داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

۷ حقیقت جالب درمورد بوسیدن

1399/05/05

۷ حقیقت غیرمنتظره درمورد بوسیدن که باعث تعجب خواهد شد
چه کسی می‌دانست بوسیدن می‌تواند اینقدر جالب باشد…

از: E.A. Klein
در: June 5, 2020

○ زمان خواندن این متن: ۵ دقیقه


بوسیدن می‌تواند راه رمانتیکی برای ارتباط برقرار کردن با شریک جنسی باشد. یک مقدمه برای چیزی بزرگتر یا به تنهایی کاری بسیار جالب و لذت‌بخش… در تمام فرهنگ‌های مختلف اطراف دنیا، بوسیدن به روش‌های مختلف وجود دارد.

در اینجا چند حقیقت جالب درباره‌ی بوسیدن جمع‌آوری شده که می‌تواند سوپرایزکننده باشد.


۱. بوسیدن یک بخش مهم از مراسم کلیسایی در ابتدای مسیحیت بوده است
باوجود‌این‌که مسیحیت در طول زمان سابقه‌ی بسیار طولانی و پرسروصدایی در پرهیزکاری و قضاوت درمورد تماس فیزیکی بین دو جنس داشته است، در روزهای ابتدایی تشکیل کلیسای مسیحی، اینکه اعضای کلیسا یکدیگر را ببوسند مراسم آیینی پراهمیتی به شمار می‌آمده. نام این مراسم «بوسه صلح» (kiss of peace) بوده است و این بوسه‌ها بین کسانی که به عیسی مسیح ایمان آورده بودند و از دو جنس مخالف بودند رد و بدل می‌شده است. این بوسه‌ها نماد اتحاد، دوست‌داشتن یکدیگر و ایمان‌آوردن به دین جدید بوده است. البته این نوع بوسیدن قرار بوده کاملاً پرهیزکارانه و به دور از هوی و هوس‌های جنسی باشد.
آنگونه که ‘میکائیل فیلیپ پن’ (Michael Phillip Penn) نویسنده‌ی کتاب “مسیحی‌های بوسنده: آداب و رسوم و گردهمایی در کلیسای کهن” آن را توصیف کرده است: «اشتیاق به بوسیدن پنهان شده در بهانه‌های مذهبی چیز تازه‌ای نیست.»


۲. بوسیدن یک مسئله‌ی جهانی نیست
بنابر یک تحقیق که در سال 2015 توسط ‘AnthroSource’ انجام شد فقط در ۴۶٪ از ۱۶۸ فرهنگ متفاوت مورد مطالعه قرار گرفته در این تحقیقات، بوسیدن امری رایج بین دو انسان مبتلا به عشق (زوج‌های داخل رابطه رومانتیک) بود درحالی‌که ۹۰٪ از جوامعی که در این تحقیق فرهنگ آنها مورد بررسی قرار گرفته بود انواع دیگر بوسیدن را انجام می‌دادند (در بیشتر موارد بوسیدن کودکان توسط والدینشان).
بسیاری از جوامع —مخصوصاً جوامعی که روش زندگی‌شان مبتنی بر شکار یا جمع‌آوری میوه و غذا از طبیعت بود— در هنگام سکس بوسه لب به لب نداشتند.


۳. بوسیدن از گذشته‌های دور در عالم هنر حضور داشته است
بوسه از روی احساس می‌تواند سوژه‌ی یک اثر هنری فوق‌العاده باشد و یک تصویر قدرتمند بیافریند. به همین دلیل برای مدت‌های طولانی جزو موضوعات مورد علاقه‌ی هنرمندان برای خلق آثار هنری‌شان بوده است.
اولین طراحی هنری از بوسه، یک مجسمه از دو عاشق است که یکدیگر را در آغوش گرفته و می‌بوسند. این اثر هنری به نام «مجسمه عشاق Ain Sakhri» معروف بوده و قدمت آن به ۱۰۰۰۰سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد. به تصویر کشیدن بوسه در هنر می‌تواند حالت طنزآمیز و به سخره گرفتن نیز داشته باشد. مانند اثر هنری که هنرمند استرالیایی ‘اسکات مارش’ (Scott Marsh) از ‘کانیه وست’ (شوهر ‘کیم کارداشیان’) در حال بوسیدن خودش —یک کانیه وست دیگر— کشیده است [←تصویر] یا حالت لطیف و عاشقانه داشته باشد مانند نقاش معروف ‘تولوز لوترک’ (Toulouse Lautrec) که در یکی از تابلوهایش دو زن را در حال بوسیدن یکدیگر در رختخواب به تصویر کشیده [←تابلو]. در عین حال این نوع هنر می‌تواند بُعد سیاسی نیز داشته باشد مانند هنرمند معروف آفریقای جنوبی و فعال LGBT ‘زانله موهولی’ (Zanele Muholi) که از آثار او می توان تصویر دو زن در حال بوسیدن یکدیگر را نام برد [←عکس].


۴. بعضی از مردم بوسیدن را دوست ندارند
با وجود این که بوسیدن بدون شک و تردید بسیار بین مردم محبوب است، برخی از مردم از این که شریک‌های جنسی خود را ببوسند خوششان نمی‌آید. اگر شما نیز یکی از آن افراد هستید بدانید که هیچ اشکالی در داشتن این نوع سلیقه وجود ندارد و اگر بوسیدن را دوست ندارید به هیچ وجه عجیب غریب، در اشتباه، متفاوت یا معیوب نیستید! هیچ عملی در سکس وجود ندارد که مجبور به دوست داشتن و یا انجام آن باشید. (البته بوسیدن برای بسیاری از مردم عاطفی‌ترین کار است حتی عاطفی‌تر از خود سکس.) اگر اینکه آب دهانتان را با آب دهان کسی عوض کنید برایتان چندش‌آور است، کافی‌ست این را به شریک جنسی‌تان بگوئید. پایه و اساس هر رابطه‌ی سالمی یک مکالمه‌ی صریح و روشن درمورد مرزهای (خط قرمز های) هر فرد با شریک جنسی‌اش است.


۵. بعضی از حیوانات نیز یکدیگر را می بوسند
انسانها تنها پستاندارانی نیستند که یکدیگر را می‌بوسند.
با وجود این که در جهان حیوانات این مسئله‌ی نسبتاً نادری است، اقوام نزدیک به انسان یعنی شامپانزه‌ها نیز یکدیگر را می‌بوسند. البته این بوسه جنبه‌ی سکسی ندارد. اما میمون‌های بابون —که به شامپانزه ها شباهت دارند— در هنگام سکس یکدیگر را می‌بوسند.


۶. بوسیدن می‌تواند کمک کند شریک جنسی مناسبی برای خود بیابید
در تحقیق که در سال 2013 انجام شد این نکته کشف شد که بوسیدن می‌تواند در یافتن جفت مناسب نقش کلیدی را ایفا کند. اینقدر به فردی نزدیک شدن که عملاً بتوانید مزه‌ی آنها را بچشید. به شما اجازه می‌دهد فرومون‌های آنها را امتحان کنید (فرومون یک عامل شیمیایی ترشح‌ شده یا دفع‌ شده است که موجب پاسخ اجتماعی در اعضای یک گونه می‌گردد. در دنیای جانوران از ارتباط شیمیایی نه فقط برای ارتباط بین یاخته‌ها، بلکه برای ارتباط افراد با یکدیگر نیز استفاده می‌شود) که می‌تواند مشخص کند آیا از نظر ژنتیکی با یکدیگر هماهنگ هستید یا خیر. البته این نکته نیز باید ذکر شود که اگر قرار است برای مدتی طولانی با فردی باشید، اهمیت دارد که روش بوسیدن آن فرد را بپسندید. بوسیدن همچنین باعث ایجاد صمیمیت و وابستگی به یکدیگر می‌شود. میزان ترشح هورمون اکسی‌توسین (که به نام هورمون عشق نیز شناخته می‌شود) در طول مدت بوسیدن و پس از آن بیشتر می‌شود (این را هم باید ذکر کرد که بوسیدن احساس فوق‌العاده‌ای دارد).


۷. می‌توانید یاد بگیرید بوسنده‌ی فوق العاده‌ای باشید
مانند هر چیز دیگری در زندگی «کار نیکو کردن از پر کردن است» و می‌توانید یاد بگیرید چگونه بهتر ببوسید و مانند هر کدام از اعمالی که در زمان سکس انجام می‌شود می‌توانید با صرف کردن زمان کافی روش خاص خودتان را در آن پیدا کنید، درک کنید شریک جنسی‌تان چه چیزهایی را در بوسیدن ترجیح می‌دهد، چه کاری باعث حشری‌تر شدن خودتان می‌شود و خلاصه همه چیز مربوط به سکس… باوجوداین‌که در عالم سینما و تلویزیون بوسیدن معمولاً به عنوان کاری ساده و آسان نشان داده می‌شود، بوسیدن (حداقل در چند بار اولی که کسی را می‌بوسید) می‌تواند بسیار معذب‌کننده و ناراحت باشد تا زمانی که شما و شریک جنسی‌تان بتوانید نظم و هماهنگی خاص خود را برای بوسیدن یکدیگر را به دست آورید. اگر در ابتدای بوسیدن یا لمس کردن یکدیگر کار خوب پیش نرفت، ازاین‌که از شریک جنسی خود بپرسید دوست دارد چطور بوسیده شود و یا مایل است چگونه لمسش کنید هراسی نداشته باشید. ارتباط کلامی واضح و روشن راه فوق‌العاده‌ای برای فهمیدن این مطلب است که چه چیزهایی برای شریک جنسی شما خوش‌آیند است و چه چیزهایی نامطلوب. درضمن رک بودن در حین مکالمات مربوط به سکس می‌تواند بسیار جذاب باشد. از شریک جنسی تان بپرسید «آیا تو این کار را دوست داری؟ آیا خوشت می‌آید بیشتر از زبانم استفاده کنم؟ دوست داری چگونه تو را ببوسم؟ و…» اینگونه سوالها نه تنها می‌توانند اطلاعات بسیار مهمی را برای بهتر کردن روش بوسیدن‌تان به شما بدهند بلکه می‌توانند پیش‌زمینه و مقدمه‌ای برای مکالمات راحت‌تر درمورد سکس باشند.

نام علمی بوسیدن Osculation است. لبهایتان را غنچه کرده و به جلو بروید. (بوسیدن را آغاز کنید)


منبع:
https://www.o.school/article/kissing-facts

E.A. Klein
اِی.ای. کلین، یک نویسنده‌ی آزاد است که در یک موسسه‌ی خیریه‌ی کوچک کار می‌کند. او به عنوان یک دانشجوی رشته‌ی فرهنگ و انسان‌شناسی. درمورد تمایلات جنسی، BDSM، سقط جنین، کمتر کردن صدماتی که به دلیل تحقیر و رفتار غلط به جامعه LGBT وارد می‌شود، درک جنسی از دیدگاه فرهنگ‌های مختلف، تمایلات جنسی و بدن انسان تحقیق می‌کند و مقاله می‌نویسد.
او یک سری کلاس های آموزشی و برنامه تحصیلی در زمینه سلامتی جنسی و سکس برای دختران نوجوان تدارک دیده و به مرحله اجرا در آورده است زیرا در جهانی که مداوماً در حال رشد و تغییر است، آنان به این آموزش‌ها نیاز دارند. همچنین در گردهمایی‌های عمومی فراوانی که در مورد بهداشت در جامعه برگزار می‌شود حضور داشته و مقالاتی که نوشته است در مجله موسسه، مجله خوردنی‌ها، مجله‌ی لزبین‌های سیاتل، مجله‌ی تلاش و جاهای دیگر به چاپ رسیده‌اند.

2100 👀
6 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-07-26 19:30:11 +0430 +0430

من عاشق بوسیدن و تو بغل خوابیدنم ، از هارد سکس برام قشنگتره😊

2 ❤️

2020-07-26 19:51:48 +0430 +0430

بوسیدن خوبه وقتی یکی رو داشته باشی که بوسش کنی وگرنه باید به جق قناعت کرد… 😂

0 ❤️

2020-07-27 00:49:23 +0430 +0430

🌹

0 ❤️

2020-07-30 17:46:32 +0430 +0430

این کار نیکو رو با یکی باید پر‌کنم دوباره…

0 ❤️‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


جستجو در سایت
Top Bottom