داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

10 شهر گمشده افسانه ای

1399/04/12

سزار

همانقدر که شهر پاتاگونیا (Patagonia) با نام شهر اسرارآمیز شناخته می‌‌شود، شهر سزار یک شهر اساطیری است که گفته می‌شود در نواحی جنوبی آمریکای جنوبی و در منطقه پاتاگونیا واقع شده است. این شهر هرگز پیدا نشد و بیشتر یک افسانه به شمار می‌‌آید تا واقعیت اما در گذشته کشورهای استعماری در جستجو برای یافتن آن بودند.

گفته شده که توسط بازماندگان یک کشتی اسپانیایی یافت شده و اعتقاد بر این بود مقدار زیادی طلا و جواهرات در آن وجود دارد. با گذشت زمان، تعداد زیادی افسانه درباره شهر سزار شکل گرفت. بعضی‌ها می‌گویند که این شهر دهکده انسان‌های غول پیکر (بیش از ۳ متر قد) بود و برخی دیگر ادعا می‌کنند که شهر ارواحی است که می‌توانند ظهور و ناپدید شوند.

تروی

تروی (Troy) شهری مشهور در اشعار حماسی هومر (Homer) است، شهر افسانه‌ای که در ترکیه امروزی واقع بود. قدیمی‌ترین شهر که بخاطر جنگ تروا شناخته می‌شود و در نزدیکی رودخانه اسکاماندر قرار داشت. موقعیت ساحلی آن به مردم آن اجازه می‌داد نیروی دریایی داشته باشند و دشت‌های اطراف آن زمین‌های عالی برای کشاورزی فراهم می‌کردد.

تروی بیشتر به عنوان اسطوره در نظر گرفته می‌شد تا اینکه هنریش شلیمن (Heinrich Schliemann) در سال‌های ۱۸۷۰ شروع به کاوش کرد، شلیمن کشف کرد که در واقع تعداد زیادی از شهرها در محل تروی وجود دارد که در طول سال‌ها برروی یکدیگر ساخته شده‌اند.

شهر گمشده Z

شهر گمشده Z تمدنی پیشرفته با شبکه گسترده‌ای از پل‌ها، جاده‌ها و معابد که به نظر می‌رسد در عمق جنگل‌های برزیل واقع شده است. گمانه زنی‌ها درباره Z در سال ۱۷۵۳ آغاز شد که در آن یک محقق پرتقالی مدرکی از این شهر کشف کرد اما پس از آن هیچ مدرک دیگری پیدا نشد.

شهر Z برای جذب علاقمندان مشهور است، در سال ۱۹۲۵ پرسی فاوست در جستجوی این شهر ناپدید شد و در طول سال‌ها تعدادی از افرادی که به دنبال آن بودند مرده و ناپدید شده‌اند. در سال‌های اخیر در جنگ‌های بارانی آمازون یک شهر با نام کوهیکوگو (Kuhikugu) کشف شد که شواهدی از استحکامات پیچیده و مهندسی داشت، به همین علت بسیاری بر این باورند که ممکن است این شهر همان شهر Z باشد.

پترا

پترا (Petra) مسلماً زیباترین شهر این لیست است، که در اردن و نزدیکی دریای سیاه واقع شده و اعتقاد بر این است که مرکز تجارت ناباتی (Nabataean) بوده است. ویژگی قابل توجه آن معماری سنگ‌های نفیس بوده که از سنگ‌های کوه‌های اطراف حکاکی شده بود. این مورد بصورت طبیعی ثروت زیادی برای آنها به ارمغان آورده بود.

۱۰۰ سال قبل از میلاد این شهر به عنوان یک پایتخت تاسیس شد، شواهد نشان می‌دهد که مردم پترا پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌های فناوری مانند ساختن سدها و مخازن داشتند که به ساکنان کمک می‌کرد تا سیلاب‌های منطقه را مهار کرده و آب آن را در زمان خشکسالی استفاده کنند. چندین سال بعد رومیان این منطقه را فتح کردند، پس از آن در سال ۳۶۳ میلادی زلزله ساختمان‌های آن را تخریب کرده و زیرساخت‌های آن را از بین برد.

الدرادو

الدرادو (El Dorado) یکی از معروف‌ترین شهرهای افسانه‌ای بود که ظاهراً در جنگل‌های آمریکای جنوبی قرار داشت. در زبان اسپانیایی گفته می‌شود که این شهر یک پادشاه قدرتمند داشت که از ثروت نامعلوم شامل طلا و جواهرات محافظت می‌کرد. در دوره کنفدراسیون‌ها جستجوهای بسیاری برای یافتن این شهر انجام شد ولی نتیجه‌ای دربر نداشت.

معروف‌ترین جستجو توسط گونزالو پیزارو (Gonzalo Pizarro) در سال ۱۵۴۱ انجام شد. گروه تجسس پیزارو شامل ۳۰۰ سرباز و چندین هزار سرخپوست بود که در جنگل‌ها در جستجوی الدرادو بودند. آنها هیچ شواهدی از شهر یا گنجینه‌های آن کشف نکردند و افراد گروه به علت بیماری، قحطی و حملات توسط بومیان کشته شدند، از این رو این عملیات متوقف شد.

ممفیس

ممفیس (Memphis) در ۳۱۰۰ سال قبل از میلاد پایتخت مصر باستان بود و صدها سال به عنوان مرکز تمدن بود تا اینکه تا اینکه با ظهور اسکندریه و تبس رها شد. با جمعیت بیش از ۳۰،۰۰۰ نفر به عنوان بزرگترین شهر دوران باستان شناخته می‌شده است. در طول سالها، محل ممفیس موضوع بحث‌های زیادی در بین باستان شناسان بود تا اینکه توسط ائتلاف ناپلئونی در اواخر دهه ۱۷۰۰ کشف شد، و در آن زمان بود که شهر، مجسمه ابوالهول و معابد آن برای اولین بار بصورت جدی مورد مطالعه قرار گرفت.

انگکور

شهر آنگکور (Angkor) در کامبوج امروزی واقع شده و از سالهای ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ میلادی مرکز امپراتوری خمر بود. این شهر بزرگ پس از حمله ارتش تایلند در سال ۱۴۳۱ آهسته آهسته رها شد و هزاران معبد بودایی که در جنگل‌ها ساخته شده بودند، توسط مردم رها شدند.

این شهر تا سال‌های ۱۸۰۰ دست نخورده بود تا زمانی که گروهی از باستان شناسان فرانسوی شروع به مطالعه آن کردند. آنگکور و محیط اطراف آن بزرگ‌ترین رقیب لس آنجلس به عنوان بزرگ‌ترین شهر پیش از صنعتی شدن جهان شناخته شده و معبد مشهور آن وات (Wat) به عنوان بزرگ‌ترین بنای مذهبی موجود شناخته می‌شود.

پومپئی

شهر پومپئی ۷۹ سال پس از میلاد نابود شد، فوران آتشفشان وزویوس، کل شهر را زیر ۱۸ متر سنگ و خاکستر دفن کرد. تخمین زده می‌شود که در آن زمان حدود ۲۰،۰۰۰ نفر در آن ساکن بوده و یکی از بهترین مکان‌ها برای گذرانیدن تعطیلات طبقه بالایی جامعه رومی بود.

این شهر سالها دفن شده بود تا اینکه خرابه‌های آن به طور تصادفی در سال ۱۷۴۸ توسط کارگرانی که ساختمان قصر پادشاه ناپل را می‌ساختند، کشف شد. و از آن به بعد پومپئی محل حفاری‌های ثابت توسط باستان شناسان بوده است. حفظ معماری شهر همراه با نقاشی‌های بی‌شمار و مجسمه‌ها باعث شد که پومپئی به عنوان بخشی از تاریخ روم باستان در دوران کنونی باشد.

آتلانتیس

امروزه آتلانتیس (Atlantis) را به عنوان یک شهر اسطوره‌ای می‌شناسند، اما این شهر افسانه‌ای از سال ۳۶۰ قبل از میلاد که افلاطون برای اولین بار در مورد آن نوشت، محل گمانه‌زنی‌های زیادی واقع شده است. افلاطون از این شهر به عنوان یک تمدن پیشرفته با نیروی دریایی قدرتمند یاد می‌کند که با یک فاجعه هولناک به زیر آب رفت.

در حالی که نوشته‌های افلاطون بیشتر شبیه به یک داستان شناخته می‌شود، شرح او از سالهای تمدن عظیم پیش از زمان خود به لحاظ تکنولوژیکی تصورات نویسندگان بی‌شمار و ماجراجویان آینده را به تصویر کشیده است. معروف‌ترین جستجو برای یافتن آتلانتیس در جنگ جهانی دوم توسط نازیها با فتح تبت آغاز شد.

ماچوپیکو

از میان همه شهرهای گم شده‌ای که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، شاید هیچ کدام اسرارآمیزتر از ماچو پیکو (Machu Picchu) نیستند. این شهر در نزدیکی دره اوروبامبا (Urubamba) در پرو قرار داشت که نه غرق و نه غارت شد. این شهر در سال ۱۹۱۱ توسط هیرام بینگهام در بازدید از آن منطقه کشف شد. گفته می‌شود که افراد تمدن اینکا در دهه ۱۴۰۰ آن را ساخته و کمتر از ۱۰۰ سال بعد رها کرده‌اند. به احتمال زیاد هنگامی که اروپایی‌ها وارد این منطقه شدند این اتفاق افتاد.

گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد آنچه که ماچو پیکو برای آن استفاده می‌شد و نیز اینکه چرا اینکاها چنین مکان عجیبی ساختند وجود دارد. بعضی ها گفته‌اند که آنجا یک معبد مقدس است، در حالی که برخی دیگر معتقدند که از آن به عنوان یک زندان استفاده می‌شده است، اما تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که احتمالاً ملک شخصی امپراتور پاکاکوتی (Pachacuti) بود و مکان آن به این دلیل انتخاب شده بود که نزدیک کوه‌های برجسته در طالع بینی اینکا قرار داشت.

elminsider

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-07-02 14:00:59 +0430 +0430
نقل از: کاربر_ساده چقدر جالب بودن روناک خانوم

آدم کلی سرمایه داشته باشه آدم جمع کنه بره دنبال ماجراجویی و اینارو پیدا کنه به به چه شود 😁

ما بتونیم از ایران خارج شیم شاهکار کردیم حالا ماجراجویی پیشکش

:(
4 ❤️

2020-07-02 14:02:34 +0430 +0430

شهر سرخپوستان ماچو پیچو است نه ماچو پیکو. در مورد اتلانتیس کتابی است به نام اخرین مکالمات پلاتو (افلاطون) که توسط شاگردش هپوکراتس (بقراط) نوشته شده در این کتاب ارمانشهر و یا شهر ایده آل توصیف شده چیزی که امروز فلاسفه به اسم اتوپیا ازش یاد میکنن. آتلانتیس یه شهر خیالی و ارمانی بوده که همه چیز در اونجا به بهترین شکل ممکن است در واقعیت هرگز وجود نداشته. در انتهای کتاب افلاطون نتیجه گرفته اگر انسانها غصه نان و بیماری نداشته باشن فقط به خوشگذرانی و گناه میپردازن که باعث خشم خدایان و غرق شهرشون میشه…

5 ❤️

2020-07-02 14:03:30 +0430 +0430
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: _RONAK_
نقل از: کاربر_ساده چقدر جالب بودن روناک خانوم

آدم کلی سرمایه داشته باشه آدم جمع کنه بره دنبال ماجراجویی و اینارو پیدا کنه به به چه شود 😁

ما بتونیم از ایران خارج شیم شاهکار کردیم حالا ماجراجویی پیشکش

آره گیر افتادیم یجایی که نه راه پس داریم نه راه پیش:(

حق طبیعی خودمونم ازمون گرفتن راس میگی:(

رسما برده گرفتن

5 ❤️

2020-07-02 14:05:10 +0430 +0430
نقل از: شاه ایکس شهر سرخپوستان ماچو پیچو است نه ماچو پیکو. در مورد اتلانتیس کتابی است به نام اخرین مکالمات پلاتو (افلاطون) که توسط شاگردش هپوکراتس (بقراط) نوشته شده در این کتاب ارمانشهر و یا شهر ایده آل توصیف شده چیزی که امروز فلاسفه به اسم اتوپیا ازش یاد میکنن. آتلانتیس یه شهر خیالی و ارمانی بوده که همه چیز در اونجا به بهترین شکل ممکن است در واقعیت هرگز وجود نداشته. در انتهای کتاب افلاطون نتیجه گرفته اگر انسانها غصه نان و بیماری نداشته باشن فقط به خوشگذرانی و گناه میپردازن که باعث خشم خدایان و غرق شهرشون میشه...

فک کنم تلفظ هر دو مورد درست باشه
اسم آتلانتیس که میاد یاد خدایان غول پیکر افسانه ای میفتم کلا :)

4 ❤️

2020-07-02 14:09:33 +0430 +0430
نقل از: _RONAK_
نقل از: شاه ایکس شهر سرخپوستان ماچو پیچو است نه ماچو پیکو. در مورد اتلانتیس کتابی است به نام اخرین مکالمات پلاتو (افلاطون) که توسط شاگردش هپوکراتس (بقراط) نوشته شده در این کتاب ارمانشهر و یا شهر ایده آل توصیف شده چیزی که امروز فلاسفه به اسم اتوپیا ازش یاد میکنن. آتلانتیس یه شهر خیالی و ارمانی بوده که همه چیز در اونجا به بهترین شکل ممکن است در واقعیت هرگز وجود نداشته. در انتهای کتاب افلاطون نتیجه گرفته اگر انسانها غصه نان و بیماری نداشته باشن فقط به خوشگذرانی و گناه میپردازن که باعث خشم خدایان و غرق شهرشون میشه...

فک کنم تلفظ هر دو مورد درست باشه
اسم آتلانتیس که میاد یاد خدایان غول پیکر افسانه ای میفتم کلا :)

اتلانتیس یک خدا بیشتر نداشته نپتون رو میپرستیدن خدای دریاها که نیم تنه اش ماهی و نصف دیگه بدنش یک یپرمرد بوده. کلی افسانه در موردش ساخته و پرداخته اند . یک کتاب هم خوندم با اسم افسانه اتلانتیس ظاهرا در سواحل غربی یونان یه شهر زیر اب هست به اسم ترا میگن دلیل اصلی حمله هیتلر به یونان دسترسی زیر دریاییهاش به این شهر برای پیدا کردن تمدن اتلانتیس و سلاح هاش بوده ولی همش چرنده هیتلر یونان رو گرفت برای اینکه بتونه ازش برای پایگاه تدارکاتی برای حمله به روسیه استفاده کنه با این وجود زیر دریایی های انگلیسی کلی اونجا رو گشتن ولی چیزی بجز کوزه های سفالی نصیبشون نشد.

3 ❤️

2020-07-02 14:12:36 +0430 +0430
نقل از: شاه ایکس
نقل از: _RONAK_
نقل از: شاه ایکس شهر سرخپوستان ماچو پیچو است نه ماچو پیکو. در مورد اتلانتیس کتابی است به نام اخرین مکالمات پلاتو (افلاطون) که توسط شاگردش هپوکراتس (بقراط) نوشته شده در این کتاب ارمانشهر و یا شهر ایده آل توصیف شده چیزی که امروز فلاسفه به اسم اتوپیا ازش یاد میکنن. آتلانتیس یه شهر خیالی و ارمانی بوده که همه چیز در اونجا به بهترین شکل ممکن است در واقعیت هرگز وجود نداشته. در انتهای کتاب افلاطون نتیجه گرفته اگر انسانها غصه نان و بیماری نداشته باشن فقط به خوشگذرانی و گناه میپردازن که باعث خشم خدایان و غرق شهرشون میشه...

فک کنم تلفظ هر دو مورد درست باشه
اسم آتلانتیس که میاد یاد خدایان غول پیکر افسانه ای میفتم کلا :)

اتلانتیس یک خدا بیشتر نداشته نپتون رو میپرستیدن خدای دریاها که نیم تنه اش ماهی و نصف دیگه بدنش یک یپرمرد بوده. کلی افسانه در موردش ساخته و پرداخته اند . یک کتاب هم خوندم با اسم افسانه اتلانتیس ظاهرا در سواحل غربی یونان یه شهر زیر اب هست به اسم ترا میگن دلیل اصلی حمله هیتلر به یونان دسترسی زیر دریاییهاش به این شهر برای پیدا کردن تمدن اتلانتیس و سلاح هاش بوده ولی همش چرنده هیتلر یونان رو گرفت برای اینکه بتونه ازش برای پایگاه تدارکاتی برای حمله به روسیه استفاده کنه با این وجود زیر دریایی های انگلیسی کلی اونجا رو گشتن ولی چیزی بجز کوزه های سفالی نصیبشون نشد.

یادم نیست تو کدوم فیلم بود که آتلانتیس چند تا خدا داشت :(
البته بنظرم هستن شهرهایی که رفتن زیر آب و هنوز کشف نشدن

3 ❤️

2020-07-02 14:13:02 +0430 +0430

جالب بود مرسی.

یه شهری هم من میخوندم به اسم کانبی که سال 2000(اگه اشتباه نکنم) تو هند زیر اب پیدا شده که تو شهر مجسمه فرعون و اهرامی مثل اهرام مصر بوده.

4 ❤️

2020-07-02 14:15:36 +0430 +0430
نقل از: Renlly جالب بود مرسی.

یه شهری هم من میخوندم به اسم کانبی که سال 2000(اگه اشتباه نکنم) تو هند زیر اب پیدا شده که تو شهر مجسمه فرعون و اهرامی مثل اهرام مصر بوده.

نشنیده بودم

5 ❤️

2020-07-02 15:36:48 +0430 +0430

مرسی…جالب بود

4 ❤️

2020-07-02 15:38:07 +0430 +0430
نقل از: PinkFloyd_Nirvana مرسی...جالب بود

به به امیر ژووون!!!چخبر؟؟چه هوای قشنگیه 😁

4 ❤️

2020-07-02 15:40:32 +0430 +0430
نقل از: Sajjad_1212 جالب بود (clap) 🌹

🌹

5 ❤️

2020-07-02 15:41:12 +0430 +0430
نقل از: PinkFloyd_Nirvana مرسی...جالب بود

خواهش❤

5 ❤️

2020-07-02 15:44:11 +0430 +0430
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: PinkFloyd_Nirvana مرسی...جالب بود

به به امیر ژووون!!!چخبر؟؟چه هوای قشنگیه 😁

مرسی عسلم اتفاقا خیلی هوا امروز تخمیه…تجربیا و ریاضیا تموم شده امتحاناشون ما هنوز یکشنبه یکی دیگه داریم… 😁

3 ❤️

2020-07-02 15:47:20 +0430 +0430
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: PinkFloyd_Nirvana مرسی...جالب بود

به به امیر ژووون!!!چخبر؟؟چه هوای قشنگیه 😁

ععع امیر اومد نیراد که نیست:(
امیرو وردار بریم پشت شمشادا 😁

مهشید دلیت زده:(… 😁

2 ❤️

2020-07-02 15:49:55 +0430 +0430
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: PinkFloyd_Nirvana مرسی...جالب بود

به به امیر ژووون!!!چخبر؟؟چه هوای قشنگیه 😁

ععع امیر اومد نیراد که نیست:(
امیرو وردار بریم پشت شمشادا 😁

مهشید دلیت زده:(… 😁

ای بابا چرا :(:(
باز میاد نگران نباش💌
نیومدم یکی بهتر پیدا میکنی 😁

نیومد میریم پشت شمشادا 🤤 قرار بود ماه عسل با هم بریم سومالی :( … 😁

2 ❤️

2020-07-02 15:50:06 +0430 +0430
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: PinkFloyd_Nirvana مرسی...جالب بود

به به امیر ژووون!!!چخبر؟؟چه هوای قشنگیه 😁

ععع امیر اومد نیراد که نیست:(
امیرو وردار بریم پشت شمشادا 😁

مهشید دلیت زده:(… 😁

ای بابا چرا :(:(
باز میاد نگران نباش💌
نیومدم یکی بهتر پیدا میکنی 😁

500

2 ❤️

2020-07-02 15:54:52 +0430 +0430
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: کاربر_ساده
نقل از: Sajjad_1212
نقل از: PinkFloyd_Nirvana مرسی...جالب بود

به به امیر ژووون!!!چخبر؟؟چه هوای قشنگیه 😁

ععع امیر اومد نیراد که نیست:(
امیرو وردار بریم پشت شمشادا 😁

مهشید دلیت زده:(… 😁

ای بابا چرا :(:(
باز میاد نگران نباش💌
نیومدم یکی بهتر پیدا میکنی 😁

نیومد میریم پشت شمشادا 🤤 قرار بود ماه عسل با هم بریم سومالی :( … 😁

تا ماه عسلم پیش رفتین اسم بچه رو قرار بود چی بذارین حالا 😁 🙄
شکست عشقی نخوری یهو:(
بیا باو پشت شمشادا یه سیگاری میکشیم معتادا هم که هیچی نیمیگرن 😁
بعدشم گروپ 😁

من خنگ تر ع این حرفام که شکست عشقیو ع این چیزا بخورم 😁 ولی حیف شد رفت شبا کسشر میگفتیم میخندیدیم:(:(

2 ❤️

2020-07-02 16:37:50 +0430 +0430

عکس اولیو دیدم یاده گاداوار افتادم خیلی بازی خوبی بود یادش بخیر

2 ❤️

2020-07-02 16:50:38 +0430 +0430

یه کارتون هم دربارش ساختن خیلی قشنگ بود

2 ❤️

2020-07-02 16:59:25 +0430 +0430

فقط اتلانتیس شهر خدایان دریا

2 ❤️

2020-07-03 13:43:37 +0430 +0430

فاکینگ الدورادو

1 ❤️‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


جستجو در سایت
Top Bottom