیز خوبیه داریم بحث میکنیم و هر کسی نظرشو میگه منم این نظرم بود یعنی بلاخره آخرش باید یه چرتی بگی که چی بشه آخه چرا بجای این حرف خوب نمیزنی باور کن بی احترامی کردن نه ادم رو بزرگ میکنه نه مشهور بیا بهم احترام بزاریم لازم نیست برای خوش خیالی چیزی مصرف کرد بعضی ادما ذاتن خوشخیالن همونجوری که بعضیا مادر زادی جلب هستن

0 ❤️

2021-08-01 00:52:15 +0430 +0430

↩ Martin9090
زیاد مطمئن نباش. دولت در آمریکا کنترل محدودی روی شرکت ها داره و نمی تونه وادارشون کنه به خرج هایی که براشون صرفه اقتصادی نداره. اینترنت دادن به ایران خرج داره. کنگره نه دیوانه است که از پول مالیات دهنده ی آمریکایی ماهی ۱۰۰ دلار هزینه اشتراک من و شما رو به استارلینک بده و نه قدرت این رو داره که بهش دستور بده بیا کار خیر کن و به ایرانیا مجانی اینترنت بده.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «