افسردگی و پوچ گرایی

1398/01/26

زیاد توضیح نمیدم

چند روز پیش یه خبر خوندم که حدود
۲۸ درصد ایرانی ها ، افسرده هستن
و ایران چهارمین کشور افسرده جهانه
( این مقدمه بود )

اونایی که به افسردگی و پوچ گرایی
دچار شدن متوجه میشن چه مشکل
بزرگ و اسفناکی هست

حالا یه سوال دارم
کسی هست که قبلا به این حس
پوچ گرایی و بی معنایی زندگی رسیده
باشه و الان مجدد به زندگی برگشته
باشه ؟؟

1155 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-04-14 19:44:41 +0430 +0430

من…

1 ❤️

2019-04-14 19:47:28 +0430 +0430
نقل از: kandom1400 من...

دلم میخواد امضاتو کباب کنم :/

1 ❤️

2019-04-14 19:49:39 +0430 +0430
نقل از: Lady_Ronaak

جونزززز. هر چه از دوست رسد نیکوست.

1 ❤️

2019-04-14 19:50:42 +0430 +0430
نقل از: kandom1400
نقل از: Lady_Ronaak

جونزززز. هر چه از دوست رسد نیکوست.

قلب کبابی دوس ?

1 ❤️

2019-04-14 20:01:28 +0430 +0430

دوست عزیز

بنظرم آمار رو خیلی با اغماض و اکراه نوشته بودن.

هر کی یه سر بره توی کوچه و خیابون. سوار مترو و اتوبوس بشه اوضاع کاملاً دستش میاد که درصد غالب ایرانیها افسردگی دارن، نه فقط ۲۸ درصد!

ایرانیها روانی ترین و بی ثبات ترین و بی اعصاب ترین مردمان دنیان! محصول چهار دهه سلطه نکبت بار دین اسلام ?

3 ❤️

2019-04-14 20:13:19 +0430 +0430

ب نظرم تو آمار اشتباه شده… درصد خیلی بیشتر ا این حرفاس

1 ❤️

2019-04-14 20:19:12 +0430 +0430
نقل از: lovely_grl ب نظرم تو آمار اشتباه شده.. درصد خیلی بیشتر ا این حرفاس

تو باز امضاتو عوض کردی؟

اون امضائ اولیت چی بود؟ چشات خونی پریوده انگار؟ تازه انگارتم بدون “ر” بود. ادبیات فارسی چند میشدی؟ ? (dash)

1 ❤️

2019-04-14 20:19:52 +0430 +0430
نقل از: ترومن دوست عزیز

هر کی یه سر بره توی کوچه و خیابون. سوار مترو و اتوبوس بشه اوضاع کاملاً دستش میاد که درصد غالب ایرانیها افسردگی دارن، نه فقط ۲۸ درصد!

ایرانیها روانی ترین و بی ثبات ترین و بی اعصاب ترین مردمان دنیان! محصول چهار دهه سلطه نکبت بار دین اسلام ?

28 درصد خود امار کمی نیست ، یعنی حدود ۲۵ میلیون نفر از جمعیت ۸۲ میلیونی افسرده هستن

اگه مثلا بگیم ۲۰ میلیون هم زیر ۱۴ سال باشن و هنوز تو این وادی نیفتاده باشن

یعنی ۲۵ میلیون نفر از ۶۲ میلیون نفر افسرده هستن
البته این امار داخلی بود! چه بسا بیشتر هم باشه

0 ❤️

2019-04-14 20:21:09 +0430 +0430
نقل از: WILD.121 آره من 3 سال پیش اینطوری بودم هیچ دلیلی درستی برای زندگی نداشتم همش روزمرگی بود

یعنی الان دیگه زندگی رو پوچ نمیبینید یا اینکه از اون سیر نشدید؟

0 ❤️

2019-04-14 20:22:07 +0430 +0430
نقل از: ترومن
نقل از: lovely_grl ب نظرم تو آمار اشتباه شده.. درصد خیلی بیشتر ا این حرفاس

تو باز امضاتو عوض کردی؟

اون امضائ اولیت چی بود؟ چشات خونی پریوده انگار؟ تازه انگارتم بدون “ر” بود. ادبیات فارسی چند میشدی؟ ? (dash)

تنوع خوبه ? اون انگار و اَ قصد “ر” شو نذاشته بودم اینجوری لاتی تره…
ی مزاحم سیریش داشتم از وقتی عکس و امضامو عوض کردم پیداش نی شکرخدا فک کنم‌گمم‌کرده ?

1 ❤️

2019-04-14 20:23:40 +0430 +0430
نقل از: ترومن دوست عزیز

مشکل ما دین اسلام نیس کسایی ان ک مملکتو دستشون گرفتن وگرن خیلی از کشورا مسلمون هستن ک سطح رفاهشون خیلی بالاس همین امارات…همین قطر …کویت جای دور نریم عربستان سطح رفاه مردمشو ببین با اینکه مسلمونن

0 ❤️

2019-04-14 20:24:38 +0430 +0430

متاسفانه دچار افسردگی شدم.اصلا حالم خوب نیست.دیگه نه سر کار میرم 3 ماهه و نه انگیزه ای برای آینده دارم

0 ❤️

2019-04-14 20:34:03 +0430 +0430
نقل از: Loveseeexxx متاسفانه دچار افسردگی شدم.اصلا حالم خوب نیست.دیگه نه سر کار میرم 3 ماهه و نه انگیزه ای برای آینده دارم

بله افسردگی حتی تفکر رو هم مختل می کنه

0 ❤️

2019-04-14 20:43:44 +0430 +0430

افسردگی از سرطان هم بدتره. چون وقتی سرطان میگیری ، یه درصدی حتی کم امید به درمان و زنده بودن داری. ولی وقتی افسرده ای ناامیدی و همه چیز رو تلخ و داغون میبینی.

تجربه و مطالعات من نشون میده با تغذیه ی درست و ورزش میشه بهبود پیدا کرد.

ویتامین دی، اسید فولیک، امگا3 به اضافه ی ورزش بخصوص کوه نوردی درمان قابل توجهیه.

2 ❤️

2019-04-14 20:50:23 +0430 +0430
نقل از: هنرمند_بی_هنر...
نقل از: kandom1400 افسردگی از سرطان هم بدتره. چون وقتی سرطان میگیری ، یه درصدی حتی کم امید به درمان و زنده بودن داری. ولی وقتی افسرده ای ناامیدی و همه چیز رو تلخ و داغون میبینی.

ویتامین دی، اسید فولیک، امگا3 به اضافه ی ورزش بخصوص کوه نوردی درمان قابل توجهیه.

اینها برای افسردگی خفیفه. افسردگی متوسط یا شدی نیاز به دارو درمانی داره

الان حال شما چطوره ؟

0 ❤️

2019-04-14 20:50:34 +0430 +0430

بنده هم یک ماهیست که مشکل افسردگیم درمان شده…البته من افسردگیمو با خشم و جنون خاص خودم جایگزین کردم،با مشقت های فراوان،ولی حالم خیلی بهتره…مطمىن نیستم که ارزش بلاهایی که سرخودم اوردمو داشت یا نه،ولی حداقل جواب گرفتم…

1 ❤️

2019-04-14 20:51:40 +0430 +0430
نقل از: هنرمند_بی_هنر...
نقل از: kandom1400 افسردگی از سرطان هم بدتره. چون وقتی سرطان میگیری ، یه درصدی حتی کم امید به درمان و زنده بودن داری. ولی وقتی افسرده ای ناامیدی و همه چیز رو تلخ و داغون میبینی.

اینها برای افسردگی خفیفه. افسردگی متوسط یا شدی نیاز به دارو درمانی داره

درسته. در شکل جدیش حتما احتیاج به ترکیب روان درمانی+ دارودرمانی هست.

توصیه میکنم برای اینکه بدونید افسرده اید یا نه و اگه هستید چه درجه ای، تست دکتر بک رو بزنید. تو اینترنت هم هس.

2 ❤️

2019-04-14 20:55:44 +0430 +0430

افسردگی ربط زیادی به خداباوری یا ناباوری نداره

الان من خداباور هستم ، به اون دنیا که فکر میکنم غصه ام می گیره ، تا کِی باید مثلا جاوید و جاودان و زنده بود ؟

من خودم یک سال شدیدا در حال تحقیق رو مسئله خدا بودم ، الان درباره هدف زندگی دارم تحقیق میکنم و به پوچی رسیدم

زندگی هیچ هدفی جز سرگرمی نداره ، و خبر بدتر اینجاست که بر فرض اگه اون دنیایی وجود داشته باشه که هیچی ، دائم باید کنار حوری زیر درخت هایی که نهر از آن جاریست کنار شراب طهور صبح رو شب کنی شب رو صبح

0 ❤️

2019-04-14 20:56:40 +0430 +0430
نقل از: شوالیه_جقی

من از زمانی که فعمیدم دین و خدا همش کشک هست افسردگی گرفتم…واقعن برام سوال هست این همه تلاش کنم تا اخرش چی بشه؟!کم کم هم داره اثبات میشه چیزی به اسم روح وجود نداره و همه چی در مغز و نورون ها خلاصه میشود…واقعن ظلم بزرگی هست که بدونی بعد از مردنت نابود میشی!!!
بعضی مواقع ارزو میکنم ای کاش هنوز مسلمون یا لااقل خدا باور بودم…حتی حیوون ها هم از من خوشحال تر هستند لااقل اونا چیزی از مرگ نمیدونند و وقتی که زمانش میرسه در ارامش میمیرند

کمترین ربطی نداره!به تخمم که کرما قراره منو بخورن،اول بیان کیرمو بخورن!به تخمم که در صحرای محشر یه دلقک قرار نیست ازم بازجویی کنه!به تخمم که بیشتر از چهل میلیارد ادم الان زیر خاک خوابیدن و تو بهشت موعود کس نمیکنن!

من برای زندگیم هدف دارم!اینکه نمیتونی هدفی برای زندگی کردن پیدا کنی کمترین دخلی به اعتقاد به خدا نداره!مشکلت از یه جای دیگس!

2 ❤️

2019-04-14 21:11:53 +0430 +0430
نقل از: Haamedd_MT افسردگی ربط زیادی به خداباوری یا ناباوری نداره

الان من خداباور هستم ، به اون دنیا که فکر میکنم غصه ام می گیره ، تا کِی باید مثلا جاوید و جاودان و زنده بود ؟

من خودم یک سال شدیدا در حال تحقیق رو مسئله خدا بودم ، الان درباره هدف زندگی دارم تحقیق میکنم و به پوچی رسیدم

زندگی هیچ هدفی جز سرگرمی نداره ، و خبر بدتر اینجاست که بر فرض اگه اون دنیایی وجود داشته باشه که هیچی ، دائم باید کنار حوری زیر درخت هایی که نهر از آن جاریست کنار شراب طهور صبح رو شب کنی شب رو صبح

اگر خدا بود (تعریف من از خدا یک وجود حکیم و عادل هست نه صرفن فقط افریننده)من انقدر غصه نمیخوردم.هر روز صبح که بیدار میشم و با اعضای خانواده یا دوستام روبرو میشم ناخوداگاه به این فکر میوفتم وقتی دوستام بمیرن برای همیشه از دست میدمشون و قرار نیست دوباره ببینمشون…خلاصه حتی خنده هام هم مصنوعی شده و یادم نمیاد اخرین بار کی خوشحال بودم!!!افسردگی من دو تا دلیل داره اول این که بعد از مرگ همه چی تموم میشه و فلذا زارت…دوم این که م به احتمال زیاد نمیتونم از این فراماسونر های لاشی انتقام بگیرم بابت این که ما مردم عادی رو مهره شطرنج خودشون کردند.

من به اینکه خدا عادله یا ناعادله اصلا کاری ندارم و به خدای ادیان اعتقادی ندارم

ببین اصلا من به اون دنیا اون جوری که قرآن گفته هم اعتقادی ندارم

ولی یه قدرت برتر هست ، من چطوری فهمیدم ؟
داستانش طولانیه ، ولی واقعا به این نتیجه پی بردم و این توهم نیست

اما در مورد فراماسون ها
باید بگم ایلومیناتی ها به مراتب لاشی تر هستن

چرا نتونی ؟ اونا هم اول یه گروه زیر زمینی بودن

0 ❤️

2019-04-14 21:11:57 +0430 +0430

اونایی که راجع به افسردگی و دلایلش نظر میدن باید بدونن افسردگی پیچیده تر از اونیه که سریع ربطش بدیم به جمهوری اسلامی و اوضاع اقتصادی. اتفاقا آمارها نشون میده تو خیلی از کشورای پیشرفته و ثروتمند آمار خودکشی ناشی از افسردگی به شدت بالاس. تو آمریکا داروهای ضدافسردگی بیشترین حجم تجویز رو دارن! ضمنا خیلی از پولدارا و معروفا هم به علت افسردگی خودکشی میکنن. پس قضیه فقط پول و امکانات و این چیزا نیست.

2 ❤️

2019-04-14 21:19:09 +0430 +0430

برادر شوالیه،یعنی شما قصد داری تا وقتی که ریق رحمت رو سربکشی کون به کون سیگار بکشی و یه گوشه زار بزنی که وای ددم،قراره بمیرم و به عناصر سازنده ام تجزیه بشم؟گوسفند برای خودش زندگی میکنه،پلنگ هم برای خودش،بقیه جک و جونورا هم واسه خودشون،این هدفا ذاتیه،هیچکس نمیتونه با حبس کردن نفسش خودکشی کنه!هیچکسم نمیتونه با خایه کردن از مرگ زندگی کنه!

خدا باشه یا نباشه،به قول سارتر ما محکومیم به ازادی،همیشه یه سری هدف درست و حسابی پیدا میشه،برای من چپ در مقیاس جامعه تعریف میشه،برای یکی دیگه در مورد خونوادش یا صرفا خودش…مشکل نبودن خدا نیست،مشکل کون گشادی من باب تعقل هستش!

2 ❤️

2019-04-14 21:56:20 +0430 +0430

من قبلا پوچ گرا بودم اما دو نوع پوچ گرا داریم .

پوچگرا ی فعال
پوچگرای منفعل

من قبلا پوچگرای منفعل بودم ولی الان پوچ گرای فعالم .
مشکل پوچگرایی نیست
خیام هم پوچگرا بود اما دانشمند و شاعر و ستاره شناس و ریاضی دان بود…
اما یه پوچ گرای منفعل برای هر حرکتش یه سوال از خودش میپرسه اونم اینه : که چی?!
و همین که چی ها که خودش عوامل مختلف داره لذت رو از زندگیش میگیره و تلاشی برای هیچ چیز نمیکنه

1 ❤️

2019-04-14 22:23:10 +0430 +0430
نقل از: Deadlover4 برادر شوالیه،یعنی شما قصد داری تا وقتی که ریق رحمت رو سربکشی کون به کون سیگار بکشی و یه گوشه زار بزنی که وای ددم،قراره بمیرم و به عناصر سازنده ام تجزیه بشم؟گوسفند برای خودش زندگی میکنه،پلنگ هم برای خودش،بقیه جک و جونورا هم واسه خودشون،این هدفا ذاتیه،هیچکس نمیتونه با حبس کردن نفسش خودکشی کنه!هیچکسم نمیتونه با خایه کردن از مرگ زندگی کنه!

خدا باشه یا نباشه،به قول سارتر ما محکومیم به ازادی،همیشه یه سری هدف درست و حسابی پیدا میشه،برای من چپ در مقیاس جامعه تعریف میشه،برای یکی دیگه در مورد خونوادش یا صرفا خودش…مشکل نبودن خدا نیست،مشکل کون گشادی من باب تعقل هستش!

من چند سالی هست شهوانی ول میچرخم و با روحیات خیلی از عضوهای ثابت مثل شما اشنا هستم...احساس میکنم تو این تایپیک تز اعتماد به نفس و فیلسوفگرایی دادی:D چون شخصیت الانت با داستان هایی که از سرگذشتت اپلود کردی تفاوت داره،یادمه نوشته بودی بارها خودکشی کردی بخاطر طرد شدن از طرف عشقت.حالا شاید برای تو ضربه سنگینی بوده امابرای من خودکشی به خاطر شکست عشقی سوسول بازی هست!!!همون طور که علت افسردگی من برای تو احمقانه به نظر میرسه!!!! بگذریم من امشب ناراحت بودم سرتون رو درد اوردم از همه معذرت میخوام. ?

تز ندادم عزیز دل برادر،دنبال تز نبودم و نیستم،من کارم بیشتر سنتزه!ضمنا…من دیگه اون ادم نیستم!

علت افسردگی حضرت عالی برای من مسخره نیست،جایی هم نگفتم مسخره است،چون مسخره با غیرقابل هضم فرق داره…قبلا نمیفهمیدم چه مرگمه،الانم نمیفهمم چه مرگته!من فهمیدم مشکلات زندگیم از کجاست،زور زدم که خودمو عوض کنم،حتی با پرداختن یه سری هزینه های سنگین…تو چرا زورتو نمیزنی؟البته من شاهد عینی فعالیت های جنابعالی نیستم و نمیتونم نظر کارشناسی در این مورد از خودم در کنم،ولی حرفات منو یاد خود سابقم میندازه،یه نفس ضعیف،دنبال توجیه و عذر و بهانه…

1 ❤️

2019-04-15 09:53:58 +0430 +0430
نقل از: Dormin
نقل از: Deadlover4
نقل از: Deadlover4 برادر شوالیه،یعنی شما قصد داری تا وقتی که ریق رحمت رو سربکشی کون به کون سیگار بکشی و یه گوشه زار بزنی که وای ددم،قراره بمیرم و به عناصر سازنده ام تجزیه بشم؟گوسفند برای خودش زندگی میکنه،پلنگ هم برای خودش،بقیه جک و جونورا هم واسه خودشون،این هدفا ذاتیه،هیچکس نمیتونه با حبس کردن نفسش خودکشی کنه!هیچکسم نمیتونه با خایه کردن از مرگ زندگی کنه!

من چند سالی هست شهوانی ول میچرخم و با روحیات خیلی از عضوهای ثابت مثل شما اشنا هستم...احساس میکنم تو این تایپیک تز اعتماد به نفس و فیلسوفگرایی دادی:D چون شخصیت الانت با داستان هایی که از سرگذشتت اپلود کردی تفاوت داره،یادمه نوشته بودی بارها خودکشی کردی بخاطر طرد شدن از طرف عشقت.حالا شاید برای تو ضربه سنگینی بوده امابرای من خودکشی به خاطر شکست عشقی سوسول بازی هست!!!همون طور که علت افسردگی من برای تو احمقانه به نظر میرسه!!!! بگذریم من امشب ناراحت بودم سرتون رو درد اوردم از همه معذرت میخوام. ?

تز ندادم عزیز دل برادر،دنبال تز نبودم و نیستم،من کارم بیشتر سنتزه!ضمنا…من دیگه اون ادم نیستم!

علت افسردگی حضرت عالی برای من مسخره نیست،جایی هم نگفتم مسخره است،چون مسخره با غیرقابل هضم فرق داره…قبلا نمیفهمیدم چه مرگمه،الانم نمیفهمم چه مرگته!من فهمیدم مشکلات زندگیم از کجاست،زور زدم که خودمو عوض کنم،حتی با پرداختن یه سری هزینه های سنگین…تو چرا زورتو نمیزنی؟البته من شاهد عینی فعالیت های جنابعالی نیستم و نمیتونم نظر کارشناسی در این مورد از خودم در کنم،ولی حرفات منو یاد خود سابقم میندازه،یه نفس ضعیف،دنبال توجیه و عذر و بهانه…

مهدی جان کاش یکم بیشتر توضیح میدادی ،حستو درک میکنم …این تغییر برای خودمم اشناست…منم تا همین یکسال پیش درگیر پوچی بودم خیلی منفعل و حساس بودم …چون با روحیاتت اشنا هستم و میدونم چپگرایی حس میکنم تجربیاتی نزدیک به هم داشتیم…البته من قبلا بیشتر چپ بودم الان کمتر …درکل به اینده دنیا امیدوار ترم… یکم بیشتر از حالت بگو…

بنده به نسبت قبل تلاشم برای ساختن یه دنیای بهتر بیشتر شده،خودمو عوض کردم و با پتانسیل هایی که دارم میتونم یه دنیای بهتر بسازم…اهداف سطحی ام رو به اهداف بزرگتر ارتقا دادم و حدس میزنم که پتانسیل هام در رسیدن به اهداف بزرگ بیشتر از تواناییم در حل کردن مساىل ساده باشه،کاری که قبلا نکرده بودم و همیشه میگفتم من که همچین کار ساده ای از دستم برنمیاد،چجوری میتونم کاری به اون بزرگی رو انجام بدم؟وقتشه با امتحان کردن یه سری چیزا راهمو از خود سابقم جدا کنم،اون ادم زیادی مرده،ولی من اول جوونیمه و وقت زندگی کردنمه،من حق حیات،انتخاب و تلاش به خودم میدم!

عقاید من در حوزه اجتماعی و سیاسی نسبتا رادیکال تر شده و دلیلش اینه که به دید من تغییرات بزرگ اجتماعی گاها نیاز به صرف ابزارهایی از نظر کلی غیرانسانی مثل خشونت محض دارن و در جوامعی با نکات منفی زیاد و عقب موندگی فکری و سیاسی و اجتماعی مثل ایران این امر لزوما اجتناب ناپذیره و الان شاید درگیری اصلی من فعلی (برخلاف من سابق که در مشکلات عاطفی خلاصه میشد) اینه که بین انتخاب کاری که به عنوان وظیفه باید انجام بدم و کاری که دلم میخواد انجام بدم گیر افتادم،هدف ثابته،اما روش های رسیدن به مقصد فرق میکنه،من گاندی و ماندلا نیستم،ولی این دلیل نمیشه که دلم بخواد با مشت اهنین و استبداد حکومت کنم…در کل توی اتحادی مسخره بین (هدف وسیله را توجیه میکند) ماکیاولی و (انسان محکوم است به ازادی (یا انتخاب)) سارتر گیر افتادم!

در زندگی شخصی هم قصد جمع کردن کس و کون و استفاده از پتانسیل هام برای رسیدن به چیزی تو مایه های شخص تراز نوین مارکس رو دارم و اصلاح خودم رو پیش زمینه اصلاح جامعه میدونم…دارم تلاش میکنم!و از خودم راضیم،ولی همیشه جای پیشرفت هست…بحث سر اینه که چقدر توانایی کنترل افکارمو دارم…

ببخشید که سرتونو درد اوردم،احتمالا شما تاپیک (دلنوشته های من) رو دیدین و نیازی نیست که توضیح بیشتری بدم…

2 ❤️

2019-04-15 10:03:55 +0430 +0430

نمیدونم منم این مشکلو دارم و نمیتونم هدف و دلیلی منطقی برای این زندگی پیدا کنم این زندگیو مختل میکنه

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «