۶ راهکار یک سکسولوژیست که باید بدانید

1400/03/05

۶ راهکار که یک سکسولوژیست می‌خواهد شما بدانید
-برای سلامت جنسی خودتان که باعث اوقات بهتری در تخت خواب با پارتنرتان می‌شود-

اگر شما بارها سکس کرده‌اید، بدین معنی نیست که همه چیز یا حتی به اندازه‌ی کافی در مورد آن می‌دانید. بالاخره ممکن است شما زیادی از حد به خودتان مطمئن شوید و حتی بعد از مدتی به مسائل مهم هم توجه نکنید.
آیا به یک یادآوری برای مهم‌ترین مسائل برای سلامت جنسی نیاز دارید؟
دکتر مارتا تارا لی، یک سکسولوژیست در موسسه‌ی Eros Coaching، به شما چیز‌هایی که می‌خواهد شما بدانید را می‌گوید:

۱. شما با اختیار خودتان تمایلات جنسی‌تان را شریک می‌شوید

یکی از ترسناک‌ترین کامنت‌هایی که از مردهای دگرجنس‌گرا در مورد سکس با یک زن شنیده‌ام، این است که آن زن مانند یک ‘ستاره‌ی دریایی’ عمل می‌کند یعنی فقط دراز می‌کشد و انتظار دارد به او سرویس داده شود. مرد فکر می‌کند که زن با این عمل به او می‌گوید ‘بیا بدن من جایزه‌ی توست’. در حالی که با توجه به تجریبات خودم به عنوان یک زن جوان، می‌توانم تصور کنم که واقعا چه اتفاقی افتاده است؛ یک زن کم‌تجربه از لحاظ جنسی، به علت کنش‌های جدیدی که تجربه می‌کند، مانند تحریک جنسی (arousal)، لمس شدن، شور جنسی یا حتی ارگاسم که برایش عجیب و غریب، ترسناک یا حتی فراتر از حد تحمل هستند، از حرکت کردن می‌ترسد و باز می‌ماند و یا حتی او نمی‌داند که باید چه کاری انجام دهد و کاملا بی‌حرکت باقی می‌ماند. بسیار مهم است که به خودتان یادآور شوید شما صاحب بدن خود هستید. حتی وقتی که تصمیم می‌گیرید، وقت، تمایلات جنسی و بدن خود را با فرد دیگری شریک شود، شما هیچ‌وقت نباید قدرت یا کنترل خود بر بدن یا زندگی خود را از دست دهید.

۲. بدن خود را بشناسید

اگر شما شریک جنسی دارید بدین معنی نیست که نمی‌توانید تمایلات جنسی مخصوص خودتان را داشته باشید. هر چقدر شما بیشتر با تمایلات جنسی خود کنار بیایید و راحت‌تر باشید، بهتر می‌توانید با شریک جنسی خود کنار بیایید و راحت‌تر باشید. اگر نمی‌خواهید مانند یک ‘ستاره‌ دریایی’ باشید، سعی کنید لذت را از راه‌های مختلف تجربه کنید و تصمیم بگیرید و انتخاب کنید که چه تحریک جنسی‌ای برای شما مناسب‌تر است. بگذارید ارگاسم برای شما آسان باشد. به علاوه دفعه‌ی بعدی که پارتنر شما از درباره‌ی علایق جنسی‌تان می‌پرسد شما می‌دانید که چگونه پاسخ دهید چرا که شما بدن خود را می‌شناسید.

۳. شریک جنسی شما نمی‌تواند ذهن شما را بخواند

افرادی وجود دارند که لذت نبردن پارتنرشان از کارهایی که آن‌ها روی تخت انجام می‌دهند، ناراحت‌شان می کند. من فکر می‌کنم این به این دلیل است که آن‌ها احساس می‌کنند به آن‌ها کم‌لطفی شده است و به تلاش‌هایشان توجه نشده است و این را یک عدم تمایل شما برداشت می‌کنند. من به این نتیجه رسیده‌ام افراد به علت تصورات و انتظارات غیرواقعی از سکس به سادگی در مورد سکس (یا سکس بد) ناراحت می‌شوند. آن‌ها پیش خودشان در مورد پارتنرشان فکر می‌کنند: ‘اگر تو من را دوست داری، باید بدانی که چه کاری انجام دهی’ یا ‘اگر ما از لحاظ جسمی ارتباط برقرار کنیم نیازی به توضیح من نخواهد بود’. این نکته‌ی مهم را به خاطر داشته باشید که پارتنر شما یک ذهن‌خوان نیست و ارتباط و گفت و گو کلید داشتن لحظات خوب است

۴. جعبه‌ابزار مهارت‌های خود را گسترش دهید

در کنار این‌ که شما باید بدن خود را بشناسید، داشتن مهارت‌های جنسی مخصوص به خودتان کمک‌کننده است. شما می‌توانید تکنیک‌ها و مهارت‌ها را از مجله‌ها، کتاب‌ها، منابع آنلاین و حتی ورکشاپ‌ها و دوره‌های آموزشی یاد بگیرید. به عنوان مثال از ورکشاپ‌های من مانند، هنر لذت آلت مردانه، هنر لذت آلت زنانه و تکنیک‌های ماساژ دستگاه تناسلی، استفاده کنید. من این کارها را حداقل ۲۰۰ بار انجام داده‌ام. اگر شما تکنیک‌های بیشتری داشته باشید، از این‌که پارتنر شما یکی از کارهایی که انجام داده‌اید را دوست نداشته باشد، ناراحت نمی‌شوید و به آسانی یک کار دیگر را امتحان می‌کنید. من عقیده دارم که افرادی که در مورد رابطه‌ی جنسی راحت‌تر، مطلع‌تر و باسوادتر باشند، رویکرد بهتری همراه با روشن‌فکری، بازی‌گوشی و اعتماد به‌نفس در اتاق خواب نسبت به سکس دارند.

۵. سعی نکنید که بهترین معشوقه‌ی دنیا باشید

شما مجلاتی برای آخرین و بروزترین نکته‌ها، تکنیک‌ها و فوت‌ و فن‌های سکس می‌خوانید که آن‌ها را امتحان کنید و در سکس بهتر شوید تا جایی که حتی بتوانید بهترین معشوقه‌ی دنیا شوید. اما نباید فراموش نکنید که در هنگام سکس شما درگیر احساسات هستید. نیازی نیست که بهترین معشوق دنیا باشید، تنها لازم است که فردی که رو به روی شما قرار دارد را قانع کنید که بهترین معشوقه‌ در زندگی او هستید. شما می‌توانید تعامل کنید، از او بپرسید که چه چیز‌هایی در گذشته دوست داشته است و چه چیزهایی را در دفعات بعد دوست دارد امتحان کند. همچنین در مورد بازخورد آن‌ها سوال کنید. مثلا ریتم، فشار و سرعت چگونه بود؟ بدون توجه به پاسخ‌هایی که خواهید شنید مکالمه در مورد سکس را به آرامی و مهربانی پیش ببرید. خواهید فهمید که در طولانی مدت نتیجه‌ی بهتری حاصل می‌شود.

۶. رابطه‌ی جنسی تکامل می‌یابد

تمایلات جنسی ما با تجربه کردن برهه‌های مختلف زندگی تکامل پیدا می‌کند و تغییر می‌کند. برهه‌های مختلفی در زندگی‌ وجود دارند. جدا از بالا رفتن سن، چیزهای دیگری مثل تغییر شغل، نقل مکان به محل زندگی جدید، ازدواج، بیماری، معلولیت و مرگ عزیزان می‌توانند زندگی شما را تغییر دهند. همچنین بعضی از زنان تولد بچه یا از دست دادن بچه و حتی سقط جنین را تجربه می‌کنند. همه‌ی اتفاقات بالا می‌تواند در تمایلات جنسی شما تاثیر مثبت یا منفی بگذارد؛ رفتار جنسی ما و اهمیتی که برای آن‌ها قائل می‌شدیم نقش کلید‌ی در این تغییر بازی می‌کند. اگر احساس نیازمندی می کنید، از یک متخصص درخواست کمک کنید. شما لایق یک زندگی باشکوهید. زندگی تمام و کمال و بدون ترسی را تجربه کنید.

منبع

نظر شما در مورد مهارت‌های توصیه شده توسط ایشون چیست؟

18 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-05-26 23:45:23 +0430 +0430

چی بگم آموزش جنسی واقعا کم و مخدوشه هر چقدر بیشتر بشه بهتره

1 ❤️

2021-05-26 23:59:47 +0430 +0430

↩ Nili.nilii
ممنون از نظرتون. 🌹
بله متاسفانه آموزش‌های جنسی و مربوط به رابطه به زبان فارسی بسیار محدودند.

0 ❤️

2021-05-27 01:37:35 +0430 +0430

↩ Cuntkiller4
ممنون از نظرتون. 🌹
آره ستاره‌ی دریایی برای من هم جالب بود! آره نویسنده‌ هم یه خانومه و بیشتر به خانوم‌ها توصیه‌های جنسی می‌کنه، البته که خب برای آقایون هم مصداق داره قطعا.
من که شخصا عقیده دارم هر چیزی با منطق دو طرفه و متقابل و تعامل حل‌شدنی‌ست حالا موضوعات در مورد علاقه‌های جنسی و انتظارات و اینا که جای خود دارن. 😁

2 ❤️

2021-05-27 01:47:41 +0430 +0430

↩ Cuntkiller4
بله حق با شماست البته بنده عرض کردم که با فرض منطقی بودن دو طرف گزاره‌ای که گفتم برقراره. بله دقیقا. درست می‌فرمایید در مورد گذشت برای بهبود رابطه.

1 ❤️

2021-05-27 14:50:35 +0430 +0430

مرسی سواد جنسی مونو مگه شماها بالا ببرید بااین مقاله های پر بارتون

1 ❤️

2021-07-06 07:38:36 +0430 +0430

↩ ddfsexs
درگیری فکری بدیه حتی اگر حق داشته باشید.مشکل منم همینه ولی متاسفانه کسی کامل نیست حتی فانتزیامون در همون حد فانتزی بمونن بهتره …یه مشکل بزرگی که این زنان دارن که گفتی نمیتونن احساساتشونو بیان کنن شاید همون دوس داشتنشون نسبت به شما براشون انقدری باشه که سکس و یا خیانت از ذهنتون بپره و بترسید که اون علاقه از دست بدید چون اشتباه اول همیشه اشتباه اخری هم حساب میشه مخصوصا تو زندگی مشترک …

1 ❤️

2021-07-08 20:54:54 +0430 +0430

زوج ها باید یاد بگیرن که در مورد علایق جنسی شون حرف دن هرزه بودن نیست و این البته بستگی به شخصیت و محیطی که هر دو در اون بزرگ شدن داره ،اکثر زوج هایی که در خانواده های مذهبی بزرگ شدن از بیان عادی ترین مسایل جنسی خجالت میکشن ،خیلی از خانم ها با توجه به فرهنگ غالب کشور که نگاه از بالا به خانم داره میترسن بگن چی دوست دارن و صد البته این فرهنگ در خیلی از اقایون هم هست ،مثلا طرف با دختری دوست بوده که از لحاظ جنسی واقعا میدونسته چطور طرف مقابل رو راضی و ارضا کنه ولی پسر اخر سر با اون ازدواج نکرده چرا چون فکر میکرده این شخص خیلی وضعش خرابه و رفته سراغ کسی که هیچ چیزی از سکس نمیدونه و دقیقا ستاره دریایی،خلاصه اینکه این مبحث خیلی پیچیدست و کلید اصلیش هم اینه که هر دو طرف روحیات هماهنگی با هم داشته باشن،چون لذت برای ادمای مختلف تعریف های مختلفی هم داره،یکی با یک دوست دارم ساده وسط سکس هیجانی میشه و یکی دیگه هزار جور فتیش داره که به غیر اونا اصلا تحریک نمیشه،در واقع هیچ کدوم به دیگری ارجحیت ندارن فقط باید با ادم مناسب خودشون باشن و به مرور در سکس پیشرفت کنن و ارام ارام با همفکری همه ویرو جلو ببرن

1 ❤️

2021-07-14 17:36:51 +0430 +0430

عالی.ممنون

0 ❤️

2021-07-15 03:00:39 +0430 +0430

تو ایران هیچکس بلد نیست

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «