گِریه کُن،گِریَت قَشَنگه

1397/07/24

وقتی کارتِت ر میگیری اونموقس که شاید تا حدودی میفهمی مرگ ینی چی و مُرَدَد میشی و از خودت میپرسی که چیکار کردم؟

دوستان میدونم شاید جای مناسبی نیست ولی ایمان دارم که بهترین آدم ها ر جایی پیدا میکنی که هیچ کسی از بروز دادن هر رفتار سگی ای خودداری نمیکنه وگرنه معتقدم بازی کردن شخصیت محترم تو دنیای واقعی ساده ترین نقشیه که احمق ترین آدم ها هم راحت از عهدش بر میان.

برای ثبت نام اهدای عضو ب یکی از دو سایت اینترنتی انجمن اهدای عضو ایرانیان یا پایگاه اطلاع رسانی فراهم آوری اعضا مراجعه کنید اگه دومین سایتُ انتخاب کردید میتونید با مراجعه ب این شعب بانک ملی(که لیستشونُ زیر میذارم)کارت ملی اهدای عضوتُ بگیری.

میدونم بالاخره مرگ میاد ولی وقتی کاری از دستت بربیاد و به هر دلیلی نتونی براش انجام بدی و جلوی چشات بره این سخته

کاش عزیزترین کست نرفته باشه و نفهمی چی میگم و هیچ وقت این گریه ها ر درک نکنی.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-10-16 04:10:48 +0330 +0330

لطفا تاپیکُ تا چن وقت بالا نگه دارین

ی شوخی هم با کسایی که میخوان پولشُ بگیرن تا زندن،برید خارج ب دلار کلیتونُ بفروشین،برگردین ایران پولتونُ چِینج کنین ی کلیه ایرانی بگیرین مابه التفاوتشُ بزنین ب درد زندگیتون ولی بدونین پول اخرین چیزیه که من تو این شرایط میتونم بهش فک کنم،در هر صورت ممنون? ?

2018-10-16 04:21:55 +0330 +0330

ایول به من که تلنگر زدی بقیرو نمیدونم

2 ❤️

2018-10-16 05:03:15 +0330 +0330

۳۱ اردیبهشت روز ملی اهدای عضوه
از لینک زیر میتونید ثبت نام کنید :)

ehda . ir

4 ❤️

2018-10-16 07:36:25 +0330 +0330

اگه قراره با عضو بدن من یکی دوباره زنده بشه و بیاد تو این زندگی سگی ، میخام صدسال سیاه نیاد! حتی اگه تو سوییس هم زندگی کنی باز این دنیا گوهی نیست که بخای به یکی هدیه بدی، ۲روز بیشتر عمر کنه که چی بشه؟

5 ❤️

2018-10-16 07:40:43 +0330 +0330
نقل از: کوثلاو اگه قراره با عضو بدن من یکی دوباره زنده بشه و بیاد تو این زندگی سگی ، میخام صدسال سیاه نیاد! حتی اگه تو سوییس هم زندگی کنی باز این دنیا گوهی نیست که بخای به یکی هدیه بدی، ۲روز بیشتر عمر کنه که چی بشه؟

کاش هیچ وقت برات پیش نیاد و نفهمی چی میگم و هیچ وقت این گریه ها ر درک نکنی. ? ?

3 ❤️

2018-10-16 08:05:06 +0330 +0330
نقل از: hilda19 جدی همیشه برام سوال بوده وقتی این همه ادم برای ادامه زندگیشون نیاز ب یه عضو دارن چرا یه قانون نمیذارن کسایی که حکمشون مرگه بتونن اعضای بدنشونو اهدا کنن؟اینطوری برای همه بهتره...خانواده شخصی که حکم اعدامش اومده... خود شخص و مهم تر از همه یه عالمه ادم مریض

اینم حرفیه ? ? ?

1 ❤️

2018-10-16 09:10:50 +0330 +0330
نقل از: Lady_Ronaak نمیدونم چرا با اهدای عضوم مخالفم

نترس هرچی سبکتر بریم زیر خاک گوشت و پوست کمتری برا حشره ها هست که بخورن زودتر تموم میشه خلاص ? :) ? ?

1 ❤️

2018-10-16 09:16:56 +0330 +0330

کارت قشنگ بود به هر حال از ی جا باید استارت بخوره.هیچی بدتر نگه داشتن افراد بیمار نیست واقعا سخته . اونا که خوب بشن نیاز به پرستار ندارن.

2 ❤️

2018-10-16 09:20:50 +0330 +0330
نقل از: reza-17 کارت قشنگ بود به هر حال از ی جا باید استارت بخوره.هیچی بدتر نگه داشتن افراد بیمار نیست واقعا سخته . اونا که خوب بشن نیاز به پرستار ندارن.

چن وقتی تو ذهنم بود همچین تاپیکی بزنم اول خواستم بفهمم کسی زده یا نه ک متاسفانه نزده بودن کاش برای هیچکی اتفاق نیفته که بفهمه چقد سخته ? ? ?

2 ❤️

2018-10-16 09:47:11 +0330 +0330

من از سایت اولی ه ثبت نام کردم

3 ❤️

2018-10-16 09:50:49 +0330 +0330
نقل از: Nobody1365f من از سایت اولی ه ثبت نام کردم

سبک تر میریم خیالمون راحت،ممنون که اهمیت دادی و تاپیکُ فهمیدی ? ? ?

1 ❤️

2018-10-16 10:23:28 +0330 +0330
نقل از: JadoGar_Sefid
نقل از: hilda19 جدی همیشه برام سوال بوده وقتی این همه ادم برای ادامه زندگیشون نیاز ب یه عضو دارن چرا یه قانون نمیذارن کسایی که حکمشون مرگه بتونن اعضای بدنشونو اهدا کنن؟اینطوری برای همه بهتره...خانواده شخصی که حکم اعدامش اومده... خود شخص و مهم تر از همه یه عالمه ادم مریض

چون همون شخصی اعدامی هم خانواده داره و این اجازه رو نمیدن بچشون تیکه تیکه بشه بعداز اعدام ، یک بار شخص با اعدام تقاص اندکی از گناهشو پس میده ، اگر بخوان چنین قانونی بذارن خودش خلاف قانونه :) بعدشم یه سری اعضا باید فرد تا چنددقیقه ای زنده بمونه تا بشه اعضا رو برداشت و به نفر دوم پیوند داد ، وگرنه اون اعضا هم با نرسیدن اکسیژن و مُردن شخص از بین میره ، پس نمیشه یه فرد مُرده رو اهدای عضو کرد خیلی وقتا :)

خخخخ بعدشم دختره ی بی رحم ، به مُرده هم رحم نمیکنیاااا ، این همه آدم زنده داریم نمیریم اهدای عضو ثبت نام کنیم بعدش میگی یه قاچاقچی بیاد قلبشو مثلا اهدا کنه؟! ?

سخت ترین قسمت ماجرا خونواده آدمن که من خودم نذاشتم با خبر بشن بعدش اگه شد و پیوند زدن نمیدونم چه حالی میشن ولی شاید درک کنن و بفهمن ? ?

1 ❤️

2018-10-16 11:04:48 +0330 +0330
نقل از: abbbbbcc

چون همون شخصی اعدامی هم خانواده داره و این اجازه رو نمیدن بچشون تیکه تیکه بشه بعداز اعدام ، یک بار شخص با اعدام تقاص اندکی از گناهشو پس میده ، اگر بخوان چنین قانونی بذارن خودش خلاف قانونه :) بعدشم یه سری اعضا باید فرد تا چنددقیقه ای زنده بمونه تا بشه اعضا رو برداشت و به نفر دوم پیوند داد ، وگرنه اون اعضا هم با نرسیدن اکسیژن و مُردن شخص از بین میره ، پس نمیشه یه فرد مُرده رو اهدای عضو کرد خیلی وقتا :)

خخخخ بعدشم دختره ی بی رحم ، به مُرده هم رحم نمیکنیاااا ، این همه آدم زنده داریم نمیریم اهدای عضو ثبت نام کنیم بعدش میگی یه قاچاقچی بیاد قلبشو مثلا اهدا کنه؟! ?

سخت ترین قسمت ماجرا خونواده آدمن که من خودم نذاشتم با خبر بشن بعدش اگه شد و پیوند زدن نمیدونم چه حالی میشن ولی شاید درک کنن و بفهمن ? ?

واقعا همینطوره عزیزم . من ک بعداز مرگ ، جسمم دیگه بدرد نمیخوره ، خب به جای اینکه مورچه ها بخورنش ، چه بهتر یک نفر دیگه ازش استفاده کنه و زندگی کنه ، اما خب مشکل همین خانواده هست ، خیلی وقتا دل یه مادر یا پدر راضی نمیشه به جای خاک کردن بدن پسر یا دخترش ، فقط یه پوست که با یه سری مواد پر شده خاک بشه :)

موافقم…ولی ی اعتقادی پیدا کردم تو زندگیم بد جور رو اعصابه لامصب،اینکه قشنگترین اتفاقا از نامردانه ترین کارها بوجود میان،نمیدونم چطور توضیش بدم،همینکه موافقید اهدا قشنگه ممنون ? ? ?

1 ❤️

2018-10-16 11:45:56 +0330 +0330
نقل از: hilda19

تا به حال صحبتای مادر افرادی که اهدا کردنو خوندی؟حسشون واقعا متفاوته با کسایی که عزیزشون مرده یه نفرشون میگف فرهاد من هنوز زندس و قلبش هنوز میتپه و هر وقت دلم براش تنگ میشه سرمو میزارم روی سینه دختری که نگهبان قلب فرهادمه… فک کن دور از جونت تو از خانواده همون فردی…کدومو ترجیح میدی؟اینکه حالا که قراره اون شخصو از دست بدی باز هم وجودشو توی یه بدن یه نفر دیگه ببینی یا صحنه اعدامشو؟اعدام واقعا نقض حقوق بشره…جدای اون بار روانی که برای اون خانواده داره حتی اگه طرف قاچاقچی یا قاتل باشه بازم دوسش دارن اینطوری میتونن امیدوار باشن حداقل بخشی از گناهاش بخشیده شده به نظرت کدوم بیشتر موجب مغفرته؟درد کشیدن یا نجات چند انسان؟

خوشکل من ، به صورت اختیاری فرق داره با اینکه قانون باشه و اجباری باشه ، اینطوری همونقدر ک دل ها شاد میشن همونقدر هم نفرین ها زیاد میشن ، خیلی ها هم هستن اعتقادشون اینطوری که گفتی نیست ، بعدم اعدامی های توی تمام کشور ها ، حس قشنگی نسبت بهشون ندارن و بهشون احترام گذاشته نمیشه چون طرف انقدر دیگه گناهش سنگین بوده که به چنین مجازاتی رسیده ، خیلی وقتا نقص حقوق بشر نیست ، نمیشه واقعا یک شخص خطرناک رو آزاد گذاشت بین مردم ، یا باید اعدام کرد یا همیشه توی زندان نگهش داشت ، نه فقط ایران ، تمام کشور ها همینطوره حالا ایران بخاطر کشور اسلامی بودنش و جو سیاسی و مذهبی که برش حاکم هست ، تمام انگشت ها به سمتش هست .
ولی درکل از بحث خارج نشیم ، اهدای عضو کار قشنگیه :)

دقت کن…گفتم یه قانون بذارن مبنی بر اینکه بهشون بگن میتونی جای اعدام اهدا کنی…صحنه اعدام واقعا دلخراشه مخصوصا برای خانوادش…با حبس ابد کاملا موافقم برای یه سری افراد :) ?

خب تا طرف رو نکشی که نمیتوانی عضوش رو اهدا کنی حالا چه با اعدام با طناب چه با تیرباران چه با تزریق چه راه های دیگه :)

حبس ابد رو هم نمیشه واس همه اجرا کنن آخه باید تا آخر عمر این طرف ، یک سلول بهش بدن ، غذا و غیره هم تامین کنن ، به قول عباس آقا توی فیلم گشت ارشاد 2 ، والا زندان از خونه ما راحت تره خخخخ

همه رو که اعدام نمیکنن حالا ، فقط کسایی ک خیلی خلافشون سنگینه یا کسانی ک قاتل عمدی هستن و خانواده مقتول رضایت نمیده به دیه … دخترخوب ، قوانین جهانی هست دیگه ، نمیشه کاریش کرد ، امیدوارم آدما به اون درجه از معرفت برسن که خودشون کاری نکنند که ارزششون انقدر پایین بیاد که براشون حکم مرگ صادر بشه ک البته متاسفانه روز به روز بدترم میشه.

اما خب میشه مثلا قبل از اعدام به صورت پیشنهادی رضایت نامه اهدای عضو رو از خانواده بگیرن ، اگر دوست داشتن اهدای عضو انجام بشه ، توی همون مکان اعدام هم پزشک های مربوطه رو بیارن که تا دیرنشده عضومربوطه رو جدا کنن ، البته خب من و شما ک قوانین رو نخواندیم و کامل مطلع نیستیم شاید واقعا چنین چیزی هم هست :-?

چه خشنی توووووو چر باید بکشنش؟مستقیم ببرنش اتاق عمل دیگه…گفتی هزینه های نگهداریشون زیاده پس بمیرن بهتره؟ یاد اون بیشرف وزیر بهداشت افتادم :) متاسفانه این امکان وجود نداره من تحقیق کردم…کاش یه روزی تو همه دنیا این قانونو تصویب کنن

? ? ? ?

1 ❤️

2018-10-16 12:20:27 +0330 +0330

ممنون عزیز از تایپک قشنگت خودم تو ذهنم بود این کار خیلی وقته الانم به لطف تو ثبت نام کردم فردام برم از بانک ملی کارتمو بگیرم

1 ❤️

2018-10-16 15:13:04 +0330 +0330
نقل از: Atishi_gay1 ممنون عزیز از تایپک قشنگت خودم تو ذهنم بود این کار خیلی وقته الانم به لطف تو ثبت نام کردم فردام برم از بانک ملی کارتمو بگیرم

? ? ?

1 ❤️

2018-10-16 15:15:22 +0330 +0330

تا به حال صحبتای مادر افرادی که اهدا کردنو خوندی؟حسشون واقعا متفاوته با کسایی که عزیزشون مرده یه نفرشون میگف فرهاد من هنوز زندس و قلبش هنوز میتپه و هر وقت دلم براش تنگ میشه سرمو میزارم روی سینه دختری که نگهبان قلب فرهادمه... فک کن دور از جونت تو از خانواده همون فردی...کدومو ترجیح میدی؟اینکه حالا که قراره اون شخصو از دست بدی باز هم وجودشو توی یه بدن یه نفر دیگه ببینی یا صحنه اعدامشو؟اعدام واقعا نقض حقوق بشره...جدای اون بار روانی که برای اون خانواده داره حتی اگه طرف قاچاقچی یا قاتل باشه بازم دوسش دارن اینطوری میتونن امیدوار باشن حداقل بخشی از گناهاش بخشیده شده به نظرت کدوم بیشتر موجب مغفرته؟درد کشیدن یا نجات چند انسان؟

خوشکل من ، به صورت اختیاری فرق داره با اینکه قانون باشه و اجباری باشه ، اینطوری همونقدر ک دل ها شاد میشن همونقدر هم نفرین ها زیاد میشن ، خیلی ها هم هستن اعتقادشون اینطوری که گفتی نیست ، بعدم اعدامی های توی تمام کشور ها ، حس قشنگی نسبت بهشون ندارن و بهشون احترام گذاشته نمیشه چون طرف انقدر دیگه گناهش سنگین بوده که به چنین مجازاتی رسیده ، خیلی وقتا نقص حقوق بشر نیست ، نمیشه واقعا یک شخص خطرناک رو آزاد گذاشت بین مردم ، یا باید اعدام کرد یا همیشه توی زندان نگهش داشت ، نه فقط ایران ، تمام کشور ها همینطوره حالا ایران بخاطر کشور اسلامی بودنش و جو سیاسی و مذهبی که برش حاکم هست ، تمام انگشت ها به سمتش هست . ولی درکل از بحث خارج نشیم ، اهدای عضو کار قشنگیه :)

دقت کن...گفتم یه قانون بذارن مبنی بر اینکه بهشون بگن میتونی جای اعدام اهدا کنی...صحنه اعدام واقعا دلخراشه مخصوصا برای خانوادش...با حبس ابد کاملا موافقم برای یه سری افراد :) ?

خب تا طرف رو نکشی که نمیتوانی عضوش رو اهدا کنی حالا چه با اعدام با طناب چه با تیرباران چه با تزریق چه راه های دیگه :)

حبس ابد رو هم نمیشه واس همه اجرا کنن آخه باید تا آخر عمر این طرف ، یک سلول بهش بدن ، غذا و غیره هم تامین کنن ، به قول عباس آقا توی فیلم گشت ارشاد 2 ، والا زندان از خونه ما راحت تره خخخخ

همه رو که اعدام نمیکنن حالا ، فقط کسایی ک خیلی خلافشون سنگینه یا کسانی ک قاتل عمدی هستن و خانواده مقتول رضایت نمیده به دیه ... دخترخوب ، قوانین جهانی هست دیگه ، نمیشه کاریش کرد ، امیدوارم آدما به اون درجه از معرفت برسن که خودشون کاری نکنند که ارزششون انقدر پایین بیاد که براشون حکم مرگ صادر بشه ک البته متاسفانه روز به روز بدترم میشه.

اما خب میشه مثلا قبل از اعدام به صورت پیشنهادی رضایت نامه اهدای عضو رو از خانواده بگیرن ، اگر دوست داشتن اهدای عضو انجام بشه ، توی همون مکان اعدام هم پزشک های مربوطه رو بیارن که تا دیرنشده عضومربوطه رو جدا کنن ، البته خب من و شما ک قوانین رو نخواندیم و کامل مطلع نیستیم شاید واقعا چنین چیزی هم هست :-?

چه خشنی توووووو چر باید بکشنش؟مستقیم ببرنش اتاق عمل دیگه...گفتی هزینه های نگهداریشون زیاده پس بمیرن بهتره؟ یاد اون بیشرف وزیر بهداشت افتادم :) متاسفانه این امکان وجود نداره من تحقیق کردم...کاش یه روزی تو همه دنیا این قانونو تصویب کنن

خخخخخخخ نه بابا اتفاقا خیلی مهربونم ، توی تمام مدتی هم ک اینجا بودم سعی کردم مهربون باشم ، حتی توی نوشتن داستانام ، مثلا اگر اهل داستان باشی ، میتونی از پروفایلم بخوانی ، مخصوصا داستان قاتل روح و او یک فاحشه بود و بقیه داستان ها رو ، اما یه جاهایی هست خشونت لازمه ، یه جایی آدم میرسه که تا یک ترسی ایجاد نشه ، نمیشه جلوی وضعیت رو گرفت ، نباید احساسی برخورد کرد باید منطقی بود ، وقتی شما هیچکس رو اعدام نکنی ، اونوقت هیچ ترسی بین اونایی که قتل میکنند ، دزدی و تجاوز میکنن ، گرووگان میگیرن و باجگیری میکنن نیست ، میگن فوقش دستگیر میشیم یه مدت میریم زندان تهشم آزاد میشیم ، نشدیم هم فرار میکنیم ، اما وقتی طرف بدونه تقاص کاری که داره میکنه مساوی با مرگ هست ،حداقلش باعث میشه کمتر برن سراغ چنین چیزی !!! یادمه یک معلم فیزیک داشتیم دوران مدرسه ، میگفت سرکلاس من صدانشنوم ، میزنم میکشمتون ، پول دیه همتون رو هم دارم !!! اتفاقا ادم عصبی ای هم بود ، این شخص فکر میکنه همه چیزو با پول میشه خرید ، اگر قصاص و تقاص سنگینی وجود نداشته باشه ، وضعیت از همینی هم ک توی جهان هست بدتر میشه! گاهی وقتا ، به یه بچه هرچقدر بگی خوشکل من ، گوگولی مگولی بابا ، دست به گاز نزن ، حرف گوش نمیده ، مجبوری ااخماتو بکنی توی هم و به یه بچه ی 2 -3 ساله با صدای بلند حرف بزنی تا متوجه بشه.

بعله داستاناتو خوندم و دوستشون دارم ? :) درباره اعدامم نمیخام اینجا بحثشو ادامه بدم چون تاپیک قشنگ دوستمون خراب نشه ولی حتما یه تاپیک در باره اعدام میزنم...اون معلم فیزیکه عالی بود 🙄 🙄 🙄 🙄

? ? ?

1 ❤️

2018-10-16 15:30:19 +0330 +0330
نقل از: Mahtab.Ri مرسی خیلی تاپیک خوبیه.

ممنونم گلم:) ? ?

1 ❤️

2018-10-16 19:17:37 +0330 +0330

عالی
من خیلی وقته عضوم

2 ❤️

2018-10-16 19:19:14 +0330 +0330
نقل از: gorgine1985 عالی من خیلی وقته عضوم

چ خوب ? ? ? :)

1 ❤️

2018-10-16 20:08:58 +0330 +0330

من قبلا از طریق پیامک اقدام کردم ثبت نامم موفق بود بهم گفت چیکار کنم که کارت بگیرم اما یادم رفته بود کلا

1 ❤️

2018-10-16 20:11:11 +0330 +0330
نقل از: عشق_کوون من قبلا از طریق پیامک اقدام کردم ثبت نامم موفق بود بهم گفت چیکار کنم که کارت بگیرم اما یادم رفته بود کلا

? ?

1 ❤️

2018-10-16 20:15:13 +0330 +0330

چقدر ساده اید این دولته دزد به عضو مردمم رحم نمیکنه عضوو اهدا میکنی اما دولت با قیمت میلیونی میفروشه به نیازمند به نظرم تا تو این مملکته کوه هستیم نمیشه به این چیزا اعتماد کرد بیخیال بشید انگار هنوز ج ا رو نشناختید

0 ❤️

2018-10-16 20:17:58 +0330 +0330
نقل از: KirKoloftEsf666 چقدر ساده اید این دولته دزد به عضو مردمم رحم نمیکنه عضوو اهدا میکنی اما دولت با قیمت میلیونی میفروشه به نیازمند به نظرم تا تو این مملکته کوه هستیم نمیشه به این چیزا اعتماد کرد بیخیال بشید انگار هنوز ج ا رو نشناختید

شما معلومِ ی پا از ملت جلویی دیگه همه ی همه ی همه چیزُ سیاسی میبینی،به دلیل عدم حس همدردی و تُف دادن به کس شر بلاک ? ?

1 ❤️

2018-10-16 20:52:20 +0330 +0330
نقل از: koon_gonde_mikham من سالها پیش ثبت نام کردم کارتش رو هم دریافت کردم البته توی سایت www . ehda . ir

:) ? ?

1 ❤️

2018-10-16 20:59:35 +0330 +0330

خیلیییی کاره قشنگیه زندگیو به یکی ک عزیزاش بهش احتیاح دارن برگردونی ماهمه خانوادمون کارت اهدا عضو داریم

3 ❤️

2018-10-16 21:04:19 +0330 +0330
نقل از: hani.banooo خیلیییی کاره قشنگیه زندگیو به یکی ک عزیزاش بهش احتیاح دارن برگردونی ماهمه خانوادمون کارت اهدا عضو داریم

وقتی تاپیک زدم با خودم گفتم باید جواب بد و بیراه گفتن خیلیا ر پس بدم تصمیممُ گرفتم و تاپیک زدم،ولی واقعا انتظار این موج از حس همدردی و نظر مثبتُ نداشتم،ممنون ک اینقد خوبید و خونوادگی شعورتون ب جایی رسیده ک اینکار مثبت انجام دادین. ? ? ? :)

2 ❤️

2018-10-16 21:07:16 +0330 +0330
نقل از: hani.banooo خیلیییی کاره قشنگیه زندگیو به یکی ک عزیزاش بهش احتیاح دارن برگردونی ماهمه خانوادمون کارت اهدا عضو داریم

وقتی تاپیک زدم با خودم گفتم باید جواب بد و بیراه گفتن خیلیا ر پس بدم تصمیممُ گرفتم و تاپیک زدم،ولی واقعا انتظار این موج از حس همدردی و نظر مثبتُ نداشتم،ممنون ک اینقد خوبید و خونوادگی شعورتون ب جایی رسیده ک اینکار مثبت انجام دادین. ? ? ? :)

الکی نیست که میگن جهان سومی ما کوچیکترین عضو خونمون ک 10 سالش بودم براش گرفتیم یه سریا میخوان با خودشون ببرن زیر خاک کرما بخورن خودخواهیه تمامه وقتی میتونی به یه بچه یا مادر یا سرپرست یه خانواده کمک کنی نمیدونم این گدا بازیا چیه

2 ❤️

2018-10-16 21:11:32 +0330 +0330
نقل از: hani.banooo

الکی نیست که میگن جهان سومی ما کوچیکترین عضو خونمون ک 10 سالش بودم براش گرفتیم یه سریا میخوان با خودشون ببرن زیر خاک کرما بخورن خودخواهیه تمامه وقتی میتونی به یه بچه یا مادر یا سرپرست یه خانواده کمک کنی نمیدونم این گدا بازیا چیه

کسایی ک خودشون یا خونوادشون رضایت ندارن قابل درکن ولی ی شوخی با کسایی که زندن و میخوان پولشُ بگیرن تا زندن،برید خارج ب دلار کلیتونُ بفروشین،برگردین ایران پولتونُ چِینج کنین ی کلیه ایرانی بگیرین مابه التفاوتشُ بزنین ب درد زندگیتون ولی بدونین پول اخرین چیزیه که من تو این شرایط میتونم بهش فک کنم ? ?

2 ❤️

2018-10-16 21:23:04 +0330 +0330
نقل از: hani.banooo

کسایی ک خودشون یا خونوادشون رضایت ندارن قابل درکن ولی ی شوخی با کسایی که زندن و میخوان پولشُ بگیرن تا زندن،برید خارج ب دلار کلیتونُ بفروشین،برگردین ایران پولتونُ چِینج کنین ی کلیه ایرانی بگیرین مابه التفاوتشُ بزنین ب درد زندگیتون ولی بدونین پول اخرین چیزیه که من تو این شرایط میتونم بهش فک کنم ? ?

واقعاااا که نمیدونم چی بگم همه چی پول نی

2 ❤️

2018-10-17 00:03:51 +0330 +0330
نقل از: mahshid@ دقیقا دوسال پیش روزه تولدم کارته اهدای عضو گرفتم : )

مثه فیلم فصل نرگس

2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «