تو کی هستی؟

1398/03/24

گاهی وقتا پیش میاد آدم از وقتی خودشو میشناسه زندگیشو روی یک سری پایه و اساس بنا میکنه.
ولی گاهی وقتا یک سری اتفاقاتی میفته که انگار یک نفر اولین آجری که واسه ساختمونت گذاشتی رو میکشه.
اوتوقته که انگار کل ساختمونت داره میلرزه
دیگه نمیدونی چی درسته چی غلطه
به چیزایی که تا دیروز حاضر بودی روشون قسم بخوری شک میکنی
توی این شرایط انگار توی ذهنت یک خلا درست میشه که میخواد حقیقتو بفهمه
میخواد بفهمه تو چی هستی و به چی قراره برسی؟
یک سوال مدام توی ذهنت اکو میشه:
#《تو کی هستی؟》
و تو هیچ جوابی واسش نداری
شما چی؟
تا حالا چنین تجربه ای داشتید؟
تا امروز فکر میکردم من یک همجنسگرای واقعیم ولی اتفاقی افتاد که همه باورام به هم ریخت
و حالا جاییه که واقعا نمیدونم باید چکار کنم.
پ ن :این متن صرفا جهت تخلیه احساسات نویسنده می باشد و به هیچ منظور دیگری نمیباشد.
پس شما خاننده گرامی هم سخت نگیرید و همین هدفو دنبال کنید
با سپاس
پ ن ۲ : دم دوستی گرم که جدیده ولی انگار حتی از خودمم قدیمی تره
#مخاطب خاص

1730 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-06-15 10:59:31 +0430 +0430

خیلی جالبه
از دیشب تا الان۲۷۹ تا بازدید داشتیم
یعنی از این ۲۷۹ نفر حتی یک نفر هم خوشش نیومده یا نظری در این باره نداشته؟

0 ❤️

2019-06-15 18:19:57 +0430 +0430

سوال خوبیه من کیم؟؟

هیچوقت بش فکر نکردم
1 ❤️

2019-06-15 18:24:59 +0430 +0430
نقل از: lovely_grl سوال خوبیه من کیم؟؟

درود برشما
ممنون از نظرتون
تا الان به این فکر کردید که واقعا کی هستید
چیا براتون مهمه و چیا نیست؟
تا الان شده در این مورد اشتباه کنید؟

0 ❤️

2019-06-15 19:00:07 +0430 +0430

یه ماه پیش اصلا نمی تونستم بخوابم … شرایط تقریبا مشابهی داشتم… فهمیدم باید ول کنم و برم تو جریان و کمتر سوال کنم…
خوش بگذرون ? ?

1 ❤️

2019-06-15 19:47:04 +0430 +0430

برا منم پیش اومده.
متاسفانه یا خوشبختانه. ی روزی بخودت میگی خام بُدم، پخته شدم… سوختم

1 ❤️

2019-06-15 19:52:53 +0430 +0430
نقل از: Rebin. یه ماه پیش اصلا نمی تونستم بخوابم .... شرایط تقریبا مشابهی داشتم...... فهمیدم باید ول کنم و برم تو جریان و کمتر سوال کنم...... خوش بگذرون ? ?

درود بر شما
ممنون از نظرتون
دوست دارید بهمون بگید توی چه زمینه ای به این مشکل برخورد کردید؟
منظور من بیشتر اینه که آدم از وقتی خودشو میشناسه یک سری ارزش و عقیده واسه خودش تایین میکنه
ولی توی همچین شرایطی میبینه انگار تمام این سالها در اشتباه بوده

1 ❤️

2019-06-15 19:54:38 +0430 +0430
نقل از: Idingun برا منم پیش اومده. متاسفانه یا خوشبختانه. ی روزی بخودت میگی خام بُدم، پخته شدم.... سوختم

درود بر شما
ممنون از نظرتون
دوست دارید تجربتونو باهامون در میون بگذارید؟

0 ❤️

2019-06-15 19:58:06 +0430 +0430
نقل از: Arta29
نقل از: Rebin. یه ماه پیش اصلا نمی تونستم بخوابم .... شرایط تقریبا مشابهی داشتم...... فهمیدم باید ول کنم و برم تو جریان و کمتر سوال کنم...... خوش بگذرون ? ?

درود بر شما
ممنون از نظرتون
منظور من بیشتر اینه که آدم از وقتی خودشو میشناسه یک سری ارزش و عقیده واسه خودش تایین میکنه

من چاچوب های مشخص خودمو داشتم و با یه سری اصول جلو میرفتم… تا اینکه رفتم خدمت… الان 18 ماه خدمتم … اصن یه اتفاقایی افتاد واسم که الان انگار دیگه با خودم غریبم… فقط میگذرونم… کیر تو این فلاکتی که تو این کشور تخمی بهش مبتلا شدیم…

1 ❤️

2019-06-15 20:05:02 +0430 +0430
نقل از: Rebin.

درود بر شما
ممنون از نظرتون

من چاچوب های مشخص خودمو داشتم و با یه سری اصول جلو میرفتم… تا اینکه رفتم خدمت… الان 18 ماه خدمتم … اصن یه اتفاقایی افتاد واسم که الان انگار دیگه با خودم غریبم… فقط میگذرونم… کیر تو این فلاکتی که تو این کشور تخمی بهش مبتلا شدیم…

فکر نمیکنید برای رها شدن از این فلاکت باید اول از خودمون شروع کنیم؟
البته فکر میکنم این افسردگی ای هست که معمولا سرباز ها دچارش میشن

1 ❤️

2019-06-15 20:12:12 +0430 +0430

درود بر شما
ممنون از نظرتون

همه این حرفو قبول دارن که از خودمون شروع کنیم… ولی حرف من حکومته که تا ته گذاشت تو… مردمم که نمیتونن کاری بکنن… افسردگیه سربازیم درست… ولی اتفاقای خیلی عجیبی واسم افتاد که اینجا نمیشه گفت… کلا هرچی برنامه داشتم بهم ریخت… هرچی داشتم ازم گرفت

1 ❤️

2019-06-16 11:59:24 +0430 +0430

درود بر شما
ممنون از نظرتون

همه این حرفو قبول دارن که از خودمون شروع کنیم… ولی حرف من حکومته که تا ته گذاشت تو… مردمم که نمیتونن کاری بکنن… افسردگیه سربازیم درست… ولی اتفاقای خیلی عجیبی واسم افتاد که اینجا نمیشه گفت… کلا هرچی برنامه داشتم بهم ریخت… هرچی داشتم ازم گرفت

امیدوارم زود تر مشکلاتتون حل بشه

0 ❤️

2019-06-16 12:22:51 +0430 +0430

اين مهمترين سواله و به نظر من مهمترين کاريه که هر کس بايد در زندگيش بکنه. اينکه بفهميم کی هستيم. چون اگر نفهميم کی هستيم اصلا نميدونيم چی ميخوايم و اگر اون رو ندونيم نميتونيم زندگی کنيم و لذت واقعی ببريم.

البته پاسخ دادن بهش سخت ترين کار دنياست و تقريبا همه اديان و فلاسفه و دانشمندان و عرفا تلاششون برای نزديک شدن به جواب اين سوال بوده.

بنابرين اين سوالت هر چند خيلی مهمه ولی خيلی کليه. شک ندارم که همه به نحوی به اين سوال فکر کردن ولی متاسفانه لابلای روزمرگيها گم ميشه.

آدمها چون اسم و فاميل دارند، باورشون ميشه که ميدونن کی هستن. بعدشم باورشون ميشه همون صفاتی دارن که خانواده و دوستان و محيطشون بهشون ميده و ازشون انتظار داره. يافتن پاسخ واقعی برای اين سوال مثل يک سفر شخصی به درون خود هست که خيلی پر خطر و سخته. بيشتر مردم ترجيح ميدن اصلا سراغش نرن، خيلی از کسايی هم که سراغش ميرن با موهومات خودشون رو راضی ميکنند. خوش به حال اونهايی که به جواب نزديک ميشن. اگر اصلا جوابی در بين باشه…

1 ❤️

2019-06-16 16:44:50 +0430 +0430
نقل از: elephunk اين مهمترين سواله و به نظر من مهمترين کاريه که هر کس بايد در زندگيش بکنه. اينکه بفهميم کی هستيم. چون اگر نفهميم کی هستيم اصلا نميدونيم چی ميخوايم و اگر اون رو ندونيم نميتونيم زندگی کنيم و لذت واقعی ببريم.

البته پاسخ دادن بهش سخت ترين کار دنياست و تقريبا همه اديان و فلاسفه و دانشمندان و عرفا تلاششون برای نزديک شدن به جواب اين سوال بوده.

بنابرين اين سوالت هر چند خيلی مهمه ولی خيلی کليه. شک ندارم که همه به نحوی به اين سوال فکر کردن ولی متاسفانه لابلای روزمرگيها گم ميشه.

آدمها چون اسم و فاميل دارند، باورشون ميشه که ميدونن کی هستن. بعدشم باورشون ميشه همون صفاتی دارن که خانواده و دوستان و محيطشون بهشون ميده و ازشون انتظار داره. يافتن پاسخ واقعی برای اين سوال مثل يک سفر شخصی به درون خود هست که خيلی پر خطر و سخته. بيشتر مردم ترجيح ميدن اصلا سراغش نرن، خيلی از کسايی هم که سراغش ميرن با موهومات خودشون رو راضی ميکنند. خوش به حال اونهايی که به جواب نزديک ميشن. اگر اصلا جوابی در بين باشه…

درود بر شما
ممنون از نظرتون
راستش منم موافقم ولی به نظر من هویت آدم به اون ارزش هایی بستگی داره که واسه خودش مشخص میکنه
ولی خب متاسفانه #دیگران خیلی در شکل گیری هویت افراد دخیل هستند و روانشناسا به شدت به این موضوع اعتقاد دارن
در زندگی خود من هم شاید بخش زیادی از شکل گیری گرایش جنسی کاذب من همین حرف ها و رفتار های دیگران بوده

1 ❤️

2019-06-16 16:55:37 +0430 +0430

هیچوقت نخاهی فهمید
، تو این دنیا هیچ چیز مطلقی وجود نداره، همه چی نسبیه، حتی خود خدا! یه انسان ممکنه الان همجنسگرا باشه فردا همجنسباز و پسفردا تبدیل به جقی بشه شایدم دگرجنسگرا! پس بجای فکرکردن باینچیزا قنبل کن حالشو ببر ?

1 ❤️

2019-06-16 18:14:09 +0430 +0430

والا چی بگم

1 ❤️

2019-06-16 20:28:11 +0430 +0430
نقل از: کوثلاو هیچوقت نخاهی فهمید ، تو این دنیا هیچ چیز مطلقی وجود نداره، همه چی نسبیه، حتی خود خدا! یه انسان ممکنه الان همجنسگرا باشه فردا همجنسباز و پسفردا تبدیل به جقی بشه شایدم دگرجنسگرا! پس بجای فکرکردن باینچیزا قنبل کن حالشو ببر ?

درود بر شما
ممنون از نظرتون
راستش من معتقدم آدمی که دنیا و زندگی رو فقط بر مبنای شهوت و قریضه میبینه فرقی با یک حیوون نداره
با اینکه کاملا با نظرتون مخالفم ولی تک تک نظرات و وقتی که کاربرا واسه مطالعه تاپیک میگذارن واسم ارزشمنده

0 ❤️

2019-06-16 20:34:56 +0430 +0430
نقل از: N.Sazgar

خیلی سال پیش این سوال رو از مادرم پرسیدم، اون هم جواب داد: نمی دونم باید از خدا بپرسی

دست کم 30 سال تو تمام جهت های ممکن دنبال خدا گشتم که جوابم رو بده. 24 سال یه نمازم قضا نشد. یه ضرب نماز شب و ختم قرآن و کل رمضان و نصف سال رو بی سحری روزه گرفتن و بیشتر دهه آخر شعبان و رمضان رو بیدار موندن تا صبح ... قاطی درویش ها و عارف ها رفتن و ریاضت کشیدن و چهل شب تو جمعکران معتکف شدن ... نه امام زمانی اومد، نه جوابی رسید

همه اش هم سوالم رو تکرار کردم، از آیت الله گلپایگانی تا عبدالکریم سروش و حتی پائولو کوئلیو . هیچ کدومشون جواب درستی نداشت بده. همه اش همون چرند و پرند های تکراری

بالاخره از همون خدا خواستم که اگر هست و اگر بعد از این همه سال عبادت، درخواست من براش مهمه، کمکم کنه یه کار خوب بکنم و یه دختر بچه بیچاره رو زنده نگه دارم، جواب فقط همون سکوت بود

شب آخر تا صبح گریه کردم که به روحم و ایمانم رحم کنه، و اگر هم نمیخواد جوابی بده اصلا من رو به جای دختره ببره، چون فردا صبحش جوابی نداشتم به پدر و مادر بدبختش بدم. همون سکوت

فرداش فهمیدم قرار نیست جوابی برسه

چون من فقط یه ذره خیلی کوچیکم. یه میمون تصادفا تکامل یافته و به خودآگاهی رسیده، روی یه سیاره زاغارت تو حاشیه ی یه کهکشان زاغارت توی یه جای پرت یه دنیای خیلی پت و پهن. فهمیدم که اصلا نه جوابی وجود داره، و نه کسی که بخواد جواب بده

فقط باید شجاعتش رو داشته باشی و قبول کنی. دروغ شنیدن و دروغ قبول کردن رو کنار بذاری و حقیقت ها رو بپذیری. اینقدر همت داشته باشی که بتونی چیز هایی رو که جواب نمیده رو کنار بذاری و دوباره، از اول و با بنیاد های درست شروع کنی. خیلی سخته دیوار کج رو از نصفه راه خراب کنی و دوباره بسازی، اما خیلی بهتره از این که تا ثریا کج بالا بری.

درود بر شما
ممنون از نظرتون
راستش شنیدن این صحبتا از شمایی که فکر میکنم پزشک هستید و عضو تحصیل کرده این جامعه هستید بعیده
شما به جواب این سوال نرسیدید و نخواهید رسید چون جوابو پیش دیگران جستجو میکنید
ولی هر کس جواب این سوالو که من کی هستم رو باید خودش و پیش خودش پیدا کنه
ضمنا باید بدونید که همه قرار نیست نجات پیدا کنن و زنده بمونن اینو شما باید بهتر از هر کس دیگه بدونید
اگر شما دوست دارید چشماتونو روی خیلی چیزا ببندید و تصور کنید که خیلی تصادفی تکاملی اتفاق افتاده و از نسل یک میمون هستید صحبتی باهاتون ندارم
چون وقتی خود شما ارزش خودتونو به این انداره پایین میارید دلیلی نداره دیگران برای شما ارزش قائل بشن
و در پایان یک سوال:
شما این همه به قول خودتون عبادت و شب زنده داری و اعتکاف و این داستانارو داشتید ولی تا الان پیش خودتون فکر کردید چرا این کارهارو انجام دادید و هدفتون چی بود؟

0 ❤️

2019-06-16 20:36:21 +0430 +0430
نقل از: یکی_از_قم_ والا چی بگم

درود بر شما
ممنون از نظرتون
هر چه میخواهد دل تنگت بگو دوست عزیز

0 ❤️

2019-06-16 20:44:04 +0430 +0430

خیلی سال پیش این سوال رو از مادرم پرسیدم، اون هم جواب داد: نمی دونم باید از خدا بپرسی

دست کم 30 سال تو تمام جهت های ممکن دنبال خدا گشتم که جوابم رو بده. 24 سال یه نمازم قضا نشد. یه ضرب نماز شب و ختم قرآن و کل رمضان و نصف سال رو بی سحری روزه گرفتن و بیشتر دهه آخر شعبان و رمضان رو بیدار موندن تا صبح ... قاطی درویش ها و عارف ها رفتن و ریاضت کشیدن و چهل شب تو جمعکران معتکف شدن ... نه امام زمانی اومد، نه جوابی رسید

همه اش هم سوالم رو تکرار کردم، از آیت الله گلپایگانی تا عبدالکریم سروش و حتی پائولو کوئلیو . هیچ کدومشون جواب درستی نداشت بده. همه اش همون چرند و پرند های تکراری

بالاخره از همون خدا خواستم که اگر هست و اگر بعد از این همه سال عبادت، درخواست من براش مهمه، کمکم کنه یه کار خوب بکنم و یه دختر بچه بیچاره رو زنده نگه دارم، جواب فقط همون سکوت بود

شب آخر تا صبح گریه کردم که به روحم و ایمانم رحم کنه، و اگر هم نمیخواد جوابی بده اصلا من رو به جای دختره ببره، چون فردا صبحش جوابی نداشتم به پدر و مادر بدبختش بدم. همون سکوت

فرداش فهمیدم قرار نیست جوابی برسه

چون من فقط یه ذره خیلی کوچیکم. یه میمون تصادفا تکامل یافته و به خودآگاهی رسیده، روی یه سیاره زاغارت تو حاشیه ی یه کهکشان زاغارت توی یه جای پرت یه دنیای خیلی پت و پهن. فهمیدم که اصلا نه جوابی وجود داره، و نه کسی که بخواد جواب بده

فقط باید شجاعتش رو داشته باشی و قبول کنی. دروغ شنیدن و دروغ قبول کردن رو کنار بذاری و حقیقت ها رو بپذیری. اینقدر همت داشته باشی که بتونی چیز هایی رو که جواب نمیده رو کنار بذاری و دوباره، از اول و با بنیاد های درست شروع کنی. خیلی سخته دیوار کج رو از نصفه راه خراب کنی و دوباره بسازی، اما خیلی بهتره از این که تا ثریا کج بالا بری.

درود بر شما
ممنون از نظرتون
راستش شنیدن این صحبتا از شمایی که فکر میکنم پزشک هستید و عضو تحصیل کرده این جامعه هستید بعیده
شما به جواب این سوال نرسیدید و نخواهید رسید چون جوابو پیش دیگران جستجو میکنید
ولی هر کس جواب این سوالو که من کی هستم رو باید خودش و پیش خودش پیدا کنه
ضمنا باید بدونید که همه قرار نیست نجات پیدا کنن و زنده بمونن اینو شما باید بهتر از هر کس دیگه بدونید
اگر شما دوست دارید چشماتونو روی خیلی چیزا ببندید و تصور کنید که خیلی تصادفی تکاملی اتفاق افتاده و از نسل یک میمون هستید صحبتی باهاتون ندارم
چون وقتی خود شما ارزش خودتونو به این انداره پایین میارید دلیلی نداره دیگران برای شما ارزش قائل بشن
و در پایان یک سوال:
شما این همه به قول خودتون عبادت و شب زنده داری و اعتکاف و این داستانارو داشتید ولی تا الان پیش خودتون فکر کردید چرا این کارهارو انجام دادید و هدفتون چی بود؟

برای این که دنبال جواب می گشتم عزیز
و فکر می کردم جواب پیش یه موجودی به نام خداست و با سعی و تلاش کافی میشه به جواب نهایی رسید

ولی چیزی که دیدم این بود که عبادت فایده ای نداره، همونطور که قبل از من خیلی ها به ابن نتیجه رسیده بودند

خب دقیقا مشکل همینه
شما دوتا موضوع کاملا متفاوتو باهم قاطی کردید
شما باید دنبال جواب اون سوال پیش خودتون میگشتید نه کس دیگه
حتی خدا
و اینکه عبادت چه فایده ای داره یا اصلا فایده ای داره یا نه بحث مفصلیه که از حوصله این فضا خارجه

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «