30 خرداد سالروز تولد جاودانه ندا آقاسلطان

قبل هر صحبتی فیلم لحظه تولد ندا آقا سلطان رو ببینیم...

میدونم شاید تلخ ترین فیلم کوتاهی بود که تا حالا دیده ایم اما در این تاپیک هدف من بولد کردن فیلم نیس بلکه بولد کردن تمام لحظات پس از این فیلم هست. بولد کردن تولد جاودانه پس از مرگ نداس. برای اینکه کلیشه ای حرف نزنیم و بیشتر این تاپیک رو با یاد ندای عزیز معطر کنیم بهتره به مقاله بابک داد درباره سالروز مرگ ایشون با عنوان ندا، زیستن پس از مرگ رجوع کنیم و با خوندنش بهتر با شخصیت این عزیز اُنس بگیریم. در پست بعدی مقاله رو میزارم.

ـــــــــــ

be yourself; everyone else is already taken

• 11

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

ندا، زیستن پس از مرگ!

سی خرداد ده سال پیش، ندا آقاسلطان با سلاح جنگی پرپر شد و بر خاک افتاد! او از همان لحظه، دوباره «متولد» گشت!

• مادر داغدار و صبور "ندا آقا سلطان" در گفتگويی گفت: "ندا به خواب خواهرش آمده و گفته: من هنوز زنده‌ام! و از او خواسته به وسايل اتاقش دست نزنند!″

آيا ندا هنوز زنده است؟ من می‌گویم آری! و زنده‌تر از خیلی از ماست که نفس می‌کشیم!

• سی‌ام خرداد ۸۸ گلوله‌ی يك "فدايی رهبر"، سينه‌ی ندای ايران را شكافت و ظاهراً او را كشت. اما همان روز نوشتم شک ندارم ندا درست از لحظه‌ی پس از مرگ، زنده شده و دارد به بُعد ديگری از زندگی‌اش ادامه می‌دهد.

آن روز، "جسم ندا" مُرد و مثل همه‌ی آدمهای ديگر جسد بیجان او زير خروارها خاك دفن شد. اما "ندا" در بُعد تازه‌ای از هستی، "زندگی ابدی" و "حق‌طلبی" خود را آغاز كرده و سبکبار و بی هیچ زحمتی به سفرهای جهانی می‌رود! او به تمامی جهان سفر كرد و اینک حقانيت و مظلومیتش جهانی شده است. دخترک آنچنان مظلومانه كشته شد كه از روز مرگش، حيات و تحرك و جوشش و جنبش مردم ايران صدچندان شد، آن اندازه كه دشوار است بپنداریم ندا مُرده! (گرچه نفاق و تفرقه و سرکوب، کار خودش را کرد!)

• ندا زنده است؛ چون هنوز هم خشم استبداد مذهبی را بر می‌انگيزد. نام او كاری کرده كه فداییان خشمگين ديكتاتور، شبانه به مزار این دختر جوان هجوم ببرند و حتی سنگ مزار او را بشكنند. همانطور كه افرادی را برای خفه كردن صدای ساير آزاديخواهان به خانه‌های برخی فعالان سياسی و دانشجويان حق‌طلب و مردم معترض می‌فرستند. ندا هنوز زنده است.

• اما چرا به محضی كه می‌پذيريم "ندا" هنوز زنده است، يك سئوال بزرگتر مقابل ما قرار می‌گيرد؟ اينكه : "براستی آيا ما هم زنده‌ایم؟" حقیقت چيست؟ ما كدام سوی خط مرگ و زندگی، كدام سوی مرز هستی و نيستی قرار گرفته‌ايم؟ چطور می‌توان فهميد كه آيا هنوز زنده‌ايم يا نه؟ زندگی می‌كنيم يا فقط «جزو آمار قبرستانها» نرفته‌ايم و نفسی می‌كشيم؟ آيا ما زنده‌ايم؟ آيا موجب خروشی، جنبشی، خيزشی در اطراف خود و در "دنيای زندگان" هستيم يا خير؟

• نکند مدتهاست مُرده‌ايم و بی‌خبریم؟ نکند فقط مثل «اشباح» می‌آييم و می‌رويم؟ آيا قوت قلب و انگیزه‌ای در نخبگان ايجاد می‌كنيم تا به «تغییرات اساسی» بیندیشند؟ آيا خشمی از ديكتاتور و بدكاران بر می‌انگيزيم تا بقیه هم تکانی بخورند؟ آيا قدمی برای «حق‌طلبی، عدالت، آزادی و ارزش‌های انسانی» بر می‌داريم؟ و اگر بر نمی‌داريم، آيا حقیقتاً اطمینان داریم که ما هنوز زنده‌ايم؟!

➖پی‌نوشت:

• خدايا! معجزه‌ای كن! اشارتی، نگاهی، تا اين سئوال "بيدارم" كند نه "بی‌خواب"! كاری كن اين سئوال باعث شود لااقل باقی عمرم را "بفهمم" برای چه زندگی خواهم كرد؟ و بدانم برای چه می‌ميرم؟ بی‌تابم از اين سئوال كه اگر زندگی اين است كه ندا، بعد از خاكسپاریش هم دارد هنوز پر اميد ادامه اش می‌دهد، پس اين چيست كه ما داريم؟ پس ما زندگان بی‌ثمری كه مانند مردگان می‌گذریم و بر سياهی زندگی سكوت كرده‌ایم،… آيا زنده‌ایم؟

• ما از دنيای اين مردگان متحرك می‌ترسیم و ترجيح می‌دهیم شبها در قبرستان در ميان آن زندگان ابدی بمانیم، تا روزها با مردگان حقيقی، ادای زندگانی را درآوریم. خدايا «روح زندگی» را از جان ما مگير، جسم ما به قربان آن زندگی که تمام می‌شود ولی هرگز تمام نمی‌شود! و به قربان آن زندگان، که هرگز نمی‌میرند.

• گاه از اين سئوال خوابم نمی‌برد كه مرز زندگی كجاست؟ می‌دانم كه به پاسخ نمی‌رسم و نتیجه‌اش؛ باز هم بی‌خوابی است و بی‌تابی! و من در عطشِ دانستنِ آن، تشنه‌تر خواهم ماند… و باز: "گرداب می‌ربايد و آبم نمی‌برد!"

بابک‌داد ۹۸/۳/۳۰

ـــــــــــ

• 6

تقدیم به ندا آقاسطان

ـــــــــــ

• 4

• manam35  

• عضو از 1397/7/29

• پست‌‌‌ها: ‌ 465

• 373

تف به شرف نداشته عنتری نژاد که واسه خاطرش این همه...

تف به شرف نداشته عنتری نژاد که واسه خاطرش این همه خون ریخنه شد و جوونا بدبخت شدن

ـــــــــــ

دنبال کون از خرم آباد یا بکن غریبه هستم

• 2

• Nucky  

• عضو از 1397/9/20

• پست‌‌‌ها: ‌ 279

• 125

وای جه کسی بود (wanking) :(
اگه یه کسی مثه این...

وای جه کسی بود (wanking) :( اگه یه کسی مثه این پیدا بشه خوب آبمو بخوره ... وای وای وای (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

ـــــــــــ

فقط به دنبال یه زوج پایه و خوش برخورد

• 0

دوست عزیز

نقل از: manam35 تف به شرف نداشته عنتری نژاد که واسه خاطرش این همه خون ریخنه شد و جوونا بدبخت شدن

احمدی نژاد فقط عضو کوچیکی از یه سیستم و تفکر بیماره، این سیستم پر از احمد نژاده، فقط نقاباشون متفاوته. همین

ـــــــــــ

• 5

• کوثلاو  

• عضو از 1397/7/22

• پست‌‌‌ها: ‌ 926

• 975

نقل از: Nucky

نقل از: Nucky وای جه کسی بود (wanking) :( اگه یه کسی مثه این پیدا بشه خوب آبمو بخوره ... وای وای وای (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

(dash)

ـــــــــــ

• 1

• Different man  

• عضو از 1397/8/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 2427

• 8434

فرشته آزادی...

یاد و خاطرش جاویدان باد (rose)

امید است روزی برسه که حق تک تک این بی گناه ها و آزادی خواهان به بهترین شکل ممکن گرفته بشه.

سعید جان تشکر بابت تاپیک مفیدت (love)

ـــــــــــ
 Me, Myself and I

• 4

• uzer  

• عضو از 1396/8/19

• پست‌‌‌ها: ‌ 839

• 1250

روحش شاد

روحش شاد که توی یکی از تایپیکهام ازش اسم بردم و شیوه شهادتش رو بیان کردم . چیزی که شاید خیلیا نمیدونستن . روح ندا و تمام کسانی که در این راه شهید شدن شاد

ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم .

• 5

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• پست‌‌‌ها: ‌ 575

• 1314

جدا از هر عقیده و منشی امثال ندا قابل احترامند....

جدا از هر عقیده و منشی امثال ندا قابل احترامند. کسی که کوچکترین نشانی از خشونت طلبی بروز نداد و دچار بدترین نوع خشونت شد. اما در قتل ندا فقط دار و دسته متعصبین مذهبی و به قول عوام احمدی نزادیها در اون زمان مقصر نبودند. لیدرهای جبهه مقابلشونم به همون اندازه مقصرن چرا که به خاطر قدرت طلبی خودشون امثال نداهارو به کشتن دادن و بعدش پا روی خونشون گذاشتن و راه مصالحه و دوستی با قاتلهارو پیش گرفتن. از اتفاقات اون سال میشه میشه به اندازه یه قرن درس گرفت اما کو گوش شنوا...

ـــــــــــ

• 3

...

هرچند چنین صحبت هایی بی فایده و تکراریه اما انگار چاره ای جز تکرار نیس:

1- این سایت صرفا تالار سکسی نیس و هرکسی با هر تفکری میتونه در اون فعالیت کنه

2- اما نکته مهمتر خطابم به کسانیه که جدیدا فک میکنن خودشونو به هر شکلی متفاوت نشون بدن جذاب ترن، اینجا کسی دنبال اثبات این نیس که بگه من نیاز جنسی ندارم یا اینکه در خارج از این سایت دنبال سکس و جنس مخالف نیستم اما فک کنم هممون هم نظر باشیم که نهایتا 23 ساعت شبانه روز رو به سکس و فضای فکری سکسی بها بدیم کافیه و 1 ساعتم برای بقیه علائقمون بزاریم جای دوری نمیره پس این نوع متفاوت بودن صرفا مضحک بودنه نه بیشتر.

3- توی فضای مجازی توهین به دیگران احمقانه ترین کاریه که میشه انجام داد، پس بیاین بیشتر از این خودمونو احمق جلوه ندیم. با تشکر

ـــــــــــ

• 3

درود سروش عزیز

نقل از: Different man یاد و خاطرش جاویدان باد (rose) امید است روزی برسه که حق تک تک این بی گناه ها و آزادی خواهان به بهترین شکل ممکن گرفته بشه. سعید جان تشکر بابت تاپیک مفیدت (love)

درباره قسمت اول صحبت هات و ابراز امیدواریت من قسمتی از همون متن بابک داد رو کپی میکنم:

اما چرا به محضی كه می‌پذيريم "ندا" هنوز زنده است، يك سئوال بزرگتر مقابل ما قرار می‌گيرد؟ اينكه : "براستی آيا ما هم زنده‌ایم؟" حقیقت چيست؟ ما كدام سوی خط مرگ و زندگی، كدام سوی مرز هستی و نيستی قرار گرفته‌ايم؟ چطور می‌توان فهميد كه آيا هنوز زنده‌ايم يا نه؟ زندگی می‌كنيم يا فقط «جزو آمار قبرستانها» نرفته‌ايم و نفسی می‌كشيم؟ آيا ما زنده‌ايم؟ آيا موجب خروشی، جنبشی، خيزشی در اطراف خود و در "دنيای زندگان" هستيم يا خير؟

خواهش میکنم (rose) (rose)

ـــــــــــ

• 2

...

نقل از: strong_boy جدا از هر عقیده و منشی امثال ندا قابل احترامند. کسی که کوچکترین نشانی از خشونت طلبی بروز نداد و دچار بدترین نوع خشونت شد. اما در قتل ندا فقط دار و دسته متعصبین مذهبی و به قول عوام احمدی نزادیها در اون زمان مقصر نبودند. لیدرهای جبهه مقابلشونم به همون اندازه مقصرن چرا که به خاطر قدرت طلبی خودشون امثال نداهارو به کشتن دادن و بعدش پا روی خونشون گذاشتن و راه مصالحه و دوستی با قاتلهارو پیش گرفتن. از اتفاقات اون سال میشه میشه به اندازه یه قرن درس گرفت اما کو گوش شنوا...

دقیقا درست میگین بین احمدی نژاد و مخالفانش هیچ فرقی نبوده و نیس و همه این ها زاییده یک تفکر مشترک هستن که هر کدومشون برای پیشبرد و حفظ سیستمشون نقش خودشونو بازی میکنن.. البته این رو هم باید در نظر داشت که تاریخ از امثال ندا به عنوان فریاد آزادی و برابری و انسانیت یاد خواهد کرد نه مبارزین جناهی...

ـــــــــــ

• 0

• Different man  

• عضو از 1397/8/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 2427

• 8434

عزیزی

نقل از: سایه+روشن+جنگل
نقل از: Different man یاد و خاطرش جاویدان باد (rose) امید است روزی برسه که حق تک تک این بی گناه ها و آزادی خواهان به بهترین شکل ممکن گرفته بشه. سعید جان تشکر بابت تاپیک مفیدت (love)

درباره قسمت اول صحبت هات و ابراز امیدواریت من قسمتی از همون متن بابک داد رو کپی میکنم:

اما چرا به محضی كه می‌پذيريم "ندا" هنوز زنده است، يك سئوال بزرگتر مقابل ما قرار می‌گيرد؟ اينكه : "براستی آيا ما هم زنده‌ایم؟" حقیقت چيست؟ ما كدام سوی خط مرگ و زندگی، كدام سوی مرز هستی و نيستی قرار گرفته‌ايم؟ چطور می‌توان فهميد كه آيا هنوز زنده‌ايم يا نه؟ زندگی می‌كنيم يا فقط «جزو آمار قبرستانها» نرفته‌ايم و نفسی می‌كشيم؟ آيا ما زنده‌ايم؟ آيا موجب خروشی، جنبشی، خيزشی در اطراف خود و در "دنيای زندگان" هستيم يا خير؟

بله سعید جان گرفتم منظورتو

اتفاقا همون موقع هم که میخوندم راجب فک کردمو ی نگاهم به خودم انداختم و فهمیدم که جوابم به سوالاتش منفیه!

شاید من همون شبح باشم ولی اگر بخوام بی تعارف بگم، من هیچ نقشی تو براندازی این حکومت و همچنین بنای حکومت جدید ندارم و نخواهم داشت!

چون این حوصله و اهمیت رو تو وجود خودم پیدا نمیکنم که بخوام واسه برکناری این حکومت قدم بردارم. منی که اگر کوچکترین راهی واسه رفتن از ایران برام جور شه دریغ نخواهم کرد

من مث خیلیای دیگه توهم وطن پرستی ندارم حالا متاسفانه یا خوشبختانه.

این جملات من به مذاق خیلیا خوش نمیاد اما من حقیقت رو گفتم. انقد بار زندگی کمرمونو خم کرده که دیگه جایی واسه وطن پرستی و جنگیدن و این حرفا نمیمونه!

فقط در پی یه زندگی آروم و بی دغدغه هستیم.

ـــــــــــ
 Me, Myself and I

• 2

تاسف!!!!

نقل از: Nucky وای جه کسی بود (wanking) :( اگه یه کسی مثه این پیدا بشه خوب آبمو بخوره ... وای وای وای (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

یع چیزی بگم تو از احمدی نژاد خعلی بدتری(angry)

ـــــــــــ

• 2

• lovely_grl  

• عضو از 1397/7/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 2998

• 7503

بعد ۱۰سال هنو لحظه و موزیشن مرگش جلو چشممه

بعد ۱۰سال هنو لحظه و پوزیشن مرگش جلو چشممه

و اینکه کاش میدونس جونشو برا چ کثافتایی داد.. هرچند ابهامات زیادی در مورد این قضیه هستش

ـــــــــــ

• 2

یع چیزی بگم،اینقدی دلم میخواد مث ندا بمیرم که:(

یع چیزی بگم،اینقدی دلم میخواد مث ندا بمیرم که:(

ـــــــــــ

• 1

...

نقل از: Different man
نقل از: سایه+روشن+جنگل

بله سعید جان گرفتم منظورتو

اتفاقا همون موقع هم که میخوندم راجب فک کردمو ی نگاهم به خودم انداختم و فهمیدم که جوابم به سوالاتش منفیه!

شاید من همون شبح باشم ولی اگر بخوام بی تعارف بگم، من هیچ نقشی تو براندازی این حکومت و همچنین بنای حکومت جدید ندارم و نخواهم داشت!

چون این حوصله و اهمیت رو تو وجود خودم پیدا نمیکنم که بخوام واسه برکناری این حکومت قدم بردارم. منی که اگر کوچکترین راهی واسه رفتن از ایران برام جور شه دریغ نخواهم کرد

من مث خیلیای دیگه توهم وطن پرستی ندارم حالا متاسفانه یا خوشبختانه.

این جملات من به مذاق خیلیا خوش نمیاد اما من حقیقت رو گفتم. انقد بار زندگی کمرمونو خم کرده که دیگه جایی واسه وطن پرستی و جنگیدن و این حرفا نمیمونه!

فقط در پی یه زندگی آروم و بی دغدغه هستیم.

فک کنم همه جوابمون به سوالاتش منفی باشه. فقط بحث شخص تو نیس.

بحث وطن پرستی نیس عزیز، بحث منم دقیقا زندگی کردنه چ حالا در ایران چه در هرجای دیگه دنیا. این زندگی آروم و بی دغدغه نیازمند چه فاکتورهایی هستش!!...

ـــــــــــ

• 2

• abbbbbcc  

• عضو از 1397/4/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 962

• 2452

چرااااااااااااا ‌دکتتتتتتتتر؟؟؟!!!!:/

نقل از: lsd98

اولش پیشنهاد میکنم برید و فیلم کاملش رو با کیفیت فول اچ دی از یوتیوب ببینید.

میگن تیر مستقیم خورده بوده تو قلب ندا و ائورت پاره شده و خون فواره میزده . خوب حتما همتون توی فیلما دیدین یکی تیر میخورد یکمی پرت میشه عقب بعد می افته رو زمین ولی جالبیش اینجاس که توی فیلم اون دوتا اقا کمکش میکنن که رو زمین بخوابونن ، به دستاش نگا کنین هر دوتاش خالیه حالا فیلمو بدین جلو و لحظه فواره زدن خون رو نگا کنین زوم کنین روی دست چپش ، دیدین ؟؟؟ یه کیسه کوچیک پمپ رنگ که توی جلوه های ویژه استفاده میشه. حالا فیلم رو از اول نگا کنین به چشمای ندا خیره بشین ، چن بار به دوربین نگا کرد؟! چرا یه نفر در حال مردن باید به دوربین نگا کنه ؟! سوتی بعدی : میدونید کی از دماغ خون فواره میزنه یا باید خونریزی مغزی اتفاق افتاده باشه یا مجاری تنفسی در اثر خونریزی داخلی پر خون شده باشه اینو من که دانشجوی پزشکی ام میدونم ولی بازیگرای اون نمایش متاسفانه نمی دونستن توی پارگی ائورت اصلا خونی بالا نمیره که بخواد از دهن و دماغ فواره بزنه . وقتی تیر به قلب میخوره فرد توی ۱۵ ثانیه دچار کنفیوزینگ میشه یه حالت مثل بیهوشی و در زمان بین ۵ تا ۱۰ دقیقه خونش تخلیه میشه ولی جالبیش اینه توی دقیقه ۷/۸ ندا دستشو بلند میکنه میزاره روی سینش !!! وقتی دوربین میچرخه مردم و ماشینا رو نگا کنین ، مگه تیراندازی نیس ؟! نه کسی فرار میکنه نه اصلا نشونی از تظاهراته ماشینا موتورا دارن عادی حرکت میکنن ، ملت هم انگار دارن یه تئاتر خیابونی میبینن . دلم میخواد اون گوشی رو که توی سال ۸۸ تونسته با کیفیت فول اچ دی با سرعت ۲۹ فریم بر ثانیه فیلم بگیره بفرسته برا بی بی سی اسمشو بدونم ، شاید ماهم یکی بخریم

پ ن : کشته سازی و شهید سازی برای تهییج احساسات مردم از قبل انقلاب ۵۷ بوده بعدش بوده توی تمام انقلاب های رنگی هم بوده مختص ایرانم نیست .

گلم،زمانش خودِ نظامشم قبول کرد که تیر خورده و به مردم گفتن عوامل ضد انقلاب با سوء استفاده از اعتراضای مردمی زدنش!

عزیز،بحث ندا اقا سلطانشم نباشه این یه کلیپ نمادین از مبارزه برای ازادی و جلوی ظلم دیکتاتور وایسادنه

دکتر،شما که مدرک دکتری به یدک میکشی، طوری صحبت کن چهار نفر حداقل احترام مدرکت نگه دارن

تف به این سوشیال فاک شده

لعنت به دنیای مرده ها

ـــــــــــ

قه زات وه گیانم‌ ،په پوله

• 0

...

میگن تیر مستقیم خورده بوده تو قلب ندا و ائورت پاره شده و خون فواره میزده . خوب حتما همتون توی فیلما دیدین یکی تیر میخورد یکمی پرت میشه عقب بعد می افته رو زمین ولی جالبیش اینجاس که توی فیلم اون دوتا اقا کمکش میکنن که رو زمین بخوابونن ، به دستاش نگا کنین هر دوتاش خالیه حالا فیلمو بدین جلو و لحظه فواره زدن خون رو نگا کنین زوم کنین روی دست چپش ، دیدین ؟؟؟ یه کیسه کوچیک پمپ رنگ که توی جلوه های ویژه استفاده میشه. حالا فیلم رو از اول نگا کنین به چشمای ندا خیره بشین ، چن بار به دوربین نگا کرد؟! چرا یه نفر در حال مردن باید به دوربین نگا کنه ؟! سوتی بعدی : میدونید کی از دماغ خون فواره میزنه یا باید خونریزی مغزی اتفاق افتاده باشه یا مجاری تنفسی در اثر خونریزی داخلی پر خون شده باشه اینو من که دانشجوی پزشکی ام میدونم ولی بازیگرای اون نمایش متاسفانه نمی دونستن توی پارگی ائورت اصلا خونی بالا نمیره که بخواد از دهن و دماغ فواره بزنه . وقتی تیر به قلب میخوره فرد توی ۱۵ ثانیه دچار کنفیوزینگ میشه یه حالت مثل بیهوشی و در زمان بین ۵ تا ۱۰ دقیقه خونش تخلیه میشه ولی جالبیش اینه توی دقیقه ۷/۸ ندا دستشو بلند میکنه میزاره روی سینش !!! وقتی دوربین میچرخه مردم و ماشینا رو نگا کنین ، مگه تیراندازی نیس ؟! نه کسی فرار میکنه نه اصلا نشونی از تظاهراته ماشینا موتورا دارن عادی حرکت میکنن ، ملت هم انگار دارن یه تئاتر خیابونی میبینن . دلم میخواد اون گوشی رو که توی سال ۸۸ تونسته با کیفیت فول اچ دی با سرعت ۲۹ فریم بر ثانیه فیلم بگیره بفرسته برا بی بی سی اسمشو بدونم ، شاید ماهم یکی بخریم

پ ن : کشته سازی و شهید سازی برای تهییج احساسات مردم از قبل انقلاب ۵۷ بوده بعدش بوده توی تمام انقلاب های رنگی هم بوده مختص ایرانم نیست .

تمام این گفته های شمارو چندتا از خبرگزاری های وابسته به نظام همون موقع پوشش دادن و سناریوی ساختگی بودن قتلشو بولد کردن اما هیچوقت نتونستن اثبات کنن. خوشحال میشم الان شما در این تاپیک این صحبت هایی که کردین که البته کپی شده از چند تا خبرگزاری داخلی هستش رو اثبات کنید. لطف کنید همزمان فیلم با کیفیت فول اچ دیشو اینجا بزارین و تئوریتونو اثبات کنید. با تشکر.

ـــــــــــ

• 1

...

نقل از: abbbbbcc

گلم،زمانش خودِ نظامشم قبول کرد که تیر خورده و به مردم گفتن عوامل ضد انقلاب با سوء استفاده از اعتراضای مردمی زدنش!

عزیز،بحث ندا اقا سلطانشم نباشه این یه کلیپ نمادین از مبارزه برای ازادی و جلوی ظلم دیکتاتور وایسادنه

دکتر،شما که مدرک دکتری به یدک میکشی، طوری صحبت کن چهار نفر حداقل احترام مدرکت نگه دارن

تف به این سوشیال فاک شده

لعنت به دنیای مرده ها

لینک چندتا سایت داخلی که همین تئوری ساختگی بودن درش مطرح شده:

شماره 1

شماره 2

شماره 3

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

به بستگان نزدیک خود (خواهر، برادر، فرزندان و...) اجازه رابطه جنسی پیش از ازدواج را خواهید داد؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «