تقدیر یا اختیار

1397/02/01

بازیچه ی دست تقدیر نشو
به کسی باج نده
چه میدانی آینده چیست
مغزمان را لبریز از چرندیات میکنند و با هر اتفاقی میگویند «قسمت»است
«تقدیر»ش این بوده
تقدیر را خودت میسازی
قسمت را خودت مینویسی
حکمت را خودت تعیین کنی
اینجا جهان توست
آگاه باشیم و آزاد
تقلید یعنی بی اختیاری
«او»بنویسد و «من»بازی کنم!؟
آگاه باشیم…
azita

294 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-04-21 11:40:13 +0430 +0430

بسیار زیبا فرمودید . البته به نظر من پارامتر دیگری نیز در کل جهان هستی صادق است و ان پارامتر شانس است که البته هیچ ارتباطی به تقدیر ندارد .

0 ❤️

2018-04-21 12:16:16 +0430 +0430

من شانسو قبول ندارم.چیزی در مورد قانون جذب میدونین؟؟؟؟

0 ❤️

2018-04-21 13:47:22 +0430 +0430
نقل از: mohandes_sexy بسیار زیبا فرمودید . البته به نظر من پارامتر دیگری نیز در کل جهان هستی صادق است و ان پارامتر شانس است که البته هیچ ارتباطی به تقدیر ندارد .

شانس یه پارامتر فورمالیته س
دراصل مجموعه فعالیتهای روزمره میشه تقدیر و حکمت و قسمت
یعنی تا علتی نباشه معلولی نیس
مثل اینه که یه سیگار دستت باشه بادعا و سلام وصلوات بدون فندک انتظار روشن روشدنشو داشته باشی

0 ❤️

2018-04-21 16:53:24 +0430 +0430
نقل از: Azita666
نقل از: mohandes_sexy بسیار زیبا فرمودید . البته به نظر من پارامتر دیگری نیز در کل جهان هستی صادق است و ان پارامتر شانس است که البته هیچ ارتباطی به تقدیر ندارد .

مثل اینه که یه سیگار دستت باشه بادعا و سلام وصلوات بدون فندک انتظار روشن روشدنشو داشته باشی

شانس یعنی احتمال وقوع یک رویداد ! و و قتی درصد این احتمال بالا میره بطور عامیانه میگن طرف خوش شانسه ! و همونطور که شما بطور صحیح فرمودین این شانس محصول علتها و برهم کنش رخدادهای دیگه هست . اما از اونجایی که بدلیل بی نهایت بودن این کنش ها و برهم کنش ها ما نمیتونیم تمام اونها رو مدل کنیم بنا بر این اسم اون احتمالات نا دانسته رو شانس میگذاریم .

0 ❤️

2018-04-21 16:55:24 +0430 +0430
نقل از: محسن2000 من شانسو قبول ندارم.چیزی در مورد قانون جذب میدونین؟؟؟؟

بله این قانون با اون فیلم راز مشهور شد اما به نظر من که بسیار ابتدایی و غیر علمی هست . یه جور بیزینسه . بعضی از دانشمندان اسم این کلاشهی ها رو گذاشتن شبه علم که کاملا هم صحیح هست به عقیده من

0 ❤️

2018-04-21 20:34:15 +0430 +0430
نقل از: mohandes_sexy

شانس یعنی احتمال وقوع یک رویداد ! و و قتی درصد این احتمال بالا میره بطور عامیانه میگن طرف خوش شانسه ! و همونطور که شما بطور صحیح فرمودین این شانس محصول علتها و برهم کنش رخدادهای دیگه هست . اما از اونجایی که بدلیل بی نهایت بودن این کنش ها و برهم کنش ها ما نمیتونیم تمام اونها رو مدل کنیم بنا بر این اسم اون احتمالات نا دانسته رو شانس میگذاریم .

باهاتون موافقم

0 ❤️

2018-04-21 20:38:12 +0430 +0430

الان این کجاش سکسی بود

0 ❤️

2018-04-21 20:49:51 +0430 +0430

اختیار مال وقتیه که شانس داری. وتقدیر وقتیه که شانسی برای مختار بودن نداری.
تمام دنیا با احتمال سروکار داره و چیزی جز احتمال نیست منتهی وقتی اتفاق افتاده رو میبینی به ذهنت نمیرسه که تا قبل از افتادنش فقط یه احتمال بوده.

0 ❤️

2018-04-21 20:52:35 +0430 +0430
نقل از: Ranginan زیبا بود و جالب. ولی در کل در این موارد نظر نمیدم. چون ب چیز خاصی اعتقاد ندارم

همینکه نظر دادای سپاسگذارم دوست عزیز

0 ❤️

2018-04-21 20:56:20 +0430 +0430
نقل از: 7017968 اختیار مال وقتیه که شانس داری. وتقدیر وقتیه که شانسی برای مختار بودن نداری. تمام دنیا با احتمال سروکار داره و چیزی جز احتمال نیست منتهی وقتی اتفاق افتاده رو میبینی به ذهنت نمیرسه که تا قبل از افتادنش فقط یه احتمال بوده.

بله این دیدگاه هم درسته
اما جهان،دنیا،خلقت برپایه ی اعداد و ارقامیه که قابله محاسبه س
پس بنظر من چیزی که قابل حساب وکتاب باشه برپایه ی اصول هستش

0 ❤️

2018-04-21 21:07:46 +0430 +0430

جهان،دنیا،خلقت برپایه ی اعداد و ارقامیه که قابله محاسبه س؟
با کمال احترام باید بگم محاسباتی که دانشمندان ازش حرف میزنن با ریاضی ریمانی پیش نمیره بلکه کوانتمیه و البته کوانتم علمیه که بدون علم احتمال معنا نداره…همه اونچیزی که درباره دنیا میدونیم محتمل ترین حالتشه نه خودش!

0 ❤️

2018-04-21 21:13:03 +0430 +0430
نقل از: 7017968 جهان،دنیا،خلقت برپایه ی اعداد و ارقامیه که قابله محاسبه س؟ با کمال احترام باید بگم محاسباتی که دانشمندان ازش حرف میزنن با ریاضی ریمانی پیش نمیره بلکه کوانتمیه و البته کوانتم علمیه که بدون علم احتمال معنا نداره...همه اونچیزی که درباره دنیا میدونیم محتمل ترین حالتشه نه خودش!

خوشحالم که بحثو همفکری رو مشتقانه پیگیر هستید
اما کوانتوم هم خودش یه نظریه س
و چیزیکه کااااملا به اثبات نرسه و هنوز صددرصد نباشه بهش میگن نظریه
خیلی از نظریه ها به احتمال زیاد واقعیت دارن اما به اثبات رسیدنشون زمان نیاز داره
بیگ بنگ کوانتوم جهانهای موازی ماده ی تاریک
که هنوز بشر پی به ماهیتش نبرده

0 ❤️

2018-04-21 21:39:25 +0430 +0430
نقل از: 7017968 جهان،دنیا،خلقت برپایه ی اعداد و ارقامیه که قابله محاسبه س؟ با کمال احترام باید بگم محاسباتی که دانشمندان ازش حرف میزنن با ریاضی ریمانی پیش نمیره بلکه کوانتمیه و البته کوانتم علمیه که بدون علم احتمال معنا نداره...همه اونچیزی که درباره دنیا میدونیم محتمل ترین حالتشه نه خودش!

خیلی از نظریه ها به احتمال زیاد واقعیت دارن اما به اثبات رسیدنشون زمان نیاز داره

نظریه قانون و اصل معناهای متفاوتی دارند قبول. ولی وقتی لفظ نظریه کوانتمی به کار برده میشه منظور این نیست که نیاز به اثبات نظریه هست. منظور اینه که شما میتونید با این عینک واقعیت رو ببینید. خب یکی دوست داره فوتون رو ذره ببینه یکی هم دوست داره با عینک موج ببینه اشکالی هم نداره و در ماهیت اون فوتون بدبخت هم جز اینکه نگاهش کردن هیچ تاثیر دیگری نداره.این دفاعیه برای کوانتم.
اگه دقت کنید من هم تاکید داشتم به احتمال در کوانتوم نه یقین بنابراین به قول شما یک نظریه احتمالا صحیحی که برپایه احتمالات هست اومده و کمک کرده که اعداد و ارقامی رو با دقت محاسبه کنیم! (dash)

0 ❤️

2018-04-22 06:09:25 +0430 +0430

جدا از مباحث خوبی که همه دوستان بیان کردن . چقدر جای خوشحالی هست که امروز وقتی بحثی از خلقت میشه اینقدر ادم با سواد و چیز فهم وجود داره که میتونه انچنان زیبا که شما عزیزان صحبت نمودین صحبت کنه و این جای خوشبختی داره . به امید اون روزهایی که این انگل خرافات از جوامع ما برچیده بشه و این سطح از درک هستی بتونه تو عمق عام جامعه نهادینه بشه !!

0 ❤️

2018-04-22 10:37:52 +0430 +0430
نقل از: 7017968

نظریه قانون و اصل معناهای متفاوتی دارند قبول. ولی وقتی لفظ نظریه کوانتمی به کار برده میشه منظور این نیست که نیاز به اثبات نظریه هست. منظور اینه که شما میتونید با این عینک واقعیت رو ببینید. خب یکی دوست داره فوتون رو ذره ببینه یکی هم دوست داره با عینک موج ببینه اشکالی هم نداره و در ماهیت اون فوتون بدبخت هم جز اینکه نگاهش کردن هیچ تاثیر دیگری نداره.این دفاعیه برای کوانتم.
اگه دقت کنید من هم تاکید داشتم به احتمال در کوانتوم نه یقین بنابراین به قول شما یک نظریه احتمالا صحیحی که برپایه احتمالات هست اومده و کمک کرده که اعداد و ارقامی رو با دقت محاسبه کنیم! (dash)

بله بله ممنووووون دوست خوب من
موافقم

0 ❤️

2018-04-22 10:41:20 +0430 +0430
نقل از: mohandes_sexy جدا از مباحث خوبی که همه دوستان بیان کردن . چقدر جای خوشحالی هست که امروز وقتی بحثی از خلقت میشه اینقدر ادم با سواد و چیز فهم وجود داره که میتونه انچنان زیبا که شما عزیزان صحبت نمودین صحبت کنه و این جای خوشبختی داره . به امید اون روزهایی که این انگل خرافات از جوامع ما برچیده بشه و این سطح از درک هستی بتونه تو عمق عام جامعه نهادینه بشه !!

ما باید از خودمون شروع کنیم تا بتونیم عملا حرکت کنیم
تنها تماشاچی بودن شرط نیس
ما خیلی وقته به بی راهه ی ناکجا آباد هدایت شدیم
کم کم وقتشه بیرون بیایم از این پیله ی کذایی

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «