نقش خدا در جزییات جهان هستی پیداست

اونروز تو اینستاگرام داشتم میچرخیدم که یه متنی توجهمو جلب کرد. نوشته بود به خدا توکل کن تا مشکلاتت حل بشه. هر کی خدا رو دوست داره لایک کنه...
خوب صد البته دوست داشتن خدا کار راحتیه و ازش قراره کمک بگیری اگه دردت اینه که قرمه سبزیت از قرمه سبزی شمسی خانوم بهتر شه... یا خدایا اون لباس سبزه بود که کبری پوشیده بود یه کاری کن بنفشش رو هم اندازه ی من داشته باشن... یا چه میدونم بچه ام دیکته اش بیست بشه... خدایا امروز بارون نیاد من فشن موهام خراب شه...
اما وقتی ازش میخوای خدایا مهر ما بچه ها رو به دل بابامون بنداز... خدایا به دل بنده ات بنداز اینقدر ظلم نکنه... خدایا خانواده امو حفظ کن... خدا در حالیکه انگشت وسطشو گرفته بود سمتم داشت داشت به قرمه سبزی شمسی خانوم اشاره میکرد...

شرمنده اگه نمیتونم خدا رو دوست داشته باشم یا لایکش کنم. اما اونم هیچوقت نه پیج منو نگاه کرده نه لایک...

ـــــــــــ

• 7

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 569

• 2745

من حتی نمیشناسمش

ـــــــــــ

• 1

منم نمیشناسمش

نقل از: LaDy__Ronakk من حتی نمیشناسمش

:-)

ـــــــــــ

• 1

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 569

• 2745

نقل از: eyval123412341234

نقل از: LaDy__Ronakk من حتی نمیشناسمش

(inlove)

ـــــــــــ

• 1

• Zarathustra  

• عضو از 1397/11/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 304

• 507

بین فیلسوفان بحث های مفصلی در این زمینه راه افتاده...

بین فیلسوفان بحث های مفصلی در این زمینه راه افتاده آخرش به این نتیجه رسیدند که نه وجودش قابل اثباته نه عدم وجودش

ـــــــــــ

زین آتش نهفته که در سینه من است/ خورشید شعله ایست که در آسمان گرفت

• 2

نقل از: Zarathustra بین فیلسوفان بحث های مفصلی در این زمینه راه افتاده آخرش به این نتیجه رسیدند که نه وجودش قابل اثباته نه عدم وجودش

فعلا که عدم وجودش قابل قبولتره :-)

ـــــــــــ

• 0

• Nimnima1990  

• عضو از 1397/8/20

• پست‌‌‌ها: ‌ 1374

• 2618

تشکر ازتاپیکتون

خدادرون وجود خوده هرکس هست تاپیکتون منو یاده یه قسمت از خاطرات فرگوسن مربیه منچسترکه میگفت باره اولی که داشتیم برا مسابقه فوتبال واردزمین میشدیم کلی دعاکردم که خدایا کمک کن ماببریم اون بازی انجام شد و ما باختیم بعدبه این نتیجه رسیدم که همونطورکه ماخدا داریم تیم مقابل هم داره پس چرا من بجای دعاکردن خودم تلاش نکنم برا بدست اوردن چیزی

ـــــــــــ

• 0

موافقم

نقل از: Nimnima1990 خدادرون وجود خوده هرکس هست تاپیکتون منو یاده یه قسمت از خاطرات فرگوسن مربیه منچسترکه میگفت باره اولی که داشتیم برا مسابقه فوتبال واردزمین میشدیم کلی دعاکردم که خدایا کمک کن ماببریم اون بازی انجام شد و ما باختیم بعدبه این نتیجه رسیدم که همونطورکه ماخدا داریم تیم مقابل هم داره پس چرا من بجای دعاکردن خودم تلاش نکنم برا بدست اوردن چیزی

تا وقتی که آدم خودش تلاش نکنه هیچ کس حتی خدا قادر نیست کاری از پیش ببره. اما برام جالب بود که ایرانیها از تکنولوژی امروز برای رد و بدل کردن افکار سیصدهزار سال پیش استفاده میکنن :-)

ـــــــــــ

• 1

• hsm3030  
  • عضو از 1397/10/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 11

• 21

میشه آدرسشو بدی؟

الان چند ساله که فراموشش کردم. خوب شد یادم انداختی. آدرسی چیزی ازش نداری؟

ـــــــــــ

• 1

• axu  

• عضو از 1395/7/25

• پست‌‌‌ها: ‌ 32

• 19

من با خدا رفاقت کردم خوب دارم جواب میگیرم. حداقل...

من با خدا رفاقت کردم خوب دارم جواب میگیرم. حداقل اینه که یه آرامش و حس تسلی خاطر توی کارام بهم میده و خیلی بهم کمک می‌کنه. خدا تو وجودته بنظرم اگه آدم خودشو بشناسه می‌تونه تا حدی خدای خودشم بشناسه

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 3276

• 3759

حرفات کاملا صحیحه اما راستش این داستان "دعا کردن"...

حرفات کاملا صحیحه اما راستش این داستان "دعا کردن" یک کم پیچیده تره. دوست دارم اینجا توضیح بدم اما طولانی میشه و تاپیک رو خراب میکنه. اشکال نداره توی تاپیک مجزایی توضیح بدم؟

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 1

• mohammad321  

• عضو از 1389/7/3

• پست‌‌‌ها: ‌ 1096

• 507

نقل از: Zarathustra بین فیلسوفان بحث های مفصلی در این زمینه راه افتاده آخرش به این نتیجه رسیدند که نه وجودش قابل اثباته نه عدم وجودش
فعلا که عدم وجودش قابل قبولتره :-)

نه با قطعیت نمیشه گفت خدا نیست . ما خدارو یه موجودی تصور میکنیم که مثلا داره دنیارو میبینه و تصورات اینجوری درحالی که ماهیت جهان هستی خیلی پیچیدس . وقتی ریز به ریز برسی میکنی میبینی پشت تمام جهان هستی قطعا یه اراده ای وجود داره و این همه نظم خیلی عجیبه به لحاظ متافیزیکی هم افرادی که تو این زمینه ورود کردن براشون اثبات شده موجودات و ابعاد دیگه ای از این جهان هستی وجود داره که خیلی پیچیدس ولی من حتما نمیگم که یه خدایی وجود داره که خیر مطلقه یا اون تعاریفی که همه ازش میکنن . من کلمه خدا که یه موجود خاصی رو تو ذهن ما تداعی میکنه رو نمیارم ولی معتقدم اراده ای بسیار گنگ و عجیب در جهان هستی وجود داره . حالا این که منشا و هدف این اراده چیه معلوم نیست و شاید اون عدالت و خیر و خوبی و زیبایی که ما ازش تصور میکنیم در پس این جهان هستی نباشه ولی خلاصه جهان هستی چه ماهیت تلخی داشته باشه چه شیرین به هر حال یه چیزایی وجود داره

ـــــــــــ

• 0

• ارادvip  
  • عضو از 1398/7/15

• پست‌‌‌ها: ‌ 20

• 14

دوسته من خدا ، خدایی که من میشناسم و در عینه حالی...

دوسته من خدا ، خدایی که من میشناسم و در عینه حالی که یکی هست ولی برای تک تکمون انحصاریه نه خدایی که دین و... میخواهد به جای خدا به ملت جا بزنهن منظورمه، چه شما دوسش داشته باشین چه نداشته باشین چه بشناسینش چه نشناسینش حتی اگر ازش شاکی باشین و ردش کنین، عاشقانه و مخلصانه و بی قید و شرط عاشقتونه و همیشه و همه جا حواسش به هممون هست و در حال جور کردنه کارامونه و حتی قبل از خودمون ،کاریم نداره ما باهاش چیکار داریم اون خودش کارشو انجام میده ، میتونم بهتون ثابت کنم...

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

در صورتی که در ایران جنگ داخلی به وجود بیاد و شما اسلحه در اختیارتون باشه آیا حاضر به مبارزه مسلحانه هستید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «