داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

توصیه هایی برای حفظ امنیت شما روی اینترنت

1393/04/05

کاربران گرامی

اگر نگران تهدیدات اراذل و اوباش اینترنتی هستید رعایت دقیق توصیه های عام زیر کمک شایانی به آرامش خاطر و حفظ امنیت شما روی اینترنت می کند.
(این توصیه ها برای کاربران اینترنت موبایل هم هست)

  • اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید و شک دارید که کامپیوترتان آلوده شده در اولین فرصت ویندوز خود را ری اینستال کنید تا مطمئن باشید که کرم یا نرم افزار جاسوسی روی آن نصب نشده است. در صورت امکان از سیستم عامل های امن تر مثل لینوکس یا مک او اس استفاده کنید.

  • اگر از ویندوز استفاده می کنید قبل از شروع فعالیت روی اینترنت اطمینان حاصل کنید که آنتی ویروس بروز و قوی نصب کرده اید و پسوردهای قدیمی خود را تغییر دهید.

  • برای ورود به هر سایت پسورد جداگانه ای داشته باشید. پسورد واحد برای سایت های مختلف فقط کار حمله کننده را آسان تر می کند.

  • سعی کنید پسورد هایتان به قدر کافی پیچیده و غیرقابل حدس زدن باشد. علاوه بر حروف کوچک (a-z)، از حروف بزرگ (A-Z) علامات ( ~, @ , #, * و …) و نیز اعداد در هر پسورد استفاده کنید.

  • هرگز لینک هایی را که برایتان فرستاده می شود بدون فیلترشکن مطمئن باز نکنید. حتی اگر فرستنده لینک ظاهرا آشنا باشد. اگر لینکی را بدون فیلترشکن باز کنید ممکن است IP اصلی شما برای فرستنده لینک فاش شود و این کار شناسایی شما را ساده تر می کند.

  • اگر آنتی ویروس بروزی روی کامپیوترتان ندارید هرگز فایل های پیوست را که با ایمیل دریافت می کنید باز نکنید. البته توجه کنید حتی آنتی ویروس ها هم همیشه نمی توانند بدافزارها را کشف کنند.

درباره حفظ اطلاعات محل دقیق اقامت و سایر مشخصاتی که می تواند به شناساسی شما منجر شود مطلقا حساس باشید و حتی اگر کسی در ظاهر دوست شما باشد این اطلاعات خود را برایش فاش نکنید. فراموش نکنید که روی اینترنت یک دوست همیشه می تواند دشمنی با نقاب باشد.

  • عکس واقعی خود یا آشنایان تان را هرگز برای کسی نفرستید.

  • از ایمیل های جداگانه ای برای ثبت نام اینترنتی و مکاتبات شخصی عادی تان استفاده کنید.

گاهی ممکن است برای شناسایی شما از آدرس ایمیلی شبیه دوستان تان برای شما پیام بفرستند. توجه کنید که IP فرستنده در هدر ایمیل برای گیرنده فرستاده می شود. اگر توسط فیلترشکن ایمیل بزنید فقط IP فیلترشکن برای گیرنده فرستاده می شود. بنابراین بهتر است هیچ ایمیلی را بدون فیلترشکن پاسخ ندهید.

پیام های تهدید آمیزی را که دریافت می کنید پاسخ ندهید بلکه فرستنده پیام را به سادگی بلوکه کنید. اراذل سایبری معمولا مایل به دنبال ادامه گفتگو هستند تا بیشتر شما را بترسانند یا حتی الامکان اطلاعات بیشتری از شما بگیرند.

حتما برای ورود به سایت های ممنوعه از فیلترشکن یا وی پی ان امن و رمزگذاری شده استفاده کنید. ایمن ترین پروتکل رمزگذاری پروتکل ssl است که در سایت هایی که با https شروع می شوند استفاده می شود (مثل جیمیل) یا فیلترشکن های Socks.

اگر همواره نکات امنیتی بالا را رعایت کنید می توانید با خیال راحت هر جای اینترنت که دوست دارید فعالیت کنید.

23 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


جستجو در سایت
Top Bottom