آولین و آخرین بحث دینی من😐

1401/02/25

با سلام و درود خدمت شما رفقای گل

واقعیتش چن وقته تو سایتم تاپیکایی که به مسائل اسلامی هستن زیاد میبینم و خلاصه اومدم خیلی راحت و با توجه به خود آیه های قرآن بگم که اصلا قرآن و اسلام ربطی به ما نداره
لطفا اگه میخواین نظر بدین حداقل تا آخر بخونین.

مدرک قرآنی که ثابت می کند اسلام نه برای ما ونه برای هیچ کشوری نیامده است ، جز عربستان👇
این نه توهین به پیغمبر است و نه بقران ، اگر ایرانی هستی و ادعا در عرب بودن داری یعنی کاسهء از آش داغتر هستی حقیقت را از کتاب فارسی خود بخوان دوست گرامی
چون عربی نمیدانی .
یک نفر خدمتی به ایران و ملت ایران کرد و کارهای قبلیش را جبران کرد که آن شخص دکتر قمشه‌ای بود و هست که قرآن فارسی را چاپ کرد
ولی متاسفانه چون حقیقت را روشن کرد ، رژیم چاپ مجدد را ممنوع کرد ،
( چون دیدند که باید بروند سراغ الاغ سواریشون و دیگر دکانی ندارند )
چرا ؟ مگر هر آنچه در کتاب قرآن بوده نگفته ؟ حقیقت تلخ است ؟
دوستان ، بخوانید و بدانید این گوشه ای از هزاران است یعنی مشت نمونه خروار ،
بدانید که هزارو چهارصد و پنجاه سال کلاه بر سرمان رفته ، فقط بدانید که محمد پیامبرِ ایران و دیگر کشورهای جهان نیست ، فقط و فقط عربستان .
ﺍﮔﺮ ﻗﺮﺁﻥ را ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﮐﻪ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ خدا ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﺍﺑﻦ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺭﺳﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺳﺖ . ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ بر اساس گفته ﺍﻟﻠﻪ ما ایرانیها و دیگر کشور ها بجز عربستان ﺑﺎﯾﺪ ﺯﺭﺗﺸﺘﯽ بمانیم و دیگر کشور ها به آیین خود ، یهود و عیسی و… باقی بمانند .
ﺍﯾﻦ گفتهء آشکار ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺟﺎﯼ ﻫﯿﭻ تردیدی ﻧﺒﺎﺷﺪ : ﮐﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺎ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﻣﺤﻤﺪ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﮐﻪ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺍﺳﺖ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ .
ﺩﺭ زیر ﺁﯾﻪ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻥ با آدرس ﺑﺮﺍی شما آورده شده تا باور کنید👇👇👇
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ، ﺁﯾﻪ 4
ﻭَﻣَﺎ ﺃَﺭْﺳَﻠْﻨَﺎ ﻣِﻦ ﺭَّﺳُﻮﻝٍ ﺇِﻟَّﺎ ﺑِﻠِﺴَﺎﻥِ ﻗَﻮْﻣِﻪِ ﻟِﻴُﺒَﻴِّﻦَ ﻟَﻬُﻢْ ۖ ﻓَﻴُﻀِﻞُّ ﺍﻟﻠَّـﻪُ ﻣَﻦ ﻳَﺸَﺎﺀُ ﻭَﻳَﻬْﺪِﻱ ﻣَﻦ ﻳَﺸَﺎﺀُ ۚ ﻭَﻫُﻮَ ﺍﻟْﻌَﺰِﻳﺰُ ﺍﻟْﺤَﻜِﻴﻢُ .
ﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﯿﭻ ﻗﻮﻣﯽ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮﯼ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩﯾﻢ ﺑﻐﯿﺮ ﺍﺯ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ خودشان ﺳﺨﻦ ﺑﮕﻮﯾﺪ .
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﻣﺤﻤﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻧﺎﻥ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﺳﺖ ، ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻥ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺑﻮﺩ .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻟﻨﺤﻞ ( ﺯﻧﺒﻮﺭ ) ﺁﯾﻪ 36 :
ﻭَﻟَﻘَﺪْ ﺑَﻌَﺜْﻨَﺎ ﻓِﻲ ﻛُﻞِّ ﺃُﻣَّﺔٍ ﺭَّﺳُﻮﻟًﺎ ﺃَﻥِ ﺍﻋْﺒُﺪُﻭﺍ ﺍﻟﻠَّـﻪَ ﻭَﺍﺟْﺘَﻨِﺒُﻮﺍ ﺍﻟﻄَّﺎﻏُﻮﺕَ .
ﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺮ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﯼ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻳﻢ که میگفت : ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﭙﺮﺳﺘﻴﺪ ﻭ ﺍﺯ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺑﺘﯽ ﺍﺟﺘﻨﺎﺏ ﮐﻨﻴﺪ .
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺭﺳﻮﻝ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﯿﺎﻡ ﯾﮑﺘﺎ ﭘﺮﺳﺘﯽ ﺭﺍ هماهنگ ﺑﺎ ﺧﻮﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺁﻭﺭﺩ .
ﺳﻮﺭﻩ ﯾﻮﻧس ﺁﯾﻪ 47
ﻭَﻟِﻜُﻞِّ ﺃُﻣَّﺔٍ ﺭَّﺳُﻮﻝٌ ۖ ﻓَﺈِﺫَﺍ ﺟَﺎﺀَ ﺭَﺳُﻮﻟُﻬُﻢْ ﻗُﻀِﻲَ ﺑَﻴْﻨَﻬُﻢ ﺑِﺎﻟْﻘِﺴْﻂِ ﻭَﻫُﻢْ ﻟَﺎ ﻳُﻈْﻠَﻤُﻮﻥَ ،،،
ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺮ ﺍُﻣﺘﯽ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮﮔﺎﻩ ﺁﻥ ﺭﺳﻮﻝ ﺁﯾﺪ ﻭ ﺣﺠﺖ ﮐﻨﺪ ، ﺣﮑﻢ ﺑﻪ ﻋﺪﻝ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﻭ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﺳﺘﻢ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺩﯾﺪ .
ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍن ، ﺯﺭﺗﺸﺖ بود .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻟﺸﻌﺮﺍﺀ ( ﺷﺎﻋﺮﺍﻥ ) ﺁﯾﻪ 195، 198 ، 199
ﺑِﻠِﺴَﺎﻥٍ ﻋَﺮَﺑِﻲٍّ ﻣُّﺒِﻴﻦٍ، ﻭَﻟَﻮْ ﻧَﺰَّﻟْﻨَﺎﻩُ ﻋَﻠَﻰٰ ﺑَﻌْﺾِ ﺍﻟْﺄَﻋْﺠَﻤِﻴﻦَ، ﻓَﻘَﺮَﺃَﻩُ ﻋَﻠَﻴْﻬِﻢ ﻣَّﺎ ﻛَﺎﻧُﻮﺍ ﺑِﻪِ ﻣُﺆْﻣِﻨِﻴﻦَ
195 ﻭ ﺁﻥ (ﻗﺮﺁﻥ) ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﻋﺮﺑﯽ ﺁﻣﺪ 198 ﻭ ﺍﮔﺮ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﻋﺮﺑﯽ ﻧﻤﯿﺪﺍﻧﻨﺪ ﻧﺎﺯﻝ ﻣﯿﮑﺮﺩﯾﻢ ، 199 ﻣﺤﺎﻝ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻔﻬﻤﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﺑﯿﺎﻭﺭﻧﺪ .
ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ آشکارا ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ : ﻗﺮﺁﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎ .
ﺳﻮﺭﻩ ﺳﺠﺪﻩ ، ﺁﯾﻪ 3
ﺃَﻡْ ﻳَﻘُﻮﻟُﻮﻥَ ﺍﻓْﺘَﺮَﺍﻩُ ۚ ﺑَﻞْ ﻫُﻮَ ﺍﻟْﺤَﻖُّ ﻣِﻦ ﺭَّﺑِّﻚَ ﻟِﺘُﻨﺬِﺭَ ﻗَﻮْﻣًﺎ ﻣَّﺎ ﺃَﺗَﺎﻫُﻢ ﻣِّﻦ ﻧَّﺬِﻳﺮٍ ﻣِّﻦ ﻗَﺒْﻠِﻚَ ﻟَﻌَﻠَّﻬُﻢْ ﻳَﻬْﺘَﺪُﻭﻥَ
ﺍﯼ ﻣﺤﻤﺪ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻗﻮﻡ ﺗﻮ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﯾﻢ ﭼﻮﻥ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﯿﺎﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺗﺎ ﺗﻮ ﺑﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺳاﻟﺖ ﮐﻨﯽ ، ﺷﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﺷﻮﻧﺪ
ﻣﺎ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﯿﻢ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﭼﻬﺎﺭ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﮐﺘﺎﺑﺪﺍﺭ ﻭ ﻣﻮﺭﺩ ﻗﺒﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﻫﺴﺘﻨﺪ .
ﻫﯿﭻ ﻟﺰﻭﻣﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺣﻤﻠﻪ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺁﻥ کشتارها ﻭ ﻏﺎﺭﺕ ﻭ ﺑﺮﺩﻩ ﮔﯿﺮﯼ ﺭﺍ انجام دهند و ﻫﻨﻮﺯ ﻫﻢ این داستان ادامه دارد .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻧﻌﺎﻡ ( ﭼﻬﺎﺭﭘﺎﯾﺎﻥ ) ﺁﯾﻪ 92
ﻭَﻫَـٰﺬَﺍ ﻛِﺘَﺎﺏٌ ﺃَﻧﺰَﻟْﻨَﺎﻩُ ﻣُﺒَﺎﺭَﻙٌ ﻣُّﺼَﺪِّﻕُ ﺍﻟَّﺬِﻱ ﺑَﻴْﻦَ ﻳَﺪَﻳْﻪِ ﻭَﻟِﺘُﻨﺬِﺭَ ﺃُﻡَّ ﺍﻟْﻘُﺮَﻯٰ ﻭَﻣَﻦْ ﺣَﻮْﻟَﻬَﺎ ۚ ﻭَﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻳُﺆْﻣِﻨُﻮﻥَ ﺑِﺎﻟْﺂﺧِﺮَﺓِ ﻳُﺆْﻣِﻨُﻮﻥَ ﺑِﻪِ ۖ ﻭَﻫُﻢْ ﻋَﻠَﻰٰ ﺻَﻠَﺎﺗِﻬِﻢْ ﻳُﺤَﺎﻓِﻈُﻮﻥَ .
ﺍﻳﻦ ﻧﯿﺰ ﻛﺘﺎﺏ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﻣﺒﺎﺭﻛﯽ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺎ ﻧﺎﺯﻝ ﻛﺮﺩﻩ‌ﺍﻳﻢ و ﺗﺼﺪﯾﻖ ﮐﻨﻨﺪﻩء ﻛﺘﺐ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﭘﻴﺸﻴﻦ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﻬمترﻳﻦ ﺟﺎﻣﻌﻪ (ﻣﮑﻪ) ﻭ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺣﻮﺍﻟﯽ ﺁﻥ ( ام القرا ) ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺩﻫﯽ : ﺁﻧﺎنکه ﺑﻪ ﺁﺧﺮﺕ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ (ﻛﺘﺎﺏ) ﺍﻳﻤﺎﻥ ﻣﯽ ﺁﻭﺭﻧﺪ ﻭ ﻧﻤﺎﺯﻫﺎ ( ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺧﺪﺍ ) ﺭﺍ بجا ﻣﯽ ﺁﻭﺭﻧﺪ ،
ﺍﯾﻦ ﺁﯾﻪ ﺛﺎﺑﺖ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﺤﻤﺪ ﻓﻘﻂ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮﯼ ﻣﮑﻪ ﻭ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﺁﻥ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺷﺪﻩ .
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺣﺘﯽ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻥ ﻣﯿﺪﺍﻧﻨﺪ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﺍﻭ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ ﭼﻮﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﻧﻪ ﺩﺭ ﻣﮑﻪ ﻭ ﺣﻮﺍﻟﯽ آن .

ﺳﻮﺭﻩ ﻓﺼﻠﺖ ( ﺟﺰﯾﯿﺎﺕ ) ﺁﯾﻪ 3
ﻛِﺘَﺎﺏٌ ﻓُﺼِّﻠَﺖْ ﺁﻳَﺎﺗُﻪُ ﻗُﺮْﺁﻧًﺎ ﻋَﺮَﺑِﻴًّﺎ ﻟِّﻘَﻮْﻡٍ ﻳَﻌْﻠَﻤُﻮﻥَ
ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺁﻳﺎﺕ ﺁﻥ ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﺟﺰﺋﻴﺎﺕ ﺑﯿﺎﻥ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻧﯽ ﻋﺮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﻋﺮﺑﯽ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻨﺪ .
ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ،،، ﻗﺮﺁﻥِ ﻋﺮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻥ است ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻥ . ﺑﯿﺨﻮﺩ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ حکومت کوشش می کنند ﮐﻪ ﺯﺑﺎﻥِ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻋﺮﺑﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﻧﻮﻥ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻧﯿﻔﺘﻨﺪ .
اکنون خود اندیشه کنید که زرتشتی هستید یا مسلمان ؟🤔🤔🤔🤔🤔

من دیگه حرفی ندارم هرچی دلتون میخواد برداشت کنید 🙏

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-05-15 17:25:37 +0430 +0430

صورت مساله پاک نشد! دین افیون توده هاست.

2022-05-15 17:26:37 +0430 +0430

↩ danialWR
تعبیر جالبیه🌹

1 ❤️

2022-05-15 18:33:02 +0430 +0430

ابتدا یک نمونه از بازدهیِ عملکرد به آن کتاب از 1440 سال پیش تاکنون را در راستای انسانیت و مدنیت مثال بیارید تا پس از آن بشینم دعوا راه بندازیم که این موهبت الهی برای ایرانیان هم نازل شده یا خیر.
داعش کتابش قرآن است
القاعده کتابش قرآن است
بوکوحرام کتابش قرآن است
طالبان کتابش قرآن است
حسن و حسین و علی هم کتابشان قرآن بود و چنان آکنده از موهبت قرآنی بودند که عاقبتشان چندان تفاوتی با ابوبکر بغدادی و اسامه بن لادن نداشت.

2022-05-15 18:39:35 +0430 +0430

↩ فامیل.دور
کلان این دین خیلی رعوف و محربون و پر مهرو محبته😇

2 ❤️

2022-05-15 19:52:17 +0430 +0430

به نظر من دین یه مسئله شخصیه، اینکه ما یه حکومت مذهبی و یه جامعه مذهبی رو تجربه کردیم که بهمون آسیب زدن به این معنی نیست که حالا حتماً باید باهاش ضد بشیم، هر کس آزاده هر عقیدهٔ مذهبی داشته باشه و فکر نمیکنم خدا برای ملت های مختلف دین های متفاوتی فرستاده باشه که کسی از ملت های دیگه ای نباید ازشون پیروی کنه.(من خودم، خودم رو مسلمان نمی‌دونم و قصد دفاع از هیچ مذهبی رو ندارم.)
منتهی شما (اگر درست متوجه شده باشم) ضمن تأیید الهی بودن اسلام اون رو مختص مردم عرب دونستید و سعی کردین با قرآن اثباتش کنید که من یاد این دو آیه افتادم:

وَمَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلَامِ دِينًا فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ
هر کس غیر از اسلام دینی اختیار کند هرگز از وی پذیرفته نیست، و او در آخرت از زیانکاران است.

«وَ إِنَّ مِنْ أَهْلِ الْکِتابِ لَمَنْ یُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ ما أُنْزِلَ إِلَیْکُمْ وَ ما أُنْزِلَ إِلَیْهِمْ خاشِعینَ لِلَّهِ لا یَشْتَرُونَ بِآیاتِ اللَّهِ ثَمَناً قَلیلاً أُولئِکَ لَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ إِنَّ اللَّهَ سَریعُ الْحِسابِ»؛[1]و از اهل کتاب، کسانى هستند که به خدا، و آنچه بر شما نازل شده، و آنچه بر خودشان نازل گردیده، ایمان دارند. در برابر خدا خاضع‌اند و آیات خدا را به بهاى ناچیزى نمی‌‏فروشند. پاداش آنها، نزد پروردگارشان است.

اولی به صراحت میگه الله (خدا) هیچ دینی غیر از اسلام رو قبول نداره، دومی میگه برای اهل کتاب (مثل یهودی، مسیحی، زردتشتی و…) به شرط اینکه اسلام رو قبول داشته باشن و به اون مبانی ای از مذهب خودشون که اسلام رد می‌کنه (مثل اینکه عیسی پسر خداست) ایمان نداشته باشن، در اون صورت پاداش در انتظارشون خواهد بود.

9 ❤️

2022-05-15 20:12:20 +0430 +0430

بنده که اسلام رو فقط در حد یه طرز فکر قبول دارم و تمام…
بهش احترامم میذارم و اونچه که منطقاً درست باشه رو در زندگیم اعمال میکنم…
تعصب بیخودی دینی و عقیده‌ای هم ندارم.

4 ❤️

2022-05-15 20:19:46 +0430 +0430

التماس تفکر،،،،، ،،،،😁😁😁😁😁😁😁

3 ❤️

2022-05-16 13:50:21 +0430 +0430

↩ Dokhtare_qam2
عزیزم تا حدودی باهات موافقم اما فقط تا حدودی
به نظر من تمام دیدن ها واقعی هستن اما هر دین مختص یه ملتیه اسلام متناسب با خلق و خوی مردم عرب نازل شد و حرف من اینه و چیز خاصی نمیگم و به قول خود مسلمان ها عیسی به دین خویش موسی به دین خویش

1 ❤️

2022-05-16 13:51:23 +0430 +0430

↩ Asim_rastaan
شما روشنفکری عزیزم من اصلا آدم روشن فکری نیستم😂
تا قدسو پس نگیریم آروم نمی گیگیریم😐

1 ❤️

2022-05-16 19:45:24 +0430 +0430

همین که هزار و اندی سال پیش از بهداشت و نظافت و حقوق برابر زن و مرد و … گفته اونم کجا وسط یه مشت ادمی که اصلا زن رو ادم حساب نمیکردن و خیلی کارای دیگه به نظر من دین قابل احترامیه اینکه ما الان باهاش مشکل داریم چیز بدی نیست بالاخره هزار سال پیش اومده و به نظرم خیلیم مفید بوده تا یه جاهایی

1 ❤️

2022-05-17 01:06:11 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
پس قدسو پس بگیرگیر
بعدش آروم بگیرگیر

1 ❤️

2022-05-17 01:26:44 +0430 +0430

معنی کردن های جنابعالی بسیار سطحی است، واقعا فکر میکنید با این ها بجز یکسری آتئیست حرفتان را باور میکنند؟
نه حوصله بحث دارم نه وقتش را ولی بهتر هست کمی سطح خود را بالا ببرید، چون دین و تفکر هیچوقت در هیچ جای دنیا محصور به جای خاصی نبوده و شما هرچقدر هم بگید تاثیری ندارد
هرچند امیدوارم واقعا زرتشتی باشید چون خیلی ها فقط حرفش را میزنند

1 ❤️

2022-05-18 14:23:13 +0430 +0430

↩ R.e.z.a_b.a
آره قبول دارم بهداشتو خوب توصیح داده
فقط یه چیزی
حقوق برابر زن و مرد؟😂
همون حقوق برابری که میگه دیه زن نصف مرده؟😂
همون حقوق برابریه که میگه مرد میتونه زنشو الکی ممنوع الخروج کنه؟😂
همون دینی که میگه اگه پدر بچه رو بکشه محاکمه نمیشه؟😂
آره دین خوبیه ولی مال ما نیست 😉

0 ❤️

2022-05-18 14:27:56 +0430 +0430

↩ Haj jagi movidoleslam
دلیل حمله محمد به ایران رو فراموش کردی که میگی به زود تحمیل نشده؟

فقط به خاطر اینکه حاکم وقت ایران نامه محمد رو پاره کرد به ایران حمله کردن و خودتم خوب میدونی چه کار هایی کردن همون دینی که میگه تو جنگ خیلی کار هارو میشه انجام داد و کاملا هم خوبه مثل غارت و تجاوز و برده گیری.
تنها بهونه محمد این بود که نام خدا بالای نامه بود و به زمین افتاد به نظر شما خدا گفته که اگه اسمم به زمین افتاد کشتار راه بندازین؟
هیچ نمونه ای از ا ستا باقی نمونده به چیز یه چیزای کوچیکی که هیچ جاش درباره حقوق زن و مرد چیزی گفته نشده و چیزایی که در باره حقوق برابر زن و مرد تو تاریخ ایران هست کتیبه هو و سنگ نوشته هاست
پس لطفا با جواب های بی معنیت به شعورم توهین نکن🙂

0 ❤️

2022-05-18 14:31:13 +0430 +0430

↩ Kazuma11
من لائیک هستم عزیزم و با انسانیتم زندگی میکنم با قوانینی که عقل و شعورم بهم میگن
اگه حوصله بحث نداری بهتر بود ساکت میموندی
من انجیل و قرآن و تورات رو بار ها به صورت کامل خوندم پس لطفا از ارتقاع سطح با من حرف نزن تویی که مطمئنم حتی تا حالا ۱ بار هم قرآنو کامل نخوندی
سوره حدید آیه ۲۱ رو بخون همراه ترجمه و تفسیرش فک کنم برای بستن دهنت کافی باشه اگه نبود بیا بازم بت بگم😇

2 ❤️

2022-05-18 17:20:06 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
راس میگی، آدم کلا رد بشه از بحث ها بهتره. ضمنا قرآن رو من روخوانی نمیکنم، با تفسیر سوره های خاصی رو میخونم، و خدا می‌دونه چندسال بکشه تموم بشه!

0 ❤️

2022-05-18 17:34:54 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
داش گلم نسبت به اون زمان چیز شاخی بوده خب . تو دوره ای که دختراشونو زنده زنده خاک میکردن همینقدرشم خیلیه اره قبول دارم الان بعد از هزارو چهارصد سال جواب نمیده

0 ❤️

2022-05-18 18:43:40 +0430 +0430

↩ R.e.z.a_b.a
دین چیزی نیست که از مد بیفته داش گلم
یه راهنماست
اما فک نکنم تو هیچ کتاب راهنمایی
مثلا راهنمای عمل قلب باز جنسیت زیاد مهم باشه😉

0 ❤️

2022-05-19 07:24:15 +0430 +0430

↩ Haj jagi movidoleslam
تو چرا اسرار داری بگی اوستا تحریف شده؟
اوستا زمان حمله اعراب از بین رفت و هیچ نسخه ای از اون باقی نمونده پس تو داری چیو میگی؟
اصلا تاریخ کشورتو خوندی؟
یکمی بیشتر مطالعه کن عزیزم یا حداقل ۲ تا سرچ تو گوگل

1 ❤️

2022-05-19 07:25:46 +0430 +0430

↩ Kazuma11
من ۴ ماه بیشتر طول نکشید دفعه اول تفاسیر و معنی هارم خوندم برای همینه به خودم اجازه میدم دربارش حرف بزنم چون تناقض رو کاملا واضح درش دیدم.

0 ❤️

2022-05-19 07:32:21 +0430 +0430

↩ kaaberahmadi
حرفات جالب بود اما فقط نصفشو خوندم چون دقیقا عین کتاب بیشعوری کسی که کامل متنتو بخونه آدم بیشعوره
من کاری به هیچ دینی ندارم و لائیک هستم
درضمن گفتی هولی و میخوای چنتا زن بگیری محض اطلاع من گی هستم دوست عزیز
تو به حرفای من می کسشعر و میخوای بگی آدم روشن فکری هستی اما من اصلا روشن فکر نیستم و دلیلی هم نمیبینم که اداشو در بیارم
اطلاعاتت خوبه اما سرت پر از اراجیف من نگفتم زرتشت دین کاملیه گفتم هر ملت دین مختص خودشو داره
بعدم شما همش میگین اوستا فلان دارو بهمان . دوست عزیز اوستایی دیگه وجود خارجی نداره و نابود شده و چیزی هم که تو اشاره کردی در باره دیو ها مربوط به کتاب هفتاد و دو دیوه که اصلا ربطی به اوستا نداره پس با عرض پوزش و با توجه به سوتیات تو همون چن خط که خوندم عزیزم باید بگم ریدی😇

0 ❤️

2022-05-19 10:57:21 +0430 +0430

↩ Haj jagi movidoleslam
حاجی جون ترو هر دینی که میپرستی اول املای درست کلمات رو رعایت کن بعدش راجع به ادیان نظر بده. کسی که املای درست نوشتن رو رعایت نمیکنه یعنی یا مطالعه نداره یا همینجوری طوطی وار یه چیزی شنیده میاد اظهار نظر می کنه.
راجع به اولندش چیزی نمیگم شاید محاوره ای نوشتی ولی** تعریف غلطه و تحریف** درسته که از انحراف میاد بعدی توست یعنی چی؟؟؟ اگه منظورت توسط هست یعنی به واسطه بعدی منصوب غلطه و منسوب درسته یعنی نسبت داده شده ترو به همون حجی که رفتی املای کلمات رو درست بنویس که کامنتت تاثیر بگذارد. و من الله التوفیق

0 ❤️

2022-05-19 23:34:16 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
تفسیر کیو خوندی؟ تفسیر قطره رو من حساب کردم حداقل یکسال طول میکشه

1 ❤️

2022-05-19 23:36:13 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
اوستا از بین نرفت! موبد های زرتشتی جمع کردن رفتن جاهایی که دور افتادست و دست عرب ها برای فتوحات غیر اسلامی نمی‌رسه

1 ❤️

2022-05-21 00:41:03 +0430 +0430

↩ Haj jagi movidoleslam
عزیزم من توهمین تاپیک چند مرتبه گفتم که لائیک هستم درضمن تاحلا هیچ جا نخوندم که همجنسگرایی تو دین زرتشت حکم مرگ داشته باشه پس لطفا سر خود فتوا صادر نکن گذشته از اون اصلا نیازی نیست دینی داشته باشی دین فقط یه راهنماست برای درست زندگی کردن اگه افراد فقط طبق شعونات انسانی رفتار کنن نیاز به هیچ دینی نیست🌹

0 ❤️

2022-05-21 00:44:37 +0430 +0430

↩ Kazuma11
تفاسیر زیادی وجود داره که تقریبا همه یکین به جز تو یه سری احکام که اختلاف نظر وجود داره منطور کلی یکیه البت بعضی تفاسیر هم بودن که کلا یه برداشت کاملا متفاوت ازش ارائه میدادن و طبق نظر علما همه درست بودن در صورتی که گاهی نقطه مقابل هم بودن این تفاسیر .
جدا از این مباحث من تفسیری که گفتیو نخوندم اما اگه علاقه مند باشی و وقت آزاد هم داشته باشی خیلی کمتر از اون جیزی که فکر میکنی طول میکشع🌹

0 ❤️

2022-05-21 00:46:24 +0430 +0430

↩ Kazuma11
تا الان هرچی گشتم هیچ نسخه صحیحی از اوستا پیدا نکردم و تا جایی که اطلاع دارم همه نسخ موجود کتاب تو حملات اعراب از بین رفت که البته امید وارم اشتباه باشه چون خیلی دوس دارم بخونمش ❤

1 ❤️

2022-05-21 01:20:52 +0430 +0430

↩ danialWR
کارل مارکس 👋

1 ❤️

2022-05-21 01:23:25 +0430 +0430

مشکل اینجاس که بشخصه هیچ دینی رو قبول ندارم . یک راهیه برای کنترل و محدود کردن افراد جامعه که در این بین تحت پوشش هر دینی یه سری افراد سو استفاده و چپاول میکنن

2 ❤️

2022-05-21 01:26:48 +0430 +0430

↩ پسرک منزوی
نظرمون مشابه همه
یه رو یه مبلق مذهبی مسیحی میره تو به سرزمین و شروع میکنه از گناه حرف زدن و عذاب و … یه پیرمرد میره پیشش میگه اگه ندودنیم اینها گناه هستن انجام بدیم باز هم به جهنم میریم؟
کشیش میگه نه
پیر مرد میگه پس چرا با معرفی مذهب مارو به جهنم میفرستی🙃

1 ❤️

2022-05-21 10:56:51 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
امیدوارم که اینطور باشه! چون دوست دارم اوستا و انجیل و تورات رو هم بخونم، حداقل خلاصه وار. درکل ادیان برام جالبن

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «