رازهای سر به مهر (Arrow 11)

1395/09/14

دشت مان ، گرگ اگر داشت ، نمی نالیدم؛
نیمی از گلّه ی ما را سگ ِ چوپان خورده!!!

در اینکه ما ایرانیها ملت نمک نشناس و قدرنشناسی هستیم جای هیچ شک و شبهه ای نیست و کسی هم نمیتونه حاشاش کنه.

به نظر من اوج این قدرنشناسی ایرانیان در سال 57 بود که ابلهانه شدند بازیچه دست دول خارجی و جفتک زدن به بختشون و در اوج آزادی دنبال آزادی گشتند.

منظورم از این حرفها اصلا این نیست که حکومت پهلوی مدینه فاضله بود و هیچ عیب و ایرادی نداشت ولی متاسفانه ایران تنها کشور دنیاست که وقتی به گذشته اش نگاه میکنی فکر میکنی آینده هست.

اگه کمی حوصله کنین تا جایی که از دستم بر بیاد میخوام تو این تاپیک بهتون ثابت کنم که ایرادهای اون رژیم یک صدم چیزی که به ما گفتن هم نبوده و حداقل 90% چیزهایی که به خوردمون دادن سیاه نمایی و سیاه بازی بوده.

شورشیان نسل 57 با توجه به تکنولوژیهای زمان خود دسترسی محدودی به اطلاعات داشتند و بیشتر اطلاعاتشون رو یا از منبر مساجد میگرفتن یا از بخش فارسی رادیو آیت الله بی بی سی ولی از نسل امروز تعجب میکنم که با وجود اینترنت و … بدون کوچکترین تحقیقی منبع اطلاعاتیشون شده کتابهای تاریخ تحریف شده مدرسه و صدا و سیمای میلی جیب بری اسلامی و گاها در مورد زمان پهلوی طوری صحبت میکنن که انگار مردم تو خیابون از گرسنگی مثل زامبی ها همدیگه رو میخوردن و عمام راحل سررسید و نجاتمون داد ولی خبر ندارن که تو اون دوران تفریح نرمال قشر متوسط جامعه ایران سفر گردشی بدون ویزا به اروپا و آمریکا بود.

تو این تاپیک یه سری اتفاقات و آمار گفته نشده رو میخوام بذارم و بعدش قضاوت با خودتون.

فقط اگه خواستین مقایسه ای بین دوران رضاشاه و محمدرضا شاه و حکومت جیب بری اسلامی انجام بدین لطفا چند مورد رو حتما در نظر بگیرین :

1- اینکه رضا شاه کشور رو در چه شرایطی در اختیار گرفت ، محمد رضا شاه در چه شرایطی و خمینی در چه شرایطی.

2- هر کدوم از این حکومتها در دوره خودشون چقدر درآمد نفتی داشتند

3- در هر دوره از این جکومتها از نظر تکنولوژی و پیشرفت و امکانات کشورهای دیگه دنیا در چه وضعیتی بودن (منظور اینکه فرضا گله نکنین که چرا زمان شاه ما موبایل نداشتیم 😁 )

نکته آخر اینکه بر خلاف تصور خیلیها که شورش 57 رو ساپورت شده از طرف آمریکا یا انگلیس یا فرانسه … میدونستن اخیرا با انتشار کتابی شاهکار (در تاپیک دیگه ای به این کتاب پرداخته خواهد شد) و با اسناد غیر قابل انکار ثابت شده که طرح شورش 57 حدود 12 سال قبل از وقوع در سازمان اطلاعات امنیت شوروی (ک . گ . ب) با تمام جزییات (حتی آتش زدن سینما در شهرهایی مثل آبادان) نوشته شده و مو به مو به اجرا در اومده و متاسفانه در 37 سال گذشته با توهم استقلال در اصل مستعمره همسایه شمالی بودیم.

**درآمد نفتی ایران طی 55 سال حکومت پهلوی : 39 میلیارد دلار **

درآمد نفتی ایران در طی 37 سال حکومت جیب بری اسلامی : 1216 میلیارد دلار

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-12-04 13:03:35 +0330 +0330

عزت الله سحابی (ملی - مذهبی):

"برنامه های شاه به نفع ایران بود و ما آن زمان متوجه نمی شدیم و از روی کینه و عناد با آن ها دشمنی و مخالفت می کردیم".

.

اکبر گنجی (معاون وزیر اطلاعات) :

"ما دروغ می گفتیم، ما به دروغ می گفتیم حکومت شاه 150هزار زندانی سیاسی دارد.
ما به دروغ می گفتیم حکومت شاه دکتر شریعتی را کشت. همه این دروغ ها را گفته ایم، آگاهانه هم گفتیم"

.

هما ناطق (کمونیست):

"خودم کردم که لعنت بر خودم باد…".

او در مقاله ای به شدت به انتقاد از روشنفکران و خودش در انقلاب سال 57 می پردازد.

.

دکتر اسماعیل خوئی (شاعر، کمونیست سابق):

"در پیشگاه ملت بزرگ ایران، از بدی هایی که در حق خانواده پهلوی کردم، صمیمانه عذر می خواهم. همچنین از شهبانو فرح، از شاهزاده رضا پهلوی، و خانواده پهلوی بارها و بارها معذرت می خواهم. لطفا مرا ببخشید و حلالم کنید".

.

محمد نوری زاد (روزنامه نگار):

"من یک پوزش خواهی بزرگ به پیشگاه رضا شاه کبیر و فرزندش بدهکارم".

.

عمادالدین باقی:

"آمار قربانیان دوره شاه دروغ بود، همه ساختگی و دروغ بود".

2016-12-04 13:10:59 +0330 +0330

کیانوری (رهبر حزب توده):

"محمد مسعود را ما کشتیم، همه جا شایعه کردیم و انداختیم گردن شاه".

.

روح الله حسینیان (آخوند):

"اگر قرار بر آباد کردن بود که شاه بهتر می توانست ایران را آباد کند".

.

مهدی هاشمی (از موسسان سپاه پاسداران):

"شمس آبادی را کشتیم و انداختیم گردن ساواک و شاه".

.

هاشمی رفسنجانی:

"در زمان شاه من با پاسپورت ایرانی در اروپا هرکجا که دلم می خواست بدون ویزا سفر می کردم و کلی بهم احترام می گذاشتند".

.

حمزه فراهتی (فعال سیاسی و دوست صمیمی صمد بهرنگی):

"بهرنگی جلوی دیدگانم موقع شنا در رود ارس غرق شد و ما به دروغ گفتیم کار ساواک بوده".

.

عباس میلانی (کمونیست سابق، نویسنده و استاد دانشگاه):

"ما به دروغ می گفتیم که شاه نوکر آمریکاست. من با سند در کتابم ثابت کردم که شاه برای منافع ملت ایران عملا در حال جنگ با دولت آمریکا و دولت های اروپایی به ویژه انگلیس بود. من ثابت کردم که دولت آمریکا و انگلیس بارها خواستند شاه را سرنگون یا ترور بکنند ولی موفق نشدند. من با مدرک ثابت کردم که شاه قدمی جز برای منافع ایران بر نداشت و ما انقلابیون به دروغ به او تهمت نوکری آمریکا می زدیم".

2016-12-04 13:19:58 +0330 +0330

دمت گرم.بیشتر بنویس.

2 ❤️

2016-12-04 13:46:09 +0330 +0330

ali-darklife ممنون بابت راهنماییت. کتابی که گفتین رو نخوندم ولی در اولین فرصت سعی میکنم پیدا کنم و بخونم.

Namehraban چشم. هنوز خیلی از مطالب مونده.

mehrad8713 تحلیل و تفسیرت از دلیل تمایل رژیم به شروع و ادامه جنگ فوق العاده بود. الان هم بنا به همون اصل حکومت ایران خیلی تمایل داره با آمریکا درگیر بشه ولی اونا پا نمیدن.

6 ❤️

2016-12-04 13:52:43 +0330 +0330

۱》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺳﺎﻝ 1355 ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺳﻮﻣﯿﻦ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﭘﺎﮐﯿﺰﻩ ﺟﻬﺎﻥﺷﺪ!

۲》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺳﺎﻝ 1354 ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎﯾﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻫﻤﺎ ﺩﻭﻣﯿﻦ ﺧﻂ ﺑﺮﺗﺮ ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎﯾﯽ ﺟﻬﺎﻥ ﻭ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺩﺭ ﺁﺳیا شد؟

۳》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺳﺎﻝ 1352 ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺁﺯﺍﺩﺗﺮﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺩﯾﻦ ﻭ ﻣﺬﻫﺐ ﻭ ﭘﻮﺷﺶ ﺷﺪ؟

۴》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺳﺎﻝ 1353 ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﯾﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻓﻮﻻﺩ ﺩﺭ ﺁﺳﯿﺎ ﺷﺪ؟

۵》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺯ ﺳﺎﻝ 1342 ﺗﺎ 1356 ﺭﺷﺪ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﺩﻭ ﺭﻗﻤﯽ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﺗﻮﺭﻡ ﯾﮏ ﺩﺭﺻﺪ؟

۶》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 1352 ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺗﻨﻬﺎ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺭ ﺁﺳﯿﺎ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺗﺶ ﺩﺭ ﺑﯿﺶ 90 ﮐﺸﻮﺭ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﻭﯾﺰﺍ ﻧﺪﺍﺷﺖ؟

۷》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺍﺯ ﺳﺎﻝ 1353 ﺑﻪ ﺑﻌﺪ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ 98ﺩﺭﺻﺪ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﺎﻻﯼ 23ﺳﺎﻝ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺷﻐﻠﯽ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﭘﺴﻨﺪ ﺑﺎ ﺩﺭﺁﻣﺪﯼﺑﺮﺍﯼ ﯾﮏ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ ﻭ ﺷﺎﺩ ﺑﻮﺩﻧﺪ؟

۸》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺳﺎﻝ 1356 ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪﺗﺮﯾﻦ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﺁﺳﯿﺎ ﻭ ﺳﻮﻣﯿﻦ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺖ؟

۹》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺳﺎﻝ 1355 ﺳﭙﻬﺒﺪ ﻧﺎﺩﺭ ﺟﻬﺎﻧﺒﺎﻧﯽ ﺑﺮﺗﺮﯾﻦ ﺧﻠﺒﺎﻥ ﺟﻨﮕﻨﺪﻩ ﺟﻬﺎﻥ ﺷﺪ؟

۱۰》ﺁﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 1352 ﺑﺎ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﺗﻨﻬﺎ ﯾﮏ ﺟﻨﮕﻨﺪﻩ ﺑﺮ ﻓﺮﺍﺯ ﺍﺭﻭﻧﺪﺭﻭﺩ ﺁﺑﺎﺩﺍﻥ ﺻﺪﺍﻡ ﺭﺍ ﻭﺍﺩﺍﺭ ﺑﻪ ﺍﻣﻀﺎﯼ ﻣﻌﺎﻫﺪﻩ ﺍﻟﺠﺰﺍﯾﺮ ﻭ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﺗﻤﺎﻡ ﺷﺮﻭﻁ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮐﺮد؟

۱۱)) آیا میدانستید در ایران ده سال جلوتر از سوییس به زنان حق رای داده شد؟

۱۲)) **آیا میدانستید مردم ایران درسال 1357با تمام قدرت گند زدن به تمام این دستاوردها؟؟؟ **

2016-12-04 14:25:23 +0330 +0330

۱. مرداد ۱۳۴۴ نتایج بررسی مهاجرت که توسط سازمان ملل انجام شده بود، ایران را از لحاظ مهاجرت اتباع به کشورهای دیگر در ردیف پنج کشور آخر جدول نشان می‌داد (نزدیک به صفر).

۲. این بررسی ده سال بعد در سال ۱۳۵۴ نیز مجددا انتشار یافت که تغییری در رتبه ایران نشان نمی‌داد و مهاجرت ایرانیان نزدیک به صفر بوده است.

۳. در سال ۵۷ شمار ایرانیان مهاجرت کرده به زیر ۵۰ هزار نفر رسیده بود. از این آمار‌ها چنین برمی آمد که ایرانیان تمایلی به مهاجرت به کشورهای دیگر نداشتند

۴. اما این ارقام از سال ۵۷ به بعد به شکل ناباورانه‌ای تغییر کرده است. ایران دیگر در رتبه انتهای جدول نیست و برعکس به صدر جدول رسیده است. ایرانیان سومین مردمان در جهان هستند که به دنبال مهاجرت هستند.

۵. در بین اتباع کشورهای مختلف ایرانی‌ها بیشتر متقاضی برای مهاجرت به استرالیا را دارند که سالانه د‌ها نفر نیز جان خود را در این راه می‌دهند.

۶. شمار جمعیت ایران ۲ برابر شده، اما میزان مهاجران ایرانی به عدد نزدیک به ۷ میلیون نفر یعنی ۱۴۰ برابر رسیده است.

۷. در این بین حجم خروج نخبگان از کشور نیز قابل تامل است. طبق آمار صندوق بین‌المللی پول، ایران از نظر فرار مغز‌ها در بین ۹۱ کشور جهان مقام اول را از آن خود کرده ‌است.

۸. سالانه تا ۱۸۰ هزار نفر با تحصیلات عالیه از ایران مهاجرت می‌کنند.

۹. بنیاد ملی نخبگان ایران اعلام کرد، ۳۰۸ نفر از دارندگان مدال المپیاد و ۳۵۰ نفر از برترین‌های آزمون سراسری از سال ۸۲ تا ۸۶ به خارج مهاجرت کرده‌اند.

۱۰. همچنین هفته نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی نوشت است، ۹۰ نفر از ۱۲۵ دانش آموزی که در سه سال گذشته در المپیادهای جهانی رتبه کسب کرده‌اند، هم اکنون در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند.

۱۱. طبق آمار صندوق بین‌المللی پول هم اکنون بیش از ۲۵۰ هزار مهندس و پزشک ایرانی در آمریکا هستند. طبق آمار رسمی اداره گذرنامه، در سال ۸۷ روزانه ۱۵ کار‌شناس ارشد، ۴ دکترا و سالانه ۵۴۷۵ نفر لیسانس از کشور مهاجرت کردند.

۱۲. در سال ۱۳۹۱ حدود ۱۵۰ هزار دانشجو تقاضای خروج از کشور را کرده‌اند که بیشترشان دانشجوی دوره دکترا بودند. همچنین ۶۴ درصد دانش‌آموزان ایرانی مدال‌آور المپیاد طی ۱۴ سال گذشته از ایران مهاجرت کرده‌اند.

۱۳. حمید گورایی رئیس پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی نیز هشدار داد که دانشمندان رشته سلول‌های بنیادین ایران هر روز بیشتر از گذشته جذب دیگر نقاط جهان می‌شوند.

۱۴. عباس میلانی مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا می‌گوید، فرار مغز‌ها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده است.

۱۵. این‌ها در حالی است که در کشور تقریبا کلامی درباره این فاجعه ملی سخن گفته نمی‌شود..

.

2016-12-04 14:29:07 +0330 +0330

در زمان شاه امیر عباس هویدا 13 سال نخست وزیر شد و طی این 13 سال هیچ چیزی گران نشد یعنی فرض را بر این بگیریم که اگر در اولین سال نخست وزیری هویدا قیمت کالایی مثلا بر فرض 1000 تومان بود در اخرین سال نخست وزیری هویدا همان کالا همان قیمت 1000 تومن را داشت.

7 ❤️

2016-12-04 15:05:31 +0330 +0330
نقل از: mxcs22 در زمان شاه امیر عباس هویدا 13 سال نخست وزیر شد و طی این 13 سال هیچ چیزی گران نشد یعنی فرض را بر این بگیریم که اگر در اولین سال نخست وزیری هویدا قیمت کالایی مثلا بر فرض 1000 تومان بود در اخرین سال نخست وزیری هویدا همان کالا همان قیمت 1000 تومن را داشت.

تورم یک درصدی که عرض کردم مربوط به همون قضیه بود که در نوع خودش در دنیا کم نظیره

ممنون بابت توجهتون

6 ❤️

2016-12-04 15:07:10 +0330 +0330

خوشحالم برگشتی و باز هم با یه تایپیک ناب ?

2 ❤️

2016-12-04 15:31:04 +0330 +0330

با قدرت ادامه بده...

6 ❤️

2016-12-04 15:44:31 +0330 +0330

چاکر دوقلوهای افسانه ای ? ?

2 ❤️

2016-12-04 15:45:51 +0330 +0330

بسی عالی بود ، لایک به وجودتان ، و پست هایتان :) ?

از دیدن فعالیت مجددتان مسرور گشتیم , پیروز باشید :) ?

2 ❤️

2016-12-04 15:48:17 +0330 +0330

** لطفا این متن رو با دقت بخونید و به کلمه کلمه آن فکر کنید**

“تمدن بزرگ”، اکنون برای ملت ایران به یک افسانه شبیه است. ایرانیان اکنون دستخوش نومیدی شده اند. اما تاریخ نشان میدهد که ملت ما از گرداب فنا نیز نجات خواهد یافت، مانند آن سیل عظیمی که به زیر سنگلاخها و کوهسارها فرو میریزد و ناپدید می شود و اندکی بعد مجددا به منصه ظهور می رسد.

رستاخیز ملت ایران، رستاخیزی شگفت انگیز خواهد بود! رستاخیزی بر اساس ارزشهای ملی، بر اساس سنتهای تمدن ایرانی، بر اساس نیروی کوشش و آفرینش ایرانیان، بر اساس اندیشه و هنر و استعداد ملتی که در طول زندگی خود دشواریها، شکستها و پیروزیهای مادی و معنوی بسیار دیده است.

اگر اکنون بسیاری از ارزشهای ملی ایرانیان تحت الشعاع روح عوام فریبی و نفاق و انتقام قرار گرفته، تردیدی ندارم که این ارزشهای جاودان در آینده ای نزدیک تجدید حیات خواهد یافت. اکنون پرچم خون و انتقام به دست اشباح سیاه [آخوندها] در ایران به اهتزاز در آمده. هنوز دوران ویرانی و وحشت ادامه داردو ملت ایران با تحیر به فجایع و خرابیهایی که گروهی متعصب مرعوب یا مجذوب به وجود آورده اند مینگرد. زندانهای ایران انباشته از بی گناهان است.

از عمق تاریکی و نومیدی، ملت ایران به روشناییهای دوران تاریخ پرافتخار خود بازخواهد گشت و دوران امیدواری و سربلندی دوباره آغاز خواهد شد و سرانجام هستی بر نیستی و روشنایی بر تاریکی پیروزی خواهد یافت.

تنها سوالی که اکنون مطرح است این است که: بازگشت به این روشنایی چقدر طول خواهد کشید و ایرانیان تا کی به این سراب باور خواهند داشت…"

کتاب پاسخ به تاریخ، صفحه 163

2016-12-04 16:14:59 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb بسی عالی بود ، لایک به وجودتان ، و پست هایتان :) ?

از دیدن فعالیت مجددتان مسرور گشتیم , پیروز باشید :) ?

? ? ?

3 ❤️

2016-12-04 16:16:21 +0330 +0330

درووووود بر شرفت . تنها راه اگاه شدن هر چه بیشتر مردمه و از 88 تا کنون بمب اطلاعاتی منفجر شده . شک نکنید این وضع تغییر میکنه . ما هرچی میکشیم از روشنفکران زمان 57 بود اگر فقط تاریخ انقلاب فرانسه را یک بار فقط 1 بار خونده بودن ما را به این نکبت نکشیده بودن . شاه نظرش این بود که اول وضع اقتصاد را به نقطه دلخواه برسونه و بعد بره سراغ ازادی سیاسی ولی افسوس که دیر فهمید فرح بزرگ 10 سال قبل انقلاب بهش گفت اصلاحات انجام بده ولی پشت گوش انداخت ! وای بر سیاسیون وقت نهایتا چند سال اصلاحات چاره کار بود . مردم ایران دز طول تاریخ کم تحمل بودند با حافظه تاریخی ضعیف! بنظرم همین طوری نباید میذاشت میرفت حداقل باید همه احزاب را دور هم جمع میکرد یه نظام دموکراتیک تاسیس میکرد و بعد از قدرت کنار میرفت یا مثل انگلیس سلطنت را به عنوان نماد فرهنگی حفظ میکرد .بهر حال اتفاقیه که افتاده از این به بعد باید مبارزه کنیم برای اینده کشور.

(کتاب رفیق ایت ا... را هم بخونید جالبه)
5 ❤️

2016-12-04 16:37:09 +0330 +0330

روزنامه الریاض عربستان سعودی در یکی از شماره های اخیر خود “جمهوری اسلامی ایران” را یکی از “بُرد های جهان عرب در نیم قرن اخیر” خواند.

نویسنده با مقایسه موقعیت ایران وکشورهای عرب منطقه در قبل وبعد از انقلاب عنوان میکند که جایگاه والای امروز کشورهای عرب منطقه در عرصه جهانی به خاطر پسرفت ایران میباشد که اگر ایران با همان سرعت قبل از انقلاب به رشد خود ادامه میداد “دنیا تنها کشوری را که در خاور میانه میشناخت ایران میبود”.

نویسنده عنوان میکند که جنگ با ایران تا زمانی که شاه در راس حکومت بود غیر ممکن بود و ادامه میدهد “حتی بعد از انقلاب هم غیرت فرزندان تریبت شده دوران شاهنشاهی که به ملیت خود میبالیدند باعث شد که ایران هشت سال دوام بیاورد” و سپس نسل رزمندگان را با جوانان امروز ایران مقایسه میکند و مینویسد که "صدام زود به جنگ با ایران رفت.

باید منتظر این نسل میماند. نسلی که از بی هويتي سردرگم است…

" سپس به تحلیل اوضاع واحوال ایران وایرانی در دنیای امروز میپردازد. از مهاجرت ایرانیان، مشکلات اقتصادی، فحشا… در بخش بعدی به درآمد کشورهای عربی، سوریه،عراق و عربستان از زائران ایرانی اشاره میکند و میگوید که در زمان قبل از انقلاب درآمد اعراب از زائران ایران فقط سه درصد آمار امروزی بوده. نویسنده به این هم قناعت نمیکند و در آخر تجاوز به جوانان ایرانی، تعرض به مسافران ایرانی در فرودگاههای عربی، فروش دختران ایرانی به اعراب و سفر (به ظاهر) زائران عرب به شهرهای مذهبی قم و مشهد برای تمتع از زن ایرانی را “یک پیروزی بزرگ برای اعراب میداند”.

6 ❤️

2016-12-04 16:57:18 +0330 +0330
نقل از: Shayoon1396

درووووود بر شرفت . تنها راه اگاه شدن هر چه بیشتر مردمه و از 88 تا کنون بمب اطلاعاتی منفجر شده . شک نکنید این وضع تغییر میکنه . ما هرچی میکشیم از روشنفکران زمان 57 بود اگر فقط تاریخ انقلاب فرانسه را یک بار فقط 1 بار خونده بودن ما را به این نکبت نکشیده بودن . شاه نظرش این بود که اول وضع اقتصاد را به نقطه دلخواه برسونه و بعد بره سراغ ازادی سیاسی ولی افسوس که دیر فهمید فرح بزرگ 10 سال قبل انقلاب بهش گفت اصلاحات انجام بده ولی پشت گوش انداخت ! وای بر سیاسیون وقت نهایتا چند سال اصلاحات چاره کار بود . مردم ایران دز طول تاریخ کم تحمل بودند با حافظه تاریخی ضعیف! بنظرم همین طوری نباید میذاشت میرفت حداقل باید همه احزاب را دور هم جمع میکرد یه نظام دموکراتیک تاسیس میکرد و بعد از قدرت کنار میرفت یا مثل انگلیس سلطنت را به عنوان نماد فرهنگی حفظ میکرد .بهر حال اتفاقیه که افتاده از این به بعد باید مبارزه کنیم برای اینده کشور.

(کتاب رفیق ایت ا... را هم بخونید جالبه)

ممنون از متن خوبتون

کتابی که معرفی کردین یه شاهکاره که در آینده ای نزدیک تمام دنیا در موردش حرف خواهند زد. سه فصل اول کتاب از طرف ناشر به صورت رایگان برای دانلود گذاشته شده ولی نسخه کاملش رو میشه از سایت آمازون خرید. البته حدود یک ماه پیش کتاب به صوت کامل و با کیفیت بالا داخل ایران هم به صورت زیر زمینی به چاپ رسید.

در ضمن نویسنده کتاب در حال نوشتن کتاب جدیدی هست که موضوعش رو این هفته اعلام میکنه و ظاهرا حتی از کتاب قبلی هم خفن تره.

1 ❤️

2016-12-04 17:33:54 +0330 +0330
نقل از: Arrow11 کیانوری (رهبر حزب توده):

.

.

.

هاشمی رفسنجانی:

"در زمان شاه من با پاسپورت ایرانی در اروپا هرکجا که دلم می خواست بدون ویزا سفر می کردم و کلی بهم احترام می گذاشتند".

.

"بهرنگی جلوی دیدگانم موقع شنا در رود ارس غرق شد و ما به دروغ گفتیم کار ساواک بوده".

.

"ما به دروغ می گفتیم که شاه نوکر آمریکاست. من با سند در کتابم ثابت کردم که شاه برای منافع ملت ایران عملا در حال جنگ با دولت آمریکا و دولت های اروپایی به ویژه انگلیس بود. من ثابت کردم که دولت آمریکا و انگلیس بارها خواستند شاه را سرنگون یا ترور بکنند ولی موفق نشدند. من با مدرک ثابت کردم که شاه قدمی جز برای منافع ایران بر نداشت و ما انقلابیون به دروغ به او تهمت نوکری آمریکا می زدیم".

خسته نباشن و برن همشون بمیرن نوشدارو بعد مرگ سهراب اعتراف سادست بعد اینکه گند زده شد به مملکت و سرنوشت یه ملت رو بازیچه کردن…درود به روان شاهنشاه آریامهر محمدرضا پهلوی که هرچی بیشتر زمان میگزره بیشتر افسوس میخوریم به خاطر جفایی که نسل به حساب انقلابی در حق خود و خانواده گرامی ایشان کردند به امید روزی که شاهزاده برگرده و و دوباره ایران رو از صفر بسازه گرچه ما الان زیر صفریم با تلاش و کوشش آخوندا

1 ❤️

2016-12-04 17:35:08 +0330 +0330

عاشق تاپیکاتم دااش دمت گرم و خسته نباشی

1 ❤️

2016-12-04 18:08:30 +0330 +0330
نقل از: mehrad8713
نقل از: Arrow11 ** لطفا این متن رو با دقت بخونید و به کلمه کلمه آن فکر کنید**

“تمدن بزرگ”، اکنون برای ملت ایران به یک افسانه شبیه است. ایرانیان اکنون دستخوش نومیدی شده اند. اما تاریخ نشان میدهد که ملت ما از گرداب فنا نیز نجات خواهد یافت، مانند آن سیل عظیمی که به زیر سنگلاخها و کوهسارها فرو میریزد و ناپدید می شود و اندکی بعد مجددا به منصه ظهور می رسد.

رستاخیز ملت ایران، رستاخیزی شگفت انگیز خواهد بود! رستاخیزی بر اساس ارزشهای ملی، بر اساس سنتهای تمدن ایرانی، بر اساس نیروی کوشش و آفرینش ایرانیان، بر اساس اندیشه و هنر و استعداد ملتی که در طول زندگی خود دشواریها، شکستها و پیروزیهای مادی و معنوی بسیار دیده است.

اگر اکنون بسیاری از ارزشهای ملی ایرانیان تحت الشعاع روح عوام فریبی و نفاق و انتقام قرار گرفته، تردیدی ندارم که این ارزشهای جاودان در آینده ای نزدیک تجدید حیات خواهد یافت. اکنون پرچم خون و انتقام به دست اشباح سیاه [آخوندها] در ایران به اهتزاز در آمده. هنوز دوران ویرانی و وحشت ادامه داردو ملت ایران با تحیر به فجایع و خرابیهایی که گروهی متعصب مرعوب یا مجذوب به وجود آورده اند مینگرد. زندانهای ایران انباشته از بی گناهان است.

از عمق تاریکی و نومیدی، ملت ایران به روشناییهای دوران تاریخ پرافتخار خود بازخواهد گشت و دوران امیدواری و سربلندی دوباره آغاز خواهد شد و سرانجام هستی بر نیستی و روشنایی بر تاریکی پیروزی خواهد یافت.

تنها سوالی که اکنون مطرح است این است که: بازگشت به این روشنایی چقدر طول خواهد کشید و ایرانیان تا کی به این سراب باور خواهند داشت…"

کتاب پاسخ به تاریخ، صفحه 163

عرض شود که …متن بسیار خوبی را انتخاب کردید بسیار پربار و تاثیر گذار و افسوس آور بود!

جسارتا و با اجازه شما
نسخه pdf کتاب (پاسخ به تاریخ) نوشته شاه فقید(نور به قبر ایشان) را در اینجا قرار میدهم
و خواندنش را نیز به همه پیشنهاد میکنم
(متاسفانه خود من هنوز به طور کامل آن را مطالعه نکرده ام ? )

https://up.shahvani.com/uploads/wyito08u.pdf

ممنون بابت لینک کتاب.

دوستان دیگه هم اگه کتابی به نظرشون مفید میاد معرفی کنن

1 ❤️

2016-12-04 18:44:27 +0330 +0330
نقل از: lord.leoric
نقل از: Arrow11 کیانوری (رهبر حزب توده):

.

.

.

هاشمی رفسنجانی:

.

.

خسته نباشن و برن همشون بمیرن نوشدارو بعد مرگ سهراب اعتراف سادست بعد اینکه گند زده شد به مملکت و سرنوشت یه ملت رو بازیچه کردن…درود به روان شاهنشاه آریامهر محمدرضا پهلوی که هرچی بیشتر زمان میگزره بیشتر افسوس میخوریم به خاطر جفایی که نسل به حساب انقلابی در حق خود و خانواده گرامی ایشان کردند به امید روزی که شاهزاده برگرده و و دوباره ایران رو از صفر بسازه گرچه ما الان زیر صفریم با تلاش و کوشش آخوندا

حال بدت رو کاملا درک میکنم دوست عزیز

در مورد حقایق اون دوران و جفایی که در حق این بزرگمرد شد هرچی بیشتر میفهمم وقتی یاد قیافه گریانش موقع رفتن از ایران میفتم بیشتر حالم گرفته میشه.

اگه تو کل تاریخ ایران 10 مرد وطن پرست به دنیا اومده باشه دوتاشون این پدر و پسر هستن. (رضا شاه و محمد رضا شاه)

از لطفت نسبت به تاپیکهامم ممنونم

1 ❤️

2016-12-04 18:52:35 +0330 +0330

دوست عزیز فکر نمیکنم امروز کسی ندونه انقلاب 57 و چرا و توسط چه جریانی ایجاد شد. تمام گروههای انقلابی از حزب توده تا مجاهدین و فداییان خلق و فداییان اسلام و حتی گروهی مثل حجتیه که هنوز هم فعاله همگی شعارهای یکسان با تم کمونیستی میدادن. فقط ظاهر گروهها رو به دو دسته مذهبی و غیر مذهبی برای جلب کردن نظر تمام طبقات فکری جامعه اون روز ایران طراحی کرده بودن.
و هیچوقت فکر نکنیم، آقای مصطفی چمران که در کوبا تعلیم نظامی دید و یا خانم دباغ و… هیچوقت هیچوقت پیروان راستین محمد بودند، فقط از دسته تعالیمی که در کوبا و و توسط حزب امل در لبنان به هیبت مسلمان دراومدن تا مردم مذهب زده این کشور رو بهتر و راحتتر بفریبن.
و حالا که کشور رسما شده پایگاه نظامی روسیه، و نیروهای مسلح ایران شدن سربازان جان برکف حمایت از منافع روسیه در منطقه ، نمیدونم آیا از خجالت میتونن سرشونو بلند کنن بگن ما انقلاب کردیم تا دست امپریالیسمو از کشورمون کوتاه کنیم، تا استقلال داشته باشیم و…
در یک کلمه ملت ایران بد جور نارو خورد و بدجور داره چوب حماقتشو میخوره

4 ❤️

2016-12-04 19:21:34 +0330 +0330
نقل از: زی-با دوست عزیز فکر نمیکنم امروز کسی ندونه انقلاب 57 و چرا و توسط چه جریانی ایجاد شد. تمام گروههای انقلابی از حزب توده تا مجاهدین و فداییان خلق و فداییان اسلام و حتی گروهی مثل حجتیه که هنوز هم فعاله همگی شعارهای یکسان با تم کمونیستی میدادن. فقط ظاهر گروهها رو به دو دسته مذهبی و غیر مذهبی برای جلب کردن نظر تمام طبقات فکری جامعه اون روز ایران طراحی کرده بودن. و هیچوقت فکر نکنیم، آقای مصطفی چمران که در کوبا تعلیم نظامی دید و یا خانم دباغ و... هیچوقت هیچوقت پیروان راستین محمد بودند، فقط از دسته تعالیمی که در کوبا و و توسط حزب امل در لبنان به هیبت مسلمان دراومدن تا مردم مذهب زده این کشور رو بهتر و راحتتر بفریبن. و حالا که کشور رسما شده پایگاه نظامی روسیه، و نیروهای مسلح ایران شدن سربازان جان برکف حمایت از منافع روسیه در منطقه ، نمیدونم آیا از خجالت میتونن سرشونو بلند کنن بگن ما انقلاب کردیم تا دست امپریالیسمو از کشورمون کوتاه کنیم، تا استقلال داشته باشیم و.... در یک کلمه ملت ایران بد جور نارو خورد و بدجور داره چوب حماقتشو میخوره

با تک تک جملات پستتون موافقم غیر از جمله اولتون

بله هستن کسایی که نمیدونن (یا خودشون رو به ندونستن زدن) و متاسفانه کم هم نیستن.

اون موقع ایران به صندوق بین المللی پول، بانک جهانی ، انگلیس، فرانسه، سوئد، … وام میداد اونوقت طرف با وقاحت تمام اومده میگه چون مردم ایران داشتن از گشنگی میمردن انقلاب کردن.

در نهایت به متن قشنگتون اینم اضافه کنم که وطن فروشانی مثل چمران و قطب زاده و … دانشجوهایی بودن که از صدقه سری حکومت پهلوی و با پول این مردم با بورسیه رفتن آمریکا که درس بخونن و برگردن به درد مملکت بخورن ولی رفتن شدن نوکر کمونیستها و خوشبختانه سزای خیانتشون رو هم دیدن.

3 ❤️

2016-12-04 19:28:11 +0330 +0330
نقل از: xlxxlx

اگر ایرانی این تاپیک را ببیند و از شدت درد و خشم بمیرد بر او نکوهشی نیست...

اگه باعث ناراحتیتون شدم معذرت میخوام ولی فکر میکنم گفتن این مطالب برای یادآوری به اونایی که میدونن و آگاه کردن اونایی که نمیدونن لازمه. ?

1 ❤️

2016-12-04 19:30:13 +0330 +0330

1- تفاوت “حضرت والا” و “حضرت آقا” را توضیح دهید!

2- دو کلمه “مقام عظمای ولایت” و “شاهنشاه آریا مهر” را تعریف کنید!

3- معنی عبارت‌های " جانم فدای رهبر" و " جان نثار" را به طور خلاصه شرح دهید!

4-دو کلمهء “بيت” و “کاخ” چه تفاوت‌هايي دارند؟!

5- تفاوت دو گروه “عاشق ولايت” و “فدوي” را در چند سطر توضيح دهيد!

6- “بنياد پهلوي” و “بنياد علوي” چه تفاوتي دارند؟

7- جمله “‌سلطنت عطيه‌اي است الهي‌” چه رابطه اي با عبارت “مقام عظماي ولايت جانشين امام زمان” دارد ؟

8- تفاوت "راي ملوکانه " با “حکم حکومتي” کدام است؟

9-فرق “شاهرود” با “امامرود” را بيان کنيد.

10- “بندر امام” با “بندر شاه” چه تفاوتي دارد؟

( هر سوال ۲نمره)

5 ❤️

2016-12-04 19:33:21 +0330 +0330

بابا نسل شما سلطنت طلبا هنوز ور نیفتاد؟!!

خوبه که کل ممکلت و نابود کردین و بردین وخوردین دیگه چی می خواین از جون ما؟!!!

0 ❤️

2016-12-04 19:40:56 +0330 +0330
نقل از: mehrad8713
نقل از: AarsalanKZ بابا نسل شما سلطنت طلبا هنوز ور نیفتاد؟!!

واقعا نمیدانستم هنوز کسی مثل شما در این زمان میتواند وجود داشته باشد که هنوز کبک وار زندگی کند

شگفتا!!!

امیدوارم بهای بیشتری به شعورتان دهید دوست عزیز!

معلومه…
امیدوارم بقیه هم به شعورشون بها بدن و بدیهیات و انکار نکنن
عصر سلطنت و این حرفا دیگه گذشته…
اونم سلطنت بی سوادایی که مملکت و به باد دادن…

البته هنوزم کسایی که تنها زایران قبر اون خاینین هستن دارن مملکت و ب باد می دن… اونام ی آشغالایین مثل اونا

1 ❤️

2016-12-04 19:58:31 +0330 +0330

خیلی حقایق جالب و در عین حال تاسف باری هست , ایران تنها کشوریه که با نگاه کردن به گذشتش انگار داری ابنده رو میبینی مطالب رو که میخوندم گفتم اثری از بسیجیا و جیره خورای بدبخت حکومتی نییت تا اینکه بالخره یکیش پیدا شد , این اخوندا بودن که مملکت رو به باد دادن
بیکاری فقر فساد تورم اسیدپاشی تجاوز و… نتیجه همین حکومته

4 ❤️

2016-12-04 20:09:39 +0330 +0330
نقل از: AarsalanKZ بابا نسل شما سلطنت طلبا هنوز ور نیفتاد؟!!

قربانی فرار مغزها اینجا کی گفت دنبال سلطنت طلبیه؟ (هرچند سگ سلطنت شرف داره به ولایت)

یاد کردن از خدمات شخص وطن پرستی که دستش هم از دنیا کوتاه شده سلطنت طلبیه؟

نکنه میترسین شاه از قبر بلند شه بیاد دوباره ادعای سلطنت کنه؟

5 ❤️

2016-12-04 20:29:45 +0330 +0330
نقل از: negar000 خیلی حقایق جالب و در عین حال تاسف باری هست , ایران تنها کشوریه که با نگاه کردن به گذشتش انگار داری ابنده رو میبینی مطالب رو که میخوندم گفتم اثری از بسیجیا و جیره خورای بدبخت حکومتی نییت تا اینکه بالخره یکیش پیدا شد , این اخوندا بودن که مملکت رو به باد دادن بیکاری فقر فساد تورم اسیدپاشی تجاوز و..... نتیجه همین حکومته

?

2 ❤️

2016-12-04 20:30:32 +0330 +0330

سعيدی سيرجانی؛ از ايران به عنوان " مظهر العجائب " ياد ميکرد

مظهر العجائب یعنی:

کشوری که در آن اتفاقات نادر روی ميدهد، يعنی کشوری که هيچ چيز سر جای خودش نيست و هيچ آدميزادی در جايگاه واقعی خودش قرار ندارد

کشوری که چريک های فدايی خلقش - که برای مارکس و لنين سينه ميزدند - اغلب شان فرزندان آيت الله ها بودند . کمونيست هايش فرزندان فئودال ها و رهبران حزب کمونيست اش نماز می خواندند و روزه ميگرفتند

کشوری که مردمانش با دست خود گور خود را می کنند و بعد گناهش را به گردن امريکا و انگلستان و استعمار و امپرياليزم و صهیونیزم می اندازند

کشوری که مردمانش؛ صبح مصدقی اند؛ عصرش توده ای اند؛ غروبش سلطنت طلب اند؛ و شامگاهش امت اسلام

کشوری که از ميان خيل عظيم روشنفکران و سياستمداران ودرس خواندگان و اهل تفکرش؛ مردی بنام احمدی نژاد بيرون ميآيد و بر کرسی رياست جمهوری اش می نشيند

کشوری که مردمش؛ به هوخشتره و خشايارشاه و اردشیر بابکان و شاپور ذوالاکتاف و کمبوجيه و بو علی سينا و مولانا و زکريای رازی اش مينازند؛ اما يک کلام در باره آنها نميدانند

کشوری که مردمانش ؛ برای ويران کنندگان ميهن شان وبرای آدمخوارانی که خواهران و مادران شان را به اسارت برده و آنها را دربازار های برده فروشان بصره و بغداد فروخته و پدران شان را از بار شمشيرآبدار سبکبار کرده اند ؛ قمه ميزنند و زنجير ميزنند و گريه ميکنند و نوحه می سرايند

مملکتی که مردمانش هر سال تنها يک دقيقه کتاب می خوانند اما در همه عرصه های علمی و فلسفی و اقتصادی و تاريخی و سياسی ؛نه تنها استاد؛ بلکه فيلسوف اند

کشوری که روشنفکرانش ؛ پس از گذشت هشتاد نود سال ؛هنوز بر سر اينکه رضا شاه را انگليسی ها آورده بودند يا نه برای هم شاخ وشانه ميکشند

کشوری که مردمانش اگر دو نفر دور هم جمع بشوند حزب تشکيل ميدهند و اگر تعداد شان به سه نفر رسيد انشعاب ميکنند

7 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «