آقاااا زن ضعیفه!!!

1398/08/16

آقایی که شما باشین (و البته خانمی که شما باشین!) ما با هر کدوم از این برادران ارزشی که راجع به حقوق زن در اسلام صحبت میکنیم و میگیم که آخه برادر من این چه وضعشه که در مورد زن, دیه نصفه! حق شهادت نصفه! ارث فرزند دختر نصفه! زن حق نداره قاضی بشه! بدون اجازه شوهرش حق نداره از خونه بیرون بیاد! حق طلاق نداره!..(دیگه بقیش رو خودتون میدونین!)

طرف برمیگرده میگه! ببین! روانشناسی زن اینطوره که احساساتی تصمیم میگیره! برای همین هم هست که در اسلام قوانین اینجوری تنظیم شده! و از نظر “علمی” هم ثابت شده که اصلا زن خودش دلش میخواد که تحت قیمومیت مرد باشه! پس مرد باید بره بیرون و تلاش روزی کنه و زن هم خانه داری…

از دیدگاه این دوستانمون زن موجودی هست که صرفا به درد آشپزخونه و بچه بزرگ کردن و رختخواب میخوره! و این حداکثر پتانسیل یک زن هست! میگین نه؟ خووووب به حرفاشون گوش کنین ببینین “تهش” همین هست یا نه!

اینجا برای روشن شدن اذهان عمومی چند تا مثال میزنم از زنانی که در بالاترین مناصب تصمیم گیری جهان بودند و هستند. کلا دنیا خیلی وقته که از این دید صرفا مردگرایانه به مسائل عبور کرده و متوجه شده که باید از نیروی فکری هر دو جنس استفاده کنه و اینکه شما 50% جمعیت یه کشوری رو خونه نشین کنی عملا باعث ضربه زدن به خودت میشه!

این هم چند تا مثال:

-هیلاری کلینتون: وزیر امور خارجه آمریکا در دوران اوباما

-کاندولیزا رایس: مشاور امنیت ملی آمریکا در زمان بوش پسر

-**آنگلا مرکل: **صدر اعظم آلمان

-مگ ویتمن: مدیر عامل ای بی و هیولت پاکارد

-مارگارت تاچر: نخست وزیر انگلیس

-ایندیرا گاندی: نخست وزیر هند

-بینظیر بوتو: نخست وزیر پاکستان

-مادلین آلبرایت: وزیر امور خارجه آمریکا در زمان کلینتون

-ننسی پلوسی: رهبر دموکراتهای کنگره آمریکا

-الیزابت وارن: کاندید ریاست جمهوری از طرف دموکراتها

-دیلما روسف: رییس جمهور برزیل

-سونیا گاندی: رهبر حزب کنگره هند

-جنت ناپولیتانو: وزیر دفاع ملی امریکا

-کریستینا فرناندز: رییس جمهور آرژانتین

-جولیا گیلارد: نخست وزیر استرالیا

-شریل سندبرگ: مدیر اجرایی فیس بوک

-اینرا نویی: مدیر عامل پپسی

-ویرجینیا رومتی: مدیر عامل اوراکل

-ماریسا مایر: مدیر عامل یاهو

-سافرا کتز: مدیر عامل غول نرم افزاری آی بی ام

-اورسلا برنز: مدیر عامل زیراکس

-آنگلا آرندت: مدیر عامل بِربِری

خوب! حالا نظرتون چیه؟ آیا زن چون به عقیده شما از “نظر روانشناسی ضعف تصمیم گیری داره”! باید فقط گوشه خونه بمونه و خانه داری کنه؟ ;)

11197 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-11-07 14:43:34 +0330 +0330

در پست بالا اسامی بعضی خانمهایی که در بالاترین پستهای سیاسی و مدیریتی بودند رو ارائه کردم. در ادامه بعضی **چهره های علمی زن در سطح جهانی** رو لیست میکنم:

Marie Skłodowska Curie: برنده مدال نوبل هم در فیزیک و هم در شیمی

مریم میرزاخانی: برنده مدال فیلدز در ریاضیات

Ada Lovelace: پدید آورنده اولین زبان برنامه نویسی کامپیوتر

Rosalind Franklin : کسی که اولین تصویر دی ان ای را ثبت کرد

Lise Meitner : یک شیمیدان بزرگ که عنصر Meitnerium به یادبود او نامگذاری شده

Jocelyn Bell Burnell : برنده مدال نوبل فیزیک

Rita Levi-Montalcini : برنده مدال نوبل پزشکی

Grace Hopper : نویسنده اولین کامپایلر کامپیوتر

Barbara McClintock : برنده مدال نوبل در فیزیولوژی و پزشکی

Dorothy Hodgkin : برنده مدال نوبل شیمی

Irène Joliot-Curie : برنده جایزه نوبل شیمی

...

7 ❤️

2019-11-07 14:56:18 +0330 +0330
نقل از: fool22 به یاد دختر نابغه ی ایران مریم میرزاخانی

زنی که افتخاری رو کسب کرد (مدال فیلد در ریاضیات) که کل رجال عالم اسلام از ۱۴۰۰ سال پیش نتوانستند کسب کنند.

یادش گرامی دوست فقیدم مریم...

2 ❤️

2019-11-07 15:02:58 +0330 +0330
نقل از: Adtenos35 درود

ممنون دوست من...اگه ما بخوایم پیشرفت کنیم باید حقوق زنهامون رو هم رعایت کنیم. تا وقتی مثل شهروند درجه دو باهاشون رفتار میشه متاسفانه امیدی به پیشرفت این مملکت نیست.

3 ❤️

2019-11-07 15:06:32 +0330 +0330
نقل از: banoo2020 زن ها هر موقع در هر جایی پا گذاشتن اون کار رو به بهترین نوع ممکن انجام دادن

اگر دنیا دست ما خانوما بود دنیا جور دیگه ای میشد

خوب این دوستان ادعا میکنن که چون "زن ذاتا احساساتی هست و منطقش ضعیفه....باید همون خونه بمونه!" من هم اینجا بیش از 20 مثال براشون ردیف کردم که خانمها در بالاترین پست های سیاسی و مدیریتی جهان بودند و هستند!

باز هم مثال اضافه میکنم. امیدوارم خود خانمها هم بیان از حقوقشون دفاع کنن! این افکار پوسیده رو ما تا کی قراره با خودمون حمل کنیم؟!!!

5 ❤️

2019-11-07 15:11:14 +0330 +0330
نقل از: الهه.همیشه.سبز این زامبی های 1400 سال پیش فقط چون یکی بنام علی بن چی چی طالب گفته زنان ناقص العقل هستن اینام از همون 1400 سال پیش این نظریه رو توسعه دادن

البته بحث شما ربطی به مذهب نداره یعنی داره ولی کم

ربط اصلیش سیستم مردسالاریه

تو غرب هم جنبش آزادی حقوق زنان تونست تا حدودی حق و حقوق اش رو بدونه

البته بماند زنان در ایران هم بلدن چگونه از حقوق خودشون دفاع کنن

مثلا اگه بحث دیه ، ارث اینا رو در نظر بگیریم در عوض یه سلاح محکم هم زنان دارن بنام مهریه

در باب مسایل طلاق ، حق اشتغال ، خروج از ایران که تو قوانین شخمی اسلامی منع شده ، داخل قوانین موضوعه ایران هست یعنی زمان تنظیم عقدنامه زن می تونه تمام حقوق خودش رو بخواد و مطرح کنه حتی حق طلاق رو

ببینین میدونم...گرفتاری ما یک ترکیبی هست از سنت مرد سالارانه و مذهب که هر دو زن ستیز هستند...اینکه حالا خانمها به صورت نصفه و نیمه میتونن بعضی حقوقشون رو در عقدنامه قید کنن واقعا کافی نیست!

موضوع خیلی جدی تر از این حرفهاست...این نوع نگرش به زن باید از بین بره. البته از اونطرف هم خانمها باید آستین ها رو بالا بزنن و حاضر باشن که کار کنند و در صحنه اجتماع مسئولیت قبول کنند.

4 ❤️

2019-11-07 15:21:30 +0330 +0330
نقل از: banoo2020
نقل از: الهه.همیشه.سبز این زامبی های 1400 سال پیش فقط چون یکی بنام علی بن چی چی طالب گفته زنان ناقص العقل هستن اینام از همون 1400 سال پیش این نظریه رو توسعه دادن

البته بحث شما ربطی به مذهب نداره یعنی داره ولی کم

ربط اصلیش سیستم مردسالاریه

تو غرب هم جنبش آزادی حقوق زنان تونست تا حدودی حق و حقوق اش رو بدونه

البته بماند زنان در ایران هم بلدن چگونه از حقوق خودشون دفاع کنن

مثلا اگه بحث دیه ، ارث اینا رو در نظر بگیریم در عوض یه سلاح محکم هم زنان دارن بنام مهریه

در باب مسایل طلاق ، حق اشتغال ، خروج از ایران که تو قوانین شخمی اسلامی منع شده ، داخل قوانین موضوعه ایران هست یعنی زمان تنظیم عقدنامه زن می تونه تمام حقوق خودش رو بخواد و مطرح کنه حتی حق طلاق رو

هرجای اسلام نجس رو نگاه کنی برای زن ارزشی قائل نیست از حجابش و محدودیت هاش بگیر تا قوانین و ازدواج و ...

اسلام از زن میترسه چون میدونه اگر زن ازاد باشه اسلام نابود میشه

کلا اسلام از آگاهی میترسه برای همینه که این همه محدودیت داره و هدف اصلی اسلام اینه که مردم رو در یک زندان نگه داره و افکاریو به خورشون بده که خودشونو همیشه ضعیف بدونن تا حکمرانانشون بتونن به راحتی حکومت کنن

اسلام همون گرگ در لباس میش هست

خوب گرفتاری اینه که میگی آقا اینهمه حقوق زن در اسلام ضایع شده! میشینه برات صغری کبری میچینه!

آخه تو چجوری میخوای توجیه کنی داستان 4 تا زن و بینهایت صیغه رو! کجای این انسانی هست؟

1 ❤️

2019-11-07 15:27:03 +0330 +0330
نقل از: Rogsile بیاید‏ ‏این‏ ‏بحث‏ ‏رو‏ ‏در‏مورد‏ ‏اسلام‏ ‏نگه‏ ‏داریم،‏ ‏نکشونیم‏ ‏به‏ ‏فمینیسم‏ ‏و‏ ‏این‏ا.‏ ‏آلت‏ ‏خر‏ ‏بر‏ ‏ماتحت‏ ‏ضد‏ ‏زن‏.‏‏

نه رفیق داستان فیمنیسم نیست. "هر دو جنس" باید برابر باشند. هیچکدوم بهتر از اون یکی نیست...نه حقوق مرد ضایع بشه نه حقوق زن!

0 ❤️

2019-11-07 15:35:35 +0330 +0330
نقل از: franknmr داداچ الان هرچقدر هم بلیسی بالاخره یروزی میفهمی زن اونی نیست که شما فکرمیکنی، ازهرهزارتا زن یدونش روحیات مردونه داره و به جاهایی که شمامیگی میرسه! بیشتر از ۹۰درصد دخترهایی که من دیدم حتی اگه شاغل هم بودن ترجیح میدادن بعد ازدواج خونه‌دار بشن! آخرین دوسدخترم شیرزنی بود براخودش، صدتا مرد رو تشنه میبرد سرچشمه تشنه برمیگردوند، پرستار بود ولی میگفت بعد ازدواج میخام بشینم خونه سرکارنرم، اگه اینجور نبود شاید خودم میگرفتمش!(اینوگفتم که بدونی اغلبشون بخاطر جبر میرن سرکار!) همونطور که نشستن تو خونه و انجام کارهای خونه برای مرد عذاب‌آوره ، کاربیرون هم باروحیات زن سازگار نیست! حالا تو هرچقد میخای بگی زن هم مثل مرد تراکتوره بگو داداچ

دوست عزیز! شما البته میتونی از ادبیات بهداشتی تری استفاده کنی!

اما چون دوست دختر شما اینطوری بوده ما تمام این زنهای دیگه که در تمام نقاط دنیا دارن شونه به شونه مردها کار میکنن رو بذاریم کنار؟

شما میدونی در اروپا و آمریکا چند درصد نیروی کار زن هست؟

این "عدم سازگاری" رو شما نمیتونی از خودت در بیاری که! رفتی آمار گرفتی؟ اینهمه زن رو توی لیست نمیبینی؟

0 ❤️

2019-11-07 15:49:07 +0330 +0330
نقل از: +5+ بازم فکر کنین (dash) (dash)

به چی فکر کنیم عزیز؟

0 ❤️

2019-11-07 15:51:54 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234 زن ندیده... تو خونواده اش با یه مشت کون گشاد طرف بوده که هر چی نمیخواستن انجام بدن گفتن ما زنیم این کار مرداس! ما مردیم این کار زناس! ما بچه ایم این وظیفه ی بزرگتراس! ما بزرگتریم این وظیفه ی بچه هاس!

والا به خدا! البته تقصیر زنامونم هست! اگه حقوق برابر میخوان باید پاشنه ها رو ور بکشن و شونه به شونه مردا کار کنن. اما اینکه ما هی بشینیم الکی تئوری بدیم بیرون که "میدونی روانشناسی خانمها...." یه مشت حرف مفته که خود یارو هم میدونه داره مزخرف میگه!

دنیا حداقل 60 سال هست که این حرفها رو گذاشته کنار...

2 ❤️

2019-11-07 16:20:20 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234
نقل از: axm432
نقل از: eyval123412341234 زن ندیده... تو خونواده اش با یه مشت کون گشاد طرف بوده که هر چی نمیخواستن انجام بدن گفتن ما زنیم این کار مرداس! ما مردیم این کار زناس! ما بچه ایم این وظیفه ی بزرگتراس! ما بزرگتریم این وظیفه ی بچه هاس!

والا به خدا! البته تقصیر زنامونم هست! اگه حقوق برابر میخوان باید پاشنه ها رو ور بکشن و شونه به شونه مردا کار کنن. اما اینکه ما هی بشینیم الکی تئوری بدیم بیرون که “میدونی روانشناسی خانمها…” یه مشت حرف مفته که خود یارو هم میدونه داره مزخرف میگه!

دنیا حداقل 60 سال هست که این حرفها رو گذاشته کنار…

قضیه ی شترمرغه اس. هم واسه زن‌ها هم مردهای ایرانی. وای نه! من زنم! وا! مرد مگه کارش آشپزی و بچه داریه؟!

دیگه باید هردو جنس این مسخره بازی رو بذاریم کنار...واقعیتش اینه که در دنیای مدرن با اینهمه امکانات مختلف, خانه داری نمیتونه یه کار تمام وقت باشه...از اونطرفم مردها هم باید کمک کنن توی کار خونه. خلاصه قرار نیست که هیچکدوم بخور و بخواب باشن... باید دوش به دوش هم کار کنن و زندگی رو بسازن!

2 ❤️

2019-11-07 16:32:05 +0330 +0330
نقل از: Clay0098 چند روزی نبودید یا کم کار(خوشحالم با تاپیک مفید دیگه ای برگشتید) دوست خوبم همه ادیان همین هستن و واقعیت هم اینه خارج از دین هم زن رو به عنوان یک انسان کامل قبول ندارند. در قلب آزادی های اروپا هم از ترس قوانین و مجازات ها اینجوریه وگرنه از مسلمون ها بدترن. اما خب شرایط تو اسلامی کمی پیچیدست البته فقط بهائی ها به زن به اندازه یک مرد احترام میزارن در کل اسلام برای ۱۴۵۰ سال قبل بسیار مفید بود اما دیگه کارایی نرارع مخلصم

موافقم دوست من...بله ادیان هر کدوم سعی کردن اصلاحاتی رو در رفتار زمان خودشون بوجود بیارن و مناسبات رو انسانی تر کنند. اما باید فهمید که اصل داستان چی هست. نمیشه واقعا با اون قوانین 1450 سال پیش که باهاش 4 تا شهر کوچک رو اداره میکردن کشور 83 میلیونی امروز رو اداره کرد...دنیا عوض شده و ما هم باید روشهامون رو عوض کنیم وگرنه متاسفانه محکوم به نابودی هستیم.

0 ❤️

2019-11-07 16:45:26 +0330 +0330
نقل از: franknmr
نقل از: franknmr داداچ الان هرچقدر هم بلیسی بالاخره یروزی میفهمی زن اونی نیست که شما فکرمیکنی، ازهرهزارتا زن یدونش روحیات مردونه داره و به جاهایی که شمامیگی میرسه! بیشتر از ۹۰درصد دخترهایی که من دیدم حتی اگه شاغل هم بودن ترجیح میدادن بعد ازدواج خونه‌دار بشن! آخرین دوسدخترم شیرزنی بود براخودش، صدتا مرد رو تشنه میبرد سرچشمه تشنه برمیگردوند، پرستار بود ولی میگفت بعد ازدواج میخام بشینم خونه سرکارنرم، اگه اینجور نبود شاید خودم میگرفتمش!(اینوگفتم که بدونی اغلبشون بخاطر جبر میرن سرکار!) همونطور که نشستن تو خونه و انجام کارهای خونه برای مرد عذاب‌آوره ، کاربیرون هم باروحیات زن سازگار نیست! حالا تو هرچقد میخای بگی زن هم مثل مرد تراکتوره بگو داداچ

دوست عزیز! شما البته میتونی از ادبیات بهداشتی تری استفاده کنی!

اما چون دوست دختر شما اینطوری بوده ما تمام این زنهای دیگه که در تمام نقاط دنیا دارن شونه به شونه مردها کار میکنن رو بذاریم کنار؟

شما میدونی در اروپا و آمریکا چند درصد نیروی کار زن هست؟

این "عدم سازگاری" رو شما نمیتونی از خودت در بیاری که! رفتی آمار گرفتی؟ اینهمه زن رو توی لیست نمیبینی؟

اگه پاسخمو درست میخوندی نوشتم ۹۰درصدشون بخاطر جبر (پول،مانی،اسکناس) دارن کار میکنن، جوونیام سالی هفت،هشتا دوسدختر عوض میکردم، اگه تو باخوندن ۴تامفاله فمینیستی داری حرف میزنی من با شناختی که تو این ۱۵بیست سال از روحیات خانوما پیدا کردم دارم حرف میزنم،

داداش جان شما "واقعا" چه شناختی از فرد پشت این کاربری داری؟ چه چیزی راجع به اینکه چی خونده یا نخونده میدونی؟ فکر نمیکنی که خود همین فرض کردن نشون دهنده چیز بدی در مورد خودت باشه؟

من حرفم این بود که شما آمار نداری! اینکه حالا اصلا بگو 100 تا دختر رو هم دیده باشی و شناخته باشی اسمش آمار نیست! ضمن اینکه احتمالا باید کمی هم در روش انتخابت تجدید نظر کنی!

حالا شما این 100 تا خانمی که میشناسی رو میخوای تعمیم بدی به 42 میلیون زن ایرانی؟ این واقعا منطقیه؟

به هر حال باید سعی کنیم بجای حمله به طرف مقابل راجع به موضوع صحبت کنیم!

واقعیت اینه که در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا حدود 40% نیروی کار خانمها هستند...

و این داستان روحیات ...روانشناسی...میخوان تحت قیمومیت باشن...رو هم ندارن! 😁

0 ❤️

2019-11-07 16:54:24 +0330 +0330
نقل از: Real_slim_shady-
نقل از: banoo2020 زن ها هر موقع در هر جایی پا گذاشتن اون کار رو به بهترین نوع ممکن انجام دادن

اگر دنیا دست ما خانوما بود دنیا جور دیگه ای میشد

آره صورتی میشد

ببین نه باید از اینور بوم افتاد نه اونور بوم! واقعیت اینه که باید همکاری کنن و حقوق برابری داشته باشن...هر چیزی غیر از این گرفتاری هست.

0 ❤️

2019-11-07 17:10:27 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234
نقل از: franknmr

همونطور که بین مردها هستن آقایونی که روحیات زنونه دارن دربین خانومها نیز هستن که روحیات مردونه دارن ! چرا فکر میکنی زنی که زنه،زنی که خانومه کون گشاده و مشکل داره؟ مشکلو اونی داره که با اکثریت فرق داره!

کسی که اینجوری فکر میکنه! نگفتم همه! چه ایرادی داره خانوم خانوم باشه لیدی باشه اما بلد باشه یه لامپ هم عوض کنه؟ چه ایرادی داره یه مرد مرد باشه محکم باشه اما برای دخترش نرم و لطیف باشه همزمان؟ بله متاسفانه من با اکثریت مشکل داشتم و گذاشتم رفتم. الان اون اکثریت بی مشکل همه خوشحال و راضی دارین زندگی میکنین کنار هم.

این داداشمون نگاه جنسیت زده ای داره و مفهوم "آمار" رو هم متوجه نیست! فکر میکنه چون مثلا چند تا دختر اینجوری دور و برش بودن دیگه میتونه راجع به "تمام" زنهای دنیا حکم صادر کنه!... 😁

1 ❤️

2019-11-07 17:12:04 +0330 +0330
نقل از: kojdeh1 دمت گرم واقعا عالی و واقعی بود

گور بابای احکام اعراب 1400 سال پیش

ممنون دوست عزیز...واقعا راه دیگه ای نیست! باید جدا "همه" دست به دست هم بدیم. اینکه مرتب 50% جمعیت رو سرکوب کنیم و بچپونیم پای اجاق که هنری نیست!

0 ❤️

2019-11-07 17:32:21 +0330 +0330
نقل از: deba69 نه بابا تو شهوانی هم از این تاپیکا؟؟؟؟:| اونم از طرف یه مرد؟!!! 😲 😁

امیدوار شدم واقعا :) مرسی 🌹 لطفا ادامه بدین 👌

درضمن امیدوارم به … متهم نشید!

ممنون! من چند مورد دیگه هم نوشتم و همون اتهامات مورد نظر هم توسط اساتید مطرح شده! اما اگه حرفهای اون علما برام مهم بود اصلا نمینوشتم…جدا امیدوارم که خود خانمها هم پی قضیه رو بگیرن…

این هم یکی دیگه:

https://shahvani.com/forum/topic/سوالی-از-خواهران-مسلمان

1 ❤️

2019-11-07 17:52:47 +0330 +0330
نقل از: deba69
نقل از: deba69 نه بابا تو شهوانی هم از این تاپیکا؟؟؟؟:| اونم از طرف یه مرد؟!!! 😲 😁

ممنون! من چند مورد دیگه هم نوشتم و همون اتهامات مورد نظر هم توسط اساتید مطرح شده! اما اگه حرفهای اون علما برام مهم بود اصلا نمینوشتم...جدا امیدوارم که خود خانمها هم پی قضیه رو بگیرن...

این هم یکی دیگه:

https://shahvani.com/forum/topic/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86

والا ما میخوایم پی قضیه رو بگیریم ولی لاقل تو شهوانی به اعصابخوردیش نمی ارزه . چون انقد میان چرت و پرت میگن اعصابت رو میریزن به هم که دیگه توهین به شعور خودت میدونی بخوای بشینی با یک مشت شومبول به سر کودن بحث بکنی که فقط سر شومبولشونو میبینن و عقلشون به چیز دیگه نمیرسه :|

باز فضای اینستاگرام برای اینطور بحثها بهتره اگرچه اونجا هم شومبولمغز زیاده که برن رو اعصابت (dash) ولی به هرحال این پیجها که میگم رو فالو کنید حتما به دردتون میخوره حالا شما که حوصله این بحثها رو داری دمت گرم گاهی از مطالب اینجا هم بذار

samaneh_savadi

mohammad.khademsadegh

erfanica

nazanin__behdad

freevaar

feminism.everyday

faranak_amidi

لازمه بگم که دومی و سومی مرد هستن :)

مرسی حتما نگاه میکنم.

اما یه نکته ای هم بگم! اتفاقا آدمایی مثل آدمای اینجان که این حرفها براشون لازم هست! کسی که خودش تا حدی برابری جنسیتی رو قبول کرده واقعا جامعه هدف این صحبتها نیست...

0 ❤️

2019-11-07 18:10:44 +0330 +0330

ممنون! من چند مورد دیگه هم نوشتم و همون اتهامات مورد نظر هم توسط اساتید مطرح شده! اما اگه حرفهای اون علما برام مهم بود اصلا نمینوشتم...جدا امیدوارم که خود خانمها هم پی قضیه رو بگیرن...

این هم یکی دیگه:

https://shahvani.com/forum/topic/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86

والا ما میخوایم پی قضیه رو بگیریم ولی لاقل تو شهوانی به اعصابخوردیش نمی ارزه . چون انقد میان چرت و پرت میگن اعصابت رو میریزن به هم که دیگه توهین به شعور خودت میدونی بخوای بشینی با یک مشت شومبول به سر کودن بحث بکنی که فقط سر شومبولشونو میبینن و عقلشون به چیز دیگه نمیرسه :|

باز فضای اینستاگرام برای اینطور بحثها بهتره اگرچه اونجا هم شومبولمغز زیاده که برن رو اعصابت (dash) ولی به هرحال این پیجها که میگم رو فالو کنید حتما به دردتون میخوره حالا شما که حوصله این بحثها رو داری دمت گرم گاهی از مطالب اینجا هم بذار

samaneh_savadi

mohammad.khademsadegh

erfanica

nazanin__behdad

freevaar

feminism.everyday

faranak_amidi

لازمه بگم که دومی و سومی مرد هستن :)

مرسی حتما نگاه میکنم.

اما یه نکته ای هم بگم! اتفاقا آدمایی مثل آدمای اینجان که این حرفها براشون لازم هست! کسی که خودش تا حدی برابری جنسیتی رو قبول کرده واقعا جامعه هدف این صحبتها نیست...

شکی نیست و اگه اعصابشو دارید امیدوارم ادامه بدید و اثرگذار باشه خودمم تا جایی که اعصابم بکشه همراهی میکنم

مرسی حتما بیاین و ایده بدین.

اینا هم هست:

https://shahvani.com/forum/topic/%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D8%B2%D9%88%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1

https://shahvani.com/forum/topic/%DB%8C%DA%A9-%D8%B7%D9%86%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%87

0 ❤️

2019-11-07 18:14:54 +0330 +0330
نقل از: fool22

درسته. خیلی از کلیشه های جنسیتی که توی ذهن ما حک شده از همین تقسیم بندی جنسی دوره کودکی ناشی میشه. یعنی دختر باید عروسک بازی کنه. پسر تفنگ بازی. دختر باید احساساتی باشه. پسر باید خشن. دختر باید صورتی بپوشه. پسر آبی. و همینطور این جداسازی جنسیتی تا دوره مدرسه ادامه داره و توسط نظام مردسالار تقویت میشه تا اینکه نتیجه اش این میشه که زن و مرد بزرگسال دیگه خودشون و دیگری رو خارج از نقشی که از بچگی براشون تعریف شده نمی تونن تصور کنند.

البته این کلیشه ها در همه دنیا رو به زواله و در ایران هم با وجود قید و بند آخوندیه که سر پا مونده.

به نکته خوبی اشاره کردی دوست من. علاوه بر این ما مشکل "الگو سازی" هم داریم. یعنی پسرها و دخترهامون از بچگی توی خونه مدام میبینن که مادرشون جنس ضعیف و تو سری خور هست و پدر جنس برتر...همه کارها و تصمیمات مهم توسط مرد انجام میشه/گرفته میشه. این توی ذهن بچه این نقش جنسیتی رو بیشتر حک میکنه...!

0 ❤️

2019-11-07 18:28:28 +0330 +0330
نقل از: داریوشم نه دیگه نشد،اومدی و نسازی،از همه مهمترو جا انداختی...شما بزرگترین مغز مونث جهان،اون شاه اسطورهء تمام دوران،اون عصارهء همهء نجابت زنانهء جهان از آغاز تا امروز رو فراموش کردی در لیستت بیاری...بابا خواهر مری رو میگم دیگه.میگی نه؟همین رو شما در گوگل سرچ کنی به نتیجه میرسی خلاص: "خواهر مری کیه؟" ...اینو سرچ کن تا ببینی چه گوهر درخشانیو جا انداختی،اصلا بدون این "زن" فرهنگ لغات همهء دنیا ناقص خواهد بود!

بله خدمتشون ارادت دارم! همراه با شوهر گرامی از دیوار سفارت رفتند بالا و الان هم از روی اعصاب ما میرن بالا! 😁

1 ❤️

2019-11-08 06:33:49 +0330 +0330
نقل از: mofo56 اینایی که نوشتی جدیدن ولی باس چن هزار سال به عقب برگردیم

سمیرامیس-ملکه بابل

کلئو پاترا-ملکه مصر

بودیکا-رییس قبایل بریتانیایی که کابوس امپراطوری رم بود و بارها ارتشهای رم رو شکست دادو رمیها ازش میترسیدن

زنوبیا-ملکه پالمیرا که اینم جزو دشمنان امپراطوری رم بود

آرتمیس-دریاسالار امپراطوری هخامنشی

اینا زمانی جزو شخصیتهای تاریخ ساز بودن که زن رو آدم حساب نمیاوردن 😁

مرسی موفو...درسته! دیدم مثال تاریخی بزنم ملت میگن "ای باباااا! اینا مال قدیمهههه" اما حق با تو هست. واقعا حتی در دوران باستان هم که به هر حال به علت اهمیت قدرت فیزیکی زنها کمتر میتونستن خودی نشون بدن خیلی از خانمها واقعا جایگاه ویژه ای داشتن. منم چند تا دیگه رو این زیر اضافه میکنم:

ملکه ویکتوریا: یکی از مقتدرترین حکمرانان بریتانیای کبیر در تمام قرون و اعصار

کاترین کبیر: یکی از مقتدرترین حکمرانان روسیه تزاری در تمام قرون و اعصار

ژاندارک: رهبر قیام فرانسویها بر علیه اشغالگران انگلیسی

تئودورا: ملکه بیزانس که برای حقوق زنان تلاش بسیاری کرد

هیپاتیا: ریاضیدان و فیلسوف بزرگ یونان باستان

....

0 ❤️

2019-11-08 06:38:52 +0330 +0330
نقل از: shahx-1
نقل از: aftab_suzan2019 بهتون قول میدم اگه دوتا تاپیک در دفاع از اسلام بزنم مثل دو حساب قبلیم این حسابم هم حذف میشه البته ناراحت نمیشم اتفاقا خیلی هم خوشحالم چون فهمیدم این دین ستیزان عزیز خیلی بیشتر از روشنگری ما می ترسن و این دلیل ضعفشون در برابر اسلامه

داعش اسلام رو به واقعی ترین شکلش به دنیا نشون داد تک تک قوانین اسلام و ایات قران حمله کردن به خونه مردم گردن زدن بزرگترا به کنیزی گرفتن خواهر مادر و تاراج اموالشون رو مو به مو اجرا کرد. خواهشا نگید اون اسلام نبود که جفت پا میام وسط صورت گرامتون!!! 😁

موافقم رفیق…توی اون تاپیک طنزم هم راجع به “شیر واقعی” نوشتم. گرفتاری اینه که هروقت میگی آقا اینجای کار شما اشکال داره! میگن نه! ببین این اسلام واقعی نیست! ما به هر کی گفتیم, گفت “این اسلام واقعی نیست”! من موندم واقعیش واقعا کدومه! 😁

برای اطلاع بقیه دوستان, تاپیک مورد نظر این هست:

https://shahvani.com/forum/topic/سه-حکایت

1 ❤️

2019-11-08 07:00:40 +0330 +0330
نقل از: LaDy__Ronakk محکم و استوار مثل زن :)

بله همینطوره! قوی بودن به زن و مرد نیست!

0 ❤️

2019-11-08 09:18:41 +0330 +0330
نقل از: mofo56
نقل از: mofo56 اینایی که نوشتی جدیدن ولی باس چن هزار سال به عقب برگردیم

سمیرامیس-ملکه بابل

کلئو پاترا-ملکه مصر

بودیکا-رییس قبایل بریتانیایی که کابوس امپراطوری رم بود و بارها ارتشهای رم رو شکست دادو رمیها ازش میترسیدن

زنوبیا-ملکه پالمیرا که اینم جزو دشمنان امپراطوری رم بود

آرتمیس-دریاسالار امپراطوری هخامنشی

اینا زمانی جزو شخصیتهای تاریخ ساز بودن که زن رو آدم حساب نمیاوردن 😁

مرسی موفو…درسته! دیدم مثال تاریخی بزنم ملت میگن “ای باباااا! اینا مال قدیمهههه” اما حق با تو هست. واقعا حتی در دوران باستان هم که به هر حال به علت اهمیت قدرت فیزیکی زنها کمتر میتونستن خودی نشون بدن خیلی از خانمها واقعا جایگاه ویژه ای داشتن. منم چند تا دیگه رو این زیر اضافه میکنم:

ملکه ویکتوریا: یکی از مقتدرترین حکمرانان بریتانیای کبیر در تمام قرون و اعصار

کاترین کبیر: یکی از مقتدرترین حکمرانان روسیه تزاری در تمام قرون و اعصار

ژاندارک: رهبر قیام فرانسویها بر علیه اشغالگران انگلیسی

تئودورا: ملکه بیزانس که برای حقوق زنان تلاش بسیاری کرد

هیپاتیا: ریاضیدان و فیلسوف بزرگ یونان باستان

اون تئودورا رو چن وخت پیش یکی از کانالای ایتالیایی داشت فیلمشو نشون میداد که “سیلوا کوشینا”(یکی از عشقهای بنده) توش بازی میکرد.کاترین کبیر یه مینی سریال ازش ساختن تازگیا که خیلی قشنگ بود و بانو هلن میرن در 75 سالگی بازی ای میکنه که آدم کف میکنه(سن و سال برای این زن یه عدده).نیست اصلیتش از طرف پدرش به اشراف زادگان روس میرسه،برا همین با شور و شوق فراوونی این سریال رو بازی کرده و تهیه کننده ش هم هست

البته کاترین کبیر هم زمامدار مقتدری بوده هم شدیدا شیطون بوده! 😁

0 ❤️

2019-11-08 09:49:07 +0330 +0330
نقل از: Rogsile
نقل از: Rogsile بیاید‏ ‏این‏ ‏بحث‏ ‏رو‏ ‏در‏مورد‏ ‏اسلام‏ ‏نگه‏ ‏داریم،‏ ‏نکشونیم‏ ‏به‏ ‏فمینیسم‏ ‏و‏ ‏این‏ا.‏ ‏آلت‏ ‏خر‏ ‏بر‏ ‏ماتحت‏ ‏ضد‏ ‏زن‏.‏‏

حالا مثلا به فمینیسم کشیده بشه چی میشه ؟از فمینیسم وحشت دارین؟;)

خب دیگه داستان همینه که کشیده میشه به فمینیسم بعد توی فمینیسم راحت میشه زمین زد بحث رو. بحث اینجا نابرابری تحمیل شده از سمت مردا نیست، از سمت نظام و دین هست. فمینیسم امروزی که شده یه کسایی مثل مسیح علینژاد که هر وقت یه اتفاق کثیف تو ایران افتاد؛ یه ویدئو از یه دختر داد بیرون که داره کتک میخوره، و چه اتفاقاتی بودن که با این کار کسی توجه نکرد بهشون. نمیخوام ضد فمینیسم صحبت کنم با شما، فقط میگم اونقد این قضیه مسخره بازی اومده سراغش که توجه کردن بهش باعث میشه از مشکل اصلی که احکام اسلامه دور شیم. شما تا صبح به یه ارزشی بگو زنا با مردا برابر نیستن میگه حکم دین هست، ولی وقتی از اول به حکمی که داده حمله کنی بهتر عمل میکنی.زیاد حرف زدم، خلاصه این که؛ نه از چیزی نمیترسم، فقط در این مورد بی ارزش میدونمش.

حرف صحیحی هست…

منطق تاپیک به صورت خلاصه اینه:

-ما میگیم در قوانین اسلام بر علیه زن تبعیض های زیادی هست.

-دوستان ارزشی میگن این بخاطر اینه که “روانشناسی” و “خلقت” زن به درد مدیریت و کار اجرایی و قضاوت…نمیخوره و زن صرفا یه موجود احساساتی هست که “دوست داره” تحت قیمومیت مرد باشه…و باید بره کنج آشپزخونه!

من هم سعی کردم با مثالهای نقضی نشون بدم که واقعا این نمیتونه ربطی به “روانشناسی” و “خلقت” زن داشته باشه! و بیشتر شرایط اجتماعی حاکم به یه جامعه مرد سالار و نوع احکام دین اسلام این تبعیض ها رو بوجود آورده.

0 ❤️

2019-11-08 11:43:09 +0330 +0330
نقل از: شواليه-ايران

زنی که افتخاری رو کسب کرد (مدال فیلد در ریاضیات) که کل رجال عالم اسلام از ۱۴۰۰ سال پیش نتوانستند کسب کنند.

مگه فوت شده؟

بله متاسفانه در اثر سرطان فوت کرد…

0 ❤️

2019-11-08 11:57:12 +0330 +0330

مگه فوت شده؟

بله متاسفانه در اثر سرطان فوت کرد...

چرا اين خامنه اي و مكارم شيرازي و بقيه عمامه عن به سر ها و وابسته هاشون نميميرن بعد ينفر مخ اين وسط پيدا ميشه بايد سرطان بگيره؟ خدا حكمتتو گاييدم! من ريدم تو عدلت كصكش

از اون مسخره تر این بود که میخواست برای بچش ملیت ایرانی هم بگیره اما طبق قوانین بسیار مترقی ما! ملیت فقط از "پدر" به فرزند میرسه! فکرش رو بکن! بچه مریم میرزاخانی که آمریکا به دنیا اومده میخواد ایرانی هم باشه اما ما میگیم نه!

اونوقت میگی آقا! چقدر تبعیض بر علیه زن! دوستان میگن نه!!! "کرامت زن در اسلام!"... (preved)

0 ❤️

2019-11-09 06:31:53 +0330 +0330
نقل از: zojbandari هر کی گفته زن ناقص العقله بلانسبت حاظرین و شاهدین خیلی عذر میخوام گوه خورده حالم از ایدئو لوژی بهم میخوره بنظرم واسه دفن کردن این تعفن زن ستیزی و نابرابری جنسیتی باید در این مباحث سکوت در واقع بی محلی کنیم دنیا و بشریت در حال پیشرفته و این خرافات قرون وسطایی دیگه متلاشی شدن و دارن میشن مرسی از تایپیکای جذابتون

ممنون دوست من. درست میگی دنیا واقعا خیلی وقته که این اراجیف رو گذاشته کنار! اما وقتی توی این مملکت هنوز بحث سر اینه که آیا دختر 13 ساله ازدواج بکنه یا نه! و توی تلویزیونش یه آخوند کودنی رو میارن میگه چند همسری چقدر خوبه! و از اونور مذهبیاش میان دم از “کرامت زن در اسلام” میزنن! چاره ای نیست! انقدر باید گفت و نوشت تا حتی احمق ترین اونها هم بفهمن که یه جای کارشون اشکال داره و به خودشون بیان!

0 ❤️

2019-11-09 06:44:26 +0330 +0330
نقل از: excavator این شعر ها از فردوسی است
       زنان  را  از  آن   نام   نايد   بلند     

که  پيوسته  در  خوردن و خفتنند

زن  و اژدها  هر دو  در خاک  به

جهان پاک از اين هر دو ناپاک به

زنان  را  ستايی   سگان  را  ستایی

که يک سگ به از صد زن پارسای

پس  پرده  هر  که  دختر بود

اگر  تاجدار  است  بد   اختر  بود

چون  زن  زاد  دختر،دهيدش به گرگ

که نامش ضعيف است و ننگش بزرگ

که  آن ترک بدپيشه  و  ريمن  است

که هم بد نژاد است و هم  بدتن است

انعکاس و تکرار گفته ی شاهنامه را در شعر اسدی طوسی پی می گیریم:

چه نکو گفت آن بزرگ استاد که وی افکند شعر را بنیاد

آنکه را دختر است جای پسر گرچه شاهست،هست بد اختر

چنین گفت دانا که دختر مباد چوبادش به جزخاک افسرمباد

زن واژدها هردو درخاک به وزین هردو روی زمین پاک به

فردوسي در جايي ديگر مي گويد:

اگر   پـارسا   باشد   و  رایـــــزن          

یکی  گــنـج بـاشـد  پـراکـنـده  زن

به ویژه   که  باشد  به   بالا  بلـند            

فرو  هشته  تا  پا ی مشکین  کمند

خردمند  و  با دانش و ناز و شرم     

سخن  گفتن ِ  نیــک  و  آوای  نرم  

فریب  زن  جادو  و  گرگ  و شیر       

فزونـست    از    اژدهـای    دلیـر

فردوسی از زبان رستم به کاووس درباره ی سودابه می گويد:

كسی كو بود مهتر انجمن

كفن بهتر او را ز فرمان زن
سياوش ز گفتار زن شد به باد

خجسته زنی كو ز مادر نزاد

گفته شاه یمن درهنگام خواستگاری فریدون از دخترانش برای سلم تور و ایرج:

بد از من که هرگز مبادم میان

که ماده شد از تخم نره کیان

به اختر کس آن دان که دخترش نیست

چو دختر بود روشن اخترش نیست

گفته مهراب شاه به وقت فهمیدن دلبستگی زال و رودابه:

مرا گفت چون دختر آمد پدید

ببایستش اندر زمان سر برید

نکشتم بگشتم ز راه نیا

کنون ساخت بر من چنین کیمیا

گفته آسیاب به هنگام آشکار شدن عاشقی منیژه:

کرا دختر آید به جای پسر

ببین رفیق! من اینجا قصد دفاع از فردوسی رو ندارم. او هم در بیش از 1000 سال پیش زندگی میکرده و افکار زمان او هم همین بوده…اشکال اینجاست که من و شما 1000 سال “بعد” همین افکار رو داشته باشیم!

در ضمن خیلی جاها هم فردوسی از دلاوری و رشادت زنها تعریف میکنه مثل داستان گُردآفرید که شما اینجا بهش اشاره نکردی! و همینطور گُردیه خواهر بهرام چوبین و…

من بعلت علاقه به فردوسی از سنین کودکی حدود 1000 بیت شاهنامه رو حفظ هستم و میتونم مثالهای دیگه ای هم برات بزنم…

خلاصه اینکه فکر کهنه و پوسیده چیز بدیه حالا چه مال فردوسی باشه چه مال مذهب خاصی باشه چه مال من و شما باشه…!

اگه علاقمند بودی این مقاله رو هم بخون که توضیح میده خیلی از این ابیاتی که مثال زدی متاسفانه الحاقی هستند و در نسخ اصلی شاهنامه خبری از اونها نیست:

https://www.kojaro.com/2015/8/5/9968/women-in-shahnameh/

1 ❤️

2019-11-09 06:46:59 +0330 +0330
نقل از: mohammad321 درسته که حقوق زنان درجاهایی ضایع شده ولی نباید در دفاع از حقوق زنان افراط کرد . عواقب خوبی نداره

شکی نیست…اینجا هدف اصلی اینه که یادآوری بشه که این تصویر سنتی از زن صحیح نیست. من در جاهای دیگه ای مشکلات زنان خودمون رو هم یادآور شدم.

برای مثال میتونی تاپیک زیر رو ببینی:

https://shahvani.com/forum/topic/خلقیات-بعضی-از-نسوان-ما

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «