استقلال کردستان عراق خوب یا بد؟

1396/06/26

به نظر شما استقلال کردستان عراق خوبه یا بده ؟ اگه خوب یا بد لطفا بگید چرا؟ همونطور که میدانید همه پرسی کردستان عراق کمتر از ده روز دیگس. ترکیه و ایران و عراق مخالفت کردن . با این حال منتظر نظرات شما هستم .به خصوص کردهای ایران.

1259 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-09-17 15:20:49 +0430 +0430

کردستان به عنوان بخشی جدا شده از ایران ما با هویت ایرانی که شامل مردمان غیور کرد هم میشه شناخته شده است از طرفی در طول سالیان دراز کرد ها مورد ظلم حکومت ها و نه مردم همسایه ی خود بودند واز طرفی پیوند عمیقی با مردم آذری و ایرانی و عربی و بختیاری منطقه داشتند و دارند ! با توجه به این نکات حقشون میدونم که توی این شرایط به شدت ظالمانه که از سالهای پیش براشون ایجاد شده یک کشور به نام کردستان برای زندگی بی دغدغه وامنیت دار داشته باشن واز طرفی تجزیه ی هیچ کشوری رو جایز نمیدونم به دلیل اینکه ایران عزیز ما خودش قربانی این سیاست ها بوده و بین اقوامش جدایی افتاده! پس هم خوبه هم بد

3 ❤️

2017-09-17 15:33:43 +0430 +0430

کردهافقط باتوافق اینکه استقلال پیدابکنند به جنگ داعش امدند به کمک عراقی ها
الان که داعش شکست خورده عراقی ها دارند مخالفت می کنند
این ازنظر اخلاقی درست نیست توافق مابین خود را ندیده بگیرند
وگرنه کردها کاری به جنگ علیه داعش نداشتند

4 ❤️

2017-09-17 17:23:11 +0430 +0430

دنیای عجیبیه. رفراندم حق همه ملتهای جهان است. اما به اکراد که رسید بد می شود. دولت عراق با فدارکاری کردها استقرار پیدا کرد. اما حتی یکی از تعهد های خود را عملی نکرد حتی اقلیم را محاصره اقتصادی کرده و از پرداخت حقوق کارمندان و پیشمرگه ها خود داری کرد. کردها بارها تذکر دادند اما دریخ از جواب. حال یک راه بیشتر باقی نیست. ان هم استقلال است. اکراد نیک میدانند. که سخت است اما اماده اند باج ان را هرچه باشد بپردازند. تا کنون با بمباران شیمیایی و عملیات انفال و سربریدن و زنده بگور کردن، اعدام های بدونه دادگاهی و دسته جمعی را امتحان شدن. این یکی هم روش.

4 ❤️

2017-09-17 20:22:42 +0430 +0430

بزارین ماجرای کردستان رو از اول بررسی کنیم...اقوام کرد،برای سال ها در دو کشور ایران و امپراطوری عثمانی زندگی میکردن تا این که بعد از پایان جنگ جهانی اول،دو تا اروپایی به اسم مارک سایکس انگلیسی و فرانسوا پیکو فرانسوی اومدن خاورمیانه و خیلی شیک و مجلسی با مداد مرحوم عثمانی رو بین فرانسه،انگلیس و روسیه (سهم روسها کم بود،تازه بعد کله شدن تزارها سهمشون به فنا رفت!)تقسیم کردن...لازم نیست بگم چقدر گند بالا اوردن!یکیش تقسیم مناطق کردنشین عثمانی به سه قسمت بود(سه قسمت در سه کشور که با کردستان ایران میشن چهار کردستان در چهار خاک)...خب!خلاصه میگم!

کردهای ترکیه به کمال پاشا کمک کردن تا ترکیه رو بسازه که البته اتاتورک کردهارو دور زد و محدودشون کرد و به عبارتی از صحنه سیاسی دورشون کرد،چون ترکیه رو با ترک ها و برای ترک ها میخواست...برای همین در دهه های متمادی کردها با دولت مرکزی ترکیه در جنگ لفظی و نظامی بودن...

در مورد کردهای سوریه اطلاع زیادی ندارم...

کردستان عراق...تجربه ترکیه در عراق تکرار شد!کردها همراه عرب ها علیه سلطنت عراق جنگیدن ولی بعد از کودتای کله پا کردن عبدالکریم قاسم،اولین رییس جمهور عراق و اومدن صدام حسین به خاطر سیاست های پان عربیستی صدام و سیاست تعریب(عربی کردن کل کشور عراق) حتی قتل عام شدن!بعد حمله امریکا به عراق هم کردها در ایجاد ارامش و ثبات برای دولت نوری المالکی هم سهم زیادی داشتن و به عنوان پاداش،خودمختاری نسبی بهشون داده شد...

کردستان ایران...خب...کردهای ایران اوایل به خاطر تحریکات شوروی پی استقلال بودن(بعد حمله متفقین به ایران تو سال 1320 و بعد ماجرای جمهوری مهاباد تو سال1324)...ولی بعد بحث فرق کرد و زمان انقلاب کردستان خواستار خودمختاری شد که خب،همه مون یادمونه جواب خمینی و رژیم چی بود!بعد از اون شاید غاىله کردستان برای همیشه خوابید،شاید...

همه اینا رو گفتم تا در اخر بگم اگه عثمانی مناطق کردنشین ایرانو در زمان صفویه اشغال نمیکرد ما امروز این مساىل رو نداشتیم احتمالا...ولی خب...به نظر من حتی اگه کردها در چهار کشور همسایه تصمیم به ایجاد کشور جدید و استقلال هم بگیرن خواسته شون محترمه،با این که اصلا دلم نمیخواد بیشتر از این شاهد تجزیه ایران باشم...هر طوری حساب میکنم میبینم که کردها همیشه بهشون ظلم شده،اونا حق دارن مثل ترک های ترکیه و اذربایجان برای خودشون تصمیم بگیرن...من با برگزاری همه پرسی موافقم،با استقلال کردستان عراق هم موافقم!هر چند تصمیمی احساسی و غیر منطقی هستش...

4 ❤️

2017-09-18 03:59:29 +0430 +0430

من قبول ندارم جدا بشه
با وجودی حق مسلم زندگی که براشون قایلم
1 شما تصور کنید در شهر یا روستایی زندگی میکنید که یک بزن بهادر داره مردمو ادیت میکنه حالا اگر تو خانوادتون چند نفر مرد باشید خوبه یا یه نفر یا دونفر؟
2 - کشورهای استعماری دنبال منافع خودشونن اول حمایت میکنند تا مستقل بشی بعد میبینند تجزیه شده هستی زورت نمیرسه میزنن تو سرت
3 - عاقل انست که اندیشه کند پایان را

1 ❤️

2017-09-18 04:39:16 +0430 +0430

واقعیت اینه که مرزهای کشورهای عراق و سوریه و ترکیه مرزهای جعلی هستن که همونطور که Deadlover4 اشاره کرده با خط کشی افسرهای استعماری توی معامله پیکو کاکس ایجاد شدد. این معامله کردستان رو تکه تکه کرد و این وسط کردها بیش از همه لطمه دیدن چون توی این معالمه کردها زیر سلطه عرب ها و ترک ها قرار گرفتن و چه جنایت هایی متحمل نشدن. از کشتار کردهای حلبچه با بمب شیمیایی صدام گرفته تا کشتار کردهای سوریه توسط بشار اسد و داعش تا تبعیض گسترده علیه کردهای ترکیه که حتی تا همین چند سال پیش قبول نداشت قومیتی به اسم کرد وجود داره و زبان کردی رو ممنوع کرده بودن و به کردها میگفت ترک های کوه نشین! یعنی تحقیر از این بیشتر؟

الان هم که کردستان عراق به اصطلاح خودمختار شده مافیای شیعه حاکم بر بغداد که به لطف رشادت پیشمرگه های کرد از داعش نجات پیدا کردن دارند هیچی نشده دارن برای کردها شاخ و شونه می کشن. خوشبختانه کردهای عراق نفت دارند و نیازی ندارن زیر سلطه عرب ها در کشور جعلی عراق زندگی کنن. پس براشون بهتره که تا فرصت هست استقلال رو انتخاب کنند چون اگه بگذره و عرب ها دوباره قدرت بگیرند معلوم نیس دوباره چه بلایی سر کردستان بیارن.

اینکه ایران و ترکیه با استقلال مخالف هستن به خاطر دلسوزی برای کردها نیست. برای اینه که این حکومت های سلطه گر نمی خوان یک کشور مستقل کرد رو کنار مرزهاشون ببینند و احتمالا دچار دردسر استقلال طلبی کردهای خودشون بشن که به سختی و زیر سلطه دارند زندگی می کنند.

من در کل با استقلال کردستان موافقم. فقط نگرانم این به جنگ داخلی منجر بشه چون سر بعضی نقاط حساس مثل کرکوک که مرکز نفت شمال عراق هست به شدت دعوا هست بین دولت بغداد و کردها و این می تونه شعله های یک جنگ دیگه رو برای این مردم جنگ زده دوباره روشن کنه.

3 ❤️

2017-09-18 21:12:03 +0430 +0430
نقل از: rezaashegh999 کردستان به عنوان بخشی جدا شده از ایران ما با هویت ایرانی که شامل مردمان غیور کرد هم میشه شناخته شده است از طرفی در طول سالیان دراز کرد ها مورد ظلم حکومت ها و نه مردم همسایه ی خود بودند واز طرفی پیوند عمیقی با مردم آذری و ایرانی و عربی و بختیاری منطقه داشتند و دارند ! با توجه به این نکات حقشون میدونم که توی این شرایط به شدت ظالمانه که از سالهای پیش براشون ایجاد شده یک کشور به نام کردستان برای زندگی بی دغدغه وامنیت دار داشته باشن واز طرفی تجزیه ی هیچ کشوری رو جایز نمیدونم به دلیل اینکه ایران عزیز ما خودش قربانی این سیاست ها بوده و بین اقوامش جدایی افتاده! پس هم خوبه هم بد

با بخش اول سخنان شما موافقم. در سازمان ملل متحد اومده که حق جدایی یک قوم و تشکیل کشوری مستقل از حقوق اولیه ی اون قومه. پس به من و سایر کشورها ربطی نداره که بخوایم دخالت کنیم.

1 ❤️

2017-09-18 21:13:20 +0430 +0430
نقل از: davod2525 کردهافقط باتوافق اینکه استقلال پیدابکنند به جنگ داعش امدند به کمک عراقی ها الان که داعش شکست خورده عراقی ها دارند مخالفت می کنند این ازنظر اخلاقی درست نیست توافق مابین خود را ندیده بگیرند وگرنه کردها کاری به جنگ علیه داعش نداشتند

ببینید حرف حق رو ایشون زدند. دیگه حرفی باقی نمیمونه.

1 ❤️

2017-09-18 21:15:26 +0430 +0430

استقلال تهران ک کلن ریده . استقلال خوزستانم ک 6 تا از ذوب آهن خورد .

استقلال کردستان چی میخواد بکنه آخه

2 ❤️

2017-09-18 21:20:04 +0430 +0430
نقل از: Gangsta-Rap استقلال تهران ک کلن ریده . استقلال خوزستانم ک 6 تا از ذوب آهن خورد .

استقلال کردستان چی میخواد بکنه آخه

🙄 ?

0 ❤️

2017-09-20 14:25:12 +0430 +0430
نقل از: Hotgun1 من خیلی به اربیل و اقلیم کردستان مسافرت کردم، مردم خیلی خوبی داره، حق دارن واسه خودشون تصمیم بگیرن ولی متاسفانه کشورهای دیگه اجازه نمیدن و دردسر براشون درست میکنن و اصلا بنفع هیچ کشوری نیست که کردستان به استقلال برسه حتی بنفع خودشونم نیست، درضمن این رفراندوم اصلا جنبه اجرایی نداره فقط واسه نظر سنجی انجام میشه، کردهای ایران ترکیه و سوریه و عراق هرکدوم شرایط خاص خودشون رو دارن و به این آسونی نمیتونن اعلام استقلال کنن. فدرالی کردن اقلیم کردستان بهترین راهه، اینجوری نه تجزیه شدن اتفاق میوفته و نه جنگ بعد از استقلال. اگه کردستان اعلام استقلال کنه که امکانش خیلی ضعیفه بدون شک جنگ و درگیری پیش میاد و بشدت آسیب میبینن.

کردها صد ساله دارن میجنگند برای استقلال. پس حقشونه که مستقل بشن.

1 ❤️

2017-09-20 14:28:19 +0430 +0430
نقل از: farhad+50 دنیای عجیبیه. رفراندم حق همه ملتهای جهان است. اما به اکراد که رسید بد می شود. دولت عراق با فدارکاری کردها استقرار پیدا کرد. اما حتی یکی از تعهد های خود را عملی نکرد حتی اقلیم را محاصره اقتصادی کرده و از پرداخت حقوق کارمندان و پیشمرگه ها خود داری کرد. کردها بارها تذکر دادند اما دریخ از جواب. حال یک راه بیشتر باقی نیست. ان هم استقلال است. اکراد نیک میدانند. که سخت است اما اماده اند باج ان را هرچه باشد بپردازند. تا کنون با بمباران شیمیایی و عملیات انفال و سربریدن و زنده بگور کردن، اعدام های بدونه دادگاهی و دسته جمعی را امتحان شدن. این یکی هم روش.

الان وقتشه که کردستان عراق یک تو دهنی به بدخواهان خودشون به خصوص عراق بزنن. اعراب همیشه خیانتکار بودن.

1 ❤️

2017-09-20 15:03:42 +0430 +0430
نقل از: Deadlover4

بزارین ماجرای کردستان رو از اول بررسی کنیم...اقوام کرد،برای سال ها در دو کشور ایران و امپراطوری عثمانی زندگی میکردن تا این که بعد از پایان جنگ جهانی اول،دو تا اروپایی به اسم مارک سایکس انگلیسی و فرانسوا پیکو فرانسوی اومدن خاورمیانه و خیلی شیک و مجلسی با مداد مرحوم عثمانی رو بین فرانسه،انگلیس و روسیه (سهم روسها کم بود،تازه بعد کله شدن تزارها سهمشون به فنا رفت!)تقسیم کردن...لازم نیست بگم چقدر گند بالا اوردن!یکیش تقسیم مناطق کردنشین عثمانی به سه قسمت بود(سه قسمت در سه کشور که با کردستان ایران میشن چهار کردستان در چهار خاک)...خب!خلاصه میگم!

کردهای ترکیه به کمال پاشا کمک کردن تا ترکیه رو بسازه که البته اتاتورک کردهارو دور زد و محدودشون کرد و به عبارتی از صحنه سیاسی دورشون کرد،چون ترکیه رو با ترک ها و برای ترک ها میخواست...برای همین در دهه های متمادی کردها با دولت مرکزی ترکیه در جنگ لفظی و نظامی بودن...

کردستان عراق...تجربه ترکیه در عراق تکرار شد!کردها همراه عرب ها علیه سلطنت عراق جنگیدن ولی بعد از کودتای کله پا کردن عبدالکریم قاسم،اولین رییس جمهور عراق و اومدن صدام حسین به خاطر سیاست های پان عربیستی صدام و سیاست تعریب(عربی کردن کل کشور عراق) حتی قتل عام شدن!بعد حمله امریکا به عراق هم کردها در ایجاد ارامش و ثبات برای دولت نوری المالکی هم سهم زیادی داشتن و به عنوان پاداش،خودمختاری نسبی بهشون داده شد...

کردستان ایران...خب...کردهای ایران اوایل به خاطر تحریکات شوروی پی استقلال بودن(بعد حمله متفقین به ایران تو سال 1320 و بعد ماجرای جمهوری مهاباد تو سال1324)...ولی بعد بحث فرق کرد و زمان انقلاب کردستان خواستار خودمختاری شد که خب،همه مون یادمونه جواب خمینی و رژیم چی بود!بعد از اون شاید غاىله کردستان برای همیشه خوابید،شاید...

همه اینا رو گفتم تا در اخر بگم اگه عثمانی مناطق کردنشین ایرانو در زمان صفویه اشغال نمیکرد ما امروز این مساىل رو نداشتیم احتمالا...ولی خب...به نظر من حتی اگه کردها در چهار کشور همسایه تصمیم به ایجاد کشور جدید و استقلال هم بگیرن خواسته شون محترمه،با این که اصلا دلم نمیخواد بیشتر از این شاهد تجزیه ایران باشم...هر طوری حساب میکنم میبینم که کردها همیشه بهشون ظلم شده،اونا حق دارن مثل ترک های ترکیه و اذربایجان برای خودشون تصمیم بگیرن...من با برگزاری همه پرسی موافقم،با استقلال کردستان عراق هم موافقم!هر چند تصمیمی احساسی و غیر منطقی هستش...

سرنوشت هر قومی رو خودشون باید انتخاب کنن. حالا این مرزهای الکی نباشه چیزی نمیشه.

1 ❤️

2017-09-20 15:09:32 +0430 +0430
نقل از: رجب.طیب.اردوغان

سرنوشت هر قومی رو خودشون باید انتخاب کنن. حالا این مرزهای الکی نباشه چیزی نمیشه.

منم همینو میگم رجب جان!کردها هم مسلما بعد از تقریبا صدسال مبارزه برای ازادی خودشون،حق دارن برای خودشون تصمیم بگیرن،مخصوصا بعد از بلاهایی که عربها و ترکها سرشون اوردن...منم با (gd32) عزیزموافقم...هیچکس نگران و دلواپس کردها نیست!جز خودشون!فقط منم امیدوارم سر کرکوک جنگ نشه،چون همین الان هم دو طرف (اقلیم و دولت مرکزی) دارن مستقیم در مورد کرکوک حرف میزنن...

1 ❤️

2017-09-20 15:12:44 +0430 +0430

منم همینو میگم رجب جان!کردها هم مسلما بعد از تقریبا صدسال مبارزه برای ازادی خودشون،حق دارن برای خودشون تصمیم بگیرن،مخصوصا بعد از بلاهایی که عربها و ترکها سرشون اوردن...منم با (gd32) عزیزموافقم...هیچکس نگران و دلواپس کردها نیست!جز خودشون!فقط منم امیدوارم سر کرکوک جنگ نشه،چون همین الان هم دو طرف (اقلیم و دولت مرکزی) دارن مستقیم در مورد کرکوک حرف میزنن...

منم از جنگ بدم میاد . اگه جنگ بشه مطمئن باش مقصرش جمهوری اسلامی ایرانه.

1 ❤️

2017-09-20 15:18:04 +0430 +0430

عزیزجان!اینقدر به این به قول خودت جمکونی اسهالی گیر نده!مطمىن باش من بیشتر از همه از این رژیم کیری و دین مردمش بدم میاد،ولی خب!به هرحال،برخلاف اکثریت سعی میکنم منصف باشم!هنوز بزار جنگی شروع بشه،بعد بحث میکنیم که مقصر کیه!البته شکی ندارم که اگه جنگی شروع بشه،ایران طرف حکومت بغداد رو میگیره و کردستان عراق رو تحریم میکنه…ولی فعلا اروم باش عزیزجان!

1 ❤️

2017-09-20 15:24:12 +0430 +0430

اینکه بعضی ها اعتقاد دارن تجزیه باعث جنگ میشه!!!اولن قرار نیست عراق یا کشوری تجزیه بشه؛قراره کوردوستان به مردمش برسه!اونی که باعث جنگ میشه دیکتاتوری و تقسیم ناعادلانه قدرت و ثروت هستش!اگه کشوری مانند عراق و ترکیه میخوان (به قول خودشون تجزیه نشن) و در حقیقت باعث حق خواهی کورد ها یا دیگر زبان ها و ملت ها از کشورشون نشن؛بهتره قدرت و ثروت و رفاه رو عادلانه تقسیم کنن و حق رو ضایع نکنن که ضایع کردن حق ؛باعث حق خواهی و آزادی خواهی خواهد شد؛بعد از سقوط صدام کوردها علی رغم داشتن نیروی نظامی جنگ کرده پیژمرگ هیچ گاه کودتا نکردند و هیچ گاه از بعثی هایی که حلبچه را شیمیایی کردند و ۵۰۰۰روستای کوردوستان را با خاک یکسان کردند و ۳۰ درصد مردم کورد کرکوک را انفال و از خانه به در کردند و اعراب را ساکن کرکوک کردند انتقام نگرفتند!کوردها قدرت و اسلحه داشتند اما دست دوستی به اعراب و ترکمان های عراق دادند تا کشوری دمکرات بسازند که این بار حکام شیعه در عراق شروع به دیکتاتوری کردند و بودجه ۱۷%کوردوستان را قطع کردند در حالی که بودجه مناطق اشغال شده توسط داعش تا دینار آخر برای مناطق زیر حکومت داعش ارسال و پرداخت میشد!!!و داعش را تجهیز کردند و به جان اعراب در ظاهر اما در اصل به جان کوردها انداختند(((پرونده فساد نوری مالکی در باره شکست تعمدی در برابر داعش در پارلمان عراق هنوز باز است اگر چه حزب حاکم شیعه به شدت در صدد نابود کردن پرونده و پاک کردن مساله از اذهان عراقی ها هستش*حکومت ۲۶ ساله نیمه مستقل کوردوستان باشور (کوردوستان زیر سلطه عراق)و احترام حکومت اقلیم به اقلیت ها و دگر زبان ها و دگر دین و دگر اندیش ها نشان میدهد که تنها حکومتی که نشان از دمکراسی حقیقی در خاور میانه دارد حکومت اقلیم کوردوستان زیر سلطه عراق میباشد و بالطبع حکام دیکتاتور پاناعرب و پاناتورک ترکیه این حکومت و دولت جدید را نمی توانند تحمل کنند /اگر میخواهید انسانی بزرگ باشید ؛عدالت و آزادی و یکسانی و صلح و آرامش را برای همه انسان ها و ملت ها بخواهید/بزرگترین ملت بی دولت جهان ؛کورد ها هستند با جمعیت بیش از ۴۰ میلیون نفر که بر چند کشور تقسیم شده اند تا در هیچ کشوری در اکثریت نباشند و در هیچ کشوری قدرت نداشته باشند !لازم به ذکر است جمعیت کوردها در پاناترکیه ۴۰%از جمعیت کشور را تشکیل می دهد

2 ❤️

2017-09-20 15:47:28 +0430 +0430

عزیزجان!اینقدر به این به قول خودت جمکونی اسهالی گیر نده!مطمىن باش من بیشتر از همه از این رژیم کیری و دین مردمش بدم میاد،ولی خب!به هرحال،برخلاف اکثریت سعی میکنم منصف باشم!هنوز بزار جنگی شروع بشه،بعد بحث میکنیم که مقصر کیه!البته شکی ندارم که اگه جنگی شروع بشه،ایران طرف حکومت بغداد رو میگیره و کردستان عراق رو تحریم میکنه…ولی فعلا اروم باش عزیزجان!

بله حرفاتون درسته و متین. آرومم. اگه میبینید که گفتم جمهوری اسلامی مقصره به خاطر این بود که آقای علی اکبر ولایتی مشاور خامنه ای در این هفته بارها یاوه گویی کرده و عملا کردستان عراق را تهدید به جنگ کرده .آخه یکی نیست بگه تو چکاره ای که تهدید می کنی؟ تو دماغت رو نمی تونی بالا بکشی اونوقت زر میزنی از کونت؟

1 ❤️

2017-09-20 17:35:00 +0430 +0430
نقل از: Dr.tom اینکه بعضی ها اعتقاد دارن تجزیه باعث جنگ میشه!!!اولن قرار نیست عراق یا کشوری تجزیه بشه؛قراره کوردوستان به مردمش برسه!اونی که باعث جنگ میشه دیکتاتوری و تقسیم ناعادلانه قدرت و ثروت هستش!اگه کشوری مانند عراق و ترکیه میخوان (به قول خودشون تجزیه نشن) و در حقیقت باعث حق خواهی کورد ها یا دیگر زبان ها و ملت ها از کشورشون نشن؛بهتره قدرت و ثروت و رفاه رو عادلانه تقسیم کنن و حق رو ضایع نکنن که ضایع کردن حق ؛باعث حق خواهی و آزادی خواهی خواهد شد؛بعد از سقوط صدام کوردها علی رغم داشتن نیروی نظامی جنگ کرده پیژمرگ هیچ گاه کودتا نکردند و هیچ گاه از بعثی هایی که حلبچه را شیمیایی کردند و ۵۰۰۰روستای کوردوستان را با خاک یکسان کردند و ۳۰ درصد مردم کورد کرکوک را انفال و از خانه به در کردند و اعراب را ساکن کرکوک کردند انتقام نگرفتند!کوردها قدرت و اسلحه داشتند اما دست دوستی به اعراب و ترکمان های عراق دادند تا کشوری دمکرات بسازند که این بار حکام شیعه در عراق شروع به دیکتاتوری کردند و بودجه ۱۷%کوردوستان را قطع کردند در حالی که بودجه مناطق اشغال شده توسط داعش تا دینار آخر برای مناطق زیر حکومت داعش ارسال و پرداخت میشد!!!!!و داعش را تجهیز کردند و به جان اعراب در ظاهر اما در اصل به جان کوردها انداختند(((پرونده فساد نوری مالکی در باره شکست تعمدی در برابر داعش در پارلمان عراق هنوز باز است اگر چه حزب حاکم شیعه به شدت در صدد نابود کردن پرونده و پاک کردن مساله از اذهان عراقی ها هستش*حکومت ۲۶ ساله نیمه مستقل کوردوستان باشور (کوردوستان زیر سلطه عراق)و احترام حکومت اقلیم به اقلیت ها و دگر زبان ها و دگر دین و دگر اندیش ها نشان میدهد که تنها حکومتی که نشان از دمکراسی حقیقی در خاور میانه دارد حکومت اقلیم کوردوستان زیر سلطه عراق میباشد و بالطبع حکام دیکتاتور پاناعرب و پاناتورک ترکیه این حکومت و دولت جدید را نمی توانند تحمل کنند /اگر میخواهید انسانی بزرگ باشید ؛عدالت و آزادی و یکسانی و صلح و آرامش را برای همه انسان ها و ملت ها بخواهید/بزرگترین ملت بی دولت جهان ؛کورد ها هستند با جمعیت بیش از ۴۰ میلیون نفر که بر چند کشور تقسیم شده اند تا در هیچ کشوری در اکثریت نباشند و در هیچ کشوری قدرت نداشته باشند !لازم به ذکر است جمعیت کوردها در پاناترکیه ۴۰%از جمعیت کشور را تشکیل می دهد

خیلی دقیق و زیبا…لایک داری دکی جان! ? ? ?

1 ❤️

2017-09-24 21:51:18 +0330 +0330

فردا صبح روز برگزاری همه پرسی است و پس از فشارهای شدید ایران و ترکیه. مسعود بارزانی حاضر به عقب نشینی نشد.

0 ❤️

2017-09-24 22:47:04 +0330 +0330

سلام و سپاس نظر شخصی من اینه استقلال کوردستان واسه من یکی خیلی خوبه حداقل میرم کوردستان عراق میشینم تو بار مشروب اینقدر میخورم دق دلی این سالهای که گذشته رو درمیارم . شایدم دیگه ایران برنگردم الان که فکر میکنم حیف پاسپورت ندارم و پول هم ندارم وگرنه ترجیح میدادم تو بدترین نقطه جهان زندگی کنم ولی آزاد

1 ❤️

2017-09-25 13:08:34 +0330 +0330
نقل از: g-22
نقل از: DA1313 سلام و سپاس نظر شخصی من اینه استقلال کوردستان واسه من یکی خیلی خوبه حداقل میرم کوردستان عراق میشینم تو بار مشروب اینقدر میخورم دق دلی این سالهای که گذشته رو درمیارم . شایدم دیگه ایران برنگردم الان که فکر میکنم حیف پاسپورت ندارم و پول هم ندارم وگرنه ترجیح میدادم تو بدترین نقطه جهان زندگی کنم ولی آزاد

حقیقت تلخه ولی آزادی برای ما ایرانی ها از کمربند شلوار بالاتر نمیره.

کافر همه را به کیش خود پندارد.

0 ❤️

2017-09-25 13:11:43 +0330 +0330
نقل از: mahtaban24 رجب.طیب.اردوغان/XINFERNO/فامیل.دور/ fancyme/ DarkWeb/ اسکلت حشری/ جوکر(مرحوم)/ یعنی خوشم میاد کلا همین چندتایی تازه بعضیاتون با چندتا حساب میاید یک پست میزنین. دیده شده یا نشده میره صدر جدول تاپیک های داغ خودتون خودتون رو تشویق میکنید به هم حال میدید کون هم میزارید.(erection) بعد کلی کیف میکنید همه دنیا با شمان 🙄 وقتی هم جوابتون رو میدن شروع میکنید به فحاشی و مغالطه 🙄 یعنی خدایی خیلی باحالید

من از این اشخاصی که نام بردی اطلاعی ندارم و ارتباطی هم ندارم. ولی به جای فرافکنی و تشویش اذهان عمومی. بیا بگو شما بسیجیا چرا همش دارین فحش میدین و مردم رو تو خیابون کتک میزنید و استاد مغالطه و سفسطه هستید؟ چرا؟ بیا بگو . بیا وجدان داشته باش.

0 ❤️

2017-09-25 16:18:20 +0330 +0330

استقلال کردستان به نفع کل دنیاست. بعد از صد سال ناکامی به آرزوی خودشون نزدیک میشن. تا حالا انقدر نزدیک نبودن.

0 ❤️

2017-09-25 16:20:03 +0330 +0330
نقل از: DA1313 سلام و سپاس نظر شخصی من اینه استقلال کوردستان واسه من یکی خیلی خوبه حداقل میرم کوردستان عراق میشینم تو بار مشروب اینقدر میخورم دق دلی این سالهای که گذشته رو درمیارم . شایدم دیگه ایران برنگردم الان که فکر میکنم حیف پاسپورت ندارم و پول هم ندارم وگرنه ترجیح میدادم تو بدترین نقطه جهان زندگی کنم ولی آزاد

سلام. موافقم با نظرتون.

0 ❤️

2017-09-25 16:38:03 +0330 +0330
نقل از: رجب.طیب.اردوغان استقلال کردستان به نفع کل دنیاست. بعد از صد سال ناکامی به آرزوی خودشون نزدیک میشن. تا حالا انقدر نزدیک نبودن.

اربابت، خردوغان، نظر تو رو نداره. ای نوکر بد…

اردوغان داره مقامات ایران رو گول میزنه. سیاستش این شکلیه.

0 ❤️

2017-09-25 16:40:55 +0330 +0330

بیشتر به ضرر خودشونه
باعث میشه ایران و ترکیه بیش از پیش علیهشون جبهه بگیرن
عراقم که اصل ماجراس و جدا که بشن نه ترکیه نه ایران اجازه ی عبور از مرزهاشونو به کردا نمیده
و روابطوشنو با این سه دولت خراب ترمیکنن
خداکنه جدانشن از عراق چون فقط وفقط خودشون اسیب میبینن

0 ❤️

2017-09-25 16:45:53 +0330 +0330
نقل از: رجب.طیب.اردوغان استقلال کردستان به نفع کل دنیاست. بعد از صد سال ناکامی به آرزوی خودشون نزدیک میشن. تا حالا انقدر نزدیک نبودن.

اربابت، خردوغان، نظر تو رو نداره. ای نوکر بد…

اردوغان داره مقامات ایران رو گول میزنه. سیاستش این شکلیه.

آمریکا با اون همه کبکبه و دبدبه هم نتونست ایران رو گول بزنه، اون وقت یه کرم مثل خردوغان ایران رو گول بزنه؟!!!جک نگو مردیم از خنده!!!

حالا ببین

0 ❤️

2017-09-25 18:17:11 +0330 +0330

آدم باید عقل داشته باشه

نمیشه که وسط 3 تا قلدرتر از خودت بخوای قلدر بازی در بیاری

تا حالا کردا جلوی کی تونستن تو این منطقه در بیفتن و پیروز بشن؟

پ.ک.ک با ترکیه در افتاد، لت و پار شد.

کومله با ایران در افتاد، لت و پار شد.

حزب دموکرات با صدام و عربا در افتاد، لت و پار شد.

کردای سوریه رو هم که داعش لت و پار کرد.

خب وقتی کلا 5،5 میلیون جمعیت داری در مقابل 80 م ترکیه و 80 م ایران و 40 م عراق که میشه 200 م که نمیتونی مقاومت کنی.

من ک از الان شرط میبندم، تنها اتفاقی که میفته اضافه شدن ی کشتار دیگه از کردا تو کتابای تاریخه

0 ❤️

2017-09-25 21:50:11 +0330 +0330
نقل از: خوش_غیرت استقلال کردستان به نفع ملت کرده.چون تو اون سال هایی که زیر نظر عربا بودن خعلی به اون ها ظلم شده.هر موقع که عربا بهشون نیاز داشتن میشدن برادران کرد هر موقع نداشتن میشدن یاغی و تجزیه طلب و کردا رو میکشتن.اصن کرد ها با عراقیا هیچ قرابت نژادی و فرهنگی ندارن.پس استقلال اونا به نفع خودشونه.هر بژی کورد هر بژی کوردستان

حرف حق شما جواب نداره. بله هیچ نزدیکی نژادی بین کردهای عزیز و اعراب کثیف وجود نداره. دیگه وقتشه. وقت آزادی فرا رسیده برای قوم بزرگ کورد. بعد از صد سال مبارزه با کشورهای دیکتاتور منطقه. من شنیدم که کوردهای عزیز دارای تمدن دیرینه چند هزارساله هم هستن. و بیشترشون از نژاد اصیل قوم بزرگ آریایی هستن.

مگه هرکی که نژادش با بقیه یکی نباشه باید جدا بشه؟ با این حساب آمریکا باید از هم بپاشه. از استقلال کردستان هیچ کسی جز اسرائیل نفع نمیبره. اولین کسایی که این استقلال بهشون ضرر میرسونه مردم کردستان هستن چون فدای سیاست بازی بارزانی و اسرائیل میشن…اگه کردستان مستقل بشه بر اثر اشتباهات خودش متاسفانه تبدیل به یک کشتارگاه برای کردها میشه.

نظرت خنده دار بود .

0 ❤️

2017-09-25 21:51:19 +0330 +0330
نقل از: rezaseismic پیشتازی 93 درصدی حامیان استقلال

جدی؟ چه خوب و عالی.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «