دعوت به گفتگوى محترمانه براى رفع ابهامات ومشکلات بين مسلمانان و ايرانى ها

1393/02/13

دوستان خوش اومدين قدمتون روى چشمم بفرماييد ميخواهيم گفتگويى متمدنانه داشته باشيم تا يک سرى مشکلاتى که وجود داره و باعث توهين اعضاى سايت به همديگه ميشه رو حل کنيم تا سايت داراى ثبات بشه و فضايى دوستانه بوجود بياد خواسته من اينه که تمامى کاربران عزيزى که قصد شرکت توى گفتگو رودارن درنهايت احترام و ادب و باصبر و حوصله تمام و بصورت منطقى نه احساسى به سوالات ساير دوستان پاسخ بدن.
خواسته ى ديگه اى ندارم جز دوستى و محبت و صفا براى همه شما عزيزان.

4646 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-05-03 16:56:18 +0430 +0430

ما ايرانيارو احمقمون كردن وگرنه اسلام روسننه به ماایرانیا؟(قرآن كتاب كامليه؟واز همه چی گفته مگه نه؟اگرنه پس چطور كامله؟

0 ❤️

2014-05-03 17:04:41 +0430 +0430

دوست عزيز ازهمه توى پست اول خواستم تا توهين نکنن و متمدن باشن شما با اين طرز صحبتتون آبروى تمام ايرانى ها رو ميبريد کار بد حتى اگه براى خوبى هم انجام بشه باز بده ازتون خواهش ميکنم پستتون رو پاک کنيد

0 ❤️

2014-05-04 02:57:42 +0430 +0430

[quote=Dark__master]دوست عزيز ازهمه توى پست اول خواستم تا توهين نکنن و متمدن باشن شما با اين طرز صحبتتون آبروى تمام ايرانى ها رو ميبريد کار بد حتى اگه براى خوبى هم انجام بشه باز بده ازتون خواهش ميکنم پستتون رو پاک کنيد[/quote]
اگه قراره آبروی ایرانیاباگفتن حقیقت بره بهتره كه بره ومافرداوقتی نسل بعدمون ازمون بپرسن چرااین راه اشتباه روبه مانشون دادین گفتین گفتین راه درسته شرمندهشون نشیم_چقدرآبرو براشخصیت من ایرانی مونده تودنیا؟

0 ❤️

2014-05-04 02:58:07 +0430 +0430

افرین .منهم همینو میگم.تمام حرفارو بشنو واز بینشون بهترین و جدا کن.
ما باید از گذشته درس بگیریم.
نه بکوبیم تو سر هم.
میگه:با خدا دادگان ستیزه مجوی خدا داده را خدا داده.

0 ❤️

2014-05-04 03:36:23 +0430 +0430

سلام دوست عزیز ممنون از تاپیک قشنگت
به نظر من اختلاف سلیقه و نظر اگر وجود نداشته باشه همه چیز یکنواخت میشه و دیگه کسی انگیزه ای برای رشد پیدا نمیکنه و اگر این اختلاف نظر و عقایدو تو یه محیط دوستانه و بدون توهین به چالش بکشیم و در موردش بحث کنیم باعث رشد و تکامل افکارمون میشه
تنها چیزی که باعث درگیری بین دوستان میشه اینه که متعصبانه با مسائل برخورد میکنن و در راستای تعصباتشون به هم توهین میکنن که اصلا کار شایسته ای نیست
در رابطه بادین یا ایرانی بودن من خودم خیلی به دین و مسائل دینی اعتقاد ندارم و ایرانی بودنمو خیلی بیشتر دوست دارم ولی به دوستانی که به دین پایبند هستند هم احترام میذارم
البته من اسلام رو به این شکلی که دیدم و شنیدم کلا قبول ندارم چون دین افراط و تفریطه از طرفی صحبت از تساوی حقوق زن و مرد میکنه از طرفی دیه زن نصف مرده ،از طرفی صحبت از این میکنه که زن باید بابت شیر دادن بچه خودش از مرد پول بگیره و یا بابت کارهای خونه مرد باید بهش پول بده ولی از طرف دیگه میگه در مورد مسائل جنسی و زناشوئی زن هیچ اختیاری در مورد بدن خودش نداره یا مرد میتونه بدون هیچ دلیلی طلاقش بده و زندگیه یه زن بدبختو نابود کنه چون دیگه دلش اونو نمیخواد و خیلی
به عبارت دیگه زنها رو آلت زنونه متحرک دیده و مردها رو آلت مردونه متحرک
از این مسائل زیاد هست که باعث شده من اعتمادی بهش نداشته باشم جالبترش اینه که میگن در دین تفحص نکنید چون گمراه میشین دینی که صراحت کلام نداره گمراه کننده است چرا نباید طوری باشه که من بیسواد هم بتونم درکش کنم و گمراه نشم
البته از دوستانی که اعتقادات مذهبی دارن واقعا عذر میخوام قصدم اصلا توهین به کسی یا اعتقادات کسی نیست فقط نظر خودمو گفتم
هر کسی هم دوست داره راجع به هر موضوعی بحث کنیم من در خدمتم

0 ❤️

2014-05-05 05:20:22 +0430 +0430

دوست عزيز قصد من از جمع کردن دوستان اين هستش که بدون دعوا وتوهين باهم صحبت کنيم تا نظراذتمون رو باهم درميون بزاريم تا بلکه تونستيم ريشه اين مشکلات رو پيدا کنيم من بعنوان کوچکترين عضو اين سايت ميخام همه رو جمع کنم تابلکه خلاصه اين برادرکشى لفظى و مجازى که کم کم داره واقعى ميشه رو خاتمه بدم اين دعوا ها زير سر افرادى هست که ميخان با ازبين بردن اتحاد واخترام بين نسل جوون ازمون سوارى بگيرن من ميخام که بابحث ريشه مشکلات پيدا بشه نه اينکه توى پستاى اول هرکى نظر خودشو بى دليل بگه و دشمنى ايجاد بشه تمام اعضاى محترمى که توى تاپيک ميان قراره با گفتگو برسن به عامل مصيبت تا بتونن دشمنى رو بزارن کنار و يک دل باشند.

0 ❤️

2014-05-05 05:45:52 +0430 +0430

خسته نباشید
قبل از اینکه بفهمم شما مخالف عقاید من هستین یا موافق خواستم بابت انتخاب موضوع بسیار خوبتون تبریک بگم. ترسیدم یه وقت ببینم مخالفین و نخوام تبریک بگم. :D
موفق باشین

0 ❤️

2014-05-05 06:01:03 +0430 +0430

تفرقه بیانداز و حکومت کن!
مردم ایران روی مسئلی بحث و جدل میکنند و رشته همبستگی را پاره میکنند که آدم تاسف میگیره!
اینکه مردمان هر شهر را به یک خصیصه بشناسیم و جوک درست کنیم و هرهر بخندیم فقط مختص ایرانه.
اینکه مسائل دینی که 1400 سال هست که روش بحث و دعوا هست فقط مختص ایرانه!
مگر کسی که اسلام را بنا کرد،چند سال عمر کرد که 1400 سال هست احادیث و قوانین و دعواها تموم نمیشه؟
تا وقتی مباحث دین درمیان باشه و گروهی متعصبانه دنبال دفاع و گروهی دنبال سرکوب این افراد باشند،وضع ایران همینه چون تمام اوقات آزاد صرف مسائل دینی شد!
بهتره کمی هم درمورد اینکه چطور شده در یکسال تورم 150% داشتیم بحث و گفتگو کنیم.
و کسانی که مسلمان و پایبند به اسلام هستند تو خونه خودشون هر کاری دوست دارند بکنند و مسائل دین را وارد اجتماع نکند!
ایران تبدیل به ویرانه شد بس کنید این اراجیف رو

0 ❤️

2014-05-05 06:08:19 +0430 +0430

محمد چندتا زن گرفت!زن نه ساله گرفت!علی قتل کرد! قرآن بی اساسه!
در مقابل
زینب بلا دید!حسین تشنه مرد!نمیدونم قرآن بهترین کتابه!
من سوالی که دارم اینه که تشنه مردن یا سیراب مردن حسین فرقی به حال ما داره؟
محمد خوب بود یا بد،چه فرقی واس زندگی روزمره ما داره؟
بابا بخدا 1400 سال پیش همگی مردند حالا چه خوب یا چه بد!
بنزین شد 1000 تومان!
وقتش نیست که به خودمون بیام؟

0 ❤️

2014-05-05 06:21:57 +0430 +0430

این سوال مهم تره که بنظرتون چطور دولت اون همه پول دست بابک زنجانی و خاوری داشت؟
مبلغی که بودجه چندین ساله ایران بود و پول مردم بود.
در چند سال اخیر مبلغی که از دولت اختلاص شده به ازای هر فرد ایرانی 220 میلیون بوده!چطور این همه پول از یک دولت اختلاص میشه؟
آیا دولت مردی تو این قضایا دست داره؟
آیا این اختلاصها دلیل بر تورم شده؟
چرا دولت با زورگویی باعث تحریم ایران شده؟
آیا این تحریم به ضرر دولت هست یا ملت؟
و هزاران سوال و مبحث

0 ❤️

2014-05-05 16:36:35 +0430 +0430

من کاملا توى اين بحث بعنوان يک آدم بى طرف هستم و ميخام با بى طرفى بين دوگروه باشم.
دوستان بى طرف ديگه اى هم اگه هستن بيان که بتونيم خلاصه قضيه رو تموم کنيم تا با پتانسيل کامل بريم جلو و بتونيم ايران رو از بدبختى نجات بديم.ممکنه فکرکنين زياده روى دارم ميکنم اما باور کنيد اگه اين بحث هاى جانبى رو بزاريم کنار ميتونيم به حدى برسيم که خارج از دنياى مجازى سعى کنيم هواى هم رو داشته باشيم و پشت هم واستيم.

0 ❤️

2014-05-05 16:50:14 +0430 +0430

اسلام دین بیشتر مردم ایرانه هموطنان ما نه به خواسته خودشون بلکه به خواسته اجداد و پیشینیانشون مسلمان شدند البته به نظرون هم احترام میگذارم ولی آیا الان یکبار دیگه حق انتخاب دین رو داشته باشند بازم اسلام رو انتخاب میکنند

0 ❤️

2014-05-05 17:32:20 +0430 +0430

بنده هم ايرانيم هم عربم وميخواستم بصورت منطقي نظرم رو يگم
اکثر جوانان ايراني بعلت سرخوردگي از اوضاع فعلي چون قدرت تغيير وضع موجود رو ندارند پس به ناچار براي خالي کردن خود دنبال مقصري ميگردند که هر چي فحش و ناسزا در زندگيشون ياد گرفتند بر سر ان خالي کنند.
اما با اين هم هيچي عايد انها نميشود زيرا مشکلات شما اصلا ربطي به عربها ودين اسلام ندارد . فعلا که عربها هيچ دخالتي در ايران ندارند ودين اسلام هم در ايران حاکم نيست باور کنيد چون مذهب شيعه براساس منابع تاريخي کمترين ارتباط با اسلام دارد وبيشتر ان فرهنگ قبل از اسلام ايران هست که بنام اسلام حاکم شده. البته قبول دارم که اعراب به زور شمشير وارد ايران شدند اما هدف انها گسترش اسلام نبود .کشور گشايي بود مثل تيمور وچنگيز و… در جنگهاي قديم هم کشتار وغارت جزو الزامات ان زمان بود وکسي را نميتوان مواخزه کرد همانطور که نادر هند را غارت کرد وکورش بين النهرين را اشغال کرد

0 ❤️

2014-05-06 08:30:12 +0430 +0430

با سلام و درود بر همه

من صاحب تاپیک (اسلام یعنی…)

تویه چند هفته خیلی سعی کردم تصویر های بد مردم رو از اسلام پاک کنم

ولی متاسفانه مطالعه کم دوستان در موارد مورد سوال
و حتی جبه گیری بعضی ها تو خصوصی باعث شد تاپیک رو حذف کنم!!!

باشد تا بتوان این تصویر بد از اسلام رو

که به غلط بر چهره ی این دین زیبا کشیده شده رو

پاک کرد

موفق باشید

0 ❤️

2014-05-06 14:12:42 +0430 +0430

[quote=jokerplayboy]با سلام و درود بر همه

پاک کرد

موفق باشید[/quote]
سلام و وقت بخیر
من عذر میخوام از مدیر تایپک اگه حرفم مربوط به موضوع تایپک نمیشه ولی دوست خوبم جوکر پلی بوی شما تایپکی که چند هفته روش وقت گذاشتیم رو بدون اینکه نظر. کسانیکه تو اون تایپک مطلب گذاشته بودن بپرسید پاک کردید و به عقیده ی من نسبت به من و دوستای دیگه کم لطفی کردین

0 ❤️

2014-05-06 14:37:45 +0430 +0430

دوست عزيز جوکر پلى بوى شما ميتونيد دراين تاپيک وجه مثبت اسلام فوايدش وزيبايى هاش رو مطرح کنيد.
کاربر عزيز اميل شماهم اگر مايل باشيد ميتونيد دراين تاپيک مشارکت کنيد همه اعضاى اين سايت حق دارن که تاپيک رو بخونن واگر مايل بودن فعاليت کنن داخل تاپيک فقط خواهشم از تموم دوستان اينه که داخل تاپيک از توهين به هم ديگه پرهيز کنيد ودرصورتى که مطالبتون مستند هستن سند مورد نظر رو معرفى کنيد با تشکر

0 ❤️

2014-05-06 14:53:47 +0430 +0430

Az har nezhad farhang ya dini hastym ino bdobim ke avval irani hastym va mosalmanan bartar nistan az yahodio masihio zartoshto sheitan parasto…

0 ❤️

2014-05-06 14:54:23 +0430 +0430

از همه دوستانى که پست گذاشتند و تشکر کردند سپاس گذارم.
دوستان يعنى هيچکس علاقه اى به اين بحث نداره؟ پس چرا داخل ساير تاپيک هاى تالار دين اين همه جنگ هستش؟ نکنه افراد فعال ميلى به صلح موقت و کنار گذاشتن اختلافات براى زدن حرف منطقى ندارند.

0 ❤️

2014-05-06 15:14:04 +0430 +0430

سلام
اینکه دوستان میگن چون محمد و قران برا 1400 سال قبله دیگه اکسپایر شده و تاریخ مصرفش گذشته خنده داره
چرا که از زندگی موسی و توراتش و عهد عتیق حدود 3هزار سال گذشته اما باز طرفدار داره و برای طرفداراش مقدسه و با ارزشه
از زندگی مسیح با انجیلش 2 هزار سال گذشته اما باز یکشنبه کلیسا میرن عید پاک دارن و موقع ازدواج یا مرگشون تو پیشرفته ترین و بهترین کشورای دنیا کشیش میاد . اینا پاپ و کاردینال دارن و لقب قدیس میدن

بنظرم مسأله دین نیست و خودمونیم چرا که ذرتشتیم که بودیم جامعه مون طبقه طبقه بود و نابرابر ، ارتش داشتیم سر آمد تو دنیا اما از همین عربای به اصطلاح ملخ خور شکستی خوردیم که هنوز موندیم چرا اونجوری شد

0 ❤️

2014-05-06 15:32:47 +0430 +0430

ممنون جناب آرسن لوپن.
دوستان امکانش هست که خودمون دين رو خراب کرده باشيم؟ امکانش هست حرفايى که بهمون زدن بخشيش راست و بخشيش دروغ باشه؟

0 ❤️

2014-05-06 15:33:47 +0430 +0430

ممنون جناب آرسن لوپن.
دوستان امکانش هست که خودمون دين رو خراب کرده باشيم؟ امکانش هست حرفايى که بهمون زدن بخشيش راست و بخشيش دروغ باشه؟

0 ❤️

2014-05-06 15:47:14 +0430 +0430

آره حتما اینطوریه که کلی خرافه و حرفای پوچ و منفعت طلبانه به اسم دین تو پاچه مون کردن
اما بجای پاک کردن خرافه ها و حرفای صد من یه غاز چرا بیایم صورت مسأله رو پاک کنیم و خود دین رو خط بزنیم ؟!

0 ❤️

2014-05-06 15:50:16 +0430 +0430

Bia b talare gelehaye be zaher mosalman onja soalaye ziyadie bedone javab monde komak kon ta vagheiyat ro kashf konim

0 ❤️

2014-05-07 05:50:54 +0430 +0430

[quote=jokerplayboy]با سلام و درود بر همه

پاک کرد

موفق باشید[/quote]

دوست عزیز
برداشت من از شخصیت شما ماوراء این صحبتها بود ولی با این پستت شوکه ام کردی. چون تا جایی که من یادمه تمام پستهای ما با ذکر منبع بود ولی شما جوابهاشو بعد از دو سه روز، اونم به صورت دست و پا شکسته میدادی و دلیلت هم این بود که جوابها رو میری از آخوند محل میگیری
تاپیکتم زمانی بستی که یه بنده خدایی ازت گله کرد و گفت آدم معتقدیه ولی دفاع ضعیف شما از اسلام داره ایمان اونم سست میکنه و ازت خواست که اگه نمیتونی درست حسابی دفاع کنی حداقل تاپیکتو حذف کن

0 ❤️

2014-05-07 06:01:16 +0430 +0430

[quote=Dark__master]ممنون جناب آرسن لوپن.
دوستان امکانش هست که خودمون دين رو خراب کرده باشيم؟ امکانش هست حرفايى که بهمون زدن بخشيش راست و بخشيش دروغ باشه؟[/quote]

جسارتا عرض میکنم که خودمون دین رو خراب نکردیم بلکه خرابترش کردیم، چون خودش به وفور ایراد داشته و داره و ما هم بیشترش کردیم

0 ❤️

2014-05-07 06:12:18 +0430 +0430

[quote=Arsene lupin]سلام
اینکه دوستان میگن چون محمد و قران برا 1400 سال قبله دیگه اکسپایر شده و تاریخ مصرفش گذشته خنده داره
چرا که از زندگی موسی و توراتش و عهد عتیق حدود 3هزار سال گذشته اما باز طرفدار داره و برای طرفداراش مقدسه و با ارزشه
از زندگی مسیح با انجیلش 2 هزار سال گذشته اما باز یکشنبه کلیسا میرن عید پاک دارن و موقع ازدواج یا مرگشون تو پیشرفته ترین و بهترین کشورای دنیا کشیش میاد . اینا پاپ و کاردینال دارن و لقب قدیس میدن

بنظرم مسأله دین نیست و خودمونیم چرا که ذرتشتیم که بودیم جامعه مون طبقه طبقه بود و نابرابر ، ارتش داشتیم سر آمد تو دنیا اما از همین عربای به اصطلاح ملخ خور شکستی خوردیم که هنوز موندیم چرا اونجوری شد[/quote]

دوس عزیز
من جایی ندیدم به قدمت قرآن کسی گیری داده باشه و ایرادی اگه گرفته شده به محتوای اون بوده که اگه مال 200 پیش هم بود بازم بهش وارد بود.
با این منطق شما میشه اینجوری نتیجه گرفت که هر چیزی که طرفدار زیاد داشته باشه پس خوبه و تحت هر شرایطی نباید نقدش کنی

0 ❤️

2014-05-08 15:21:02 +0430 +0430

توى جنگ و مبارزه هر دو طرف فکرميکنن که حق با خودشونه و بنا به دلايلى حق با هردوشون هستش
اما تا وقتى حاضر نشن صلح کنن و با گفتمان مشکل رو بخوان حل کنن کارى پيش نميره.
دوست عزيز فرزانه ايرانى ممنون از مطالب زيبايى که گذاشتيد مناسبت کمى داشتند ولى خوب بودند.
درحال حاضر بحث سر وجود يا عدم وجود خدا نيست چون خيلى از جوامع اديان و فرقه ها براى خودشون خدايى دارند.
ما الان ميخايم اينجا جمع بشيم تا مشکل بين دوستان مسلمانان و دوستانى که ايرانى هستند رو حل بکنيم تا ديگه بهم ديگه توهين نکنن يه اتحاد نسبى بوجود بياد که زمينه همکارى موجود باشه.

0 ❤️

2014-05-10 05:12:44 +0430 +0430

[quote=امیل][quote=jokerplayboy]با سلام و درود بر همه

پاک کرد

موفق باشید[/quote]
سلام و وقت بخیر
من عذر میخوام از مدیر تایپک اگه حرفم مربوط به موضوع تایپک نمیشه ولی دوست خوبم جوکر پلی بوی شما تایپکی که چند هفته روش وقت گذاشتیم رو بدون اینکه نظر. کسانیکه تو اون تایپک مطلب گذاشته بودن بپرسید پاک کردید و به عقیده ی من نسبت به من و دوستای دیگه کم لطفی کردین[/quote]
با سلام خدمت دوست گرامیم

همان طور که قبلا هم اشاره کردم من از قدیمی های سایت بودم
که به دلایلی که همه میدونن خیلی از قدیمی ها از سایت رفتن ولی من بازم برگشتم ولی متاسفانه
دوباره سیل فوحش ها به خصوصی من وارد شد
همون حرفا و تهمت های قبلی به من و پریسا دوباره شدت گرفت
و من بر خلاف میلم تاپیک هام رو حذف کردم و از سایت رفتم
الآن هم یکی از دوستام به من گفت که شما از دستم ناراحتید و شرمنده ببخشید بابت کارم !!!

[quote=bahram_hot20][quote=jokerplayboy]با سلام و درود بر همه

پاک کرد

موفق باشید[/quote]

دوست عزیز
برداشت من از شخصیت شما ماوراء این صحبتها بود ولی با این پستت شوکه ام کردی. چون تا جایی که من یادمه تمام پستهای ما با ذکر منبع بود ولی شما جوابهاشو بعد از دو سه روز، اونم به صورت دست و پا شکسته میدادی و دلیلت هم این بود که جوابها رو میری از آخوند محل میگیری
تاپیکتم زمانی بستی که یه بنده خدایی ازت گله کرد و گفت آدم معتقدیه ولی دفاع ضعیف شما از اسلام داره ایمان اونم سست میکنه و ازت خواست که اگه نمیتونی درست حسابی دفاع کنی حداقل تاپیکتو حذف کن
[/quote]

برادر گرامی

من تویه اون زمان درگیر یه دختری بودم و با اون ازدواج هم کردم و به همین دلیل خیلی کم و دیر به دیر جواب شما و دوستان رو میدادم

و همانطور که گفتم شرمنده
هوییت من لو رفت و من دیگه نمیتونستم بیام

شرمنده همه ی دوستان

0 ❤️

2014-05-10 05:19:40 +0430 +0430

و درمورد همون بحث قدیمی قرآن

قرآن دقیقا طبق وصیت پیامبر

در 3 روز ابتدایی فوت ایشان

توسط حضرت علی

و طبق ترتیبی که پیامبر

به حضرت علی داده بود

نوشته شد

20 سال بعد از این موضوع

قرآن توسط عثمان

بر رویه کاغذ هایی که از ایران به غنیمت

گرفته شد

باز نویسی شد

(حضرت علی به دلیل مخالفت با عثمان در این مجلس نبود ولی قرآن او سرمنشا قرآن امروزی است)

شاید خط عثمان طحی رو شنیده باشید

دقیقا همین خط قرآن نام گذاری شده

من باز هم به این سایت میام ولی دیر به دیر (دلیل شو گفتم)

اگر سوالی هست درخدمتم

0 ❤️

2014-05-10 06:49:27 +0430 +0430

من تاکيد ميکنم که دين مشکل اصلى نيست مشکل استفاده و برداشت ما از دين هستش من خودم دين ندارم ولى کسى رو دعوت نميکنم به بى دينى فقط ميگم هرکارى رو ميخاد انجام بده درست و کامل انجام بده
بحث سر اين هستش که مردم از دين سواستفاده ميکنن مثلا آدمى مياد ميگه زن هاى بد حجاب باعث زلزله هستن اين حرف کاملا احمقانه هستش و باعث ميشه مردم جهان درباره ما قضاوت نادرست بکنند.
منظورم از صلح فعلا ميتونه از همين تاپيک شروع بشه و حتى به مرحله خارج از جهان مجازى برسه درحالى که الان توى سايت به وفور توهين فحاشى و ضايع کردن وجود داره. بامشکلات بايد ريشه اى مقابله کرد.
ممنونم از شما

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «