تعمیرات موبایل(پرسش و پاسخ)

1397/12/24

سلام دوستان وقت همگی بخیر…
اول از همه بگم که من شغلم تعمیر موبایله(سخت افزار)
ی مدت تصمیم داشتم این تاپیکو بزنم که اگه کسی مشکل سخت افزاری داره موبایلش و دوس داره اینجا بپرسه اگه بتونم راهنمایی و یا کمکی بکنم…
هدفم از این تاپیک اینه خودم رو یه محکی بزنم و اگه بتونم به شما دوستان عزیز هم کمکی کنم…
موفق و سربلند باشید 🌹

1081 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-03-15 00:01:39 +0330 +0330

امید وارم همیشه همین جوری گوشیاتون سالم بمونه و نیازی نباشه تو این تاپیک پست بزارید ? ?

0 ❤️

2019-03-15 00:12:18 +0330 +0330
نقل از: سونیآا این تاپیک‌های مفید باعث دلگرمیه.

ممنونم دوست عزیز.
اینکه بتونم کوچک ترین کمکی به بچه های سایت بکنم بهم حس خوبی میده.چون اینجا هر کسی خود واقعیشه دوسش دارم

0 ❤️

2019-03-15 00:14:29 +0330 +0330

سلام من یه گوشی هواوی اندروید 7 دارم روش پین ست شده با اثر انگشت راهی هست (بدون پاک شدن حافظه) بدون فلش یا ریست فکتوری بشه رمزشو برداشت؟؟

1 ❤️

2019-03-15 00:23:19 +0330 +0330
نقل از: warmestblue

سلام من یه گوشی هواوی اندروید 7 دارم روش پین ست شده با اثر انگشت راهی هست (بدون پاک شدن حافظه) بدون فلش یا ریست فکتوری بشه رمزشو برداشت؟؟

عزیزم من کارم توی زمینه سخت افزاره کلا
ولی آره ببر پیش نرم افزار کار قابل اعتماد میتونه برداره قفلو با هزینه حداکثر بیست و پنج تا سی هزار تومن ولی برو پیش کسی که بهش اعتماد داشته باشی…موفق باشی

0 ❤️

2019-03-15 00:24:54 +0330 +0330
نقل از: سونیآا اینجا فقط از نظر تمایلات جنسی واقعین وگرنه به شدت محافظه کار و دروغگو هستن. حسن نیت داشتن شما قابل تقدیره

اینکه نگیم کی هستیم و از کجاییم دروغ محسوب نمیشه…از نظر خلق و خو همه اون چیزی هستن ک در زندگی عادی نمیتونن باشن… ? ? ?

1 ❤️

2019-03-15 00:35:00 +0330 +0330

سلام دوست عزیز من کارم تعمیرات تخصصی نرم افزاره این چیزی که میخوای در دو صورت قابل انجامه یک اینکه چیپست گوشیت mtk باشه یا اینکه گوشیت قفل frp فعال نباشه frp زمانی فعال میشه که رو گوشی اکانت گوگل ساین کرده باشی اگر اکانت گوگل روش باشه نمیشه بدون حذف اطلاعات بازشه درضمن با حذف اطلاعاتم بازش کنی بعدش باید بدی frp بردارن هزینشم تقریبن 100تومانه

2 ❤️

2019-03-15 00:40:47 +0330 +0330

بحثش شد. یه اچ تی سی سن ایکس ای قدیمی دارم کلا هنگه. خیلی برنامه ها روش نصب نمیشه. اینترنت وصل نمیشه. کلا به گا رفتس. در نظر داشتم رامشو عوض کنم. چه رامی روش نصب کنم. اصولا پیشنهاد بهتری هم داری؟

1 ❤️

2019-03-15 00:50:48 +0330 +0330
نقل از: کیر ابن آدم بحثش شد. یه اچ تی سی سن ایکس ای قدیمی دارم کلا هنگه. خیلی برنامه ها روش نصب نمیشه. اینترنت وصل نمیشه. کلا به گا رفتس. در نظر داشتم رامشو عوض کنم. چه رامی روش نصب کنم. اصولا پیشنهاد بهتری هم داری؟

سلام.عرض شود اگه منظورتون رَم هست ک فک نمیکنم بتونید قطعه اش رو پیدا کنید. دوم اینکه من نرم افزار زیاد سر در نمیارم شرمندتونم. فک میکنم با یه فلش(فلش با box)بهتر بشه وضعیت هنگ بودنش... اگه گوشی همزمان ک هنگ میکنه داغ هم میشه مشکل از آی سی تغذیه یا سی پی یو میتونه باشه ک میتونید تعویض کنید ولی پیش یه تعمیر کار حرفه ای.چون آی سی ها خیلی حساس هستن و ممکنه کلا گوشیتون خاموش بشه.البته با توجه به رم 700مگابایتی گوشیتون هنگ بودنش توی بازی و برنامه ها تقریبا طبیعیه و بخاطر اینکه تری جی هست ارزش هزینه کردن نداره

1 ❤️

2019-03-15 00:57:56 +0330 +0330
نقل از: Nalooti1998
نقل از: کیر ابن آدم بحثش شد. یه اچ تی سی سن ایکس ای قدیمی دارم کلا هنگه. خیلی برنامه ها روش نصب نمیشه. اینترنت وصل نمیشه. کلا به گا رفتس. در نظر داشتم رامشو عوض کنم. چه رامی روش نصب کنم. اصولا پیشنهاد بهتری هم داری؟

سلام.عرض شود اگه منظورتون رَم هست ک فک نمیکنم بتونید قطعه اش رو پیدا کنید. دوم اینکه من نرم افزار زیاد سر در نمیارم شرمندتونم. فک میکنم با یه فلش(فلش با box)بهتر بشه وضعیت هنگ بودنش... اگه گوشی همزمان ک هنگ میکنه داغ هم میشه مشکل از آی سی تغذیه یا سی پی یو میتونه باشه ک میتونید تعویض کنید ولی پیش یه تعمیر کار حرفه ای.چون آی سی ها خیلی حساس هستن و ممکنه کلا گوشیتون خاموش بشه.البته با توجه به رم 700مگابایتی گوشیتون هنگ بودنش توی بازی و برنامه ها تقریبا طبیعیه و بخاطر اینکه تری جی هست ارزش هزینه کردن نداره

آره داغم میکنه. ولی منظورم از رام سیستم عامل گوشی بود. کلا حذف کنم دوباره نصب کنم. یه چی تو مایه های آپگرید کردن.

1 ❤️

2019-03-15 01:04:25 +0330 +0330
نقل از: کیر ابن آدم

آره داغم میکنه. ولی منظورم از رام سیستم عامل گوشی بود. کلا حذف کنم دوباره نصب کنم. یه چی تو مایه های آپگرید کردن.

اگه داغ میکنه مشکل نرم افزاری نیست و نیازی به حذف و نصب مجدد هیچ‌چیزی نداریم.سی پی یو یا آی سی تغذیه گوشیتون دچار مشکل شده البته تا از نزدیک دیده نشده نمیشه نظر خیلی دقیق داد.ولی اگه هرکدوم از این دوتا باشه ارزش هزینه کردن نداره

0 ❤️

2019-03-15 01:06:57 +0330 +0330

خوب دوستان من دیگه بخوابم شب همگی خوش.فردا به سوالاتون جواب میدم…یه لحظه حس استاد همه چی دون بودن بهم دست داد ? کوچیک شما ? ;)

0 ❤️

2019-03-15 05:04:01 +0330 +0330
نقل از: is_Vivi سلام گوشی من بعضی وقتا ال سیدیش برای ۱ ثانیه خیلی کم زرد رنگ میشه مشکلش چیه؟ مدلشم a3 2017

احتمالا روشناییش رو خودکار کردی سنسور نورش که تاریکی رو حس میکنه نور صفحه رو کم میکنه خود به خود.

1 ❤️

2019-03-15 05:05:08 +0330 +0330
نقل از: کیر ابن آدم

اگه داغ میکنه مشکل نرم افزاری نیست و نیازی به حذف و نصب مجدد هیچ‌چیزی نداریم.سی پی یو یا آی سی تغذیه گوشیتون دچار مشکل شده البته تا از نزدیک دیده نشده نمیشه نظر خیلی دقیق داد.ولی اگه هرکدوم از این دوتا باشه ارزش هزینه کردن نداره

در حد ده، بیس تومن حاضر بودم خرجش کنم. اینجوری که میگه باس بکنمش تو پاچه خلق الله.

1 ❤️

2019-03-15 09:15:47 +0330 +0330
نقل از: pezhipoker

سلام دوست عزیز من کارم تعمیرات تخصصی نرم افزاره این چیزی که میخوای در دو صورت قابل انجامه یک اینکه چیپست گوشیت mtk باشه یا اینکه گوشیت قفل frp فعال نباشه frp زمانی فعال میشه که رو گوشی اکانت گوگل ساین کرده باشی اگر اکانت گوگل روش باشه نمیشه بدون حذف اطلاعات بازشه درضمن با حذف اطلاعاتم بازش کنی بعدش باید بدی frp بردارن هزینشم تقریبن 100تومانه

مرسی از جوابت حالا دوتا سوال
چیپست گوشی رو چجوری تشخیص بدم چیه؟ برنامه ای هست اطلاعاتشو بگه؟ و منظورت از گوگل ساین نکرده باشم اینه که وارد حساب گوگلم نشده باشم؟ چون تو گوگل پلی ساین این کردم!

1 ❤️

2019-03-15 12:18:58 +0330 +0330
نقل از: HUNTER Butt سلام.گوشی ال جی دارم که تاج ال سی دی.یه تیکه ازش شکسته.ونصف صفحه نشون میده.میشه درستش کرد.هزینش چندمیشه؟تشکر!

سلام.قابل تعمیر نیست باید تاچ و ال سی دی تعویض بشه

0 ❤️

2019-03-15 12:21:52 +0330 +0330
نقل از: Soheyl.1372 سلام دوست عزیز من گوشیم بعد از ضربه ی قسمت از صفحه نمایشم سیاه شده ولی تاج سالمه صفحه نمایشم ی خراش برنداشته مشکل چیه از کجاست هزینه تعمیرش چقده

سلام.ال سی دی ضربه خورد یه قسمتش از کار افتاده فعلا باهاش کار کن کم کم از کار میوفته و کامل سیاه میشه اون موقع باید تعویض کنی

0 ❤️

2019-03-15 12:27:41 +0330 +0330
نقل از: is_Vivi سلام گوشی من بعضی وقتا ال سیدیش برای ۱ ثانیه خیلی کم زرد رنگ میشه مشکلش چیه؟ مدلشم a3 2017

توی گوشی های سامسونگ این مشکل جدیدا شایع شده گوشی خودم c9 pro هست کلا توی نور کم پر پر مبکنه ال سی دی.این مشکل نرم افزاریه و بخاطر اینه سیستم عامل نمیتونه تشخیص بده از سخت افزار(gpu) استفاده کنه یا نرم افزار(cpu). اول اینکه همونطور ک دوست عزیزمان گفتن میتونی روشنایی اتوماتیک گوشیتو غیر فعال کنی.اگه نشد بگو زبان گوشیت فارسی هست یا انگلیسی تا دقیق بهت بگم کجا بری درستش کنی

1 ❤️

2019-03-15 12:30:04 +0330 +0330
نقل از: dark_knight123 سلام من گوشیم huawei honor 8 هم صفحش هم پشتش شکسته (پشتشم شیشست) یه بارم شکسته بود عوض کردن صفحشو لکه های سفید اوفتاده روش. الان باز بدم تعمیر بازم لکه میوفته رو صفحه؟ و حدودا چند عوض میکنن الان شیشه دوطرفشو. یه سال پیش دوطرفش 300 تعمیر کردن

منظورتون از لکه های سفید رو نفهمیدم.اگه میشه بیشتر توضیح بدید یا عکسشو بفرستید.الان قیمت ندارم ک بگم چند در میاد در پشت یا گلس جلوش ولی فک کنم حدود ۵۰۰بشه.

0 ❤️

2019-03-15 12:36:01 +0330 +0330
نقل از: is_Vivi

توی گوشی های سامسونگ این مشکل جدیدا شایع شده گوشی خودم c9 pro هست کلا توی نور کم پر پر مبکنه ال سی دی.این مشکل نرم افزاریه و بخاطر اینه سیستم عامل نمیتونه تشخیص بده از سخت افزار(gpu) استفاده کنه یا نرم افزار(cpu). اول اینکه همونطور ک دوست عزیزمان گفتن میتونی روشنایی اتوماتیک گوشیتو غیر فعال کنی.اگه نشد بگو زبان گوشیت فارسی هست یا انگلیسی تا دقیق بهت بگم کجا بری درستش کنی

انگلیسیه
من فکر کردم داره میسوزه

خوب برید توی تنظیمات و روی aboute phoneبزنید بعد هفت بار پشت سر هم Build Number رو کلیک کنید الانم صبر کنید یه مقاله جالب از یه سایت درباره همین قبلا خوندم توی اینترنت اگه پیدا کردم الان میزارم براتون کامل و تمیز توضیح داده چون خیلی طولانی و طول می کشه بخوام خودم بنویسم

0 ❤️

2019-03-15 12:37:32 +0330 +0330
نقل از: dark_knight123
نقل از: dark_knight123 سلام من گوشیم huawei honor 8 هم صفحش هم پشتش شکسته (پشتشم شیشست) یه بارم شکسته بود عوض کردن صفحشو لکه های سفید اوفتاده روش. الان باز بدم تعمیر بازم لکه میوفته رو صفحه؟ و حدودا چند عوض میکنن الان شیشه دوطرفشو. یه سال پیش دوطرفش 300 تعمیر کردن

منظورتون از لکه های سفید رو نفهمیدم.اگه میشه بیشتر توضیح بدید یا عکسشو بفرستید.الان قیمت ندارم ک بگم چند در میاد در پشت یا گلس جلوش ولی فک کنم حدود ۵۰۰بشه.

یه قسمتایی از صفحه لکه هایه سفید نورانی هست هر وقت گوشیرو روشن میکنم

مشابه چیزی که گفتید ندیدم تا حالا ولی احتمالا ال سی دی ضربه خورده لکه افتاده…ولی تا نبینم دقیق نمی دونم نظر بدم

0 ❤️

2019-03-15 12:49:01 +0330 +0330

4 روش حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید
۴ روش حل مشکل چشمک زدن و پرش صفحه گوشی اندروید
نور صفحه نمایش برخی از گوشی های هوشمند گاهی دچار مشکلی مانند فلش زدن صفحه نمایش یا کم و زیاد شدن نور LCD می شوند و یا ممکن است به اصطلاح پر پر بزند (Flickering) که مشکل آزار دهنده ای است. امروز در انزل وب آموزش رفع مشکل چشمک زدن و پرشی صفحه گوشی همراه را خواهیم گفت تا شاید بتوانید قبل از مراجعه به تعمیر گاه، مشکل گوشی خود را رفع نمایید.

در گوشی های قدیمی مشکلات صفحه نمایش سخت افزاری بود اما در گوشی های هوشمند امروزی، پای نرم افزار هم در میان است. مشکل لرزش و پر پر زدن صفحه نمایش گوشی عمدتا به دلیل عدم هماهنگی بین پردازنده گرافیکی و CPU گوشی به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری است. این مشکل مسئله بزرگی نیست و معمولا به علت عدم کیفیت مطلوب گوشی پیش می آید که امیدواریم با استفاده از راهنمایی ذکر شده در این مطلب، بتوانید آن را رفع کنید.

چرا صفحه نمایش گوشی پر پر می زند؟ پرش صفحه به علت GPU
یکی از دلایل عمده پر پر زدن صفحه گوشی همانطور که اشاره شد، به دلیل عدم تصمیم گیری مناسب سیستم عامل بین سخت افزار گرافیک (GPU) و نرم افزار پردازنده (CPU) است. مسئله پرش صفحه در هنگام جست و جوی برنامه ها، باز کردن برنامه های کوچک و در هنگام مرور وب با کروم شایع تر هستند یا حتی ممکن است در حالی که دارید با صفحه نمایش هر کار دیگری انجام می دهید، این اتفاق رخ دهد.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

رفع مشکل کم و زیاد شدن نور با تنظیمات سنسور نور دستگاه
قبل از هر کاری اول یک بار گوشی خود را ریستارت کنید تا شاید مشکل شما حل شود. اگر باز هم کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی را تجربه کردید، به تنظیمات گوشی بروید و در قسمت Display به تنظیمات Brightness یا روشنایی بروید. اگر گوشی شما دارای سنسور تشخیص میزارن نور است، آن را با برداشتن تیک گزینه Automatic/Adaptive Brightness غیر فعال کنید. حس گر تشخیص نور، مقدار نور های محیط بیرون رو شناسایی کرده و بر اساس آن اتوماتیک نور صفحه نمایش را تنظیم می کند که ممکن است در مرور زمان دچار مشکل شده باشد.

روش بررسی علت مشکل پلک زدن و لرزش صفحه گوشی
اگر بعد از نصب برنامه ای خاص کم و زیاد شدن نور و پرش صفحه گوشی اندروید اتفاق افتاده است، می توانید برنامه را در تنظیمات متوقف کنید تا ببنید اشکال از آن برنامه بوده یا نه. روش دیگر بوت کردن گوشی در حالت ایمن یا Safe Mode است. یکی از قابلیت های امنیتی جالب اندروید همین Safe Mode است که با قرار دادن در حالت بوت Safe Mode می توانید مشکلات دستگاه را بررسی نمایید.

برای رفتن به حالت سیف مود، دکمه پاور گوشی خود را نگه دارید تا منوی خاموش شدن ظاهر شود، سپس نماد پاور را فشار داده و نگه دارید تا منوی پاپ آپ حالت Safe Mode ظاهر شود و پیغام Reboot To Safe Mode را OK بزنید. اکنون دستگاه شما به حالت امن بوت می شود و تمام برنامه ها و ابزار های نصب شده، غیر فعال و پنهان می شوند. این کار فرصتی به شما می دهد تا بررسی کنید مشکل از نرم افزار های اضافه شده نباشد.

نحوه تغییر تنظیمات توسعه دهنده برای پرپر زدن صفحه گوشی سامسونگ و…
توسعه دهندگان نرم افزار گوشی، ابزار هایی برای مدیریت بیشتر و افزایش کارایی طراحی کرده اند که ممکن عامل ایجاد پرپر زدن صفحه گوشی سامسونگ، هواوی و… باشد. برای رفتن به این تنظیمات اگر قبلا Developer Options را فعال نکرده اید، به قسمت تنظیمات گوشی بروید و گزینه درباره تلفن (About Phone) را باز کنید. سپس روی قسمت Build Number هفت بار پیاپی ضربه بزنید تا تنظیمات توسعه دهندگان آشکار شود.

اکنون مدیریت گزینه های برنامه نویس به تنظیمات شما اضافه شده است. به آن قسمت در منوی اصلی تنظیمات بروید، اگر گزینه ای به نام Surface Updates دیدید آن را غیر فعال کنید. گزینه دیگری که باید خاموش کنید سطح HW است که با پیدا کردن Disable HW می توانید اقدام به غیر فعال کردن آن بکنید و همچنین Screen Composting را به Only To GPU تغییر دهید. اگر مشکل شما به علت سویچ کردن بین پردازنده مرکزی و گرافیکی باشد، با انجام این کار مشکل حل می شود.

۵ قابلیت مخفی Developers Option گوشی و تبلت های اندرویدی از جمله ترفند های جالب برای کاربران اندروید است.

مراجعه به تعمیرگاه به علت نیم سوز شدن صفحه نمایش گوشی
اگر با هیچ یک از روش های ذکر شده مشکل شما حل نشده باشد به این معنی است که گوشی شما دچار اشکال فیزیکی یا سخت افزاری شده. ممکن است صفحه نمایش آن یا بعضی از سنسور ها یا پردازنده ها معیوب باشند که بسته به میزان عیب، شامل پرداخت هزینه می شود و برای این کار باید گوشی خود را به تعمیر کاران مجاز بسپارید تا گوشی شما را عیب یابی و تعمیر بکنند.

1 ❤️

2019-03-15 23:24:31 +0330 +0330

دیگه سوالی نبود دوستان

0 ❤️

2019-03-15 23:26:25 +0330 +0330
نقل از: Soheyl.1372 سلام دوست عزیز من گوشیم بعد از ضربه ی قسمت از صفحه نمایشم سیاه شده ولی تاج سالمه صفحه نمایشم ی خراش برنداشته مشکل چیه از کجاست هزینه تعمیرش چقده

ال سی دی گوشی در حال خراب شده کم کم اون نقطه سیاه گسترده میشه تا کل صفحه رو بگیره بسته به مدل گوشیتون قیمت متغیره و اگه تاچ و ال سی دی روی هم نباشه میشه فقط ال سی دی رو تعویض کرد ک هزینه ب شکل قابل توجهی کمتر میشه

0 ❤️

2019-03-16 23:12:10 +0330 +0330
نقل از: Soheyl.1372

سلام.ال سی دی ضربه خورد یه قسمتش از کار افتاده فعلا باهاش کار کن کم کم از کار میوفته و کامل سیاه میشه اون موقع باید تعویض کنی

ممنون بابت راهنمایی هزینه ال سی دی چقدع؟
گوشی من سامسونگ گلکسی مگا 6.3
هرچند میدونم شاید قطعاتش گیر نیاد چون شیش سال پیش از رده خارج شده

تاچ و ال سی دی این مدل روی همه و گیر نمیاد ب این راحتیا اگه هم گیر بیاد قیمتش به صرفه نیست و ارزش هزینه کردن نداره.میتونید برد گوشی رو با قیمت حداکثر صد تومن بفروشید

0 ❤️

2019-03-17 00:08:35 +0330 +0330

دوستان عزیز سوالاتون رو توی خصوصی نپرسید ممکنه جوابی که به شما میدم بدرد کاربر های دیگه هم بخوره و اینجوری با یه تیر دو نشون زده بشه.لطف کنید هر سوالی دارین همینجا بپرسید.موفق باشید

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «