زن ابزار نیست ... من هم سیب زمینی نیستم .

1395/07/28

سلام بر همه
در مترو بودم . در آخرین لحظات که درب مترو باید بسته میشد خانمی از راه رسید . ساعات پایانی روز بود و مشخص بود خسته است و باید زودتر به منزل برود . بناچار دوید و در واگنی که پر از مرد بود سوار شد . واگن شلوغ بود و چسبیده به هم ایستاده بودیم . من دقیقا پشت سر اون بودم و او هم رو به در بناچار ایستاد . بالاخره در بسته شد . کیف لب تابم در دستم بود . به زحمت آنرا بینمون گذاشتم . خانم برگشت که نگاه اعتراض آمیزی بکند اما وقتی دید کیف را گذاشته ام با نگاهش تشکر کرد و رو برگرداند .
پسری کمتر از 24 سال در حال تماشا بود . نگاهی به من کرد و پشت چشمی نازک کرد به معنای اعتراض .
به ایستگاه بعدی رسیدیم . عده ای پیاده شدند و عده ای دیگر سوار . و این باعث شد ما کمی به عقبتر هدایت شویم . حالا من پشت سر خانم بودم و کیف لب تابم بین ما . و آن پسر 24 ساله جلوی خانم و رو به او ایستاده بود . قطار حرکت کرد .
پسرک را میدیدم که در هر فرصتی دستی با خانم میکشد . و حرکات خانم مشخص بود که مایل به وضعیت موجود نیست …
به ایستگاه بعدی رسیدیم . قصد پیاده شدن نداشتم و دو ایستگاه دیگر باید میرفتم . ولی بخاطر جابجا شدن آن خانم گفتم پیاده میشوم . او هم پیاده شد . ولی آن پسرک نه . وقتی از کنارش به زور در بین جمعیت رد میشدم که پیاده شوم در حالیکه میدیدم دستش در حال نوازش سینه زن است در گوشم آرام گفت خاک بر سرت کنن سیب زمینی …
چیزی نمیتوانستم بگویم . پیاده شدم . آن زن هم پیاده شد . قطار رفت و ایستادم برای قطار بعد . آن دختر هم به سمت محل مربوط به بانوان رفت برای سوار شدن مجدد .
با خود فکر میکردم این زن چه گناهی کرده که زن شده ؟ چرا این نگاه نا جوانمردانه به اوست . اگر اهل بود … اگر کوچکترین رفتار ناشی از طلب داشت … اگر لباس زننده و تندی به تن داشت …
مگر غیر از این است که زن هم یک انسان است . مگر او حق ندارد انتخاب کند که میخواهد یا نمی خواهد ؟
شاید بگویید با این وضع چرا او در قسمت مردان سوار مترو شد . این را فقط اهالی نقاط شلوغ و محروم تر تهران می فهمند که چرا !!؟
جهان سومی بودن ما از عقب افتادگی علمی ما نیست ، از فقر مالی ما نیست . از بربریت فرهنگی ماست . از بیگانگی ماست در مورد واژه ای به نام حقوق اجتماعی افراد … بگذریم …
دوست داشتم فرصت بود و به آن پسر میگفتم اگر خواهر و مادر خودت بود باز هم من سیب زمینی بودم ؟؟؟؟

9 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-10-19 19:21:17 +0330 +0330

خیلی تاسف آور بود امیدوارم روزی بیاد ایران به جای سابق برگرده واین جور کارها و گی های ناچاری توش حذف بشه … همه اینا بخواتر دولت به درد نخورمونه که از بچگی عقده ای بارمون آورده ، خاک تو سرشون

0 ❤️

2016-10-19 19:23:44 +0330 +0330

درود بر تو عالی بود عزیزم…ب امید روزی ک فرهنگ اکثریت جامعه بره بالا و درک درستی از انسانیت داشته باشن

0 ❤️

2016-10-19 19:31:35 +0330 +0330

این واقعیت جامعه ماست که ناشی از فقر فرهنگی و نبود یا نادیده گرفتن قوانین مدنی که لازمه ی تمام جوامع انسانی هست

0 ❤️

2016-10-19 19:56:15 +0330 +0330

همه مائي که در کشوري بنام ايران اسلامي! ? زندگي ميکنيم، تحت خفقان ديني و فشار جنسي شديد رشد کرديم! پسرا نميتونن نياز جنسيشونو بصورت نرمال و طبيعي ارضاء کنن. همه جوونا گي مجبوري شدن! (يه نگاهي به تاپيکهاي داغ بکنيم). ارتباط حتي در حد کلامي با جنس مخالف، نگاههاي اطرافيانو در بر داره!

همه اينا باعث ميشه که عقده‌اي بشيم. خب اين وسط يکي مثل من و شما ميتونيم خودمونو در اينجور فضاها کنترل کنيم؛ يکي هم مثل اون پسر… :(

0 ❤️

2016-10-19 20:11:20 +0330 +0330

واقعا خیلی قشنگ بود,ممنون ?

0 ❤️

2016-10-19 20:18:16 +0330 +0330

اینارو برا کی میگی
بعضیا اینجا به مادرشون رحم نمیکنن!!

0 ❤️

2016-10-19 20:19:45 +0330 +0330

آفرین.خوشم اومد. فقط میتونم این شعر مولانارو بهت تقدیم کنم.....

از من گریز تا تو هم در بلا نیفتی// بگزین ره سلامت ترک ره بلا کن// ماییم و آب دیده در کنج غم خزیده// بر آب دیده ما صد جای آسیا کن

0 ❤️

2016-10-19 20:33:17 +0330 +0330

درود به اون شرفت

1 ❤️

2016-10-19 20:41:11 +0330 +0330

اگه من بودم مادرشو میگایدم باید خوارشو میگایدی

بازم دمت گرم

1 ❤️

2016-10-19 20:43:41 +0330 +0330

فرشاد جان با آیدی ebia768
کاش یه سری به پروفایلم میزدی تا حداقل بفهمی دخترم یا پسر.
ضمنا این مطلب رو با انصاف نوشتم . کاش با انصاف خونده بشه . خدایی کاش با انصاف خونده بشه رفیق …

0 ❤️

2016-10-19 20:51:24 +0330 +0330

موضوعه پر دردی بود
درست تربیت نشدیم

0 ❤️

2016-10-19 21:18:18 +0330 +0330

عزیز کلا دست مالی کردن (و تعرض) و ایجاد نا امنی روانیو حس سوئ استفاده بمزاج عموم خوش نمیاد ولی دیگه خواهشا به مادر خواهر متصلش نکن کار اون پسره کاملا اشتباه بوده همه میدونیم هرکی ام بگه نه نفهمی یا به قول خودت فقر فرهنگیش رو نشون داده

فقط اون قسمت تحتانی فراماشیاتت در مورد مادر خواهر یکم ازارم داد

ینی من چون مادر خواهر دارم نباید تو این جامعه با هیچ دختری رل بزنم نباید دوئست دختر داشته باشم ؟ نباید با معشوقم یا دوست دخترم سکس داشته باشم ؟ فقط چون خواهر دارم ؟ خواهر من یا شما یا هرکس دیگه زندگی شخصی داره میل جنسی داره عاشق میشه علاقمند میشه ممکنه بخواد با کسی ئدئوست بشه یا با شخصی ک دوست داره رابطه داشته باشه این میشه فرهنگ ک با کمر بند و فخحش و زور گویی (مثل دهه های معاصر) ازش بخوام بمونه تو خونه بشوره بسابه عشق و لذت ها رو از خودش دور نگه داره ، تا بره زمان ازدواجش که بره تو خونه یک شوهر و نیمه دوم زندگیشم شوهر بهش امر نهی کنه و براش تصمیم بگیره؟ این میشه فرهنگ؟ این میشه مدنیت و دمکراسی از نظر شمکا؟ این میشه حقوق برابر ؟
وقتی چیزی رو برای خودت درست میدونی و حق خودت میدونی مثلا سکس کردن قبل از ازدواج و داشتن دوست دختر ، این حق رو نباید برای خواهر خودمون قائل بشیم؟ بنظرت این نوعی واضح از دیکتاتوری اشکارا نیست ؟ این یعنی حقوق برابر؟ این زیر پا گذاشتن حقوق زن ینست ک براش تصمیم بگیری؟ این هم شکل دیگه ای از ظلم به زنان هست مثل همون تعرض داخل مترو و مثل چندین چیز متفاوته دیگه!
به قول خودت: مگر غیر از این است ک زن هم انسان است؟

جهان سومی بودن ما از خواست گاه اجتماعی ما نشعت گرفته از فرهنگ عمومی ما ، فرهنگساز جامعه ما چیه ؟ 99% فرهنگ جامعه ما قدرت گرفته از اسلام با دیدگاه سنتیش به همه چیز علی الخصوص عواطف و روابط اجتماعیه دینی با نانه های ب وفور بر نقض اصول جهانی حقوق بشر ، بله فرهنگ جامعه ما از دینیست که قوانینش و نکاتش مربوط به زندگی اعراب در 1400 سال پیشه !دینی که احکام و قوانین حکومتی قضایی مدریتی کشور هم از اون تبعیت داره ، یک نگاه به کشور های مذهبی بنداز یک نگاه به کشور های مسلمن در جهان بنداز کدوم کشور مذهبی رو میبینی که قدرتی باشه برای خودش حرفی در زمینه اجتماعی سیاسی اقصادی داشته باشه برای زدن در صحنه بین الملل؟ نبسامانی های اجتماعی و فقر فحشا نا امنی اجتماعی تجاوز و و و در کشور های مذهبی دیکتاتوری بیداد میکنه…
حرف برای گفتن زیاده دوست عزریز و گوش برای شنیدن و چشم برای خواند و مغز برزای اندیشیدن کم ،
تا اون زمان که جامعه سته باشه اموزش و پرورش درست کار نکنهنیاز های طبیعی اراد براورده نشه (بویژه در مورد مطلب شما در مورد مسایل جنسی از سن مناسب فرهنگ سازی نشه یا اگر هم درست فرهنگ سازی میشه بستری مناسب برای ارضای نیاز جنسی وجود نداشته باشه) برابری حقوق بین زن و مرد وجود نداشته همین اش هست و همین کاسه ?

1 ❤️

2016-10-19 21:18:56 +0330 +0330

داستان تامل برانگيزيه اما گفتنش اينجا معنى نداره.
اينجا شهوانيه!
موفق باشى

0 ❤️

2016-10-19 21:42:11 +0330 +0330
نقل از: N.Ras اینارو برا کی میگی بعضیا اینجا به مادرشون رحم نمیکنن!!

به 3 نفر حسابی بده غدا بخورن انقد ک ورم کنن
بعد ببرشون توی اتاق 3*3 درب رو به روشن ببند قفل کن
بعد از 24 ساعت برو در رو باز کن
چی میبینی؟ یک اتاق گُه مال شده!
فشار خفقان سرکوب و در پیش عدم ارضای نیاز میتونه ویرانگر باشه این حد یک اتاق کوچیک بود حالا در حد یک کشور با ظریت 90/000/000 نفری فرضش کن

خیلی وحشتناکه نه؟
کی مقصره؟
مردم؟ قوانین اجتماعی حاکمان و حاکمان شرع بر مردم؟
جواب من گزینه دو هست شما رو نمیدونم
حاکمان بیکفایت ظالم و دیکتاتور بر چه چیز حکومت میکنن؟ بر جهل ملت
جهل ملت از سر خم کردن در برابر مذهب ،
حاکمان شرع از جهل چگونه نگهداری میکنن؟ بوسیله مقدس و مقدستر جلوه دادن خودشون (اسلام اسلام کردن در رسانه ها و تریبون های و وسایل خبر رسانی حکومت اسلامی نبرای خود اسلام است ک برای حکومت بر ملت مغز باخته و سرخم کرده ی جاهل ایران هست) حمایت از قدس؟ پخش گسترده و بی امان مراسم عزا داری در صدا و سیما؟ ایجاد ایام وفات شهادت و عذاداری جدید در قویم ملی؟ ساخت امام زاده های زیاد در هر شهر روستا و استان؟ ساخت مسجد؟ ساخت ذریح برای حسیت بن علی در ایران و ارسالش به عراق؟ پخش مراسم احیا ؟ مراسم اعتکاف ؟ راهیان نور ؟ و و و ؟ اینا برای اسلام هست؟ خیر دوست من اینها بر اسلام که باور عموم ایرانیان هست حکومت میکنن برای حفظ ریشه حکومتشون باید و باید بر طبل اسلام بکوبند تا تقدسشان در نگاه عموم مردم همواره محفوظ و مانا باشه

حالا دیدی دین و مذهب میتونه چقدر ویران گر باشه و ویرانگر ترو ظالمانه تر هم خواهد شد اگربه قدرت سیاسی دست پیدا کنه ک مثل حال و روز الان ملت ما ک شاهد فجیع ترین نوع دیکتاتوری یعنی دیکتاتوری مذهبی هستیم و تمام عئارض رو با گوشت و جان عمر و جوانیمون پرداخت کردیم و پرداخت کردندددددد

0 ❤️

2016-10-19 21:43:43 +0330 +0330

حذف میکنم قربت ان الا الله

0 ❤️

2016-10-19 21:43:55 +0330 +0330

دیکتاتوری را گفتند :چه خوری؟ گفت :گوشت ملت!

گفتند :چه نوشی؟ گفت :خون ملت!

گفتند :چه پوشی؟ گفت :پوست ملت!

گفتند :چگونه اینهارا بدست می آوری؟ گفت :از جهل ملت!

گفتند :ازجهل چگونه نگهداری میکنی؟ گفت :درجعبه طلایی تقدس!

گفتند :وچیست محافظ آن جعبه؟ گفت :خرافات

0 ❤️

2016-10-19 21:48:28 +0330 +0330

عجیبه یه پست جالب هم اینجا گذوشتند –ممنونم ازتون

0 ❤️

2016-10-19 21:50:28 +0330 +0330

سلام و ممنونم از اینکه قابل دونستید و مطلبم رو مطالعه کردین . در پاسخ به انتقاد شما بازم ضمن تشکر میخوام خواهش کنم اول پروفایلم رو بخونید . همچنین امضامو . اونجا تمام فرمایشات شما رو تایید کردم و اصلا مخالفم با خفقان جنسی . قطع به یقین هم یکی از عوامل مهم بروز این مشکلات مدیریت غلط هست و قبول دارم ولی قطعا و قطعا و قطعا شیوه اون کسی که ازش یاد کردم درست نیست . من انتقاد به دوست دختر و ارتباط جنس مخالف نکردم و ندارم . برای هیچکس . ولی حقیقتا کار این آدم و خصوصا اینکه با افتخار ازش دم میزد بشدت تکان دهنده بود . کمی فکر کنیم . گیرم که کسی مشکلی نداره با اینکه اطرافیانش رابطه آزاد داشته باشن و ارتباطات در خانوادش راحت باشه . آیا خودش اینطور رفتاری بشه با خواهر و مادرش می پسنده . ؟؟ نمیپسنده و عرض من این بود . ممنون بازم از شما . ما همه با هم هستیم و در کنار هم . موفق باشید .

0 ❤️

2016-10-19 21:52:59 +0330 +0330

سلام بر شما دوست خوبم
ممنونم از وقتی که بابت مطالعه گذاشتید .
در انجمن اگر سر بزنید می بینید که مطالب اینجا از انواع مختلف هست . حتی بحث مذهبی و … هم هست . به این خاطر بنده این مطلبو اینجا گذاشتم و انتقاد کردم از فقر فرهنگ .
موفق باشید .

0 ❤️

2016-10-19 21:56:34 +0330 +0330

Matne zibai bood ?

0 ❤️

2016-10-19 22:03:06 +0330 +0330

viewer عزیز
یکی از بزرگترین عوامل عقب افتادگی ما همینه که هر بحثی رو میخوایم سریع به سیاست ربط بدیم .
بهیچ وجه من کاری به سیاست نداشته و ندارم ولی اگر در همون هم بخوام بررسی کنیم مردم به جای اینکه در راستای تخلیه خودشون دست به پر و پاچه ملت ببرن عرضه داشته باشن و اعتراض بکنن به حاکمیت .
اینکه چطور بحث شما سر از مذهب در آورد رو نمیدونم و هیچگونه دلیلی هم نمی بینم ادامش بدم
ولی خیلی راحت باید عرض کنم به شما دوست عزیز که تا وقتی سرها مثل کبک در برفه اوضاع از این بهتر نمیشه .
نمیشه مردم یه جامعه فرهنگشون با اعراب جاهلیت مقایسه بشه و امکاناتشون با آمریکا و اروپا
نمیشه تا شروع نکنیم به اصلاح خودمون انتظار تغییر اجتماعی داشته باشیم
نمیشه جوان فکرش تو کس باشه و کیرش تو کار نباشه
نمیشه عزیز نمیشه .
اینهمه زن و دختر فاسد
چرا باید تعرض بشه به یه آدمی که اهل هیچ خطایی نیست ؟
چطور میشه از این مسئله دفاع کرد ؟
لطفا منطقی و با مطالعه بحث کنیم و حرفی بزنیم که خارج از تعصب باشه .
تاکید میکنم پرفایلمو مطالعه کنید تا طرز تفکر من راجع به قوای جنسی رو اول در یابید . از نظر من انسان مطلقا یه موجود آزاده
ولی بحث من بر اینه که اگر قرار بر این باشه که هرکس هرجایی هر سوراخی دید انگشت توش بکنه که نمیشه
این جامعه میشه زباله دان . امروز باید جلوی این موضوع گرفته بشه که فردا دامنگیر همه نشه .
حالا از هر راه درستی .

1 ❤️

2016-10-19 22:03:07 +0330 +0330

دوستان من بابت پرحرفی هام جدا عذر خواهی میکنم از حضورتون
و اگر محتوای کامنت هام کسی رو میرنجونه پوزش میخوام اینها حرفای دلمه نمیتونم حرفای دلم رو ب سبک دیگه بگم ?

0 ❤️

2016-10-19 22:08:44 +0330 +0330
نقل از: viewer دوستان من بابت پرحرفی هام جدا عذر خواهی میکنم از حضورتون و اگر محتوای کامنت هام کسی رو میرنجونه پوزش میخوام اینها حرفای دلمه نمیتونم حرفای دلم رو ب سبک دیگه بگم ?

من که به شخصه لذت میبرم از حرفاتون و همینطور از شما و صاحب تاپیک بخاطر مطلب ارزشمندی که قرار دادین متشکرم، اینجور صحبت ها خیلی مهمه که گفته بشه…

0 ❤️

2016-10-19 22:10:44 +0330 +0330
نقل از: m_sexy_12
نقل از: viewer دوستان من بابت پرحرفی هام جدا عذر خواهی میکنم از حضورتون و اگر محتوای کامنت هام کسی رو میرنجونه پوزش میخوام اینها حرفای دلمه نمیتونم حرفای دلم رو ب سبک دیگه بگم ?

من که به شخصه لذت میبرم از حرفاتون و همینطور از شما و صاحب تاپیک بخاطر مطلب ارزشمندی که قرار دادین متشکرم، اینجور صحبت ها خیلی مهمه که گفته بشه…

سلام .
نظر لطف شماست . سپاس از وقتی که گذاشتین و همچنین نظر دادین .

0 ❤️

2016-10-19 22:37:04 +0330 +0330
نقل از: آتشفشان_خاموش viewer عزیز یکی از بزرگترین عوامل عقب افتادگی ما همینه که هر بحثی رو میخوایم سریع به سیاست ربط بدیم . بهیچ وجه من کاری به سیاست نداشته و ندارم ولی اگر در همون هم بخوام بررسی کنیم مردم به جای اینکه در راستای تخلیه خودشون دست به پر و پاچه ملت ببرن عرضه داشته باشن و اعتراض بکنن به حاکمیت . اینکه چطور بحث شما سر از مذهب در آورد رو نمیدونم و هیچگونه دلیلی هم نمی بینم ادامش بدم ولی خیلی راحت باید عرض کنم به شما دوست عزیز که تا وقتی سرها مثل کبک در برفه اوضاع از این بهتر نمیشه . نمیشه مردم یه جامعه فرهنگشون با اعراب جاهلیت مقایسه بشه و امکاناتشون با آمریکا و اروپا نمیشه تا شروع نکنیم به اصلاح خودمون انتظار تغییر اجتماعی داشته باشیم نمیشه جوان فکرش تو کس باشه و کیرش تو کار نباشه نمیشه عزیز نمیشه . اینهمه زن و دختر فاسد چرا باید تعرض بشه به یه آدمی که اهل هیچ خطایی نیست ؟ چطور میشه از این مسئله دفاع کرد ؟ لطفا منطقی و با مطالعه بحث کنیم و حرفی بزنیم که خارج از تعصب باشه . تاکید میکنم پرفایلمو مطالعه کنید تا طرز تفکر من راجع به قوای جنسی رو اول در یابید . از نظر من انسان مطلقا یه موجود آزاده ولی بحث من بر اینه که اگر قرار بر این باشه که هرکس هرجایی هر سوراخی دید انگشت توش بکنه که نمیشه این جامعه میشه زباله دان . امروز باید جلوی این موضوع گرفته بشه که فردا دامنگیر همه نشه . حالا از هر راه درستی .

حکومت اگر مقصر اصلی نباشه نقش کمی در وضع کنونی نداره... منظورتوون رو متوجه نمیشم چرا ب سیاست ربط ندیم؟ ینی حکومت حاکم بر کشور از سیاست جداست؟ حکومت حاکم بر کشور در زمینه محدودیت های جنسی و بالا رفتن فشار جنسی و عقده ای شدن افراد هیچ نقشی نداره بنظرتون؟ در حقیقت این درست نیست که تعرض بشه و این عمل محکومیه ، ولی با وضع فعلی ک برای جوانان درت کردن طبیعیه که چنین شیطنت احمقانه و زشتی رو از اون جوان ببینیم و طبق توضیحاتی ک در پست های قبل دادم رتار زشت جوان لا اقل از دید روان شناختی توجیه پذیره هرچند ک تاکید میکنم حرکت بشدت زننده و زشتی بوده! البته ملت اعتراض هم کردن و بخاطر دو دستگی و عدم موفقیت در انقلاب چیزی جز باتوم و کرور کرور جنازه و تجاوز در زندان های رژیم و قدرتمند تر شدن نظام نسیب مردم نشد.

اینکه چطور بحث شما سر از مذهب در آورد رو نمیدونم و هیچگونه دلیلی هم نمی بینم ادامش بدم دوست عزیز حکومتی فساد و بیکفایت حاکم بر کشور بر مذهب و اصول مذهبی حکومت میکنه چطور متوجه نمیشید! حکومت حال حار برایران با مذهب عجین شده (جمهههوووررررییی اسسسسللللااامممییی ایران) چطور نام سایست رو بیارم و نام مذهب رو ن در این که میفرماید سر ها مثل کبک در برفه باهاتون کاملا موافقم

نمیشه تا شروع نکنیم به اصلاح خودمون انتظار تغییر اجتماعی داشته باشیم

نتیجتا این مهم دست روشنفکران و استراتژیست های ملی گرا (و ن افرادی خود باخته و حرف مفتی مثلل رائفی پور) رو میبوسه ک همت بذارن و مغز های جامعه رو بارور کنن از دولت و حکومت ک ابی گرم نمیشه اصلا بانی این وضعیت و این فرهنگ شوم همین حکومت و مرام نامش (اسلام هست)

فقط اونجا ک فرمودین این همه دختر فاسذد امیدوارم منظورتون ازدخترای فاسد دخترایی که ارایش غلیظ دارن یا رابطه جنسی ازاد قبل از ازدواج با دوست پسر خودشون دارن نبوده باشه ک در این صورت مردان فاسد زیادی داریم چرا که خوب پسرای داریم که همچین زندگی داشته باشن و امیدوارم شما از اون دسته دوستانی نباشین که به خودتون اجازه میدین قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته باشین با دوست دخترون یا کسی ک هنووز باهاش دوستم نشدین ، اما به هنگام ازدواج انتظار دارین همسر ایندتون رو حتی افتاب هم ندیده باشه

من هم این رو عرض کردم دیگه جامعمون تقریبا زباله دان هست وگرنه این اتفاقا رو بوفور در جامعه نمیدیدیم خدایی نکرده شما ک منظور من رو اشتباه برداشت نکردین ک من گفته باشم تو هر سوراخی باید انگشت کرد ؟ باور کنید منظورم از ازاادی تعرض و تجاوز و عذر میخوام انگشت کردن داخل اماکن عمومی نبود من به معنا و مفهوم کلی ازادی اشاره داشتم خصا ایجاد نا امنی روانی و تعرض و ایجاد مزاحمت رو نوعی ناهنجاری میدونم و از نظرم کاملا محکومه.بله باید جلوی این مساله گرفته بشه و فرهنگ سازی بشه من هم منکر نمیشم چ بهتر ک ان اتفاق بیفته اما متاسانه عواملی که عارض شدم (در پست های قبلی) (برای مثال فشار بالای جنسی و نبود راهی برای تخلیه این فشار ) باعث میشه گسترش این تعرضات نتها کمتر نشه ک بیتشر هم بشه.

0 ❤️

2016-10-19 22:41:38 +0330 +0330

جامعه ما واقعا وضعیت فجیعی داره مضافا بخاطر اینکه معیار پاکی و ناپاکی افراد با داشتن و نداشتن رابطه جنسی و نوعش رابطشون اندازه گیری میشه

0 ❤️

2016-10-19 22:42:55 +0330 +0330
نقل از: m_sexy_12

تقدیم به شما ? ?

0 ❤️

2016-10-19 22:50:32 +0330 +0330

ممنونم ازشما . مطالب شما قابل تامله واکنش من صرفا به این خاطر بود که حداقل اینجا بحث به سیاست لعنتی کشیده نشه . میخوام فکر خودمون یعنی مردم به کار بیفته میخوام به این باور برسیم که اصلاح رو باید از خود شروع کرد و درش کوشا بود . در مورد فاسد همچنان نظرم همون کلمه است. اما منظورم به افرادی که آرایش غلیظ میکنند و ... نیست . فاسد همون زنهایی هستند که چنبره بر زندگی یک مردی که بدنبال تنوع طلبی نیست میزنند . فاحشه هایی هستند که به هر قیمتی میخواهند به خواسته هاشون برسند . کسی که بدنبال تامین جنسی خودش هست فاسد نیست . فاحشه نیست و اصلا نظر من این نیست باز استناد میکنم به پروفایلم در آنجا گفته ام آزاد . گفته ام واژه ی احمقانه ای به نام عشق و .... دوست من سالهاست که افراد زیادی تلاشها کردند و خونها ریخته اند که از راه سیاست به اصلاح اجتماع بپردازند در حالیکه بعقیده من راههای دیگری هم هست . شاید بهتر هم جواب بدهد . شاید با تلاش بر بالا بردن سطح کیفی فرهنگ زودتر به نتیجه برسیم . قطعا وقتی جامعه درست رفتار کنند غلط میکند هر حاکمی که بخواهد به آن جامعه حکومت ظالمانه کند . خواهش میکنم سر بحث سیاست را اینجا باز نکنید و زبانم را به گفتن آغشته نکنید . دل همه خون است و بحثی نیست . از آنجا نا امیدیم که به اینجا پناه بردیم بنا بر این وقتی نظرمان یکیست و مقابل هم نیستیم به جای تقابل ، همفکری کنیم این صحبت منه . بزاریم اینجا حداقل از دست سیاست لعنتی خلاص باشیم . گور پدر حکومت و دیکتاتور و کسی که در هر جایگاهی ظالم است . موضوع تلاش برای تکان دادن درون افرادیه که شاید تا الان به حقوق اجتماعی و اهمیتش پی نبردن و خواهش میکنم با حاشیه سازی دنبالش نکنیم . پیشتر از اینکه احترام به بنده و سایر مخاطبان میزارید سپاسگذارم و دعوت میکنم بحث اصلی رو دنبال کنیم .

0 ❤️

2016-10-19 23:04:03 +0330 +0330
نقل از: viewer جامعه ما واقعا وضعیت فجیعی داره مضافا بخاطر اینکه معیار پاکی و ناپاکی افراد با داشتن و نداشتن رابطه جنسی و **نوع رابطشون** اندازه گیری میشه

اينو که خوندم ياد امضاء يکي از دوستان قديميم افتادم⇓

"گرايش جنسي افراد معرف شخصيت آنها نيست"

0 ❤️

2016-10-19 23:13:21 +0330 +0330
نقل از: آتشفشان_خاموش

ممنونم ازشما . مطالب شما قابل تامله واکنش من صرفا به این خاطر بود که حداقل اینجا بحث به سیاست لعنتی کشیده نشه . میخوام فکر خودمون یعنی مردم به کار بیفته میخوام به این باور برسیم که اصلاح رو باید از خود شروع کرد و درش کوشا بود . در مورد فاسد همچنان نظرم همون کلمه است. اما منظورم به افرادی که آرایش غلیظ میکنند و ... نیست . فاسد همون زنهایی هستند که چنبره بر زندگی یک مردی که بدنبال تنوع طلبی نیست میزنند . فاحشه هایی هستند که به هر قیمتی میخواهند به خواسته هاشون برسند . کسی که بدنبال تامین جنسی خودش هست فاسد نیست . فاحشه نیست و اصلا نظر من این نیست باز استناد میکنم به پروفایلم در آنجا گفته ام آزاد . گفته ام واژه ی احمقانه ای به نام عشق و .... دوست من سالهاست که افراد زیادی تلاشها کردند و خونها ریخته اند که از راه سیاست به اصلاح اجتماع بپردازند در حالیکه بعقیده من راههای دیگری هم هست . شاید بهتر هم جواب بدهد . شاید با تلاش بر بالا بردن سطح کیفی فرهنگ زودتر به نتیجه برسیم . قطعا وقتی جامعه درست رفتار کنند غلط میکند هر حاکمی که بخواهد به آن جامعه حکومت ظالمانه کند . خواهش میکنم سر بحث سیاست را اینجا باز نکنید و زبانم را به گفتن آغشته نکنید . دل همه خون است و بحثی نیست . از آنجا نا امیدیم که به اینجا پناه بردیم بنا بر این وقتی نظرمان یکیست و مقابل هم نیستیم به جای تقابل ، همفکری کنیم این صحبت منه . بزاریم اینجا حداقل از دست سیاست لعنتی خلاص باشیم . گور پدر حکومت و دیکتاتور و کسی که در هر جایگاهی ظالم است . موضوع تلاش برای تکان دادن درون افرادیه که شاید تا الان به حقوق اجتماعی و اهمیتش پی نبردن و خواهش میکنم با حاشیه سازی دنبالش نکنیم . پیشتر از اینکه احترام به بنده و سایر مخاطبان میزارید سپاسگذارم و دعوت میکنم بحث اصلی رو دنبال کنیم .

منم 100% با شما هم‌رأي هستم که آدما جدا از اينکه در کجا و با چه ديني زندگي ميکنن، بايد خودشونو مورد مطالعه قرار بدن و خودشون منتقد خودشون باشن تا افکارشون و در نتيجه شخصيتشون و در پايان، رفتار يک جامعه پيشرفت کنه. ماها گناه نکرديم که جهان سومي شديم. بايد خودمون يه کاري کنيم

اما وقتي با مردمي سروکار داريم که سرانه مطالعه‌شون فقط 3 دقيقه در ساله :( خودت تهشو بخون

0 ❤️

2016-10-19 23:23:43 +0330 +0330

دیلیت میکنم قربت ان الا الله ?

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «