اسکندر و حکومت بر ایرانیان

1393/09/09
10687137_1577460012489578_2075233896216992509_n.jpg اﺳﮑﻨﺪﺭ ﻣﻘﺪﻭﻧﯽ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺣﻤﻠﻪ ﺑﻪ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﺍﺯ ﻣﺸﺎﻭﺭﺍﻧﺶ ﭘﺮﺳﯿﺪ : ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺑﺮ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﯿﻔﻬﻤﻨﺪ، ﺣﮑﻮﻣﺖ ﮐﻨﻢ؟ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﺸﺎﻭﺭﺍﻥ ﮔﻔﺖ : ﮐﺘﺎﺏ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺴﻮﺯﺍﻥ ! ﺑﺰﺭﮔﺎﻥ ﻭﺧﺮﺩﻣﻨﺪﺍﻧﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﮑﺶ ! ﻭ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺑﺪﻩ ﺑﻪ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﮐﻮﺩﮐﺎﻧﺸﺎﻥ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﮐﻨﻨﺪ ! ... ﺍﻣﺎ ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺯ ﻣﺸﺎﻭﺭﺍﻥ ﮔﻔﺖ : ﺑﺠﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﮐﻪ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻭ ﺯﺣﻤﺖ ﻭ ﺑﺪﻧﺎﻣﯽ ﺩﺍﺭﺩ؛ -1 ﻧﺎﺩﺍﻥ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ، ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﮕﻤﺎﺭ ! -2 ﺩﺍﻧﺎ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﭘﺴﺖ ﺑﮕﻤﺎﺭ ! -3 ﻭ ﺑﺰﺭﮔﺎﻧﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺯﻧﺪﺍﻧﯽ ﮐﻦ ! ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ؛ -1 ﻧﻔﻬﻢ ﻫﺎﯼ ﺻﺎﺣﺐ ﺳﻤﺖ، ﺷﮑﺮﮔﺰﺍﺭ ﻭ ﻣﻄﯿﻊ ﺗﻮ ﺷﺪﻩ، ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﻋﺎﻣﻞ ﺳﺮﮐﻮﺏ ﻫﻤﻮﻃﻨﺎﻧﺸﺎﻥ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ، -2 ﺩﺍﻧﺎﯾﺎﻥ ﻭ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ؛ ﯾﺎ ﺑﻪ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﮐﻮﭺ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ، ﻭ ﯾﺎ ﺧﺴﺘﻪ ﻭ ﺳﺮﺧﻮﺭﺩﻩ، ﺗﺎ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﻋﻤﺮ ﺩﺭﮔﻮﺷﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ، ﻣﻨﺰﻭﯼ ﻭ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ ! -3 ﻭﭼﻮﻥ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﻫﺪﺍﯾﺘﺸﺎﻥ ﮐﻨﺪ، ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺭﺍﻡ ﻭ ﺗﺴﻠﯿﻢ ﺗﻮ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ ..!!

… ﻭ ﺍﺳﮑﻨﺪﺭ ﺑﻪ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﺍﺭﺳﻄﻮ ﻋﻤﻞ ﮐﺮﺩ

پ.ن : کافی است نگاهی به وضعیت کنونی جامعه بیندازید …
کم شباهت نیست

1676 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-11-30 05:25:56 +0330 +0330

i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…

0 ❤️

2014-11-30 05:29:36 +0330 +0330

[quote=sava7]i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…[/quote]
.

.
.
خاله همیشه منتقد است دنبال دموکراسی و ازادی

0 ❤️

2014-11-30 05:33:07 +0330 +0330

[quote=خاله میترا][quote=sava7]i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…[/quote]
.

.
.
خاله همیشه منتقد است دنبال دموکراسی و ازادی[/quote]
اما خاله… دموکراسی و آزادیِ فکری یعنی در شرایط برابر بحث کنی… نه این شرایط الآن ما… چون نرود میخ آهنی در سنگ…

0 ❤️

2014-11-30 05:40:32 +0330 +0330

[quote=sava7][quote=خاله میترا][quote=sava7]i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…[/quote]
.

.
.
اما خاله… دموکراسی و آزادیِ فکری یعنی در شرایط برابر بحث کنی… نه این شرایط الآن ما… چون نرود میخ آهنی در سنگ…[/quote]
.

.
ولی من کار خودمو میکنم روشنگری امید وارم نتیجه بده با دیکتاتور نمیشود هیچ وقت بر سر دموکراسی بحث کرد

0 ❤️

2014-11-30 05:41:00 +0330 +0330

[quote=سروسهي]سلام خاله_رسيدن بخير_اميدوارم بحث خوبي بشه[/quote]

.
.
.
مشکلات زیادی داشتم به کمک امید عزیز حل شد خوشحالم در کنارتونم

0 ❤️

2014-11-30 05:43:16 +0330 +0330

سلام خاله تاپیک جدید مبارک
ولی به نظر من وضعیت ما پیشنهاد اولی است که به اسکندر شد یعنی بزرگانمونو کشتند کتابهایمان را سوزاندند و به زنانمون تجاوز کردند و اسمشونو گذاشتند سید و کودکانمونو عقیم کردند و به بردگی فروختند

0 ❤️

2014-11-30 05:47:21 +0330 +0330

[quote=mehranjoon1356]سلام خاله تاپیک جدید مبارک
ولی به نظر من وضعیت ما پیشنهاد اولی است که به اسکندر شد یعنی بزرگانمونو کشتند کتابهایمان را سوزاندند و به زنانمون تجاوز کردند و اسمشونو گذاشتند سید و کودکانمونو عقیم کردند و به بردگی فروختند[/quote]
.

این اعراب با تحقیق و مطالعه زیاد اومدن و بر کشور ما حاکم شدند تقریبا سوزن لا درزشون نمیرود برای همینه تا الان بر کشور آریایی ما حکومت کردن و خوشحال هستند که فرهنگ مارو عربی کردن و رسالت ما بیدار کردن مردم هست نسل قدیم شستشوی مغزی شده و فقط با مرگ مشکلش حل میشود ولی جوانهارو باید روشن کرد

0 ❤️

2014-11-30 05:48:09 +0330 +0330

[quote=mehranjoon1356]سلام خاله تاپیک جدید مبارک
ولی به نظر من وضعیت ما پیشنهاد اولی است که به اسکندر شد یعنی بزرگانمونو کشتند کتابهایمان را سوزاندند و به زنانمون تجاوز کردند و اسمشونو گذاشتند سید و کودکانمونو عقیم کردند و به بردگی فروختند[/quote]

آقا مهران اول سلام…
دوم… کتابای مارو نسوزوندن… متاسفانه اونقدر نخوندیم و اونقدربجای خوندن ازش جوک و طنز درآووردیم که اگه یه روز کتاب بگیریم دستمون یا درمورد مشاهیر و با فرهنگامون حرف بزنیم، میشیم مسخره ی عام و خاص…
هیچ چیز زوری نبود… همه اش نرم نرم پیش رفته…
اون تجاوزا بخاطر خودمون بود که خیلی زود فریب خوردیم…

0 ❤️

2014-11-30 05:50:17 +0330 +0330

[quote=خاله میترا][quote=sava7][quote=خاله میترا][quote=sava7]i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…[/quote]
.

.
.
اما خاله… دموکراسی و آزادیِ فکری یعنی در شرایط برابر بحث کنی… نه این شرایط الآن ما… چون نرود میخ آهنی در سنگ…[/quote]
.

.
ولی من کار خودمو میکنم روشنگری امید وارم نتیجه بده با دیکتاتور نمیشود هیچ وقت بر سر دموکراسی بحث کرد[/quote]
ما همیشه فکر میکنیم خودمونم دیکتاتور داریم و این اشتباهه…
همیشه فکر میکنیم جنگ نرم از خارج از کشور وارد میشه و این اشتباهه…
جنگ نرم همینه که یه عده بحث مارو نگاه کنن و بخندن…

0 ❤️

2014-11-30 05:52:06 +0330 +0330

[quote=sava7][quote=mehranjoon1356]سلام خاله تاپیک جدید مبارک

آقا مهران اول سلام…
دوم… کتابای مارو نسوزوندن… متاسفانه اونقدر نخوندیم و اونقدربجای خوندن ازش جوک و طنز درآووردیم که اگه یه روز کتاب بگیریم دستمون یا درمورد مشاهیر و با فرهنگامون حرف بزنیم، میشیم مسخره ی عام و خاص…
اون تجاوزا بخاطر خودمون بود که خیلی زود فریب خوردیم…[/quote]
.
.
درود منم همین فکر رو میکنم البته سوزوندن و غارت کردن و تجاوز ولی بعد از اون سعی کردن مارو از اصل خود دور کنند البته این حرکتشون نرم و با حوصه انجام شد ما هم مقصر بودیم
مثل این میمونه یه معتاد بگوید منو دوستان معتاد کردن در حالی که هر انسان خد مقصر و تصمیم گیرنده کارهای خوب و بدشه

0 ❤️

2014-11-30 05:53:35 +0330 +0330

من واقعا باهات هم عقیده ام خیلی خانمی دمت hot clapping

0 ❤️

2014-11-30 05:54:00 +0330 +0330

[quote=اتن تطون تطوری][quote=خاله میترا][quote=sava7][quote=خاله میترا][quote=sava7]i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…[/quote]
.

.
.
.

.
ولی من کار خودمو میکنم روشنگری امید وارم نتیجه بده با دیکتاتور نمیشود هیچ وقت بر سر دموکراسی بحث کرد[/quote]
شما اگه واقعا دنبال دموکراسی و آزادی سرزمینت باشی،اینجا جاش نیست.
اینجا یه سایت اولا فیلتر شده و دومأ سکسیه!
شما میتونی انجمن ها و گروه های کوچیک مردمی تشکیل بدی،طرز فکرتو مطرح کنی و در نهایت با همراه شدن و همفکری سایر هم رزمات به موفقیت برسی!
ن اینجا بیای واسه سرگرمی چارتا تاپیک بزنی.

مشکل ما عمل نکردن به حرفامونه[/quote]
واقعا مشکل ما عمل نکردن به حرفامونه!!!خخخخخ

0 ❤️

2014-11-30 05:56:20 +0330 +0330

[quote=اتن تطون تطوری][quote=خاله میترا][quote=sava7][quote=خاله میترا][quote=sava7]i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…[/quote]
.

.
.
.

.
شما میتونی انجمن ها و گروه های کوچیک مردمی تشکیل بدی،طرز فکرتو مطرح کنی و در نهایت با همراه شدن و همفکری سایر هم رزمات به موفقیت برسی!

.

.
من تو شهوانیم به کاربرای عزیزش ایمان دارم در حد خودم همینجا فعالیت میکنم

0 ❤️

2014-11-30 05:56:33 +0330 +0330

[quote=jonny]من واقعا باهات هم عقیده ام خیلی خانمی دمت hot clapping[/quote]
.

.
.
ممنون گلم سروری

0 ❤️

2014-11-30 05:57:07 +0330 +0330

[quote=خاله میترا][quote=sava7][quote=mehranjoon1356]سلام خاله تاپیک جدید مبارک

آقا مهران اول سلام…
.
.
درود منم همین فکر رو میکنم البته سوزوندن و غارت کردن و تجاوز ولی بعد از اون سعی کردن مارو از اصل خود دور کنند البته این حرکتشون نرم و با حوصه انجام شد ما هم مقصر بودیم
مثل این میمونه یه معتاد بگوید منو دوستان معتاد کردن در حالی که هر انسان خد مقصر و تصمیم گیرنده کارهای خوب و بدشه[/quote]
صد در صد همینطوره… بقول یکی از بزرگان که اسمشو نمیارم تا ریا نشه(!) خودم کردم که لعنت بر خودم باد…

0 ❤️

2014-11-30 05:57:13 +0330 +0330

[quote=sava7][quote=اتن تطون تطوری][quote=خاله میترا][quote=sava7][quote=خاله میترا][quote=sava7]i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…[/quote]
.

.
.
.

.

واقعا مشکل ما عمل نکردن به حرفامونه!!!خخخخخ[/quote]
.

.
.
.
مشکل ما اینه تخم بیغیرتی عرب تو سرزمینمون پاشیده شده و در عمل کم می آوریم

0 ❤️

2014-11-30 06:02:03 +0330 +0330

i-m_so_happy اگه تو جایی که من زندگی میکردم بودید و زندگی میکردین میفهمیدین که زندگی رو واسمون چقدر سخت کردن دور از خونه و خانواده با انسان هایی که نمیشناسی و نمشناسنت البته من همیشه سعی میکنم با حرف زدن خودم رو آروم کنم ولی واقعا چیزی که ما میخویم اینقدر درکش سخته داشتن آزادی فقط نه به معنی آزادی جنسی بلکه به معنی آزادی در همه زمینه ها که مهمترینش آزادی بیان هست.دوست دارم خاله جون.فدات

0 ❤️

2014-11-30 06:02:23 +0330 +0330

[quote=sava7][quote=mehranjoon1356]سلام خاله تاپیک جدید مبارک

آقا مهران اول سلام…
سلام خوبین؟
فرمانده سپاه اعراب در جنگ پاسارگاد ابو موسی اشعری بود وقتی به جندی شاپور رسید و کتابخانه بزرگمهر حکیم با نزدیک به 500هزار جلد کتاب رو دید به عمر نامه نوشت و کسب تکلیف کرد و عمر در جوابش با راهنمائیه علی و سلمان خائن نوشت ما برای گسترش دین اسلام به ایران حمله کردیم و نیازی به کتاب نداریم یا کتابها را بسوزان یا در آب بریز اختیار با خودت و اون نامرد همین کارو کرد من اندازه خودم مطالعه دارم
البته با عرض ادب و عذر خواهی از خاله میترا
میتونید یه سری به تاپیک من به اسم ما ایرانی هستیم با فرهنگ و تمدن قوی هم بزنید دوستان اونجا مطالب خوبی نوشتن از جمله خاله میترا
http://shahvani.com/content/ما-ایرانی-هستیم-با-فرهنگی-خیلی-غنی-نه-انسانهای-خرافه-پرست-هر-کسی-موافقه-اینجا-مطلب-بذاره
در ضمن کسی به میل خودش مسلمان نشد شرایط رو طوری فراهم کردن که مردم مجبور شن مسلمان شوند مثلا کسانی که مسلمان میشدند مالیات کمی میدادند ولی کسانی که نمیشدند باید چند برابر مالیات میدادند یا زرتشتیان حق داشتن ملک یا زمین نداشتند و حق سوار شدن بر اسب هم نداشتند تو فیلم مختار هم نشون دادند غلام شمر که زرتشتی بود سوار الاغ میشد

0 ❤️

2014-11-30 06:04:25 +0330 +0330

[quote=mehranjoon1356][quote=sava7][quote=mehranjoon1356]سلام خاله تاپیک جدید مبارک

آقا مهران اول سلام…
سلام خوبین؟
فرمانده سپاه ایران در جنگ پاسارگاد ابو موسی اشعری بود وقتی به جندی شاپور رسید و کتابخانه بزرگمهر حکیم با نزدیک به 500هزار جلد کتاب رو دید به عمر نامه نوشت و کسب تکلیف کرد و عمر در جوابش با راهنمائیه علی و سلمان خائن نوشت ما برای گسترش دین اسلام به ایران حمله کردیم و نیازی به کتاب نداریم یا کتابها را بسوزان یا در آب بریز اختیار با خودت و اون نامرد همین کارو کرد من اندازه خودم مطالعه دارم
میتونید یه سری به تاپیک من به اسم ما ایرانی هستیم با فرهنگ و تمدن قوی هم بزنید دوستان اونجا مطالب خوبی نوشتن از جمله خاله میترا
http://shahvani.com/content/ما-ایرانی-هستیم-با-فرهنگی-خیلی-غنی-نه-انسانهای-خرافه-پرست-هر-کسی-موافقه-اینجا-مطلب-بذاره[/quote]
میدونی دوست عزیز… ما هیچوقت به این توجه نکردیم که:
-ابوعلی سینا
-قیاس الدین جمشید کاشانی
-زکریای رازی
-خواجه نصیر الدن طوسی(توسی)
-حافظ
-سعدی
-مولوی
-باباطاهر
-ابولفضل بیهقی
-خیام
-سنایی
-وکیل الرعایا(کریم خانِ زند-کوروش دوم ایران)
-لطفعلی خانِ زند
-شاه عباسِ و اسماعیل صفوی
.
.
.
.
و غیره…
اینا همه ی کسانی بودند که بعد از اسلام به ایران خدمت کردند و به عربها نشون دادند ایرانی بودن یعنی چه… اما بیشترین صدمه رو مغول ها به ما زدن… تاجایی که خواجه نصیر وزیر ارشدِ هولاکو خان، بهش التماس کرد که دیگه کتابای ایرانو نسوزونه چون میترسید حتی نوشتن روزمره ی ایرانی ها هم از بین بره…

0 ❤️

2014-11-30 06:07:44 +0330 +0330

[quote=خاله میترا][quote=sava7][quote=اتن تطون تطوری][quote=خاله میترا][quote=sava7][quote=خاله میترا][quote=sava7]i-m_so_happy و خاله هم سیاسی میشود…[/quote]
.

.
.
.

.

واقعا مشکل ما عمل نکردن به حرفامونه!!!خخخخخ[/quote]
.

.
.
.
مشکل ما اینه تخم بیغیرتی عرب تو سرزمینمون پاشیده شده و در عمل کم می آوریم[/quote]
خاله جوونای ما باغیرت بودن که هشت سال جلوی همون عربا جون دادن اما خاک ندادن… وگرنه اگه الآن بخواییم از آزادی دم بزنیم، سوء استفاده گرای زیادی هستند(عربستان،قطر،روسیه،فرانسه،آمریکاو…)که بخوان مارو برده ی خودشون بدونن…

0 ❤️

2014-11-30 06:10:55 +0330 +0330

[quote=اتن تطون تطوری][quote=mehranjoon1356][quote=sava7][quote=mehranjoon1356]سلام خاله تاپیک جدید مبارک

آقا مهران اول سلام…
سلام خوبین؟
فرمانده سپاه ایران در جنگ پاسارگاد ابو موسی اشعری بود وقتی به جندی شاپور رسید و کتابخانه بزرگمهر حکیم با نزدیک به 500هزار جلد کتاب رو دید به عمر نامه نوشت و کسب تکلیف کرد و عمر در جوابش با راهنمائیه علی و سلمان خائن نوشت ما برای گسترش دین اسلام به ایران حمله کردیم و نیازی به کتاب نداریم یا کتابها را بسوزان یا در آب بریز اختیار با خودت و اون نامرد همین کارو کرد من اندازه خودم مطالعه دارم
http://shahvani.com/content/ما-ایرانی-هستیم-با-فرهنگی-خیلی-غنی-نه-انسانهای-خرافه-پرست-هر-کسی-موافقه-اینجا-مطلب-بذاره[/quote]

مهران جان عزیز!
اولا شما که ادعای روشنفکری و مطالعه و ایرانی بودن داری با وجود اینکه زن داری و متأهلی تاپیک نمیزدی که دوست دختر پیدا کنی.حتی تقاضای زن شوهردارم کردی.
واقعا متأسفم،ببین کیا دنبال فرهنگ ایرانی و آزادین.[/quote]
شما قبل از اینکه دیگرانو قضاوت کنی و عیب جوئی کنی بهتر نیست تو آینه تمام قد یه نگاه دقیق به خودت بکنی؟تاپیکی که در مورد تاریخ صحبت میکنه رو با این حرفا خراب نکنی
در ضمن ما هروقت یاد گرفتیم تو مسائل خصوصی دیگران سرک نکشیم میتونیم ادعای روشنفکری داشته باشیم

0 ❤️

2014-11-30 09:37:07 +0330 +0330

سلام خاله امیدوارم مشکلاتت تمام بشه وهمیشه شادوسلامت ولبت خندان باشه drinks drinks give_rose

0 ❤️

2014-12-01 06:41:45 +0330 +0330

ممنون از نظرات خوبتون

0 ❤️

2014-12-01 06:56:04 +0330 +0330

سلام خاله.به نظرم برای ایران هردوتا روشا به کار بردن که اینطور شدیم خودمونم مقصریم انصافا کدوم از ما در مورد گذشتمون وتاریخمون اطلاعات درست داریم ما طوری بزرگ شدیم که خیلی چیزا رو نذاشتن و نخواستیم بفهمیم و کارمون شد فقط افتخار به تاریخی که گذشت الانم که اینقدر مردم بدبخت شدن که واسه یه لقمه نون تا بوق سگ باید بدون وایران شده ترسناکترین کشور جهان

0 ❤️

2014-12-02 05:32:53 +0330 +0330

خاله میترای بیکار دم به دقیقه میاد یه تاپیک سیاسی می زنه مردم بیکار تر از خودش هم میان اینجا بحث می کنن سایت رو به گوه کشیدین، من نمی دونم اینجا مدیر و مسئول نداره هر کی خواست میاد میره؟؟؟

0 ❤️

2014-12-03 02:26:12 +0330 +0330

[quote=شوروی]خاله میترای بیکار دم به دقیقه میاد یه تاپیک سیاسی می زنه مردم بیکار تر از خودش هم میان اینجا بحث می کنن سایت رو به گوه کشیدین، من نمی دونم اینجا مدیر و مسئول نداره هر کی خواست میاد میره؟؟؟[/quote]
اینجاست که میگن شاه میبخشه شاهقلی نمیبخشه یا به عبارت دیگه شدی کاسه داغتر از آش ادمین خودش تو تالارها یه قسمتی گذاشته به نام بحث اجتماعی و سیاسی اونوقت تو این وسط چی میگی باقلوا؟

0 ❤️

2014-12-04 01:10:22 +0330 +0330

[quote=mehranjoon1356][quote=شوروی]خاله میترای بیکار دم به دقیقه میاد یه تاپیک سیاسی می زنه مردم بیکار تر از خودش هم میان اینجا بحث می کنن سایت رو به گوه کشیدین، من نمی دونم اینجا مدیر و مسئول نداره هر کی خواست میاد میره؟؟؟
راست می گی حواسم نبود خخخخخخخخخ[/quote]
اینجاست که میگن شاه میبخشه شاهقلی نمیبخشه یا به عبارت دیگه شدی کاسه داغتر از آش ادمین خودش تو تالارها یه قسمتی گذاشته به نام بحث اجتماعی و سیاسی اونوقت تو این وسط چی میگی باقلوا؟[/quote]

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «