آهنگر و پادشاه

• Last.Wall  

• عضو از
    1398/6/9

• پست‌ها: 58

• 128

آهنگر و پادشاه

شاپور ساسانی‌،پسر اردشیر بابکان و دومین پادشاه ازسلسله ساسانیان بود.یکی از ماجراهای مشهوری که درباره شاپور ساسانی وجود دارد مربوط به زمانی است که یک آهنگر به دیدار او رفته بود. این آهنگر به عنوان هدیه شمشیری زیبا به پادشاه داد که آبدیده وپر از نقش های بسیار زیبا بود .شاپور ساسانی وقتی شمشیر را دید از او پرسید چند وقت برای ساختن چنین شمشیر زیبایی وقت گذاشته ای؟ و آهنگر هم پاسخ داد بیش از یک سال تمام! پادشاه پرسید اگر بخواهی یک شمشیر معمولی برای سربازان بسازی چقدر از تو وقت میگیرد؟و آهنگر جواب داد،یکی دو روز.شاپور گفت تو با وقتی که برای ساخت این شمشیر گذاشتی می توانستی بیش از صد شمشیر برای سربازان بسازی.آیا این شمشیر قدرتی بیشتر از آن صد شمشیر دارد ؟آهنگر گفت خیر ولی این شمشیر زیباست و شایسته پادشاه است تا آن را به کمر ببندد .پادشاه ایران گفت :سپاسگزارم از این پیشکش اما من پادشاهم و پادشاه اهل فرمان دادن است نه جنگیدن،من از تو شمشیر برای سپاهیان ایران میخواهم نه برای خودم،و به یاد داشته باش سرباز بی شمشیر نمی تواند نگهبان کیان کشور،پادشاه و حتی جان خویش باشد.اگر به خاطر ساخت این شمشیر به تو پاداش دهم ،هر روز صنعتگران و هنرمندان به جای توجه به نیاز های واقعی کشور برای من زینت آلات می سازند و این سر آغاز سقوط ایران است !! پدرم به من آموخت زندگی ساده ای داشته باشم تا فرمانروایی ام پایدارتر باشد.پس برای سربازان شمشیر بساز که‌ نبرد های بزرگ در راه است

دْْاْیْْــْےْْْ جْْـْْـْـْوْْڹْْْ

ـــــــــــ

اون چیزی باش که خودت میخوای،نه اون چیزی که بقیه میخوان ببینن.

• 7

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

خوب بود

خوب بود

ـــــــــــ

قم هستم 19سالمه ی دختر از قم هست آشنا شيم عکس پروفايل مال خودمه تلمهqboy19

• 2

• لیلی45  

• عضو از 1398/6/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 35

• 1386

مقسی

خیلی قشنگ بود

مقسی

خیلی قشنگ بود

ـــــــــــ

(ok) (ok) (ok)

• 2

• .Salma.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1861

• 7964

.

"پدرم" به من آموخت زندگی ساده ای داشته باشم تا فرمانروایی ام پایدارتر باشد !

عالی بود ! (rose)

ـــــــــــ

• 2

• Joodii_abot  

• عضو از 1397/9/29

• پست‌‌‌ها: ‌ 169

• 519

قشنگ بود

کاش منبع هم میذاشی

قشنگ بود

کاش منبع هم میذاشی

ـــــــــــ

• 1

• Last.Wall  

• عضو از 1398/6/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 58

• 128

نقل از: Joodii_abot

نقل از: Joodii_abot قشنگ بود کاش منبع هم میذاشی

اینو از داخل یه مجله ای خونده بودم فکر کنم مجله دانستنیهای همشهری بود درست یادم نیست متنشو یه جا نوشته بودم

ـــــــــــ

اون چیزی باش که خودت میخوای،نه اون چیزی که بقیه میخوان ببینن.

• 0

• raha-s  

• عضو از 1398/6/29

• پست‌‌‌ها: ‌ 48

• 234

عالی بود مرسی

عالی بود مرسی

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

در صورتی که در ایران جنگ داخلی به وجود بیاد و شما اسلحه در اختیارتون باشه آیا حاضر به مبارزه مسلحانه هستید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «