خدا حافظی عزیز دل خاله علی کریمی از فوتبال

1393/04/29

الان خبر دار شدم اشکم در اومد
چرا یه اسطوره واقعی باید اینجوری از فوتبال خدا حافظی کنه لعنت بر این حکومت
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

علي کريمي، کاپيتان سابق تيم پرسپوليس و بازيکن پيشين تيم ملي امروز (يکشنبه) از فوتبال خداحافظي کرد.

کريمي پيش از اين يک بار در زماني که پيراهن پرسپوليس را به تن داشت، پس از شکست سرخپوشان در ديدار پاياني جام حذفي برابر سپاهان اصفهان همراه با مهدي مهدوي‌کيا از فوتبال خداحافظي کرده بود ولي در ادامه از تصميم خود منصرف شد و با پوشيدن پيراهن تراکتورسازي به فوتبال بازگشت.

کريمي مرد سال 2004 فوتبال آسيا شناخته شد و سابقه بازي در بايرن مونيخ و شالکه را نيز در کارنامه داشت. او 127 بازي ملي را به نام خود ثبت کرد و در جام‌جهاني 2006 نيز يکي از 23 بازيکن تيم ملي بود.

علي کريمي پس از حرف و حديث‌هاي فراوان و عليرغم اينکه دوست داشت با پيراهن پرسپوليس از دنياي فوتبال خداحافظي کند اما پس از سه پيشنهاد و عدم تمايل قرمزپوشان براي جذب او تصميم خود را گرفت و از دنياي فوتبال خداحافظي کرد.

علي کريمي در پي تصميم مبني بر خداحافظي نامه‌اي در اين خصوص نوشت که متن آن را در زير مي‌خوانيد:

"به نام خالق هستي

ميخي بر ديوار کوبيدم و کفش‌هايم را آويختم

خداحافظي هميشه تلخ و ناگوار است جدايي از عشقي که تار و پود وجودت را در تصرف دارد کار آساني نيست. يک بار صرفا تحت تأثير خداحافظي غريبانه مهدوي‌کيا تصميمي افراطي گرفتم و فضاي اندوهبار آن همه بي‌اعتنايي من را از فوتبال بيزار کرد و حالا خود را در پايان ديدم.

هر چند همين تصميم افراطي و عجولانه باعث شد تا بعضي‌ها همه چيز را تمام شده بدانند و من را با دست خود به مسلخ ببرند.

با توجه به شرايطي که در آن قرار دارم راهي جز ترک صحنه برايم نمانده و اين تصميم را در حالي که تمام وجودم را شک و ترديد و اندوهي ناشناخته گرفته با مردم خوب و مهربان وطنم به اشتراک مي‌گذارم. تصميم قطعي و برگشت‌ناپذير. از اين پس هواداري متعصب براي تيم محبوب پرسپوليس و تيم ملي کشورم خواهم بود. دوست دارم اين را وظيفه خود مي‌دانم از تمام سروران و مهرآفريناني که مرا از يک فوتبال خياباني به ميادين جهاني همراهي و مساعدت نمودند تشکر کنم و البته تقاضا دارم اشتباهات و خطاهاي اين حقير که در مقاطعي موجب آزردگي خاطر نگراني و رنجش احساسات پاکشان شده بخشوده و مورد عفو خود قرار دهند.

من علي کريمي هر چه دارم بعد از خدا از فوتبال و محبت اين مردم است که البته خود را شايسته اين همه محبت و لطف نمي‌دانم چرا که در حقيقت قهرمانان واقعي اين مرز و بوم آناني هستند که به خاطر آسايش من و امثال من از آسايش و جان خود گذشتند تا آن آسايش و آرامش نصيب ما شود. از همين رو با درود و سپاس به شهدا و جانبازان راه وطن و آزادي اين عزيزان را شايسته و لايق بالاترين ستايش‌ها مي‌دانم اما از اينکه نتوانستم با پيراهن تيم محبوبم پرسپوليس فوتبال را ترک کنم اصلا ناراحت نيستم زيرا اين اتفاق عجيبي نيست.

البته هرگز تن به بازي خداحافظي که متأسفانه در فوتبال ما نوعي حرکت تشريفاتي،تبليغاتي و بعضا رياکارانه است نخواهم داد. بسياري از بزرگان فوتبال ما بي‌سر و صدا خاموش شدند و گورستان فراموشي رهسپارشان گرديدند. در خاتمه قلبا اعلام مي‌دارم که به خداحافظي از فوتبال تمام حوادث و حاشيه‌هايش را هم در همان زمين خاک کرده و آنچه در اين مسير برايش پيش آمده را تنها چالش‌ها، رقابت‌ها و احساسات مقطعي مي‌دانم و بالاخره کلام آخر باز با هواداران که همواره برايم اهميت بالايي داشته و خواهند داشت شما هميشه در قلب من خواهيد بود. از تمام احترامي که طي اين سال‌ها نسبت به من داشتيد لذت بردم و سپاسگزارم.

سرانجام بايد از اين خاک رفت. خوشا آنکه پاک آمد و پاک رفت. خاک پاي تمام ايراني‌ها هستم."

1478 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-07-20 13:44:43 +0430 +0430

سالها بعد وقتی فرزندانمان دلیل تنفرمان از فوتبال را میپرسند : با بغضی پر از کینه میگوییم که : در جوانی عاشق جادوی ساقهای مردی شدیم که فوتبال را برایمان معنا کرد . آن مرد پر از عشق بود ، پر از غیرت ، جنگجو بود و بسیار مهربان . ان مرد فوتبال را نقاشی میکرد و دلهایمان را میلرزاند . اما ، اما چشم اهریمنان تاب دیدن محبوبیتش را نداشت ، نداشت و هر روز برای زمین زدنش میکوشیدند . اما ، اما مگر میشد عشق را کشت ؟ هرگز . در سالهای آخر دوران حرفه ای اش او را تبعید کردند و در دیاری دور از خانه رهایش کردند . اما او آنجا هم دلبری میکرد ، گویی حالا عشق آن دیار هم شده بود ، سالی گذشت . مردم ان دیار میخاستند نزدشان بماند ، اما او هوای خانه را داشت . هوای خانه ای که اهریمنان قلمرو خود کرده بودند . دیگر تاب قربت نداشت . رخت برکند و به دور از خانه ، خداحافظی را سرود .میدانیم که او هنوز عاشق خانه بود . رفت تا خانه بماند .ولی بعد داستان جادوگر دیگر نه خانه و نه حتی خود فوتبال برایمان ارزشی نداشت . و ما فقط و فقط آرزو میکنیم بار دیگر لباس خانگی بر تن کند و بر چمن سبز حیاط خانه گام بردارد و ما با تمام وجود فریاد بزنیم : علیییییییییییهههههههههههههه کریمیییییییییییییییییییییییییییییییییی

0 ❤️

2014-07-20 13:46:26 +0430 +0430

خاله گریه نکن کار اینا همینه وقتی سیاست قاطی ورزش بشه همینه

0 ❤️

2014-07-20 13:50:31 +0430 +0430

[quote=s-amora-e]خاله گریه نکن کار اینا همینه وقتی سیاست قاطی ورزش بشه همینه[/quote]
.
.
.
یه ادم کوچک مثل دایی که پاچه خواری نظام رو میکنه
ونظام حاکمی که عقده پوشیدن دستبند سبز رو به این شکل سر علی عزیز در میاره

ولی علی عزیز همیشه در دل سبز پوشان و ازادی خواهان وطن جا داری دوست داریم
امید وارم دشمنانت توی همین دنیا جلوی چش مردم ضایع و خوار شوند

0 ❤️

2014-07-20 13:52:09 +0430 +0430

امین

0 ❤️

2014-07-20 13:53:28 +0430 +0430

[quote=خاله میترا][quote=s-amora-e]خاله گریه نکن کار اینا همینه وقتی سیاست قاطی ورزش بشه همینه[/quote]
.
.
.
یه ادم کوچک مثل دایی که پاچه خواری نظام رو میکنه
ونظام حاکمی که عقده پوشیدن دستبند سبز رو به این شکل سر علی عزیز در میاره

ولی علی عزیز همیشه در دل سبز پوشان و ازادی خواهان وطن جا داری دوست داریم
امید وارم دشمنانت توی همین دنیا جلوی چش مردم ضایع و خوار شوند[/quote]
امین. ولی خال نظام باید یه سری پاچه خوار داشته بالشه تا برپا باشه

0 ❤️

2014-07-20 13:53:31 +0430 +0430

رفت که رفت!!!
یکی از اون بهتر میاد…
فوتبال همینه،یکی میاد خوب پول جمع میکنه بعدشم میگه من رفتم!!!
حق ما داره ضایع میشه،ورزشکارای هم هستن که هیچکس بهشون بهایی نمیده.
مث ما رزمی کارا

0 ❤️

2014-07-20 13:54:17 +0430 +0430

[quote=lady boy11]هر طلوعی روزی غروب میشود و این برای همه صدق میکند
البته اگه یاد داشته باشید بهد از اعتراضات سال 88 که همه ی مردم آزاده ی ایران سبز پوش شدن 6 تا از بازیکنان تیم ملی هم که واقعا خون ایرانی و آزادگی در رگ هایشان جاری بود دستبند سبز پوشیدن تا حمایت خود رو از مردم کشورشون اعلام کنن که این کارشون باعث شد تا غضبات حکومت بر سره آنها باریدن بگیره و هر کردم از این عزیزان رو از فوتبال کنار زدن
یکی از اونا مهدوی کیای عزیز بود ویکیش هم اگه اشتباه نکنم علی کریمی بود
بالاخره هر فوتبالیستی باید یه روزی از فوتبال خداحافظی کنه ولی اینا رو از فوتبال خداحافظی دادن[/quote]
.
.
.
.
ولی علی کریمی یه فوتبالیست نبود یه اسطوره بود یه انسان بزرگ یه خیر یه تختی زمانه بود
امید وارم تو زندگی شخصیش لاعقل دست از سرش بردارند تا شاد زندگی کنه علی بهترین لایق بهترینها روزی به تیم ملی دعوت نشود من دیگه جام جهانی برام بی معنی شد

0 ❤️

2014-07-20 13:56:14 +0430 +0430

رفت که رفت!!!
یکی از اون بهتر میاد…
فوتبال همینه،یکی میاد خوب پول جمع میکنه بعدشم میگه من رفتم!!!
حق ما داره ضایع میشه،ورزشکارای هم هستن که هیچکس بهشون بهایی نمیده.
مث ما رزمی کارا…

0 ❤️

2014-07-20 13:59:12 +0430 +0430
0 ❤️

2014-07-20 14:02:45 +0430 +0430
0 ❤️

2014-07-20 14:04:05 +0430 +0430

[quote=خاله میترا][/quote]
خاله من استقلا لی هستم ولی از بازی علی کریمی خوشم میومد

0 ❤️

2014-07-20 14:05:39 +0430 +0430
0 ❤️

2014-07-20 14:07:58 +0430 +0430

[quote=s-amora-e][quote=خاله میترا][/quote]
خاله من استقلا لی هستم ولی از بازی علی کریمی خوشم میومد[/quote]
.

.
.
محدود بازیکنایی بود تو تاریخ ایران که همه حتی تیم رقیب دوسشون داشتند کریمی هام از اون دسته است

0 ❤️

2014-07-20 14:11:37 +0430 +0430

[quote=خاله میترا][quote=s-amora-e][quote=خاله میترا][/quote]
خاله من استقلا لی هستم ولی از بازی علی کریمی خوشم میومد[/quote]
.

.
.
محدود بازیکنایی بود تو تاریخ ایران که همه حتی تیم رقیب دوسشون داشتند کریمی هام از اون دسته است[/quote]
خاله دوتا بازیکونو خیلی دوست دارم اولی عابدزاده که واقعا اسطوره فوتبال ایران بود دومی علی کریمی

0 ❤️

2014-07-20 14:12:19 +0430 +0430
0 ❤️

2014-07-20 14:14:20 +0430 +0430

خله بازیکن دوست داشتنی زیاد داشتیم ولی اسطوره دوست داشتنی کم
و اسطوره ها عابدزاده کریمی حجازی دوست داشتنی هستند ولی یکی مثل دایی منفوره

0 ❤️

2014-07-20 14:15:52 +0430 +0430

[quote=خاله میترا]خله بازیکن دوست داشتنی زیاد داشتیم ولی اسطوره دوست داشتنی کم
و اسطوره ها عابدزاده کریمی حجازی دوست داشتنی هستند ولی یکی مثل دایی منفوره[/quote]
درست میگی خاله

0 ❤️

2014-07-20 14:20:35 +0430 +0430

[quote=s-amora-e][quote=خاله میترا]خله بازیکن دوست داشتنی زیاد داشتیم ولی اسطوره دوست داشتنی کم
و اسطوره ها عابدزاده کریمی حجازی دوست داشتنی هستند ولی یکی مثل دایی منفوره[/quote]
درست میگی خاله[/quote]
.
.
.

.
متافانه ما ایرانی ها قهرمانان وطنمون رو چه ورزشکار و چه غیره … رو تا زندن قدرشون رو نمیدونیم

0 ❤️

2014-07-20 14:22:15 +0430 +0430

خاله دشمنان کریمی وهدوی کیا حجازی و غیره همه از دوستان ساندیس خورند که گردن کلفتهاشون الان تو اوین تشریف دارند همونهایی که به کریمی ام الفصاد میگفتند

0 ❤️

2014-07-20 14:24:56 +0430 +0430

نظر سلطان علی پروین نسبت به خداحافظی علی کریمی

علی پروین سرمربی سابق پرسپولیس در مصاحبه ای با خبرنگاران درباره خداحافظی علی کریمی صحبت کرد. پروین گفت: علی بچه با استعداد و واقعاً جادوگر بود. او در مربیگری هم به نظر من می‌تواند جادوگر باشد چون این پتانسیل را به خاطر فکر خوب و خلاقش می‌بیند.
می توانست در بارسلونا هم بازی کند
این پیشکسوت پرسپولیس افزود: ای کاش هیچ وقت بدبدرقه نباشیم نمی‌دانم آروزی کریمی در این فوتبال چه بود اما به تمام سطوح بالا رسید و شاید اگر می‌خواست در بارسلونا هم بازی می‌کرد اما ای کاش ما هیچ‌وقت بد بدرقه نباشیم. من نمی‌دانم پشت ماجرا چیست ولی خوب بود که علی با پیراهن پرسپولیس و یا تیم ملی از فوتبال خداحافظی می‌کرد. اما همه چیز تمام شد رفت و باید علی را به حال خودش نگذاریم و از او استفاده کنیم.
از این وضعیت کلافه شده بود
پروین خاطرنشان کرد: به نظر من کریمی تصمیم خوبی گرفت و به موقع این تصمیم را عملی کرد باید به بهترین کار کریمی آفرین گفت چون می‌دانم این بچه کلافه شده بود و دوست نداشت هر روز در یک تیم بازی کند. علی عزیز هر جا هستی ان‌شالله سربلند، موفق و مثل دوران فوتبالت دل مردم را شاد کنی. چون مردم تو را دوست دارند.
عرب ها را گیج می کرد لذت بخش بود
پروین در پایان در پاسخ به این سؤال که خاطره شیرینت از علی کریمی چیست،‌ گفت:‌ دریبل‌های کریمی و اسیر کردن بازیکنان مخصوصاً عرب‌ها که چند تا را با خود می‌پیچاند و آنها را گیج می‌کرد خیلی لذت‌بخش بود به همین دلیل چند سالی بود که عرب‌ها چهارنفری هم حریف کریمی نبودند و واقعاً‌ قبول داشتند که او یک جادوگر است. درست است دوران فوتبال کریمی امروز با خداحافظی‌اش تمام شد اما امثال کریمی همیشه در خاطرات مردم می‌مانند و این موضوع استقلال و پرسپولیسی ندارد. خبر تلخی برایم بود اما باز هم می‌گویم علی جان تو بهترین تصمیم را گرفتی علی‌رغم اینکه باز هم می‌توانستی با همین شرایط برای هر تیمی مؤثر و تأثیرگذار باشی.

0 ❤️

2014-07-20 14:25:46 +0430 +0430

شاهرودی: علی باید سال قبل از فوتبال خداحافظی می‌کرد
انصاری‌فرد: ای‌کاش کریمی با پیراهن پرسپولیس خداحافظی می‌کرد
عابدزاده : از خداحافظی علی کریمی ناراحت شدم. دوست داشتیم او در کنار ما در راه آهن باشد
استیلی: از خداحافظی کریمی شوکه‌ام، همچنان منتظرش هستیم
پولادی:‌ کریمی محبوب بود، محبوب ماند و محبوب رفت
رهبری‌فرد: کریمی برای تراکتورسازی بازی می‌کرد اما دلش با پرسپولیس بود
پروین: کریمی می‌تواند در مربیگری هم جادوگر باشد. وقتی‌ عرب‌ها با دریبل‌های او گیج می‌شدند لذت‌بخش بود

0 ❤️

2014-07-20 14:29:10 +0430 +0430

[quote=خاله میترا][quote=s-amora-e][quote=خاله میترا]خله بازیکن دوست داشتنی زیاد داشتیم ولی اسطوره دوست داشتنی کم
درست میگی خاله[/quote]
.
.
.

.
متافانه ما ایرانی ها قهرمانان وطنمون رو چه ورزشکار و چه غیره … رو تا زندن قدرشون رو نمیدونیم[/quote]
به خدا درست میگی خاله

0 ❤️

2014-07-20 14:31:36 +0430 +0430
0 ❤️

2014-07-20 14:32:03 +0430 +0430
0 ❤️

2014-07-20 14:46:51 +0430 +0430

نگران نباش خاله
وسط فصل با پیراهن یه تیم دیگه برمیگرده
(خنده شیطانی)

0 ❤️

2014-07-20 14:48:13 +0430 +0430

امید وارم اینبار هم خداحافظی علی کریمی مثل خدا حافظی های من از شهوانی باشه

0 ❤️

2014-07-20 14:56:18 +0430 +0430

[quote=خاله میترا]امید وارم اینبار هم خداحافظی علی کریمی مثل خدا حافظی های من از شهوانی باشه[/quote]
نه عزیز کریمی و کریم باقری بهترین کار ممکن را کردند.
هم کریم بهترین لحظه خداحافظی کرد،هم کریمی! قبل از اینکه بازیچه لاشخورها شوند کشیدند کنار تا بعضیها از اهدافشون دور بمانند.
منش پهلوانی این دوفرد هرگز از اذهان پاک نخواهد شد.

0 ❤️

2014-07-20 14:58:01 +0430 +0430

[quote=وحید کرال][quote=خاله میترا]امید وارم اینبار هم خداحافظی علی کریمی مثل خدا حافظی های من از شهوانی باشه[/quote]
نه عزیز کریمی و کریم باقری بهترین کار ممکن را کردند.
هم کریم بهترین لحظه خداحافظی کرد،هم کریمی! قبل از اینکه بازیچه لاشخورها شوند کشیدند کنار تا بعضیها از اهدافشون دور بمانند.
منش پهلوانی این دوفرد هرگز از اذهان پاک نخواهد شد.[/quote]

.
.
.
خیلی دوس داشتم کریمی رو و دارم آره همون بهتر بازیچه دست ساددیسخورهای نظام نشود و خودش مثل یک مرد میخ به دیوار کوپید و کفشهاشو آویزون کرد

0 ❤️

2014-07-20 15:03:48 +0430 +0430

ﺍﻭ ﺳﻠﻄﺎﻥ ﻧﺒﻮﺩ ﻛﻪ ﺑﻘﻴﻪ ﺭﻋﻴﺘﺶ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﺍﻭ ﮊﻧﺮﺍﻝ ﻧﺒﻮﺩ ﻛﻪ ﺑﻘﻴﻪ ﺳﺮﺑﺎﺯﺵ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﺍﻭ «ﺩﺍﺵ ﻋﻠﻲ» ﺑﻮﺩ، ﺑﺎ ﻛﻠﻲ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭ ﻛﻪ ﺩﻭﺳﺘﺶ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ.

ﺗﻔﺎﻭﺕﻫﺎ ﺷﺎﻳﺪ ﺍﺯ ﻫﻤﻴﻦ ﻟﻘﺐﻫﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﻲﺷﻮﻧﺪ. ﻫﻨﻮﺯ ﺟﻮﻫﺮ ﻧﺎﻣﻪﺍﺕ ﺧﺸﻚ ﻧﺸﺪﻩ ﻛﻪ ﻗﻠﺐﻣﺎﻥ ﺩﻳﻮﺍﻧﮕﻲ ﻣﻲﻛﻨﺪ. ﺑﻲﻃﺎﻗﺖ ﻋﻄﺮ ﺧﺎﻃﺮﺍﺗﺖ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﭘﺴﺮ؛
ﺑﻪ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﻣﻌﺼﻮﻡ ﺑﺎﺑﻚ ﻗﺴﻢ،
ﺑﻪ ﺫﻭﻕ ﻛﻮﺩﻛﺎﻧﻪ ﺗﭙﻞﺗﺮﻳﻦ ﻭ ﺑﻠﻨﺪﺗﺮﻳﻦ ﭘﺴﺮﺍﻥ ﺍﻳﺮﺍﻥ،
ﺑﻪ ﺑﻲﺗﺎﺑﻲ ﻫﻮﺍﺩﺍﺭ ﻣﻌﻠﻮﻝ ﺣﺎﻓﻈﻴﻪ،
ﺑﻪ ﺗﻨﻬﺎﻳﻲ ﻫﻤﻪ ﺟﻴﻤﻲ ﺟﺎﻣﭗ ﻫﺎﻱ ﺑﻲ ﭘﻨﺎﻩ،
ﺑﻪ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺧﻴﺲ ﺑﭽﻪﻫﺎﻱ ﮔﻠﻔﺮﻭﺵ،
ﺑﻪ ﺍﻧﺪﻭﻩ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩﻫﺎﻱ ﺩﺍﻏﺪﻳﺪﻩ ﺳﻮﮔﻨﺪ ﺩﻭﺭﻱﺍﺕ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻟﺤﻈﻪ ﻟﺤﻈﻪﻫﺎﻱﻣﺎﻥ ﺣﺲ ﺧﻮﺍﻫﻴﻢ ﻛﺮﺩ.
ﺭﺍﺳﺘﻲ ﻋﻠﻲ ﺁﻗﺎ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺭﻱ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺧﺪﺍﺣﺎﻓﻈﻲﺍﺕ، ﺗﻴﻢ ﺑﭽﻪﻫﺎﻱ ﻳﺘﻴﻢﺧﺎﻧﻪ ﻳﻚ ﯾﺎﺭ ﻛﻤﺘﺮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺷﺖ؟

0 ❤️

2014-07-20 15:08:51 +0430 +0430

تو زلزله آذربایجان،مردانگی علی کریمی نیز مثل کریم باقری واقعا قابل تحسین بود.
اینها پهلوان بودند و بازیکن شینیون و میزامپلی نبودند
درود بر شرف پهلوانان
آیا این پهلوانان جانشینی خواهد داشت؟ nea

0 ❤️

2014-07-20 15:11:00 +0430 +0430

[quote=وحید کرال]تو زلزله آذربایجان،مردانگی علی کریمی نیز مثل کریم باقری واقعا قابل تحسین بود.
اینها پهلوان بودند و بازیکن شینیون و میزامپلی نبودند
درود بر شرف پهلوانان
آیا این پهلوانان جانشینی خواهد داشت؟ nea[/quote]
.

.
.
. امید وارم راهش پر رهرو باشه بازیکنان پهلوانی چون او بازم بیاد تو فوتبال ایران ولی فکر نکنم به این زودیها پهلوانی چون او بیایید

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «