آیا اسلام برنامه‌ای برای سعادت انسانهاست؟(2- فروش احکام)

1397/09/14

دوستان عزیز سلام؛
واقعیت امر این هست که یک سوالی از اواخر دوره راهنمایی بدجوری ذهن من رو درگیر کرده و تا این لحظه جواب قانع کننده‌ای که بتونم این مساله رو بپذیرم، پیدا نکرده‌ام.
ﺁﯾﺎ ﺩﻗﺖ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍﯾﺪ که یکسری از ﺍﺣﮑﺎﻡ ﺍﺳﻼﻡ ﻗﺎﺑﻞ ﺧﺮﯾﺪ ﻭ ﻓﺮﻭﺵ ﻫﺴﺘﻨﺪ؟!

بعنوان نمونه می‌توان به این موارد اشاره نمود:
1- جزیه: یا اسلام بیاور و مسلمان شو یا اینکه غرامت یا جزیه (بصورت پول نقد) پرداخت کن.

2- قصاص: یا مجازات کار ناشایست خود را ببین و یا میتوانی دیه پرداخت کنی.

3- چنانچه قسم دروغ خوردی یا قسم خود را شکستی کفّاره آن را پرداخت کن.

4- هر قدر که نماز و روزه بدهکار باشی، ورثه با پرداخت پول به کسی برای خواندن نماز یا گرفتن روزه قضا، می‌تواند آن را برای شما تسویه نماید.

5- اگر حج واجب خود را به جا نیاوردی میتوانی با پرداخت پول نائب بگیری که او به جای تو اعمال حج را برایت انجام دهد.

6-…
و…

من به شخصه مورد چهارم به هیچ عنوان برام جا نمیفته؛ اگر نماز و روزه از فروع دین هستند و واجب پس باید انجام داده شود، این چه عدالتی است شخص نیازمند و تهیدست یا شخصاً باید همه اعمال واجبش را انجام داده باشد و یا جهنم را با جان و دل بپذیرد حال آنکه شخص دارا و ثروتمند بدون خواندن حتی یک رکعت نماز در این دنیا، با صرف بخش کوچکی از ارثیه به جا مانده تمام نماز و روزه‌های انجام نداده‌اش ردیف می‌گردد. اصلا فلسفه نماز چیست؟ مگر می‌شود شخص دیگری به جای کسی دیگر به یاد خدا باشد، از بدی‌ها مصون داشته شود، خداوند را ستایش کند، دلش آرام گیرد،… ، آیا این راه سعادت انسان است که کاملترین دین آنرا ارائه می‌دهد؟
خلاصه کلام این که در صورت پولدار بودن بهشت را هم می‌توان خرید!

7 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-12-05 16:35:37 +0330 +0330
نقل از: We_Are_All_Victims

کسی هست که بتونه به سوالات کامبیزخان جواب بده؟

بعید میدونم کسی بتونه حتی به یکدونه از سوالات تاپیک جواب قانع کننده بده. چون....... (خودتون میدونید)

مرسی فرهاد جان، امیدوارم کسی بتونه جواب منطقی و عقلانی بده والا از جوابهای آخوندی و معلم دینی‌وار گوشم پره، ممنون عزیزم ?

2 ❤️

2018-12-05 16:36:39 +0330 +0330

چوپان فقیر، بنیان گذار موسسه تجارت، با رزومۀ زیر نام (اسلام) را برای موسسه اش ثبت کرد

استفاده از ثروت خدیجه، غنیمت گرفتن ثروت آنکه بنام کفار باید قتل عام می شدن، فروش زنان آنان بنام برده....

حال احکامی که از سوی ایشون بنام خدای اسلام ارائه میشد چطور میبایست شرایط غیر مادی داشت؟

اسلام دین تجار است

4 ❤️

2018-12-05 16:52:32 +0330 +0330
نقل از: فامیل.دور

چوپان فقیر، بنیان گذار موسسه تجارت، با رزومۀ زیر نام (اسلام) را برای موسسه اش ثبت کرد

استفاده از ثروت خدیجه، غنیمت گرفتن ثروت آنکه بنام کفار باید قتل عام می شدن، فروش زنان آنان بنام برده....

حال احکامی که از سوی ایشون بنام خدای اسلام ارائه میشد چطور میبایست شرایط غیر مادی داشت؟

اسلام دین تجار است

درست میفرمایید اما من فکر نمی‌کنم اکثر قریب به اتفاق پیامبران از طبقات بالای جامعه خود بوده باشند، من شخصاً در باب این موضوع در ادیان دیگه تحقیقی نکردم و اگه دوستان پیرو ادیان دیگه هستند و اطلاع دارند ممنون میشیم که ما رو نیز در جریان بگذارند. با این تفاسیر بعید میدونم در ادیان دیگه احکام خداوند قابل جایگزینی با پول یا ثروت باشد.
تشکر بخاطر اظهار نظرت ?

1 ❤️

2018-12-05 17:09:26 +0330 +0330
نقل از: hTg این اسلام هم یه دینه دیگه. مگه کشیشای کاتولیک نبودن که بهشت رو میفروختن تا این که مارتین لوتر اومد کاسه کوزشون رو بهم ریخت اسلام هم تو همون دوره هستش و منتظر یه مارتین لوتر که بیاد کاسه و کوزه ملاها رو جمع کنه در مورد شماره ی 3 گفتی شک دارم شنیدم تا وقتی زنده باشی حتی اگه کفاره ی روزه هم بدی بازم باید روزه بگیری

دوست عزیزم؛ موردی رو که شما فرمودی توسط کشیشان بدعت گذاری شده بود و در دین مسیحیت چنین چیزی وجود ندارد اما مواردی که من بطور مثال چند نمونه را ذکر کردم ر متن دین اسلام بوده و حتی در زمان زندگی خود پیامبر، مرسی ?

2 ❤️

2018-12-05 17:18:57 +0330 +0330
نقل از: Different_man سوالا سخته لطفا تاپیک بعدی!!! o_O

? ?
مرسی دیفرنت جان ?

3 ❤️

2018-12-05 17:30:39 +0330 +0330
نقل از: Different_man والا جدا سوالای سختیه ولی کسی که اسلام رو بوجود آورد همیشه خمس غنیمت جنگی واسه خودش بود مهم نیس چی بوده باشه. زن، پول، ادوات جنگی، اسب و... فقط به دنبال مادیات بوده و چه راهی برای قانع کردن بقیه جز دین راحت تره؟ با دین هر کاری میشه کرد. مث آب خوردن آدم کشت، آدم فروخت، آدم خرید، پول مفت گیرت بیاد و... این دینه! پس منطقی وجود نداره که بخوای به دنبال جواب منطقی بود!

دیفی جان؛ درست میگی باپول میشه آدم کشت، آدم فروخت، پول مفت به دست آورد،.... اما اینها معاملات انسانی میباشد. در حالیکه صحبت ما معامله از طریق پول با خداوند است که بابت عمل نکردن به دستوراتش، نقدا همینجا جریمه رو میدیم و یک بلیط یکسر و Non-stop به فرودگاه بهشت ازش دریافت میکنیم!

3 ❤️

2018-12-05 17:47:18 +0330 +0330
نقل از: hTg
نقل از: kambiz55
نقل از: hTg این اسلام هم یه دینه دیگه. مگه کشیشای کاتولیک نبودن که بهشت رو میفروختن تا این که مارتین لوتر اومد کاسه کوزشون رو بهم ریخت اسلام هم تو همون دوره هستش و منتظر یه مارتین لوتر که بیاد کاسه و کوزه ملاها رو جمع کنه در مورد شماره ی 3 گفتی شک دارم شنیدم تا وقتی زنده باشی حتی اگه کفاره ی روزه هم بدی بازم باید روزه بگیری

دوست عزیزم؛ موردی رو که شما فرمودی توسط کشیشان بدعت گذاری شده بود و در دین مسیحیت چنین چیزی وجود ندارد اما مواردی که من بطور مثال چند نمونه را ذکر کردم ر متن دین اسلام بوده و حتی در زمان زندگی خود پیامبر، مرسی ?

خب اینم میتونه توسط ملاها بدعت گذاری شده باشه. درسته؟؟

عزیزم؛ توجه به عرضم نفرمودی؛
مورد جزیه، مورد دیه، مورد خمس،… مواردی هستند که در زمان حیات بنیانگذار اسلام یعنی پیامبر اجرا می‌شده است و بدعت آخوندی نیستند اما مورد فروش بهشت و آمرزش گناهان در زمان حضرت عیسی و یا متن دین مسیحیت نیامده است و اگر اشتباه نکنم در قرن 16 میلادی بوده است.

2 ❤️

2018-12-05 17:50:28 +0330 +0330
نقل از: Different_man
نقل از: Different_man والا جدا سوالای سختیه ولی کسی که اسلام رو بوجود آورد همیشه خمس غنیمت جنگی واسه خودش بود مهم نیس چی بوده باشه. زن، پول، ادوات جنگی، اسب و... فقط به دنبال مادیات بوده و چه راهی برای قانع کردن بقیه جز دین راحت تره؟ با دین هر کاری میشه کرد. مث آب خوردن آدم کشت، آدم فروخت، آدم خرید، پول مفت گیرت بیاد و... این دینه! پس منطقی وجود نداره که بخوای به دنبال جواب منطقی بود!

دیفی جان؛ درست میگی باپول میشه آدم کشت، آدم فروخت، پول مفت به دست آورد،.... اما اینها معاملات انسانی میباشد. در حالیکه صحبت ما معامله از طریق پول با خداوند است که بابت عمل نکردن به دستوراتش، نقدا همینجا جریمه رو میدیم و یک بلیط یکسر و Non-stop به فرودگاه بهشت ازش دریافت میکنیم!

ن کامبیز جان. اتفاقا منظورم دین بود. با دین میشه آدم کشت، آدم فروخت، آدم خرید، پول مفت گیر آورد…دین فقط ی روان کننده است. ی جاده صاف کنه واسه اهلش که باهاش به منافع مادی و غیر مادیشون برسن و دهن بقیه رو سرویس کنن.

آخ ببخشید، من اشتباه متوجه شدم و شرمنده عزیز ?

1 ❤️

2018-12-05 18:12:07 +0330 +0330
نقل از: We_Are_All_Victims

کامبیزخان 5K♥ شدن شما رو پیشاپیش تبریک عرض میکنم! هرچند خیلی نمونده!

ممنون و تشکر عزیز دل؛ اما با این 5K نمیشه 0.5K شلغم بخری! ?

1 ❤️

2018-12-05 18:35:28 +0330 +0330

مورد جزیه، مورد دیه، مورد خمس،… مواردی هستند که در زمان حیات بنیانگذار اسلام یعنی پیامبر اجرا می‌شده است و بدعت آخوندی نیستند اما مورد فروش بهشت و آمرزش گناهان در زمان حضرت عیسی و یا متن دین مسیحیت نیامده است و اگر اشتباه نکنم در قرن 16 میلادی بوده است.

از کجا معلوم؟
شما در مورد دین مسیحیت اطلاعات کامل داری؟ سندی داری؟
اگه اینجوری که میگین باشه پس چرا مردم مسیحی قبول کردن این قوانین رو؟؟

عزیز جان شما اگر زحمتی نیست تشریف ببر بالا و از اولین پست خودت شروع کن و به ترتیب مکالماتمون رو بخون و بیا پایین، شما خودتون مطرح کردین که اینها ساخته آخوندهاست و کسی مثل مارتین لوتر باید پیدا بشه و بساط اینها رو جمع کنه. بنده عرض کردم خیلی از اینها ساخته آخوند نیست و در زمان پیامبر هم اجرا می‌شده، بعدش شما مطرح میکنی که شاید در زمان مسیحیت هم بوده، در مورد بهشت فروشی من تنها پیگیری که کردم از دو نفر از هموطنان مسیحی پرسیدم (جداگانه و آن دو هیچ ارتباطی و شناختی در مورد یکدیگر نداشتند) که جواب منفی بود و اگر دوست عزیز مسیحی و یا کسی که مطالعه در این زمینه داشته تشریف بیارن و نظرشون رو بگن، ممنون میشیم.
ثانیا؛ تأکید میکنم که اسلام به عنوان کاملترین و جامعترین دین که پاسخگوی نیازهای بشر برای رسیدن به کمال و سعادت، برای همه دوران معرفی شده است، یعنی ممکن است دین‌های دیگر دارای نواقص و اشکالاتی باشند لیکن این امر در مورد اسلام به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

1 ❤️

2018-12-05 18:46:31 +0330 +0330

از کجا معلوم؟
شما در مورد دین مسیحیت اطلاعات کامل داری؟ سندی داری؟
اگه اینجوری که میگین باشه پس چرا مردم مسیحی قبول کردن این قوانین رو؟؟

عزیز جان شما اگر زحمتی نیست تشریف ببر بالا و از اولین پست خودت شروع کن و به ترتیب مکالماتمون رو بخون و بیا پایین، شما خودتون مطرح کردین که اینها ساخته آخوندهاست و کسی مثل مارتین لوتر باید پیدا بشه و بساط اینها رو جمع کنه. بنده عرض کردم خیلی از اینها ساخته آخوند نیست و در زمان پیامبر هم اجرا می‌شده، بعدش شما مطرح میکنی که شاید در زمان مسیحیت هم بوده، در مورد بهشت فروشی من تنها پیگیری که کردم از دو نفر از هموطنان مسیحی پرسیدم (جداگانه و آن دو هیچ ارتباطی و شناختی در مورد یکدیگر نداشتند) که جواب منفی بود و اگر دوست عزیز مسیحی و یا کسی که مطالعه در این زمینه داشته تشریف بیارن و نظرشون رو بگن، ممنون میشیم.
ثانیا؛ تأکید میکنم که اسلام به عنوان کاملترین و جامعترین دین که پاسخگوی نیازهای بشر برای رسیدن به کمال و سعادت، برای همه دوران معرفی شده است، یعنی ممکن است دین‌های دیگر دارای نواقص و اشکالاتی باشند لیکن این امر در مورد اسلام به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

الان همین هارو از مسلمونا هم بپرسی میگن نه اینجوری نیستش
من سوالم اینه که اگه اون قوانین که گفتم برا مسیحیت نیست پس چرا مسیحیا قبول کردن؟؟

به هر حال دین دینه دیگه
نمیدونم شاید من دارم اشتباه میکنم
اگه مسیحی هست تو شهوانی بیاد و توضیح بده

htg گرامی؛ کدوم قوانین رو منظورتونه؟!

1 ❤️

2018-12-05 18:50:58 +0330 +0330
نقل از: hTg چه جالب کامبیز حتی با اینکه با نظراتم مخالفی بازم لایک میکنی ممنون ;)

همین که دنبال پیدا کردن جواب درست و فهمیدن حقیقت باشی، شایسته بزرگترین لایکها هستی ?

2 ❤️

2018-12-05 19:17:14 +0330 +0330

یه سوال و یه پیشنهاد دارم کامبیز عزیز
تا حالا شده خودت بری تحقیق و دنبال جواب درست باشی ؟
اگه اینتور نبوده برو دنبالش و جواب این سوالهایی که میپرسی و برای ما هم سواله بدست بیار و همزمان هم سوال رو بزار و هم جواب البته براساس سند و نه آخوندا و معلمای دینی .

1 ❤️

2018-12-05 19:29:36 +0330 +0330

دین صرفا یک عقیده نیست.

دین یک صنعت است.

دین، دعا را از پیروان خود می خرد
و خرافات را بدانها می فروشد.

اما، دست آخر بازنده این سوداگری فقط عوام هستند و تاجران همیشه برنده آن نیز روحانیون و آخوندها هستند. :)

2 ❤️

2018-12-05 19:32:42 +0330 +0330

اسلام برا همه چی حرف داره
شما دباره هرچی که دوس داری سرچ کن از نظر اسلام فلان چیز مثلا
همش میاد با سند و مدرک
خوش باشی

1 ❤️

2018-12-05 19:45:21 +0330 +0330

به نظر من کلا تمام ادیان برای محدود نگه داشتن فکر و مغز مردم بوجود اومد و همینطور در کنار محدود نگه داشتن فکر و مغز سعی کردن بهترین سوء استفاده رو هم از جیب مردم بکنن و تا جایی که میشه از مردم سواری بگیرن...دلیلشم ترس مردم از مردن هست و میخوان با یه سری چرت و پرت خودشونو به دنیای بعد از مرگ دل خوش کنن...واسه همین پناه میارن به حرفای یه سری شیاد و کلاهبردار باهوش که از قول خدا یه چیزایی سر هم کردن...بماند که همین خدا هم از نظر من یه دروغ و دلخوشیه بزرگه...پیامبر من استیفن هاکوینگه چون نه کلاهبرداری کرده نه خارج از عقل حرف زده...و به نظرم اصلا ارزش نداره که بخوای واقعا مغزت رو با اینجور سوالا پر کنی...حیفه...جای اینا کلی میشه دیتای با ارزش باشه...حتی اینا هم خالی بشه از ذهنت و چیزیم جاش نباشه بازم بهتره

2 ❤️

2018-12-05 20:00:21 +0330 +0330

من از بچگی همین‌موضوع ذهنمو مشغول کرده بود
مثلا فلان‌چیزو خدایا ازت میخوام فلان‌تومن میدم بهت اصلا کلا یه بچه اینو میتونه بفهمه که چه دین‌مسخره ای اسلام دیگه من موندم‌چرا ادم گنده ها درکش نمیکنن :| (dash)

2 ❤️

2018-12-05 23:53:59 +0330 +0330

یا ای الذین آمنو آیا کسی از شما هست که مثل تاپیک های کامبیز بتواند بیاورد
اسلام دین کسشر و مندراوردی ممد پدوفیلی میباشد
باشد که رستگار شوید و الله همانا شیطانا

1 ❤️

2018-12-06 00:26:08 +0330 +0330
نقل از: hTg چه جالب کامبیز حتی با اینکه با نظراتم مخالفی بازم لایک میکنی ممنون ;)

همین که دنبال پیدا کردن جواب درست و فهمیدن حقیقت باشی، شایسته بزرگترین لایکها هستی ?

ولی تو این سایت زیاد نمیشه دنبال جواب و حقیقت باشی
بیشتر تاپیکای سیاسی و مذهبی فقط فحشه و یا بدون مدرک حرف میزنن. ذهنو زیاد به چالش نمیکشن
من اولش که اومده بودم اینجا تب و تاب تاپیکای مذهبی خیلی بیشتر بود منم اونموقع مسلمون بودم و میرفتم توشون میدیدم فقط فحش میدن. منم فش میدادم.
تا اینکه با یه دوست آشنا شدم و اون منو راهنمایی کرد. اگه اون نبود هیچ وقت با این روشنفکر نماهای شهوانی نمیشد به حقیقت برسم
چون اونا فقط فش میدن
دقیقا مثل ملاها میمونن فقط عقیدشون برعکسه

البته شمارو نمیگم. شما باز تاپیکت خوبه. فقط مطالعت رو ببر بالا که بتونی قشنگ جواب سوال همه رو بدی اونم با مدرک. اونوقت میتونی عقایدشون رو به چالش بکشی و حقیقت رو بهشون نشون بدی

ممنون htg جان؛ در مورد جواب ندادن خودم عمدا جواب اون طرف رو نمیدم و اگر میخوای بهتر در جریانش قرار بگیری بیا نوی پروفایلم و تاپیک سخنان خانوم مرکل رو باز کن تا بهتر با خودش، طرز فکرش و مهمتر هدفش آشنا بشی، ضمنا هیچ چیزی رو بعنوان سند قبول نداره اما حرفهایی که باب دلش باشه اصلا به سند نیازی نیست!

0 ❤️

2018-12-06 02:28:32 +0330 +0330
نقل از: afshinjonkoloft اسلام برا همه چی حرف داره شما دباره هرچی که دوس داری سرچ کن از نظر اسلام فلان چیز مثلا همش میاد با سند و مدرک خوش باشی

برادر من: در موجودیت احکام ذکر شده که شک و شبهه‌ای نداریم، دلیل اونها رو می‌خواهیم بدونیم؛ شما که نسخه بلدی بپیچی بفرما سرچ کن و بگو چرا کسی که پولدار است و خدا را 1 دقیقه در کل عمرش یاد نکرده با خریدن نماز و روزه‌های انجام نداده‌اش نسبت به یک کارگر بینوای درستکار که کل عمرش را نماز خونده و روزه گرفته در حالیکه کلا یکماه نماز نخوانده دارد و 10 روز روزه نگرفته، چرا شخص ثروتمند اولی حسابش پاکتر از این بینوای دومی بشود صرفا با پرداخت پول؟! شما اینو سرچ کن و جوابش رو به ما بده، ممنونت میشیم، حداقل اینو هم یاد میگیریم که این سرچ چه دنیاییه!

0 ❤️

2018-12-06 02:31:24 +0330 +0330
نقل از: Lifeless_Hidden دین صرفا یک عقیده نیست.

دین یک صنعت است.

دین، دعا را از پیروان خود می خرد
و خرافات را بدانها می فروشد.

اما، دست آخر بازنده این سوداگری فقط عوام هستند و تاجران همیشه برنده آن نیز روحانیون و آخوندها هستند. :)

دقیقا و متاسفانه همینطوره (dash)

1 ❤️

2018-12-06 02:55:31 +0330 +0330
نقل از: parsa_6x

به نظر من کلا تمام ادیان برای محدود نگه داشتن فکر و مغز مردم بوجود اومد و همینطور در کنار محدود نگه داشتن فکر و مغز سعی کردن بهترین سوء استفاده رو هم از جیب مردم بکنن و تا جایی که میشه از مردم سواری بگیرن...دلیلشم ترس مردم از مردن هست و میخوان با یه سری چرت و پرت خودشونو به دنیای بعد از مرگ دل خوش کنن...واسه همین پناه میارن به حرفای یه سری شیاد و کلاهبردار باهوش که از قول خدا یه چیزایی سر هم کردن...بماند که همین خدا هم از نظر من یه دروغ و دلخوشیه بزرگه...پیامبر من استیفن هاکوینگه چون نه کلاهبرداری کرده نه خارج از عقل حرف زده...و به نظرم اصلا ارزش نداره که بخوای واقعا مغزت رو با اینجور سوالا پر کنی...حیفه...جای اینا کلی میشه دیتای با ارزش باشه...حتی اینا هم خالی بشه از ذهنت و چیزیم جاش نباشه بازم بهتره

پارسای عزیز درود بر تو؛ خوشحال شدم که این صحبت‌ها رو شنیدم، البته برادر من یک زمانی سرم پر بود از این سوالات و الان جواب خیلی‌هاش برام روشنه، علت مطرح کردنشون هم اینه که دوستان عزیزمون هم کمی فکر کنند و با اون عنوانی که شما در پستت گذاشتی مبارزه برای نابودیش یا لااقل تضعیفش انجام بدهند. ممنونم ?

0 ❤️

2018-12-06 03:04:26 +0330 +0330
نقل از: Lady_Ronaak من از بچگی همین‌موضوع ذهنمو مشغول کرده بود مثلا فلان‌چیزو خدایا ازت میخوام فلان‌تومن میدم بهت اصلا کلا یه بچه اینو میتونه بفهمه که چه دین‌مسخره ای اسلام دیگه من موندم‌چرا ادم گنده ها درکش نمیکنن :| (dash)

پس تو از همون بچگی به خدا رشوه میدادی؟! ? بازم گلی به گوشه جمال تو که با خدا مستقیما وارد معامله میشدی؛ چون خیلی‌ها در بزرگسالی با پیامبر و امامان وارد این معاملات می‌شوند و برای ماله‌کشی هم میگن ما ایشون رو بین خودمون و خدا واسطه قرار می‌دهیم، به اینها باید گفت وقتی نماز میخونی و مجوز داری مستقیما با خدای خودت صحبت کنی (این رو طبق عقاید خودشون میگم و این نیست که لزوما غقیده من هم این باشه) پس چرا برای مابقی کارها دنبال دلال میگردی که معامله رو جوش بده؟! (dash)

1 ❤️

2018-12-06 03:07:47 +0330 +0330
نقل از: ariamx

ولی تو این سایت زیاد نمیشه دنبال جواب و حقیقت باشی
بیشتر تاپیکای سیاسی و مذهبی فقط فحشه و یا بدون مدرک حرف میزنن. ذهنو زیاد به چالش نمیکشن
من اولش که اومده بودم اینجا تب و تاب تاپیکای مذهبی خیلی بیشتر بود منم اونموقع مسلمون بودم و میرفتم توشون میدیدم فقط فحش میدن. منم فش میدادم.
تا اینکه با یه دوست آشنا شدم و اون منو راهنمایی کرد. اگه اون نبود هیچ وقت با این روشنفکر نماهای شهوانی نمیشد به حقیقت برسم
چون اونا فقط فش میدن
دقیقا مثل ملاها میمونن فقط عقیدشون برعکسه

البته شمارو نمیگم. شما باز تاپیکت خوبه. فقط مطالعت رو ببر بالا که بتونی قشنگ جواب سوال همه رو بدی اونم با مدرک. اونوقت میتونی عقایدشون رو به چالش بکشی و حقیقت رو بهشون نشون بدی

ممنون htg جان؛ در مورد جواب ندادن خودم عمدا جواب اون طرف رو نمیدم و اگر میخوای بهتر در جریانش قرار بگیری بیا نوی پروفایلم و تاپیک سخنان خانوم مرکل رو باز کن تا بهتر با خودش، طرز فکرش و مهمتر هدفش آشنا بشی، ضمنا هیچ چیزی رو بعنوان سند قبول نداره اما حرفهایی که باب دلش باشه اصلا به سند نیازی نیست!

راستی برای اون دروغایی که به مرکل نسبت دادی ( بنده‌ خدا روحش هم خبر نداره ههه ) یا دروغایی که راجع به جشن عروسی فلسطینی ها گفتی تونستی لینک خبرگزاری رو پیدا کنی؟؟

جواب شما رو توی تاپیک “کدامیک از این گزینه‌ها آیات زیبا و واقعی قرآن کریم هستند” داده‌ام.

0 ❤️

2018-12-06 03:12:42 +0330 +0330
نقل از: سفیدبرفی74 پس خود قران هم قبول داره پول حلاله مشکلاته ?

همه احکام اسلامی در قرآن نیامده است و می‌تواند منبعی غیر از قرآن داشته باشند مثل سنت و سیره پیامبر اسلام، تشکر سفید برفی عزیز ?

0 ❤️

2018-12-06 03:22:04 +0330 +0330
نقل از: Siavvashhhhhhh یا ای الذین آمنو آیا کسی از شما هست که مثل تاپیک های کامبیز بتواند بیاورد اسلام دین کسشر و مندراوردی ممد پدوفیلی میباشد باشد که رستگار شوید و الله همانا شیطانا

سیاوش عزیز؛ هدف ضایع کردن و بی‌ارزش ساختن چیزی نیست بلکه دیدن حقایق و پذیرفتن مسائل غیر خرافی و عقلانی است، چرا که خود قرآن هم تاکید داره: کُلُما حَکَمَ بِهِ العَقلْ حَکَمَ بِهِ الشَرعْ وَ کُلُما حَکَمَ بِهِ الشَرعْ حَکَمَ بِهِ العَقلْ. اما می‌بینیم که تناقضاتی وجود دارد و شرع چیزی را حکم می‌کند که عقل آن را نمی‌تواند بپذیرد. اینجا سوال پیش میاد که این موضوع چطور و کِی وارد شرع شده است و به احتمال زیاد منافع شخصی و یا گروهی اشخاصی را تامین میکرده است. مرسی گلم ?

1 ❤️

2018-12-06 03:27:31 +0330 +0330
نقل از: Honest---Farhad سلام و صبح بخیر کامبیزخان؛ آیا شما دیشب کامل بیدار بودید؟ این تعهد شما به مقام ریاست اینجا داره از شکل نرمال خارج میشه جناب رئیس! لازم نیس اینقد سخت کار کنید نا سلامتی ما جزء اغنیای این سایت هستیم! شبها بگیر راحت بخواب برادر من ?

صبح تو هم بخیر فرهاد جان، الان کم‌کم دیگه میرم میخوابم، این سایت و تاپیکها رو نزد شما به امانت می‌گذارم و به اینها متوسل شوید تا در استخر شیرودی بر من وارد شوید (منظور همدیگه رو ببینیم نخوای وارد خودم بشی!) اِنی تارِکُمْ فیکُمُ الثَقَلینْ؛ سایتُنا وَ تاپیکَتی....!

1 ❤️

2018-12-06 05:54:19 +0330 +0330
نقل از: Siavvashhhhhhh یا ای الذین آمنو آیا کسی از شما هست که مثل تاپیک های کامبیز بتواند بیاورد اسلام دین کسشر و مندراوردی ممد پدوفیلی میباشد باشد که رستگار شوید و الله همانا شیطانا

سیاوش عزیز؛ هدف ضایع کردن و بی‌ارزش ساختن چیزی نیست بلکه دیدن حقایق و پذیرفتن مسائل غیر خرافی و عقلانی است، چرا که خود قرآن هم تاکید داره: کُلُما حَکَمَ بِهِ العَقلْ حَکَمَ بِهِ الشَرعْ وَ کُلُما حَکَمَ بِهِ الشَرعْ حَکَمَ بِهِ العَقلْ. اما می‌بینیم که تناقضاتی وجود دارد و شرع چیزی را جکم می‌کند که عقل آن را نمی‌تواند بپذیرد. اینجا سوال پیش میاد که این موضوع چطور و کِی وارد شرع شده است و به احتمال زیاد منافع شخصی و یا گروهی اشخاصی را تامین میکرده است. مرسی گلم ?

بنظر من که این احکام اکثرا توسط شخص محمد گفته شده و تو قرآن آمده ،

1 ❤️

2018-12-06 09:15:03 +0330 +0330

ازوقتی یادم میاد همیشه ب حرف دیگران فقط گوش دادمو فکرکردم.یا خیلی حرفایی ک شنیدم و مطالعه کردم تو قران یا کتابای دیگ با واقعیت مقایسه کردم.الان بد ۲۸سال عمری ک رفت ب یک نتیجه رسیدم.ک نصفی از حرفا و طرز فکر ما ادما وعقایدمون همش یا تلقین یا خرافات…چرا خرافاتو نمیزاریم کنار؟چرا خودمون راهیو برعکس اون چیزی ک ک شنوفتیم انجام نمیدیم ک ببینیم ایا درست یا غلط…ب عقیده من دین اسلام.یا هردین دیگ ی مشت خرافه پرستی ک فقط روایت شده اثبات نشده…همین قران ک میگن نوشته هاشو بخونید با واقعیت کلی فرق داره.دین اسلام.دین شهوت رانی فقط شرعیش کردن.و تو هربرگش یا تهدید یا تشویق.یا خدا قدرت خودشو ب نمایش گذاشت.همین.زندگیتو بکن.دنبال این مسایلم نباش.چون از هرکی سوال کنی حرف خودشو عقیده خودشو میزنه یا توهین میکن بهت یا تلاش میکنه خودشو قانع کن تورو توجیح …خودت ب نتیجه برس

0 ❤️

2018-12-06 09:22:56 +0330 +0330

چون اصل مذهب بر پایه منطق نیست
طبق گفته های مذهبیون باید کورکورانه عمل کنی. اگه سوالی بپرسی یا مسئله ای رو نقض یا نقد کنی میشی کافر یا منافق…

2 ❤️

2018-12-06 09:51:50 +0330 +0330
نقل از: Jason_Statham

سوال اول:اطلاعی ازش ندارم پس نظر نمیدم

سوال دوم:تا اونجایی که من میدونم اگر اولیای مقتول تقاضای قصاص بکنن دیگه با دیه نمیشه قصاص رو خرید.ولی در بعضی مواقع استثنا هم داریم،براز مثال اگر از خانواده مقتول پدر مقتول،قاتل رو نبخشه و رضایت نده ولی همسر یا فرزند ارشد مقتول،قاتل رو ببخشن و رضایت بدن،قاضی از پدر مقتول درخواست میکنه که اگه قصاص میخای باید دیه طرفو پرداخت کنی تا ما قصاصش کنیم چون دو نفر از اولیای درجه یک رضایت دادن.البته قضیه خعلی خعلی پیچیده تر از این حرفاس.

سوال سوم.از نظر هیچ چیز جبران قسم دروغ و خود دروغ رو نمیکنه و قاضی برای قسم دروغ سه تا شیش ماه حبس میبره یا شلاق.البته قاضی میتونه با صلاحدید خودش و شرایط فرد حبس یا شلاق رو به صورت تعزیری ابلاغ کنه که طرف میتونه بخره.چون گاهی موقه ها طرف واقعا مستحق حبس و شلاق نیست یا به ناچار قسم خورده ییا تهدید شده.

مورد چهارم:فقط فرزند یا پسر ارشد بجای طرف بخونه قبول دارم.ولی اگر طرفه اولیا نداشته باشه کسی دیگری بجاش بخونه شاید موردی نداشته باشه چون چاره ای نیست.ببین کامبیز جان من خودم نماز نمیخونم ولی یکی تا سن چهل سالگی نماز نمیخونه و در سن چهل سالگی به کلش میزنه و نماز خون میشه،خب طرف بیستو پنج سال نماز قضا داره از طرفی اگه طرف شروع کنه به نماز قضا خوندن و در سن مثلا چهل و پنج سالگی بمیره تو این مدت پنج سال مسلما نمیتونه تمام قضا هاشو بجا بیاره پس اینجا به اجبار یکی باید بجاش بخونه.اونی هم که فقیره و بچه ندارم باید یکی مجانی بجاش بخونه اگرم پیدا نشد کسی که دیگم نمیدونم....

مورد پنجم:بشخصه قبول ندارم کسی به جای کسی بره حج.به نظرم اگه نمیتونه بره پولشو به جای اینکه به کسی دیگه بده همینجا خرج فقرا بکنه.

در رابطه با مطلب اخرت:من اگه پول داشت و بهشت جهنم پولی بود تمام جهنمو میخریدم و کسی رو هم توش راه نمیدادم همتون برید بهشت حال کنید با حوری ها.

مطالب فوق صرفا نظر شخصی بنده با توجا به اطلاعاتی که دارمه.
من نه نماز خونم نه حج برو تا دلتون هم بخاد دروغ میگم.

مرسی عزیزم که زحمت کشیدی و مفصل توضیح دادی اما اگه اجازه بدی من هم خلاصه و مختصر خدمتت عرض کنم: 1- زمانیکه پیامبر به مدینه هجرت کرد اسلام متفاوتی نسبت به اسلامی که در مکه بود شاهدیم چونکه یارگیری‌ها به اندازه مناسب صورت گرفته و در این 10 سال از 23 پیامبری کاملا از موضع قدرت صحبت کردن رو میشه در گفتار و رفتار پیامبر تشخیص داد. از اینجا به بعد اسلام می‌بایست گسترش میافت و برون مرزی میشد. زمانیکه تازیان به مناطق مختلف برای ترویج و گسترش اسلام لشکرکشی می‌کردند و به هر قبیله، شهر و آبادی که می‌رسیدند 3 راه پیش پای آنها میگذاشتند: اول مسلمان شوند و بالای بام هر خانه‌ای که مسلمان میشد پرچمی نصب می‌کردند تا مشخص شود، دوم جزیه بپردازند یعنی به همان دین و آیینی که بودند می‌توانند باقی بمانند ولی در عوض دوره‌ای (مثل مالیات) باید پولی را پرداخت می‌کردند تا سر دین خودشان باقی بمانند، و سومین راه در صورتیکه راههای اول و دوم پذیرفته نمیشد حکم "قاتلوا" اجرا می‌شد. در مورد دومین آیتم عرض شود که دیه فقط مختص قتل نیست؛ شما در یک نزاع زخمی میشوید یا جاهایی از بدن دچار کبودی و لهیدگی می‌شود و یا مثلا نقص عضو. قاضی بر اساس میزان آسیب وارده یا نقص عضو مربوطه دیه را مشخص می‌کند و جالب اینجاست که همچنان پایه حکم صادره بر اساس شتر و خرما میباشد و بعد از آن تبدیل به رئال می‌شود. در مورد سوم شما از جنبه قضایی به مورد نگاه کردید و در آنصورت درست است ولی از نظر دینی و اعتقادی بدین صورت است که چنانچه کسی قسم خود را بشکند و یا از اساس دروغ قسم خورده باشد می‌بایست کفاره بابت آن پرداخت نماید. مورد چهارم رو من از شما سوال میکنم که فلسفه خواندن نماز چیست؟! اینکه شخصی از دنیا رفته باشد و پسر ارشد یا شخص دیگری مثلا 3 سال صبح تا شب مشغول خواندن نمازهای قضا برای آن شخص باشند آیا سودی برای خداوند، شخص متوفی و یا پسر ارشد ودیگری دارد؟! علت اینکه نمازهای یومیه در پنج مرحله از نظر زمانی تقسیم شده است به این علت بوده که انسان در طول روز مدام به یاد خدا باشد و این امر باعث جلوگیری از کارهای نادرست و گناهان مختلف بشه والا گفته می‌شد یک وعده 17 رکعتی در هر 24 ساعت! حال برای اون شخص متوفی که هیچ زحمت خواندنی نکشیده و بالطبع آثار نماز در زندگیش نمود پیدا نکرده (حدیثی با این مضمون که کسی که نمازش مورد قبول واقع نشود خداوند هیچ کار او را قبول نمی‌کند) با هزینه کردن از نظر مالی راه میانبری را زده و از این bug استفاده کرده است. حالا سه سال روز و شب نماز خواندن ورثه یا کس دیگری در ازای پول چه وجه مثبتی دارد و نتیجه‌ای می‌دهد من نمیدونم. مورد پنجم هم که شما حکم مورد نظر را قبول نداشتید پس جای بحثی نیست، سپاس دوست عزیز و گرامی ?

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «