انسان خدا را به وجود آورد؟ (ادیان جهانی)

1395/08/13

این جملات نه برای تخریب است …
نه برای توهین… …
فکر کنید و بیاندیشید…

در این تاپیک به شما وعده نمیدهیم

به جای تجزیه و تحلیل اندکی بیاندیشید

لطفا مطالب تاپیک رو مطالعه کنید! و نظر بدید!

موضوع اصلی ادیان جهانیست

∆ **منبع کانال تلگرام (برای ورود کلیک کنید) :
Iran_Atheist_agnostic ** ∆

فیسبوک :
https://www.facebook.com/Iran.Atheist.agnostic

9071 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-11-03 00:30:03 +0330 +0330

سفر تثنييه، باب 22، آیه های 13 تا 21

اگر شوهری، در شب عروسی اش بیابد که زنش باکره نیست، باید او را سنگسار نمایند تا بمیرد.

+تعجب نکنید که این آیات قرآن نیست، این آیات کتاب مقدس و جزئی از دین مسیحیت است!

2 ❤️

2016-11-03 00:32:39 +0330 +0330

برخلاف انتظار، آتئیست هایی هستند که می گویند “آرزو دارند که افسانه ها و داستان های خیالی حقیقت داشتند”، اما قادر به تعلیق ناباوری لازم نیستند، یا کسانیکه باورمندی خود را با افسوس و حسرت واگذار کرده اند.

من در جواب آن ها می گویم: چه کسی آرزو می کند که یک حکومت استبدادی آسمانی تغییر ناپذیر دائمی وجود داشته باشد که ما را تحت شنود بی وقفه قرار داده و ما را به جرم عقایدمان مجازات می کند، و چه کسی ما را به عنوان دارایی شخصی خودش حتی بعد از مرگمان میپندارد؟ ما باید خوشحال باشیم که هیچ مدرک قانع کننده ای برای حمایت از این فرضیه ی ترسناک وجود ندارد.

ـــ کریستوفر هیچنز

2 ❤️

2016-11-03 00:34:45 +0330 +0330

چرا وقتی در مورد ثور یا اُدین حرف میزنن، بهش اساطیر اسکاندیناوی میگن، اما وقتی به خدا (خدای مسیحیت) و یا الله میرسن بهش دین میگن؟!

البته فرقش اینه که بیشتر ما فهمیدیم که ثور یا اُدین وجود ندارن. اما فقط تعداد کمی از ما فهمیدیم که بقیه شون هم فانتزی هستن.

منظورم اینه که مسیحی ها، وقتی به ثور یا اُدین میرسن، دقیقا مثل آتئیست ها هستن.

مثل اینکه بگی، میدونم که بتمن و سوپرمن فانتزی هستن، اما من یه رابطه ی نزدیک و شخصی با اسپایدرمن دارم!

ـــ داگ سورس

3 ❤️

2016-11-03 00:36:33 +0330 +0330

شک گرا بودن تنها به معنای پرهیز از پذیرش خودکار یک موضوع نیست، بلکه شامل پرهیز از رد کردن خودکار یک موضوع نیز می باشد.

2 ❤️

2016-11-03 00:38:53 +0330 +0330

کدامیک اخلاقى تر است؟ كمك به مسكين، سير كردن گرسنه، دفاع از مستضعف، صرفا بدليل اينكه سلامت و خوشحالى آنها برايت اهميت دارد يا اينكه فكر ميكنى اين چيزى است كه خالق جهان هستى از تو ميخواهد؟ حقيقت اين است كه مردم براى عشق ورزيدن به فرزندان و دوستانشان نياز به تهديد با عذاب ابدى ندارند، حقيقت اين است كه مردم براى همكارى با ناآشنايان و صد البته تشخيص اينكه كمك به غريبه ها ميتواند يكى از بزرگترين منابع خرسندى و شادى باشد نيازى به تهديد شدن با عذاب الهى ندارند.

• سم هریس
6 ❤️

2016-11-03 00:40:19 +0330 +0330

بله، البته که میتونم ثابت کنم خدا وجود نداره.
استدلال من بدون نقص و غیرقابل تکذیبه. اگرچه استدلالم رو به شما نشون نمیدم. به هیچ طریقی نمیتونید ببینیدش یا تشخیصش بدید. همچنین نمیتونید اون رو از قوانین منطق دریابید.

ممکنه ادعا کنید که در واقع من چنین اثباتی ندارم. اما شما برای این ادعاتون هیچ اثباتی ندارید.

احیانا این جملات به نظرتون آشنا نمیاد؟

ـــ رونه فرایبورگ

4 ❤️

2016-11-03 00:43:11 +0330 +0330

ایمان همیشه امری نابخردانه است و موجب خیلی از شرها در جامعه.

ایمان یعنی باورداشتن بی هیچ مدرک اثباتی.

• ویکتور استینجر- فیزیکدان
2 ❤️

2016-11-03 00:44:14 +0330 +0330

هم خداناباور خوب وجود دارد و هم خداناباور بد. هم معتقد خوب وجود دارد و هم معتقد بد. یک شخص عوضی، عوضی است و هیچ خدایی هرگز او را عوض نمی کند.

• ریکی جرویس

2016-11-03 00:46:11 +0330 +0330

آیا این بدان معناست که وقتی شما یا جامعه فیزیک دانان از درک چیزی عاجز هستند آن را خدا انجام داده؟ این چه نمایشی است که شما براه انداختید؟ زیرا اگر اینطور است اینجا فهرستی از کارها و چیزهایی که فیزیک دانان از درک ان عاجز بودند و علت آن را نمی دانستند موجود می باشد و یک تاک شویی که 200 سال قبل تهیه شده در آن گفته شده که سیاره ها به قهقرا می روند ,چون اینو نمی فهمیدند پس خدایی وجود داره …و ما نیز می گوییم: " میدونی حق با توست " و 10 سال بعد ما آن را در می یابیم آن موقع شما چکار می کنید؟ بنابراین اگر شما می خواهید اینطوری التماس کنید و این را گواهی بر وجود خدا قرار بدهید پس خدا یک پاکت جهل علمی همواره عقب مانده است که با گذر زمان رفته رفته و مرتب کوچک می شود ، پس آماده این اتفاق باش اگر می خواهید بدین سان با مسائل روبرو شوید …

ـــ نیل دگراس تایسون، در جواب به بیل اوریلی که ادعا کرده همه چیزهای توجیه ناپذیر، کار خدا هستند

2 ❤️

2016-11-03 00:49:15 +0330 +0330

با اینکه قبلا گفته بودم که به وجود جهنم باور ندارم، پس با تهدید من با رفتن به جهنم، انتظار رسیدن به چی رو داری؟!

مثل این می مونه که یه بچه یه تفنگ نامرئی رو به طرفم نشونه بگیره و داد بزنه “کیو، کیو، کیو”

آه! نه. خیلی ترسیدم، لطفا این کارو نکن!

ـــ ست سینوالو

4 ❤️

2016-11-03 00:50:35 +0330 +0330

البته ما نمی توانیم خدا را رد کنیم، همانطور که ما نمی توانیم ثور (خدای بایتانی مردمان اسکاندیناوی)، پریان، لپرکان ها (موجودات خیالی در اساطیر سنتی ایرلندی) و هیولای اسپاگتی پرنده را رد کنیم.

اما مانند آن فانتزی هایی که نمی توانیم رد کنیم، می توانیم بگوییم که وجود خدا واقـــعا غیرمحتمل است.

ـــ ریچارد داوکینز

1 ❤️

2016-11-03 01:01:14 +0330 +0330

وقتی موعظه گران اسلامی، تنفر و خونریزی را در مساجد موعظه می کنند (محرم ، قتل امامان ، زنازادگی کافران) این گروه ها اعتراضی نمی کنند. اما وقتی غیر مسلمانان درباره ی این موعظه گری ها می نویسند، این “اسلام هراسی!” است و تمام جهان طوری وانمود می کند که انگار غیر مسلمانان اسلام را با خشونت ترکیب کرده اند، و نه موعظه گران یا بمب گذاران.

ـــ رابرت اسپنسرـــ برگرفته از کتاب Arab Winter Comes To America

4 ❤️

2016-11-03 01:02:27 +0330 +0330

داعش، طالبان، القاعده، بوکو حرام

مسلمان نیستن؟!

این موضوع رو به یکی از اعضای گروهشون بگو و اگه زنده موندی بیا و پاسخشون رو به من بگو!

4 ❤️

2016-11-03 01:03:40 +0330 +0330

مهم بودن آلت تناسلی مرد برای خدا!

اگر دو مرد با هم نزاع کنند و همسر يكی از آنها برای کمک به شوهرش مداخله نموده، عورت مرد دیگر را بگیرد، دست آن زن را بايد بدون ترحم قطع کرد.

سفر تثنیه - باب 25 آیات 11 و 12

3 ❤️

2016-11-03 04:47:29 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb مهم بودن آلت تناسلی مرد برای خدا!

اگر دو مرد با هم نزاع کنند و همسر يكی از آنها برای کمک به شوهرش مداخله نموده، عورت مرد دیگر را بگیرد، دست آن زن را بايد بدون ترحم قطع کرد.

خوبه به احکامشون عمل نمیکنن ، وگرنه فقط مرداشون مونده بود

0 ❤️

2016-11-03 06:33:00 +0330 +0330

مطالب خیلی قشنگن مرسی … میشه از زرتشتی هم چیزی بزاری ؟ تا اونجایی که من میدونم اونا همه چیشون براساس عقله

0 ❤️

2016-11-03 07:11:39 +0330 +0330
نقل از: farid_farid مطالب خیلی قشنگن مرسی ... میشه از زرتشتی هم چیزی بزاری ؟ تا اونجایی که من میدونم اونا همه چیشون براساس عقله

ممنون بخاطر دیدگاهت ، خواهش عزیز ?
چشم :-)

1 ❤️

2016-11-03 07:17:00 +0330 +0330
نقل از: Black-BEAR

تقریبا همه ی معتقدان به ادیان به گفته های دینشون عمل نمیکنن :|

و تازه دینشون هم تفسیر میکنن! :)

2 ❤️

2016-11-03 07:42:50 +0330 +0330

ﮔﺎﻭ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺑﺎﺷﯽ ، ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ
ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﮕﯿﺮﯼ ، ﮐﺴﺎﻧﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺗﻮ ﺭﺍ
ﺑﭙﺮﺳﺘﻨﺪ !..

-ﺑﺮﺗﺮﺍﻧﺪ ﺭﺍﺳﻞ

3 ❤️

2016-11-03 08:32:05 +0330 +0330

ﻫﯿﻨﺎ ﺳﯿﺪﻫﻮ ﻗﻬﺮﻣﺎﻥ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﻫﻨﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ :
ﺍﺟﺒﺎﺭ ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭﺍﻥ ﺑﻪ
ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺣﺠﺎﺏ ﺑﺎ ﺭﻭﺡ ﻭﺭﺯﺵ ﺩﺭ ﺗﻀﺎﺩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ
ﺩﻟﯿﻞ ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯽﺩﻫﻢ ﺩﺭ ﻣﺴﺎﺑﻘﺎﺕ ﻣﺎﻩ ﺩﺳﺎﻣﺒﺮ ﮐﻪ ﺩﺭ
ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻫﻤﻪ ﺭﺍ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺑﻪ
ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺣﺠﺎﺏ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺣﻀﻮﺭ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ

منبع :
http://www.indiatvnews.com/sports/other-indian-
shooter-heena-sidhu-refuses-to-wear-hijab-
pulls-out-of-asian-shooting-championship-in-
iran-354382

3 ❤️

2016-11-03 10:49:14 +0330 +0330

بله دوست عزیز این خیلی خوبه ک از دوران توحش و وسطی دور شدن و اون دورانشون(که بی شباهت به حال و روز این دوران ما نبود) رو پشت سر گذاشتن !

• یکی از ارکانی ک باعث پیشرفت مدنیت و پیشرفت همه جانبه غرب شد ، همین محدود کردن دین و قوانین دینی به کلیسا ها سعمعه ها معابد و مکان های مذهبی بود .

بله دوست من ، مذهب ، مذهبیون و بزرگان مذهب در غرب نه مداخله ای در امور کشووری حکومت و قوانین حکومتی دارند و نه اجازه ورود به سیاست! مذهب تنها محدود به جایگاه خودشه یا در معابد و کلیسا ها یا در قلوب و روان های انان که شیفته مذهبند.(البته در غرب انیطوره که امتیاز بسیار با ارزشیه و نتیجش رو هم داریم میبینیم!
مهاجرین و پناهجویان ، اولین گزینه شون اقامت و ستیزن شدن در یکی از همین کشور های کفارD: غربی هست و به هیچ عنوان یک کشور مذهبی به ویژه کشوری اسلامی رو به لطف لطافت های مذهب و مذهبیون برای پناهندگی یا مهاجرت انتخاب نمیکنند.

0 ❤️

2016-11-03 18:00:49 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb

کدامیک اخلاقى تر است؟ كمك به مسكين، سير كردن گرسنه، دفاع از مستضعف، صرفا بدليل اينكه سلامت و خوشحالى آنها برايت اهميت دارد يا اينكه فكر ميكنى اين چيزى است كه خالق جهان هستى از تو ميخواهد؟ حقيقت اين است كه مردم براى عشق ورزيدن به فرزندان و دوستانشان نياز به تهديد با عذاب ابدى ندارند، حقيقت اين است كه مردم براى همكارى با ناآشنايان و صد البته تشخيص اينكه كمك به غريبه ها ميتواند يكى از بزرگترين منابع خرسندى و شادى باشد نيازى به تهديد شدن با عذاب الهى ندارند.

• سم هریس
1 ❤️

2016-11-03 18:01:36 +0330 +0330
نقل از: maskout

بله دوست عزیز این خیلی خوبه ک از دوران توحش و وسطی دور شدن و اون دورانشون(که بی شباهت به حال و روز این دوران ما نبود) رو پشت سر گذاشتن !

• یکی از ارکانی ک باعث پیشرفت مدنیت و پیشرفت همه جانبه غرب شد ، همین محدود کردن دین و قوانین دینی به کلیسا ها سعمعه ها معابد و مکان های مذهبی بود .

بله دوست من ، مذهب ، مذهبیون و بزرگان مذهب در غرب نه مداخله ای در امور کشووری حکومت و قوانین حکومتی دارند و نه اجازه ورود به سیاست! مذهب تنها محدود به جایگاه خودشه یا در معابد و کلیسا ها یا در قلوب و روان های انان که شیفته مذهبند.(البته در غرب انیطوره که امتیاز بسیار با ارزشیه و نتیجش رو هم داریم میبینیم!
مهاجرین و پناهجویان ، اولین گزینه شون اقامت و ستیزن شدن در یکی از همین کشور های کفارD: غربی هست و به هیچ عنوان یک کشور مذهبی به ویژه کشوری اسلامی رو به لطف لطافت های مذهب و مذهبیون برای پناهندگی یا مهاجرت انتخاب نمیکنند.

1 ❤️

2016-11-03 18:09:56 +0330 +0330

ارادات ترومن نازنین ارداتمندم ;) ?

1 ❤️

2016-11-03 21:57:39 +0330 +0330

من نگران بچه ها نیستم.

نگرانی من بخاطر آدم بزرگها هستش. اوکی؟

بزرگا هستن که رای میدن. بزرگا هستن که بهت میگن دنیا سال 2012 به پایان میرسه!

بچه ها نمیگن. بزرگا میگن.

من نگران آدم بزرگایی هستم که میگن طالعم رو ببین و بهم بگو فردا پولدار میشم یا نه!

آدم بزرگا میگن. نه بچه ها.

بچه ها با خوشحالی میتونن شماره سیزده رو بشمارن. بچه ها از اینکه زیر پله ها قدم بزنن نمیترسن. بچه ها وقتی گربه ی سیاه توی خیابون میبینن، میگن: اوه، گربه کوچولو راهشون رو کج نمیکنن. میخوان نوازشش کنن و ازش نگهداری کنن.
بچه ها مشکل نیستن.

ـــ نیل دگراس تایسون

2 ❤️

2016-11-03 21:59:17 +0330 +0330

اگه قرآن رو بسوزونی، توی جهنم میسوزی…!!!

اما اگه با برده ها سکس کنی، با یه دختر 9 ساله ازدواج کنی، مردمان روستاها رو قتل عام کنی، به مردم برای دادن جزیه (باج پرداختی توسط غیرمسلمان) فشار بیاری، اشکال نداره و مستقیم به بهشت میری.

برگردان: ایمان اسلیپ واکر

2 ❤️

2016-11-03 22:00:23 +0330 +0330

انسانی که (برای درخواست چیزی) دعا می کند، کسی است که در واقع فکر می کند که همهء برنامه ریزی های خدا نادرست بوده و تلاش می کند راه درست را به خدایش نشان دهد.

ـــ کریستوفر هیچنز

3 ❤️

2016-11-03 22:23:29 +0330 +0330

چرا مردم اینقدر مذبوحانه تلاش می کنند که هرچیزی، مطلقا هرچیزی را متهم كنند تا مجبور نشوند دین را متهم كنند.

ـــ ریچارد داوکینز

برگردان: علیرضا رایگان

1 ❤️

2016-11-03 22:30:28 +0330 +0330

بچه دایناسور: مامان خدا وجود داره؟
مادر: نه هنوز!

1 ❤️

2016-11-03 22:31:35 +0330 +0330

می پرسی که چرا من چرا به خدا باور ندارم؟ نه، نه، نه… تو چرا به خدا باور داری؟

به طور حتم بار مسئولیت اثبات بر عهدهء باورمند است… شما این داستان را شروع کردید.

اگر من به شما می گفتم: چرا باور نمی کنی که من میتونم پرواز کنم؟! شما میگفتی: چرا باید باور کنم؟! و من جواب ميدادم: بخاطر اينكه پاى ايمان وسط است. و اگر بعد از اين بگويم ثابت كن كه من قادر به پرواز كردن نیستم، زود باش ثابت كن من نميتوانم پرواز كنم. ديدى؟ ديدى نميتوانى ثابت كنى؟
ميتوانى؟ تو احتمالا يا به من توجهى نميكنى و بدنبال كارت ميروى، يا به نگهبان زنگ ميزنى و يا من را از پنجره به بيرون پرتاب ميكنى و داد ميزنى: “حالا اگر راست ميگى پرواز كن ديوانه”…

ـــ ریکی جرویس

1 ❤️

2016-11-03 22:34:14 +0330 +0330

آیات زمینی

نویسنده: شکاک منطق

بارها شده است که دوستان می آیند و دلیل اینکه قران یا هر کتاب مقدس دیگر ادیان با علم تطابق ندارد را نادانی انسان های آن عصر بیان کرده اند.

این سخن پاسخ بسیار دارد و خود این سخن یعنی اینکه پذیرفته اند کتاب آنها کتاب زمان عصر خودش بوده و نمی توان آنرا به زمان کنونی بسط داد. اما برای اینکه به آنها ثابت کنیم سخنشان درست نیست چند آیه همین امروز نوشتم تا ببینید کار چندان مشکلی نبوده.

توضیح دیگر اینکه، یونانیان پیش از قران و انجیل به روش خیلی ساده به گرد بودن زمین پی برده بودند (نگاه به دکل کشتی ها زمانی که در افق دریا دور می شوند). برای بشر آنروز که نمی دانسته زمان و چگونگی پیدایش جهان چگونه بوده، چه فرق می کرده که خدای فرضی داستان پیدایش را از مهبانگ و پله پله آن گونه که ما امروز می دانیم و با زمان بندی درست می گفت یا اینکه این داستان افسانه ای خلقت.

اتفاقن خیلی زیباتر و منطقی تر بود که بگوید:

“ای انسان ها به خود غره مشوید؛ شما اشرف مخلوقات نیستید، بلکه موجودی مانند بقیه موجودات بوده و همه ی شما پسرعموهای همین میمون های قاره آفریقا هستید. اما ما به شما لطف داشتیم و شما را بنا به قوانین طبیعت دگرگون ساختیم تا عقل شما بهتر کار کند و برای خود ابزار بسازید و از زندگی جنگل به شهرنشینی روی آورید. پس به یکدیگر فخر نفروشید و سیاه و سپید و سرخ و زرد نکنید که همه ی شما با همه ی تفاوت های رنگی و زبانی فرزندان آفریقا هستید و فرگشت یافته ی میمون سانان…”

خیلی سخت بود اگر می گفت:

“پیش از شما موجودات زیادی بر روی زمین زندگی می کردند، اما از بین رفته اند. سوسمارها و مارمولکهای بزرگ. به آنانی که باور ندارند بگو که زیر فلان کوه تخته سنگ بزرگ و گِردی است، زیر آن را به عمق ٣ متر بکَنند و به سنگواره های این موجودات که نسل شان منقرض شده اند دست خواهند یافت تا نشانه ای باشد برای هوشیاران.”

یا خیلی سخت بود که می گفت:

“از سایه ها و صداهای بیابان نترسید چیزی بنام جن وجود ندارد و همه تنها تصور شماست، پس با خیال آسوده در شب های تاریک در کوی و برزن قدم بردارید.”

یا

“اگر شیشه ای را از دو طرف به شکل کمان صیقل دهید چیزی می سازید که نامش ذره بین است، موجودات ریزی که با چشم نمی بینید با آن دیده می شود. این موجودات بیماری می آورند. پس بجای دعا در درگاه من و تقاضای شفاهای بی فایده در پاکیزگی خود و یافتن راه های درمان این بیماری های طبیعی بکوشید.”

به همین سادگی می شد چند آیه ساده، قابل فهم برای مردم آن روز، پند آموز، دارای توصیه های روانی و بهداشتی خوب، ضد تبعیض نژادی و البته با حفظ تقریبی ارزش علمی آن برای مردم زمان خود و آیندگان می گفت. اما دقیقن همان اشتباهی را کرده که دانش محدود بشر آن زمان می پنداشته. یعنی داستان سرایی افسانه هایی که مردم آن زمان باور داشته اند.
چند آیه دیگر بهتر از آیه های کتاب های مقدس برایت بگویم؟!

هر عقل سلیم و بدون تعصب می پذیرد این چند آیه نه تنها همانند کتاب های مقدس است، بلکه از آنها بهتر هم هست و یکی دیگر ادعاهای کتاب های ادیان که بی مانند هستد را نیز زیر پرسش برده است…

2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «