ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-06-09 04:31:28 +0430 +0430

من که شخصا هیچ دینی رو قبول ندارم… به نظر من دین اسلام برایه غارت و لشکر کشی‌ به ایران باستان و به دیگر نکات دنیا درست شده بود

1 ❤️

2021-06-09 13:52:45 +0430 +0430

↩ mahan.tortor100

من اعتقاد کامل به خدا دارم و دینم رو هم قبول دارم ولی تا حدودی.حالا ما نظرمون رو گفتیم شروع به فحش کشی نکنین

چرا باید فحش بدیم؟
به کی فحش دادیم که شما دومیش باشی؟
دین یه موضوع شخصیه که به خود طرف مربوطه و تا وقتی کسی نخواد اونو تو زندگی ما دخیل کنه به خودش مربوطه

1 ❤️

2021-06-09 14:43:31 +0430 +0430

↩ Arrow11
میدونم.بعضیا واقن اینقد بیشعورن که اگه چیزی طبق خواستشون نباشه شروع میکنن فحش دادن.مثلا من یه بار داخل یکی از تاپیکا گفتم دین اسلام رو قبول دارم ولی تاحدودی و فرداش دیدم یکی شروع کرده به فحش دادن!چون خودش قبولش نداشت

1 ❤️

2021-06-09 14:53:55 +0430 +0430

کافر کسی نیست که بیاد خدا و … رو انکار کنه…کافر کسیه که به حقانیت اینا پی برده باشه ولی بازم کجروی کنه.
امیدوارم شما از گروه دوم نباشی
به عنوان هموطنم از صمیم قلب آرزو میکنم این راه اشتباهی که رفتیو برگردی.
دامن زدن به تحریفات تورات و انجیل کار درستی نیست…تلاش برای تحریف قرآن هم کار درستی نیست…اینکه اسلام رو در افراد هم خلاصه کنی درست نیست…مثلا بیای بگی اسلام ینی روح ا… خمینی و علی خامنه ای و امثالهم…اسلام امروز کشور ما هم بویی از اسلام نبرده و هیچیش اسلام نیست با یه سرچ ساده میفهمی بیشترین رعایت قوانین اسلامی رو کشورایی مث کانادا و امثالهم دارن…تو این رتبه بندی کشور ما هم صد و نود و خورده هستش…
ببین رفیق من نه دشمنی با تو دارم نه پدرکشتگی فقط وظیفه میدونم یه چیزایی بگم…موفق باشیو تندرست با آرزوی بازگشت…

1 ❤️

2021-06-09 22:51:36 +0430 +0430

↩ JujehFokoli

من که شخصا هیچ دینی رو قبول ندارم… به نظر من دین اسلام برایه غارت و لشکر کشی‌ به ایران باستان و به دیگر نکات دنیا درست شده بود

پیامبر اون موقع اصلا قصد نداشت که دینی درست کنه که جهانی بشه
اون موقع اعراب تک تک راهزنی و غارت میکردن که محمد گفت بیاین متحد و قوی بشیم تا بهتر و بیشتر به دست بیاریم

1 ❤️

2021-06-10 00:21:25 +0430 +0430

↩ mahan.tortor100

میدونم.بعضیا واقن اینقد بیشعورن که اگه چیزی طبق خواستشون نباشه شروع میکنن فحش دادن.مثلا من یه بار داخل یکی از تاپیکا گفتم دین اسلام رو قبول دارم ولی تاحدودی و فرداش دیدم یکی شروع کرده به فحش دادن!چون خودش قبولش نداشت

فحاشی رو معمولا کسی میکنه جواب منطقی برای گفتن نداشته باشه.
چه از طرف منتقد دین چه از طرف دیندار وقتی فحاشی دیدی حتم بدون برای اعتقاد یا بی اعتقادیش هیچ توجیه منطقی نداره.

1 ❤️

2021-06-10 13:48:57 +0430 +0430

↩ scorpiom82

کافر کسی نیست که بیاد خدا و … رو انکار کنه…کافر کسیه که به حقانیت اینا پی برده باشه ولی بازم کجروی کنه.
امیدوارم شما از گروه دوم نباشی

اولا که بابت لحن و ادبیاتت که در عین اختلاف عقیده حس خوبی به آدم میده ممنونم
بعدشم خیالت راحت، جزو دسته دوم نیستم
هرچند من تو این تاپیک حتی الامکان وارد بحث آفریدگار نشدم و موضوع تاپیک بیشتر در مورد محمد و قرآن و اسلام هست.

به عنوان هموطنم از صمیم قلب آرزو میکنم این راه اشتباهی که رفتیو برگردی.
چرا اینقد مطمئنی راه من اشتباهه و چرا اصلا احتمال نمیدی راه خودت اشتباه باشه؟ یه به قول خیام راه هر دوتامون.
دامن زدن به تحریفات تورات و انجیل کار درستی نیست…تلاش برای تحریف قرآن هم کار درستی نیست…
این تاپیک بالای ۵۰ صفحه هست و تورات و انجیل فقط یه صفحه اول تاپیک هست. هر چند منظورتم از تحریفات تورات و انجیل نفهمیدم. بعدشم اتهام تحریف قرآن میزنی میشه لطفا بگی دقیقا تو کدوم مطلب قرآن رو تحریف کردم؟
اینکه اسلام رو در افراد هم خلاصه کنی درست نیست…مثلا بیای بگی اسلام ینی روح ا… خمینی و علی خامنه ای و امثالهم…
من هیچوقت اسلام رو به خامنه ای و خمینی نسبت نمیدم به دو دلیل: ۱. برای اینکه بهانه دست مسلمانان ندم برای نقض حرفام. ۲. اسلام معرفی شده از طرف این دو نفر اتفاقا برعکس تصور شما ورژن تلطیف شده اسلام هست نه خشن شده.
اسلام امروز کشور ما هم بویی از اسلام نبرده و هیچیش اسلام نیست با یه سرچ ساده میفهمی بیشترین رعایت قوانین اسلامی رو کشورایی مث کانادا و امثالهم دارن…تو این رتبه بندی کشور ما هم صد و نود و خورده هستش…
به نظر خودت این ادعا خیلی خنده دار نیست؟ انجیل رو میخونن ولی به قرآن عمل میکنن مسیحی هستن ولی توصیه های اسلام رو عمل میکنن. مگه میشه همچین چیزی؟ احیانا دلیلش این نیست که میبینین هرچی کشور اسلامی هست یکی از یکی داغونتره و نمیشه ادعایی در موردشون کرد و گفت اسلام مکتب انسان ساز و ... هست، پس بهترین کار چیه؟ بستن کانادایی ها به ناف اسلام!!!

ب

بین رفیق من نه دشمنی با تو دارم نه پدرکشتگی فقط وظیفه میدونم یه چیزایی بگم…موفق باشیو تندرست با آرزوی بازگشت.

باور دارم نوشته هات تماما با نیت خیر بوده ولی یه سوال دارم:
دلیل یقین شما به حقانیت اسلام و در اشتباه بودن من چیه؟
معجزه ای چیزی دیدی یا تحقیق و مطالعه ای در این مورد کردی؟
در ضمن من یه بار حدود ۲۰ سال پیش بازگشت داشتم و خیلیم راضی و خوشحالم و برای شما هم همین آرزو رو دارم.

1 ❤️

2021-06-10 14:06:03 +0430 +0430

↩ Arrow11
سلام دوباره.تشریح یقین به اسلام یه قضیه مفصل و طولانیه.بعد هم قرار نیست ما بخوایم به هرچی ایمان داشته باشیم باید معجزه ازش ببینیم.اگه اینجوری باشه ما نباید هیچ اعتقادی داشته باشیم به هیچی!یک اصل منطقی و عقلانی میگه دفع خطر احتمالی یک ضرورت انکارناپذیره.فک کن تو گرسنت باشه و یه رستوران یه غذایی بهت میده.یه نفر میاد میگه من دیدم توی این غذا سم ریختن و نقشه ی قتلتو کشیدن میخوان بکشنت.تو بر اساس عقل و منطق دیگه اون غذا رو نمیخوری.حالا پیامبر با دلایل و براهین مختلف به انسان ها اسلام رو معرفی کرده و یک اصل مثل معاد و زندگی دوباره رو (که یک امر ممکن و البته ضروریه) رو تشریح کرده…ما هم طبق عقل و منطق باید (حداقل)خطر احتمالی رو دفع کنیم. 🌹

0 ❤️

2021-06-10 14:55:32 +0430 +0430

↩ scorpiom82

سلام دوباره.تشریح یقین به اسلام یه قضیه مفصل و طولانیه.بعد هم قرار نیست ما بخوایم به هرچی ایمان داشته باشیم باید معجزه ازش ببینیم.اگه اینجوری باشه ما نباید هیچ اعتقادی داشته باشیم به هیچی!یک اصل منطقی و عقلانی میگه دفع خطر احتمالی یک ضرورت انکارناپذیره.فک کن تو گرسنت باشه و یه رستوران یه غذایی بهت میده.یه نفر میاد میگه من دیدم توی این غذا سم ریختن و نقشه ی قتلتو کشیدن میخوان بکشنت.تو بر اساس عقل و منطق دیگه اون غذا رو نمیخوری.حالا پیامبر با دلایل و براهین مختلف به انسان ها اسلام رو معرفی کرده و یک اصل مثل معاد و زندگی دوباره رو (که یک امر ممکن و البته ضروریه) رو تشریح کرده…ما هم طبق عقل و منطق باید (حداقل)خطر احتمالی رو دفع کنیم

من که هیچ اعتقادی به معجزه ندارم، چون از آیات ادیان هست پرسیدم.
مسئله اینجاست که تاریخ ثابت کرده اون سمی که ازش صحبت میکنی در اصل خود ادیان، مخصوصا اسلام هست.
شما تو دنیا واژه ای رو سراغ داری که بیشتر از دین آدم کشته باشه؟
من وقتی خطر واضح و آشکار رو میبینم به نظرت منطقیه از دست خطر احتمالی پناه ببرم به خطر قطعی؟

1 ❤️

2021-06-10 15:08:00 +0430 +0430

↩ Arrow11
بله به اسم دین خیلی اتفاقات افتاده.دین اگر به درستی اجرا بشه مشکل ساز نیست…داعش اسلام نبود.همونطور که کشور ما اسلام نیست.دوران کلیسا هم مسیحیت نبود هرچند الان هم نیست.یهود هم جز در زمان پیامبرش نتونست بدرستی اجرا بشه.اسلام در زمان بعثت پیامبر جامعه ای رو که فقط 14 نفر باسواد داشت و برپایه خرافات بود(مثلا برای این که شتر بیمار رو درمان کنن شتر سالمی رو میووردن و با آهن مذاب شکنجه میکردن)مشتاق علم کرد.جامعه ای که دختر رو مایه ی ننگ میدونست و زنده بگور میکرد تبدیل به جامعه ای کرد که حقوق مساوی زن و مرد داشت.جامعه ای که دوطبقه ی بسیار بدبخت و بسیار مرفه رو شامل میشد تبدیل به جامعه ای باعدالت کرد.هزاران فاکتور زیبای دیگه هم هست.تاریخ رو بخونی میفهمی جنگ های پیامبر و امامان دلیلش چی بوده.چنین دینی اگه درست اجرا بشه بد میشه؟

0 ❤️

2021-06-10 15:12:41 +0430 +0430

↩ هاینریش
به اون یکی دوست عزیز چند فاکتور زیبای اسلام و تحولات شگرفی که ایجاد کرد(اون هم در جاهل ترین جامعه ی تاریخ)توضیح دادم
واقعا تقصیر شما نیست.وضعیتی که آخوند ها و روحانیون امروزی(البته اکثریتشون) ایجاد کردند و رفتاری که دارن نتیجش غیر از این هم نیست.همین اسلام میگه بوی تعفن این روحانیون جهنمیان رو آزار میده
اگر اسلام حقیقی رو دریابیم جز زیبایی نمیبینیم 🌹

0 ❤️

2021-06-10 15:16:59 +0430 +0430

↩ هاینریش
قرآن تنها کتابیه که دچار تحریف نشد…اما بیشترین تحریف در تحلیل در قرآن اتفاق افتاد که بعد از فوت پیامبر اسلام شروع شد و تا الان هم ادامه دارد(از اولین تحریف کنندگان تحلیل قرآن کعب الاحبار هستش)…قرآن سرشار از شگفتی هاست…قرآن 1400 سال پیش درباره ی جاذبه ی زمین درباره ی گردش زمین درباره ی تولید مثل جنسی گیاهان و لقاح گیاهان و … صحبت کرده.قرآن هم از لحاظ لفظی و هم محتوایی سرشار از شگفتی هاست 🌹

0 ❤️

2021-06-16 14:24:09 +0430 +0430

↩ iranain army
من در دوره دبیرستان این مشکل رو اینطور حل کردم که یه شعری رو از یه شاعر عرب عنوان کردم و به معلم دینی مون گفتم که این ایه ی شماره ی فلانه قرانه از سوره فلانه . و یه ایه از قران رو هم نوشتم گفتم ببین این رو من ترجمه کردم ببین چقدر شبیه قرانه .
اون هم یه لبخندی زد و گفت که پسرم چون تو با ادبیات عربی اشنا نیستی اینطور فکر میکنی و شعر رو نشون دادو گفت این یه دنیا زیبایی ومعنی توشه ولی این یکی شبیه بع بع گوسفنده منم که نوجوان و کم تجربه بودم جلوی همه بچه های کلاس اشتباهش رو گوشطد کردم که شروع به فحاشی کردو من رو از کلاس انداخت بیرون .

1 ❤️

2021-06-22 22:00:11 +0430 +0430

↩ هاینریش

ایول بحث ،

میشه منم شرکت کنم؟

شرمنده
نمیدونم چرا متوجه پستهای جدید این تاپیک نشده بودم و الان شانسی دیدم
در خدمتیم
این تاپیک قبلا ۱۲۰ صفحه بود ولی نمیدونم چرا یه دفعه شد ۵۰ صفحه

1 ❤️

2021-06-23 13:34:09 +0430 +0430

↩ هاینریش

آیا منظور از پی بردن به حقانیت را می‌دانید؟ به این معناست که خود خدا بیاد برای من توی موقعی که نیاز دارم به یه چیزی اقلا یه بار نیاز منو برآورد کنه نه اینکه تازه بزاره به حساب اینکه منو دوست داره.

قرآن قطعا بعد از هزار و چهارصد سال دچار یه سری تحریفاتی به نفع مبلغان دینی میشه، چون هیچ کسی آنقدر پایبند به اسلام و دین ندارد که حتی تا هزار و چهارصد سال بعدش حتی یه فتحه و کسره ازش کم و زیاد بشه.

قطعا اسلام امروزی اسلام اصلی نیست‌،اسلام اصلی با خونخواهی و تخریب و کشتار و غارت همراه بوده و هست.

امیدوارم که موفق باشید

به نحوه گردآوری قرآن که دقت کنین اصل تحریف همون موقع انجام شده
اسلام واقعی یه بار صدر اسلام اجرا شد و یه بار بعد ۱۴ قرن توسط داعش اجرا شد.

1 ❤️

2021-06-23 14:54:39 +0430 +0430

↩ scorpiom82
ب

له به اسم دین خیلی اتفاقات افتاده.دین اگر به درستی اجرا بشه مشکل ساز نیست…داعش اسلام نبود.همونطور که کشور ما اسلام نیست.دوران کلیسا هم مسیحیت نبود هرچند الان هم نیست.یهود هم جز در زمان پیامبرش نتونست بدرستی اجرا بشه.

دوست عزیز شما یا کوچکترین شناختی از اسلام ندارین یا کلا داری مغلطه میکنی
رو چه حسابی میگین داعش اسلام واقعی نبود؟
داعش تک تک حرکاتش یا بر اساس آیات قرآن بود یا سیره و سنت پیامبر
اگه ادعا دارین که حرف من اشتباه هست از اعمال داعش اسم ببر من منبعش رو بهت معرفی کنم

اسلام در زمان بعثت پیامبر جامعه ای رو که فقط 14 نفر باسواد داشت و برپایه خرافات بود(مثلا برای این که شتر بیمار رو درمان کنن شتر سالمی رو میووردن و با آهن مذاب شکنجه میکردن)مشتاق علم کرد.
خودتون اصلا به این چیزی که نوشتین فکر کردین؟ جامعه ای که کلا ۱۴ نفر باسواد داشت و به قول خودتون رهبرش هم بیسواد بود چجوری مشتاق علم شد؟ نه خیر دوست عزیز اسلام اعراب رو مشتاق علم نکرد، فرهنگ و پیشرفت علم در ایرانِ اشغال شده بود که اعراب رو مشتاق علم کرد (اونم تا حدود خیلی کمی)
جامعه ای که دختر رو مایه ی ننگ میدونست و زنده بگور میکرد تبدیل به جامعه ای کرد که حقوق مساوی زن و مرد داشت
. یکی از خنده دارترین دروغهایی که تو سرتون کردن همینه اصلا خودتون فکر نمیکنین اگه زن در قبل از اسلام اینقدر پست و ذلیل بود پس چجوری خدیجه یه بازرگان موفق و پولدار بود؟ در حدی که خود پیامبرتون کارگرش بود؟
جامعه ای که دوطبقه ی بسیار بدبخت و بسیار مرفه رو شامل میشد تبدیل به جامعه ای باعدالت کرد
. اون طبقه بدبخت چجوری مرفه شدن؟ از طریق کار و علم و زحمت و ... پولدار شدن یا غارت و دزدی و آدمکشی؟
هزاران فاکتور زیبای دیگه هم هست.تاریخ رو بخونی میفهمی جنگ های پیامبر و امامان دلیلش چی بوده.چنین دینی اگه درست اجرا بشه بد میشه؟
تجربه ثابت کرده کسی که اینجوری میگه برو کتاب بخون خودش اصلا اهل خوندن نیست میشه لطفا بگی کدوم کتابها رو در این زمینه خوندین؟
2 ❤️

2021-06-23 15:22:40 +0430 +0430

↩ Arrow11
شاید مزخرف ترین چیزی که از مسلمانان ایرانی شنیدم اینه که اعراب دخترانشون رو زنده به گور میکردن. آخه یکمی فکر نمیکنن که وقتی دختر نبود ، چطور میتونستن تولید مثل کنن؟ اینطوری که باید نسلشون منقرض میشد.

1 ❤️

2021-06-23 17:56:24 +0430 +0430

↩ scorpiom82

به اون یکی دوست عزیز چند فاکتور زیبای اسلام و تحولات شگرفی که ایجاد کرد(اون هم در جاهل ترین جامعه ی تاریخ)توضیح دادم
واقعا تقصیر شما نیست.وضعیتی که آخوند ها و روحانیون امروزی(البته اکثریتشون) ایجاد کردند و رفتاری که دارن نتیجش غیر از این هم نیست.همین اسلام میگه بوی تعفن این روحانیون جهنمیان رو آزار میده
اگر اسلام حقیقی رو دریابیم جز زیبایی نمیبینیم

یکی از شگردهای مسلمانان برای تطهیر اسلام اینه که همه چیز رو بندازن گردن آخوندا ولی حساب چنتا سوال رو نکردین:
اگه آخوندا نبودن مگه شما الان مسلمان بودی؟
اگه آخوندا نبودن کی الان اسلام رو میشناخت؟
ترجمه و تفسیر قرآن رو مگه همین آخوندا ننوشتن؟

0 ❤️

2021-06-23 20:15:21 +0430 +0430

↩ scorpiom82

قرآن تنها کتابیه که دچار تحریف نشد…اما بیشترین تحریف در تحلیل در قرآن اتفاق افتاد که بعد از فوت پیامبر اسلام شروع شد و تا الان هم ادامه دارد(از اولین تحریف کنندگان تحلیل قرآن کعب الاحبار هستش)…قرآن سرشار از شگفتی هاست…قرآن 1400 سال پیش درباره ی جاذبه ی زمین درباره ی گردش زمین درباره ی تولید مثل جنسی گیاهان و لقاح گیاهان و … صحبت کرده.قرآن هم از لحاظ لفظی و هم محتوایی سرشار از شگفتی هاست

اتفاقا تا حالا تو هیچ کتابی در دنیا به اندازه قرآن تحریف اتفاق نیفتاده
میشه این معجزات رو دقیق و واضح بگی کدوم معجزه تو کدوم سوره و آیه بهش اشاره شده؟
محمد خودش در آیات متعددی خیلی واضح و صریح گفته یه آدم عادی هست و هیچ معجزه ای نداره، شما چجوری براش معجزه میتراشین؟
به عنوان یه مدافع قرآن تا حالا چند بار قرآن رو خوندی؟

0 ❤️

2021-06-24 19:27:38 +0430 +0430

↩ aedasetare

من در دوره دبیرستان این مشکل رو اینطور حل کردم که یه شعری رو از یه شاعر عرب عنوان کردم و به معلم دینی مون گفتم که این ایه ی شماره ی فلانه قرانه از سوره فلانه . و یه ایه از قران رو هم نوشتم گفتم ببین این رو من ترجمه کردم ببین چقدر شبیه قرانه .
اون هم یه لبخندی زد و گفت که پسرم چون تو با ادبیات عربی اشنا نیستی اینطور فکر میکنی و شعر رو نشون دادو گفت این یه دنیا زیبایی ومعنی توشه ولی این یکی شبیه بع بع گوسفنده منم که نوجوان و کم تجربه بودم جلوی همه بچه های کلاس اشتباهش رو گوشطد کردم که شروع به فحاشی کردو من رو از کلاس انداخت بیرون .
😀 😀 😀
باز فکر کنم شانس آوردین کارتون به بسیج دانش آموزی و آموزش پرورش نکشیده

0 ❤️

2021-06-24 21:15:49 +0430 +0430

↩ Loyce

شاید مزخرف ترین چیزی که از مسلمانان ایرانی شنیدم اینه که اعراب دخترانشون رو زنده به گور میکردن. آخه یکمی فکر نمیکنن که وقتی دختر نبود ، چطور میتونستن تولید مثل کنن؟ اینطوری که باید نسلشون منقرض میشد

فقط یه احتمال میتونه باشه. قلمه زنی 😀

البته خارج از شوخی ظاهرا یکی از قبایل عرب بوده که اینکار رو میکرده، اونم نه همه دخترا رو. بعضی از مردها که داشتن دختر رو ننگ میدونستن اینکار رو میکردن.
نه قانون بود که همه بکنن و نه قانون بود که جلوشون رو بگیره.
مسلمانها هم که خدای سوء استفاده از این چیزا.
مدرکی ندارم ثابت کنم ولی چیزی که تا الان خودم متوجه شدم اینه که احتمال زیاد اعراب قبل از اسلام هم خیلی متمدن تر از اعراب صدر اسلام بودن و همونطور که اسلام سعی کرد علم رو در ایران نابود کنه و موفق نشد در حجاز هم همین سعی رو کرد و موفق شد. ولی بعد از گذشت سالها متوجه شدن که بدون علم نمیشه و …
همونطور که جمهوری اسلامی در سال ۵۷ خیلی چیزها رو نابود و خیلی چیزها رو حرام کرد ولی بعد مجبور شد کوتاه بیاد.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «