تاثیرات ماریجوانا بر سکس

1400/11/26

تاثیرات علمی ماریجوانا بر سکس

در سال 2020 اکثر آمریکایی ها باید با این واقعیت کنار می آمدند که موجی از قانونی شدن ماریجوانا در سراسر آمریکا به راه افتاده بود. در زمان نوشتن این مقاله (جولای 2020) ماریجوانا به طور کامل در یازده ایالت و شهر واشنگتن دی.سی و در 28 ایالت دیگر برای استفاده های پزشکی قانونی شده است. کاملا واضح است که موج آزاد شدن ماریجوانا ادامه پیدا خواهد کرد و مصرف آن به طور گسترده تری مورد قبول جامعه قرار خواهد گرفت ، جالب است بدانید که در حال حاضر ماریجوانا یکی از با ارزش ترین محصولات کشاورزی آمریکاست.

به جز حرف و حدیث های مردم تحقیقات چندانی در مورد تاثیرات ماریجوانا روی عملکرد و واکنش های جنسی افراد انجام نشده است. ولی دو تحقیقی که اخیرا انجام شده اند تصدیق کننده این باور عموعی هستند که ماریجوانا به بهتر شدن سکس کمک میکند.

در تحقیق اول که توسط دانشگاه British Columbia انجام شد 216 مصرف کننده ماریجوانا در یک نظر سنجی شرکت کردند. یکسری از نتایج جالب این نظر سنجی به شرح زیر است :
-به گفته ی 74 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا حساسیت آنها را نسبت به لمس و نوازش های اروتیک و سکسی افزایش میدهد.
-به گفته ی 74 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا به بهبود رضایت جنسی شان کمک میکند.
-به گفته ی 70 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا به آنها برای ریلکس شدن و حس “در لحظه حال بودن” در طول سکس کمک میکند.
-به گفته ی 66 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا لذت ارگاسم هایشان را بیشتر میکند.
-به گفته ی 59 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا میل جنسی شان را افزایش میدهد.

این یعنی تقریبا سه چهارم شرکت کننده ها قبول دارند که ماریجوانا تاثیر مثبتی روی واکنش های جنسی شان دارند. شاید نکته قابل توجه در اینجا این باشد که حدود دو سوم شرکت کننده ها ادعا کردند که ماریجوانا به آنها کمک میکند تا بیشتر “در لحظه حال” باشند ، حسی که به گفته ی هر سکس تراپیستی می تواند تاثیر مثبت زیادی روی رابطه زوج ها داشته باشد. در لحظه حال بودن یکی از موثرترین مولفه های بهبود سکس و رابطه افراد است ، پس اگر فکر میکنید ماریجوانا میتواند به شما کمک کند یک سری به دکتر معتمد محل تان بزنید!

پس جنبه های منفی تحقیق چی؟
-به گفته ی 41 درصد از شرکت کننده ماریجوانا تاثیرات متفاوتی روی آنها داشت ، بعضی از جنبه های سکس را برایشان بهتر میکرد و روی بعضی از جنبه های دیگر تاثیر منفی داشت
-فقط 39 درصد شرکت کننده ها گفتند که ماریجوانا همیشه سکس شان را بهتر میکند.
-5 درصد هم باور داشتند ماریجوانا همیشه سکس شان را خراب میکند.

همانطور که انتظار داشتید اثرات درمانی ماریجوانا به درد همه نمیخورد و برای همه مناسب نیست. مصرف ماریجوانا روی عملکرد جنسی بعضی از شرکت کننده ها تاثیر منفی داشت، پس با احتیاط و صلاح دید خودتان از آن استفاده است.
در تحقیق دوم که توسط دانشگاه st.louis انجام شد از 373 نفر از زنانی که به پزشک زنان و زایمان مراجعه کرده بودند سوال شد که آیا تابحال قبل از سکس تجربه ی مصرف ماریجوانا را داشته اند یا نه. جواب یک سوم آنها بله بود ، در نهایت مشخص شد که احتمال تجربه ی ارگاسم های رضایت بخش تر در افرادی که ماریجوانا مصرف میکردند حدود دو برابر کسانی بود که از مصرف آن کاملا خودداری میکردند.
البته نتایج این تحقیقات قطعی و نهایی نیستند. برای مثال جامعه ی نمونه این تحقیقات نسبتا کوچک هستند چون کسانی در این تحقیقات شرکت کردند که تمایل داشتند به سوالات این نظرسنجی ها پاسخ دهند. از طرف دیگر اینکه شرکت کننده ها از گروه افرادی انتخاب شده بودند که احتمالا از قبل دیدگاه مثبتی نسبت به ماریجوانا داشتند پس نتایج لزوما شفاف نیستند. ولی هر چی که نباشد این تحقیقات نشان دهنده این هستند که ماریجوانا حداقل در چند مورد میتواند روی سکس افراد تاثیر مثبت داشته باشد.
البته تحقیقات بزرگتر دیگری هم انجام شده اند که نشان دهنده ی فواید مثبت ماریجوانا در سکس هستند. تحقیقی که توسط دانشگاه استنفورد روی 50 هزار شرکت کننده بالای چهارده سال انجام شد نشان میدهد احتمال اینکه افرادی که ماریجوانا مصرف میکنند سکس لذت بخش تری را تجربه کنند و شهوت بیشتری داشته باشند تا حدودی بیشتر است.
لازم است تحقیقات بیشتر و وسیع تری در خصوص این موضوع انجام شود ، چون در خیلی از مسائل همپوشانی ای بین نژاد ، تمایلات جنسیت و گرایش افراد هست که باید در نظر گرفته شوند.
ولی با اینحال یکسری چیزها را میتوان با قطعیت گفت ، اینکه ماریجوانا برای بعضی ها مفید ، برای عده کمی مضر ، و در کل از الکل بهتر است.

در هر دوی این تحقیقات از چیزی که محققان به آن “نمونه در دسترس” میگویند استفاده شده بود. یعنی نمونه های این تحقیق از افرادی بودند که به راحتی در دسترس بودند ، مثلا در اینجا محققان سراغ یکسری از مراجعه کنندگان دکتر زنان و زایمان رفتند و در اینترنت کسانی را پیدا کردند که حاضر بودند در نظرسنجی هایشان شرکت کنند. نتایجی که از نمونه های در دسترس به دست می آیند را نمیتوان نتایج قطعی نامید ، ولی با اینحال این تحقیقات در چارچوب قابل قبولی از تحقیقات علوم اجتماعی قرار دارند. مطمئنا مجلات روان شناسی بدون تحقیقاتی که بر اساس یک جامعه نمونه در دسترس مشخص (منظورمان دانشجوهاست!) انجام شده باشند خیلی نازک میشدند!

منبع

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-03-01 03:55:18 +0330 +0330

↩ alirezjjjjj
مسئله این که چیزای ک از لحاظ علمی و ازمایشگاهی ثابت شده رو شما نمیخاید قبول کنید…

گل مزایا داره ولی معایبش اونقد شدید هست که فقط در صورت صلاح دید پزشک و مقدار دوز مناسب تجویز میشه …

حالا شما بگو ن

0 ❤️

2022-03-03 10:20:20 +0330 +0330

↩ boy.of.ahwaz
من کاملا موافقم که معایبش بیشتر از فوایدشه ولی نسبت به همه ی چیزایی که از حالت عادی،آدم رو خارج میکنه کم ضررتر همین گله

0 ❤️

2022-03-07 20:03:11 +0330 +0330

↩ Royaroya1400
پشمام من تو سن تو تازه تونسته بودم به ترس از صحبت با دختر غلبه کنم :|

0 ❤️

2022-03-07 22:50:05 +0330 +0330

چندبار موقع سکس استفاده کردم حس و لذتمو چند برابر میکنه

0 ❤️

2022-03-15 10:04:04 +0330 +0330

من نکشیدم قصد کشیدنشم ندارم فقط بهتون بگم آدمایی که اینجان نرمال نیستن اول از همه ام خودم مم پس حرفشونو گوش نکنید 😂 بعضی میگن واسه سکس خوبه ولی من خودمو خوب میشناسم که وقتی از ی چیزی خوشم میاد دیگه ولکنش نیستم اگه مثل منید که اصلا بهش فکرم نکنید از ما گفتن بود🙌

1 ❤️

2022-03-21 15:52:13 +0330 +0330

به عنوان کسی که از سال 1377 بنگ (سیگاری یا حشیش) میکشم، معتقدم با “کله خالی” راه رفتنم معصیت داره چه برسه سکس!!

البته اون موقع ماریجوانا و گل و این چرت و پرت هایی که الان میدن دست خلق الله وجود نداشت. حشیش بود و گراس که اونم برگهای گیاه شاهدانه بود. از حشیش هم دوتا سیگاری میکشیدی و میرفتی برا خودت.

0 ❤️

2022-03-26 01:49:57 +0430 +0430

فوقوالعادس سکس تو حالت چتی. یعنی میشه گفت معنوی ترین فضای که میشه ایجاد کرد واسه یه سکس واقعی و خلصه بعد سکس فقط فقط باید قبلش ماریجوانا مصرف کرد مخصوصا ستیوا

1 ❤️

2022-03-28 05:02:41 +0430 +0430

به نظر من کار اشتباه کار اشتباهه کار درست کار درست . ماریجوانا باعث تخریب مغز میشه و بعضی از حس هایی که به فرد مصرف کننده دست میده عوارض جبران ناپذیری تو دراز مدت میاره . اینقد ریلکس ماریجوانا رو تبلیغ کردیم از روی نفهم بازی الان من یه پسر ۱۵ تا ۱۸ ساله ندیدم که گل باز نباشه.
این تبلیغات باعث شده خیلی ها کوسخل بشن . فردی که عقل درست درمونی داره هیشوقت از گوهی که مصرف میکنه تبلیغ نمیکنه . من سال ۸۸ چیلیم رو تست کردم شاید از هزار نفر یه نفر نمیدونست چیلیم چیه ولی الان واسه چیلیم اهنگ هم میسازن .
یکم فکر کنین اینا یه جامعه رو تخریب میکنه .
منطقی فکر کن پسر بچه های زیر ۱۰ سال بعد ۵ ، ۶ سال با این حجم تبلیغ مواد چقدر آسیب میبینن .
زندگی یه خطی داره هر کس اون خطو باس تجربه کنه و بهش برسه تا مغزش نگوزه . دوست عزیزی که به صورت پله ای تو جامعه از قلیون شروع کردی و بعد پیپ و بعد سیگار و سیگاری و گل و… رو میزنی . تبلیغ تو باعث میشه یه فردی که دودی نیست بیاد یه بار تست بزنه یعنی از دنده چهار معکوس بکشی رو دنده یک

2 ❤️

2022-04-04 04:42:03 +0430 +0430

↩ boy.of.ahwaz
بیا پایین باشه

0 ❤️

2022-04-04 10:49:17 +0430 +0430

ماری جوانا مواد مخدره و مواد مخدر به هیچ وجه نمیتونه خوب باشه ماریجوانا کلی عوارض داره مثل مبتلا شدن به بیماری پارانوئید و اختلال در یادگیری و احساس فراموشی میشه ماری جوانا خطرناکه و کلی مشکلات پیش میاره

0 ❤️

2022-04-05 08:29:32 +0430 +0430

↩ Arshia1236
شما نکش ☺

1 ❤️

2022-04-11 01:36:54 +0430 +0430

بنظرم بستگی به نوعش داره که چه حسی بده ، من حدود دوساله که مصرف میکنم ، گونه ایندیکا برای سکس و فعالیت ها جانبی اثر خوبی داره ولی من باهاش حال نمیکنم ، من فقط و فقط چت زدن بعد ساتیوا رو دوصدارم

0 ❤️

2022-04-13 14:53:01 +0430 +0430

فقط یبار قبل سکس مصرف کردم ولی چون مزش بدجور زیر زبونم رفت به خودم قول دادم دیگه هیچوقت مصرف نکنم

0 ❤️

2022-04-13 20:12:19 +0430 +0430

↩ Kirkoloftanal
بنظر من هر چیزی که تو طبیعت هست مطمعنا یه مزیت و کاربردی داره و صرفا جهت رشد انسان که اشرف مخلوقات هستش به وجود امده و اگه باعث افراط نشه بسیار هم مفید هست !
ماریجوانا هم که از طبیعت نشئت گرفته کاربرد های دارویی و درمانی بسیاری داره اما این انسانه که با افراط در مصرفش باعث تخریب خودش میشه

0 ❤️

2022-04-16 15:23:21 +0430 +0430

جامع و کامل 👏

0 ❤️

2022-05-02 15:58:18 +0430 +0430

منکه هروقت میزنم حالم بهتره توی سکسم بیشتر بهم حال میده و تمام حسامو درگیر سکس میکنه نفس بیشتر دارم و دارکوبی تلمبه میزنم جوری که جیغش دربیاد طرف

0 ❤️

2022-05-04 08:31:05 +0430 +0430

چرت و پرت خالیه، جوونای ما جقی شدن دیگه معتادشون نکنین، مواد مخدر هیچ تاثیر مثبتی در زندگی نداره

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «