چجوری موقع سکس دیرتر ارضا بشیم

1401/06/09

چجوری موقع سکس دیرتر ارضا بشیم

از کسایی که در زمینه سکس کارکشته‌ن پرسیدیم که لازم نباشه شما از کسی بپرسین.

این‌جا جاییه که سؤالات ناجور، گیج‌کننده، شرم‌آور، زشت و قبیح یا تفکر برانگیزتون رو با کمک کارشناسای برجسته سلامت جنسی جواب می‌دیم.

پرسش امروز:

خب، گفتنش واسم سخت و خجالت‌آوره ولی به هر حال چیزیه که هست. من موقع دخول میتونم فقط دو دقیقه تا انزال دووم بیارم. البته چون همجنس‌گرام و دریافت‌کننده‌ام (همون بات – مترجم) مشکل زیادی ندارم چون این‌جوری با این مسئله رو به رو نمی‌شم. با این حال جدیداً با یکی آشنا شدم که واقعاً دوستش دارم. تنها مشکل اینه که اون دوست داره دریافت‌کننده باشه و منم واقعاً دوست دارم کیرمو بکنم توش ولی از این موضوع که نمیتونم زیاد دووم بیارم خیلی خجالت می‌کشم.
پس سوالم اینه که چه راه‌هایی هست که وقتی دخول انجام می‌دم یا یکی واسم ساک می‌زنه بتونم بیشتر دووم بیارم؟

اول از همه بدونین که این مشکل اکثر مرداست و ربطی به سن و سال و گرایش جنسیشون نداره؛ پس تنها نیستین.

با یه متخصص جنسی به اسم ایان کرنر که سایت GoodInBed.com رو راه انداخته و همینطور دکتر پل گیتنز، اورولوژیست معتبری که مرکز فیلادلفیا رو برای درمان جنسی تأسیس کرده تماس گرفتیم و جواباشونو این‌جا آوردیم.

زودانزالی (PE) یه مشکل خیلی خیلی رایج و قابل درمانه

بیاین این‌جوری شروع کنیم که اصلاً زودانزالی (Premature ejaculation) چی هست؟! با این‌که یه چارچوب زمانی قطعی واسه زودانزالی وجود نداره، به نظر کارشناسا انزالیه که کمتر از ۱ تا ۲ دقیقه از زمان شروع دخول (چه توی دهن، واژن یا مقعد) پیش بیاد. و خود فرد هم باید بابتش اذیت باشه تا بشه بهش گفت زودانزالی.
ولی یادتون باشه در مورد این‌که چه مدت طول می‌کشه تا به ارگاسم برسین هیچ «زمان طبیعی» وجود نداره. کرنر می‌گه: «میانگین رسیدن به ارگاسم واسه مردا حدود ۵ تا ۷ دقیقه‌ست اما این موضوع واقعاً یه طیفه و هیچ قطعیتی نیست. بعضی از مردا تو بازه ۲ تا ۲/۵ دقیقه هستن، مردای زیادی تو بازه ۵ تا ۷ دقیقه و خیلی از مردا میتونن ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بیشترم تحمل کنن. باید کلشو یه بازه طبیعی در نظر بگیرین».

و خوبه که بعضی از دلیلای احتمالی زودانزالی رو هم بدونین

گیتنز می‌گه: زودانزالی می‌تونه یا یه مشکل همیشگی یا اکتسابی باشه. دلایل احتمالی زیادی هم براش وجود داره؛ مسائلی مثل روان‌شناختی (مثلاً در مورد سکس با یه شریک جدید مضطرب هستین)، بیولوژیکی (در سطح هورمون یا سروتونین بدنتون اتفاقاتی میفته یا التهاب یا حساسیت بیش از حد واستون ایجاد شده) و رفتاری (شاید خودتونو طوری عادت دادین که مثلاً موقع خودارضایی سریع‌تر به انزال برسین).
زودانزالی همچنین می‌تونه به مشکلای دیگه اختلال نعوظ ربط داشته باشه؛ مثل مشکل داشتن نعوظ یا حفظ کردنش. اگه حدس می‌زنین که چی باعث زودانزالی شما می‌شه مشورت با یه پزشک واسه بیشتر دونستن و درمانش می‌تونه مفید باشه.

خب، حالا چجوری میتونین موقع آمیزش جنسی رسیدن به ارگاسمو طولانی‌تر کنین؟ یه استراتژی هست به اسم «فشردن و صبر کردن» (squeeze-and-pause)

این تکنیک این‌جوریه که وقتی حس می‌کنین دارین به ارگاسم می‌رسین باید توقف کنین، آلتتونو بیرون بکشین و نقطه‌ای از آلت که کلاهک به بدنه‌ش متصل می‌شه رو فشار بدین تا از انزال جلوگیری بشه. اگه این کارو درست انجام بدین ممکنه چند تا انقباض مربوط به ارگاسم تو لگنتون احساس کنین و یکمم مایع ازتون خارج بشه، اما به ارگاسم کامل نمی‌زسین.
کرنر می‌گه: «مثل اینه که تفنگ پر شده و آماده شلیکه و شما یه جورایی ماشه رو فشار دادین اما شلیک نکردین. وقتی این کارو انجام می‌دین اون دو تا انقباض لگنی رو دارین و این‌جوری این سیگنال به مغز شما می‌رسه که ارگاسم داشتین و یکم خون از آلت تناسلیتون خارج می‌شه. ممکنه یکم از نعوظتونو از دست بدین ولی این کار شما رو چند قدم تو چرخه رسیدن به ارگاسم عقب‌تر می‌بره.
مشخصه که یکم تمرین لازم داره واسه همین کرنر پیشنهاد می‌کنه که اول موقع خودارضایی امتحانش کنین. بعد به جای این‌که از انزال زودرس با شریک جنسیتون خجالت‌زده بشین بهش بگین که می‌خواین این چیز جالبو امتحان کنین؛ یعنی بگین دارین سعی می‌کنین که بتونین بیشتر دووم بیارین و اساساً چندین ارگاسم داشته باشین.

میتونین اسپری‌های بی‌حسی مخصوص کیر رو هم امتحان کنین

این محصولات همون اسپری‌های بی‌حس‌کننده بر پایه لیدوکائین هستن که میتونین قبل از سکس ازشون استفاده کنین تا حساسیتتون کمتر بشه. واضحه که هدف این نیست که آلت تناسلیتون کاملاً بی‌حس بشه، پس کرنر پیشنهادش اینه که با ۲، ۳ اسپری شروع کنین و از اون‌جا ادامه بدین.
گیتنز می‌گه این یه معامله‌ست ولی میتونین کمترش کنین تا فقط یکم بی‌حس بشه. آلت تناسلی اندام خیلی حساسیه. شما از کلاهک و بدنه آلتتون و از این‌که بدنتون مقابل بدن شریک جنسی قرار می‌گیره احساساتتون تحریک می‌شه.

حتی میتونین از دوره تحریک‌ناپذیری (refractory period) هم به نفع خودتون استفاده کنین

مدت زمانی که طول می‌کشه تا بعد از یه ارگاسم دوباره واسه ارگاسم بعدی آماده بشین تو هر کسی فرق می‌کنه و ممکنه بار دوم زمان بیشتری طول بکشه. گیتنز پیشنهاد می‌کنه که دوره‌های معمولی تحریک‌ناپذیری (زمان بین دو ارگاسم – مترجم) خودتونو در نظر داشته باشین؛ شاید لازم باشه یکم قبل از سکس خودارضایی داشته باشین.
یا اگه دوره تحریک‌ناپذیری شما خیلی کمه میتونین واسه اولین ارگاسمتون عشق‌بازی کنین، بعد در حالی که دارین واسه دور دوم ریکاوری می‌کنین روی شریک جنسیتون تمرکز کنین.

یا این‌که میتونین روی دخول کمتر تمرکز کنین و وقتتونو بیشتر صرف بقیه چیزا کنین

سکس فقط دخول نیست؛ پس این یه راه خیلی کوچیک واسه توضیح اینه که چه مدت میتونین تو سکس دووم بیارین. کرنر می‌گه فشارو از روی آلت تناسلیتون بردارین و با دست، دهن یا اسباب‌بازی‌های جنسی شروع کنین. این‌جوری یکم زمان به کار اضافه کردین ولی احتمالاً رابطه جنسیتونم خیلی بهتر می‌شه.
مردایی که ۱ تا ۳ دقیقه می‌تونن دووم بیارن باید روی عشق‌بازی قبل از سکس بیشتر تمرکز کنن که این‌جوری شریک جنسیشونم وارد اون فرصت ۱ تا ۲ دقیقه‌ای می‌شه.

اما شاید بهتر باشه به بازی بیس‌بال یا ریاضیات یا به مادربزرگتون فکر نکنین

این یه استراتژی متداوله اما خیلی هم خوب نیست. واسه کسایی که تازه می‌خوان با این موضوع کنار بیان این کار کاملاً از لحظه و ماجرا دورشون می‌کنه. قطعاً شریک جنسیتون ترجیح می‌ده که شما واسه یه مدت کوتاهم شده حواستونو پرت کنین، نه این‌که ۱۵ دقیقه با فکر مامان‌بزرگتون تلمبه بزنین.
اما این‌که سعی کنین حواستونو با چیزای دیگه پرت کنین باعث می‌شه تحت فشار قرار بگیرین و استرس بگیرین. کرنر می‌گه: اگه سعی کنین بهش فکر نکنین فقط اضطرابی که دارین بیشتر می‌شه و هر کاری که باعث ایجاد اضطراب بشه هم می‌تونه در آخر تمایل به انزال رو افزایش بده.

(یکی از دوستان توصیه می‌کرد که به «مهدوی کنی» فکر کنید، با هر گرایشی قطعاً تا چنددقیقه نمی‌تونید ارضا بشید – مترجم)

ختم کلام: سعی کنین استرس نداشته باشین، با شریک جنسیتون در موردش صحبت کنین و اگه واقعاً این موضوع ناامیدتون می‌کنه با پزشکتون مشورت کنین

گیتنز می‌گه این مسئله خیلی مایه خجالته. زودانزالی نه تقصیر طرف مقابل و نه تقصیر شخصیه که تجربه‌ش می‌کنه. این یه مشکل جنسیه که در تعداد خیلی زیادی از افراد به‌وجود میاد و قطعاً راهی واسه رفع‌کردنش هست و فرد باید راهشو پیدا کنه.

منبع

13 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-08-31 23:03:00 +0430 +0430

سلام.سنم ۱۸هست و از حدودا ۱۳سالگی خودارضایی میکردم.میشه گفت تو این ۵سال میانگینم هر روز بوده.
تا اینکه حدودا یکسال پیش اولین تجربه جنسیمو تجربه کردم و با یه زوج بودم که شدیدا مشکل نعوظ داشتم و تقریبا تو کل این مدتی که داشتم تلمبه میزدم کیرم اصلا به اون شقی که موقع خود لرضایی میشد نشد و با اینکه اولین بار بود سکسو تجربه میکردم لذت جنسی خاصی نبردم و فقط همون چند لحظه اول و داغی و خیسی عجیب واژن جذبم کرد ولی بعد شدیدا عادی شد.و تنها لذتی که داشتم میبردم لذت روحی و روانی و اون حس سلطه و قدرتم بود.حدودا ۵ ۶دقیقه زدم و خوبم زدم ولی خب جاهارو با شوهرش عوض کردیم.و همین چند دیقه ای که اختلاف افتاد تا نوبت من شه و یه پوزیشت دیگه اصن دیگه کیرم بلند نشد.و در نهایت هم ارضا نشدم.
چندماه بعدش با سه تا پسر ساکر متفاوت رفتم تو ماشین و شاید هر کدوم بنده خدا ها ده الی پونزده دیقه دارکوبی و شدید میخوردن .نه که خوب نبود ولی حتی ۱درصد به ارضا شدن نزدیک نشدم و مجبور شدم خودم با دست بیارم.
شدیدا ناراحتم از مشکلم و اینارو هم بگم که من خود ارضاییمو معمولا نیم ساعت تا ۱ساعت طول میدم.نه که ۱ساعت بمالما نه فاصله میدم ارو اروم میارم. تو سکس اول به خودم گفام از استرس وحشتناک زیاد بوده چون هم اولین تجربه جنسیم بود هم اینکه بالاخره شرایط عجیب و خاص بود.ولی ساک ها اصن اینطور نیود حداقل ۲بار اخر.کسی میتونه کمکم کنه و بگه چیکار باید بکنم اصن مشکلم ریشش از جقه یا چیز دیگه ای یا اصن بخوام برم دکتر پیش چه متخصصی باید برم؟؟

3 ❤️

2022-08-31 23:38:24 +0430 +0430

در مورد اسپری تاخیری درسته ولی باید قبل دخول شسته بشه چون باعث سوزش و دردناک شدنش میشه یا باعث عفونت میشه فقط ی بار هم استفاده بشه اول دخول ن هی وسط دخول بکشن بیرون اسپری کنن
مرسی از اطلاعاتتون❤

6 ❤️

2022-08-31 23:52:18 +0430 +0430

↩ Ehsan345
یعنی چی یعنی سریع ارضا کنم خودمو؟خب لذتی نمیبرم از اینکار.راسش من به پورنم اعتیاد دارم کمی.حالا یسوال من الان باید برم پیش متخصص اورولوژی یا روانشناس این خیلی ذهنمو درگیر کرده

0 ❤️

2022-09-01 00:29:01 +0430 +0430

↩ Ehsan345
اخه فک کردم بهش ولی خب برم مرکز مشاوره چی بگم .بگم دنبال روانشناسی ام که سکسولوژی بلد باشه؟اصن روم نمیشه.یا شایدم یه اسم و تخصص دیگه داره که من نمیدونم

0 ❤️

2022-09-01 04:43:33 +0430 +0430

↩ Mohammad_ml
ببین هیچ خجالتی نداره حتما برو که به سن بالاتر برسی درمانش سخت تر هستش این چیزها اگه خجالت داشت متخصص برای اینکار به وجود نمیاوردن پس با خیال راحت برو پیشش متخصص و رفع مشکل کن

0 ❤️

2022-09-01 12:26:25 +0430 +0430

↩ Alitrtrtrt
خب میدونم باید برم پیش کسی برای درمان.ولی نمیدونم پیش روانشناس باید برم یا اورولوژ

0 ❤️

2022-09-01 15:39:02 +0430 +0430

یه مسئله خیلی مهم وجود داره در زود انزالی ولی کسی به اون توجه نمیکنه و اون میزان تنگی کوس.کوس تنگ باعث میشه خیلی زود آبت بیاد.یه دوسدختر داشتم خیلی تنگ بود که ۳ دقیقه بیشتر نمیتونستم بکنم‌.بعدش که دوسدخترمو عوض کردم ۳ دقیقه شد ۳۰ دقیقه.خودتون تایمو قضاوت کنید ببینید چقد تنگی موثره.االان علما و فضلی حتما میگن جدیده خیلی گشاده .در جواب میگم نه داداش خیلیم خوبه اصلا گشاد نیس.فقط قبلی خیلی تنگ بود.

3 ❤️

2022-09-03 02:56:43 +0430 +0430

روانشناس فقط درباره فکر و تمرکز و اینا حرف میزنه.کلا مخت تاب برمیداره انگار داری انتگرال حل میکنی.
انگار برا دیابت میری پیش روانشناس!
درمان باید بشه.هر کی ام خواست تاپیک زدم پوز درمانمم به همه دادم ولی تک خور نیستم جایی که درمان شدم رو هم گفتم به همه
۴تومن پول گرفت ازم ولی بعد چند ماه توپ توپم
برین اینستا raabete.salem

1 ❤️

2022-09-03 03:48:22 +0430 +0430

↩ Mohammad_ml
سلام محمد جان امیدوارم حالت خوب باشه شما مشکل شق شدن نداری ولی سلولهای کیرت که احساس جنسی در اونها نهفته هست به پوست و سلولهای دستت عادت کرده و چون موقع جق خودت داستان چردازی میکنی و بیشتر ذهنی تصور میکنی و شدت زدن و لمس کردن دست خودته بنابراین از سکس لذتی نمیبری باید جق زدن رو کمترش کنی و اگر میتونی با یک پزشک سکسولوزیست مشورت کنی بهتره جق زدن میتونه کیر رو کوچکتر کنه

0 ❤️

2022-09-03 03:49:26 +0430 +0430

معجون خرما زنجفیل روغن زیتون کنجت
چند عدد خرما با یک قاشق مربا خوری از اینها قاتی کرده و میل کنید دوساعت قبل از رابطه . دیگه هیچی نخورید . این معجون و هرشب بخورید بعد مدتی قدرت سکستون زیاد میشه کمرتون صفت میشه

2 ❤️

2022-09-03 08:47:28 +0430 +0430

یکی بهم بگه من چیکار کنم زودانزال تر بشم.۲ساعت سکس میکنم و از کس میکنم کلی ولی تا ساک نزنن برام که اونم نیم ساعت طول میکشه آبم نمیاد

1 ❤️

2022-09-03 09:29:55 +0430 +0430

↩ Mohammad_ml
ghabele hal shodane
agar ham yek hamarh dashte bashi ke ba yek seri teknik ha khali sari be natije miresi niaz be pezeshk va sextrap va ... ham nadari

0 ❤️

2022-09-03 11:02:33 +0430 +0430

↩ Mohammad_ml
خجالت نداره برو مرکز مشاوره …بگو در زمینه مشکلات فردی دکتر میخوام …سکس تراپ میخوای شما … نه دزدی کردی نه هیزی☺ … اسمشم با کلاسه😁😁 … مشکلاتتم حل میشه نگران نباش

0 ❤️

2022-09-04 11:36:48 +0430 +0430

↩ Gisoo1374
این بهترین روشه منم زیاد انجام میدم

0 ❤️

2022-09-05 02:10:36 +0430 +0430

↩ هات وایف بدون کاکولد
اخرش مشکلات فردی یا سکس تراپ؟خیلی‌خجالت میکشم برم به منشی که خانمم هست بگم مشاور سکس تراپ میخوام…اسم دیگه ای نداره احیانا؟😂

1 ❤️

2022-09-05 10:57:39 +0430 +0430

↩ Mohammad_ml
بگو مشاور میخوام حیطه کاریش سکس تراپ …اگه شعور داشته باشه میپرسه در چه حیطه ای اگه در پیت باشه مرکزشون نمیپرسن😑

0 ❤️

2022-09-07 03:25:09 +0430 +0430

↩ هات وایف بدون کاکولد
اره میپرسن دفعه اول که رفتم پرسیدن گفتم انتخاب رشته گفت این مشاورا هستن.پس همین کارو میکنم ممنون

1 ❤️

2022-09-07 12:55:49 +0430 +0430

↩ Mohammad_ml
آورین🤩

0 ❤️

2022-09-10 19:26:56 +0430 +0430

برای اینکه دیرتر ارضا بشین، بهتره اولین بار هر موقع آبتون اومد‌، ارضا بشین. اگه جلوشو بگیرین پروستاتتون مشکل پیدا میکنه. پس جلوی ارضا شدن رو برای بار اول نگیرین. بار دوم حتما خانوم ارضا میشه.

1 ❤️

2022-09-12 00:47:38 +0430 +0430

↩ syavashhashari
افزایش خودارضایی

0 ❤️

2022-09-12 01:08:48 +0430 +0430

↩ syavashhashari
افزایش تمرکز در خودارضایی

0 ❤️

2022-09-14 16:33:42 +0430 +0430

↩ Mohammad_ml
سلام مفعولم شهسوار و چابکسر و حومه
کسی که اهل سکس داستانی باشه و بتونه لباس زنونه بگیره براش زنپوشی کنم
تلگرامamir19283746

0 ❤️

2022-09-18 00:57:00 +0430 +0430

من تو بعضی مواقع زیر ده دقیقه ارضا میشم، تو بعضی مواقع حدود 30، 35 دقیقه میتونم سکس کنم بعضی مواقع البته به ندرت هم پیش اومده که بعد از حدود 30، 40 دقیقه وقتی که همسرم و خودم دیگه کامل از پا افتادیم کلا رد میدم و ارضا نمیشم و با بدبختی خودم رو ارضا میکنم…

این تایم هایی که گفتم فقط واسه تلمبه زدنه نه از شروع خوردن و مالیدن

1 ❤️

2023-02-09 07:03:46 +0330 +0330

این داروی گیاهی معجزه آساس.

1 ❤️

2023-02-11 11:22:11 +0330 +0330

عالی بود 👌 😎

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «