سوال از مسلمانان روزه دار (لطفا بخونید)

1398/02/23

من این متن رو تو یکی از شبکه های اجتماعی دیدم …
یه سوال ساده است ، لطفا بخونیدش و بهش فکر کنید و اگر دوست داشتید پاسخ بدید :

‏چرا سیرا باید گرسنگی بکشن تا حال گرسنه‌ها رو درک کنن؟
چرا گرسنه ها نباید سیر بشن تا حال سیرا رو درک کنن؟

• این دستور خدای شماست یا بندگان خدا؟
    خیلی راحت تر میشد این مسائل رو حل کرد !
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-05-13 17:47:30 +0430 +0430

روزه فقط به نظر من میخواد بسنجه ببینه انسانی میتونه گشنگی به دستور خداش رو تحمل کنه بدون فکر به افطار و بعد اون وگرنه در این صورت صبح نخوردن و شب جاش خوردنه ولی اگه مقاومت کردن یاد ادم بده خوبه که این روزا با این وابستگی های مردم میشه رو چیزای دیگه روزه گرفت

2019-05-13 17:48:09 +0430 +0430
نقل از: WILD.121 ما که ندیدیم سیرا گرسنگی بکشن

دقیقا ، بیشتر مسلمانان به خاطر صرفا ذهنیتی که دارند و چیزی که بهشون گفتند روزه میگیرند ، در اینجاست که تقلیدی بودن تاثیر زیادی داره …

سه تا جوک مرتبط با روزه داری که بد نیست بخونیم :

• ‏دو ساعتِ قبل از افطار حال فقرا رو درک میکنیم

دو ساعتِ بعد از افطار حال شیخهای حاشیه خلیج فارس :| ?

• ‏مهمونی خدا مث مهمونی خونه مادرشوهره :|

نه دلت میخواد بری نه جرات داری نری ?

• ‏خدا از یه طرف میگه نزول حرام است،

از طرف دیگه هرکی روزه نگرفته 60 برابر روش میکشه! :| ?

2019-05-13 17:51:42 +0430 +0430
نقل از: erny19qwerty (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

چون ما هنوز نمیدونیم که واقعا چجوری کمک کنیم .

اتفاقا بلدیم چطوری کمک کنیم …
ولی دین یه راهی شده که یه‌ عده از این طریق سود زیادی ببرند و مردم رو فریب بدن که این راه بیشتر میتونه کمک کنه …
وگرنه خدای با اون عظمتی که اونا میگن وجود داره به راحتی میتونست ظلم و بی عدالتی رو به وجود نیاره و فقر رو ریشه کن کنه و …

7 ❤️

2019-05-13 17:54:00 +0430 +0430

شما تو این ماه مهمون خداوند میشی
فقط خداوند متعال مهمونیش اینجوریه که نباید چیزی بخوری
اخر ماه هم که تموم شد باید پولشو بدی
تو مهمونیش اگه چیزیم بخوری شلاق میخوری
و خداوند مهربان ترین مهربان هاست

2019-05-13 17:56:12 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb

دقیقا ، بیشتر مسلمانان به خاطر صرفا ذهنیتی که دارند و چیزی که بهشون گفتند روزه میگیرند ، در اینجاست که تقلیدی بودن تاثیر زیادی داره …

یه عده هستن اصن تو ماه رمضون یا چاق میشن یا خیلی از کمبود ویتامیناشون رفع میشه از بس از شب تا صبح میخورن

3 ❤️

2019-05-13 17:57:41 +0430 +0430
نقل از: Ahmad_montazeri روزه فقط به نظر من میخواد بسنجه ببینه انسانی میتونه گشنگی به دستور خداش رو تحمل کنه بدون فکر به افطار و بعد اون وگرنه در این صورت صبح نخوردن و شب جاش خوردنه ولی اگه مقاومت کردن یاد ادم بده خوبه که این روزا با این وابستگی های مردم میشه رو چیزای دیگه روزه گرفت

سپاس بابت نظرتون ، ولی این اعتقاد شخصی شماست …
حالا اگه دقت کنیم میبینیم برای حکومت دینی نه تنها اعتقاد شخصی نیست بلکه دستوری هست که همه حتی کفار در مملکت اسلامی باید رعایت کنند .
و اگر بیشتر دقت کنیم و بفهمیم این چه سودی به حال حکومت داره ، پی میبیریم که ممکنه این از طرف خدا نباشه و دستور بنده ی خدا باشه …
گرچه اگه یه خدا باور هم مثل شما باور داشته باشه که دلیلی برای بهتر شدن یه فرد خاصه مشکلی نیست …
ولی مشکل اینجاست که باور شخصی نمیمونه! و اینکه عده ای میخوان به زور اونو به دیگران تحمیل کنند .

• جدای از باور شخصی شما بنظرتون آیا چنین خدایی هزاران راه دیگه برای سنجیدن شخص نداره؟
2 ❤️

2019-05-13 18:00:54 +0430 +0430
نقل از: داش..آکل یک همسایه داریم مرده برادر شهیده و از کله گنده های سپاه شهر میدونی چطوری روزه میگیرن از افطار تا سحر بیدارن و فقط میخورن و از سحر که نماز صبح رو میخونن تا بعد از ظهر خواب تشریف دارند البته خودش باز نشسته سپاه است ولی مسئول خرید یکی از معادن بزرگ شهرمان هم هست فقط ساعت ده مرده خودش میره بیرون ولی زنش و دوتا دخترش تا بعد از ظهر خواب بعد از ظهر هم پا میشن برای افطار و شام غذا درست کنن اینها حرفهای خود زنه است و شاکی بود که نمی دونه چرا تو ماه رمضان چاق میشن

سپاس ، شاید اگر فکر میکرد چرا روزه میگیره به جواب اینکه چرا چاق میشه میرسید …

2 ❤️

2019-05-13 18:05:06 +0430 +0430
نقل از: We_Are_All_Victims سلام و وقت بخیر...

این جمله که میگه : “سیرها باید گرسنگی بکشن تا حال گرسنه ها رو درک کنن” ، از چه منبعی استخراج شده دوست من؟

سلام وقت شما هم بخیر …
این یه جمله ی کلی و خلاصه شده از اعتقاد مسلمین در مورد روزه است …
که البته بعدا که توسط علم و منطق … زیر سوال رفت ،که درنتیجه آخوندا رو آوردن به علمی (یا بهتر بگم شبه علمی بودن این باور) که مثلا نماز خوندن این خاصیت علمی رو داره ، ورزش کردن این خاصیت رو داره و …

فلذا منبع اش از باور مسلمین میباشد.

2 ❤️

2019-05-13 18:11:59 +0430 +0430

خب ببین اینقدم ساده نباید دید
اصن از بحص این گرسنگیه بگذریم جزییات زیادی حین روزه هست که ادم باید رعایت کنه برا اینکه بتونه یکم بهتر کنه خودشو! کلی مساِیل انسانی باید توش رعایت بشه چمیدونم غیبت و فلان و بیسار تو روزه سعی میشه بهتر حفظ بشه و در ثانی بعدشم تو همین بحث گرسنگیو اینا خب اصن بحث روزه نیست شما به مدت یک ماه صبحانه و نهارتو ببر بده 4 تا بچه کار یا هر چی بیرون … هیچ بحثی تو روزه نیست اما روزه برا اینکه یکم ادم جهت بگیره این کاراش
شما اصن فکر روزه هم نکن یه مدت خاص برا خودت روشن کن که غذاتو بدی بیرون تو مسایل دیگه مثل قضاوت و غیبت شروور گفتنو این از دست مسایل کنترل کنی خودتو همین! اسم اونم میشه روزه

1 ❤️

2019-05-13 18:15:08 +0430 +0430
نقل از: We_Are_All_Victims

دوست من امیدوارم از صراحت گفتار من ناراحت نشید : شما در تالار "دین" تاپیک زدید تا جوک تعریف کنید یا اینکه قصد گفتگو و رسیدن به نتیجه رو دارید؟ اگه این تاپیک در نهایت قراره به تمسخر ختم بشه، همین الان اعلام کنید تا ترکش کنیم؟

عزیز اگه باور کنی این جوک ها رو تو گـروهی که همه روزه میگیرن فرستادن!
و تو کـانال های اسـلامی هم دیدم بعضاً.
و هدف هم تمسخر نیست ، اگه دقت کنی خیلی هم مفهوم دارند که باید درکشون کنی …

2 ❤️

2019-05-13 18:22:18 +0430 +0430
نقل از: We_Are_All_Victims سلام و وقت بخیر...

این جمله که میگه : “سیرها باید گرسنگی بکشن تا حال گرسنه ها رو درک کنن” ، از چه منبعی استخراج شده دوست من؟

سلام وقت شما هم بخیر …
این یه جمله ی کلی و خلاصه شده از اعتقاد مسلمین در مورد روزه است …
که البته بعدا که توسط علم و منطق … زیر سوال رفت ،که درنتیجه آخوندا رو آوردن به علمی (یا بهتر بگم شبه علمی بودن این باور) که مثلا نماز خوندن این خاصیت علمی رو داره ، ورزش کردن این خاصیت رو داره و …

فلذا منبع اش از باور مسلمین میباشد.

اجازه هست قانع نشم؟ ? ? ?

“منبع مسلمین” رو با ذکر سند ، در تاپیک ذکر کنید لطفاً.

فلان کتاب…فلان صفحه

عزیز ، من نمیدونم شما مسلمانی یا نه …
ولی اگر مسلمانی باید اینقدر از دینت آکاه باشی که وقتی نقدی بهش وارد میشه به جای اینکه به طرف مقابل بگید منبع بده ، خودتون منبع بدید که چنین چیزی اشتباه است …
با این حال میتونید در تمام وبسایت های اسلامی در مورد حدیث پیامبر و امامان در مورد رابطه روزه و درک حال گرسنگان و فقرا به اطلاعات کاملی برسید …
این یه نمونه :
htt p s:/ /ha wza h . net/ fa /Art icle /V iew/8449

4 ❤️

2019-05-13 18:26:16 +0430 +0430
نقل از: peyman0000 خب ببین اینقدم ساده نباید دید اصن از بحص این گرسنگیه بگذریم جزییات زیادی حین روزه هست که ادم باید رعایت کنه برا اینکه بتونه یکم بهتر کنه خودشو! کلی مساِیل انسانی باید توش رعایت بشه چمیدونم غیبت و فلان و بیسار تو روزه سعی میشه بهتر حفظ بشه و در ثانی بعدشم تو همین بحث گرسنگیو اینا خب اصن بحث روزه نیست شما به مدت یک ماه صبحانه و نهارتو ببر بده 4 تا بچه کار یا هر چی بیرون ... هیچ بحثی تو روزه نیست اما روزه برا اینکه یکم ادم جهت بگیره این کاراش شما اصن فکر روزه هم نکن یه مدت خاص برا خودت روشن کن که غذاتو بدی بیرون تو مسایل دیگه مثل قضاوت و غیبت شروور گفتنو این از دست مسایل کنترل کنی خودتو همین! اسم اونم میشه روزه

دقیقا … ?
و برای همین اصلا این بحث رو باز کردیم که به این برسیم که چرا ؟
و چگونه میشد خیلی از کار ها به اسم روزه انجام داد …
و صد البته اینکه آیا روزه داری برای مردم سود داره یا یه عده خاص و …

1 ❤️

2019-05-13 18:28:34 +0430 +0430

روزه به نظر من اصلا برای اینچیزا نیست
اینا ظاهر قضیه هستن

کسی که سیره اگه دوماه بندازیش تو سیاهچال بهش غذا ندی بازم نمیفهمه حال و روز فقیرا رو

آدم باید خودش این فهم و شعور رو داشته باشه که فقیرا رو درک کنه به پولداری و سیر بودن ربطی تداره

6 ❤️

2019-05-13 18:37:27 +0430 +0430

ﻧﻘﻞ ﺍﺯ : We_Are_All_Victims ﻣﻦ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻭﺍﻗﻌﯿﺖ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﻣﻨﺘﻘﺪ ﺍﺩﯾﺎﻥ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺧﺪﺍﻧﺎﺑﺎﻭﺭﻫﺎ، ﻓﺮﺩﯼ ﺑﻪ ﻣﺮﺍﺗﺐ ﻋﺎﺩﻝ ﺗﺮ ﻭ ﻣﻨﺼﻒ ﺗﺮ ﻫﺴﺘﯿﺪ ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺭﻡ ‏( ﺍﯾﻦ ﻧﻈﺮ ﺷﺨﺼﯽ ﻣﻦ ﻫﺴﺖ ﻭ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﻣﺨﺎﻟﻔﺎﻥ ﯾﺎ ﻣﻮﺍﻓﻘﺎﻧﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﻧﻈﺮ ﺍﻭﻧﻬﺎ ﻫﻢ ﻣﺤﺘﺮﻣﻪ ‏) ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﮕﯿﺪ ﮐﻪ ﻗﺼﺪ ﺗﻤﺴﺨﺮ ﻧﺒﻮﺩﻩ، ﺑﺎ ﮐﻤﺎﻝ ﻣﯿﻞ ﻗﺒﻮﻝ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻭ ﮔﻔﺘﮕﻮ ﺭﻭ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻣﯿﺪﻡ .

• شما لطـف دارید ، شـما هم از اون دسـته کـاربـرانی هستید که اهـل مـنطق و تـفکر هستند و باعـث بـحث های مـفید در چـنین تـاپـیک ها و تـبادل نـظر میشید ، سـپاس ?

1 ❤️

2019-05-13 18:40:50 +0430 +0430

روزانه 800 میلیون نفر در دنیا به آب آشامیدنی دسترسی ندارن
حالا چه مدت یکبار غذا میخورن خدا میدونه
خدای که هست اما نه اونطوری که بهمون تلقین شده و باهاش ذهنمون شرطی شده

انسان نوع پیشرفته ای از حیوانه
برترین حیوان که خودشو برتر از تمام حیوونا میدونه و اسم خودشو اشرف مخلوقات گذاشته
چه چیزی خطرناک تر از انسان وجود داره ؟

همین سوال ساده خیلی دردناکه و چه کسای این رو قانون می دونن
چرا باید یک ماه صبح تا شب چیزی نخوریم فقط برا اینکه حال گرسنه ها رو درک کنیم ؟
یا خایه مالی خدا رو بکنیم

1 ❤️

2019-05-13 18:52:06 +0430 +0430

ﺩﻭﺳﺖ ﻣﻦ؛ ﺑﻨﺪﻩ ﻣﺜﻞ ﺧﻮﺩ ﺷﻤﺎ ، ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﺑﺎ ﻋﻘﺎﯾﺪ ﮐﻮﺭﮐﻮﺭﺍﻧﻪ ﺑﻮﺩﻡ ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﻣﺮﻭﺭ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺍﯾﺮﺍﺩﺍﺕ ﻭﺍﺭﺩﻩ ﺑﺮ ﺩﯾﻦ ﺍﺳﻼﻡ، ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻨﺎﺑﻌﯽ ﺷﺪﻡ .
ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ، ﭘﺎﺳﺦ ﻣﻨﻄﻘﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺍﯾﺮﺍﺩﺍﺕ ﺭﻭ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﺑﻪ ﺣﻘﯿﻘﺘﺸﻮﻥ ﮐﺎﻣﻼً ﭘﯽ ﺑﺮﺩﻡ .
ﺍﻣﺎ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺣﺎﻝ …
ﻫﺮﺟﺎ ﺍﻧﺘﻘﺎﺩ ﺍﺯ ﺩﯾﻦ ‏( ﻧﻪ ﺗﻤﺴﺨﺮ ‏) ﻭﺳﻂ ﺑﺎﺷﻪ ، ﻣﻦ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﺣﺎﺿﺮ ﻣﯿﺸﻢ ﻭ ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﻭﺟﻮﺩ ﭘﺬﯾﺮﺍﯼ ﺍﺩﻟّﻪ ﯼ ﻣﻨﺘﻘﺪﺍﻥ ﻫﺴﺘﻢ .
ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﺎﻫﯿﺖ ﺗﺎﭘﯿﮏ ﭘﺮﺳﯿﺪﻡ ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﮔﻔﺘﯿﺪ ﻫﯿﭻ ﺟﻨﺒﻪ ﯼ ﺗﻤﺴﺨﺮﺁﻣﯿﺰﯼ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﻩ ، ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﺷﺪﻡ ﺗﺎ ﮔﻔﺘﮕﻮﯼ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﺍﯼ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﻢ .
ﻣﻦ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﯾﺎ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﮐﺮﺩﻩ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪ ﺍﺩﯾﺎﻥ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻋﺰﯾﺰ ﺩﻝ .
ﻭﻗﺘﯽ ﯾﻪ ﺟﻤﻠﻪ ﯼ ﻧﺎﻣﻌﻘﻮﻝ ﺑﻪ ﭼﺸﻤﻢ ﻣﯿﺨﻮﺭﻩ ، ﺩﺭ ﺩﺭﺳﺖ ﺑﻮﺩﻧﺶ ﺷﮏ ﻣﯿﮑﻨﻢ .
ﺟﻤﻠﻪ ﯼ :
" ﺳﯿﺮﻫﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﺑﮑﺸﻦ ﺗﺎ ﺣﺎﻝ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺩﺭﮎ ﮐﻨﻦ "
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ ﻧﺎﻣﻌﻘﻮﻝ ﻫﺴﺖ ﻭ ﺟﺎﯾﯽ ﻫﻢ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻣﻦ ﻧﺨﻮﺭﺩﻩ .
ﺍﮔﻪ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﯿﺪ ﻣﻨﺒﻊ ﺍﯾﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﺭﻭ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﯿﻢ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﯿﺸﻢ .
ﺿﻤﻨﺎً : ﺑﻨﺪﻩ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻭﻻﯾﺖ ﻓﻘﯿﻪ ﻭ ﻭﺑﺴﺎﯾﺖ ﻫﺎﯼ ﺫﯾﺮﺑﻂ ﺍﻭﻥ ﺭﻭ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﻭ ﻣﻨﺒﻊ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺷﺪﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﺷﻤﺎ ، ﺑﻬﺘﺮﻩ ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﺎً ﺍﺯ ﮐﺘﺐ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﻧﻘﻞ ﺑﺸﻪ : ﻗﺮﺁﻥ ، ﮐﺘﺐ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﺗﺸﯿﻊ ﻭ ﺣﺘﯽ ﮐﺘﺐ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﺍﻫﻞ ﺳﻨﺖ .
ﺍﮔﻪ ﻟﻄﻒ ﮐﻨﯿﺪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺻﺎﺣﺐ ﺗﺎﭘﯿﮏ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻓﺮﺩﯼ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﯼ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﭘﯿﺮﺍﻣﻮﻥ ﺍﺩﯾﺎﻥ، ﺳﺎﺑﻘﻪ ﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺩﺍﺭﻩ ، ﺑﻪ ﻣﻦ ﺳﻨﺪ ﺟﻤﻠﻪ ﯼ ﻣﺬﮐﻮﺭ ﺭﻭ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﮐﻨﯿﺪ، ﺍﺯﺗﻮﻥ ﺳﭙﺎﺳﮕﺰﺍﺭ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﺑﻮﺩ

• خیلی هم عالی ، امیدوارم که همینطوری ادامه بدید و موفق باشید ?

• خب گفتیم که این جمع بندیه و هیچ کس دقیقا در اسلام اینطوری نگفته ، بلکه این جمله جمع بندی ای از کل باور های مسلمین در یک جمله خلاصه شده است ، که البته قسمتی از اون باور رو نقد کرده و ممکنه شامل کلش نشه …

• عرض شود خدمتت که توی همون سایت منبع گفته ها و نقل قول ها رو نوشته برادر ، لطفا مراجعه کنید به منبع های معرفی شده که در اون سایته …

• لطفا اگه ممکنه استیکر خارج از لینکش به شهوانی مربوط نیست نگذارید چون نمیتونم نقل بزنم و در ارسالش مشکل دارم ، سپاس

1 ❤️

2019-05-13 18:56:37 +0430 +0430
نقل از: bizam روزانه 800 میلیون نفر در دنیا به آب آشامیدنی دسترسی ندارن حالا چه مدت یکبار غذا میخورن خدا میدونه خدای که هست اما نه اونطوری که بهمون تلقین شده و باهاش ذهنمون شرطی شده

انسان نوع پیشرفته ای از حیوانه
برترین حیوان که خودشو برتر از تمام حیوونا میدونه و اسم خودشو اشرف مخلوقات گذاشته
چه چیزی خطرناک تر از انسان وجود داره ؟

همین سوال ساده خیلی دردناکه و چه کسای این رو قانون می دونن
چرا باید یک ماه صبح تا شب چیزی نخوریم فقط برا اینکه حال گرسنه ها رو درک کنیم ؟
یا خایه مالی خدا رو بکنیم

?
بله متاسفانه ، خیلی از مسائل هست که اگه بهش فکر کنیم ، خیلی از باور هامون رو بی معنا میکنه …

2 ❤️

2019-05-13 18:58:54 +0430 +0430

ﻧﻘﻞ ﺍﺯ : We_Are_All_Victims ﻣﻦ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻭﺍﻗﻌﯿﺖ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﻣﻨﺘﻘﺪ ﺍﺩﯾﺎﻥ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺧﺪﺍﻧﺎﺑﺎﻭﺭﻫﺎ، ﻓﺮﺩﯼ ﺑﻪ ﻣﺮﺍﺗﺐ ﻋﺎﺩﻝ ﺗﺮ ﻭ ﻣﻨﺼﻒ ﺗﺮ ﻫﺴﺘﯿﺪ ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺭﻡ ‏( ﺍﯾﻦ ﻧﻈﺮ ﺷﺨﺼﯽ ﻣﻦ ﻫﺴﺖ ﻭ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﻣﺨﺎﻟﻔﺎﻥ ﯾﺎ ﻣﻮﺍﻓﻘﺎﻧﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﻧﻈﺮ ﺍﻭﻧﻬﺎ ﻫﻢ ﻣﺤﺘﺮﻣﻪ ‏) ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﮕﯿﺪ ﮐﻪ ﻗﺼﺪ ﺗﻤﺴﺨﺮ ﻧﺒﻮﺩﻩ، ﺑﺎ ﮐﻤﺎﻝ ﻣﯿﻞ ﻗﺒﻮﻝ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻭ ﮔﻔﺘﮕﻮ ﺭﻭ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻣﯿﺪﻡ .

• شما لطـف دارید ، شـما هم از اون دسـته کـاربـرانی هستید که اهـل مـنطق و تـفکر هستند و باعـث بـحث های مـفید در چـنین تـاپـیک ها و تـبادل نـظر میشید ، سـپاس ?

این جمله رو واقعاً از ته دل گفتم…

اگه مایل بودی، بعداً در پیام خصوصی، علتش رو برات تشریح میکنم ? ? ?

بازم سپاس از لطفت ?
خوشحال میشم ?

1 ❤️

2019-05-13 19:24:30 +0430 +0430

ظاهرا در دین اسلام سیر ها آنقدر شعور ندارن که بدون گرسنگی کشیدن....

به فکرشون برسه که به همنوع گرسنۀ خود باید کمک کنند

گرچه با روزه داری هم پانتومیمی بدون اینکه شکم گرسنه ای رو سیر کرده باشن اجرا کرده ان

اما کافران شراب خوارِ ملعونِ مادر خرابِ بی همه چیز برای حیوانات ولگرد هم موسساتی برای تغذیه تاسیس می کنن

نمونش همین خانم دوریس دی بازیگر مشهور دهۀ 50 و 60 هالیوود که ایشون از دهۀ 70 هالیوود و بازیگریش را برای تاسیس و رسیدگی به موسسه خیریه حمایت از حیوانات ترک کرد

متاسفانه این کافر همین امروز در 97 سالگی فوت شدن

4 ❤️

2019-05-13 19:26:48 +0430 +0430
نقل از مصطفای عزیز : هیچ کس دقیقا در اسلام اینطوری نگفته ، بلکه این جمله جمع بندی ای از کل باور های مسلمین در یک جمله خلاصه شده است

بسیار خب دوست خوبم ? ? ? با وجود اینکه کوچکترین تمایلی به رجوع به وبسایت های اهل بدعت گذاری در اسلام (خمینی و خامنه ای) ندارم؛ اما چون هدف من روشن شدن موضوع و پی بردن به حقیقت هست، نه دعوا و اعصاب خردی ، به تقاضای شما احترام میذارم و در وبسایت هایی که معرفی کردی، جستجو میکنم تا ببینم آیا منابع معتبر و موثقی در مورد این جمله ی زیر وجود داره یا نه…

سیرا باید گرسنگی بکشن تا حال گرسنه‌ها رو درک کنن

در صورتیکه سند موثق و معتبری پیدا کردم، اینجا ذکرش میکنم تا پیرامونش بیشتر صحبت کنیم ? ? ?

نقل از مصطفای گُل :
لطفا اگه ممکنه استیکر خارج از لینکش به شهوانی مربوط نیست نگذارید چون نمیتونم نقل بزنم و در ارسالش مشکل دارم ، سپاس

چرا ممکن نباشه؟؟!! ? ?

منو عفو کن اگه باعث شدم واسه نقل زدن پیامهای قبلی، به زحمت بیفتی ? ? ?

من خودمم از این سایتای وابسته به جمهوری خوشم نمیاد ، منتها یه زمانی که خودمم دنبال پیدا کردن جوابام بودم ، میرفتم تو این سایتا ببینم کی چی گفته ، منبعشون چیه ، و جالب بود که اگر کسی بخواهد واقعا حقیقت رو بدونه ؛ خارج از تعصب و … این سایتا بدردش میخوره ، تا مطالب نقد شده رو بخونه و با رجوع به منبع ها و پیدا کردن منبع به سنجش مطالبش بپردازه . البته بازم بگم دنبال مفهوم کلی ای که بیان کرده باش ، چون مثل اون جمله رو پیدا نمیکنی چون از زبان یه فرد عادی مثل من در نقد این عمل گفته شده . ?

• ارادت ، تشکر که توجه میکنی ?

• نه بابا چه زحمتی ، فقط امکان نقل زدنش برام وجود نداره ، ممنون از لطفت ?

1 ❤️

2019-05-13 19:35:18 +0430 +0430
نقل از: فامیل.دور

گرچه با روزه داری هم پانتومیمی بدون اینکه شکم گرسنه ای رو سیر کرده باشن اجرا کرده ان

اما کافران شراب خوارِ ملعونِ مادر خرابِ بی همه چیز برای حیوانات ولگرد هم موسساتی برای تغذیه تاسیس می کنن

نمونش همین خانم دوریس دی بازیگر مشهور دهۀ 50 و 60 هالیوود که ایشون از دهۀ 70 هالیوود و بازیگریش را برای تاسیس و رسیدگی به موسسه خیریه حمایت از حیوانات ترک کرد

سپاس از شما فامیل دور گرامی ?

بله متاسفانه‌ توی ادیان همه چیز رو باید بگن تا کسی انجام بده …
البته نه اینکه قدرت تفکر خودشون رو رد کنیم ، بلکه در ادیان و جوامع دینی کلا همینطوریه ، که مثلا اگه دین بگه آشغال رو بنداز توی سطل آشغال نه طبیعت انجام میدن (شایدم نه و راه دور زدنش رو پیدا کنن)
ولی وقتی از کودکی نهادینه بشه ، کلا باعث عواقب بدی میشه …

• کفار هم سعی کن بدون ترس از خدا و دینشون ، راهی که به جامعه کمک میکنه رو پیدا کنن که مفیدتر از چیزای شخصی باشه ، اینجا اگه روزه نگیری باید کفاره بدی که معلوم نیست تو جیب کی میره که فقیر همیشه فقیر میمونه …

چنین افرادی هیچوقت از خاطره کسانی که بهشون کمک کردن فراموش نمیشن ?

3 ❤️

2019-05-13 19:36:29 +0430 +0430

معلوم نیست کدوم انسان نفهمی این ذخنیت رو برا مردم ایجاد کرده که روزه برای درک گرسنگانه!!
روزه یه آزمایش صبره … در قران هم بارها و بارها از روزه به عنوان صبر یاد شده به این خاطر که همون طور که خدا به شیطان دستور داد آدم رو سجده کن (به دلیلی که من میدانم و تو نمیدانی - سوره بقره)، روزه هم همینه و صبر در برابر دنیا و شکم و زیر شکم
هیچ ارتباطی هم به گرسنه و سیر بودنت نداره
و باز از اونجایی که خدا به کسی فوق طاقتش رو اعمال نمیکنه، میگه اگه مشکلی داری که نمیتونی روزه بگیری، اشکال نداره و یا نگیر و یا به عنوان کفاره، به نیازمند کمک کن

2 ❤️

2019-05-13 19:37:27 +0430 +0430

واقعا جای تأسف داره که افرادی که به موجودات زندگی بخشیدن برن و ی مشت قاتل و جانی که اکثرا مسلمان هستند و بقول خودشون دین اسلام رو بپا داشتند زنده باشن :(

شاید افراد کمی این خانوم رو بشناسن ولی متاسفانه همه ابوبکر البغدادی رو میشناسن :(

برای فوت این عزیزان که ارزششون کاملا مشخصه متأثر شدم

مرسی بابت متن خوبت فامیل عزیز

همینطور تشکر از شما مصطفای عزیز بابت تاپیک خوبت

3 ❤️

2019-05-13 19:38:26 +0430 +0430

هزارتا فایده داره روزه فقط به درک گرسنگی و درک فقرا نیست که.ادم مثل گاو یک سال ول بچره خو یک ماه هم نچره مگه چه مرضی میگیره ?.از فایده هاش واسه سلامتی فرد دفع سموم بدن استراحت کبد دفع بلغم پایین اومدن کلستورل خون پایین اومدن توده های چربی در خون من خودم کبدم چربه روزه هزار برابر کمکم کرد خدایا این روزه داری رو از ما نگیر

?
0 ❤️

2019-05-13 19:40:37 +0430 +0430
نقل از: mmb923 معلوم نیست کدوم انسان نفهمی این ذخنیت رو برا مردم ایجاد کرده که روزه برای درک گرسنگانه!! روزه یه آزمایش صبره .... در قران هم بارها و بارها از روزه به عنوان صبر یاد شده به این خاطر که همون طور که خدا به شیطان دستور داد آدم رو سجده کن (به دلیلی که من میدانم و تو نمیدانی - سوره بقره)، روزه هم همینه و صبر در برابر دنیا و شکم و زیر شکم هیچ ارتباطی هم به گرسنه و سیر بودنت نداره و باز از اونجایی که خدا به کسی فوق طاقتش رو اعمال نمیکنه، میگه اگه مشکلی داری که نمیتونی روزه بگیری، اشکال نداره و یا نگیر و یا به عنوان کفاره، به نیازمند کمک کن

صبر برای چی؟

و با اثبات صبوری، چه کسی به چه چیزی میرسه که بقیه نمی تونن؟

کسانی که تابحال روزه گرفتن چی اونا بیشتر و بهتر از منِ، که با یاری خدا حتی یک روز هم روزه نگرفته ام؟

4 ❤️

2019-05-13 19:47:03 +0430 +0430
نقل از: Different man

واقعا جای تأسف داره که افرادی که به موجودات زندگی بخشیدن برن و ی مشت قاتل و جانی که اکثرا مسلمان هستند و بقول خودشون دین اسلام رو بپا داشتند زنده باشن :(

شاید افراد کمی این خانوم رو بشناسن ولی متاسفانه همه ابوبکر البغدادی رو میشناسن :(

ممنون دوست عزیز

بله دقیقا ابوبکر نمونۀ بارز یک مسلمون است که این باید زنده بمونه روزه بگیره تا اسلامی تر آدم بکشه

سپاس از لطفت

4 ❤️

2019-05-13 19:47:39 +0430 +0430
نقل از: mmb923 معلوم نیست کدوم انسان نفهمی این ذخنیت رو برا مردم ایجاد کرده که روزه برای درک گرسنگانه!! روزه یه آزمایش صبره .... در قران هم بارها و بارها از روزه به عنوان صبر یاد شده به این خاطر که همون طور که خدا به شیطان دستور داد آدم رو سجده کن (به دلیلی که من میدانم و تو نمیدانی - سوره بقره)، روزه هم همینه و صبر در برابر دنیا و شکم و زیر شکم هیچ ارتباطی هم به گرسنه و سیر بودنت نداره و باز از اونجایی که خدا به کسی فوق طاقتش رو اعمال نمیکنه، میگه اگه مشکلی داری که نمیتونی روزه بگیری، اشکال نداره و یا نگیر و یا به عنوان کفاره، به نیازمند کمک کن

صبر برای چی؟

و با اثبات صبوری، چه کسی به چه چیزی میرسه که بقیه نمی تونن؟

کسانی که تابحال روزه گرفتن چی اونا بیشتر و بهتر از منِ، که با یاری خدا حتی یک روز هم روزه نگرفته ام؟

اولا صبر برای چی رو توضیح دادم
دوما دنبال دلایلی هستی که جوابش پیش کسیه که این قوانین رو گذاشته
شما به عنوان سازنده ی یه وسیله، براش تعریف میکنی که این کارها رو نمیتونه بکنه و یا شمای کاربر نباید اینا رو انجام بدی، بعد میری از سازنده ش میپرسی چرا؟
خالق من و تو گفته اینکار رو بکن که هم برات ضرر نداره و در بعضی موارد سود داره و هم این که من ببینم به حرف من عمل میکنی یا نه؟
چرا در مسیحیت روزه ی سکوت هست؟ مگه حرف زدن و نزدن به کسی آسیب میرسونه؟

0 ❤️

2019-05-13 19:51:34 +0430 +0430
نقل از: Different man

ممنون دوست عزیز

بله دقیقا ابوبکر نمونۀ بارز یک مسلمون است که این باید زنده بمونه روزه بگیره تا اسلامی تر آدم بکشه

سپاس از لطفت

بله متاسفانه

کاش یه ماشین مغزشویی واسه شستن مغز مردم یا ی نرم افزار واسه دیلیت کردن اسلام از مغزشون ساخته میشد تا از این منجلاب کوفتی خارج بشن.

2 ❤️

2019-05-14 04:23:26 +0430 +0430

هیچ گرسنه ای با سیر شدن و حس برتری داشتن اخلاق و رفتارش اصلاح نمیشه و بیاد انجام بهتر و کارهای نیک نمی افته ولی هر فرد سیری با درک وضعیت فقرا و نیازمندان میتونه هم اصلاح بشه و درک کنه چه حالی دارن گرسنه گان هم میتونه تلنگری باشه برایرکمک کردن افراد با بضاعت به مستمندان

2 ❤️

2019-05-14 12:02:50 +0430 +0430
نقل از: erny19qwerty (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

چون ما هنوز نمیدونیم که واقعا چجوری کمک کنیم .

امضات قشنگه آورین ? ? ? با آهنگش حال کردم نمیدونم چرا یاد دوران راهنمایی افتادم ?

0 ❤️

2019-05-14 12:28:22 +0430 +0430
نقل از: Ahmad_montazeri روزه فقط به نظر من میخواد بسنجه ببینه انسانی میتونه گشنگی به دستور خداش رو تحمل کنه بدون فکر به افطار و بعد اون وگرنه در این صورت صبح نخوردن و شب جاش خوردنه ولی اگه مقاومت کردن یاد ادم بده خوبه که این روزا با این وابستگی های مردم میشه رو چیزای دیگه روزه گرفت

سپاس بابت نظرتون ، ولی این اعتقاد شخصی شماست …
حالا اگه دقت کنیم میبینیم برای حکومت دینی نه تنها اعتقاد شخصی نیست بلکه دستوری هست که همه حتی کفار در مملکت اسلامی باید رعایت کنند .
و اگر بیشتر دقت کنیم و بفهمیم این چه سودی به حال حکومت داره ، پی میبیریم که ممکنه این از طرف خدا نباشه و دستور بنده ی خدا باشه …
گرچه اگه یه خدا باور هم مثل شما باور داشته باشه که دلیلی برای بهتر شدن یه فرد خاصه مشکلی نیست …
ولی مشکل اینجاست که باور شخصی نمیمونه! و اینکه عده ای میخوان به زور اونو به دیگران تحمیل کنند .

• جدای از باور شخصی شما بنظرتون آیا چنین خدایی هزاران راه دیگه برای سنجیدن شخص نداره؟

اصلا نظرات شخصیه من کاملا خلاف این دین و ایمونه
من در بین روشنفکران متهم به دینداری و بین دینداران منسوخ به بی دینی ام
دین ها کلا قرار بود بشن کتاب راهنمای رسیدن به هدف ولی آدمای کثافتی به دسا گرفتنش خودشو با خودش سرکوب کردن
کتابای شریعتی رو پیشنهاد میکنم بخون ببین اصلا اسلام واقعیش چیه
توی قران میگه ما این کتابو دادیم عده کمی بهش ایمان میارن قسم به فرستندش
و بازم میگه ای ایمان آورندگان ایمان بیاورید

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «