زنبورداری

1392/07/18

سلام
خوش اومدید
من زنبوردارم
خوشحال میشم به سوالاتتون پاسخ بدم در رابطه با زنبورداریDSC_0004_1.jpg

6198 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-10-10 20:04:25 +0330 +0330

[quote=روزگار غریب]داداش چطوری باید یه کندو داشت یعنی منظورم تهیه ملکه و زنبوراشه من چند تایی کندو دارم ولی امارشو اصلا ندارم میشه راهنماییم کنی لطفا[/quote]
. بهترین کار اینه که از یه زنبوردار چند تا کندو با زنبوراش بخری . شما بگو اهل کجایی من بهت میگم کی و چجوری بخری و به چه قیمتی

0 ❤️

2013-10-11 03:44:03 +0330 +0330

دانشمندان میگن زنبورهای عسل نقش مستقیم در اکوسیستم زمین دارن. به طوری که اگر محو بشن در عرض 4 سال هیچ اثری از حیات روی کره زمین نمیمونه.

0 ❤️

2013-10-11 04:39:19 +0330 +0330

[quote=MAZDA1]سلام
الان که فصل سرماس،چى بهشون ميدن بخورن؟
قيمت هر کندو چنده؟
هرکندوچندتا زنبور داره؟اطراف کرج يک فروشنده سراغ داری؟
از نظر اقتصادى بازدهى سرمايه چه مدت طول ميکشه؟
حدود دو هزار متر زمين چند کندو ميشه گذاشت؟[/quote]
.
تو فصل سرما داخل کندو چهار تا یا پنج بسته به جمعیت کندو شان عسل میزارن تا زمستون رو با اون سر کنن
الان قیمت هر کندو حدودا 120 هزار تومنه البته بهار حدود 220 تومن بود
هر کندویی الان بین 3000 تا 7500 تا زنبور داره که اینم بستگی داره به گلهای منطقه که نزدیکای پاییز گرده داشته باشن یا نه مثلا جایی که ذرت پاییزه کشت میشه بعلت اینکه ذرت گرده زیادی داره جمعیت کندوش خیلی بیشتره. اطراف کرج الان سراغ ندارم البته الان وقت خوبی برا خرید کندو نیست بهترین وقتش اسفند ماهه برا شما که اطراف کرجی . اون موقع هم همشهریهای ما خیلیاشون زنبوراشونو میارن شهریار . میتونی اون موقع از اونا بخری
بازدهی سرمایش خوبه و حدود یک سال طول میکشه البته اینو بگم که هم باید وارد باشی هم سرمایه داشته باشی هم اینکه تنبل نباشی چون یه روز کارتو سر وقت انجام ندی برات گرون تموم میشه و کلی ضرر میکنی
تو دوهزار متر زمین تو فصل بهار و تابستون مثل اون عکس بالایی که گذاشتم چون فلصله کندوها از هم زیاده حدود 500 تا کندو میشه گذاشت ولی تو پاییز و زمستون که کندوها رو بهم میچسبونیم حدود 1500 تا کندو

0 ❤️

2013-10-11 04:42:58 +0330 +0330

[quote=روزگار غریب][quote=manuchehr][quote=روزگار غریب]داداش چطوری باید یه کندو داشت یعنی منظورم تهیه ملکه و زنبوراشه من چند تایی کندو دارم ولی امارشو اصلا ندارم میشه راهنماییم کنی لطفا[/quote]
. بهترین کار اینه که از یه زنبوردار چند تا کندو با زنبوراش بخری . شما بگو اهل کجایی من بهت میگم کی و چجوری بخری و به چه قیمتی[/quote]
یعنی منظور شما اینه که نمیشه از کندوی خالی استفاده کرد؟[/quote]
.
چرا میشه استفاده کرد اما اول باید زنبورشو داشته باشیاخه تا بعدا موقع تکثیر از کندوهایی که داری استفاده کنی
نمیشه که شما در کندو رو باز بزاری و زنبورا برن توش خونه کنن داداش .

0 ❤️

2013-10-11 04:45:13 +0330 +0330

[quote=webcamsx]دانشمندان میگن زنبورهای عسل نقش مستقیم در اکوسیستم زمین دارن. به طوری که اگر محو بشن در عرض 4 سال هیچ اثری از حیات روی کره زمین نمیمونه. [/quote]
.
کاملا درسته داداش . ممنون که نظر دادی

0 ❤️

2013-10-11 15:47:23 +0330 +0330

251 بازدید و تنها چند نظر . مرسی از دوستان گرامی

0 ❤️

2013-10-12 03:47:14 +0330 +0330

نبود سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

0 ❤️

2013-10-12 09:36:42 +0330 +0330

وقتی جمعیت کندو به اندازه کافی زیاد شد یعنی حدود 8 قاب یا 9 قاب شد میتونی 2 یا 3 تا قاب رو بزاری تو یه کندوی دیگه و اصطلاحا بچ بگیری. توجه کن که هر زمانی نمیشه بچ گرفت و باید تا اوایل خرداد تموم کرده باشی بچ گیری رو. والبته خیلی خیلی بهتره که بچ رو دور از زنبورا نگه داری کنی مثلا 10 کیلومتر اونورتر تا زنبوراش موقع پرواز به کندوی اصلیشون برنگردن. بعد از 11 روز شما صاحب چندین ملکه میشوید

0 ❤️

2013-10-12 09:41:16 +0330 +0330
00.jpg
0 ❤️

2013-10-12 13:40:26 +0330 +0330

[quote=روزگار غریب][quote=manuchehr]وقتی جمعیت کندو به اندازه کافی زیاد شد یعنی حدود 8 قاب یا 9 قاب شد میتونی 2 یا 3 تا قاب رو بزاری تو یه کندوی دیگه و اصطلاحا بچ بگیری. توجه کن که هر زمانی نمیشه بچ گرفت و باید تا اوایل خرداد تموم کرده باشی بچ گیری رو. والبته خیلی خیلی بهتره که بچ رو دور از زنبورا نگه داری کنی مثلا 10 کیلومتر اونورتر تا زنبوراش موقع پرواز به کندوی اصلیشون برنگردن. بعد از 11 روز شما صاحب چندین ملکه میشوید[/quote]
یعنی اون قابها رو بدون ملکه به یه کندوی دیگه انتقال بدم؟
بعد از کجا چند تا ملکه که گفتی بوجود میاد مگه توی هر کندو بیشتر از یک ملکه میتونه باشه؟[/quote]
.
اره قابهای بدون ملکه که تو یکیشون حتما لارو یکروزه یا دوروزه باشه (ملکه کندوی قبلی یکی دوروز پیش تخم گذاشته باشه )
.
ملکه ها رو خود زنبورا از اون لاروهای موجود درست میکنن بسته به تعداد جمعیت و لاروهای موجود و گلهای منطقه از یک تا 100 تا یا بیشتر ممکنه ملکه تولید کنن که در نهایت یکیشو انتخاب میکنن برا خودشون و بقیه رو میکشن. شما در روز نهم یا دهم میتونی از بقیه کندوهات بچ بگیری و از ملکه های موجود در بچی که نه روز قبل گرفتی بهشون بدی چند تا تا اونا هم به انتخاب خودشون یکی رو برا خودشون نگه دارن

0 ❤️

2013-10-13 11:43:25 +0330 +0330

اوخی چقدر بامزه! :-D
منم دوست دارم زنبور پرورش بدم بشرطی که نیشم نزنن :-|

0 ❤️

2013-10-13 11:52:09 +0330 +0330

[quote=روزگار غریب][quote=Adeleh.22]اوخی چقدر بامزه! :-D
منم دوست دارم زنبور پرورش بدم بشرطی که نیشم نزنن :-|[/quote]
سلام عروس گلم
غلط میکنن نیشت بزنن مگه دوماد مرده؟؟؟
من همه جا دنبالت میگشتم بلاخره پیدات کردم :D[/quote]
هه هه هه
کجا دنبالم گشتی دوماد ؟ :-D

0 ❤️

2013-10-13 16:08:46 +0330 +0330

[quote=روزگار غریب][quote=manuchehr]
.
اره قابهای بدون ملکه که تو یکیشون حتما لارو یکروزه یا دوروزه باشه (ملکه کندوی قبلی یکی دوروز پیش تخم گذاشته باشه )
.
ملکه ها رو خود زنبورا از اون لاروهای موجود درست میکنن بسته به تعداد جمعیت و لاروهای موجود و گلهای منطقه از یک تا 100 تا یا بیشتر ممکنه ملکه تولید کنن که در نهایت یکیشو انتخاب میکنن برا خودشون و بقیه رو میکشن. شما در روز نهم یا دهم میتونی از بقیه کندوهات بچ بگیری و از ملکه های موجود در بچی که نه روز قبل گرفتی بهشون بدی چند تا تا اونا هم به انتخاب خودشون یکی رو برا خودشون نگه دارن[/quote]
سلام خوبی داداشی؟
اگه درست متوجه شده باشم اون قابهایی که برمیدارم توشون باید تخم گذاشته شده باشه که بعد از توی اونها ملکه انتخاب بشه
فقط الان متوجه نشدم که وقتی قاب رو به یک کندوی دیگه منتقل کنم چطوری زنبور ها هم به اون کندو انتقال پیدا میکنند
تا اونجا که میدونم روی قاب یک تعداد ممکنه زنبور نشسته باشه که با قابها جابجا بشنو وارد کندوی جدید بشن فقط نمی دونم برای اینکه کندوی جدید فعال بشه حداقل چند تا زنبور باید به اون کندو منتقل بشه ؟؟؟
داداش من یکم سرم شلوغه ولیحالا حالا ها با این تاپیک کار دارما نصفه نیمه ولش نکنی
یه سری مقاله هم در مورد زنبور داری دارم اگه شد و از نظرت مشکلی نداشته باشه اون ها رو هم سره فرصت میزارم تو تا پیک
از اینکه با حوصله جوابمو میدی واقعا ازت متشکرم[/quote]
داداش وقتی شما میخوای قابها رو برداری و بچ بگیری روقابها زنبور هستش دیگه فقط کاری که میکنی اینه که اول اون قابی که ملکه روشه رو پیدا میکنی اونو میزاری بمونه تو کندوی اصلی . بعد از بقیه قابهات یکی یا دوتا یا سه تا ( بسته به جمعیت کندوی اصلی ) با زنبوراش میزاری تو یه کندوی دیگه. این میشه بچ گیری . بحث این نیست که چند تا زنبور باشه مگه میخوای بشموری ؟؟ اصلا شدنیه ؟ همین که زنبورا کل محیط قاب رو پوشونده باشن کافیه . برا اینکه بتونن لاروها رو گرم نگه دارن و تولید ملکه کنن…نگران نباش داداش گلم همیشه جوابتو میدم . البته با خوشحالی . اینم عکس یه ملکه جوون که تازه جفت گیری کرده. مقاله هاتم بزار استفاده کنیم ممنونPhoto-0034.jpg

0 ❤️

2013-10-13 16:13:21 +0330 +0330

[quote=Adeleh.22]اوخی چقدر بامزه! :-D
. خوبی خانمی ؟؟اخه دختر خوب مگه میشه کسی ماشین داشته باشه و به تصادفش فکر نکنه ؟؟ زنبور داشته باشی نیشت هم میزنن خوب البته میتونی دستکش استفاده کنی ولی در کل حتما چند باری نیش میزننت.خود من رو موقعی که به زنبورا میرسم لااق 60 بار نیش میزنن ولی عادت دارم من و از دستکش استفاده نمیکنم اگه دستکش بپوشی ممکنه هفته ای یه بار یا دوبار اونم از رو دستکش که زیادم درد نداره نیش بزنن . در ضمن نیش زنبور برا بیماری ام اس و رماتیسم خوبه . مرسی که نظر دادی

0 ❤️

2013-10-13 16:25:28 +0330 +0330

داداش قربونت
چجوری بفهمیم عسل چقدر خالصه 8|
من از اردبیل عسل خریدم توش تیکه های نبات بود :’’(

0 ❤️

2013-10-13 16:26:50 +0330 +0330

حیف که عسل خالصِ خالص گیر نمیاد!اگه بود چه خوب بود!
:D :|
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دادامرسی تاپیکت جالب و مفید بود

0 ❤️

2013-10-13 16:42:00 +0330 +0330

[quote=nar boland]داداش قربونت
چجوری بفهمیم عسل چقدر خالصه 8|
من از اردبیل عسل خریدم توش تیکه های نبات بود :’’([/quote]
یه باور غلطی بین همه افتاده و اکثرا بخاطر رنگ و بوی عسل میگن خالصه یا نه . ولی اصلا خلوص عسل ربطی به بو و رنگ نداره . بو رنگ مزه و خیلی چیزای عسل بخاطر گلهای منطقه ای هست که کندوها رو اونجا نگه میدارن پس حتما بو و رنگ عسلها با هم متفاوته . عسلی که شما خریدی تقلبی بوده یا شکر زیاد داده بودن به خورد زنبورا . تنها و تنها وتنها یک راه هست که شما میتونی متوجه خلوص عسل بشی اونم اینکه عسل رو بزاری تو محیط خیلی سرد تا اصطلاحا شکرک بزنه ( عسل خالص هم شکرک میزنه شک نکن ) بعد از شکرک زده انگشتتو بکش روش اگه زیر انگشتت زبر بود تقلبیه و اگه مثل روغن نباتی جامد انگشتت هیچ زبری حس نکرد طبیعیه . بعدش میتونی عسل شکرک زده رو تو محیط غیر مستقیم گرما مثل گذاشتن تو اب جوش قرار بدی تا بحالت عادی برگرده و استفاده کنی .

0 ❤️

2013-10-13 16:46:24 +0330 +0330

[quote=metaal666]حیف که عسل خالصِ خالص گیر نمیاد!اگه بود چه خوب بود!
:D :|
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دادامرسی تاپیکت جالب و مفید بود

[/quote] . سلام . چرا گیر میاد البته باید اشنا داشته باشی تا گیرت بیاد . این روزا وجدانها کمی خوابن به هرکسی نمیشه اعتماد کرد. عسل خالص برا درمان انواع بیماریها خوب و مفیده تو قران هم گفته که عسل دوای هر دردی است . فشار خون زخم معده بیماریهای قلبی کلیه ریزش موی خانمها و خیلی بیماریهای دیگه رو میشه با عسل بهبودی داد البته به شرطی که نحوه استفادشو بدونی . مرسی که نطر دادی
0 ❤️

2013-10-13 16:50:11 +0330 +0330

سپاس فراوان بابت راهنمایی :H
تاپیک هم مثل خود عسل مفید واقع شد =D>

0 ❤️

2013-10-13 17:20:53 +0330 +0330

[quote=nar boland]سپاس فراوان بابت راهنمایی :H
تاپیک هم مثل خود عسل مفید واقع شد =D>[/quote]
.
خواهش دادا . بازم سر بزن خوشحال میشم. اقایی

0 ❤️

2013-10-13 17:36:29 +0330 +0330

سلام دوست عزيز
تاپيك جالبيه ممنون

0 ❤️

2013-10-13 17:59:58 +0330 +0330

[quote=ghalbe mesin]سلام دوست عزيز
تاپيك جالبيه ممنون[/quote]
. ممنون . امیدوارم برات مفید بوده باشه

0 ❤️

2013-10-14 10:06:19 +0330 +0330

[quote=manuchehr][quote=Adeleh.22]اوخی چقدر بامزه! :-D
. خوبی خانمی ؟؟اخه دختر خوب مگه میشه کسی ماشین داشته باشه و به تصادفش فکر نکنه ؟؟ زنبور داشته باشی نیشت هم میزنن خوب البته میتونی دستکش استفاده کنی ولی در کل حتما چند باری نیش میزننت.خود من رو موقعی که به زنبورا میرسم لااق 60 بار نیش میزنن ولی عادت دارم من و از دستکش استفاده نمیکنم اگه دستکش بپوشی ممکنه هفته ای یه بار یا دوبار اونم از رو دستکش که زیادم درد نداره نیش بزنن . در ضمن نیش زنبور برا بیماری ام اس و رماتیسم خوبه . مرسی که نظر دادی[/quote]
من میترسم تا حالا دوسه بار نیشم زدن :-|
اونم تو سیزده به در :-|

0 ❤️

2013-10-14 10:12:05 +0330 +0330

[quote=Adeleh.22][quote=manuchehr][quote=Adeleh.22]اوخی چقدر بامزه! :-D
. خوبی خانمی ؟؟اخه دختر خوب مگه میشه کسی ماشین داشته باشه و به تصادفش فکر نکنه ؟؟ زنبور داشته باشی نیشت هم میزنن خوب البته میتونی دستکش استفاده کنی ولی در کل حتما چند باری نیش میزننت.خود من رو موقعی که به زنبورا میرسم لااق 60 بار نیش میزنن ولی عادت دارم من و از دستکش استفاده نمیکنم اگه دستکش بپوشی ممکنه هفته ای یه بار یا دوبار اونم از رو دستکش که زیادم درد نداره نیش بزنن . در ضمن نیش زنبور برا بیماری ام اس و رماتیسم خوبه . مرسی که نظر دادی[/quote]
من میترسم تا حالا دوسه بار نیشم زدن :-|
اونم تو سیزده به در :-|[/quote]
.
ترست بجاست اکثر مردم میترسن ولی راه میفتی زیادم سختش نگیر جوجو . زهر زنبورو نچشی که عسل برات شیرین نمیشه گلم …

0 ❤️

2013-10-14 10:16:55 +0330 +0330

داداش مرسی مقاله هات حرف ندارن

0 ❤️

2013-10-15 03:00:05 +0330 +0330
Photo-0039_1.jpg
0 ❤️

2013-10-15 17:34:29 +0330 +0330

1- عفونت ادراری ومجاری ادرار در خانمها: روزی دو یا سه لیوان شربت عسل بخورید .نبات وقند وشکر نخورید وروزی دو بار مجرای ادرار راباشربت عسل شستشو دهید.

2- خانمهای که طبع سرد دارند ورحم انها یخ کرده از شدت سرما دچار دل درد می شوند: دانه خربزه را آسیاب کرده سپس الک کرده ویک قاشق در یک لیوان آب همراه با مقداری عسل حل کرده میل کنند ناراحتی از بین می رود.

3-خانمهای که در طول ماه لکه بینی دارند یا در مرز سن 50 سالگی که می خواهند یائسه شوند وفوق العاده دچار خونریزی می شوند با خوردن این نوشابه سریع مسا له آنها حل شده نیاز به استروکتومی ندارند: یک لیوان آب هویج +یک قاشق عسل رابا چنگال مخلوط کرده وروزی دو تا سه لیوان میل کنند.

4-دختر خانمها وخانمهای که موقع پریود دچار درد شدید می شوند یادر روز اول درد شدید دارند : پونه کوهی یک قاشق +آویشن شیرازی یک قاشق+آب جوش دو لیوان + نیم ساعت دم کنید سپس با عسل مخلوط کنید سپس درحالت گرم بنوشید .

5-خانمها اگر میل جنسی کم دارند: ازلباس بنفش استفاده کنند وسبزی شاهی بخورند یا تخم شاهی را آسیاب کنند داخل عسل بریزند وروزی دو قاشق مصرف کنند

0 ❤️

2013-10-15 17:35:27 +0330 +0330

قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست، عفونت های پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.

0 ❤️

2013-10-15 17:37:36 +0330 +0330

الف: روزی یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط نموده ودر لیوان انقدر به هم بزنید تا مانند خمیر شود آن را صبح ناشتا میل نمایید.

ب: تخم مرغ و خرما را در روغن زیتون سرخ کرده و عسل به آن افزوده شود و میل نمایید.

ج: حلوای نرم که از عسل و آرد گندم و زعفران تهیه شود بسیار نافع است.( همون حلوا سیاه اردبیل . محشره ها )

د:عود صلیب (احمد و محمود) دو دانه که تقریبا به وزن 40 گرم باشد بجوشانید و پس از صاف کردن با 250 گرم عسل مخلوط کرده روزی یک قاشق غذاخوری صبح ناشتا و شب قبل از خواب میل نمایید . آن بسیار موثر خواهد بود.

0 ❤️

2013-10-15 17:39:58 +0330 +0330

ويتامين Aو Dاز موارد مهم درسلامت بافت پوستي بدن به شمار مي روند .عسل به علت داشتن مقدار قابل توجهي از اين دو ويتامين يکي از مواد طبيعي مفيد جهت پوست شناخته شده است .همچنين عسل به علت داشتن آنتي اکسيدان هاي خود محافظ بسيار خوبي براي پوست هاي در معرض نور خورشيد مي باشد واز غلظت مواد سرطاني بوجود آمده دراثر تابش نور مستقيم خورشيد مي کاهد . همچنين عسل به علت داشتن خاصيت ضد باکتري قوي مي تواند آکنه وجوش صورت را از بين ببرد.اين خواص عسل ،از پوست در برابر صدمات، خشکي و پيري محافظت مي کند. عسل باعث مرطوب نگه داشتن پوست مي گردد و از خشک شدن آن جلوگيري مي کند. استفاده از عسل بصورت ماسک و ترکيب با ماست ، شير و سيب براي پوست توصيه مي شود .

*جهت حالت دهي به موهاي خشک از ترکيب عسل و روغن زيون استفاده مي شود.عسل کنار به علت داشتن مواد موثر گياه کنار (سدر)به استحکام موها کمک کرده و از ريزش موها جلوگيري مي کند.

*اين خاصيت در عسل کنار، يونجه و اکاليپتوس بيشتر ديده شده است.

0 ❤️

2013-10-16 04:47:38 +0330 +0330

روش های درمان

الف: فلفل سیاه نیم مثقال. زنجبیل نیم مثقال. سراب یک مثقال . گل ارمنی یک مثقال . همه را نرم کوبیده و با یک استکان عسل مخلوط و روزی سه قاشق چای خوری میل نمایید.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «