15 دروغ فیلم های سینمایی


 • _RONAK_  

 • عضو از
  1398/5/26

 • پست‌ها: 3173

 • 23261


ماشین ها می توانند هر شرایطی را دوام آورندسازندگان مجموعه فیلم «سریع و خشن» (The Fast & Furious) یک عمر به ما دروغ گفته اند! ماشین های مسابقه به شدت پیچیده هستند و به مراقبت زیادی نیاز دارند. به علاوه این ماشین ها را به خاطر تکنولوژی پیشرفته ای که دارند همیشه نمی توان در خیابان های معمولی راند. مثلاً برای برگزاری مسابقات فرمول یک در خیابان های شهری از درست بودن وضعیت دریچه های فاضلاب کف خیابان ها مطمئن می شوند و حتی گاهی آن ها را جوش می دهند، اما فشار وارده از زیر خودرو گاهی باعث شکستن دریچه ها می شود و خودرو به دلیل آسیبی که دیده از ادامه ی مسابقه باز می ماند.
در عین حال، خودروهای معمولی برای پرش های خیلی بلند مناسب نیستند چون سیستم تعلیق و تایرهای آن برای تحمل چنین فشاری ساخته نشدند، در نتیجه فوراً آسیب می بینند.


«این حق را داری که به یک نفر زنگ بزنی.»این جمله ی کلیشه ای را پلیس ها به کسانی که دستگیر شده اند می گویند. آن ها به فرد بازداشت شده می گویند که حق دارد سکوت کند و یک وکیل هم برای خود بگیرد. به او هم هشدار می دهند که هر چه بگوید بر علیهش در دادگاه استفاده می شود. اما در واقع به این سادگی ها هم نیست. اول از همه آنکه حق تماس گرفتن با یک نفر بعد از دستگیر شدن فقط در ایالات متحده آمریکا وجود دارد و مثلاً بریتانیا اصلاً چنین قانونی ندارد. دوم آنکه، در آمریکا هم همه ی ایالت ها قوانین یکسانی در این مورد ندارند. مثلاً در ایالت کالیفرنیا فرد بازداشت شده اجازه ی ۳ تماس دارد.


پریدن در سطل زباله خطری ندارددر بسیاری از فیلم ها می بینیم که قهرمان داستان که تحت تعقیب است از ارتفاع زیادی به داخل یک سطل زباله می پرد و بعد به راحتی و بدون کوچک ترین جراحتی از سطل بیرون می آید و فرار می کند. با این حال، شیرجه زدن از چنان ارتفاع زیادی به درون آب یا حتی تلی از پارچه خطرناک است، چه رسد به کیسه های زباله ای که مملوء از ضایعات خانگی هستند. این کیسه های زباله پر از بطری های شیشه ای، لامپ های سوخته و دیگر وسایل سفت و خطرناکی هستند که آن یک لایه ی نازک کیسه زباله نمی تواند فرد را در برابر آن ها حفظ کند. همه ی شخصیت های سینمایی که این کار را انجام داده اند در واقعیت صدمه می دیدند یا حداقل کمی کثیف می شدند.


برای ناک اوت کردن حریف یک مشت کافی استدر فیلم ها اغلب می بینیم که یکی از شخصیت ها با فقط یک مشت حریفش را کاملاً ناک اوت می کند. بعد از چند دقیقه، کسی که ناک اوت شده بود دوباره به هوش می آید و به مبارزه ادامه می دهد، طوری که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده بود. گاهی که شخصیت اصلی به وقت بیشتری نیاز دارد، ممکن است دشمنش چندین ساعت بیهوش بماند. اما چند نکته ی غیر منطقی در اینجا وجود دارد.


به ندرت پیش می آید که یک مشت برای ناک اوت کردن یک فرد آموزش دیده کافی باشد. در یک سناریوی واقع بیانه تر به مشت های بسیار بیشتری نیاز است.
مشت زدن بدون دستکش برای ضارب بسیار خطرناک است چون می تواند باعث شکستن مچ یا انگشتان او شود. مثلاً به همین دلیل است که ورزشکاران حرفه ای هنرهای رزمی همیشه با یک دستکش از دست هایشان محافظت می کنند.
ناک اوت شدن همیشه به معنای بیهوش شدن نیست. منظور از ناک اوت شدن زمانی است که حریف شما آمادگی ادامه ی مبارزه را نداشته باشد. اگر هم بیهوشی ای اتفاق بیفتد، بیشتر از چند ثانیه طول نخواهد کشید. اما حتی اگر اینطور هم نشود، شخص مدتی گیج خواهد بود که بنابراین بلند شدن هم برایش سخت خواهد بود چه برسد به آنکه به طرفی بدود و به مبارزه ادامه دهد.
علاوه بر این، ضربه ی ناک اوت به هر قسمت بدن که بخورد، معمولاً آسیب جدی ای به بار می آورد و شخص به رسیدگی پزشکی نیاز دارد تا بتواند زنده بماند و دچار نقص دائمی ای نشود.
بیهوشی طولانی مدت امکانی برای ادامه ی مبارزه باقی نمی گذارد چون به احتمال زیاد به مرگ منجر می شود.


سرنشینان عقب خودرو وسط می نشیننداغلب افراد وقتی صندلی عقب ماشینی می نشینند، پشت یکی از صندلی های جلو را ترجیح می دهند. اما در فیلم اگر کسی که راننده با او در حال حرف زدن است را نبینیم حواسمان پرت می شود و گیج می شویم. به همین خاطر در فیلم ها شخصیت هایی که صندلی عقب ماشین می نشینند همیشه قسمت وسط را انتخاب می کنند.


در عرض مدت کوتاهی می توانید به یک موزیسین حرفه ای تبدیل شویددر فیلم ها هر نوجوانی می تواند بعد از دوران مدرسه در عرض چند ماه گیتار زدن را یاد بگیرد و تبدیل به یک موزیسین حرفه ای شود. آن ها مرتکب هیچ اشتباهی هم در کارشان نمی شوند. همه ی شخصیت ها بعد از ۲ یا ۳ بار تمرین، می توانند بی هیچ ایرادی بخوانند و بنوازند.


اما هر کسی که به کلاس موسیقی رفته باشد یا دست کم در حمام برای خود آواز خوانده باشد می داند که چنین چیزی واقعیت ندارد. صدا باید تربیت شود و این تربیت شدن یک فرآیند طولانی است که به تلاش و تمرین زیادی نیاز دارد. نواختن ساز هم کار سختی است.


نورپردازی لباس های فضانوردیتماشاچیان باید بتوانند چیزی که در لباس های فضانوردی هست را ببینند اما در واقعیت فضانوردان برای اینکه بتوانند از داخل لباس، فضا را به خوبی بیینند نباید هیچ نوری در نزدیکی صورت شان وجود داشته باشد. مثل وقت هایی که شب است و می خواهید از پنجره به بیرون نگاه کنید. احتمالاً چراغ اتاق را خاموش می کنید تا چشمان تان به تاریکی عادت کند و منظره ی بیرون را بهتر بتوانید ببینید.


ردیابی تماس های تلفنیبارها در فیلم ها دیده ایم که پلیس ها و مأموران اِف بی آی تمام سعی شان را می کنند که تبهکاری را پای تلفن به حرف بگیرند تا وقت بخرند و بتوانند محل تماس را پیدا کنند.


اما نهادهای متولی اجرای قانون از مدت ها قبل توانایی ردیابی خودکار تماس های تلفنی را داشته اند. به محض جواب دادن به تلفن این کار امکان پذیر خواهد بود. این مسأله هم در مورد تفن های همراه صدق می کند و هم تلفن های ثابت.


یک فرد بزرگسال را می توان از گردنش، فقط با یک دست بلند کرداین کار شاید در فیلم ها حیرت انگیز به نظر برسد اما یک فرد بزرگسال معمولاً سنگین تر از آن است که بشود با یک دست او را بلند کرد. حتی اگر کسی قدرت فوق العاده ای داشته باشد که امکان این کار را به او دهد هم نگه داشتن فرد شدنی نیست چون گردن زیر وزن بدن می شکند.


هر چقدر لازم باشد می توانید از انگشت هایتان آویزان بمانیداین کار به یک دلیل ساده امکان پذیر نیست: انگشت ها تحمل وزن بدن را ندارند، بنابراین خیلی زود باز می شوند و شخص سقوط می کند. اگر فقط با یک دست آویزان شده باشید این اتفاق زودتر می افتد و اگر کس دیگری هم از آن یکی دست تان آویزان باشد فرصت به مراتب کمتری خواهد داشت.


ساختن شمشیر کار راحتی استتنها کاری که باید انجام دهید این است که فلز را ذوب کنید، آن را در یک قالب سنگی بریزید، یک بار در آب فرو ببریدش و با یک چکش چند باری به آن ضربه بزنید. حالا یک شمشیر دارید که هیچگونه محافظی جلودارش نیست. در چنین صحنه هایی معمولاً نشان می دهند که شمشیر از آلومینیوم ساخته شده چون این فلز در حالت مذاب نارنجی پررنگ است. اما یک شمشیر واقعی که بتواند یک مبارزه ی تمام عیار را دوام بیاورد به این شکل ساخته نمی شود. برای ساخت آن از یک میله ی فلزی از پیش پرداخت شده استفاده می شود.


نگه داشتن انگشت روی ماشه خطرناک نیستواقعیت این است که این کار به شدت خطرناک است. یکی از اولین قواعدی که به مبتدیان علاقمند به تیراندازی آموزش می دهند این است که انگشت شما فقط زمانی باید با ماشه تماس پیدا کند که واقعاً قصد فشار دادن آن را داشته باشید. این بدان معنی است که انگشت شما دقیقاً همان لحظه ای که قصد فشار دادن ماشه را دارید باید روی آن قرار بگیرد نه یک لحظه جلوتر. البته اغلب شخصیت های سینمایی ای که مرتکب این اشتباه می شوند اسلحه شناس هستند.


تصویری که از داخل دوربین های دوچشمی دیده می شودهر کسی که دست کم یک بار استفاده از دوربین های دوچشمی را تجربه کرده باشد می داند که این وسیله دید شما را به یک قاب کوچک که در عکس بالا می بینید محدود نمی کند.


نینجاها همیشه مشکی می پوشنداین لباس های سیاه رنگ ابداع سازندگان یک نمایش عروسکی بودند.


نینجاهای واقعی لباس های عادی را ترجیح می دادند که به آن ها اجازه می داد جلب توجه نکنند و قابل شناسایی نباشند. برای انجام کارهای ویژه هم آن ها لباس هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و خاکستری، زرد مایل به قهوه یا طیف خاکستری تیره به تن می کردند که در تاریکی آن ها را بهتر پنهان می کرد.


همه ی شخصیت های اصلی قد بلند هستندیکی از مشهورترین بازیگران نقش اصلی سینما یعنی تام کروز فقط ۱۷۰ سانتیمتر قد دارد. جیمز مک آووی و آل پاچینو هم همین قدر قد دارند. دنیل رادکلیف هم چندان قد بلند نیست و فقط ۱۶۵ سانتیمتر قد دارد. هالیوود قد واقعی بازیگران را با چنان مهارتی پنهان می کند که رابرت داونی جونیور که حدود ۹ سانتیمتر از کریس ایوانز و حدود ۱۳ سانتیمتر از کریس همسورث کوتاه تر است، در فیلم ها اغلب هم قد آن ها به نظر می رسد.


روزیاتو


ـــــــــــ


 • 13

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

 • its.nima  

 • عضو از 1399/2/5

 • پست‌‌‌ها: ‌ 553

 • 2610

مرسی


چقدر نکات ریزی . من اصن دقت نکرده بودم تا الان .من بیشتر درام نگا میکنم چون خدایی جدیدان اکشنا کلا خیلی غیر واقعی شدن


ـــــــــــ

 • 2 • Amo_khosro  

 • عضو از 1398/3/17

 • پست‌‌‌ها: ‌ 155

 • 30

لایک


عالی بود. به همین دلایل هست که هیچ وقت فیلم اکشن دوس ندارم. پر از دروغه. فیلم اجتماعی و درام تا حدی بهتره. فیلم سوپرم با اینکه پر دروغه ولی حداقل لذت بخشه دیدنش.


ـــــــــــ


زوج یا خانم متاهل برای رابطه ی صمیمی و طولانی پیام بدن. @khosro1988 • 2 • Reza-aplus  
 • عضو از 1398/12/22

 • پست‌‌‌ها: ‌ 2

 • 18

خیلی نکات دیگه هم هست،
ولی بعضی از فیلمها قدرته...


خیلی نکات دیگه هم هست، ولی بعضی از فیلمها قدرته ریزه کاریشون رو‌ به رخ میکشن، مثلا ماموریت غیرممکن که اولش نشون میده تام‌کروز مهارته خاصی تو صخره نوردی داره، تا وقتی آخره فیلم از انگشتای یه دست آویزونه واسه اون شخصیت غیر واقعی به نظر نیاد


ـــــــــــ


 • 1 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: its.nima


نقل از: its.nima چقدر نکات ریزی . من اصن دقت نکرده بودم تا الان .من بیشتر درام نگا میکنم چون خدایی جدیدان اکشنا کلا خیلی غیر واقعی شدن

منم با درام حال نمیکنم‌ مگه اینکه تاریخی هم قاطیش باشه نمیدونم ‌چرا اکشنو با همه سوتیاش دوس دارم هیجان داره (rolling)


ـــــــــــ • 1 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: Amo_khosro


نقل از: Amo_khosro عالی بود. به همین دلایل هست که هیچ وقت فیلم اکشن دوس ندارم. پر از دروغه. فیلم اجتماعی و درام تا حدی بهتره. فیلم سوپرم با اینکه پر دروغه ولی حداقل لذت بخشه دیدنش.

بله فیلم پورنم ‌کم سوتی نداره طرف پیتزا میاره بعد میگیره مشتریو به هفت روش سامورایی مورد عنایت قرار میده (biggrin)

ـــــــــــ • 1 • its.nima  

 • عضو از 1399/2/5

 • پست‌‌‌ها: ‌ 553

 • 2610

نقل از: RONAK


نقل از: _RONAK_
نقل از: its.nima چقدر نکات ریزی . من اصن دقت نکرده بودم تا الان .من بیشتر درام نگا میکنم چون خدایی جدیدان اکشنا کلا خیلی غیر واقعی شدن
منم با درام حال نمیکنم‌ مگه اینکه تاریخی هم قاطیش باشه نمیدونم ‌چرا اکشنو با همه سوتیاش دوس دارم هیجان داره (rolling)

خخخ . مخصوصا دی سی و مارول که خیلی جو میده . فقط ساختمونه تو هوا میادو میره (biggrin)


ـــــــــــ

 • 1 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: its.nima


نقل از: its.nima
نقل از: _RONAK_
نقل از: its.nima چقدر نکات ریزی . من اصن دقت نکرده بودم تا الان .من بیشتر درام نگا میکنم چون خدایی جدیدان اکشنا کلا خیلی غیر واقعی شدن
منم با درام حال نمیکنم‌ مگه اینکه تاریخی هم قاطیش باشه نمیدونم ‌چرا اکشنو با همه سوتیاش دوس دارم هیجان داره (rolling)

خخخ . مخصوصا دی سی و مارول که خیلی جو میده . فقط ساختمونه تو هوا میادو میره (biggrin)

باز مارول خوبه فقط قدرتای سوپر عن و فوت کردناش


ـــــــــــ • 1 • Alireza@jjj  

 • عضو از 1398/11/8

 • پست‌‌‌ها: ‌ 454

 • 935

تا الان دقت نکرده بودم (biggrin) .راستش یه زمانی...


تا الان دقت نکرده بودم (biggrin) .راستش یه زمانی فیلم هایه اکشن ابهتی داشتن. متاسفانه هر چی تکنولوژی در سینما پیشرفت میکنه؛ همون قدر فیلما غیر قابل باور تر میشن.


ـــــــــــ

br> • 1

اکشن فقط اینا (biggrin) (dash)


ـــــــــــ • 3 • ekiidoma  
 • عضو از 1398/6/20

 • پست‌‌‌ها: ‌ 6

 • 8

مستند


به نظر من نباید گفت دروغ و واژه دروغ صرفا برای جلب توجه مخاطب در تیتر مقاله اصلی در وبسایت brightside اومده. تمام چیز هایی که گفته شد برای جذاب کردن فیلم بوده . مثلا در سکانس هایی که طرف توی آینه نگاه نگاه میکنه، فیلم برداری خیلی سخته و گاها از بدل در آن طرف قاب(آینه)استفاده میکنند. الان یعنی در فیلم ترمیناتور به شما دروغ گفتن؟ گمان نمیکنم... از طرفی اگر واقعیت را میخواهید بهتر است مستند ببینید ، چراکه فیلم برای یک تجربه نمایشی لذت بخش و به فکر فرو بردن مخاطب است. فیلم معروف Braveheart کاملا از واقعیات فاصله دارد اما دیدن این فیلم حماسی مو را به تن آدم سیخ یکند!


ـــــــــــ


 • 1 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: Alireza@jjj


نقل از: Alireza@jjj تا الان دقت نکرده بودم (biggrin) .راستش یه زمانی فیلم هایه اکشن ابهتی داشتن. متاسفانه هر چی تکنولوژی در سینما پیشرفت میکنه؛ همون قدر فیلما غیر قابل باور تر میشن.

صدای دیکش دیکش به نظرت طبیعی بود (biggrin)


ـــــــــــ • 1 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: ممد_مارمولک


نقل از: ممد_مارمولک قبلا یجا دیگه این مطلبو خوندم خیلی جالب بود برام. خسه نباشی

(rose)


ـــــــــــ • 2 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: آلت-قتاله


نقل از: آلت-قتاله اکشن فقط اینا (biggrin) (dash)

میخوام یه تاپیک بزنم ‌هر چی فیلم فضایی اکشن معرفی کنم مخصوصا این هندیا (biggrin)


ـــــــــــ • 2 • jahani1400  

 • عضو از 1396/2/17

 • پست‌‌‌ها: ‌ 47

 • 35

بذارین چند تاهم من اضافه کنم


شلیک له قفل به هدف باز شدن اون قفل یا اون در ، عملا جواب نمیده و در واقعیت خطرناک هم هست چون گلوله کمونه میکنه و ممکنه به خود شخص بخوره دومین مورد ردیابی تلفن هاست که توی فیلما نشون میدن توی یه دقیقه یارو رو پیدا میکنن که البته اینکار حداقل به ۵ الی ۶ ساعت زمان نیاز داره.. سومین دروغ کندن ضامن نارنجک با دهنه لطفا در واقعیت امتحان نکنین چون ممکنه دندوناتون رو از دست بدین


ـــــــــــ

صدای خاطره هامون که نکرد بیدارت...!!! • 2 • arash.abi  

 • عضو از 1392/4/2

 • پست‌‌‌ها: ‌ 106

 • 909

اخ inter staller عجب فیلمی بود،
پیشنهاد میکنم...


اخ inter staller عجب فیلمی بود، پیشنهاد میکنم حتما ببینید، فیلم همون عکس فضایی که بالا نوشتن


ـــــــــــ

کمی تجربه دارم اگه سوالی درمورد مخ زنی، مکان یابی. شروع رابطه، بیوه یابی، پیچوندن صحیح پارتنر، جق، فانتزی های تو ذهنتون و... داشته باشین. میتونم کمکتون کنم • 1 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: jahani1400


نقل از: jahani1400 شلیک له قفل به هدف باز شدن اون قفل یا اون در ، عملا جواب نمیده و در واقعیت خطرناک هم هست چون گلوله کمونه میکنه و ممکنه به خود شخص بخوره دومین مورد ردیابی تلفن هاست که توی فیلما نشون میدن توی یه دقیقه یارو رو پیدا میکنن که البته اینکار حداقل به ۵ الی ۶ ساعت زمان نیاز داره.. سومین دروغ کندن ضامن نارنجک با دهنه لطفا در واقعیت امتحان نکنین چون ممکنه دندوناتون رو از دست بدین

مورد آخر نارنجک از کجا میتونیم گیر بیاریم که بخوایم امتحانم بکنیم


ـــــــــــ • 0 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: arash.abi


نقل از: arash.abi اخ inter staller عجب فیلمی بود، پیشنهاد میکنم حتما ببینید، فیلم همون عکس فضایی که بالا نوشتن

اون فیلم gravity هستش با بازی ساندرا بولاک


ـــــــــــ • 0 • 7S.Ali.3s  

 • عضو از 1399/2/29

 • پست‌‌‌ها: ‌ 68

 • 81

پست بسیار جالبی بود ممنون...
واژه دروغ بکاربردن...


پست بسیار جالبی بود ممنون... واژه دروغ بکاربردن بنظرمنم اشتباهه..... اکثر فیلم هایی که از واقعیت وام گرفته شدند یااز از رمان های مشهور بعضیاشون حتی زمین تا آسمان با اصل داستان متفاوتن اینو میشه گفت دروغ... ولی اونم سازندگان واسه جذاب کردن فیلم انجام میدن و انصافا خیلی هم جذاب میشه. ...

در مورد اینم بگم این سوتی هابنظرم نیاز فیلماست(بجز چاخانای بالیوود!!) و هنر اینه که یجوری فیلمو بسازی که واقعی بنظر بیاد و ذهن مخاطبو حتی شده یذره از روزمرگی ها و مشکلات دور کنه وگرنه زندگی واقعی همه همینجور عن و گههههی هست.....


ـــــــــــ

بین 8 تا 5 هیچ کاری تو زندگیم نمیخوام بکنم حتی سعی...... • 0

نقل از: _RONAK_
نقل از: آلت-قتاله اکشن فقط اینا (biggrin) (dash)

میخوام یه تاپیک بزنم ‌هر چی فیلم فضایی اکشن معرفی کنم مخصوصا این هندیا (biggrin)

عالــــــــــــی تاپیک مورده علاقم (inlove) با اسم بزار (ok) (cool)


ـــــــــــ • 1 • _RONAK_  

 • عضو از 1398/5/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3173

 • 23261

نقل از: COVID_19


نقل از: COVID_19 ناموصا هیچی فیلم ایرانی نمیشه:)زنه شب تو اتاق میخوابه مرده رو کاناپه بعد صبح بیدار میشن زنه حامله شده.لامصب انگار با گرده افشانی حامله شده (biggrin) خود کفایی ملی:این قسمت بارداری با گرده افشانی (biggrin)

شاید نصف شب پا میشه میره سر وقتش و با همون روسری ترتیبشو میده (biggrin)


ـــــــــــ • 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو


نظرسنجی

میخواهید پس از دریافت پیام خصوصی، ایمیل آگاهسازی دریافت کنید؟


نمایش نتایج


آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «