5 تاثیر ذهنیت منفی بدنی روی زندگی جنسی

1399/11/08

آیا ذهنیت منفی نسبت به بدنتان به زندگی جنسی شما صدمه وارد می‌کند؟

حتی اگر از آن آگاه هم باشید، دکمه‌ی خاموش و روشنی برای احساسات شما وجود ندارد مخصوصا اگر تمام چیزی که به آن فکر می‌کنید این باشد که چقدر شکمتان زشت به نظر می‌رسد یا ران هایتان چقدر چاق هستند.
در تخت بدتر هم می‌شود هنگامی که سعی در استتار بدن خود دارید تا شریکتان چیزی که شما می‌بینید، نبیند.
مطمئنا افکار منفی، معاشقه یا هر نوع فعالیت جنسی رضایت بخش را برای شما و شریکتان خراب می‌کند.
اینجا پنج تاثیری که اینگونه افکار روی سکستان می‌گذارد را بازگو می‌‌کنیم:

1- ذهنیت و دید شما نسبت به بدنتان روی اشتیاق و تحریکتان اثر گذار است

هر چه منفی تر به بدن خود فکر کنید، از نظر جنسی محدود تر می‌شوید.
همه‌ی مراحل سیکل پاسخ جنسی توسط تنفر از بدنتان خدشه دار می‌شود. این مراحل شامل اشتیاق، علاقه، تحریک و اورگاسم هستند.
یادتان باشد که ذهن و بدن مرتبطند، پس افکار منفی نسبت به بدن ناگزیر به زندگی جنسی لطمه وارد می‌کند.
2-کمتر تمایل به سکس دارید
اگر نسبت به بدن خودتان دید نقادانه داشته باشید، یعنی کمتر با لذت و احساسات جنسی هماهنگ هستید.
کمتر دلتان سکس می‌خواهد یا احساس جذابیت می‌کنید یا آنقدری در لحظه نیستید که بخواهید به آه و ناله‌های از سر لذت دست پیدا کنید.

3- احساس بد درباره‌ی بدنتان ابراز جنسی را محدود می‌کند

نگرانی راجع به چگونگی به نظر رسیدن به این معناست که احتمال لخت شدن با شریکتان کم می‌شود.
مثلا، اگر حالتان از سلولیت پشت ران هایتان به هم بخورد، احتمالش کمتر است که با نگاه یا لمس شدن در این نقاط توسط شریک، احساس راحتی داشته باشید.
تذکر: سلولیت طبیعی است. تقریبا 80 الی 90 درصد زنان آن را دارن (مجددا عدد آمار را بخوانید)
اگر حس بدی نسبت به بدنتان دارید، شاید نخواهید که شریکتان آزادانه لمستان کند و یا بدنتان را کاوش کند.
شاید حتی انقدر در ذهنیت منفی خود غرق شوید که دیگر یادتان برود بدن شریکتان را لمس و کاوش کنید.

4-احساس خجالت می‌کنید

احساس شرم به تصویر ذهنی منفی از بدن و سکس کمتر رضایت بخش مرتبط است.
فاکتورهای زیادی هستند که به پرورش ذهنیت خراب کمک می‌کنند. یکی از رایج ترینشان سابقه‌ی اذیت شدن توسط دیگران است.
مثلا فرض کنیم یادتان است که بچه‌های مدرسه به شما لقب “بشکه” داده بودند. فراموش کنید که 15 سال از این مساله گذشته و تازه بدنتان بعد از رد کردن بلوغ شکلی کاملا متفاوت با گذشته دارد.
یکی دیگر از مسببین ذهنیت منفی و شرم، خاطره‌ی صحبت‌های مادرتان درباره‌ی بدن خودش و شاید بدن شما است.
شما همچنان آن باورها و خاطرات و شرم مربوط به گذشته را نگه داشته‌اید .
شرم و لذت نمی‌توانند در کنار هم وجود داشته باشند.

5-دوست نداشتن بدن یعنی پوزیشن های سکس محدودتر

افکار خود نقادانه و احساس نفرت نسبت به بدنتان یعنی شما شیطانی و کنجکاوی کمتری دارید و دلتان نمی‌خواهد پوزیشن های سکسی متفاوت را امتحان کنید.
پوزیشن میشنری (همان سبک سنتی مرد روی زن به حالت درازکش)، زیر پتو و در تاریکی شاید نهایت چیزی باشد که قادر به تحملش هستید. شاید دلتان نخواهد پوزیشن خاصی را امتحان کنید چون فکر می‌کنید که شکمتان آویزان می‌شود.
حداقل به پوزیشن های جدید یک شانسی بدهید!
نامتصل بودن به لحظه ارتباط زیادی به نارضایتی از بدن دارد. انتقاد از سایز یا فرم قسمت های مختلف بدنتان انقدر ذهنتان را مشغول می‌کند که شما را از لحظه‌ی فعلی جدا می‌سازد.
حواس پرتی با افکار منفی نسبت به بدن یعنی شما دسترسی کمتری به تجربه‌ی لذت و احساس صمیمیت با شریک دارید.
سابقه‌ی تجاوز جنسی یا نوع دیگری از تجاوز به حریم هم می‌تواند به این جدا شدن کمک کند.
یک تجربه‌ی منفی در گذشته می‌تواند توسط سکس زند شود که موجب ایجاد حسی می‌شود که انگار در مکان و زمان دیگری هستید.
یادتان باشد که قدرتمندترین “اندام جنسی” شما مغزتان است
افکار و احساسات خود شما نسبت به بدنتان یا رابطه‌ی شما با بدنتان میزان رضایت جنسی را تعیین می‌کند. مساله این انیست که شما چطور به نظر می‌رسید یا چند کیلو هستید.
اگر به عقاید و افکار منفی‌ای که مغزتان برای خودش تولید می‌کند توجه کنید و درصدد رفع و رجوعشان باشید، لذت بیشتری نصیبتان می‌شود.
تنها کسی که می‌تواند این کار را برای شما بکند خودتان هستید.

منبع

9 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-01-27 07:59:35 +0330 +0330

همین عیب جویی هاست که باعث پیشرفت میشه…البته که نباید باعث از دست دادن اعتماد به نفس باشه …ولی اگر به همین که هست راضی باشی پیشرفتی صورت نمیگیره

0 ❤️

2021-01-27 08:17:42 +0330 +0330

↩ John_wick
سلولیت داشتن یا نداشتن چه تاثیری تو “پیشرفت” داره؟
وقتی فقط یک چیزهایی از پیشرفت شنیدی.

2 ❤️

2021-01-27 08:21:08 +0330 +0330

نیاز به تفکر !!!
مرسی

1 ❤️

2021-01-27 08:29:44 +0330 +0330

↩ Itried
پیشرفت بدنی و رسیدن به فیتنسه منظورم…آدم وقتی از شرایط راضی باشه تلاشی برا بهتر شدنش نمیکنه…

1 ❤️

2021-01-27 09:13:02 +0330 +0330

↩ John_wick
کسی که از آدم به بهانه‌ی " پیشرفت و صلاح"عیب جویی میکنه لیاقت دیدن اون بدن رو نداره این یک
دو اینکه فقط بحث فیتنس نیست
با جاذبه زمین آشنایی داری و همچنین رحم؟ حتی دخترای لاغر هم من دیدم که شکم دارن. یا موقع پریود آدم ناخودآگاه نفخ میکنه. و هزاران دلیل دیگه ممکنه باعث شه آدم نتونه زندگیشو رو اون زندگی سفت و سخت فیتنسی ها ک اکثرا از بدنشون نون درمیارن بنا کنه و این هیچ ایرادی نداره چون قرار نیست اولویت همه سیکس پک و پوست صاف باشه. دغدغه های مهم تری تو زندگی هست و مهم اینه که آدم از سکسش با اصلاح ذهنیتش لذت ببره
مجددا تاکید میکنم اونی که بخواد به بهانه‌های واهی از کس دیگه ایراد بگیره خودش دچار عقده‌اس وگرنه بدن آدمها مرز شخصی خودشونه و حتی نزدیک ترین افراد هم حق اظهار نظر ندارن.

5 ❤️

2021-01-27 09:40:29 +0330 +0330

↩ Itried
عیب جویی کردن از دیگران یه بحث دیگست…و صد در صد غلط…ولی بنظرم گاهی وقتا بد نیست آدم به عیب های خودش یه نگاه بندازه و سعی در اصلاحشون داشته باشه اینکار میتونه لذت بخش باشه اصلا همین تعیین هدف هاست که انگیزه میده…ساختار بدنی هرکی هم به خودش مربوطه و لذت بردن از زندگیش تو اولویته حرفه شما درست …اما آدم باید رو به بهتر شدن پیش بره همیشه از هررلحاظی

2 ❤️

2021-01-27 17:54:33 +0330 +0330

یه پست راجب این ک همه تپل ها میدن مگ این که خلافش ثابت بشه بزار

0 ❤️

2021-01-27 21:02:56 +0330 +0330

روز به روز دارم بیشتر به این نتیجه میرسم که زیبایی و جذابیت از دید آدمای مختلف میتونه خیلی با هم متفاوت باشه(دیشب هم تو یه بحثی این بیشتر برام ثابت شد!). موضوع اینه که اونی که از دید من یا شما زشته ممکنه از دید یه نفر دیگه زیبا باشه و برعکس! مثلا من خودم زیاد علاقه ای به دخترای چاق ندارم ولی یکی از دوستام برعکس فقط از دخترای چاق خوشش میاد و مطمئنم خیلیای دیگه هم همینطورن! یکی میگه لاغر زشته یکی دیگه مثل من لاغر براش میتونه خیلی هم جذاب باشه(البته دامنه ی علایق من خیلی وسیعه😅)! از دید یه نفر یه چهره بینهایت خوشگله و از دید یکی دیگه همون چهره زشت!! خلاصه که زیبایی یه استاندارد نیست که یه مهر روش بزنی و تاییدش کنی؛ زیبایی فقط تو ذهن آدما شکل میگیره!

یه فیلم پورن دیدم که توش دختره با وجود اینکه پاهاش سلولیت داشت ولی از دید من یکی از جذابترین و سکسی ترین بازیگرای پورنی بود که تا حالا دیدم!

1 ❤️

2021-02-12 02:06:32 +0330 +0330

↩ John_wick
موافقم دو سال پیش بخاطر استعداد زیاد چاقی دو راه داشتم غذای بسیار کم و گشنگی یا غذاهای رنگارنگو ورزش من دومیو انتخاب کردم و بدنساز شدم الان روزی شیش وعده غذایی دارمو نگران چاقی نیستم وقتی میدونم شیرینیا میسوزنو پروتئین ها عضله میشن

1 ❤️

2021-02-20 12:47:26 +0330 +0330

این مطلب شما کاملا درسته من خیلی چاق بودم ولی از خودم راضی بودم
از وقتی لاغر شدم مخصوصا سینه هام لاغر شده اصلا اعتماد به نفسم توی سکس رفته
جلو شوهرم خجالت میکشم
نمیزارم بهم دست بزنه
و میدونم که شوهرم سینه سفت دوست داره همش ترس دارم واقعا میگم با تمام وجود ترس دارم
هر چی با خودم کار میکنم که اعتماد به نفس داشته باشم نمیشه

1 ❤️

2021-02-20 17:29:20 +0330 +0330

↩ Jito121314
طبیعیه که با وزن کمتر،بافت سینه هم که عمدتا چربیه از بین بره.
به نظرم اینکه نذارید دست بزنه یا ببینه خیلی بیشتر تحریک رو از بین میبره تا اینکه با اعتماد به نفس دستاشو بگیرید و بذارید رو سینه‌هاتون!
کاری که شما تو تخت خواب میکنید خیلی بیشتر از ظاهرتون تو ذهن میمونه و لذت میده.
وگرنه عروسکای جنسی مدل بالا ظاهرشون از هر زنی قشنگ تره!
الان که لاغر شدید شاید کلی پوزیشن جدید بتونید برید که قبلا نمیتونستید. رو انعطافتون کار کنید.
از بدنتون و سکس لذت ببرید. اون لحظه این چیزا مهم نیست. هر موقع فکرش اومد تکرار کنید:" همش تو ذهنمه" و دوباره در لحظه قرار بگیرید.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «