تیمارستان بزرگ...!

1398/05/16

راستش رو بخواین, این ایده چند وقتیه که توی ذهنم در حال قُل خوردن و جا افتادنه! همه چیز چند ماه پیش شروع شد وقتی که همراه یک انجمن خیریه رفته بودیم به یکی از بیمارستانهای بزرگ اعصاب و روان پایتخت. لازم به ذکر نیست که دیدن درد و رنج عمیق اون آدمها و درک اینکه هیچ کار جدی براشون نمیشه کرد, واقعا میتونه فلسفه زندگی آدم رو تغییر بده! اما علاوه بر این, این بازدید جرقه یک ایده رو هم در ذهن من زد!

این بیمارستان تخصصی مربوط هست به کیس های خیلی حاد. توی هر بخش که میرفتیم, پزشک معالج, مختصری از تاریخچه بیماری فرد مورد نظر و نوع بیماریش رو میداد. در اکثر موارد خود بیمار هم وسط حرفها میپرید و داد سخن میداد: یکی میگفت من نماینده خدا بر روی زمین هستم و باید از من اطاعت کنین! اون یکی میگفت این یه توطئه است که من, که یک دانشمند برجسته هستم, رو اینجا نگه داشتن! یکی دیگه میگفت من یه تلفن بزنم, قیمت دلار تکون میخوره! یه خانم سالخورده بود که فکر میکرد جذابترین زن دنیاست و برای همین اینجا نگهش داشتند! اون یکی میگفت اجنه با من صحبت میکنن و اگه کاری دارین بگین من ازشون بخوام! یه پیرمرد نحیفی گوشه ای افتاده بود که ادعا میکرد میتونه یه کامیون رو از زمین بلند کنه! مرد جوانی بود که ادعا میکرد باهوشترین فرد روی زمینه و چون درکش نمیکنن آوردنش اونجا! اون یکی میگفت تورو خدا بگین نگهبانای اینجا رو زیاد کنن. پرسیدم چرا؟ گفت آخه تا حالا چند بار آمریکاییها خواستند منو از اینجا بدزدند! اون یکی میگفت من 1000 تا اختراع دارم و شرکت های بزرگ از ترس اینکه اختراعات من بازارشون رو کساد کنه منو انداختن اینجا! مرد میانسالی در گوشه ای کز کرده بود و مرتب بر روی کاغذ خطوطی کج و معوج میکشید و کلمات نامفهومی مینوشت. از او پرسیدم چکار میکنی؟ گفت من بزرگترین استراتژیست نظامی جهانم! و دارم نقشه هایی برای اشغال نظامی آمریکا میکشم!..

صحنه شدیدا رقت انگیزی بود! اما فکری که ناگهان به ذهنم خطور کرد این بود که من عین این حرفها یا مشابهشون رو اون بیرون هم شنیده بودم! و حقیقتش رو بخواین دیگه چندان مطمئن نبودم که اونایی که اون بیرون این حرفها رو میزنن خطرناکترن یا اینایی که این تو هستند!

یه دفعه مثل یه فلش بک همه چیز یادم اومد! یاد تمام اون دفعاتی افتادم که از هموطنام شنیدم که “ایرانیا باهوشترین مردم دنیان!”, یاد معلم حرفه و فن راهنمایی افتادم که ادعا میکرد که کل جاده چالوس رو دنده عقب اومده! یاد حرفهای هر روز سیمای “میلی”! یاد سرداری که میگفت “آمریکا از قدرت نظامی ما میترسه!” یاد اینکه میگفتن “تربت کربلا” هر بیماریی رو علاج میکنه! یاد داستان چاه جمکران! یاد قضیه هاله نور! یاد “مدیریت جهانی” دکتر! “نجاد”! یاد “دکتر!” حسن عباسی! یاد “استاد!” رائفی پور! یاد “دکتر!” روازاده! یاد “کاخ سفید را حسینیه میکنیم!” یاد “راه قدس از کربلا میگذرد!” یاد “هنر نزد ایرانیان است و بس!” یاد “آمریکا جرات نمیکنه!” یاد “اصفهان نصف جهان!” یاد “هخا!” یاد حرفهای حسنی امام جمعه سابق ارومیه! یاد حرفهای “دکتر” محسن رضایی! یاد “اقتصاد مال خره!” یاد عکس “آقا” توی ماه… خلاصه یاد خیلی چیزها و خیلی کسها که نمیشه همشون رو اینجا گفت …!!!

یه دفعه حس کردم که واقعا از یه** تیمارستان بزرگ, وارد یه تیمارستان کوچک** شدم!

در حقیقت, این افراد رو میارن اینجا و بستری میکنن چون ارتباطشون رو با واقعیت از دست دادند و در نتیجه برای دیگران خطر دارند! حالا سوال اینه که اگر یک جامعه ای و کشوری ارتباطش رو با واقعیت از دست داد و برای بقیه دنیا تولید خطر کرد, چه میشه کرد؟ و جامعه جهانی چطور میتونه اون کشور رو “بستری” کنه! و جلوی خطر اون رو بگیره؟

4535 👀
5 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-08-07 10:48:34 +0430 +0430
نقل از: .Salma.

گروه خیریه باحال بود ! 😁

ما آدما به عرفانی رسیدیم که خدا رو ساختیم ! (جمله سنگین و قابل تفسیر ) 😁

داستان عین حقیقته! من میدونستم که ما کلا آدمای متوهمی هستیم! اما حضور توی اون محیط بهم یادآوری کرد عمق مشکل رو! و این رو که این افراد رو میارن اینجا چون ارتباطشون رو با واقعیت از دست دادند! حالا اگر یه جامعه ای ارتباطش رو با واقعیت از دست داد چه میشه کرد؟

2 ❤️

2019-08-07 10:51:01 +0430 +0430
نقل از: ترومن ممنون بابت این مطلب عمیق 👌

یاد نوشته ای از زنده یاد حسین پناهی افتادم

ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻼﻗﺎﺕ ﺷﺨﺼﯽ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ مراکز درمان روانی ﺭﻓﺘﻢ !

ﺑﻴﺮﻭﻥ مرکز ﻏُﻠﻐﻠﻪ ﺑﻮﺩ . ﭼﻨﺪ ﻧﻔﺮ ﺳﺮ ﺟﺎﯼ ﭘﺎﺭﮎ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﯾﻘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ . ﭼﻨﺪ ﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﻣﺴﺎﻓﺮﮐﺶ ﺳﺮ ﻣﺴﺎﻓﺮ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺩﻋﻮﺍ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﺴﺘﮕﺎﻥ ﻫﻤﺪﯾﮕﺮ ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﻟﻄﻒ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽﺩﺍﺩﻧﺪ .دو نفر بدون ملاحظه جوکی زشت ﺭﺍ از موبایلشان برای هم میخواندند و نعره زنان میخندیدند . تعدادی دیگر مشغول چشم چرانی نوامیس هم بودند .

ﻭﺍﺭﺩ ﺣﯿﺎﻁ ﺗﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﮐﻪ ﺷﺪﻡ ، ﺩﯾﺪﻡ ﺟﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﺁﺭﺍﻡ ﻭ ﭘﺮﺩﺭﺧﺖ . ﺑﯿﻤﺎﺭﺍنﺭﻭﯼ ﻧﯿﻤﮑﺘﻬﺎ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻣﻼﻗﺎﺕﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﮔﻔﺖ ﻭﮔﻮ ﻣﯿﮑﺮﺩﻧد.

ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﮐﻨﺎﺭﻡ ﺑﻠﻨﺪ ﺷﺪ ﻭ ﮔﻔﺖ :
ﻣﻦ ﻣﯽﺭﻭﻡ ﺭﻭﯼ ﻧﯿﻤﮑﺖ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻣﯿﻨﺸﯿﻨﻢ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍﺣﺖ ﺗﺮ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﺪ با هم ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﯿﺪ . ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩ، ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﻟﻪ ﺷﻮﺩ . ﺁﻣﺪ و ﺁﻫﺴﺘﻪ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﮐﻒ ﺩﺳﺘﺶ ﮔﺬﺍﺷﺖ ﺗﺎ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺑﺮﻭﺩ !

ﻭ ﻣﻦ ﻫﻨﻮﺯ ﻧﻤﻲ ﺩﺍﻧﻢ … " ﺗﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ " ﺍﯾﻨﻮﺭ ﺩﯾﻮﺍﺭ ﺍﺳﺖ ﯾﺎ ﺁﻧﻮﺭ ﺩﯾﻮﺍﺭ … !؟

ترومن جان جالب بود. ندیده بودم! خدا بیامرزتش. آدم خاص و عجیبی بود با یک ظرافت های روحی ویژه ای که من خیلی کم دیدم. روحش شاد!

2 ❤️

2019-08-07 10:51:34 +0430 +0430
نقل از: Adtenos35 ها ،خوب بود

از لطفتون ممنون!

1 ❤️

2019-08-07 10:52:29 +0430 +0430
نقل از: Faithful_Friends > مرد جوانی بود که ادعا میکرد باهوشترین فرد روی زمینه و چون درکش نمیکنن آوردنش اونجا!...

احیاناً اون مرد جوان یدونه دسته بیل کنار تختش نداشت؟!

والا هیچ وسیله خطرناکی دم دست دوستان نبود… 😁

2 ❤️

2019-08-07 10:53:36 +0430 +0430
نقل از: ترومن ممنون بابت این مطلب عمیق 👌

یاد نوشته ای از زنده یاد حسین پناهی افتادم

ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻼﻗﺎﺕ ﺷﺨﺼﯽ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ مراکز درمان روانی ﺭﻓﺘﻢ !

ﺑﻴﺮﻭﻥ مرکز ﻏُﻠﻐﻠﻪ ﺑﻮﺩ . ﭼﻨﺪ ﻧﻔﺮ ﺳﺮ ﺟﺎﯼ ﭘﺎﺭﮎ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﯾﻘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ . ﭼﻨﺪ ﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﻣﺴﺎﻓﺮﮐﺶ ﺳﺮ ﻣﺴﺎﻓﺮ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺩﻋﻮﺍ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﺴﺘﮕﺎﻥ ﻫﻤﺪﯾﮕﺮ ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﻟﻄﻒ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽﺩﺍﺩﻧﺪ .دو نفر بدون ملاحظه جوکی زشت ﺭﺍ از موبایلشان برای هم میخواندند و نعره زنان میخندیدند . تعدادی دیگر مشغول چشم چرانی نوامیس هم بودند .

ﻭﺍﺭﺩ ﺣﯿﺎﻁ ﺗﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﮐﻪ ﺷﺪﻡ ، ﺩﯾﺪﻡ ﺟﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﺁﺭﺍﻡ ﻭ ﭘﺮﺩﺭﺧﺖ . ﺑﯿﻤﺎﺭﺍنﺭﻭﯼ ﻧﯿﻤﮑﺘﻬﺎ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻣﻼﻗﺎﺕﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﮔﻔﺖ ﻭﮔﻮ ﻣﯿﮑﺮﺩﻧد.

ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﮐﻨﺎﺭﻡ ﺑﻠﻨﺪ ﺷﺪ ﻭ ﮔﻔﺖ :
ﻣﻦ ﻣﯽﺭﻭﻡ ﺭﻭﯼ ﻧﯿﻤﮑﺖ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻣﯿﻨﺸﯿﻨﻢ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍﺣﺖ ﺗﺮ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﺪ با هم ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﯿﺪ . ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩ، ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﻟﻪ ﺷﻮﺩ . ﺁﻣﺪ و ﺁﻫﺴﺘﻪ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﮐﻒ ﺩﺳﺘﺶ ﮔﺬﺍﺷﺖ ﺗﺎ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺑﺮﻭﺩ !

ﻭ ﻣﻦ ﻫﻨﻮﺯ ﻧﻤﻲ ﺩﺍﻧﻢ … " ﺗﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ " ﺍﯾﻨﻮﺭ ﺩﯾﻮﺍﺭ ﺍﺳﺖ ﯾﺎ ﺁﻧﻮﺭ ﺩﯾﻮﺍﺭ … !؟

ترومن جان ! 😁

من سک دارم به حسین پناهی ! (dash)

کی وقت کرده این همه تفسیر کنه ؟ 👿

نگو سلما! حسین پناهی واقعا آدم خاصی بود. روحش شاد!

1 ❤️

2019-08-07 11:29:20 +0430 +0430
نقل از: سعیدداغ

البته ذهن بنده یه تفاوتی بین تیمارستان کوچک و بزرگ قائل شد :

انهایی که در تیمارستان کوچک هستند به انچه می گویند باور دارند و نمی دانند که بدانند دیوانه هستند !!

اما تیمارستان بزرگ خودشان را به دیوانگی می زنند و میدانند که بدانند دیوانه نیستند !

من میدانم که نمی توانم یک کامیون را بلند کنم و اگر بگویم خودم را به دیوانگی زده ام

او می گوید که کامیون را بلند میکنم و باور دارد و دروغ نمی گویند

رفیق, به همین سر راستی هم نیست! وقتی طرف از صمیم قلب باور داره که امام غایب ته چاهی در جمکران نشسته که شما عریضه بندازی و اون بخونه و مشکلاتت رو حل کنه! این دیگه به خودش دروغ نمیگه, این صرفا یه باوره که از واقعیت خیلی فاصله گرفته! مثال زیاده اما مجالش اینجا نیست…اگه دوست داشتی, تاپیک من تحت عنوان “گرفتاری اساسی ما ایرانیان” رو یه نگاهی بنداز…

1 ❤️

2019-08-07 11:31:24 +0430 +0430
نقل از: eyval123412341234 که تازه بفهمم اطرافیانم روانی بودن من مشکلی نداشتم! خوب اینو که خودم از اول میدونستم دیگه اینهمه تحصیل واسه چی بود؟

عوضش ماشاالله, بزنم به چوب لیسانسه شدی! 😁 🙄

1 ❤️

2019-08-07 11:36:44 +0430 +0430
نقل از: axm432

گروه خیریه باحال بود ! 😁

ما آدما به عرفانی رسیدیم که خدا رو ساختیم ! (جمله سنگین و قابل تفسیر ) 😁

داستان عین حقیقته! من میدونستم که ما کلا آدمای متوهمی هستیم! اما حضور توی اون محیط بهم یادآوری کرد عمق مشکل رو! و این رو که این افراد رو میارن اینجا چون ارتباطشون رو با واقعیت از دست دادند! حالا اگر یه جامعه ای ارتباطش رو با واقعیت از دست داد چه میشه کرد؟

میشه حال و روز الان ما !

خیلی میتونم بنویسم الان خیلی ! ولی با یه نگاه ساده به مردم الان خیلی میشه فهمید که ما اصلا وجود نداریم !

چه برسه ارتباطی با واقعیت داشته باشیم ! سرگرمیم به روز مره در کنار کارهامون دو تا لعنت هم فرستاده

برای شادی امواتشان !

راستش رو بخوای فکرم جای دیگه ای رفته بود ولی نمیخواستم با این صراحت بنویسم! داشتم به این فکر میکردم که همونجور که وقتی این آدمها برای جامعه خطرناک تشخیص داده میشن و میبرنشون اونجا, جامعه ای که ارتباطش رو با واقعیت از دست میده و این حرفای عجیب غریب رو میزنه! جامعه جهانی ممکنه مجبور بشه جایی بستری کنه تا به بقیه کشور ها آسیب نزنه! (حالا متوجه شدی که چرا حرفم رو خورده بودم؟)

1 ❤️

2019-08-07 13:57:29 +0430 +0430
نقل از: Nafas- هر یک بتر از دیگر...شوریده و دیوانه ;)

راستش من نگرانم که بیرونیه بدتر از توییست! 😁

2 ❤️

2019-08-07 17:40:38 +0430 +0430
نقل از: ترومن

سلما و axm432

ترومن جان خودتونین! (dash) (dash) (dash)

نذارین پای شبکه آسمان به این سایت باز بشه که آرمانهامون به باد فنا میره هااا. از من گفتن 🤮 (erection)

چی بگیم رفیق؟ میدونی که من کمی جدیدم اینجا! ترومن “کبیر” خوبه؟ 😁

2 ❤️

2019-08-07 17:42:04 +0430 +0430
نقل از: Faithful_Friends > مرد جوانی بود که ادعا میکرد باهوشترین فرد روی زمینه و چون درکش نمیکنن آوردنش اونجا!...

خخخخخخخ

باور کن همین تیکه از متن، نظر منو هم جلب کرد:d

لابد دسته بیلش تو مقعدش بوده! 🙄 (dash)

شماها هم گیر دادین به این رفیق نابغمون ها! 😁

2 ❤️

2019-08-07 17:57:16 +0430 +0430
نقل از: ترومن #Faithful_Friends

همینه دیگه. ما قدرشو ندونستیم، الان بردنش اونجا جلوی آینه هی داره واس خودش هشتگ و تشتک وا میکنه 🤮 🙄

تشتک #عیسی نباشیم!

#axm432

داداچ شما هر چی خواستی بگو، فقط جان بهم نگید که من جانم در میره! آخه میدونی که جانِ من فقط فدای رهبرمه 🤮 (wanking) (dash)

اینی که ما بهش گیر دادیم، داستان داره ;) شوما گویا در جریانش نیستی 😁

#عیسا بیا که داش فرمونتو کشتن (dash)

خخخخخخخخخخ 🙄

“جناب” ترومن؟ خداییش یکی باید منو راجع به تاریخچه مسایل این دور و اطراف به روز کنه! 😁

1 ❤️

2019-08-07 18:00:36 +0430 +0430
نقل از: ترومن #Faithful_Friends

همینه دیگه. ما قدرشو ندونستیم، الان بردنش اونجا جلوی آینه هی داره واس خودش هشتگ و تشتک وا میکنه 🤮 🙄

تشتک #عیسی نباشیم!

#axm432

داداچ شما هر چی خواستی بگو، فقط جان بهم نگید که من جانم در میره! آخه میدونی که جانِ من فقط فدای رهبرمه 🤮 (wanking) (dash)

اینی که ما بهش گیر دادیم، داستان داره ;) شوما گویا در جریانش نیستی 😁

#عیسا بیا که داش فرمونتو کشتن (dash)

خخخخخخخخخخ 🙄

راستی تاپیک “هیچ غلطی نمیتونه بکنه!!!” رو دیدی؟ 😁

0 ❤️

2019-08-07 18:46:54 +0430 +0430
نقل از: zeero هیچی دیگه بدبخت شدیم رفت. مملکتدارامون تیمارستانی هستن.

کاش فقط اونا بودن! “یک کمی” اوضاع خرابتره! 😁 🙄

0 ❤️

2019-08-07 18:48:00 +0430 +0430

سلما و axm432

نذارین پای شبکه آسمان به این سایت باز بشه که آرمانهامون به باد فنا میره هااا. از من گفتن 🤮 (erection)

باشه ترومن جان (preved) جان نمیگم 🙄 👿

دنبال شر میگردی ها! 😁

0 ❤️

2019-08-08 01:28:45 +0430 +0430
نقل از: Faithful_Friends

خخخخخخخ

لابد دسته بیلش تو مقعدش بوده!

پس که چی؟! الکی نیس که خلاق ترین عادم رو زمین شده 🙄

آقا ما کلی کاراکتر جالب دیگه هم توی این خاطره داشتیم ها! شما یه نابغه هم به این مملکت نمیتونین ببینین! 😁

1 ❤️

2019-08-08 01:31:01 +0430 +0430
نقل از: شبح سیاه-

سلما و axm432

باشه ترومن جان (preved) جان نمیگم 🙄 👿

دنبال شر میگردی ها! 😁

ترومن جان ! 👿 برا بسیجی ها ترسناکه برا دوستای عقابش بی خطره این ربات پیر🙄

i am basiji 😁 👿

پس “مدیریت جهانی ممه” چی میشه؟ 😁

0 ❤️

2019-08-08 01:52:07 +0430 +0430
نقل از: Shyy حرف هایی که شما تو تیمارستان و بیرون شنیدید فقط از لحاظ ظاهر شبیه هم هستند ولی باطنا فرق دارن . کسایی که تو تیمارستان هستن چیزی رو که میگن به عنوان حقیقت محض قبول دارند . حقیقتی هم ارزش با وجود خودشون . آدمای بیرون به چیزا و ادعاهایی که میگن در اون حد باور ندارن . هرچقدر هم با اعتماد به نفس بالا این حرف رو بگن در مقابل اونایی که تو تیمارستانن هیچه . در واقع حرفای آدمای بیرون صرفا اعتماد به نفسه ( در لولای مختلف). ولی حرفای اون دیوونه ها حقیقت و باور محسوب میشه . که البته یک جامعه امکان نداره به طور کلی به هیچکدوم اینا دچار بشه . نه اولی و نه دومی . پس ذهنتو بیخود مشغول کردی.

دوست گرامی از کامنتتون ممنون. اعتماد به نفس در روانشناسی تعریف مشخصی داره و اون چیزی که در عرف جامعه ما اکثرا بهش میگیم “اعتماد به نفس”, صرفا توهم هست! جامعه ای که اعتماد به نفس واقعی داره اصلا دچار فلاکتی که ما الان دچارش هستیم نمیشه!

ازتون دعوت میکنم که به دو تا تاپیک من نگاهی بکنین و اگه مایل بودین اینجا بیشتر بحث میکنیم: “گرفتاری اساسی ما ایرانیان” و “افسانه هوش ایرانی”.

0 ❤️

2019-08-08 03:50:13 +0430 +0430

خخخخخخخ

داداش! این “فرهنگ نُخبه کُشی” که میگن همینه؟ 😁 🙄

0 ❤️

2019-08-08 07:11:03 +0430 +0430
نقل از: Ragnar715 حرفت کاملا منطقی و جالب بود 👌

مخلصم!

1 ❤️

2019-08-08 07:14:19 +0430 +0430
نقل از: zeero
نقل از: zeero هیچی دیگه بدبخت شدیم رفت. مملکتدارامون تیمارستانی هستن.

کاش فقط اونا بودن! “یک کمی” اوضاع خرابتره! 😁 🙄

پس اگر خرابتره واردش نمیشیم.
احتمالا منظورت خودمونیم که تا گندش در نیومده به قول تو واردش نشیم. (preved) (preved) (preved) (preved) (preved)

آره برادر! به قول بهمن مفید توی فیلم قیصر: "حالا ما به همه گفتیم زدیم، شمام بگین زده، آره،خوبیت نداره. واردی که!" 😁 🙄

0 ❤️

2019-08-08 07:30:06 +0430 +0430
نقل از: GENTLE_BOY.1990
نقل از: eyval123412341234 که تازه بفهمم اطرافیانم روانی بودن من مشکلی نداشتم! خوب اینو که خودم از اول میدونستم دیگه اینهمه تحصیل واسه چی بود؟

عكس جديدو ميگم
كم پيدايي نيستي كجايي چه ميكني؟

حالش خوبه کمی سرش شلوغه! حالا خودش میاد با تاپیک ها و داستان های طوفانی تلافی میکنه! 😁

0 ❤️

2019-08-08 18:13:48 +0430 +0430
نقل از: Artam21 خوب دیدی و جالب بیان کردی.لایک.

ممنون از لطفتون!

0 ❤️

2019-08-08 18:15:49 +0430 +0430
نقل از: kavehtop13 میتونیم از طرف دیگه سکه هم به این موضوع بپردازیم اونم اینکه یارو توی تیمارستان میگه من ۱۰۰۰ اختراع دارم و چه بسا که واقعا داره و بردنش ساکتش کنن خخخخ اخه بکشن میگن طرف خیلی میدونست کشتش ولی بردن تیمارستان میگن طرف دیوونه بود بردن دیووونه خونه دنیا عجیب و غریبه اونچه که میبینی اصلا معلوم نیست که حقیقت محض باشه دوره مثال های قدیمی هم بپایان رسیده که میگفتن: شنیدن کی بود مانند دیدن امروز این مثال هم رنگ باخته

ممنون از کامنتتون! این یه تمثیله دوست من! مسیله اصلی اون آدمهای بیرون هستند که همین حرفها رو میزنند…! 😁

1 ❤️

2019-08-17 02:12:38 +0430 +0430
نقل از: Aliz2fm

باریکلا بگم به این دقت و ظرافتی که توی اندیشه و فکرت هست... مملکت ایران چهل ساله به دست یه عده بیمار اداره میشه که جایی برای بستری کردن و درمان شون وجود نداره...

ممنون دوست من! دیگه چه میشه گفت… 😁

0 ❤️

2019-11-13 12:00:17 +0330 +0330
نقل از: mohammad321 قشنگ بود . تمام زندگی سرتاپاش یه دروغو فریب بزرگه. هیچ چیز تو دنیا واقعیت نداره

همین! اونها در واقعیت “خودشون” اون تو داشتن زندگی میکردن و ما تو واقعیت “خودمون” این بیرون! اما دردآور اینه که احتمالا هیچکدومش هم واقعی نیست!

1 ❤️

2020-06-30 09:15:35 +0430 +0430
نقل از: mahshid001 :( حالا چه باید کرد؟؟؟؟!!!

اول از همه باید میزان این مشکل رو تشخیص داد و وجود اون رو قبول کرد بعد میشه به راه حل فکر کرد…

1 ❤️

2020-12-16 10:49:15 +0330 +0330

up

1 ❤️

2020-12-18 10:02:35 +0330 +0330

نظر شما چیه؟ شما هم همین احساس رو دارین که ما در یک تیمارستان بزرگ زندگی میکنیم؟

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «