اگه یه روز بفهمید که خـــــــــــــــدایــی وجود نداره چه احســـــاسی بهتون دست میده؟

1392/04/10

پیش از هر چیزی بگم این تاپیک دینی _مذهبی نیست ،خواهشـــــــــا نه کسی فحش بده و نه خصوصی بفرسته
نه میخوام احادیث شیعه رو بشنوم نه اینکه انگ خریت بهم بدن که برو ببین فلان اخوند چی از قران کشیده بیرون

خـــــــــــدا بــاوری شیرین ترین نیاز بشر یعنی جاودانگی رو محقـــــــــق میکنه اما اگه روزی بفهمید که بعد از مرگ نیست و نابود میشید[درست مانند پیش از تولد]چه احساسی پیدا میکنید؟

اگه پیدایش کاینات تصادفی بوده باشه…

نـــــــابــــــودی برای همـــیــشه چه احســــــاسی براتون به وجود میاره و چه تاثـــــــیری بر زندگــــیتون میگـــــــذاره؟

7613 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-07-01 11:40:00 +0430 +0430

یعنی برای کسی مهم نیست

0 ❤️

2013-07-01 11:42:57 +0430 +0430

بیشتر این حس بهم دست میده :D
be tokhmam.jpg

0 ❤️

2013-07-01 11:49:44 +0430 +0430

[quote=شیطان پارس]بیشتر این حس بهم دست میده :D
be tokhmam.jpg[/quote]
جدی واست مهم نیست
اصلا چیزی که گفتم به خوبی درک کردی؟
اگه خدایی وجود نداشته باشه بعد از مرگ برای همیشه نابود میشی!
یه کمای ابدی…

0 ❤️

2013-07-01 11:51:01 +0430 +0430

[quote=ارش شیشه ای][quote=شیطان پارس]بیشتر این حس بهم دست میده :D
be tokhmam.jpg[/quote]
جدی واست مهم نیست
یه کمای ابدی…[/quote]
زنده بمونم یه زندگی تخمی دارم :|
بمیرم میرم جهنم بازم زندگی تخمی میشه :|
همون بهتر کاملا ازبین برم
فلذاbe tokhmam.jpg :D

0 ❤️

2013-07-01 11:55:21 +0430 +0430

خدا وجود داره مخ خوشگل
اگرم نداشته باشه-خوب-سعی میکنم طوری زندگی کنم اگر خدایی وجود نداشت پشیمان نشم و اگرم داشت شرمسار نباشنم.

0 ❤️

2013-07-01 11:57:01 +0430 +0430

مثلآ حالا ک خدایی وجود داره من نوعی چکار کردم.ماها جهان سومیا قاعده هرم هستیم پس تا جهان این حاکمیت رو داره فکری بحالش نمیشه کرد

0 ❤️

2013-07-01 11:57:21 +0430 +0430

[quote=شیطان پارس]
همون بهتر کاملا ازبین برم/> :D[/quote]

امیدوارم جدی گفته باشی
کســـــــــی نبود…

0 ❤️

2013-07-01 11:59:23 +0430 +0430

ﺍﻭل ﻣﻴﺮﻡ ﺗﻮ ﺷﻮﮎ ﺍﻳﻦ ﺧﺒﺮ.ﺑﻋﺪ ﻳﮑﻢ ﻓﮑﺮ ﻣﻴﮑﻨﻢ و ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎﻳﯽ ﮐﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﻴﮑﺮﺩﻡ ﮔﻨﺎﻫﻪ و ﻣﺠﺎﺯﺍﺕ ﺩﺍﺭﻩ و ﺧﻮﺩﻡ ﺭﻭ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﻣﻴﮑﺮﺩﻡ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮﺵ ﺧﻂ ﻗﺮﻣﺰ ﺩﻭﺭﺵ ﺭﻭ ﭘﺎﮎ ﻣﻴﮑﻧﻢ و ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﻴﻢ ﻟﺬﺕ ﻣﻴﺒﺮﻡ.

0 ❤️

2013-07-01 12:01:11 +0430 +0430

[quote=Parsi Sexi]خدا وجود داره مخ خوشگل
اگرم نداشته باشه-خوب-سعی میکنم طوری زندگی کنم اگر خدایی وجود نداشت پشیمان نشم و اگرم داشت شرمسار نباشنم.[/quote]
حتی اگه خدایی هم وجود داشته باشه محاله معیارش برای بهشت و دوزخ خداباوری و توحید و نماز و روزه باشه

مسلما معیارهاش کردار نیـــــــــــک هست
اگه واقعا خدایی به نام الله یا اهورا یا یهوه وجود داشته باشه دوزخشو به جون میخرم

0 ❤️

2013-07-01 12:02:44 +0430 +0430

[quote=Aade]مثلآ حالا ک خدایی وجود داره من نوعی چکار کردم.ماها جهان سومیا قاعده هرم هستیم پس تا جهان این حاکمیت رو داره فکری بحالش نمیشه کرد[/quote]
چــــــــــــه ربطی داشــــــــت

0 ❤️

2013-07-01 12:03:25 +0430 +0430

[quote=ارش شیشه ای][quote=Parsi Sexi]خدا وجود داره مخ خوشگل
اگرم نداشته باشه-خوب-سعی میکنم طوری زندگی کنم اگر خدایی وجود نداشت پشیمان نشم و اگرم داشت شرمسار نباشنم.[/quote]
حتی اگه خدایی هم وجود داشته باشه محاله معیارش برای بهشت و دوزخ خداباوری و توحید و نماز و روزه باشه

مسلما معیارهاش کردار نیـــــــــــک هست
اگه واقعا خدایی به نام الله یا اهورا یا یهوه وجود داشته باشه دوزخشو به جون میخرم[/quote]
آدم نمیتواند طوری زندگی کند که هم کردار نیـــــــــــــــک رعایت شود و هم از زندگی لذت ببرد؟

0 ❤️

2013-07-01 12:05:26 +0430 +0430

[quote=sevil n]ﺍﻭل ﻣﻴﺮﻡ ﺗﻮ ﺷﻮﮎ ﺍﻳﻦ ﺧﺒﺮ.ﺑﻋﺪ ﻳﮑﻢ ﻓﮑﺮ ﻣﻴﮑﻨﻢ و ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎﻳﯽ ﮐﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﻴﮑﺮﺩﻡ ﮔﻨﺎﻫﻪ و ﻣﺠﺎﺯﺍﺕ ﺩﺍﺭﻩ و ﺧﻮﺩﻡ ﺭﻭ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﻣﻴﮑﺮﺩﻡ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮﺵ ﺧﻂ ﻗﺮﻣﺰ ﺩﻭﺭﺵ ﺭﻭ ﭘﺎﮎ ﻣﻴﮑﻧﻢ و ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﻴﻢ ﻟﺬﺕ ﻣﻴﺒﺮﻡ.[/quote]
خب این تاثیرش بر زندگیت بود هر چقدر هم کیف کنی عمرت تموم میشه
واقعا وحشتناک نیست که تا ابد نابود بشی؟

0 ❤️

2013-07-01 12:07:32 +0430 +0430

خودت یه لحظه فکر کن
1-برا چی به دنیا اومدی
2-اگه قراره اخرت نباشه و خدا نباشه پس چرا زندگی میکنی
3-بخاطر هیچی به دنیا میای و بخاطر هیچی از دنیا میری
و خیلی چیزای دیگه

0 ❤️

2013-07-01 12:12:15 +0430 +0430

من همین حسی که حالا دارم رو خواهم داشت چون اصلا به وجود اون خدا که مخصوصا در ادیان سامی تعریف شده سالیان زیادی هست که اعتقاد ندارم و این حس رو خیلی هم دوست دارم حس آزادی در چهار چوب قوانین انسانی و مدنی اینکه خودت خودت رو محدود بکنی و بدونی که محدود کردنت کاملا اختیاریه و در جهت مصالح خودت و جامعه ای هست که توش زندگی میکنی بدون اینکه کسی هم چوبش بالا سرت باشه و دائم آدمو بپاد :) مخصوصا که بعداز مرگم همه چی تموم میشه :)

0 ❤️

2013-07-01 12:13:13 +0430 +0430

[quote=کیر خار دار]خودت یه لحظه فکر کن
1-برا چی به دنیا اومدی
2-اگه قراره اخرت نباشه و خدا نباشه پس چرا زندگی میکنی
3-بخاطر هیچی به دنیا میای و بخاطر هیچی از دنیا میری
و خیلی چیزای دیگه[/quote]

1مگه دست خودم بوده که میگی برای چی بدجود اومدی؟
2_چیکار بکنم بمیرم یعنی چی واسه چی زندگی میکنی؟
3_شاید اینطور باشه چون روی الهی بودن هیچ یک از کتب الهی نمیشه حساب کرد!

0 ❤️

2013-07-01 12:14:03 +0430 +0430

حالا مگه وجود داره?

0 ❤️

2013-07-01 12:23:37 +0430 +0430

درود

خدا هست, همیشه بوده و همیشه هم خواهد بود.
خدا در ذات ماست باید اول معنی و مفهوم خدا رو درک کرد.
همونطور که عرض کردم خداوند هست فقط میترسم اونی نباشه که ازش ذهنیت داریم.

موفق باشید

0 ❤️

2013-07-01 12:37:43 +0430 +0430

من جهان رو خالق خودم و همه گیتی میدونم که همیشه بوده و خواهد بود و همیشه در حال تغییر از شکلی به شکل دیگه با ترکیبات جدیدتر بوده و هست و خواهد بود و من و همه موجودات زنه و غیر زنده هر کدوم برای یک دوره زمانی از محصولات این جهان هستیم که هر کدوم اثرات خودشون رو در اون دوره خواهند گذاشت و دوباره به شکل و ترکیب جدیدتری در قالب موجود زنده یا غیر زنده در این جهان و یا حتی در جهان های دیگر باقی خواهند ماند… :)

0 ❤️

2013-07-01 13:33:01 +0430 +0430

[quote=AAKT]من همین حسی که حالا دارم رو خواهم داشت چون اصلا به وجود اون خدا که مخصوصا در ادیان سامی تعریف شده سالیان زیادی هست که اعتقاد ندارم و این حس رو خیلی هم دوست دارم حس آزادی در چهار چوب قوانین انسانی و مدنی اینکه خودت خودت رو محدود بکنی و بدونی که محدود کردنت کاملا اختیاریه و در جهت مصالح خودت و جامعه ای هست که توش زندگی میکنی بدون اینکه کسی هم چوبش بالا سرت باشه و دائم آدمو بپاد :) مخصوصا که بعداز مرگم همه چی تموم میشه :)[/quote]
من عاشقتم. این هوشمندانه ترین و کامل ترین پاسخ ها تا اینجا بود . اگر همه مردم اینطوری فکر می کردند دیگه هیچ اختلافی اعم از دینی و غیر آن وجود نداشت. متوجه منظورم باشید چه خدا پرستان و چه خدا نا باوران همه می تونستند اینجوری فکر کنند و اونطوری دنیایی داشتیم گلستان. حالا این دوست عزیزمون موضوع را از دید یک خدا ناباور گفت همین را بدون هیچ تغییری در کلیات می تونه یک خدا پرست حتّا متعصب هم بگه.
می شه که هر دو قطب با خدا یا بی خدا ی جهان علاوه بر اعتقادات شخصی خودشون به چیز واحدی معتقد باشند به نام انسانیت و مدنیت و اونموقع بدون هیچ تزاحم و اصطحکاکی در کنار هم بدون اینکه به عقاید شخصی هم کاری داشته باشند زندگی کنند.
می شه که خدا پرستان خدا را نه از ترس بلکه از روی عشق بپرستند و کارهای خوب و انسانی خودشونو نه به امید بهشت و یا ترس از دوزخ (به این تفکر مبتنی بر خوف و رجاء می گن تنگ نظری کاسبکارانه, همه چیز را معاملاتی دیدن حتّا بهشت و دوزخ را) بلکه به خاطر اصالت بلاتشکیک انسانیت انجام بدن. خواجه عبدالله انصاری می گه : گر بر هوا پری مگسی باشی , وگر در آب شوی خسی باشی ، دلی به دست آر تا کسی باشی .ولی نگفته از خدا بترس تا کسی باشی گفته خدا را دوست داشته باش و کارهای انسانی بکن تا کسی باشی.
از اونطرف هم اگر کسی خدا پرست نبود هم پیش خودش فکر نکنه که زندگی همینجوری کتره ای و حسین قلی خانی است و حالا که تفکر الهی نداره پس براش حلاله که یقه ننه و آبجی خودشو بگیره و هر گند و کثافت کاری که خلاف اصول انسانیه انجام بده به خاطر تفکر خدا نا باورش قابل توجیه می شه. باور کنید اینجوری نیست برای هر دو سو دارم می گم ؛ خدا پرست عزیز ؛ مگه نه اینه که می گیم خدا در تمامی ادیان احکامی صادر کرده برای قبض و بسط انسانیت و خدا نا پرست عزیز ؛ چرا فکر می کنی که اگه خدا نبود دیگه هر کاری که به ذهنت برسه مجاز و بدون ایراده؟ اصول انسانی قیود و خط قرمز هستند چه خدا را بپرستی و چه نپرستی…
اگر که اینطوری فکر کنیم دیگه حتّا اگر یک روز به این برسیم که خدا نیست دیگه جهان پر از گند و کثافت نمی شه همونطوری که اگه بدونیم که هست هم هیچ فرقی نخواهد کرد, فکر نمی کنم هیچ مکتب الهی هم چیزی به جز این تجویز کرده باشه.
من شاید نتونستم مثل AAKT عزیز موجز و کامل بگم ولی سعی ام را انجام دادم ،
چه کند بی نوا همین دارد!
من عهد کرده بودم در هیچ موضوع با محوریت مسائل اعتقادی شرکت نکنم ها. این اولی و آخریشه

1 ❤️

2013-07-01 13:45:37 +0430 +0430

از تمام دوستان که پست گذاشتن هم سپاسگذاریم

0 ❤️

2013-07-01 14:05:45 +0430 +0430

من کاري به خدا ندارم چون اونم کاري به من نداره. من طبق اصول زرتشت زندگي مي‌کنم: گفتار نيک پندار نيک کردار نيک
به کسي برنخوره! ولي اونائي که گفتن اگه خدا نباشه تمام قيد و بندهارو پاره مي‌کنن و از هرچيزي لذت مي‌برن بدونن که دينداريشون
مفت نمي‌ارزه. من لائيک طبق اصول انساني زندگي مي‌کنم و در قبال مهرورزي به همنوعم طلب پاداش آخرت از کسي ندارم
چون دنيا با همين نوعدوستي ها قابل زندگي کردنه و پيشرفت مي‌کنه
من به همنوعم و حيوانات با مهرباني برخورد مي‌کنم و نمي‌خوام از من آزاري ببينن، همين. حالا مي‌خواد خدا باشه يا نباشه
مرسي از اين تاپيکت

0 ❤️

2013-07-01 14:09:47 +0430 +0430

عزيزم تو انگار تو هوا زندگي مي کني وقتي به خودت ثابت کني خدايي هست ديگه اين حس بهت دست نميده خدارو باعقلت بپذير نه بادلت و يا…اين طوري هيچ وقت احساس اينکه خدايي نيس بهت دست نميده

0 ❤️

2013-07-01 14:13:02 +0430 +0430

[quote=ترومن]من کاري به خدا ندارم چون اونم کاري به من نداره. من طبق اصول زرتشت زندگي مي‌کنم: گفتار نيک پندار نيک کردار نيک
به کسي برنخوره! ولي اونائي که گفتن اگه خدا نباشه تمام قيد و بندهارو پاره مي‌کنن و از هرچيزي لذت مي‌برن بدونن که دينداريشون
مفت نمي‌ارزه. من لائيک طبق اصول انساني زندگي مي‌کنم و در قبال مهرورزي به همنوعم طلب پاداش آخرت از کسي ندارم
من به همنوعم و حيوانات با مهرباني برخورد مي‌کنم و نمي‌خوام از من آزاري ببينن، همين. حالا مي‌خواد خدا باشه يا نباشه
مرسي از اين تاپيکت[/quote]
احسنت ؛ترومن گرامی

0 ❤️

2013-07-01 14:23:51 +0430 +0430

[quote=محمدجووو…]عزيزم تو انگار تو هوا زندگي مي کني وقتي به خودت ثابت کني خدايي هست ديگه اين حس بهت دست نميده خدارو باعقلت بپذير نه بادلت و يا…اين طوري هيچ وقت احساس اينکه خدايي نيس بهت دست نميده[/quote]
من که نفهمیدم چی گفتی؟
ولی بی خیال

0 ❤️

2013-07-01 14:42:54 +0430 +0430

[quote=-7-seven][quote=ترومن]من کاري به خدا ندارم چون اونم کاري به من نداره. من طبق اصول زرتشت زندگي مي‌کنم: گفتار نيک پندار نيک کردار نيک
مرسي از اين تاپيکت[/quote]
احسنت ؛ترومن گرامی[/quote]
قربون شما اميدوارم دنيا پر از انسان بمعناي واقي باشه

0 ❤️

2013-07-01 14:57:29 +0430 +0430

[quote=شیطان پارس][quote=ارش شیشه ای][quote=شیطان پارس]بیشتر این حس بهم دست میده :D
be tokhmam.jpg[/quote]
جدی واست مهم نیست
یه کمای ابدی…[/quote]
همون بهتر کاملا ازبین برم
فلذاbe tokhmam.jpg :D[/quote]

inOo kheiliiii khooob omadiiiii Damet Garm

0 ❤️

2013-07-02 09:17:10 +0430 +0430

[quote=-7-seven][quote=AAKT]من همین حسی که حالا دارم رو خواهم داشت چون اصلا به وجود اون خدا که مخصوصا در ادیان سامی تعریف شده سالیان زیادی هست که اعتقاد ندارم و این حس رو خیلی هم دوست دارم حس آزادی در چهار چوب قوانین انسانی و مدنی اینکه خودت خودت رو محدود بکنی و بدونی که محدود کردنت کاملا اختیاریه و در جهت مصالح خودت و جامعه ای هست که توش زندگی میکنی بدون اینکه کسی هم چوبش بالا سرت باشه و دائم آدمو بپاد :) مخصوصا که بعداز مرگم همه چی تموم میشه :)[/quote]
من عاشقتم. این هوشمندانه ترین و کامل ترین پاسخ ها تا اینجا بود . اگر همه مردم اینطوری فکر می کردند دیگه هیچ اختلافی اعم از دینی و غیر آن وجود نداشت. متوجه منظورم باشید چه خدا پرستان و چه خدا نا باوران همه می تونستند اینجوری فکر کنند و اونطوری دنیایی داشتیم گلستان. حالا این دوست عزیزمون موضوع را از دید یک خدا ناباور گفت همین را بدون هیچ تغییری در کلیات می تونه یک خدا پرست حتّا متعصب هم بگه.
می شه که هر دو قطب با خدا یا بی خدا ی جهان علاوه بر اعتقادات شخصی خودشون به چیز واحدی معتقد باشند به نام انسانیت و مدنیت و اونموقع بدون هیچ تزاحم و اصطحکاکی در کنار هم بدون اینکه به عقاید شخصی هم کاری داشته باشند زندگی کنند.
می شه که خدا پرستان خدا را نه از ترس بلکه از روی عشق بپرستند و کارهای خوب و انسانی خودشونو نه به امید بهشت و یا ترس از دوزخ (به این تفکر مبتنی بر خوف و رجاء می گن تنگ نظری کاسبکارانه, همه چیز را معاملاتی دیدن حتّا بهشت و دوزخ را) بلکه به خاطر اصالت بلاتشکیک انسانیت انجام بدن. خواجه عبدالله انصاری می گه : گر بر هوا پری مگسی باشی , وگر در آب شوی خسی باشی ، دلی به دست آر تا کسی باشی .ولی نگفته از خدا بترس تا کسی باشی گفته خدا را دوست داشته باش و کارهای انسانی بکن تا کسی باشی.
از اونطرف هم اگر کسی خدا پرست نبود هم پیش خودش فکر نکنه که زندگی همینجوری کتره ای و حسین قلی خانی است و حالا که تفکر الهی نداره پس براش حلاله که یقه ننه و آبجی خودشو بگیره و هر گند و کثافت کاری که خلاف اصول انسانیه انجام بده به خاطر تفکر خدا نا باورش قابل توجیه می شه. باور کنید اینجوری نیست برای هر دو سو دارم می گم ؛ خدا پرست عزیز ؛ مگه نه اینه که می گیم خدا در تمامی ادیان احکامی صادر کرده برای قبض و بسط انسانیت و خدا نا پرست عزیز ؛ چرا فکر می کنی که اگه خدا نبود دیگه هر کاری که به ذهنت برسه مجاز و بدون ایراده؟ اصول انسانی قیود و خط قرمز هستند چه خدا را بپرستی و چه نپرستی…
اگر که اینطوری فکر کنیم دیگه حتّا اگر یک روز به این برسیم که خدا نیست دیگه جهان پر از گند و کثافت نمی شه همونطوری که اگه بدونیم که هست هم هیچ فرقی نخواهد کرد, فکر نمی کنم هیچ مکتب الهی هم چیزی به جز این تجویز کرده باشه.
من شاید نتونستم مثل AAKT عزیز موجز و کامل بگم ولی سعی ام را انجام دادم ،
چه کند بی نوا همین دارد!
من عهد کرده بودم در هیچ موضوع با محوریت مسائل اعتقادی شرکت نکنم ها. این اولی و آخریشه[/quote]
درود بر تو -7-seven عزیز امیدوارم یک روزی انسانها به این بینش برسند به قول شما فرقی نداره چه خدا باور باشند و چه بی خدا :)

0 ❤️

2013-07-02 09:39:41 +0430 +0430

سلام آرش يه كتاب ميزارم اينجا دوست دارم همه بخونن بعد نظر بدن.
https://up.shahvani.com/uploads/1372834668.pdf

0 ❤️

2013-07-02 13:17:04 +0430 +0430

[quote=كاپيتان فرهاد2]سلام آرش يه كتاب ميزارم اينجا دوست دارم همه بخونن بعد نظر بدن.
https://up.shahvani.com/uploads/1372834668.pdf[/quote]
سلام فرهاد کاش اسمشو میگفتی
نام کتاب : وصیت نامه خدا اثر هوشنگ معین زاده

0 ❤️

2013-07-03 19:13:19 +0430 +0430

واقعا برام فرقی نداره در هر صورت من مسیر زندگیم رو با عقل خودم انتخاب میکنم و به اصولی که خودم بهشون اعتقاد دارم پایبندم مطمئنا هیچ چیز رو از ترس خدا از خودم دریغ نمیکنم و هیچ کاری رو به خاطر رضای خدا انجام نمیدم اگر بعد از مرگ دنیایی بود و معادی بود به قوانیش تن میدم و عذاب و پاداش میگیرم و اگر نبود که هیچ چکیده کامنتم همون نظر شیطان پارس میشه

0 ❤️

2013-07-03 19:22:55 +0430 +0430

حس پوچی

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «