حوادث طبیعی یا انسانی و (خدا و بندگانش)

1396/08/29

گاهی اوقات بر اثر بلایای طبیعی مثل (سیل و زلزله و سونامی و … ) افراد زیادی میمیرند!

گاهی اوقات هم با دخالت انسان ها افراد زیادی زجر میکشن و اسیب میبینن بطور مثال ( پدوفیل ها . که کودکان رو ابزار جنسی ارضا شدنشون میبینن و در وبسایت هایی در دیپ وب حتی بصورت انلاین میتونید تجاوز به کودکان حتی زیر 5 سال هم ببینید)

• حالا سوال پیش میاد : چرا عده ای پس از این حوادث یا دیدن صحنه های درد اور و ناراحت کننده از خدا طلب کمک میکنن!

و هشتگ های Pray For … در اینترنت زیاد زده میشه …

• آیا همون خداوند قادر متعال اون بلای طبیعی رو به وجود نیاورده؟
    آیا همون خدا نمیتونه جلوی تجاوز به یک کودک بیگناه رو بگیره؟
    آیا همون خدا نمیتونه تمام این بدی ها و بلا ها رو رفع کنه یا کلا جلوی اون ها رو بگیره؟

• آیا خدای شما فقط نگاه میکنه؟
    آیا خدای شما طبق برنامه ای که برای افرینش داشته … فقط طراحی هاشو میبینه و لذت میبره؟

• جالب این جاست عده ای از بندگان بی خبر همون خدا . میگن اینا نتیجه اعمالشونه (که اگر فکر کنیم و قبلا هم توضیح دادم اعمال انسان اصلا دست خودش نیست و ما فقط کارهایی رو انجام میدیدم یا طوری زندگی میکنیم که اون برامون نوشته - اگه مسلمونید مراجعه کنید به داستان شمر و حسین )

اون دختر بچه ای که بهش تجاوز میشه چه گناهی میتونه مرتکب شده باشه که خداتون این بلا رو سرش میاره؟
یا اون نوزادی که تو زلزله زیر اوار ها خاک مدفون میشه!

• اندکی فکر لطفا …

برخی نکات در مورد این تاپیک و متن من :
1: هدف از ایجاد این تاپیک اثبات بودن یا نبودن خدا نیست
2: هدف اصلی متن بالا : جلوگیری از استفاده های مثبت و منفی افراد از کلمه خدا میباشد
3:در این تاپیک به دنبال مقصر نمیگردم . هدف تفکر بیشتر در مورد حرف های افرادی است که خود را منتشر کنندگان سخن خدا میدانند! و نقدی بر حرف های آن اشخاص است

775 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-11-20 19:08:40 +0330 +0330
نقل از: shoesa دقیقا من خودمم گاهی همینا ک گفتی رو بهش فکر میکنم تو هم مث من خیلی حساسی

من بیشتر اوقات به این چیزا فکر میکنم
کلا ترجیح میدم به کلیات فکر کنم تا جزئیات

0 ❤️

2017-11-21 18:22:35 +0330 +0330
0 ❤️

2017-11-21 19:05:25 +0330 +0330

نتیجه گیری اخلاقی این تاپیک اینه که خدا خر اسد…

2 ❤️

2017-11-21 19:05:35 +0330 +0330

سوال شما خیلی شبیه به سوال بنده است که از یک آخوند پرسیدم

خدا زمانی که شیطان بر آدم اشرف مخلوقات سجده نکرد و قسم خورد انسان را گمراه کند چرا او را از بین نبرد تا سبب این همه گناهان انسان (از کوچک ترینش مثل فحاشی به یک دیگر تا بزرگ ترینش مثل قتل و تجاوز به انسان ها) نشود؟

و او جواب داد:
به علت این که اگر این چنین نمی شد دیگر بهشت و جهنمی به وجود نمی آمد و قدرت اختیار و تعقل از انسان گرفته می شد.

تقریبا منطق در اینجا صدق می کند

جواب سوال شما هم به نظر می رسد تقریبا مثل جواب سوال بنده است.

اگرچه در رابطه با تجاوز به بچه های کمتر 18 سال به خصوص 5 ساله جواب بالا اصلا با توجه به احساسی بودن انسان نسبت به این موارد قابل درک نیست ولی خدا عادله و بیشتر از ما انسان ها می داند داره چه کار می کنه

امیدوارم روزی این بدی ها از بین بره به خصوص تجاوز

خوش و سلامت باشی

2 ❤️

2017-11-22 11:14:25 +0330 +0330
نقل از: Deadlover4 نتیجه گیری اخلاقی این تاپیک اینه که خدا خر اسد...

?

خدا بی تفاوت عثط ?

1 ❤️

2017-11-22 11:25:15 +0330 +0330
نقل از: Seyed Ali A سوال شما خیلی شبیه به سوال بنده است که از یک آخوند پرسیدم

خدا زمانی که شیطان بر آدم اشرف مخلوقات سجده نکرد و قسم خورد انسان را گمراه کند چرا او را از بین نبرد تا سبب این همه گناهان انسان (از کوچک ترینش مثل فحاشی به یک دیگر تا بزرگ ترینش مثل قتل و تجاوز به انسان ها) نشود؟

و او جواب داد:
به علت این که اگر این چنین نمی شد دیگر بهشت و جهنمی به وجود نمی آمد و قدرت اختیار و تعقل از انسان گرفته می شد.

اگرچه در رابطه با تجاوز به بچه های کمتر 18 سال به خصوص 5 ساله جواب بالا اصلا با توجه به احساسی بودن انسان نسبت به این موارد قابل درک نیست ولی خدا عادله و بیشتر از ما انسان ها می داند داره چه کار می کنه

خوش و سلامت باشی

درود بر تو سید علی عزیز

والا من قبلا هم از این جواب ها شنیدم عزیزم

میتونی تاپیک های قبلی منو بخونی . مخصوصا در مورد افرینش

حالا چون این بحث رو اوردی بذار منم در جواب پاسخ اخوندی که به شما پاسخ داد پاسخی بدم منتها خلاصه :

این شخص پاسخ داده بهشت و جهنم به وجود نمیومد و اختیار و تعقل از انسان گرفته میشد

• پاسخ: ما انسان ها فکر میکنیم قدرت اختیار و اراده داریم منتها اگه بیشتر دقت کنیم ( خدا .قبل - الان - و اینده ) ما رو میدونه ! و اینکه خودش کل این جهان رو ساخته ! اگر ندونه چی ساخته و قراره چی پیش بیاد که خدا نیست!
    پس میشه همون سرنوشت - همه چیز از قبل طراحی شده و اتفاق میافته ! حتی اگر فکر کنیم خدا به ما اراده و عقل داده مثل یه جک میمونه برای خود خدا - چون میدونه هر انسان و موجوداتش چکار میکنن . چون خودش طراحی کرده

پس بازم فکر میکنی ما اراده و عقل داریم یا توهمه؟

• شما خودتم با اینکه مسلمونی (البته قبلا اینو گفتی . نمیدونم الان هستی یا نه) ولی درک بالایی داره و خودت مقایسه کردی و گفتی قابل درک نیست!

منم بدم نمیاد خدا عادل باشه …

ولی واقعیت فرق داره

امیدواریم منم … شاید برنامه ها تغییر کنه … شاید

موفق و پیروز باشی

0 ❤️

2017-11-22 11:46:05 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb

?

خدا بی تفاوت عثط ?

اینم میشد…البته اگه وجود داشت…

0 ❤️

2017-11-22 11:53:14 +0330 +0330
نقل از: Deadlover4

?

خدا بی تفاوت عثط ?

من آتئیست نیستم . چون نمیدونم کی جهان رو ساخته . هست یا نیست
و اگه هست چرا کاری نمیکنه…

ولی قطعا به خدای ادیان اعتقاد ندارم

پس از دید اونا آتئیستم ? (dash)

0 ❤️

2017-11-22 11:55:37 +0330 +0330

?

خدا بی تفاوت عثط ?

اونا (معتقدین به ادیان) که نمیدونن اتىیست چیه!از هر کی خوششون نیاد بهش میگن کافر!

0 ❤️

2017-11-22 19:25:51 +0330 +0330

و او جواب داد:

خوش و سلامت باشی

درود بر تو سید علی عزیز

حالا چون این بحث رو اوردی بذار منم در جواب پاسخ اخوندی که به شما پاسخ داد پاسخی بدم منتها خلاصه :

این شخص پاسخ داده بهشت و جهنم به وجود نمیومد و اختیار و تعقل از انسان گرفته میشد

• پاسخ: ما انسان ها فکر میکنیم قدرت اختیار و اراده داریم منتها اگه بیشتر دقت کنیم ( خدا .قبل - الان - و اینده ) ما رو میدونه ! و اینکه خودش کل این جهان رو ساخته ! اگر ندونه چی ساخته و قراره چی پیش بیاد که خدا نیست!
    پس میشه همون سرنوشت - همه چیز از قبل طراحی شده و اتفاق میافته ! حتی اگر فکر کنیم خدا به ما اراده و عقل داده مثل یه جک میمونه برای خود خدا - چون میدونه هر انسان و موجوداتش چکار میکنن . چون خودش طراحی کرده

• شما خودتم با اینکه مسلمونی (البته قبلا اینو گفتی . نمیدونم الان هستی یا نه) ولی درک بالایی داره و خودت مقایسه کردی و گفتی قابل درک نیست!

ولی واقعیت فرق داره

موفق و پیروز باشی

درود بر شما دارک وب گل

بله پاسخ شما به جواب آن آخوند منطقی است و حرف حساب جواب نداره ولی چند نکته خدمت شما:

1: بنده گفتم مسلمانم و هستم و امیدوارم شما ها هم باشید.

2: خدا برای انسان چند سرنوشت قرار داده
پس انسان میتونه با تعقل خود راه درست را ا
انتخاب کند و سرنوشتش را عوض کند

3: درک اینکه خدا داره دقیقا چکار میکنه؟ ، چرا این اتفاق افتاد؟ ، چرا اینجوری شد؟ و هزاران چرای دیگه واقعا سخته و
یا انسان نمی تواند آن را درک کند

4: شک نکن خدا عادله ولی چرا این واقیت های روزگار با آنچیز که در مورد خدا بهش اعتقاد داریم فرق می کنه سوال مبهمی است که به نظر بنده هیچ کس جز خود خدا جوابشو نمی دونه

5: شاید نه حتما ؛ این اتفاقات ناگوار و تلخ نشانه آخر زمان است ، امید داشته باش که برنامه ها عوض خواهد شد

برایت بهترین ها رو آرزو میکنم…

0 ❤️

2017-11-22 19:28:44 +0330 +0330

کشور کافران زلزله می شود به این نتیجه می رسند که باید خانه های ضد زلزله بسازند
کشور مسلمانان به این نتیجه می رسند که خدایی از آسمانها آنها را تنبيه کرده است!
خشکسالی میشود کافران به این نتیجه می رسند كه آب و هوا تغییر کرده و برای آن باید راه و چاره ای بیابند
مسلمانان به این نتیجه می رسند كه نماز کم خوانده شده و موی زنان بیرون بوده و خدا از آنان انتقام گرفته است!
جامعه کافران وقتی وضعیت اقتصادی خراب شود به این نتیجه می رسند که سازماندهی و مدیریت اقتصادی كشور اشکال داشته و صادرات و واردات تنظیم نبوده و باعث رکود اقتصادی شده است
جامعه مسلمانان به این نتیجه می رسند که خدا آنها را در فقر قرار داده تا ایمان آنها را آزمایش کند!
جامعه کافران وقتی یک بیماری همه گیر شود، علت بیماری را کشف کرده و برای درمان آن واکسن و آنتی ویروس و دارو اختراع میکنند،
جامعه مسلمانان تصور میکنند بلای آسمانی نازل شده و دلیل آن کفر گویی بوده است!
آنها نان شان را می خورند و ما ،
شلاق جهالت مان را،
آری ای هموطن
جهل ،
نرمترین بالشتی است که انسان میتواند به راحتی سر خود را بر روی آن بگذارد…

1 ❤️

2017-11-24 09:44:04 +0330 +0330

?

خدا بی تفاوت عثط ?

اونا (معتقدین به ادیان) که نمیدونن اتىیست چیه!از هر کی خوششون نیاد بهش میگن کافر!

احسنتم ?

0 ❤️

2017-11-24 10:13:37 +0330 +0330
نقل از: Sosha_sab

و او جواب داد:

خوش و سلامت باشی

درود بر تو سید علی عزیز

ولی واقعیت فرق داره

موفق و پیروز باشی

ببین دوست عزیزم…من قصد دفاع از هیچ کدومتون رو ندارم.اما در رابطه با اینکه میفرامیید خدا قبل و بعد همه مون رو میدونه پس ما اختیاری نداریم…باید عرض کنم که…درست میگی شما…خدا فقط تماشاگره…
فکر کن شما امروز که از خونه در میای یکی همش ازت فیلم برداری کنه از تک تک رفتارات و حرکتات…اونوقت یه آدمی بیاد و با شما دعوا کنه…یا اتفاقی شما تصادف کنید…وقتی به خونه برمیگردید و فیلم رو تماشا میکنید شما میدونید که فلان ادم میاد و با شما دعوا میکنه…یا میدونید که فلان جا تصادف میکنید ، اما کاری از دستتون برنمیاد
خدا برای این از اینده خبر داره…خدا که انسان نیست که بعد زمان رو داشته باشه…پس برتمام زمان ها اشراف داره…این منو شماییم که بعد زمان داره روحمون رو میسابه…
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

خب دقیقا منم دارم همینو میگم

ولی دقیقا نفهمیدم منظورتون نقد بود یا تایید …

اما اشارتون به بعد زمان بازم حرف منو به نوعی قابل درک میدونه

(اگه منظورتون اینه خدا اینده رو نمیسازه . بلکه توسط ما شکل میگیره و برای ماست فقط بعد اینده باید بگم اشتباهه - چون درسته ما اینده داریم و خدا نداره - اما بازم برنامه نویسش خداست - به نوعی دیگه هیچ چیز نیست که اون نخواد و اتفاق بیافته - کنترل کامل داره - پس ما اینده رو نمیسازیم )

0 ❤️

2017-11-24 10:17:52 +0330 +0330
نقل از: Seyed Ali A

و او جواب داد:

خوش و سلامت باشی

درود بر تو سید علی عزیز

ولی واقعیت فرق داره

موفق و پیروز باشی

درود بر شما دارک وب گل

بله پاسخ شما به جواب آن آخوند منطقی است و حرف حساب جواب نداره ولی چند نکته خدمت شما:

1: بنده گفتم مسلمانم و هستم و امیدوارم شما ها هم باشید.

2: خدا برای انسان چند سرنوشت قرار داده
پس انسان میتونه با تعقل خود راه درست را ا
انتخاب کند و سرنوشتش را عوض کند

3: درک اینکه خدا داره دقیقا چکار میکنه؟ ، چرا این اتفاق افتاد؟ ، چرا اینجوری شد؟ و هزاران چرای دیگه واقعا سخته و
یا انسان نمی تواند آن را درک کند

4: شک نکن خدا عادله ولی چرا این واقیت های روزگار با آنچیز که در مورد خدا بهش اعتقاد داریم فرق می کنه سوال مبهمی است که به نظر بنده هیچ کس جز خود خدا جوابشو نمی دونه

5: شاید نه حتما ؛ این اتفاقات ناگوار و تلخ نشانه آخر زمان است ، امید داشته باش که برنامه ها عوض خواهد شد

برایت بهترین ها رو آرزو میکنم…

من مسلمان نیستم جانم …

2- با توجه به اینکه خدا از اینده خبر داره - شما همون سرنوشتی رو انتخاب میکنی که خدا از قبل میدونسته

3- معلومه نمیتونیم درک کنیم - منم قصد ندارم درک کنم - فقط نقد میکنم و حرفشو میزنم

4- نمیتونم شک نکنم که خدا عادل نباشه - چون اتفاقاتی که برای ما انسان ها میافته نمیتونه بر اساس عدل باشه
امیدوارم خودش بدونه داره چکار میکنه

5-من نمیتونم بگم اخر الزمان وجود نداره - اما بر اساس تاریخ انسان ها خیلی اخر الزمان های زیادی رو به چشم دیدن یا بهتر بگم .کلا داریم تو اخر الزمان زندگی میکنیم

0 ❤️

2017-11-24 10:19:33 +0330 +0330
نقل از: shadow69 کشور کافران زلزله می شود به این نتیجه می رسند که باید خانه های ضد زلزله بسازند کشور مسلمانان به این نتیجه می رسند که خدایی از آسمانها آنها را تنبيه کرده است! خشکسالی میشود کافران به این نتیجه می رسند كه آب و هوا تغییر کرده و برای آن باید راه و چاره ای بیابند مسلمانان به این نتیجه می رسند كه نماز کم خوانده شده و موی زنان بیرون بوده و خدا از آنان انتقام گرفته است! جامعه کافران وقتی وضعیت اقتصادی خراب شود به این نتیجه می رسند که سازماندهی و مدیریت اقتصادی كشور اشکال داشته و صادرات و واردات تنظیم نبوده و باعث رکود اقتصادی شده است جامعه مسلمانان به این نتیجه می رسند که خدا آنها را در فقر قرار داده تا ایمان آنها را آزمایش کند! جامعه کافران وقتی یک بیماری همه گیر شود، علت بیماری را کشف کرده و برای درمان آن واکسن و آنتی ویروس و دارو اختراع میکنند، جامعه مسلمانان تصور میکنند بلای آسمانی نازل شده و دلیل آن کفر گویی بوده است! آنها نان شان را می خورند و ما ، شلاق جهالت مان را، آری ای هموطن جهل ، نرمترین بالشتی است که انسان میتواند به راحتی سر خود را بر روی آن بگذارد...

عجب متنی بود لایک شدو عزیز ? ?

1 ❤️

2017-11-24 10:21:02 +0330 +0330

یاد مثالی افتادم ک توی قران هم هست ک قوم یهود به موسی میگفتن تو و خدات برید بجنگید و وقتی پیروز شدید ما میایم…
اتفاقا به نظر من جالبی دنیا همینه ک انسانها توی این وضعیت ناسالم سالم بمونه و مرتکب جنایت نشه…

0 ❤️

2017-11-24 10:23:55 +0330 +0330
نقل از: arman.ahmadiaaa البته بحثی که داری می گی خیلی بحث جدی و سختیه. اما اینکه ما اختیاری نداریم یعنی اینکه شما این متن رو که نوشتی از روی جبر بوده. اینکه من این متن رو می نویسم هم از روی جبر بوده. خب اینجوری باشه پس اگر توی خیابون شما رو ببینم با ماشین می زنم بهت بعدش می گم برو با خدا دعوا کن. البته اگر خدا رو قبول داری. نداشته باشی که پس حرف خاصی نیست. البت فکر کنم نداشتی.

100% و البته جوابی نداره . ما فقط به نتایج موقت میرسیم در این مورد

اره من اینطوری فکر میکنم
چون مثلا اگه همون خدا نمیخواست اصلا کافری وجود نداشت
شیظانی نبود و …
یا همون ماشین بهم بزنه و پام بشکنه بخاطر اینه که طبق برنامه اونه

(که البته کل این بحث یه نظریه اس از طرف من . فقط سواله برام ! قادر به اثباتش نیستم)

من ندانم گرا هستم عزیز - یعنی نمیدونم خدایی وجود داره یا نه . فقط بر اساس علم و تجربه و منطق راه بهتر رو انتخاب میکنم

0 ❤️

2017-11-24 10:26:49 +0330 +0330
نقل از: خوش_غیرت سام علیک بر داش مصی گل.اینکه آخوندا این زلزله ها و از این دست بلایا رو صرفا به خاطر این به خشم خدا و عذاب و عبرت نسبت میدن که ریدمان ها و بی تدبیریاشون رو در امور مملکت ماستمالی کنند.خدا و زمین و آسمان و کائنات و اینها رو دست مایه و پرده ی گوه کاریای خودشون کردن.به این دلیل میگن با حجاب و صدقه مانع زلزله شید که نمیتونن و نمیدونن و نمیذارن، خونه ها ضد زلزله مستحکم شن.مردم رو از نگاه و دقت به آجر های ضد زلزله،مصالح مستحکم و با کیفیت و با امکانات،به بند روسری و تار مو و دستای بهم گره خورده دخدر پسرا و صدای تار و پوشوندن پیشونی و ابرو منحرف کردن.اینا از نادانی آخوندا نیس بلکه همش از سیاسته.بلدن چجوری مردم رو گول بزنن.

درود بر تو داداش عزیزم

اونکه 100% - کلا تو کار ماستمالی ان اونا

میگن یه شیوه ی حکومت بر مردم اینه که اون ها رو توی ندانستن و دور نگه داشتن از دانش بیشتر نگه داری

برای آخوند ها که جواب داده!

0 ❤️

2017-11-24 10:30:40 +0330 +0330
1 ❤️

2017-11-24 10:37:49 +0330 +0330
نقل از: hamedchi یاد مثالی افتادم ک توی قران هم هست ک قوم یهود به موسی میگفتن تو و خدات برید بجنگید و وقتی پیروز شدید ما میایم.. اتفاقا به نظر من جالبی دنیا همینه ک انسانها توی این وضعیت ناسالم سالم بمونه و مرتکب جنایت نشه..

یه سری از ادم ها هستن که خدا بهشون دست و پا نداده
یا مثلا بعضی از احساسات رو نداده

بنظرم تو همین قران گفته : همه انسان ها برابر اند!

حتی اگه از لحاظ قیامت و اون دنیای دینی گفته باشه!

وقتی چیزی رو به یه نفر نداده نمیشه توقع داشت کار بدی انجام نده یا کار خوبی انجام بده

ما انسان ها برابر نیستیم!

مثل این میمونه خدا به یه نفر عقل بده به بقیه نده
بعد اون یه نفر توقع داشته باشه بقیه معقولانه رفتار کنن!
مگه داریم!

از طرفی اگه خدا نمیخواست اصلا کافری وجود نداشت یا دینی نبود که بخواد منتقدی داشته باشه

حرفت منطقی نیست عزیز

0 ❤️

2017-11-24 10:43:41 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

دمت گرم حسام جان ?

کل حرفایی که تو این تاپیک زدم رو با همین یه عکس خلاصه کردی ?

0 ❤️

2017-11-24 10:45:59 +0330 +0330
نقل از: hamedchi یاد مثالی افتادم ک توی قران هم هست ک قوم یهود به موسی میگفتن تو و خدات برید بجنگید و وقتی پیروز شدید ما میایم.. اتفاقا به نظر من جالبی دنیا همینه ک انسانها توی این وضعیت ناسالم سالم بمونه و مرتکب جنایت نشه..

وقتی چیزی رو به یه نفر نداده نمیشه توقع داشت کار بدی انجام نده یا کار خوبی انجام بده

مگه داریم!

از طرفی اگه خدا نمیخواست اصلا کافری وجود نداشت یا دینی نبود که بخواد منتقدی داشته باشه

حرفت منطقی نیست عزیز

دقیقا بخاطر همین حالته ک در اون دنیا(البته اگر اعتقاد داشته باشید) هرکسی به میزان فهمش حساب پس میده…پس این عین عدالت هستش

0 ❤️

2017-11-24 10:50:57 +0330 +0330

دمت گرم حسام جان ?

نظر لطفته مصطفا جان ?
↓ این مطلب هم فک کنم بیراه نباشه نسبت به تاپیک خوبت:

یا خداوند میخواهد شر را از میان بردارد و نمیتواند
یا اینکه او میتواند، اما نمیخواهد
یا اینکه نه میتواند، نه میخواهد
اگر او میخواهد اما نمیتواند پس ناتوان است
اگر میتواند اما نمیخواهد پس او شرور و نابکار است
اما اگر خداوند هم میتواند و هم میخواهد که شر را براندازد، پس چگونه است که شر در جهان هنوز وجود دارد؟

اپیکورس- فیلسوف یونان باستان
(۲٤۱-۳۷۱ سال قبل از میلاد مسیح)

2 ❤️

2017-11-24 10:51:47 +0330 +0330
نقل از: hamedchi

مگه داریم!

حرفت منطقی نیست عزیز

دقیقا بخاطر همین حالته ک در اون دنیا(البته اگر اعتقاد داشته باشید) هرکسی به میزان فهمش حساب پس میده…پس این عین عدالت هستش

خب همینه دیگه داداش - پس خدا نباید اونی که جنایت میکنه رو مجازات کنه!
چون فهمش در همین حد بوده چون خودش در همین حد بهش داده!
چون خودش بهش اجازه داده جنایت کنه!

پس اون دنیا برا همه خوشیه؟

عجب!

پس اون دختر بچه ای که بخاطر تجاوز توسط یه عوضی میمیره یا شکنجه میشه چی؟

این چه عدالتیه؟

0 ❤️

2017-11-24 10:57:37 +0330 +0330

دمت گرم حسام جان ?

نظر لطفته مصطفا جان ?
↓ این مطلب هم فک کنم بیراه نباشه نسبت به تاپیک خوبت:

یا خداوند میخواهد شر را از میان بردارد و نمیتواند
یا اینکه او میتواند، اما نمیخواهد
یا اینکه نه میتواند، نه میخواهد
اگر او میخواهد اما نمیتواند پس ناتوان است
اگر میتواند اما نمیخواهد پس او شرور و نابکار است
اما اگر خداوند هم میتواند و هم میخواهد که شر را براندازد، پس چگونه است که شر در جهان هنوز وجود دارد؟

اپیکورس- فیلسوف یونان باستان
(۲٤۱-۳۷۱ سال قبل از میلاد مسیح)

عالی بود این دیگه ? ?

ممنون ?

همیشه تو دست و بالت چیزای توپی داری ?

0 ❤️

2017-11-24 11:00:16 +0330 +0330
نقل از: arman.ahmadiaaa
نقل از: arman.ahmadiaaa البته بحثی که داری می گی خیلی بحث جدی و سختیه. اما اینکه ما اختیاری نداریم یعنی اینکه شما این متن رو که نوشتی از روی جبر بوده. اینکه من این متن رو می نویسم هم از روی جبر بوده. خب اینجوری باشه پس اگر توی خیابون شما رو ببینم با ماشین می زنم بهت بعدش می گم برو با خدا دعوا کن. البته اگر خدا رو قبول داری. نداشته باشی که پس حرف خاصی نیست. البت فکر کنم نداشتی.

اره من اینطوری فکر میکنم
شیظانی نبود و …

(که البته کل این بحث یه نظریه اس از طرف من . فقط سواله برام ! قادر به اثباتش نیستم)

من ندانم گرا هستم عزیز - یعنی نمیدونم خدایی وجود داره یا نه . فقط بر اساس علم و تجربه و منطق راه بهتر رو انتخاب میکنم

سلام. شک در یک موضوع اولین گام برای رسیدن به حقیقت هست. امیدوارم به حقیقت درست برسی. فکر نکنی من رسیدم ها که اینجوری دارم بهت می گم.

حرفت درسته . ولی گاهی نمیشه تو بعضی مسائل به جایی رسید چون جوابی نیست

فقط میشه گفت اون مسئله - اون چیزی که میگن نیست!

اره میفهمم چی میگی . ممنون ?

0 ❤️

2017-11-24 11:11:37 +0330 +0330

اره من اینطوری فکر میکنم
شیظانی نبود و …

سلام. شک در یک موضوع اولین گام برای رسیدن به حقیقت هست. امیدوارم به حقیقت درست برسی. فکر نکنی من رسیدم ها که اینجوری دارم بهت می گم.

بله گاها درسته…ادامه این بحث از توان تایپ کردن بیرونه…پس موفق و پیروز باشید

0 ❤️

2017-11-24 11:48:59 +0330 +0330

دارک وب عزیز مثل همیشه عالی بود لایک داری بازم

0 ❤️

2017-11-24 12:46:57 +0330 +0330

خب خیلی موضوع جالبی رو طرح کردید و البته تعدادی از جواب هارو هم خوندم که به نظرم اصلا جواب درستی نبودن ولی هر کسی نظری داره . خب حالا بیایم سر سوال هاتون . توی همه سوالهاتون یک موضوعی به نام خدا وجود داره و دقیقا علت عدم دادن جواب درست دوستان هم به سوالات شما همینه که اون ها خدارو با پیش فرض اعتقاد بدون اثبات می خوان با جوابهاشون توجیه کنن . در حالی که برای مشکلاتی که توی دنیای ما وجود داره دلایل علمی و طبیعی هست . در واقع وقتی شما می خواید به بلایای طبیعی بپردازید موضوع دیگه مشیت ، حکمت و تقدیر نیست . موضوع محاسبات علمی و منطقی هست . بلایای طبیعی ، جنگ ، سیل ، زلزله ، نسل کشی ، تجاوز به یک کودک اتفاقات دنیای مادی هستند . البته لازم به ذکر هست که باید در ابتدا بلایای طبیعی رو از آسیب های اجتماعی جدا کنیم . اینکه بعضی از دوستان علاقه دارن هر چیزی شد بگن خدا خواست یا نخواست باید به فلسفه ادیان رجوع کرد . اصولا با دید یک معتقد به وجود خدا یک سوال بزرگ بدون پاسخ خواهد موند و اون جایگاه تفکر انسان هست در سرنوشت خودش . مشکل اینجاست که در کشور ما رنسانس همچنان رخ نداده پس هنوز هستند عده ای که به عقل انسان ، اختیار در تعیین سرنوشتش نه اعتقاد دارن و نه حاضر هستن بهش احترام بزارن . انسان بدون اختیار که قرار هست بندگی کنه و دل به خواست خدا بده ولی در عین حال از معاد و جهان آخرت با اون صحبت می شه و بعد از مسئولیت اعمال به او گفته می شه ولی از مسئولیت خدا هیچ حرفی در دینش نیست یعنی دین در حال دادن دو تعریف متضاد از مفهوم مسئولیت هست . من به دین ها احترام میزارم ولی واقعیت اینه در سبک مشیت گرای دین مسئول بودن انسان چگونه قابل طرح هست ولی مسئولیت خدا قابل طرح نیست ؟ چون هزاران ساله عقل فرد معتقد به دین به زوال رفته که چنین اندیشه ای رو حتی برای یک لحظه پذیرفته . در واقع نگرش انسان در قرن ها تغییر کرده . در دورانی که عصر ادیان بود نگرش انسان ها با مفاهیم دینی بود ، در دوره ای که فلسفه ظهور می کنه نگرش فلسفی می شه و امروز در دنیای حال حاضر اثبات گرایی یا همون پوزیتیویسم هست که قرار هست در نگرش ما بر پدید های دنیای اطرافمون ملاک قرار بگیره . حالا شاید یکی بگه من می خوام با همون روش چند هزار سال پیشم فکر کنم ، قطعا شما نمی تونید جلوش رو بگیرید ولی اثبات از ایشون نخواهید دید ، پیش فرض هاش فقط اعتقاد هست و مبنای عقلی و علمی نداره . زلزله یا تجاوز به کودک امور هستند که قابل پیشگیری هستند . می شه با روش های علمی درست باهاشون مقابله کرد . میزان خسارت اونارو کاهش داد و شاید خیلی جاها نزدیک به صفر کرد .

0 ❤️

2017-11-26 15:30:57 +0330 +0330
نقل از: hamedchi

اره من اینطوری فکر میکنم
شیظانی نبود و …

بله گاها درسته…ادامه این بحث از توان تایپ کردن بیرونه…پس موفق و پیروز باشید

?

0 ❤️

2017-11-26 15:31:35 +0330 +0330
نقل از: JUSTIN99 دارک وب عزیز مثل همیشه عالی بود لایک داری بازم

لطف داری عزیز دل . سپاس ?

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «