توهین و فحاشی در قرآن

1396/04/13

نویسنده: آرش تفرشی
لینکِ منبع

امیدوارم پس از مطالعه و بررسی؛ دوستان دست از این اندیشه ناقص که مدعی احترام به مقدسات اسلام می باشد دست شسته و بدانند چه در لفظ و چه در عمل و احکام قرآن همواره دگر اندیش را به باد توهین و تمسخر گرفته و دستور به نابود کردن وی داده.حال برای چنین آئینی چگونه میتوان احترام قائل شد؟ آئینی که در کنار توهین و فحاشی ؛ کشتار شما را هم بلامانع می‌داند:

2006 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-07-03 20:28:50 +0430 +0430

- آنان ( کافران ) گستاخ , خشن , زنازاده و بی اصل و نسب هستند .

2 ❤️

2017-07-03 20:30:01 +0430 +0430

- اف بر شما و بر آنچه غير از الله مى ‏پرستيد مگر نمى‏ انديشيد.

3 ❤️

2017-07-03 20:31:09 +0430 +0430

- چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند.

2 ❤️

2017-07-03 20:32:23 +0430 +0430

- بدترین جانوران نزد الله ، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان هم نخواهند آورد.

2 ❤️

2017-07-03 20:33:44 +0430 +0430

- کافران، مثل حیوانی است که کسی در گوش او آواز کند و او جز بانگی و آوازی نشنود اینان کرانند ، لالانند ، کورانند و هیچ در نمی یابند.

3 ❤️

2017-07-03 20:33:45 +0430 +0430

این مطلب رو گذاشتی تا بحث کنی یا فقط برای اطلاع ما گذاشتی؟ ?

0 ❤️

2017-07-03 20:34:52 +0430 +0430

ﺩﺍﻳﻲ ﮊﺍﻥ ﺍﻳﻦ ﺧﺪﺍﻱ ﻋﺮﺏ ﺑﻨﻈﺮﻡ ﺟﻨﺴﻴﺘﺶ ﺩﺧﺘﺮﻩ ﺑﻨﺪﻩ ﺧﺪﺍ ﺑﻌﻀﻲ ﻭﻗﺘﺎ ﺣﺎﻟﺶ ﺧﻮﺑﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺑﻲ ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﻲ ﻋﻠﻢ ﻣﻴﮕﻪ ﻳﻪ ﻭﻗﺘﺎﻳﻴﻢ ﭘﺮﻳﻮﺩﻩ ﺧﺸﻦ ﻣﻴﺸﻪ ﺟﺪﻳﺶ ﻧﮕﻴﺮ ﺧﺴﺘﺲ ﻣﻴﻔﻬﻤﻲ ﺧﺴﺘﻪ :)

2 ❤️

2017-07-03 20:34:52 +0430 +0430

- و به راستى بسيارى از جن و انس را براى جهنم آفريده ‏ايم، دلهايى دارند كه با آن در نمى‏ يابند و چشمهايى دارند كه با آن نمى ‏بينند و گوشهايى دارند كه با آن نمى ‏شنوند، آنان چون چهارپايانند، بلكه اينان گمراه ‏ترند، ايشان بى خبرند .

2 ❤️

2017-07-03 20:36:06 +0430 +0430
نقل از: sadra1357 این مطلب رو گذاشتی تا بحث کنی یا فقط برای اطلاع ما گذاشتی؟ ?

.

1 ❤️

2017-07-03 20:38:33 +0430 +0430
نقل از: shadow69 ﺩﺍﻳﻲ ﮊﺍﻥ ﺍﻳﻦ ﺧﺪﺍﻱ ﻋﺮﺏ ﺑﻨﻈﺮﻡ ﺟﻨﺴﻴﺘﺶ ﺩﺧﺘﺮﻩ ﺑﻨﺪﻩ ﺧﺪﺍ ﺑﻌﻀﻲ ﻭﻗﺘﺎ ﺣﺎﻟﺶ ﺧﻮﺑﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺑﻲ ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﻲ ﻋﻠﻢ ﻣﻴﮕﻪ ﻳﻪ ﻭﻗﺘﺎﻳﻴﻢ ﭘﺮﻳﻮﺩﻩ ﺧﺸﻦ ﻣﻴﺸﻪ ﺟﺪﻳﺶ ﻧﮕﻴﺮ ﺧﺴﺘﺲ ﻣﻴﻔﻬﻤﻲ ﺧﺴﺘﻪ :)

باور کنید اون چنتا سخنِ نسبتا معقولی هم که تو قرآن اومده، واسه رد گم کنی بوده…!!

1 ❤️

2017-07-03 20:39:45 +0430 +0430

- خدا  کسانی را که ایمان آورده و نیکوکار شوند را وارد باغ هایی از بهشت می کند که نهرها از زیر درختانش جاری است و انانکه به راه کفر به شهوت رانی و شکم پرستی مانند چهار پایان پرداختند عاقبت منزل انها آتش دوزخ خواهد بود.

2 ❤️

2017-07-03 20:40:56 +0430 +0430

- و همچون شتران مبتلا به بیماری عطش، از آن می آشامید.

2 ❤️

2017-07-03 20:42:27 +0430 +0430

- آیا گمان می بری بیشتر آنها می ‏شنوند یا می ‏فهمند؟ آنها فقط همچون چهارپایانند بلکه گمراه تر.

2 ❤️

2017-07-03 20:44:01 +0430 +0430
نقل از: دایی_جان_ناپلئون
نقل از: sadra1357 این مطلب رو گذاشتی تا بحث کنی یا فقط برای اطلاع ما گذاشتی؟ ?

.

منتظریم بحث هاتون رو بخونیم

0 ❤️

2017-07-03 20:44:10 +0430 +0430

- همانا بدترين جنبندگان نزد الله كران و لالان هستند آنهائی كه نمى ‏انديشند.

1 ❤️

2017-07-03 20:45:27 +0430 +0430

- در دلهایشان مرضى است و الله بر مرضشان افزود و انها راست عذاب دردناک بدین سبب که دروغ می گویند.

1 ❤️

2017-07-03 20:48:08 +0430 +0430

لامصب؛ چقدر هم که فحش داده…!

هرچی میذاریم تموم نمیشه!!

1 ❤️

2017-07-03 20:49:35 +0430 +0430
نقل از: دایی_جان_ناپلئون - همانا بدترين جنبندگان نزد الله كران و لالان هستند آنهائی كه نمى ‏انديشند.

ببین داری آیات قران رو میپیچونی و منم به عنوان یه مسلمان( نه از روی تعصب ) حق دارم از دینم دفاع کنم

به عنوان نمونه همین آیه آخر که شما به اشتباه و برای گمراه کردن بقیه ترجمه ی دروغین گذاشتین ، اصلش اینه:

اینها بدترین موجودات درنزد خدا می باشند، چون به مانند کرها سخن حق را نمی شنوند ومانند لالها آن راتصدیق نمی کنند و هیچ تفکری هم نمی نمایند و لذا راهی به سوی پذیرش حق ندارند و هیچ خیری در آنها نیست .

بهتره دوستای عزیز قبل از اینکه حرفای شمارو قبول کنن برن اول اصل آیه رو ببینن

0 ❤️

2017-07-03 20:53:26 +0430 +0430

- و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند.

1 ❤️

2017-07-03 20:54:51 +0430 +0430

من آدم مذهبی ای نیستم، بسیجی هم نیستم، اما اسلام رو قبول دارم، حاضرم قسم بخورم اکثر کسایی که قران رو قبول ندارن حتی تا حالا یک دور از روی قران نخوندن و درموردش قضاوت میکنن

شماها فقط از روی تعصب و به خاطر عربا از اسلام بدتون میاد، اصلا ک س نن ه عربا من 100 برابر ازشون متنفرم، اما دین خدارو نباید مسخره کرد

یکی از معجزات قران همینه که در بدترین مردمان و با بدترین زبان بهترین کلمات رو گفته و این نیس که مختص عربا باشه

2 ❤️

2017-07-03 20:55:11 +0430 +0430
نقل از: Brave.Heart
نقل از: دایی_جان_ناپلئون - همانا بدترين جنبندگان نزد الله كران و لالان هستند آنهائی كه نمى ‏انديشند.

ببین داری آیات قران رو میپیچونی و منم به عنوان یه مسلمان( نه از روی تعصب ) حق دارم از دینم دفاع کنم

به عنوان نمونه همین آیه آخر که شما به اشتباه و برای گمراه کردن بقیه ترجمه ی دروغین گذاشتین ، اصلش اینه:

اینها بدترین موجودات درنزد خدا می باشند، چون به مانند کرها سخن حق را نمی شنوند ومانند لالها آن راتصدیق نمی کنند و هیچ تفکری هم نمی نمایند و لذا راهی به سوی پذیرش حق ندارند و هیچ خیری در آنها نیست .

شما داری از چیزی دفاع میکنی که خودت به اون اعتقاد نداری…!

1 ❤️

2017-07-03 20:59:34 +0430 +0430

عالیه کارت هم وطن.منو یاد برنامه های بهرام مشیری و زنده یاد رضا فاضلی انداختی.

2 ❤️

2017-07-03 20:59:58 +0430 +0430

دروغ!
نمیدونم عامدانه ترجمه غلط از این آیه ارائه میدید یا عملتون سهویه به هرحال ترجمه صحیح اینه:
و پس از آن ،خشن و سنگدل و بی اصل و ریشه است.
عُتُلٍّ بَعْدَ ذلِکَ زَنيمٍ قلم/13
اصلا کلمه ای به اسم کافران تو این آیه وجود نداره. در مورد کلمه زنیم هم این کلمه به معنی بی اصل و ریشس که گاهی به عنوان حرام زاده هم ازش استفاده میشه،باید گفت این کلمه در خصوص شخص معین و مشخصی که اصل و نسبش مجهول بود نازل شده و داره به اون(با ذکر مشخصاتش که برای بقیه آشناست) اشاره میکنه این شخص به معنای واقعی کلمه زنیم بوده نه اینکه قرآن با اینکارش خواسته باشه به اون فرد توهین کنه یا صفت ناروایی رو نسبت بده.
به عنوان مثال شما اگه یه سگ واقعی رو سگ خطاب کنید به اون توهینی نشده اما اگه به یه انسان ولو بدترین آدم جهان هم باشه بگید سگ دارید بهش توهین میکنید.
ــــــــــــــــــــــــــ
از طرف دیگه بی اصل و ریشه تنها یکی از معانی زنیمه و نه تنها معنی اون:
در کتاب التحقیق فی کلمات القرآن الکریم، ذیل ریشه زنم آمده است :
أنّ الأصل الواحد فی هذه المادّه: هو ما لیس له أصاله و استقرار فی نفسه بل هو معلّق بالغیر و یتقوّم به. و هذا الأصل یصدق على ما یعلّق من الاذن بالقطع أو لحمه زائده، و المعلّق فی الحلق داخلا أو خارجا، و العبد الملحق بالقوم، و العبد اللئیم المعلّق، و صغار الإبل الّتى تتبع والدته.
. وَ لا تُطِعْ کُلَّ حَلَّافٍ مَهِینٍ …. عُتُلٍّ بَعْدَ ذلِکَ زَنِیمٍ- ۶۸/ ۱۳- اى الّذى لیس له استقلال فی نفسه و اعتماد علیها، بل یعتمد على الحلف و تضعیف الناس و تعییبهم و الاعتداء علیهم حتّى یتقوّم بها، و هو غلیظ متعنّف و لیس له قوام و استقرار بنفسه و بصفاته الذاتیّه و أخلاقه و عمله و صدقه و خلوصه.
فالاطاعه و الاتّباع و المصاحبه و الاعتماد على من لا یعتمد على نفسه: غیر صحیح فانّ نظره غیر خالص و مقصده جلب النفع لنفسه و حفظها.
خلاصه ی ترجمه : اصل ماده ی (زنم) به چیزی گفته می شود که اصالتی ندارد بلکه وابسته ی به غیر است و در آیه ی قرآن به معنای کسی است که هیچ استقلالی از خود ندارد.

1 ❤️

2017-07-03 21:01:44 +0430 +0430

1 ❤️

2017-07-03 21:02:37 +0430 +0430

ببین در ترجمه این ایه هم بگم اون کلمه ای که به زنازاده ترجمش کردی به عربی(عتل زنیم) بهش میگن که اگه کسی اینجا متاسفانه عربی بلد باشه یا کافیه برو تو دیکشنری یا چیزی دیگه میفهمه که معنیش یعنی :سیرى ناپذیر، بد خلق، پرخور، پرنوش و ستم‌گر

حالا شما زنا زاده رو از کجا اوردی؟

1 ❤️

2017-07-03 21:03:46 +0430 +0430

- به طور قطع از حال کسانی از شما، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند، آگاه شده اید. ما به آنها گفتیم: به صورت بوزینه هایی طرد شده درآیید.

1 ❤️

2017-07-03 21:04:00 +0430 +0430
نقل از: دایی_جان_ناپلئون - اف بر شما و بر آنچه غير از الله مى ‏پرستيد مگر نمى‏ انديشيد.

از کی تا به حال اف توهین و فحش شده؟
معنی اف یعنی وای یا ای وای

1 ❤️

2017-07-03 21:04:47 +0430 +0430

ببین تو کارت نباشه اعتقاد دارم یا نه، ولی اطلاعات اشتباه نزار و علیه دین خدا تبلیغ نکن، تویی که تا حالا یه صفحه از قران رو نخوندی چرا داری آخرت خودتو خراب میکنی؟

1 ❤️

2017-07-03 21:15:18 +0430 +0430
نقل از: دایی_جان_ناپلئون - چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند.

مغالطه نقل قول ناقص!
نخست اونکه ادامه سوره رو نیاوردید.
که از چنگ صیادی ( یا شیری ) گریخته اند.
تو هر تشبیهی 4 رکن مشبه،مشبه به،وجه شبه و ادات تشبیه وجود داره.صرف اینکه انسان رو به جانوری تشبیه کنید به معنای توهین به اون نیست بلکه مهم وجه شبه تو تشبیهه.
به عنوان مثال اگه من موی شما رو به موی یه میمون تشبیه کنم به شما توهینی نکردم چون نقصی در موی میمون نسبت به انسان نیست یا مثلا تشبیه حس بویایی انسان به حس بویایی یه سگ توهین به اون به شمار نمیاد اما اگه گوش انسان رو به میمون یا عقل انسان رو به یه سگ تشبیه کنیم اونوقت شاید بشه گفت بهش توهین شده هرچند پارامتر های دیگه رو هم باید در نظر گرفت مثلا اینکه از نظر علمی واقعا یه انسانی استثنائا عقلی مثل سگ نداشته باشه و …
به هرحال گرچه انسان اینجا به گور خر تشبیه شده اما نه یه صفت والای انسان مثل عقل و چهره زیباش که فرار کردنش به فرار کردن گور خر از دست صیاد تشبیه شده لذا توهینی در کار نیست.
ـــــــــــــــــــــــــ
دوم اینکه شما از بین تمام ترجمه های موجود ترجمه ای رو آوردید که افراد ناآگاه رو ممکنه به غلط بندازه اونم اینه که به جای کلمه گور خر کلمه خر وحشی رو تو متن آوردید!
مسلما کسی که دنبال تحقیق درباره این آیه نره خر وحشی رو برابر با الاغ پرخاشگر و نا آروم میدونه درحالی که صفت وحشی اینجا در مقابل اهلی به کار رفته و نه یه موجود هار و عصبانی!
به عنوان مثال آهوی وحشی به معنی آهوی پرخاشگر و مثل یه سگ هار نیست بلکه به معنی غیر اهلیه.

1 ❤️

2017-07-03 21:15:35 +0430 +0430

بهتر نیست ایه های علمی قران رو که 1400 سال پیش گفته و دانشمندان تا همین قرن اخیر نتونستن کشف کنن رو هم بگی؟
حرکت دورانی و جریانی خورشید
(یس/ 38ـ40)؛ «و خورشید که تا قرارگاهش روان است؛ این اندازه‏گیرى (خداى) شکست‏ناپذیر داناست * و ماه را برایش منزلگاه‏هایى قرار دادیم، تا این‏که هم‏چون شاخک دیرینه [قوسى شکلِ زرد رنگ‏] برگردد * نه خورشید برایش سزاوار است که ماه را دریابد، و نه شب بر روز پیشى گیرنده است؛ در حالى که هریک در مدارى شناورند».
حرکت زمین
(نمل/ 88 _)؛ «کوه‌ها را می‏بینی و آنها را ساکن و جامد می‏پنداری، در حالی که مانند ابر در حرکتند. این صنع و آفرینش خداوندی است که همه چیز را متقن آفریده است. او از کارهایی که شما انجام می‏دهید، آگاه است».
قانون جاذبه
(رعد/ 2)؛ «خدا کسى است که آسمان‏ها را، بدون ستون‏هایى که آنها را ببینید، برافراشت؛ سپس بر تخت (جهان‏دارى) تسلّط یافت؛ و خورشید و ماه را رام ساخت هر کدام تا سرآمد معیّنى روان‏اند. کارها را تدبیر مى‏کند؛ آیات (و نشانه‏هاى خود) را شرح مى‏دهد؛ تا شاید شما به ملاقات پروردگارتان یقین پیدا کنید».
آیات خیلی زیادی هست که حالا بعدا میگم بقیشونو

1 ❤️

2017-07-03 21:18:18 +0430 +0430

ببین تو کارت نباشه اعتقاد دارم یا نه، ولی اطلاعات اشتباه نزار و علیه دین خدا تبلیغ نکن، تویی که تا حالا یه صفحه از قران رو نخوندی چرا داری آخرت خودتو خراب میکنی؟

۱. بنده با اعتقادات شما کاری ندارم؛ ولی آیا تو دین تون ذکر شده که به سایت سکسی بیاید؟؟؟!!

۲. از کی تاحالا ترجمه قرآن شده اطلاعاتِ خراب؟!

۳. بنده در ۳سالِ راهنمایی، قاریِ ممتاز شهرستان بودم با اجازه تون.

۴. آخرتی وجود نداره؛
چرا داری دنیایِ خودتو خراب میکنی؟!

2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «