جذابیت زنان شهرنو!

1398/08/21

هممون راجع به “شهرنو” یا همون “قلعه” شنیدیم. محله ای که در اون زنان تن فروش زندگی میکردن و بعد از انقلاب ویرانش کردن.

شاید پیش خودتون تصوراتی راجع به اینکه این زنها چه شکلی بودن داشتین.

کاوه گلستان, عکاس سرشناس, یک مجموعه عکس از زنهای شهرنو داره که من تعدادیش رو اینجا میذارم. نظرتون چیه؟

این هم فیلم معروف “زنان قلعه” که مستندی هست از زندگی این خانمها:

https://www.youtube.com/watch?&v=Z8V676KLzGk

منبع

http://sociologyut.ir/543/

https://fa.wikipedia.org/wiki/شهر_نو

5842 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-11-12 18:17:37 +0330 +0330
نقل از: دلورس یک شهر نو را روی شهر، آتش زدن. به جایش هزاران شهر نو در زیر پوست شهر احداث شد.

اینکه یه واقعیت تلخ هست...

1 ❤️

2019-11-12 18:33:14 +0330 +0330
نقل از: الهه.همیشه.سبز شهر نو بعد از انقلاب اتیش زدن بعد محله خاک سفید بود اونم دهه هفتاد یا اوایل هشتاد جمع اش کردن

بعد الان کل ایران مخصوصا مشهد قم تهران کرج بعد شیراز و اصغهان شدن شهر نو

کلن اخوند دوس داره ایران بشه لاس وگاس یه سرمایه گذاری کلان رو زن ایرانی دارن می کنن که در آینده از سرتاسر دنیا بیان به سرتاسر ایران استفاده شون بکنن پولشم بره تو جیب این زامبی ها روسیاهی اش هم بمونه برا این سیب زمینی ها که اسم شون ملت ایرانه

هر کی مخالفه به عقربه ثانیه شمار ساعت خونم که با نظرم مخالفه

والا وقتی ملتی دچار فقر و بدبختی شد نتیجش میشه همین! الان هزار هزار میبرن دوبی! یه تعداد میرن ترکیه! یه تعداد رو قاچاق میکنن اروپا! یه تعداد میزبان برادران عراقی هستند در مشهد! یه تعداد به امر مقدس صیغه اینترنتی مشغولن!
یه تعداد در شهر “مقدس” قم از حاج آقاها پذیرایی میکنن!..

خلاصه از صدقه سر دوستان خیلی اشتغال برای خانمها ایجاد شده!

1 ❤️

2019-11-12 18:39:04 +0330 +0330
نقل از: mohammad321 بیچاره ها معلومه خیلی سختی میکشیدن

دیگه از سر بدبختی میومدن توی این کار...البته همون موقع هم یه قشر "با کلاس" روسپی هم بودن که بهشون میگفتن "دختر تلفنی". اگه فیلمهای قدیمی رو دیده باشی, مثلا فیلم "فریاد زیر آب" که داریوش و فرزانه تاییدی توش بازی میکنن, فرزانه تاییدی نقش یکی از این دختر تلفنیها که نرخ بالایی دارن رو بازی میکنه!

1 ❤️

2019-11-12 18:44:01 +0330 +0330
نقل از: شنل_قرمزی بعضیاشون قیافه‌های واقعا غمگینی دارن...اما با توجه به عکسای قدیمی مربوط به اون دورانا که هممون تو آلبومای مختلف خانوادگی دیدیم،بعضیاشون خوشگلن

نکته جالب اینه که تپلی بودن!چقدم طلا داشتن :|

خوشم اومد! فقط یه خانم به میزان طلاجات توی عکس ها دقت مینمود! ;)

1 ❤️

2019-11-12 18:44:51 +0330 +0330
نقل از: Caboos1 مطمئن باش الان یکی پیدا میشه میگه جون مثلا سومیه عجب چیزیه آیدیشو داری؟

این حقیقت از بقیه حقایق تلخ تره

نقشم رو لو دادی! اصلا منتظر همین بودم! 😁

0 ❤️

2019-11-12 18:47:48 +0330 +0330
نقل از: Hardcoreman الآن کسایی مثل الهام چرخنده جاشونو گرفتن

خب اون موقع دیگه صادرات نداشتیم! الان هم میفرستیم امارات هم ترکیه...هم برادرای عراقی میان اینجا استفاده میکنن! کلا همش روحانیت و معنویته! گل و بلبل!

0 ❤️

2019-11-12 18:49:00 +0330 +0330
نقل از: Kos_Namak
نقل از: شنل_قرمزی بعضیاشون قیافه‌های واقعا غمگینی دارن...اما با توجه به عکسای قدیمی مربوط به اون دورانا که هممون تو آلبومای مختلف خانوادگی دیدیم،بعضیاشون خوشگلن

نکته جالب اینه که تپلی بودن!چقدم طلا داشتن :|

بدل هست

طلاهاشون؟ نه زنای این قشر اون موقع هرچی داشتن النگو میکردن مینداختن دستشون! این همه دارایی طرف بوده...

0 ❤️

2019-11-12 18:52:06 +0330 +0330
نقل از: sepehr74 سلام از نظر تاریخی ، یادآوری نقش این بانوان یا روساشون در کودتای 28 مرداد 1332 ، در مسایل بعدش بی تاثیر نبوده قابل بررسی است.

بله البته اون هم موضوع مهمی هست...کلا همیشه این قشر چه اون موقع چه الان ازشون برای همچین نمایشاتی استفاده میشده/میشه.

شما اگر کودتا بر علیه آلنده در شیلی رو هم نگاه کنی ردپایی از همین قشر درش بوده...

0 ❤️

2019-11-12 19:49:05 +0330 +0330
نقل از: Neshane21 دیدم.

هیچ خوشحالی ای ولی تو صورتشون نبود.

شکی نیست…منتها توجه کن که اینها “بدنه” این قشر بودن اما درصد کمی هم بودن که وضع خوبی داشتن…ماهیت روسپیگری در ایران الان کمی عوض شده. من اینرو وقتی با یک دوستی که کلینیک روانشناسی معروفی در تهران داره صحبت میکردم بیشتر متوجه شدم. به گفته اون دوست الان دو دسته اصلی تن فروش در ایران داریم:

-یه دسته مثل سابق از سر فقر و بیچارگی و اعتیاد… این کار رو میکنن

-یه دسته جدید هم هستن که تحصیلاتی دارن و حتی کار معمولی هم دارن و “در کنارش” تن فروشی هم میکنن و انگیزه اینها جهش طبقاتی هست; ماشین بهتری سوار بشن! خونه بهتری داشته باشن! لباس برند بپوشن…

2 ❤️

2019-11-12 19:50:46 +0330 +0330
نقل از: Neshane21
نقل از: axm432
نقل از: mohammad321 بیچاره ها معلومه خیلی سختی میکشیدن

دیگه از سر بدبختی میومدن توی این کار...البته همون موقع هم یه قشر "با کلاس" روسپی هم بودن که بهشون میگفتن "دختر تلفنی". اگه فیلمهای قدیمی رو دیده باشی, مثلا فیلم "فریاد زیر آب" که داریوش و فرزانه تاییدی توش بازی میکنن, فرزانه تاییدی نقش یکی از این دختر تلفنیها که نرخ بالایی دارن رو بازی میکنه!

تو اون فیلم داریوش زنگ میزنه به اونا؟؟ 😢 😢 اون فیلمو نمیبینم دیگه :/

نه توی فیلم “فریاد زیر آب” داریوش از یه دختره خوشش میاد اما نمیدونسته که طرف “دختر تلفنی” هست!

1 ❤️

2019-11-12 19:56:16 +0330 +0330

شکی نیست...منتها توجه کن که اینها "بدنه" این قشر بودن اما درصد کمی هم بودن که وضع خوبی داشتن...ماهیت روسپیگری در ایران الان کمی عوض شده. من اینرو وقتی با یک دوستی که کلینیک روانشناسی معروفی در تهران داره صحبت میکردم بیشتر متوجه شدم. به گفته اون دوست الان دو دسته اصلی تن فروش در ایران داریم:

-یه دسته مثل سابق از سر فقر و بیچارگی و اعتیاد... این کار رو میکنن

-یه دسته جدید هم هستن که تحصیلاتی دارن و حتی کار معمولی هم دارن و "در کنارش" تن فروشی هم میکنن و انگیزه اینها جهش طبقاتی هست; ماشین بهتری سوار بشن! خونه بهتری داشته باشن! لباس برند بپوشن...

واااااای!؟!

ینی مثلا خونه و ماشین و اینا داره ولی میخواد جای مثلا مزدا سوار لکسوس بشه؟ چه قد عقب مانده فکر میکردم من 😁

دیگه ماشا الله جامعه ما همینجور روحانیت و معنویت ازش میچکه!

به تاپیک زیر مراجعه فرمایید که خانم دکتری هستند که تن فروشی میکنند!

https://shahvani.com/forum/topic/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AA%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D9%87

1 ❤️

2019-11-12 20:05:29 +0330 +0330

شکی نیست…منتها توجه کن که اینها “بدنه” این قشر بودن اما درصد کمی هم بودن که وضع خوبی داشتن…ماهیت روسپیگری در ایران الان کمی عوض شده. من اینرو وقتی با یک دوستی که کلینیک روانشناسی معروفی در تهران داره صحبت میکردم بیشتر متوجه شدم. به گفته اون دوست الان دو دسته اصلی تن فروش در ایران داریم:

-یه دسته جدید هم هستن که تحصیلاتی دارن و حتی کار معمولی هم دارن و “در کنارش” تن فروشی هم میکنن و انگیزه اینها جهش طبقاتی هست; ماشین بهتری سوار بشن! خونه بهتری داشته باشن! لباس برند بپوشن…

واااااای!؟!

ینی مثلا خونه و ماشین و اینا داره ولی میخواد جای مثلا مزدا سوار لکسوس بشه؟
چه قد عقب مانده فکر میکردم من 😁

دیگه ماشا الله جامعه ما همینجور روحانیت و معنویت ازش میچکه!

به تاپیک زیر مراجعه فرمایید که خانم دکتری هستند که تن فروشی میکنند!

https://shahvani.com/forum/topic/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AA%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D9%87

شما توی خیابون که راه میرید اگر کسی ازتون سوالی بکنه ، چطوری لینک مربوطه رو میدین بهش ؟
این سوال مغزمو داره میخوره 😁

من از اینکه همچین ذهن جستجوگری داری خوشحالم فرزندم! اونجا با استفاده از حافظه تعریف میکنم! لینک نمیدم! 😁

1 ❤️

2019-11-12 20:30:57 +0330 +0330
نقل از: شنل_قرمزی در مورد دختر تلفنی بیشتر میگین؟ ینی مث سکس تل بوده یا چی؟

نه…تقریبا الان هم هست. طرف صرفا یه شماره تلفن داشته که دست به دست میگشته و اون افراد زنگ میزدن و قرار حضوری میذاشتن. کمی ریسکی بوده چون تلفنها اون موقع صرفا تلفن ثابت بودن! وقتی در ایران موبایل اومد خودش تحول بزرگی در زندگی این قشر ایجاد کرد! و از طریق شماره موبایلشون بیزینس میکردن/میکنن…الان هم که دیگه تبدیل شده به کانال تلگرام و پروفایل اینستاگرام…

1 ❤️

2019-11-12 21:53:25 +0330 +0330
نقل از: Naziiiii همممم... طفلکیا چقد داغونن :/

دیگه جهنمی بوده!

1 ❤️

2019-11-14 10:30:41 +0330 +0330
نقل از: Master..1 البته این عکسها قدیمی تر هستن . شاید پهلوی اول . چون هویدا خیلی ب این وضع سرو سامون داد و نمونش رو تو فیلم کندو میبینیم

نه عکسها رو کاوه گلستان حوالی سال 45 گرفته. توی همون دوره هویدا بوده…

0 ❤️

2019-11-14 10:41:31 +0330 +0330
نقل از: mohammad321

درسته . من فکر میکنم تعداد این زن ها خیلی داره زیاد میشه از هر دو قشر . نمیدونم به نظر من اینجوری میرسه یا واقعا اینقد زیاد شده

متاسفانه دارن زیاد میشن. فقر+شکاف طبقاتی زیاد+کمرنگ شدن باورهای سنتی (که متاسفانه چیزی هم جاش رو پر نکرده) ----> افزایش تن فروشی

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «