خلقیات بعضی از نسوان ما!

1398/07/29

میدونم که با گفتن این حرفها دارم با دست خودم حکم مرگم با جوخه آتش رو امضا میکنم! اما دیگه هر چه بادا باد!

پس ای شمشیرها مرا دریابید! بگذارید همه بدانند که مردی از سرزمین پارس برخاست و جان خویش را بر سر بیان حقیقت گذاشت! ;)

توجه بفرمایید که این خصوصیات “یک بخش قابل توجهی” از خانمهای ایرانی است “نه همگی” آنها! پس در ادامه بدون اینکه مرتب بگم “بعضی خانمها”, فقط میگم “خانمها”!

*زنها هر چقدر هم که نازیبا, خنگ و کسل کننده باشند خیلی راحت باور میکنند که زیبا, باهوش و فوق العاده و استثنایی هستند. کافی است مردی این مطلب را به صورتی قابل قبول و مکرر به آنها بگوید!

*زنها براحتی افسانه شاه پریان را باور میکنند. آنها از صمیم قلب باور دارند که مردی با جایگاه اجتماعی, اقتصادی, فرهنگی…بسیار بالاتر از آنها براحتی شیفته آنها خواهد شد و از آنها درخواست ازدواج خواهد کرد!

*تقریبا خانمی رو ندیدم که فکر کند خیلی زیبا نیست! یکجور اعتماد به نفس عجیبی در این زمینه در جامعه نسوان ما موج میزند. یک خاطره شخصی: خدمتکار خانمی داشتم که خانمی بود با قد حدود 155 و وزن حوالی 100 کیلو! مطلقه با دو تا بچه, کمی لوچ, شدیدا افسرده, کند ذهن و کم سواد!..اما با همه اینها این خانم انقدر به خودش امیدوار بود که نه تنها رفته بود توی کار بنده بلکه شماره خونه رو به یکی از دوستانش هم داده بود که ایشون هم مستفیض بشن…! (این رو به عنوان یک مورد خیلی حاد تعریف کردم اما اصل قضیه بقوت خودش باقی هست)

*زن شرقی به ازدواج نه به عنوان یک نوع مشارکت دو فرد نسبتا همسان, بلکه به عنوان یک روش جهش طبقاتی نگاه میکند! کمتر زن شرقی را دیدم که با مردی همتراز (زبانم لال پایین تر از!) خودش از نظر تحصیلی, فرهنگی اقتصادی, اجتماعی…ازدواج کند.

*زن ایرانی داستان شتر مرغ را به یاد می آورد که وقتی به او گفتند تخم بگذار گفت شترم و وقتی به او گفتند بار ببر گفت مرغم! او از یک طرف خود را مدرن و امروزی …میداند و میخواهد همپای زنان غربی حقوق اجتماعی مساوی با مردان داشته باشد, اما از طرف دیگر حاضر نیست مثل مردان کار کند! هر کجا هم به نفعش هست زن سنتی شرقی میشود!: مثلا اگر کاری نسبتا سخت و سنگین از او خواسته شود فوری میگوید “اوا! آخه زنی گفتن! مردی گفتن!” وقتی پای ازدواج در میان است مهریه و شیر بها میخواهد! وقتی پای کار کردن و کسب درآمد و مشارکت در هزینه های زندگی در میان است یا کار نمیکند یا میگوید “این وظیفه مرد است که زندگی را تامین کند”. وقتی صحبت به خانه داری و آشپزی و بچه داری میرسد, کاملا غربی میشود: “این کارها در شان یک زن مدرن نیست!” و “مگه کلفت آوردی!”… و با وجود تمام این تکنیک های ماهرانه زیر آبی!, باز هم مدام غر میزند که حق او خورده شده است!

*سطحی و خالی زنک بودن! همه رو شامل نمیشه اما خیلی شایع هست. شما کمتر خانمهایی رو میبینین که وقتی دور هم جمع میشن غیر از غیبت و مقایسه و پشت هم اندازی حرف دیگه ای بزنن! بندرت خانمهایی رو میبینین که وقتی با هم هستند راجع به موضوعات عمیقتری صحبت کنند!

*دست پیش را میگیرند تا پس نیافتند! چون معمولا سعی میکنند که در رابطه هایشان جهش طبقاتی کنند برای اینکه بالاتر بودن طرف مقابل را خنثی کنند به یک جنگ تبلیغاتی تمام عیار دست میزنند و با گرفتن انواع ایرادها از خود فرد خانواده او…سعی میکنند یک نوع تعادل ساختگی ایجاد کنند!

ادامه در کامنت ها

پ.ن. وقتی در اینجا خصوصیات اخلاقی (بعضی) خانمهای ایرانی لیست میشه, بهیچوجه به این معنی نیست که مردان ایرانی خصوصیات اخلاقی بد زیادی ندارند! منطقا این دو موضوع به هم ارتباطی ندارند!

خواهران و برادران گرامی! تاپیک “خلقیات بعضی از رجال ما!” هم ایجاد شده که به صورت مشابهی به خصوصیات اخلاقی بعضی از آقایون ایرانی میپردازد! به اونجا هم سر بزنین و نظراتتون رو بگین! با تچکر!

5180 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-10-22 06:57:03 +0330 +0330
نقل از: نادیام
نقل از: axm432
نقل از: نادیام زیادی ی طرفه بود 👌 ;)

دوست من تاپیک عنوانش خانمها هستن! ذاتا یکطرفه هست! اگر میگفتم خصوصیات اخلاقی بد ما ایرانیها و بعد همش از خانمها بد میگفتم اونوقت حق با شما بود…یه تاپیک دیگه میزنم راجع به خلقیات آقایون و اونجا با کمک شما خانمها خصوصیات منفی مردان ایرانی رو بررسی میکنیم! 😁

من کسیو نقد نمیکنم فقط چون چندین بار تاپیکو ویرایش زدین نمیتونم حرفامو بزنم مخصوصا ا وقتی نوشتین منظورتون همه نیستش ;)

تاپیک مربوط به آقایون هم تاسیس شد! بازدید بفرمایی! 😁

0 ❤️

2019-10-22 15:50:39 +0330 +0330
نقل از: SSAa699 آرش جان مطالب تایپیکت باور کن فقط مختص زنها نیست بعضی از مردا هم این خصوصیات رو دارن. یکی از نزدیکان من مرد هست و در حال ازدواج ..خودش سر تا پا عیبه و ایراد اما دنبال دختری برای ازدواج میگرده که کاملا بدون عیب و ایراد باشه. 🙄

عزیز جان من یک تاپیک مجزا درست کردم راجع به خلقیات آقایون بی همتای ایرانی!

https://shahvani.com/forum/topic/خلقیات-بعضی-از-رجال-ما

منتها انگار آقایون زیاد تا حالا واکنشی نشون ندادن! 😁

0 ❤️

2019-10-22 20:06:15 +0330 +0330
نقل از: Alt.Act آقایون به خودشون شک نمی کنن .... اون چیزی رو که هستن رو انکار نمی کنن

;)

0 ❤️

2019-10-23 11:06:54 +0330 +0330
نقل از: حیرتزده درود بر تو، یک سوال با این تاپیک تو هنوز زنده ای؟

Alive and kicking 😁

0 ❤️

2019-12-15 23:30:47 +0330 +0330
نقل از: radiocock و در آخر برای جوابیه ی احتمالی کلیشه ی دیه ی زن و مرد و حق حضانت و ... که همیشه با تندی اینو تو صورتم میکوبن باید بگم به جای سلفی گرفتن و زبونتو مثل یه زرافه درآوردن بیا بریزیم کف خیابون همه نه برای شماره گرفتن برای جون دادن تا بتونیم این قوانین کثیف رو برابر کنیم ما هم خوشمون نمیاد که زیر بار زور شماها باشیم بیاید به جای لایو گرفتن از این زندگی خفت بار که یه پرس غذای سطح زیر هزار رو بومرنگ بکنی گوشیتو بذار برا همیشه تو خونه و قید همه چی رو بزن و یک صدا کف خیابونها حقتو بگیر بکش و خون بریز و بذار بزننت تا شاید دخترای نسل بعد و پسراش با فرهنگ باشن تا شاید حتی خودت بتونی برا باقی عمرت نفس بکشی این دیگه دست اون کثافتهاییه که بالا سر ما هستن دست ما نیست چون ما هم از این قانون که هنوز جوابمو ندادی جوابتو میدونم راضی نیستیم راضی نیستیم یه گاو آهن به اسم قسط و نسیه و قرض و سرخوردگی رو گردن مرد ایرانی باشه باهم بودن و برابر بودن برا حداقل من خیلی مهمه

زنده باد. دو کلمه حرف حساب

حقوق اجتماعی برابر برای کار و مسئولیت برابر!

خانمها دوش به دوش مردا کار کنند و قبول مسئولیت کنند مردها هم دوش به دوش اونها بجنگن تا این قوانین احمقانه که میگه دیه زن نصفه و حق شهادت زن نصفه و ارثش نصفه و...از بین بره!

0 ❤️

2019-12-17 02:31:40 +0330 +0330
نقل از: Dark_In حقایق غیر قابل انکار در جامعه ی ما ... و اما در پاسخ کسانی که می گن سیاه نماییه و ... باید بگم این مسائل ریشه در صدها سال تربیت غلط ما داره که نسل به نسل بازتولید می شه ، ضمیر ناخودآگاه جمعی همه ما و زن ستیزی تنیده شده در تار و پود فرهنگ ما از گذشته های دور عوامل بوجود آمدن همه ی این ناهنجاری های رفتاریست ...

متاسفانه این داستان در جامعه ما خیلی جدی هست و چاره ای غیر از بیان اون نیست. البته مشکلات آقایون رو هم در تاپیک دیگه ای مطرح کردم که توی متن بهش اشاره شده…

0 ❤️

2019-12-17 02:32:10 +0330 +0330
نقل از: Fallen_in_Darkness این مسائل حقیقت غیر قابل انکاره کمبودها و کمپلکس هایی که در جامعه ی ما ریشه ی تاریخی داشته و داره ...

ممنون. موافقم…

0 ❤️

2019-12-17 05:03:20 +0330 +0330
نقل از: Kirtofmolotof طنز تلخی پشت این تاپیک هست!!!! میدونی چیه؟؟ خانم ها این همه عیب و نقص دارن(واقعا هم دارن) ولی ما جماعت مذکر از شروع بلوغ تا پایان عمرمون براشون دم تکون میدیم، و برای جلب نظرشان خودمون رو پاره میکنیم.البته دست خودمون نیست.هورمون های مردانه یه افسار انداخته دور گردنمان و تا پایان عمر ما رو دنبال رو و تشنه نسوان کرده.

به هر حال جنس مذکر در بقیه حیوانات هم رفتار تقریبا مشابهی داره.

اما این رو هم بگم که این “جیره بندی جنسی” و نحوه تفکر “اگه سکس میخوای باید بیای منو بگیری و یه عمر خرجم رو بدی!” بیشتر یه تفکر شرقی هست و خصوصا در خاورمیانه و هند و پاکستان…خیلی بیشتر مشهوده.

نحوه مقابله با اون هم همین اتفاقی هست که الان داره میافته: پسرا دنبال ازدواج نمیرن و طرف مقابل هم دیگه داره کم کم متوجه میشه که همچین خبری هم نیست و باید این رفتارها رو کنار بذاره و کم کم داره اوضاع متعادل تر میشه…

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «