خدا اینقدها هم خشن نیست .. حرمت ۵ درصدی چیه؟

1396/07/13

خدایی که امروزه بعنوان خدای خشن معرفی میکنیم … در موردش ۱۰ واقعیت را بدانیم .
۱-
همان خدایی ست که ۱۱۴ بار در ۱۱۴ سوره قران با جمله بسم الله الرحمن الرحیم خود را به نام رحمان و رحیم به ما معرفی کرده است …
۲- روز قیامت انقدر گنهکار میبخشد شیطان هم اعتراض کرده و میگوید : همه را بخشیدی مرا هم ببخش !!

۳- از میان ۹۹ اسم اعظم خداوند ۸۰ درصد انها مربوط به جنبه های مهربانی و عطوفت اوست و تنها حدود ۲۰ اسم مربوط به صفات خشن یا قهریه اوست

۴- زنی نزد پیامبر امد و گفت : ای محمد اگر کسی فرزند خود را کشته باشد خدا اورا میبخشد ؟؟ محمد گفت : بخدایی که جان محمد در دست اوست اگر۸۰ هزار پیغمبر را هم کشته باشد خدا اورا گذشت میکند ( بشرطی که توبه واقعی کند)

۵- هربدی را یک بدی حساب میکند و هرخوبی را ۷۰ خوبی مینویسد ( و این کمترین میزان رحمت اوست)

۶- میگویند هفت هزار سال دربهای جهنم بسته میماند درحالیکه دربهای بهشت باز است و بندگان وارد بهشت میشوند . شیطان خشمگین شده و میگوید من بسختی اینان را اغفال کردم و تو میبخشی شان ؟؟؟؟

۷- خودش میگوید : اگر بنده ام بداند که چقدر مشتاق اویم هر لحظه از شوق من جان میسپارد …

۸- کل گناهان شخص را میبخشد همان گناهانی که مسببش خود شخص باشد مانند شرابخواری .زنا . ترک نماز. … و تنها گناهانی که حق دیگران به گردنش است را نمیبخشد ( مانند تهمت. افترا زدن. دل کسی را شکستن . به حیثیت و جان کسی لطمه زدن) اینهم از جنبه عدالت اوست !!
۹- انقدر مهربان است از هر ۱۰۰ گناه بنده در شبانه روز مرتکب میشود ۹۹ تای ان را (حتی بدون استغفار) میبخشد و ان یک گناه را به شکل سختی و رنج به بنده میچشاند تا بلکه بنده اگاه شود و بیشتر در گناه غرق نشود و به خود بیاید ! که انهم از جنبه دلسوزی اش نسبت به بنده است .

۱۰- خودش میگوید عشق من به بنده ام بسیار بیشتر از عشق مادر به بچه اش بیشتر است . …

اینها را بدانیم . اما یادمان هم باشد گستاخی نکنیم و از حد خودمان تجاوز نکنیم که خودش باز گفته است ان الله لایحب الظالمین
یا ناسپاسی نکنیم که باز هم خودش گفته است ( ان الانسان لکفور مبین) …

گناه جنسی همه انجام میدیم . گناهان دیگه هم همینطور …
اما حداقل ته قلبمان ۵ درصد مرام و وجدان نسبت به خدا باقی بگذاریم … نذاریم همش کلا سیاه بشه .
سر پدر و مادرمون لآقل داد نزنیم .
اگه فقیری دیدیم مسخره اش نکنیم .
بقول معروف شنا بکنیم اما مواظب باشیم غرق نشیم !!
دختر بیاریم خونه . اما ازش فیلم نگیریم و نشون بقیه بدیم و ابرو ش رو ببریم …
سکس بکنیم اما با زن شوهردار سعی کنیم مرتبط نباشیم …
اگه با همجنسباز رابطه داشتید حداقل از لحاظ عاطفی بهش ضربه نزنید و تحقیرش نکنید … اینا همشون همون ۵ درصده
که باید تو هرکاری نگه داشت … من اسمشو گذاشتم حرمت ۵ درصدی !

شاید روزی مجبور شدیم سمت خدا بیاییم . اونموقع حداقل ۵ درصد ابرو داشته باشیم . مطمینا ما اگه ۵ درصد حرمت نگهداریم خدا هم خودش ۹۵ درصد رو بهمون میبخشه و نادیده میگیره بدیهامون رو … ان شآلله .

منبع : سوره های ال عمران . قاف .بقره . جن . مستدرک الوسایل . اصول کافی . تفاسیر نمونه جلد بیستم. باب سوره مومن. ج ۱۱ و ج ۶ ت نمونه . روایات معتبر اهل سنت و شیعه .

9 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-10-05 11:35:16 +0330 +0330

این شد حرف حساب
دمت گرم داداش که حرف دل منو زدی

0 ❤️

2017-10-09 06:13:13 +0330 +0330

عالی محشر

1 ❤️

2017-10-09 18:06:29 +0330 +0330
نقل از: ZiNCc شما نمیتونی اینارو به کسی که کلی سختی کشیده بگی اونی که تو اسایش و رفاه بوده بهش بگی خدا خوبه میگه اره دمش گرم خیلی خوب بود تا الان اما به کسی که کلی سختی و عذاب کشیده بگو خدا مهربانه میگه خدا کو اصن تو زندگی ما که نیست...خدا واس پولداراست نه ما ...

بنظرم نباید خدا رو بر حسب شرایط بسنجیم .
مثلا اگه منو میلیاردر کرد پس خدای خوبیه !! ولی اگه نکرد خدای خوبی نیست … این دید غلطه و در هرصورت خدا بخشنده ست چه برا فقیر و غنی … یا برا گنهکار یا بیگناه … خدا مثل خورشید میمونه که صبح طلوع میکنه . خورشید نمیگه من برا پولدارها فقط طلوع کردم یا فقط برا فقرا طلوع کردم … خورشید میگه من طلوع کردم برای همه . من خدا هستم خدای همه !

0 ❤️

2017-10-09 18:21:53 +0330 +0330

همه این مواردی که گفتی که برای یه دنیای دیگه اس!

همون خدایی که میگی ۱۱۴ بار به اسم رحمان و رحیم از خودش تو کتابش نام برده ، به یه کودک رحم نکرد و زنده زنده تو دیگ نذری کباب شد بدنش!

همون خدایی که میگی ظالم نیست ، جلوی تجاوز به کودک هایی که اخیرا نامشون رو تو جامعه زیاد میشنویم ، نگرفت!

همون خدایی که میگی ظالم نیست ، فقط برای ما بدبخت بیچاره هاست! کدوم پولداری فکر خدا و دینشه؟

همون خدایی که میگی ظالم نیست ، این همه فقیر و بیمار و عجیب الخلقه و متجاوز و قاتل و روانی روی زمینش داره!

خدای شما به شماها چی یاد داده که فقط اسمشو بلدید و اینهمه گناه میکنید و دروغ میگید!

شاید خداتون ظالم نباشه!
ولی بنده هاش آدم های درست و پاکی نیستن!
و همیشه طلب مغفرت و آمرزش دارن!

6 ❤️

2017-10-09 18:22:54 +0330 +0330

تمام این مهربانی و بخشش و رحمت خداوند را از آیات قران استخراج کردید.

همان قرآنی که، شیعه با بالا بردن آن سنی را می کُشد.

سنّی با بالا بردن قرآن شیعه را میکُشد.

و داعش بنام (الله رسول محمد) هر دو را میکُشد.

لذا.....

یا خدا فرمانده قاتلین است

یا تُجّار برای کسب و کار بهتر، خدا را خلق کردند.

.

این هم نوعی از پیروان الهی، همچون اجداد 1400 پیششان که بنام خدا می کُشتند و غارت می کردند و تجاوز

.

از دوستان بدلیل الصاق این تصویر عذر خواهی میکنم

3 ❤️

2017-10-09 19:15:26 +0330 +0330

فوق عالییییییییی

0 ❤️

2017-10-09 19:36:08 +0330 +0330
نقل از: ZiNCc
نقل از: mardetanha32
نقل از: ZiNCc شما نمیتونی اینارو به کسی که کلی سختی کشیده بگی اونی که تو اسایش و رفاه بوده بهش بگی خدا خوبه میگه اره دمش گرم خیلی خوب بود تا الان اما به کسی که کلی سختی و عذاب کشیده بگو خدا مهربانه میگه خدا کو اصن تو زندگی ما که نیست...خدا واس پولداراست نه ما ...

بنظرم نباید خدا رو بر حسب شرایط بسنجیم .
مثلا اگه منو میلیاردر کرد پس خدای خوبیه !! ولی اگه نکرد خدای خوبی نیست … این دید غلطه و در هرصورت خدا بخشنده ست چه برا فقیر و غنی … یا برا گنهکار یا بیگناه … خدا مثل خورشید میمونه که صبح طلوع میکنه . خورشید نمیگه من برا پولدارها فقط طلوع کردم یا فقط برا فقرا طلوع کردم … خورشید میگه من طلوع کردم برای همه . من خدا هستم خدای همه !

شرایط من خوبه و خدا رو شاکرم من فقط دید افراد مختلف رو گفتم اونی که غنیه خدا رو بخاطر لذت های دنیوی فراموش میکنه اونی هم که فقیره اینقد بدبختی داره که وقتی برای فک کردن نداره…

خداروشکر . خوشحالم شرایطتون خوبه . موفق باشید .

0 ❤️

2017-10-09 20:00:13 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb همه این مواردی که گفتی که برای یه دنیای دیگه اس!

همون خدایی که میگی ۱۱۴ بار به اسم رحمان و رحیم از خودش تو کتابش نام برده ، به یه کودک رحم نکرد و زنده زنده تو دیگ نذری کباب شد بدنش!

همون خدایی که میگی ظالم نیست ، جلوی تجاوز به کودک هایی که اخیرا نامشون رو تو جامعه زیاد میشنویم ، نگرفت!

همون خدایی که میگی ظالم نیست ، فقط برای ما بدبخت بیچاره هاست! کدوم پولداری فکر خدا و دینشه؟

همون خدایی که میگی ظالم نیست ، این همه فقیر و بیمار و عجیب الخلقه و متجاوز و قاتل و روانی روی زمینش داره!

خدای شما به شماها چی یاد داده که فقط اسمشو بلدید و اینهمه گناه میکنید و دروغ میگید!

شاید خداتون ظالم نباشه!

جرم و جنابت خب زیاده . که اگه اینطور نبود که دیگه ما زمینی نبودیم . کاملا بهشتی بودیم … خصوصیت زمین همینه دیگه . یعنی خونریزی و جرم ! . اتفاقا فرشته ها هم این موضوع رو به خدا میگن در اول افرینش انسان . به خدا میگن ای خدا میخایی موجودی درست کنی که روی زمین خونریزی کنه ؟؟ خدا میگه چیزی که من میدونم شما هیچوقت نمیدونید !! ( سوره حجر)
شاید منظورش همین بوده که نقطه فرق انسان با بقیه موجودات اینه ; که انسان اشرف مخلوقات بودنش به اینه که در میان جرم و جنایت هست اما گناه نمیکنه . این ارزشمند و زیباست واقعا !! اینکه مثلا کسی شرایط دزدی داشته باشه و دزدی نکنه !! اگه اینطور نبود و اوضاع گل و بلبل بود که انسانیت معنا نداشت . انسان هم یه موجودی مجبور مثل فرشته ها میشد … . مث یه چیدن میوه انار که بالای درخته ! این خیلی لذت داره چیدنش و خوردنش … ولی اگه هزارکیلو انار بدون زحمت محیا بود اونموقع خوردن انار لذتی نداره . و توفیقی محسوب نمیشه …

1 ❤️

2017-10-09 23:17:21 +0330 +0330
نقل از: ZiNCc حالا که موضوع مطرح شده بزارید حرف دلمو بگم چند ساله که بازدید میکنم و بین بحث بین افرادی که خدا رو قبول ندارن و خدا رو قبول دارن اکثرا حق با اونایی بوده که خدا رو قبول نداشتن و یا اسلام رو قبول ندارن... 1- اول اینکه اگه خدایی وجود نداره و خدا و دین ساخته ذهن بشره چرا اینقد کم چرا فقط دو سه تا(دارای پیروان زیاد) و اینکه چرا همشون تقریبا شبیه هستن یعنی اگر ساخته چند تا ادم معمولی بودن چرا ادیان بیشتری نیست و یا چرا حتی اینقد طرفدار داشته و داره, یک میلیارد مسلمان, در مورد بقیه ادیان اطلاعی ندارم..,. یعنی افرادی نبودن که باهوش تر و با منطق تر از ما باشن تو این یک میلیارد که ما به خودمون اجازه میدیم وجود خدا رو منکر بشیم؟

2- اونایی که نظریه بیگ بنگ رو قبول دارن و میگن که کلا همه چی اتفاقی بوده و یا انسان به مرور از طریق تکامل درست شده… خب یک سوال چرا تکامل ادامه پیدا نکرد؟ چرا تو انسان متوقف شد؟ یعنی از یک تک سلول به یک موجود پیشرفته ای مانند انسان رسیده پس حتما اگه تکامل باشه میتونه به یه موجود پیشرفته تر برسه یا اگه تکامل بوده چرا یهو در انسان روح پدیدار شده چرا اکثر حیوانات قبل از انسان بر اساس غریزه رفتار میکنن در حالی که هر انسان با انسان دیگه متفاوته

شاید از لحاظ علمی خیلی پربار نباشه اما خوشحال میشم جواب صاحب نظران رو بدونم

در خصوص مورد اول... سؤال: با این همه افراد قدرت طلب در ایران چرا فقط 30 سال یک شخص بعنوان رهبر داره حکمفرمایی میکنه؟

کسی که ابتدا قبل از دیگران قدرت را در هر زمینه بدست بگیره پیشرو و از بین برندۀ رقباست لذا پیامبری که ادعای برتری دینی،ذهنی و عرفانی خودشو با چند جادو و ترفند تبلیغ کنه قاعدتا رقبای بعدی را سرکوب خواهد کرد، و از آنجاست که دین لایق محمد تلقی میشه و رهبری لایق علی گدا.

در خصوص مورد دوم... نظر من قطعا سیر تکامل است و...

تکامل در حال ادامه و سیر صعودی خودش هست (از قدمت4/5 میلیارد سال زمین که پیدایش حیات از 1 میلیارد سال قبل همراه با سیر تکاملی شروع شده و اجداد پستاندار انسان در طی 65 میلیون سال تازه تبدیل به میمونی شدند که موفق به ایستادن روی دو پای خود شدند و اکنون به اینجا رسیده ایم و همچنان در حال حرکت و رو به جلو

سیر تکامل حیات به سرعت سیر نزول قران نیست که ما توقف آن را حس کنیم.

دلیل پیشرفت انسان که موضوعی خارج از بحث سیر تکاملی هست مربوط به بزرگی جمجمه (مغز) نسبت به اندازه بدن او بود.

روح (انرژی) یکی از ابعاد وجودی است و در تمامی موجودات (انسان و حیوان) وجود داشت و دارد

1 ❤️

2017-10-10 01:32:59 +0330 +0330

شما باید اول خدا را اثبات کنید بعد در مورد صفات اون از جمله رحمن و رحیم بودن صحبت کنید.

2 ❤️

2017-10-10 06:31:11 +0330 +0330
نقل از: میسترس_لز شما باید اول خدا را اثبات کنید بعد در مورد صفات اون از جمله رحمن و رحیم بودن صحبت کنید.

اگه تا الان برا شما اثبات نشده ( در هزاره سوم هستیم) بعید میدونم از این ببعدم اثبات بشه … فقط کاش منظورتون رو دقیقا از اثبات میفرمودید که چگونه باید یک چیز رو به کسی اثبات کرد ؟؟ اگه منظورتون نشانه ها هست که واقعا نشانه های خدا ( حداقل بنظر من) مشخص و مبرهن هست و جای شکی نداره … اگه از طریق حواس پنچگانه منظورتون هست که اونا قابل استناد نیستن … چون ما خیلی چیزها رو که وجود دارن نمیبینیم مث همسایه های کوچه پشتی مون … یا صدای اونا رو هم نمیشنویم ولی نمیتونیم بگیم وجود خارجی ندارن …

0 ❤️

2017-10-10 06:45:17 +0330 +0330
نقل از: ZiNCc حالا که موضوع مطرح شده بزارید حرف دلمو بگم چند ساله که بازدید میکنم و بین بحث بین افرادی که خدا رو قبول ندارن و خدا رو قبول دارن اکثرا حق با اونایی بوده که خدا رو قبول نداشتن و یا اسلام رو قبول ندارن... 1- اول اینکه اگه خدایی وجود نداره و خدا و دین ساخته ذهن بشره چرا اینقد کم چرا فقط دو سه تا(دارای پیروان زیاد) و اینکه چرا همشون تقریبا شبیه هستن یعنی اگر ساخته چند تا ادم معمولی بودن چرا ادیان بیشتری نیست و یا چرا حتی اینقد طرفدار داشته و داره, یک میلیارد مسلمان, در مورد بقیه ادیان اطلاعی ندارم..,. یعنی افرادی نبودن که باهوش تر و با منطق تر از ما باشن تو این یک میلیارد که ما به خودمون اجازه میدیم وجود خدا رو منکر بشیم؟

2- اونایی که نظریه بیگ بنگ رو قبول دارن و میگن که کلا همه چی اتفاقی بوده و یا انسان به مرور از طریق تکامل درست شده… خب یک سوال چرا تکامل ادامه پیدا نکرد؟ چرا تو انسان متوقف شد؟ یعنی از یک تک سلول به یک موجود پیشرفته ای مانند انسان رسیده پس حتما اگه تکامل باشه میتونه به یه موجود پیشرفته تر برسه یا اگه تکامل بوده چرا یهو در انسان روح پدیدار شده چرا اکثر حیوانات قبل از انسان بر اساس غریزه رفتار میکنن در حالی که هر انسان با انسان دیگه متفاوته

بنظر من منطقی نیست که بگیم ساخت جهان اتفاقی بوده . حالا
طبق نظریه بیگ بنگ یا هر نظریه دیگه ای این یه حرف پوچ و خالی از منطق هست . هیچ چیز در دنیای ما اتفاقی نیست حتی اومدن ما به این سایت و ابراز عقایدمون … چه برسه به ساخت جهانی با اون همه نظم و ترتیب از روند طلوع و غروب خورشید گرفته تا جزر و مد اقیانوسها و درصد اکسیژن هوا و جو زمین که مانند یک محافظ عمل میکنه و مانع ورود و ریختن شهابسنگ ها بر سر ما میشه …

درمورد مذاهب اصلی هم بله . صحیحه . همه شبیه هم هستن چون همه از خدای واحدی سرچشمه گرفتن و طبیعیه که یکی باشن … خود خدا هم در قران گفته اصل دین یکی هست. کل ادیان میگن همسایه ازاری خوب نیست کل ادیان میگن دزدی گناه است . کل ادیان میگن قتل نفس خوب نیست . چون راه درست مشخصه و یکی هست . بقول زرتشت اگه اشتباه نکنم راه در جهان یکیست و ان راه راستی است . وسلام

2 ❤️

2017-10-10 08:35:40 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb همه این مواردی که گفتی که برای یه دنیای دیگه اس!

شاید خداتون ظالم نباشه!

جرم و جنابت خب زیاده . که اگه اینطور نبود که دیگه ما زمینی نبودیم . کاملا بهشتی بودیم … خصوصیت زمین همینه دیگه . یعنی خونریزی و جرم ! . اتفاقا فرشته ها هم این موضوع رو به خدا میگن در اول افرینش انسان . به خدا میگن ای خدا میخایی موجودی درست کنی که روی زمین خونریزی کنه ؟؟ خدا میگه چیزی که من میدونم شما هیچوقت نمیدونید !! ( سوره حجر)
شاید منظورش همین بوده که نقطه فرق انسان با بقیه موجودات اینه ; که انسان اشرف مخلوقات بودنش به اینه که در میان جرم و جنایت هست اما گناه نمیکنه . این ارزشمند و زیباست واقعا !! اینکه مثلا کسی شرایط دزدی داشته باشه و دزدی نکنه !! اگه اینطور نبود و اوضاع گل و بلبل بود که انسانیت معنا نداشت . انسان هم یه موجودی مجبور مثل فرشته ها میشد … . مث یه چیدن میوه انار که بالای درخته ! این خیلی لذت داره چیدنش و خوردنش … ولی اگه هزارکیلو انار بدون زحمت محیا بود اونموقع خوردن انار لذتی نداره . و توفیقی محسوب نمیشه …

اولا که خدا میتونست این زمینو درست نکنه و عذاب و درد و رنج و … غیره هم نسازه!

پس این بازی ها چیه. اره انسان برو روی زمین ، گناه نکن ، برگرد بهشت! (از هر نظر نگاه کنی میشه این دیدگاه ادیان داران رو نقد کرد)

• ۲: خدا میگه من چیزی میدونم که شما نمیدونید؟

چرا همیشه باید مسئله رو پیچیده کنه؟

اصلا هدف از ساخت موجودی به اسم بشر چی بوده؟

که بیاد زمین ، خودداری کنه ، تا بره بهشت؟؟؟

عجب!

از طرفی اگه خونریزی و جنگ و در یک کلمه (شر) وجود داره!

از خود خدا نشأت میگیره ، چون میتونست نباشه!

و اگر خدا شر رو ساخته و انسانیت با جرم و خونریزی شناخته میشه ، پس این برنامه خداست! (حکمت ، سرنوشت)

پس اگر حکمت و سرنوشتی هست! عملا اختیار شما یه عنوان سرکاریه!

چون اگه قابل تغییر بود ، همه چی بهم میریخت و کهکشان این نظمو نداشت!

• ۳: اگه بدونید اثر پروانه ای چیه ، میفهمید حتی اگر یه انسان گناه کنه ، تاثیرش به سایر انسان ها نیز میرسه!

پس عملا همه ماها گناهکاریم!

(یه مثال کوچیک میزنم ، رهبر یه جامعه بگه آب و برق رو مجانی میکنیم و دروغ از اب دربیاد ، کل جامعه رو تحت تاثیرش قرار میده)

• ۴: دقیقا چرا خدا میخواست ما مثل فرشته ها نباشیم و برای رفتن به یه جایی ناشناخته مثل بهشت ، تو مرداب دنیا دست و پا بزنیم؟
3 ❤️

2017-10-10 11:07:42 +0330 +0330

هر چه قدر علم بیشتر پیشرفت میکنه بیشتر خدا رو زیر سوال میبره. شما تو کتاب جهانی از هیچ میخونید که جهان از ارتعاشات کوانتومی و از هیچ ساخته شده و زمانی که نیروهای لازم برای بیگ بنگ مناسب بودن اغاز این جهان شکل گرفته. ممکنه بگید شروعش بلاخره از کجا بوده؟ چرا نگیم شروع خدا از کی بوده و چه کسی اونو خلق کرده؟ اگه خدا میتونسته بدون خالق وجود داشته باشه پس چرا جهان بدون خالق نباشه؟ اینها پرسشهای فلسفی هستن و فلسفه هم در اسلام حرامه چون منجر به روشن شدگی میشه.

3 ❤️

2017-10-10 11:15:19 +0330 +0330

اینایی که اینجا میان کس میگن دو ساله ای بیش نیستن تازه جو اینترنت گرفته اونا ادمایی مثل کاشف الکل اینا نتونستن یعنی ایراد اسلام پیدا کنن اینایی که بزرگترین کارشون جق زدنه مشکل اسلام رو پیدا کردن

0 ❤️

2017-10-10 11:16:47 +0330 +0330

بنظر من منطقی نیست که بگیم ساخت جهان اتفاقی بوده . حالا
طبق نظریه بیگ بنگ یا هر نظریه دیگه ای این یه حرف پوچ و خالی از منطق هست . هیچ چیز در دنیای ما اتفاقی نیست حتی اومدن ما به این سایت و ابراز عقایدمون … چه برسه به ساخت جهانی با اون همه نظم و ترتیب از روند طلوع و غروب خورشید گرفته تا جزر و مد اقیانوسها و درصد اکسیژن هوا و جو زمین که مانند یک محافظ عمل میکنه و مانع ورود و ریختن شهابسنگ ها بر سر ما میشه …

درمورد مذاهب اصلی هم بله . صحیحه . همه شبیه هم هستن چون همه از خدای واحدی سرچشمه گرفتن و طبیعیه که یکی باشن … خود خدا هم در قران گفته اصل دین یکی هست. کل ادیان میگن همسایه ازاری خوب نیست کل ادیان میگن دزدی گناه است . کل ادیان میگن قتل نفس خوب نیست . چون راه درست مشخصه و یکی هست . بقول زرتشت اگه اشتباه نکنم راه در جهان یکیست و ان راه راستی است . وسلام

اینایی که میگن نیست ایراد ذهنی دارن

0 ❤️

2017-10-10 11:30:30 +0330 +0330

حاجی دمت گرم بنظر من بزرگترین گناه دنیا شکستن دل کسیه که بهش قول موندن دادی اونم رو حساب قول تو واست از دین و دنیاش گذشته اگه خدا از این ادم بگذره …

0 ❤️

2017-10-10 12:44:09 +0330 +0330

در پاسخ به دوستی که گفت اگه ادیان ساخته ذهن بشر هستن چرا شبیه هم اند و خداشون مشابه هست باید بگم اولا نسبت به هر منطقه جغرافیایی ما اشکال مختلفی از ادیان رو داریم و خود مسیحیت به چند صد شاخه ریزتر تقسیم میشه و هر کدوم هم فقط خودشو قبول دارن.
به علاوه ادیان ابراهیمی تقریبا کپی هم هستن. برای مثال اسلام خیلی شبیه یهودیت هست از آداب حیض و حرام بودن گوشت خوک تا ختنه و … که دلیلش مصاحبت پیامبر با یک مبلغ یهودی در زمان خودش بوده. اگر هم وارد هر دین بشید ظاهرا خدا همونه ولی تفاوت های فاحشی داره. مثلا خدای اسلام با خدای تثلیث شده مسیحیت به جز چند صفت، صفات کاملا متضادی با هم دارن.
فقط نکته جالب اینکه هر کس هر جا به دنیا اومده در نود و نه درصد مواقع همون دین اجدادی رو پذیرفته و همون نوع خدای خودش رو تو قلبش حس میکنه و دقیقا هم فکر میکنه دین خودش صحیح هست و بقیه ادیان در جهنمی میرند که پیرو همون ادیان معتقد به بهشتی بودن هستن. شاید اگه در نقطه دیگه ای از جهان بودیم دین دیگه مثل بودیسم و هندو داشتیم.
دوستی هم که گفت ترجیح میده با بودن خدا ارامش بگیره تا نبودنش باید ببینه ایا اعتقاد به اون دین ارزش این همه گرفتاری جامعه به ضوابط اون دین مثل قصاص و حجاب و کلاه شرعی و … رو داره یا نه.

1 ❤️

2017-10-10 13:07:43 +0330 +0330

اولا که آفرین چون کسشر نساختی و اینا واقعا در منابع اسلامی وجود داره.
دوما همین هایی که نوشتی و تناقضی که با خیلی از روایات و منابع اسلامی دیگه دارن خودش دلیلی بر ناحقی اسلامه

1 ❤️

2017-10-10 13:52:51 +0330 +0330
نقل از: jordanbaros حاجی دمت گرم بنظر من بزرگترین گناه دنیا شکستن دل کسیه که بهش قول موندن دادی اونم رو حساب قول تو واست از دین و دنیاش گذشته اگه خدا از این ادم بگذره .....

بله دل کسی رو بشکنی بزرگترین گناه هست . متاسفانه ما یاد گرفتیم فقط گناههای جنسی رو گناه بدونیم . درصورتی که اونا حق الناس نیستن و مربوط به خودمون هستن . ولی اگه دل دیگران رو بشکنیم باید با خدای اون طرف بشیم و مسلما دل ما هم شکسته خواهد شد . این قانون طبیعت هست

0 ❤️

2017-10-10 13:55:34 +0330 +0330
نقل از: میسترس_لز هر چه قدر علم بیشتر پیشرفت میکنه بیشتر خدا رو زیر سوال میبره. شما تو کتاب جهانی از هیچ میخونید که جهان از ارتعاشات کوانتومی و از هیچ ساخته شده و زمانی که نیروهای لازم برای بیگ بنگ مناسب بودن اغاز این جهان شکل گرفته. ممکنه بگید شروعش بلاخره از کجا بوده؟ چرا نگیم شروع خدا از کی بوده و چه کسی اونو خلق کرده؟ اگه خدا میتونسته بدون خالق وجود داشته باشه پس چرا جهان بدون خالق نباشه؟ اینها پرسشهای فلسفی هستن و فلسفه هم در اسلام حرامه چون منجر به روشن شدگی میشه.

البته برعکس. بنظر من هرچقدر علم پیشرفته تر شده خدا هم ثابت تر شده . علم در جهت اثبات خدا قدم برداشته نه در جهت نفی ش … مثلا قران ۱۴۰۰ سال قبل در سوره دخان گفته زمین از توده های گازی تشکیل شده است !! خب دانشمندان الان هم اینو اثبات کردن و ناسا اینو یه واقعیت میدونه و اثبات هم شده … که ۱۴۰۰ سال قبل قران درست گفته !

0 ❤️

2017-10-10 13:58:17 +0330 +0330
نقل از: khodam2079 اولا که آفرین چون کسشر نساختی و اینا واقعا در منابع اسلامی وجود داره. دوما همین هایی که نوشتی و تناقضی که با خیلی از روایات و منابع اسلامی دیگه دارن خودش دلیلی بر ناحقی اسلامه

کاش حداقل یک روایت که در تناقض با اینا باشه میگفتی . البته روایت مستند و با مدرک . قربانت

0 ❤️

2017-10-10 15:06:35 +0330 +0330

دس خوش درست میگی

0 ❤️

2017-10-10 17:52:41 +0330 +0330
نقل از: atish16 دس خوش درست میگی

موفق باشید

0 ❤️

2017-10-10 19:13:09 +0330 +0330

احسنت بسیار زیبا و عالی

0 ❤️

2017-10-10 20:44:09 +0330 +0330
نقل از: Seyed Ali A احسنت بسیار زیبا و عالی

قربونت

0 ❤️

2017-10-10 20:54:25 +0330 +0330

اگر یه گوسفند معتقد باشه که چوپان خدای رحمان و رحیمه درست همچین حرفی می زنه:

چوپان اونقدر هم که میگن بی رحم نیست. ببینید همیشه ما رو به صحرا می بره. بهمون آب و علف می ده و برامون آواز می خونه. حالا چند وقت یه بار هم یکی از ما رو سر می بره این از حکمتشه نه از وحشیگریش.

رابطه بچه مذهبی ها با الله رابطه گوسفند با شبان است با این تفاوت که چوپان مورد نظر اونا اصلا وجود خارجی نداره. فقط توهمی بوده توی مغز فاسد محمد بن عبدالله پیغمبر زنباره شون!

4 ❤️

2017-10-10 21:36:45 +0330 +0330
نقل از: sadoma

چوپان اونقدر هم که میگن بی رحم نیست. ببینید همیشه ما رو به صحرا می بره. بهمون آب و علف می ده و برامون آواز می خونه. حالا چند وقت یه بار هم یکی از ما رو سر می بره این از حکمتشه نه از وحشیگریش.

رابطه بچه مذهبی ها با الله رابطه گوسفند با شبان است با این تفاوت که چوپان مورد نظر اونا اصلا وجود خارجی نداره. فقط توهمی بوده توی مغز فاسد محمد بن عبدالله پیغمبر زنباره شون!

اینکه توهین کردی منو امیدوار کردی به خدا و دینم … مخصوصا در خط اخر پستت … چون ادم وقتی امثال شما مخالفان اسلام رو میبینه که فقط توهین و فحاشی بلدید و هیچ دلیلی هم منطقی برای بیانات ضد اسلامی تون ندارید تازه میفهمه که چقدر اسلام زیباست !!

0 ❤️

2017-10-10 21:49:53 +0330 +0330

اینکه توهین کردی منو امیدوار کردی به خدا و دینم … مخصوصا در خط اخر پستت … چون ادم وقتی امثال شما مخالفان اسلام رو میبینه که فقط توهین و فحاشی بلدید و هیچ دلیلی هم منطقی برای بیانات ضد اسلامی تون ندارید تازه میفهمه که چقدر اسلام زیباست !!

اول تاپیکت و از کل حرفهات مشخصه شما دین اسلام و خدا رو قبول دارید
خب من یک سوال از شما داشتم
شما توی این سایت چیکار میکنید با توجه به باورهاتون!؟

0 ❤️

2017-10-11 11:47:59 +0330 +0330
نقل از: سیب ترش

اول تاپیکت و از کل حرفهات مشخصه شما دین اسلام و خدا رو قبول دارید
خب من یک سوال از شما داشتم
شما توی این سایت چیکار میکنید با توجه به باورهاتون!؟

دوستمون جواب شما رو دادن . بنظرم قانع کننده باشه براتون .
موفق باشید

0 ❤️

2017-10-11 11:51:57 +0330 +0330

من فقط اینو میدونم خدا از کسانی نمیگذره که حق مردم رو پایمال میکنن و ذات اذیت و ازار مردم تو وجودشون نقش بسته

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «