ارتداد!!!

1398/07/27

همه میدونیم که:

دین یک نوزاد = دین والدین

و این همون دینی هست که در شناسنامه همه ما نوشته شده.

بعدها پس از بلوغ فکری, یک فرد میتونه تحقیق کنه و بفهمه که آیا واقعا به اون “دین اسمی” که در شناسنامش اومده علاقمند هست یا نه!

فرض کنین که در 18 سالگی شما فهمیدین که “به هر دلیلی” نمیخواین مسلمون باشین و میخواین دین دیگه ای داشته باشین یا اصلا بی دین باشین.

یک همچین چیزی رو در اسلام بهش میگن از “دین برگشتن” یا همون “ارتداد” و کسی که مرتد میشه “مهدور الدم” هست یعنی خونش مباحه و میشه کشتش!

سوال اصلی: چرا اگه شما بخواین دینی, که هیچ نقشی هم در انتخابش نداشتین, رو تغییر بدین باید حتما کشته بشین؟

لطفا منطقی و مستدل صحبت کنید اینجا هدف صرفا تفکر راجع به موضوع هست.

676 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-10-19 03:27:24 +0330 +0330

ارتداد در اسلام (به عربی: ردة‎ یا ارتداد) عموما به عنوان ترک آگاهانه اسلام در گفتار یا از طریق کردار تعریف شده‌است. ارتداد شامل اقدام به تغییر دین، یا عدم پذیرش معتقدات مذهبی به جهت بی‌دین بودن، توسط شخصی که در خانواده‌ای مسلمان به دنیا آمده است یا کسی که سابقا اسلام را پذیرفته است می‌شود.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%AF_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85

2 ❤️

2019-10-19 03:27:36 +0330 +0330
2 ❤️

2019-10-19 03:27:47 +0330 +0330

مرتد فطری کسی است که یکی از پدر یا مادرش درحال انعقاد نطفه او مسلمان باشد و این شخص بعد از بلوغش اظهار اسلام نماید و سپس از اسلام خارج شود.

مرتد ملی کسی است که پدر و مادرش درحال انعقاد نطفه او کافر باشند و این شخص بعد از بلوغش اظهار کفر نماید و بعد اسلام بیاورد و سپس از اسلام برگردد و اظهار کفر نماید، مثل فرد مسیحی که اسلام بیاورد و سپس به دین مسیحی برگردد.

کیفر مرتدّ ملّی- در صورتی که توبه نکند- و نیز مرتدّ فطری حتی در صورت توبه- به قول مشهور- قتل است، لیکن کیفر زن مرتد اعم از فطری و ملّی زندان است تا توبه کند یا بمیرد.

شخص مرتد اگر مرد باشد، در صورتی که مرتد فطری باشد، اعدام می‌شود و عقد او یا زنش باطل است و اموال او نیز بعد از پرداخت بدهی‌هایش مانند اموال شخص مرده بین ورثه‌اش تقسیم می‌شود. اما اگر مرتد ملی باشد سه روز به او فرصت توبه داده می‌شود و اگر توبه نکرد اعدام می‌شود. این شخص در صورتی که توبه نکند و اعدام شود اموالش تقسیم می‌شود و عقدش باطل است. اگر شخص مرتد زن باشد- چه از نوع فطری و چه از نوع ملی –اعدام نمی‌شود، بلکه زندانی می‌شود تا زمانی که توبه کند و اموال او تا زمانی که زنده است تقسیم نمی‌شود و در صورتی که به خانه شوهر رفته باشد باید عده طلاق نگه دارد ولی اگر به خانه شوهر نرفته باشد بدون عده از شوهر جدا می‌شود.

http://wikifeqh.ir/ارتداد_(فقه)#قصاص مرتدّ

3 ❤️

2019-10-19 04:37:07 +0330 +0330
نقل از: -iliya- والا بقیه رو نمیدونم. من دینم کاملا انتخابی بوده پ. ینی پدرم و مادرم شاید نماز میخوندن اما هرگز نگفتن این کار تو دین درسته و اون غلط. من دین اسلامو واقعا خودم انتخاب کردم. ولی یه کرم هایی دارم باز تو وجودم....

به به سلام! خوبی؟

داداش هر کسی از روی “انتخاب فردی” دینش رو برگزیده مسلما عقیدش قابل احترامه. اینجا صرفا صحبت سر اینه که چرا اگه وقتی بزرگ شدی نخوای دینی که تو بچگیت برات انتخاب کردن رو داشته باشی باید کشته بشی!

1 ❤️

2019-10-19 04:43:58 +0330 +0330
نقل از: -iliya-
نقل از: axm432
نقل از: -iliya- والا بقیه رو نمیدونم. من دینم کاملا انتخابی بوده پ. ینی پدرم و مادرم شاید نماز میخوندن اما هرگز نگفتن این کار تو دین درسته و اون غلط. من دین اسلامو واقعا خودم انتخاب کردم. ولی یه کرم هایی دارم باز تو وجودم....

به به سلام! خوبی؟

داداش هر کسی از روی “انتخاب فردی” دینش رو برگزیده مسلما عقیدش قابل احترامه. اینجا صرفا صحبت سر اینه که چرا اگه وقتی بزرگ شدی نخوای دینی که تو بچگیت برات انتخاب کردن رو داشته باشی باید کشته بشی!

چاکرم ارش جون تو خوبی؟

داداش عزیزم، این قوانین جمهوری اسلامی اصلا ازش سر در نمیارم. ولی در مورد اسلام باید بگم که هرکسی توی انتخاب دینش آزاده. و توی برگشت از دینش هم همینطور. البته اینو فکر میکنماااا. باید برم تحقیق کنم.

ولی لپ کلام تماااااام مشکلات جمهوری اسلامی میدونی ب کجا برمیگرده؟ فقط یه فرمول ساده داره

اینکه ما ولی فقیه بالا سرمونه، نه ولی معصوم

اگر ولی معصوم بالا سرمون بود نه وضع مملکت این بود و نه این می شد.

مخلصم

والا لینکهایی که گذاشتم مال “اصل فقه” هست. بالا رو یه نگاهی بنداز…

0 ❤️

2019-10-19 06:46:31 +0330 +0330
نقل از: -iliya- رو جفت چشام آرش عزیز

چاکس!

0 ❤️

2019-10-19 07:44:11 +0330 +0330
نقل از: Adminkhar3 دین جالبیه اسلام، میگه همه در انتخاب دین ازادن اما اگه از اسلام برگشتی میکشمت خخخخخ تصور کن‌زمان پیامبر بعد جنگ اسیر می گرفت میگفت ببین دین ما دین صلح و ارامشه و تو آزادی انتخاب کنی حالا مسلمان میشی یا بکشمت (dash)

کشورهایی هم که فتح میکردن به مردمش میگفتن ببین 3 تا گزینه داری! یا به ما “جزیه” میدی (پول میدی) و بر دین خودت میمونی! یا مسلمون میشی! یا گردنت رو میزنیم! ببین چقدر حق انتخاب داری! 😁

0 ❤️

2019-10-19 08:00:24 +0330 +0330
نقل از: Hardcoreman مسلمان شدنت دست خودته برگشتنت دست خدا

میدونی این نشون میده که چقدر دوستان از کیفیت دینشون مطمئن هستن! روش زده “پس از فروش پس گرفته نمیشود!” 😁

0 ❤️

2019-10-19 11:47:31 +0330 +0330
نقل از: Adminkhar3
نقل از: axm432
نقل از: Adminkhar3 دین جالبیه اسلام، میگه همه در انتخاب دین ازادن اما اگه از اسلام برگشتی میکشمت خخخخخ تصور کن‌زمان پیامبر بعد جنگ اسیر می گرفت میگفت ببین دین ما دین صلح و ارامشه و تو آزادی انتخاب کنی حالا مسلمان میشی یا بکشمت (dash)

کشورهایی هم که فتح میکردن به مردمش میگفتن ببین 3 تا گزینه داری! یا به ما “جزیه” میدی (پول میدی) و بر دین خودت میمونی! یا مسلمون میشی! یا گردنت رو میزنیم! ببین چقدر حق انتخاب داری! 😁

و اینگونه شد که کشورهایی مثل ایران با آغوش باز اسلام را پذیرفتن 😁

معلومه که با آغوش باز پذیرفتن! میخوای به تو هم گزینه بدن؟ 😁

0 ❤️

2019-10-19 16:56:07 +0330 +0330
نقل از: دخترشاه_پریون سوالی هست که سالها دارم بهش فکر میکنم؟

ولی یه نتیجه ای که گرفتم و با همه تا کردم اینکه اگه فردا روزی خدا یه حالی بهم داد و تونستم زندگی تشکیل بدم و صاحب بچه بشم به هیچ بنی بشری اجازه نمیدم تو گوشش اذون و افامه بگه.

حالا اذان واقامه یه طرف شناسنامش رو میخوای چکار کنی؟

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «